Setari Cookie-uri

As vrea sa imi dati un sfat!!!!

Daca mergi pe ideiile pe care ti le-am prezentat sunt mai mult ca sigura ca vei depasi totul si in final vei avea o viata implinita! Succes !!!
kudika_nikole
Postat pe 26 Octombrie 2012 16:49
Draga mea,vei trece peste toate si credema ca veti putea trai fericiti pana la adancii batranetii.Vine un moment in viata cand ,chiar este nevoie de putina liniste,redai acea picatura de recreere si oxigen,poate ai fost prea exigenta cu el si acum este momentul sa- lasi sa respire putin.Fiecare din noi simtim acest lucru si vrem sa respiram aerul curat linistit macar si pt cateva clipe ,fara controale telefonice si fara exagerari-unde ai fost,de ce nu vorbesti cu mine,de ce nu ma mai iubesti-sant uneori lucruri sufocante.Daca ai fi in locul lui ai simti si tu la fel ceea ce il doare si pe el,asa ca mai bine lasal sa se linisteasca si ai sa vezi ca lucrurile in timp se vor schimba de la sine si mai tarziu vei simti iar fericirea si bucuria de a va creste impreuna coilul!!!
Motoul meu este:"Intr-o casnicie trebuie sa lupti mereu cu acel MONSTRU,care se numeste OBISNUINTA"
-Balzac!
Tineti vaporul pe linia de plutire si nu aduna nori negri in jurul tau -motoul meu!!!
Fi stapana pe tine si tinel langa tine,totul depinde numai si numai de tine!!!Tu esti capitanul si carmaciul,salveazati casnicia!!!!!!!
Titanika
Postat pe 28 Octombrie 2012 00:23
Eu in locul tau, l-as lasa sa plece, fara scandal si reprosuri si scene de gelozie, m-as ocupa de copil si de munca dar ... L-as face sa vada ce pierde. Fii calma, nu actiona sub impulsul emotiilor negative si nu lasa gelozia sa-ti guverneze deciziile. Barbatii fug mancand pamantul de femeile care le ingradesc libertatea, ii controleaza excesiv, ii streseaza cu telefoanele si isi manifesta gelozia in mod agresiv. Fii exact contrariul acestor stari si vei vedea ca te va privi cu alti ochi si dupa ce va trece starea lui de confuzie si debusolare, va realiza ce poate sa piarda si se va intoarce la tine si la copil.La momentul asta cred ca se afla la un punct de cotitura in viata lui cand trebuie sa aleaga intre libertatea de a face ce-ti place(si sa-si retraiasca tineretea) si iubirea fata de voi si obligatia lui de a face ce trebuie (sa se adapteze la noile reguli din familie dupa nasterea copilului). Multi barbati trec prin aceasta stare dupa nasterea copilului, se simt exclusi si lasati pe locul al doilea, ceea ce orgoliul lor accepta foarte greu. Ei trec mult mai greu, unii chiar refuza sa treaca dintr-o parte in alta. Iar faptul ca nu si-a trait viata in tinerete este un alt motiv care-l nemultumeste si care simte el ca-i lipseste.Ma bucur ca ai fost inspirata sa mergi la un psiholog. Nu poate lua deciziile in locul tau, dar in schimb te poate ajuta sa vezi lucrurile si altfel, din perspectiva unui om care vede lucrurile din afara, fiind mai obiectiv. Eu iti doresc multa bafta, rabdare si intelepciune.
symo1976
Postat pe 28 Octombrie 2012 08:42
bun sunt ady..lasa-mi nr tau de telf sau mai bine trimite-mi un mesaj scurt pe nr meu 00353877120701 si te pot suna eu dupa serviciu si pot vorbi cu tine...! o duminica linistita iti urez si grija de tine astept bipul tau cu nr tau pe telf..pa..paa
Adrian_Valentin_Waltez_1
Postat pe 28 Octombrie 2012 08:51
BUNA! VAD CA TU TE VAITI DE SITUATIA IN CARE ESTI SI TOTUSI MA BUCUR CA AI REUSIT SA-TI DAI SINGURA SI RASPUNSUL.DACA ERAI IN LOCUL LUI SI AVEAI UN PARTENER DE VIATA ATAT DE GELOS ,TU CUM AI REACTIONA?CREDE-MA CA EU AS PLECA CAT MAI DEPARTE SA NU MAI AUD DE ASTFEL DE PERSOANE CARE MA CONSIDERA UN BUN AL LOR NU UN PARTENER DE VIATA CE ARE DREPTUL LA GANDIRE,DORINTE SI MAI ALES LA LIBERTETE.DACA AI STI CE ESTE ADEVARATA IUBIRE AI INTELEGE CA GELOZIA TA ESTE MOARTE SIGURA INTR-O RELATIE.COPILUL NU ESTE O MODALITATE DE A ''LEGA''O PERSOANA DE TINE.AI GRIJA SA NU TE MANIFESTI ASA SI CU CEL MIC PENTRU CA ATUNCI CAND V-A SCAPA DIN LESA MATERNA O SA FUGA MANCAND PAMANTUL SI O SA-I DEA DREPTATE TATALUI CA A PROCEDAT BINE CAND A LUAT DECIZIA SA PLECE.PASTILE CONTRA GELOZIEI NU SUNT.TREBUIE SA AI VOINTA SI MAI ALES SA RESPECTI PERSOANA CA SA FI SI TU TRESPECTATA.DINNOU ITI SPUN SA TE PUI IN LOCUL LUI SI SA VEZI DACA TE SIMTI BINE ATUNCI CAND EL ESTE GELOS SI TE OMOARA CU BANUIELE CE NU AU NICI O BAZA.DACA TOTUSI EL ARE O RELATIE SA STI CA TU L-AI IMPINS IN BRATELE ALTEI PERSOANE NUMAI PRIN GELOZIA TA.ACOLO A GASIT LINISTE.MERGETI AMANDOI LA UN PSIHOLOG PTR O CONSILIERE DE CUPLU SI POATE SALVEZI CEEA CE AI STRICAT TU.BAFTA !
KAMILLA10
Postat pe 4 Noiembrie 2012 09:53
Buna..

Nu stiu care mai este situatia ta in momentul de fata...Am citit si celelalte mesaje si sper ca poate te-au ajutat in vreun fel sau altul...cel putin sa constientitezi despre ce este vb...si sa nu te concentrezi pe partea negativa..pentru ca din cat am citit in mesajul tau, dezvolti foarte mult problema in sine, intr-adevar cand avem o problema tindem s-o dezvoltam si mai mult..de ce nu te opresti din toata agitatia interioara, si gandeste-te sa-ti schimbi radical atitudinea, ma refer la o atitudine pozitiva, responsabila, ferma, care controleaza situatia, si sa nu te arati vulnerabila...tu n-ai nici o problema, el este problema, daca are nevoie de timp sa se gandeasca acorda-i timpul de care are nevoie..ferm, si nu vulnerabila, si scoate ce e mai bun din tine, intr-un mod pozitiv, si fara semne de disperare, e pur si simplu vb de un "dialog interior, tu cu tine"...iar in legatura cu suspiciunle ca el ar avea pe altcineva, daca vei crede in continuare ca asa este pana la urma asa va fi in final...trebuie sa-l faci sa vrea sa vina spre tine, sa vorbeasca cu tine,,sa fie deschis intr-adevar...dar prin atitudinea in care tu il implori pratic sa-ti dea anumite explicatii, care pentru tine sunt fatale, n-o sa ajungi la nciun rezultat concret...
trebuie sa-i dai spatiul in care el din propria lui initiativa vine la tine sa-ti spuna ce simte in momentul acela...atunci e momentul in care se poate intampla ceva...
Sper sa te ajute un pic sfatul meu:)

kudika_3540
Postat pe 5 Noiembrie 2012 23:25
Chiar te rog sa nu-ti mai faci probleme....ai grija de copil ca sa nu-i lipseasca nimic si de tine ca sa arati mereu superba,proaspata si cu zambetul pe buze ....fi un pic mai indiferenta fata de el si trateaza totul normal ca si cum nimic nu se intampla....nu-l cicali,nu-l intreba nimic......fa aceasta schimbare ca sa inceapa el sa-si puna problema ce este cu tine....daca vrea sa plece usa sa fie deschisa din partea ta dar intoarcerea doar la mama lui ....nu pune piedica libertatii lui caci dragostea nu este o constrangere ci ea se transforma intr-o prietenie dupa ani de casatorie,respect reciproc si responsabilitate fata de familia creata.....iti recomand sa te ocupi mult de tine pe langa responsabilitatile casei:sa arati mereu impecabil ca si cum esti pregatita pentru o mare cucerire.....si sa-ti spun un secret:barbatii cand le cauti mult in coarne nu mai vad ce au in casa lor si isi intorc capul dupa noutati cu unghii lungi si gene rimelate care la randul lor sunt in cautare de parteneri sau escapade.....sa nu-ti fie frica ca pierzi in viata un barbat fie el si tatal copilului ca... daca nu este un om de calitate nu pote fi decat un exemplu prost pentru fiul sau ... asa ca mai bine fara decat cu unul ca el si in plus... sperand ca doar este intr-o ameteala plina de calduri din cauza vreunei mimoze.....schimba-te tu.....fi vesela dintr-o data,preocupata doar de tine si copil,dormi fara sa-l intrebi nimic,plimba-te,vizioneaza comedii,priveste fiecare dimineata ca pe un nou inceput si lasa-l sa fiarba fara cuvinte explicative....incearca sa nu-i oferi nimic din dragoste si rasfat de sotie ci doar mancare si o grija ca pentru un frate, nu un sot.....Daca ai o prietena sa glumesti si sa razi la telefon ar fi bine ca sa te auda cat de bine dispusa esti....daca ai parintii pe aproape fa-le o vizita dar nimanui nu trebuie sa spui ce probleme ai cu sotul tau ci doar
sa-i creezi circumstante atenuante cand vei fi intrebata ce este cu el cum ar fi :are treaba,este ocupat cu munca,etc.Deci ....fara alte cuvinte:FI TU CEA CARE TE-A CUNOSCUT EL INAINTE DE A AJUNGE LA O CASATORIE....nu-l intreba nimic si nu arata ca esti geloasa ci ca doar il consideri cu o problema trecatoare de viata....Daca vrei poti toate astea.... dar daca nu ai vointa, nimic nu vei putea infaptui.....restul lasa sa mearga de la sine....norocul tau poate este unde nici nu gandesti....fi increzatoare in farmecul tau de femeie,de mama,de sotie....daca nu te merita in final nu te simti vinovata de nimic.
Mai vorbim...dupa toate astea .....si nu-i arata ca esti slaba,nu plange niciodata,nu-i arata ca suferi,nu-l cicali cu intrebari prostesti....sterge felul umil de a fi in fata lui si priveste inainte pentru tine si copilul tau-tu esti totul pentru el.....trebuie sa lupti cu arme ascunse de femeie inteligenta-sarmul pierdut in timp si abilitatile dobandite.Cu drag,
Deyra
Deyra
Postat pe 7 Noiembrie 2012 14:21
Am scris ieri on topic , astazi doar protestez cu adresa directa la moderator... nu cred ca va faceti un serviciu , estimable, as zice dimpotriva . Si asta nu pentru ca as fi eu detinatoarea pietrei filozofale ori a altor formule de viata unicat ci pur si simplu pentru ca imi creati o frustrare in mod gratuit ... veti mai pierde un consumator , pe...probabil ca asta este si scopul , sa va scapati de cititori . Succes !
maybe
Postat pe 8 Noiembrie 2012 15:36
crede-ma ca am trecut prin asa ceva.eu zic sa incerci sa iti salvezi casnicia,nu stiu cum dar incearca,eu am facut imposibilul si am reusit
mikelamikela58_1
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:20
Buna,sfatul meu este sa incerci cu ceva f natural...ULEI DE MASLINE VIRGIN...ajuta la regenerare si daca nu iti face bine nici rau nu poate sa iti faca..[il pui in palma si te masezi pe par..apoi il lasi macar o ora dupa care te speli cu un sampon pt copii..] eu folosesc inaintea fiecarei spalari..imi face parul foarte stralucitor,...si evita pe cit poti permanentul...vopsitul excesiv...multe sanatate si astept sa imi spui daca a functionat
kudika_19997
Postat pe 11 Noiembrie 2012 12:38
Uni barbabti s-au nascut cu darul si puterea de a ne santaja emotional. Imi pare rau pentru situatia ta pentru ca si eu am trecut prin asa ceva , incearca sa fi tare si nu uita ca Dumnezeu nu ne da in viata mai mult decat putem cara. Astea sint vorbele care mie mi-au dat puterea de a continua fara el kiar daca avem doi copii frumosi de care lui nu-i mai pasa decand ne-am despartit , ba din potriva a mai facut o fetita cu o femeie minunata cu care eu am ajuns sa fiu prietena ( ceea ce nu as fi crezut in viata mea ca voi putea face, adica eu sa fiu prietena cu actuala sotie a fostului meu sot fara ca el sa stie )si care traieste aceeasi viata cu el pe care am trait-o si eu cu cativa ani in urma. Ea m-a contactat cerandu-mi un sfat si realizand ca traieste aceeasi viata langa el pe care am trait-o si eu ne-a apropiat. El intotdeauna a avut o situatie materiala mai buna , pe cand eu ma chinuiam sa-mi cresc copiii cum puteam , iar ce o sa-ti spun acuma nu o sa iti vina sa crezi , actuale lui sotie ma ajuta financiar din banii lui fara ca el sa stie . Cred ca Dumnezeu ia dat o palma si in ziua cand isi va da seama ce se intampla va simti ca defapt Dumnezeu nu doarme si ca toate se platesc in viata. Te pup si iti doresc tot binele din lume
kudika_19863
Postat pe 11 Noiembrie 2012 15:39
De la: kudika_19863, la data 2012-11-11 15:39:48Uni barbabti s-au nascut cu darul si puterea de a ne santaja emotional. Imi pare rau pentru situatia ta pentru ca si eu am trecut prin asa ceva , incearca sa fi tare si nu uita ca Dumnezeu nu ne da in viata mai mult decat putem cara. Astea sint vorbele care mie mi-au dat puterea de a continua fara el kiar daca avem doi copii frumosi de care lui nu-i mai pasa decand ne-am despartit , ba din potriva a mai facut o fetita cu o femeie minunata cu care eu am ajuns sa fiu prietena ( ceea ce nu as fi crezut in viata mea ca voi putea face, adica eu sa fiu prietena cu actuala sotie a fostului meu sot fara ca el sa stie )si care traieste aceeasi viata cu el pe care am trait-o si eu cu cativa ani in urma. Ea m-a contactat cerandu-mi un sfat si realizand ca traieste aceeasi viata langa el pe care am trait-o si eu ne-a apropiat. El intotdeauna a avut o situatie materiala mai buna , pe cand eu ma chinuiam sa-mi cresc copiii cum puteam , iar ce o sa-ti spun acuma nu o sa iti vina sa crezi , actuale lui sotie ma ajuta financiar din banii lui fara ca el sa stie . Cred ca Dumnezeu ia dat o palma si in ziua cand isi va da seama ce se intampla va simti ca defapt Dumnezeu nu doarme si ca toate se platesc in viata. Te pup si iti doresc tot binele din lume


Cu alte cuvinte, voi, doua femei minunate v-ati asociat si va sprijiniti reciproc in lupta cu monstrul
Daca copiii vostri, ai lui, de fapt, au de castigat din acest parteneriat al durerii, sunteti de toata lauda. Daca insa jocul vostru e doar vindicativ... de ce nu doborati monstrul?! ce merite ii protejati?!
mobilemaimai_no1
Postat pe 17 Noiembrie 2012 18:07
Din ce scrii tu nu reiese decat faptul ca ceva s-a infipt in mintea ta si nu-ti mai iese din cap .Cred ca singura iti faci rau , esti de o gelozie cronica si distructiva , daca nu ai nici o dovada , de ce iti faci viata un calvar si a partenerului tau ? iti distrugi casnicia incet , sigur si iremediabil. Opreste-te pana nu e prea tarziu.
banalulanonim
Postat pe 19 Noiembrie 2012 17:03
Ceva este în neregulã, dar de ce sã dai vina exclusiv pe tine? ...singurã nu vei gãsi un rãspuns, d dacã va pleca și tu nu te vei ține scai de el se va întoarce sã-ți spunã cã a fost o prostie...sau nu se va întoarce și n-are sens sa plângi dupã un iresponsabil!!!
mia2123
Postat pe 19 Noiembrie 2012 17:30
daca vrea sa stea singur si te gandesti sa ii permiti lucrul asta, trebuie sa discuti cu el si conditiile interactiunii dintre voi. adica va avea voie sa vina cand are chef la voi? mai are voie sa te atinga? de copil nu se va ocupa deloc? sunt multe aspecte de luat in considerare, si daca nu mai functioneaza relatia dintre voi, eu zic sa ai grija in primul rand sa nu abandoneze copilul cu totul....
DayC
Postat pe 19 Noiembrie 2012 19:08
Dragele mele....nu am cuvinte de multumire fata de voi care sincer v-am simtit ca sunteti aproape de mine....
Este de datoria mea sa va povestesc ce am mai facut si cate alte intampplari au avut loc in viata mea.
Nici nu stiu cu ce sa incep.
Dupa toate zilele de cosmar prin care am trecut eu nestiind ce se intampla cu el am aflat adevarul.
Cred ca deja il stiti si voi....si anume ca el avea pe altcineva.
L-am prins in sfarsit! Am fost plecati la o petrecere impreuna dar am ajuns separat acasa si asta ca el a vrut sa mai ramana, iar dimineata a adormit in living acolo unde dormea de vreo 2 luni de zile cu telefonul deschis pe piept si bineinteles cu mesajele de iubire catre cealalta. Deci va dati seama in ce stare a ajuns acasa incat nu a mai fost in stare sa le stearga. Tin sa va spun ca erau mesaje de implorare catre ea de ce nu mai comunica cu el.
Cealalta pusese punct iar el nu intelegea.
De la ea nu avea nici un mesaj inapoiat.
Am facut un taraboi de neimaginat va dati seama atunci la ora 7 dimineata si i-am spus ca pana diseara sa nu mai gasesc nici o urma de la el in casa aia.
Tin sa mentionez ca stam cu parintii mei si suntem in constructia unei case in care visam sa ne mutam anul viitor.
A plecat bineinteles.....asta s-a intamplat intr-o joi dimineata iar el a venit in fiecare zi acasa pentru cel mic stand cu el in fiecare seara cateva ore. Am discutat calm ca doi oamnei maturi cerandu-i explicatii de ce nu mi-a spus ca este vb de alta femeie ptr ca era totul mult mai simplu.Isi cerea scuze ca s-a ajuns pana aici si ca ii pare f rau.
Tin sa mentionez ca el statea la hotel iar in fiecare zi se ducea la casa sa mai faca cate ceva.
Asta pana luni dupa amiaza dupa 4 zile mai exact cand a inceput cu mesaje de implorare sa-l iert si ca el vrea sa vina acasa ca nu poate sa stea fara noi.Si bineinteles.....ca l-am primit.....pe scurt.... nu m-am abtinut nici o seara si asta ca nu am putut sa ii reprosez cate ceva despre cealalta am tinut-o numai in certuri tot timpul negandu-mi ca ar fi fost ceva serios intre ei doi...si el si ea bineinteles pana cand eu neavand incredere in el si i-am instalat un program pe calc ca omul devenise acum preocupat mai mult de calc decat de tel si am descoperit ca el inca se mai conversa cu iubirea lui.
Va dati seama ce a urmat.... asta s-a intamplat joia trecuta cand eu am pus punct, numai ca de data asta el nu a mai vrut sa plece.
Sambata seara am iesit intr-un club si am trmis cateva mesaje pot spune unui necunoscut care l-am refuzat tot timpul dar probabil in starea in care ma aflam nu am mai stiut ce faceam si fara sa imi dau seama nu am sters un mesaj si el l-a gasit in telefonul meu pentru ca il macina unde fusesem eu sambata seara si asta dupa ce eu i-am spus de joia trecuta ca totul este incheiat intre noi.
Nu va puteti da seama cat scandal si cata morala am primit din cauza mesajului...si ca el nu pleaca pentru ca ma iubeste si ca nu intelege cum eu am putut sa-i fac una ca asta...ca dupa nici doua zile cu toate ca stateam cu el in casa am trmis mesaje catre alt barbat. Mi-a spus aseara plangand ca deabia acum si-a dat seama prin ce am trecut eu si cum de am rezistat ca el nu mai poate de durere.
In scurte cuvinte am cazut la o intelegere....mai stam impreuna sa ne traminam casa ca sa avem unde sa fim singuri....daca el pleaca nu mai facem nik si sunt constienta de acest lucru...si daca in timp se vor rezolva si probleme iintre noi cu atat mai bine....daca nu ...asta este fiecare pe drumul lui si asta-i viata.
Sper ca nu v-am plictisit si ca am fost destul de explicita in continuarea vietii mele.
kudika_19292
Postat pe 19 Decembrie 2012 14:26
Tu esti in masura sa alegi ce o sa faci in continuare.
Eu, nu accept sub nici o forma infidelitatea, indiferent ce si cum.
Kiddo_
Postat pe 19 Decembrie 2012 14:43
De la: kudika_19292, la data 2012-12-19 14:26:55Dragele mele....nu am cuvinte de multumire fata de voi care sincer v-am simtit ca sunteti aproape de mine....
Este de datoria mea sa va povestesc ce am mai facut si cate alte intampplari au avut loc in viata mea.
Nici nu stiu cu ce sa incep.
Dupa toate zilele de cosmar prin care am trecut eu nestiind ce se intampla cu el am aflat adevarul................................................


Ati incheiat un pact,pentru a face ce anume?O scuza infantila!!! Nu cred in asta!!!

Draga mea,acceptand sa locuiti impreuna in continuare,ai acceptat tot ce s-a intamplat pana acum,nu ma poti "pacali" cu acel aranjament sordid!!!Este decizia ta,ti-o respect,caci nimeni nu poate actiona in locul tau,dar nu cred si nici nu sunt de acord cu ea,tradarea este tradare si atat.Ai sa-ti dai seama de acest lucru,dar mai tarziu.
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2012 14:50
Citesc cu interes descrierea situatiei in care te aflii, nu stiu cum sa derular casnicia voasta pana acum, nu stiu cat de geloasa esti si nici nu stiu modul in care iti manifesti gelozia. Fiecare cred ca am trecut prin momente dificile, am fost pusi sa alegem...si poate alegerea noastra de multe ori nu a fost cea corecta. Poate ca sotul tau a gasit o perosana care ii place, dar asta nu inseamna ca si are o relatie cu ea...dar poate isi doreste. Poate sunteti intr-o "criza", intr-un moment in care tu ca femeie ar trebui sa-l determini, prin caracterul si comportamentul tau, ca esti ceea ce are el nevoie. Stii..barbatii prefera femeile independente, ceea ce tu areti contrariul( prin umilirea de care ziceai). Poate in tot acesti ani evolutia voastra a fost diferita si atunci e normal sa va separati, sa nu mai fie acea chimie de care are nevoie orice cuplu ca sa functioneze. Stai putin tu cu tine, tu cu gandurile tale,si da dovada de femeia care are el nevoie, nu de femeia care are nevoie de un barbat ca el.Fa-l sa-si doresca un al doilea copil cu tine...sau daca nu, arata-i cea pierdut :) Orice schimbare in viata trebuie sa inceapa cu tine. Iti doresc sa-ti gasesti echilibrul si puterea de a merge mai departe. Sarbatori fericite!
cutyne
Postat pe 25 Decembrie 2012 11:52
Iti multumesc mult tie si deasemenea tutoror care au incercat sa imi dea cate un sfat sau pentru vorbele frumoase.
Am hotarat de coumn acord sa ne despartim....sincer am obosit de atatea certuri si discutii fara nici un raspuns...am ajuns la limita...nici sa lupt nu mai pot.
Sper sa ma linistesc..asta imi doresc cel mai mult acum.
Nu am inteles si nici macar acum in ultima clipa de fapt ce vrea el....mai ales cand imi spune ca cel mai bine este sa fim singuri dar cu siguranta este greseala vietii lui.
Sunt atat de intelegatoare si i-am spus si lui asta...ca ar fi fost mult mai simplu sa imi spuna ca s-a indragostit de altcineva...nici macar eu si nimeni nu puteam sa il condamn sau sa il judec pentru asta. Neaga in continuare ca el nu are nimic cu aia si ca nu a avut nimic.
In momentul de fata cel mai important lucru pentru mine este baietelul meu care nu trebuie nici macar sa simta ce se petrece intre noi.
Va pup si sarbatori fericite!
kudika_19292
Postat pe 27 Decembrie 2012 10:35
De la: kudika_19292, la data 2012-12-27 10:35:43Iti multumesc mult tie si deasemenea tutoror care au incercat sa imi dea cate un sfat sau pentru vorbele frumoase.
Am hotarat de coumn acord sa ne despartim....sincer am obosit de atatea certuri si discutii fara nici un raspuns...am ajuns la limita...nici sa lupt nu mai pot.
Sper sa ma linistesc..asta imi doresc cel mai mult acum.
Nu am inteles si nici macar acum in ultima clipa de fapt ce vrea el....mai ales cand imi spune ca cel mai bine este sa fim singuri dar cu siguranta este greseala vietii lui.
Sunt atat de intelegatoare si i-am spus si lui asta...ca ar fi fost mult mai simplu sa imi spuna ca s-a indragostit de altcineva...nici macar eu si nimeni nu puteam sa il condamn sau sa il judec pentru asta. Neaga in continuare ca el nu are nimic cu aia si ca nu a avut nimic.
In momentul de fata cel mai important lucru pentru mine este baietelul meu care nu trebuie nici macar sa simta ce se petrece intre noi.
Va pup si sarbatori fericite!


Ai tot respectul meu pt. asta. Dovedesti ca ai caracter si esti o femeie puternica.
Multa sanatate tie si copilului tau !
Kiddo_
Postat pe 27 Decembrie 2012 12:15
De la: kudika_11826, la data 2012-12-27 12:15:22
De la: kudika_19292, la data 2012-12-27 10:35:43Iti multumesc mult tie si deasemenea tutoror care au incercat sa imi dea cate un sfat sau pentru vorbele frumoase.
Am hotarat de coumn acord sa ne despartim....sincer am obosit de atatea certuri si discutii fara nici un raspuns...am ajuns la limita...nici sa lupt nu mai pot.
Sper sa ma linistesc..asta imi doresc cel mai mult acum.
Nu am inteles si nici macar acum in ultima clipa de fapt ce vrea el....mai ales cand imi spune ca cel mai bine este sa fim singuri dar cu siguranta este greseala vietii lui.
Sunt atat de intelegatoare si i-am spus si lui asta...ca ar fi fost mult mai simplu sa imi spuna ca s-a indragostit de altcineva...nici macar eu si nimeni nu puteam sa il condamn sau sa il judec pentru asta. Neaga in continuare ca el nu are nimic cu aia si ca nu a avut nimic.
In momentul de fata cel mai important lucru pentru mine este baietelul meu care nu trebuie nici macar sa simta ce se petrece intre noi.
Va pup si sarbatori fericite!


Ai tot respectul meu pt. asta. Dovedesti ca ai caracter si esti o femeie puternica.
Multa sanatate tie si copilului tau !


Iti multumesc mult de tot pentru urari....
Acum merg dupa un principiu de al meu scos de mine...
De acum inainte sunt inventatorul vietii mele!
kudika_19292
Postat pe 27 Decembrie 2012 12:42
De la: kudika_15804, la data 2012-10-25 15:50:13
De la: kudika_19292, la data 2012-10-25 15:15:36Buna,
in primul rand as vrea sa spun, ca nu credeam ca voi ajunge vreodata in viata mea sa incep sa ma plang pe la straini sau sa incep sa zic toate problemele mele. Dar iata ca s-a intamplat....nici nu stiu cu ce sa incep ca sa intelegeti mai bine prin ce trec acum si cel putin cu un sfat din partea voastra sa ma ajutati sa trec mai usor peste ce mi se intampla.
Am 29 de ani si sunt casatorita de 8 ani de zile si anume cu iubirea vietii mele cu, care sunt impreuna de 13 ani de zile. Nu stiu ce s-a intamplat dar totul s-a terminat. Am un copil de 2 ani si 8 luni, care este universul meu si al lui, nu pot nega lurul asta.
De vreo doua luni de zile sunt intr-un stres continuu, numai ca acum am ajuns la disperare.
..............................................

Din ceea ce ai postat nu reiese decat faptul ca esti excesiv de geloasa!! O atitudine care ,in virtutea faptului ca sotul ar putea fi vinovat de sustinerea unei legaturi extrafamiliale,a condus la racirea sentimentelor fata de tine!!!Lipsa de incredere poate fi un motiv real de despartire,daca nu se doreste revigorarea familiei prin discutii civilizate,de eliminare a temerilor,si,pe de alta parte,poate fi un paravan in spatele caruia sotul sa-si mascheze adevaratele preocupari!Aveti un copil ,este pacat sa-i distrugeti viitorul,caci el este singurul ,care va fi marcat in toata aceasta drama familiala!!!Incearca o noua discutie cu sotul tau,renunta la accesele de gelozie,stapaneste-ti reactiile negative,chiar daca au acoperire sau nu!!Daca sotul tau este confuz inseamna ca are un motiv pentru care se simte astfel.este pus,probabil,in situatia de a alege dintre persoanele existente in viata lui!Nu poti deveni confuz din senin!!Vrea libertate???Acorda-i-o,poate,asa,se va lamuri asupra carei femei trebuie sa-si focalizeze atentia!!!Asupra sotiei si mamei copilului sau sau asupra aceleia ,care il solicita telefonic la maxim!De regula,atunci cand dispar sentimentele ,incepe dezastrul!!!Si nici macar existenta copiilor nu le mai poate readuce in viata de familie!!!

eu am un feeling ca existã ºi o altcineva în poveste, sã zicem cã el nu e cu alta, cu siguranþa i-ar fi spus mãcar odatã cã nu are pe nimeni ºi apoi ar fi luat poziþia mutului. Nu cred cã a înºelat-o dar existã o ea care îi place, de aia ºi starea de confuzie: sã aleaga altceva sau viaþa de familie ( la care s-a adãugat ºi neîncrederea ei)
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 12:45
De la: kudika_19292, la data 2012-12-27 12:42:34[quote name='kudika_11826' date='2012-1
Acum merg dupa un principiu de al meu scos de mine...
De acum inainte sunt inventatorul vietii mele!

Sincer principiul tã poate fii uºor dãrâmat de o rafalã de vânt. Nu poþi sã îþi inventezi o viaþã decât dacã ai fii Dumnezeu, dar nu eºti pânã atunci ramâi doar stãpânã pe viaþa pe care þi-a dãruit-o!
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 12:48
De la: yumy, la data 2012-12-27 12:48:12
De la: kudika_19292, la data 2012-12-27 12:42:34[quote name='kudika_11826' date='2012-1
Acum merg dupa un principiu de al meu scos de mine...
De acum inainte sunt inventatorul vietii mele!

Sincer principiul tã poate fii uºor dãrâmat de o rafalã de vânt. Nu poþi sã îþi inventezi o viaþã decât dacã ai fii Dumnezeu, dar nu eºti pânã atunci ramâi doar stãpânã pe viaþa pe care þi-a dãruit-o!



Sunt total de acord cu tine.
Numai ca vroiam sa zic altceva prin sloganul meu....ca de acum inainte nimeni si nik nu imi mai poate spune ce trebuie sa fac...toate deciziile pe care le voi lua in ceea ce ma priveste voi fi singura care va decide.
kudika_19292
Postat pe 27 Decembrie 2012 13:45
De la: yumy, la data 2012-12-27 12:45:04
De la: kudika_15804, la data 2012-10-25 15:50:13
De la: kudika_19292, la data 2012-10-25 15:15:36Buna,
in primul rand as vrea sa spun, ca nu credeam ca voi ajunge vreodata in viata mea sa incep sa ma plang pe la straini sau sa incep sa zic toate problemele mele. Dar iata ca s-a intamplat....nici nu stiu cu ce sa incep ca sa intelegeti mai bine prin ce trec acum si cel putin cu un sfat din partea voastra sa ma ajutati sa trec mai usor peste ce mi se intampla.
Am 29 de ani si sunt casatorita de 8 ani de zile si anume cu iubirea vietii mele cu, care sunt impreuna de 13 ani de zile. Nu stiu ce s-a intamplat dar totul s-a terminat. Am un copil de 2 ani si 8 luni, care este universul meu si al lui, nu pot nega lurul asta.
De vreo doua luni de zile sunt intr-un stres continuu, numai ca acum am ajuns la disperare.
..............................................

Din ceea ce ai postat nu reiese decat faptul ca esti excesiv de geloasa!! O atitudine care ,in virtutea faptului ca sotul ar putea fi vinovat de sustinerea unei legaturi extrafamiliale,a condus la racirea sentimentelor fata de tine!!!Lipsa de incredere poate fi un motiv real de despartire,daca nu se doreste revigorarea familiei prin discutii civilizate,de eliminare a temerilor,si,pe de alta parte,poate fi un paravan in spatele caruia sotul sa-si mascheze adevaratele preocupari!Aveti un copil ,este pacat sa-i distrugeti viitorul,caci el este singurul ,care va fi marcat in toata aceasta drama familiala!!!Incearca o noua discutie cu sotul tau,renunta la accesele de gelozie,stapaneste-ti reactiile negative,chiar daca au acoperire sau nu!!Daca sotul tau este confuz inseamna ca are un motiv pentru care se simte astfel.este pus,probabil,in situatia de a alege dintre persoanele existente in viata lui!Nu poti deveni confuz din senin!!Vrea libertate???Acorda-i-o,poate,asa,se va lamuri asupra carei femei trebuie sa-si focalizeze atentia!!!Asupra sotiei si mamei copilului sau sau asupra aceleia ,care il solicita telefonic la maxim!De regula,atunci cand dispar sentimentele ,incepe dezastrul!!!Si nici macar existenta copiilor nu le mai poate readuce in viata de familie!!!

eu am un feeling ca existã ºi o altcineva în poveste, sã zicem cã el nu e cu alta, cu siguranþa i-ar fi spus mãcar odatã cã nu are pe nimeni ºi apoi ar fi luat poziþia mutului. Nu cred cã a înºelat-o dar existã o ea care îi place, de aia ºi starea de confuzie: sã aleaga altceva sau viaþa de familie ( la care s-a adãugat ºi neîncrederea ei)


Oricum v-am mai spus si mai sus...tot adevarul l-am aflat....are sau avea pe altcineva cu care se conversa prin mesaje sau mai stiu eu prin ce mijloace....important este acum ca el incearca sa ma deruteze pe mine cu te miri ce alte motive decat cele reale cum ca ar fi mai bine sa ne despartim. Sunt ottal de acord cu el, mai ales ca eu trebuie sa accept in primul rand sa merg mai departe nu el. Si eu nu mai vreau! A avut o sansa pe care a pierdut-o!
kudika_19292
Postat pe 27 Decembrie 2012 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
suferinta 14 De la: paulamaria 24 Martie 2010 22:40
Nu stiu cum sa procedez!! 18 De la: kudika379426 27 Martie 2011 12:52
vreau un sfat! 6 De la: kudika195501 17 Ianuarie 2011 18:33
urgent un sfat....pls.... 16 De la: _iluzie_ 8 Aprilie 2009 16:38
S-a despartit de mine desi ne iubeam 34 De la: bbys_rxu18 2 Mai 2010 13:45