Setari Cookie-uri

Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai.

"pentru ca asa vrea muschii mei"
babouin
Postat pe 9 Octombrie 2012 08:47
[quote name ='armain date Armain 2012-10-08 22:05:00] Exact genul de frustrari si complexe tipic feminine!
Eu nu am nevoie sa ma iubeasca nimeni ca sa ma simt fericit, sunt fericit pentru ca asa vrea muschii mei![/quote]

Serioooos?! Tu carui gen apartii...pari ambiguu Adevarat, nu ai nevoie decat de "muschii palmelor" tale...pentru a fi fericit!

rondina
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:24
labe de urs
kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:26
asta-i topic cu si despre ursi sau labutele lor
Piscolinoo
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:29
un topic cu ursi pacatosi si labele triste
kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:37
*labe
kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:38
labutza ii fericita si explodeaza de fericire doar daca o face Maricica
kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:44
De la: kudika_16982, la data 2012-10-09 10:44:18labutza ii fericita si explodeaza de fericire doar daca o face Maricica

si io care credeam ca o cheama Palmela
Piscolinoo
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:45
emanuela , palmela , depinde de zona geografica ..la el e maricica

http://www.youtube.com/watch?v=yeTnX8keMHE

kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:50
De la: kudika_16982, la data 2012-10-09 10:50:20emanuela , palmela , depinde de zona geografica ..la el e maricica

http://www.youtube.com/watch?v=yeTnX8keMHE


de la ce vine Maricica de la ':o am mititica si vreau sa o fac maricica?
Piscolinoo
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:53


kudika_16982
Postat pe 9 Octombrie 2012 10:54
In prima faza tu trebuie sa captezi doar atentia, trebuie sa arati ca esti altfel si in tot postul acesta nu am gasit nimic despre exact ceea ce majoritatea femeilor apreciaza foarte mult: romantismul; romantismul in gandire, vorbe si fapte.
Sufletul unei femei nu este un pustiu plat si inert iar daca un barbat detine cheia utilizarii romantismului si cuvantului atunci detine cheia la tot.
Femeia trebuie privita ca o cetate ce trebuie cucerita si nu ca una care se preda de buna voie.
Trebuie sa emani putere prin toti porii chiar daca esti slab dar si tandrete, predispozitia la a asculta, pozitivitate, spirit de gluma, inteligenta, spontaneitate si nu in ultimul rand respect si bun simt.
In prima faza nu etalarea puterii financiare este ceea care capteaza atentia ci felul de a fi, intr-un context normal si nu punctual.
Din toate actiunile tale nu trebuie sa transpire artificialitate ci normalitate, iar actiunile trebuie tot timpul indreptate in a o cuceri pe ea, pana si pozitia ta in raport cu ea, modul de a o privi, gesturile si conduita fata de ea sunt importante. Trebuie sa-ti imaginezi tot timpul ce ii face placere ca sa vii in intampinarea nevoilor ei fara ca ea sa-ti spuna.
Poti cuceri o femeie doar cu privirea iar daca vei controla si cuvantul inteligent atunci totul devine simplu.
Si nu uita romantismul...
Stefan_Ion_2
Postat pe 14 Octombrie 2012 07:39
Draga domnule eu definesc masculinitatea in felul urmator:A fii gentelman cu o domnisoara cumparandu-i flori,multor femei le plac florile....dar cred ca dumneata le-ai agatat nu ai incercat sa fii un gentelman asa cum am mentionat si mai sus...si ce o fii zis fata:,,Ce sa fac cu acest om,el vrea numai o aventura de o noapte''...si dupaia mai spui ca nu te place nici o fata...din cauza comportamentului tau..revizuieste-ti comportamnetul si o sa ai de castigat:)
kudika_7899
Postat pe 14 Octombrie 2012 08:16
De la: babouin, la data 2012-10-07 13:15:251.Cand o femeie nu simte atractie(probabil fizica)pentru tine,nu vede nici altceva bun(calitati)chiar daca poate ai.


Am nevoie sa ma clarific in aceasta problema,si poate ma ajutati voi.Multumesc.

Se pare ca nu sunt un tip chiar respingator dpdv fizic,din moment ce vreo 3 tipe,pe rand,m-au abordat,chiar si atunci cand nu eu am parut interesat de ele.Se pare ca le-am parut interesant.
Mi s-a parut ciudat ca toate trei,dupa cateva minute de conversatie cu mine au plecat asa cum au si venit.Cand am incercat sa le mai surprind privirea dupa aceasta conversatie,niciuna nu parea interesata...
Spuneti-mi ce credeti,mie mi se pare ca nu transmit ceva ce le intereseaza.

Ce inseamna sa transmiti masculinitate(atitudine)?Mie mi se pare ca aceasta masculinitate nu imi lipseste.Totusi masculinitatea(atitudinea) se poate confunda cu "baiat frumos"si eu exact asta nu sunt?Iar ele au vrut sa isi confirme ca "degeaba am atitudine daca nu sunt fat frumos"?


cand nu exista si atractia fizica este pur si simplu un coleg(a) se pot face o sumedenie de lucruri impreuna ca: sa scrieti o carte, un proiect, etc, mai putin partea sexuala
kudika193815
Postat pe 14 Octombrie 2012 15:12
Ai incercat si varianta " mersul in club"? Eu am o prietena care tot experimenteaza tipul asta de "agatat" baieti, si, desi de multe ori nu se concretizeaza cu ceva stabil, reuseste sa treaca de faza cu.. stat 2 minute si pierdut interesul pentru partener. Ceva ai tu de atragi in prima faza fetele.. poate aspectul>? Mizeaza pe asta!
cori_g2004
Postat pe 14 Octombrie 2012 15:24
Ia fa tu o chestie nene!
Ia rupe tu netu-n doua pe toate site-urile de socioalizare, daca tot esti pe aici, in mediul electronic. Ai sa pierzi 6 luni...un an...doi, dar vei gasi o umbra a ta acolo. sa-ti devina o vreme asta ca o a doua natura in fiecare moment liber care-l ai. Asa o sa mai socilizezi si o sa te mai slefuiesti in ale comunicarii. O sa ai si momente bune si destule rele, dar te vei cali. Vei intalni in cele din urma pe cineva, daca vrei, cum au mai facut-o pe net alte milioane de oameni din lumea intreaga.
cristinarudi
Postat pe 15 Octombrie 2012 12:39
Cristinarudi

Inteleg ca comunici mai bine decat mine doar pt ca te-ai nascut femeie?
babouin
Postat pe 16 Octombrie 2012 00:35
interesant topic si interesante specimene de oameni neantalniti pe alte discutii
picard-jean-luc
Postat pe 16 Octombrie 2012 07:21
De la: babouin, la data 2012-10-16 00:35:41Cristinarudi

Inteleg ca comunici mai bine decat mine doar pt ca te-ai nascut femeie?


cred ca tonul asta agresivo-malitios te dezavantajeaza de zici ca dupa o prima impresie buna esti eliminat urgent cand deschizi gura
picard-jean-luc
Postat pe 16 Octombrie 2012 07:23
Eeeei, stii tu, afara e vopsit gardul....
GHEISA_
Postat pe 16 Octombrie 2012 07:25
De la: cristinarudi, la data 2012-10-15 12:39:56Ia fa tu o chestie nene!
Ia rupe tu netu-n doua pe toate site-urile de socioalizare, daca tot esti pe aici, in mediul electronic. Ai sa pierzi 6 luni...un an...doi, dar vei gasi o umbra a ta acolo. sa-ti devina o vreme asta ca o a doua natura in fiecare moment liber care-l ai. Asa o sa mai socilizezi si o sa te mai slefuiesti in ale comunicarii. O sa ai si momente bune si destule rele, dar te vei cali. Vei intalni in cele din urma pe cineva, daca vrei, cum au mai facut-o pe net alte milioane de oameni din lumea intreaga.


pierde 6 luni sa caute si o pierde in doua secunde cand da cu mucii in fasole
picard-jean-luc
Postat pe 16 Octombrie 2012 07:25
De la: GHEISA_, la data 2012-10-16 07:25:29Eeeei, stii tu, afara e vopsit gardul....


nu mereu inauntru e leopardul poate sa fie un gandac de colorado
picard-jean-luc
Postat pe 16 Octombrie 2012 07:27
De la: babouin, la data 2012-10-16 00:35:41Cristinarudi

Inteleg ca comunici mai bine decat mine doar pt ca te-ai nascut femeie?


E un lucru stiut ca femeile, in general, comunica mai bine si mai usor decat barbatii.
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:49
De la: kudika_10951, la data 2012-10-16 07:25:52
De la: cristinarudi, la data 2012-10-15 12:39:56Ia fa tu o chestie nene!
Ia rupe tu netu-n doua pe toate site-urile de socioalizare, daca tot esti pe aici, in mediul electronic. Ai sa pierzi 6 luni...un an...doi, dar vei gasi o umbra a ta acolo. sa-ti devina o vreme asta ca o a doua natura in fiecare moment liber care-l ai. Asa o sa mai socilizezi si o sa te mai slefuiesti in ale comunicarii. O sa ai si momente bune si destule rele, dar te vei cali. Vei intalni in cele din urma pe cineva, daca vrei, cum au mai facut-o pe net alte milioane de oameni din lumea intreaga.


pierde 6 luni sa caute si o pierde in doua secunde cand da cu mucii in fasole


Corect!
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:50
De la: kudika_10951, la data 2012-10-16 07:23:14
De la: babouin, la data 2012-10-16 00:35:41Cristinarudi

Inteleg ca comunici mai bine decat mine doar pt ca te-ai nascut femeie?


cred ca tonul asta agresivo-malitios te dezavantajeaza de zici ca dupa o prima impresie buna esti eliminat urgent cand deschizi gura


Acelasi ton artagos fara motiv l-am remarcat la colegul nostru de forum, babouin. Poate se identifica cu nickname-ul ales, nu stiu!
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:51
Bun...

Se pare ca nu apreciati decat ce va convine voua,ce va gadila voua orgoliul.
Faptul ca eu m-am aratat vulnerabil aici pe forum,ca m-am deschis,ca mi-am aratat partial identitatea macar si printr-o poza,asta nu inseamna nimic pentru voi,se pare...

Astia care sustineti ca am eu un ton artagos,voi nu pricepeti prea mult motivul,si asta pentru ca nu ati avut rabdare sa cititi tot de la postarea mea initiala pana azi.

Daca esti barbat si ai postat pe aici intamplator fara sa intelegi esenta postarii si doar vrei sa te simti tu superior si destept,atunci cand eu am fost sincer inca de la inceput,atunci,felicitari,simte-te bine!
Asa cum am spus,nu am nevoie de opinii ironice de la tine,si eu pot fi ca tine,ti-am raspuns doar la ironiile tale banale...

Daca esti femeie,si ti se pare ca am un ton rautacios,crede-ma,asa percepi tu,si doar tu.
Daca ai citi postarea mea initiala,ti-ai da seama cum sunt eu ca om,asta daca esti capabila sa cunosti oamenii cu adevarat,si nu esti preocupata sa ii ironizezi si fara motiv,doar k sa te simti tu bine in fata orgoliului tau ieftin.

Ce sa zic,specific romanesc.Cu cat esti mai neplecat in lume,cu atat te crezi buricul pamantului...
babouin
Postat pe 16 Octombrie 2012 19:19
De la: kudika_10951, la data 2012-10-16 07:23:14
De la: babouin, la data 2012-10-16 00:35:41Cristinarudi

Inteleg ca comunici mai bine decat mine doar pt ca te-ai nascut femeie?


cred ca tonul asta agresivo-malitios te dezavantajeaza de zici ca dupa o prima impresie buna esti eliminat urgent cand deschizi gura


Exact genul asta de intrebariresping o femeie
De ce?
Pentru ca, daca pe mine m-ar aborda cu astfel de intrebari, as ajunge la concluzia ca este un ciudat.
Ghicicummacheama
Postat pe 16 Octombrie 2012 20:12
Ce sa zic,specific romanesc.Cu cat esti mai neplecat in lume,cu atat te crezi buricul pamantului...

eu n-am fost ironic
picard-jean-luc
Postat pe 16 Octombrie 2012 20:14
De la: babouin, la data 2012-10-16 19:19:38Bun...

Se pare ca nu apreciati decat ce va convine voua,ce va gadila voua orgoliul.
Faptul ca eu m-am aratat vulnerabil aici pe forum,ca m-am deschis,ca mi-am aratat partial identitatea macar si printr-o poza,asta nu inseamna nimic pentru voi,se pare...

Astia care sustineti ca am eu un ton artagos,voi nu pricepeti prea mult motivul,si asta pentru ca nu ati avut rabdare sa cititi tot de la postarea mea initiala pana azi.

Daca esti barbat si ai postat pe aici intamplator fara sa intelegi esenta postarii si doar vrei sa te simti tu superior si destept,atunci cand eu am fost sincer inca de la inceput,atunci,felicitari,simte-te bine!
Asa cum am spus,nu am nevoie de opinii ironice de la tine,si eu pot fi ca tine,ti-am raspuns doar la ironiile tale banale...

Daca esti femeie,si ti se pare ca am un ton rautacios,crede-ma,asa percepi tu,si doar tu.
Daca ai citi postarea mea initiala,ti-ai da seama cum sunt eu ca om,asta daca esti capabila sa cunosti oamenii cu adevarat,si nu esti preocupata sa ii ironizezi si fara motiv,doar k sa te simti tu bine in fata orgoliului tau ieftin.

Ce sa zic,specific romanesc.Cu cat esti mai neplecat in lume,cu atat te crezi buricul pamantului...



Domnule draga,pana la urma,ce anume doresti sa afli,se pare ca nimeni nu iti este pe plac,in functie de commenturile postate!!Poate esti un neinteles,incearca sa revii asupra dorintei tale,de multe ori,filozofiile de viata nu sunt usor digerabile!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Octombrie 2012 20:19
De la: kudika_10951, la data 2012-10-16 20:14:58Ce sa zic,specific romanesc.Cu cat esti mai neplecat in lume,cu atat te crezi buricul pamantului...

eu n-am fost ironic
...seara buna, PIK!!!...ei, as!!!..eu n-am plecat prin ale lumi si uite ca tot ma consider buricul amantului!!! ...poate ca asta-i lipseste domnului...increderea in sine insusi!!!
mia2123
Postat pe 16 Octombrie 2012 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sai spun in fata 10 De la: Broscoiu 30 August 2011 11:34
Cum scap de obsesia pentru iubitul meu? 14 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
pfff il plac si cred ca si el ma place... 10 De la: anyellaaa 4 Noiembrie 2009 01:15
ceva sfaturi? 6 De la: Lucia38 5 Septembrie 2009 12:32
BLESTEMUL IUBIRII 23 De la: stem_29 15 August 2010 23:31