Setari Cookie-uri

Cum sa il uit????

De la: kudika_15804, la data 2013-01-09 07:19:32
De la: madda1915, la data 2013-01-08 22:50:07Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..




NEXT!La fel i-as spune fiicei mele,care are varsta apropiata de a ta!!!

Draga mea,alegerea ,intre a fi bunul de larg consum al tanarului respectiv si a fi stapana pe tine,iti apartine in totalitate!!!Esti o adolescenta ,la inceput de viata,inca nu ai discernamant asupra relatiei de iubire,mai ai multe de invatat si asumat,deci priveste totul ca pe acumulare de experienta si nimic mai mult!!Ti-ai inceput viata sexuala,a fost optiunea ta,dar nu trebuie sa ramai cramponata in ceva,care nu te satisface in totalitate!!Baieti au fost si vor fi inca!!!!Il iubesti,nimic mai frumos,la aceasta varsta ,,totul este pardalnic si nemaipomenit,dar iti garantez ca si peste cativa ani va fi la fel,dar de o alta intensitate!!!


Stie doamna ce stie... Oare cite baloane crezi tu pina a invatat asta? Experimenteaza-te draga, foloseste baloane sau ce doresti tu,... o casatorie in situatia ta ar fi... neadecvata... Ce sti tu despre dragoste?
kudika_26880
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:41
buna,scumpo!poate ca nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi dar printr-o situatie aproape similara am trecut cu aprox 3 ani in urma..orgoliile,gelozia,certurile au fost mai presus decat iubirea..ptr ca stiu sigur ca a existat!acum cand de ceva timp e casatorit ptr ca s-a intamplat sa ramana insarcinata si mai nou e si tatic imi dau seama ca iubirea aia nu o s-o uitam niciodata chiar daca nu o sa mai fie nici o speranta ca vom fi impreuna..cel mai bn ptr tine e sa pui totul cap la cap,sa-ti dai seama daca se merita sa mai speri la o impacare sau nu..si sa te gandesti daca sunteti dispusi sa va schimbati..daca exista mai multe lucruri rele decat bune incearca sa-ti faci pe altcineva..poate iti e mai usor.sau pur si simplu incearca sa petreci cat mai putin timp singura...stiu,e extrem de greu sa uiti dar macar incearca sa nu mai suferi!!ai grija de tn!!!
kudika_27544
Postat pe 28 Ianuarie 2013 00:05
Incearca si tu sa il faci gelos. Sau pur si simplu nu mai intra pe feisbuc.
kind_er
Postat pe 28 Ianuarie 2013 07:10
maturizeaza-te, treci peste,fati un alt iubit in felul acesta il vei uita ,viata nu se taieste pe FACEBOOK

kudika_26237
Postat pe 29 Ianuarie 2013 00:41
Pentru tine este usor .... Vb de pe margine ......fata sufera teribil. Crezi tu ca mai gaseste unu care sa isi bata joc de ea mai mult decat ala ?
kind_er
Postat pe 29 Ianuarie 2013 06:44
De la: madda1915, la data 2013-01-08 22:50:07Am o mare problema, fetelor!!!
Am aproape 18 ani, el are 19 si ceva. Fiecare dintre noi ne-am inceput viata sexuala impreuna.
Aveam o relatie de aproape 2 ani si jumatate, care in ultima perioada mergea si nu mergea. Aflam ca imi ascunde lucruri, ca ma minte, si apoi nu recunostea.
In noaptea de revelion, mi-a zis ca se duce la restaurant cu parintii lui. Asa a si fost. Doar ca a avut si o escapada de 2 ore (asa zice el) il alta parte, la niste colegi cu mai multe fete necunoscute amandourora, cu care s-a pozat si ulterior am aflat de pe facebook pe 4 ianuarie. Nu ne-am vazut 2 zile. Ne vorbeam la telefon, dar mereu ne certam.In a 3a zi...am hotarat sa ne vedem. Am iesit afara, ne-am plimbat, m-a luat de mana, in semn de impacare, ne-am sarutat si..evident am facut si dragoste...

Seara, i-am zis sa isi puna pe facebook din SINGUR, cum avea in ultimele zile, INTR-O RELATIE. A pus E COMPLICAT, lucru care m-a enervat enorm. Ne-am certat, mi-a zis ca el nu a mai facut nimic, ca sunt obsedata de facebook si ca sunt geloasa. RECUNOSC: sunt geloasa, dar pentru ca el ma face asa si pt ca nu face nimic sa imi demonstreze contrariul. A inchis telefonul, pana a doua zi dimineata. In timpul ala m-am hotarat sa ii dau un mesaj: sa ne despartim, pentru ca nu ne mai respecta, nu ne mai iubim(desi eu il iubesc f mult si sper si cred ca si el tine/tinea la mine) si ca ma minte foarte tare. De atunci nu am vb cu el. ieri nu am vb cu el deloc. Azi....am iesit in oras cu prietenele...si am mers pe langa blocul lui..la alimentara..el o lasase pe mama lui sa coboare din masina si apoi a plecat imediat..i-am zis mamei lui ca am avut treaba si ca am fost plecata, asa spunandu-i si el.
M-a sunat: m-a intrebat: ,,'tu erai acolo la alimentara?"DA! ,,bine, spunei lu mama ca ai avut treaba si ca ai fost plecata" BINE PA!

apoi l-am sunat si i-am zis ce ii spusesem mamei lui, iar singurul raspuns a fost: BINE HAI PA!


imi e foarte dor de el, dar vreau sa vina si el la mine, sa ma caute, pentru ca il ultima perioada m-a luat de fraiera pt ca a vazut cat tin la el si cat plang dupa el. Acum nu ne mai avem la prieteni pe facebook. El m-a sters.Are activitate, se imprieteneste cu fete, probabil da likeuri. iar el stie ca asta ma scoate din minti..

Ce sa fac?..



La 18 ani ai toata frumusetea si savoarea vietii inainte !
De ce sa te opresti macar o clipa din cauza unui mizerabil?
Ca el sunt mult prea multi, cauta tot ce nu inseamna acest indvid ,dar la altcineva!
Lasa porcaria aia de site de socializare, iesi in lume si traieste-ti tineretea cu adevarat.
"M-a sters de pe facebook!"
Smiocaiala de 2 bani.
O sa mai tot smiorcai asa pana o sa-ti dai seama ca astea sunt doar copilarii!

Thais13
Postat pe 29 Ianuarie 2013 08:15
eu zic asa , nu mai cauta ,nu mai urmarii tot ce face , nu mai pune la suflet , daca el o sa se implice in alta relatie la varsta lui de 19 ani crede ma pe cuvant ca o sa iti dai seama , o sa simti! Nu mai strica momentele frumoase ale prezentului ptr niste iluzii dureroase ale viitorului. La tine prezentul a foarte vast , la 18 ani trebuie sa cauti sa incerci sa gasesti o anumita maturitate , detasare si placere de traii relatia ! Si daca pleaca si daca nu va mai iontelegeti nu e atat de grav pe cat pare ... iubirea e un cuvant mare spus cu prea multa usurinta la 18 ani! Eu zic sa mai incerci , sa ai si alte relatii , sa capeti un pic de experienta si autonomie sentimentala ! O sa vina o zi cand o sa iti doresti sa ai aceasta experienta care poate te va ajuta sa faci alegerea corecta !
yuiy_09
Postat pe 29 Ianuarie 2013 10:25
deci faza cu facebook-ul e tare de tot.cu ce te ajuca ca trecea ca e intr-o relatie cu tine si vorbea si cu altele..incredere fara asta o relatie se duce .sincer am renuntat la facebook din motive de gelozie si altele ,sincer imi e mult mai bine fara el...in al 2 rand lasa-l pe el sa te caute si daca n-o face inseamna ca nu te m-ai iubeste,gelozia e cea mai grea boala,distruge incet dar sigur o relatie..obisnuieste-te cu ideea ca daca vrea sa te insele o face si cand vorbesti cu el la tel.el iti spune tie ca dormea si defapt una e calare pe el..
kudika_11661
Postat pe 30 Ianuarie 2013 17:45
de ferit nu cred ca se fereste de cineva...adica a pus poze cu mine pe facebook...chiar si aseara...chiar daca nu avem intr-o relatie pe fb, relatia noastra este una publica, de care stie chiar toata lumea...inclusiv parintii, rudele.
Ma sperii atunci cand ma gandesc ca o sa plece la bucuresti....zilele trecute la scoala...chiar flirtam si eu cat de cat cu un coleg...chiar daca si el are prieten....desi acum ma simt vinovata pentru asta...iar el...prietenul meu este gelos pe el..sau cel putin era acum 2 ani...azi i-am zis ceva in gluma...cum ca eu as fi facut un pariu cu acel coleg...si chiar daca asa e..el nu a crezut...
madda1915
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:18
De la: madda1915, la data 2013-01-31 17:18:58de ferit nu cred ca se fereste de cineva...adica a pus poze cu mine pe facebook...chiar si aseara...chiar daca nu avem intr-o relatie pe fb, relatia noastra este una publica, de care stie chiar toata lumea...inclusiv parintii, rudele.
Ma sperii atunci cand ma gandesc ca o sa plece la bucuresti....zilele trecute la scoala...chiar flirtam si eu cat de cat cu un coleg...chiar daca si el are prieten....desi acum ma simt vinovata pentru asta...iar el...prietenul meu este gelos pe el..sau cel putin era acum 2 ani...azi i-am zis ceva in gluma...cum ca eu as fi facut un pariu cu acel coleg...si chiar daca asa e..el nu a crezut...




Ce vrei sa ne transmiti cu postarea acestui comment???Teama ta,temerea,nesiguranta???Daca ai sa reiei esenta ideii principale,expunand-o clar si concis,poate o sa te inteleg!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:30
Imi este teama ca totul o sa se termine atunci cand el o sa plece la facultate. Chiar daca o sa vina aici in weekend, iar dupa un an o sa merg si eu tot la bucuresti...dar imi este frica, teama ca o sa fiu iar mintita si chiar inselata...El imi spune ca mi-a ascuns lucrurile alea pentru ca EU nu as fi acceptat sa faca nimic din acele lucruri si ca le-am fi putut face impreuna daca si TATAL MEU m-ar fi lasat un pic mai libera...adica sa facem macar revelionul impreuna. Tati nu este genul de om care sa ma lase sa imi fac de cap...si chiar nu imi fac..suntem niste persoane linistite din punctul asta de vedere....nu ne petrecem noptile prin cluburi nici macar in vacante, cum o fac multi tineri de varsta noastra....si nu pentru ca nu am avut ocazia...parintii mei au plecat de atatea ori la tara vara trecuta in weekenduri...numai ca stateam noi 2..de multe ori dormea la mine...ne plimbam ziua...seara gateam ceva si neuitam la filme...imi aduc aminte cu drag de clipele alea...doar ca el acum are un an greu si eu trb sa intleg lucrurile astea..

Multa lume mi-a zis....daca nu te-ar fi iubit nu ar fi stat 2 ani jumate cu tine...nimeni nu sta atat cu o persoana daca nu o iubeste.....
M-am gandit ca poate fi si obisnuinta...habar nu am..timpul le spune pe toate...cert e ca....plang de fiecare data cand ma gandesc ca o sa plece la facultate....stiu ca nu va dura o vesnicie relatia....nimic nu dureaza la nesfarsit......si stiu ca o sa trec cu greu peste...PRIMA MEA DRAGOSTE....pt ca el e.
madda1915
Postat pe 31 Ianuarie 2013 22:05
A spune ca vrei sa uiti pe cineva este ca si cum ai fi un computer caruia vrei sa ii stergi memoria. Si este imposibil nu? pastreaza-l in amintire, pentru ca cu cat te vei stradui mai mult sa il uiti cu atat vei suferi mai tare.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 1 Februarie 2013 18:46
Eu nu vreau sa uit...stiu ca e imposibil asta...am vrut sa spun ca o sa imi fie greu sa ma dezobisnuiesc de el..de a vorbi cu el, de a ne intalni. Ochii care nu se vad.. se uita. Trist, dar de cele mai multe ori adevarat.
madda1915
Postat pe 1 Februarie 2013 21:48
De la: kudika109274, la data 2013-02-01 18:46:02A spune ca vrei sa uiti pe cineva este ca si cum ai fi un computer caruia vrei sa ii stergi memoria. Si este imposibil nu? pastreaza-l in amintire, pentru ca cu cat te vei stradui mai mult sa il uiti cu atat vei suferi mai tare.
www.relatiidecuplu.com


Memoria unui computer se sterge de fiecare data cand il opresti.
Ar fi bine sa fie asa si la oameni... ar fi prea frumos sa poti sa iti stergi din memorie ce amintiri vrei tu.
Kiddo_
Postat pe 1 Februarie 2013 22:17
De la: madda1915, la data 2013-01-31 22:05:11Imi este teama ca totul o sa se termine atunci cand el o sa plece la facultate. Chiar daca o sa vina aici in weekend, iar dupa un an o sa merg si eu tot la bucuresti...dar imi este frica, teama ca o sa fiu iar mintita si chiar inselata...El imi spune ca mi-a ascuns lucrurile alea pentru ca EU nu as fi acceptat sa faca nimic din acele lucruri si ca le-am fi putut face impreuna daca si TATAL MEU m-ar fi lasat un pic mai libera...adica sa facem macar revelionul impreuna. Tati nu este genul de om care sa ma lase sa imi fac de cap...si chiar nu imi fac..suntem niste persoane linistite din punctul asta de vedere....nu ne petrecem noptile prin cluburi nici macar in vacante, cum o fac multi tineri de varsta noastra....si nu pentru ca nu am avut ocazia...parintii mei au plecat de atatea ori la tara vara trecuta in weekenduri...numai ca stateam noi 2..de multe ori dormea la mine...ne plimbam ziua...seara gateam ceva si neuitam la filme...imi aduc aminte cu drag de clipele alea...doar ca el acum are un an greu si eu trb sa intleg lucrurile astea..

Multa lume mi-a zis....daca nu te-ar fi iubit nu ar fi stat 2 ani jumate cu tine...nimeni nu sta atat cu o persoana daca nu o iubeste.....
M-am gandit ca poate fi si obisnuinta...habar nu am..timpul le spune pe toate...cert e ca....plang de fiecare data cand ma gandesc ca o sa plece la facultate....stiu ca nu va dura o vesnicie relatia....nimic nu dureaza la nesfarsit......si stiu ca o sa trec cu greu peste...PRIMA MEA DRAGOSTE....pt ca el e.


Dupa prima o sa vina si a doua si a treia si tot asa.
Nu esti nici prima si nici ultima care a pierdut prima dragoste asa mergi mai departe si nu mai boci dupa un ametit.
Thais13
Postat pe 2 Februarie 2013 18:45
De la: madda1915, la data 2013-01-31 22:05:11Imi este teama ca totul o sa se termine atunci cand el o sa plece la facultate. Chiar daca o sa vina aici in weekend, iar dupa un an o sa merg si eu tot la bucuresti...dar imi este frica, teama ca o sa fiu iar mintita si chiar inselata...El imi spune ca mi-a ascuns lucrurile alea pentru ca EU nu as fi acceptat sa faca nimic din acele lucruri si ca le-am fi putut face impreuna daca si TATAL MEU m-ar fi lasat un pic mai libera...adica sa facem macar revelionul impreuna. Tati nu este genul de om care sa ma lase sa imi fac de cap...si chiar nu imi fac..suntem niste persoane linistite din punctul asta de vedere....nu ne petrecem noptile prin cluburi nici macar in vacante, cum o fac multi tineri de varsta noastra....si nu pentru ca nu am avut ocazia...parintii mei au plecat de atatea ori la tara vara trecuta in weekenduri...numai ca stateam noi 2..de multe ori dormea la mine...ne plimbam ziua...seara gateam ceva si neuitam la filme...imi aduc aminte cu drag de clipele alea...doar ca el acum are un an greu si eu trb sa intleg lucrurile astea..

Multa lume mi-a zis....daca nu te-ar fi iubit nu ar fi stat 2 ani jumate cu tine...nimeni nu sta atat cu o persoana daca nu o iubeste.....
M-am gandit ca poate fi si obisnuinta...habar nu am..timpul le spune pe toate...cert e ca....plang de fiecare data cand ma gandesc ca o sa plece la facultate....stiu ca nu va dura o vesnicie relatia....nimic nu dureaza la nesfarsit......si stiu ca o sa trec cu greu peste...PRIMA MEA DRAGOSTE....pt ca el e.




Nu trebuie sa-ti fie teama de nimic!!!!!Inteleg,este prima dragoste,toti am trait asa ceva,dar pastreaza doar ce a fost frumos in ea si vezi-ti de calea ta,ai studii de urmat,trebuie sa-ti formezi un viitor,nu te lasa doborata de prima dragoste,multumeste-i Domnului, ca nu o traiesti pe ultima!!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2013 18:51
Asa e.....dar pana o sa se termine (Dumnezeu stie cand) nu trb sa ma mai gandesc la viitor. Ce va fi va fi! Eu nu pot sa imi traiesc prezentul frumos, sa ma distrez cu el, sa imi petrec timpul frumos cu el, din cauza viitorului. Asta este pana la urma...

Era un citat...,,Intr-o zi o sa apara cineva in viata ta care sa te faca sa intelegi de ce nu au mers relatiile anterioare''.

madda1915
Postat pe 2 Februarie 2013 21:51
Apropo, voi credeti in compatibilitatile dintre zodii? Sau in zodiac? Tin sa spun ca ni se potrivesc perfect trasaturile zodiilor noastre. Iar la ompatibiltatea dintre peste (eu) si scorpion (el) scrie aproape numai lucruri de bine. Cu exceptia faptului ca este o persoana dificila si ca eu trebuie sa am multa rabdare si sa dau dovada de intelegere.
madda1915
Postat pe 2 Februarie 2013 21:55
De la: madda1915, la data 2013-02-02 21:55:24Apropo, voi credeti in compatibilitatile dintre zodii? Sau in zodiac? Tin sa spun ca ni se potrivesc perfect trasaturile zodiilor noastre. Iar la ompatibiltatea dintre peste (eu) si scorpion (el) scrie aproape numai lucruri de bine. Cu exceptia faptului ca este o persoana dificila si ca eu trebuie sa am multa rabdare si sa dau dovada de intelegere.


Zodii, compatibilitati, PROSTII!
Thais13
Postat pe 2 Februarie 2013 22:11
eu am 22 de ani dar sincer in locul tau as face exact ca el l as ignora si i as vorbi pe un ton nepasare si foarte calma dar cu, cuvinte ce dor.si atunci cand a sunat sa i zici mamei lui nush ce eu in locul tau ai ziceam ca n am chef si ai inchideam.ai un pic de mandrie si orgoliu si nu mai lasa pe el sa ati dea cu flit si sa fc ce zice el.spunei si tu un hai pa...ca merita
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 19:51
eu nu am avut decat acum la 22 de ani primul prieten cu care am 2 ani si nu regret ca nu am mai avut chiar daca uneori imi doream si visam mereu la cum o sa fie si dastea toate prietenele mele sau bagat ca tine in relatii de mici si toate au avut de suferit nici una nu a fost fericita si in final peste un timp au ajuns sa se desparta.acestia sunt cei mai frumosi ani sa te distrezi sa cunosti cat mai multa lume sa ai prieteni si sa fii un pik mai pe picioarele tale cand vine vb de baieti ca acum toti incearca ...ati spun tot ce vrei sa auzi pana ajung in pat.dak ai noroc poate se mai vede cu tine dar toate astea se termina.si sunt sigura ca el la facultate o sa vada atatea fete dragute ce sunt libertine si puse pe distractie si aventuri iar el o sa fie tentat mai mult ca sigur.baietii iubesc fetele genul acesta care sa i scoata din monotonie.asa ca incearca sa traiesti viata sa fii fericita libera ca ai timp de relatii crede ma eu una as vrea sa dau timpul inapoi am fs mult mai fericita fara relatii si compromisuri mai pe scurt fara probleme.fii o persoana nebunatica (cu limite) vesela spontana fate respectata si iubita de multe persoane mai ales acum ca mergi la facultate ai nevoie de lucrurile astea.bineinteles ai grija ca unii pot fii mai parsivi decat crezi nu te increde si ai grija de tine cu cat esti ami iubita esti mai protejata si respectata si asta e un lucru frumos care ati bucura inima.
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 20:18
De la: Kiddo_, la data 2013-02-01 22:17:46
De la: kudika109274, la data 2013-02-01 18:46:02A spune ca vrei sa uiti pe cineva este ca si cum ai fi un computer caruia vrei sa ii stergi memoria. Si este imposibil nu? pastreaza-l in amintire, pentru ca cu cat te vei stradui mai mult sa il uiti cu atat vei suferi mai tare.
www.relatiidecuplu.com


Memoria unui computer se sterge de fiecare data cand il opresti.
Ar fi bine sa fie asa si la oameni... ar fi prea frumos sa poti sa iti stergi din memorie ce amintiri vrei tu.


Eu, una, n-as vrea sa-mi sterg din memorie amintiri mai putin placute, deoarece si ele au contribuit la dezvoltarea mea personala. Si amintirile neplacute reprezinta, in felul lor, un castig.
kudika_32792
Postat pe 18 Aprilie 2013 11:31
De la: madda1915, la data 2013-02-02 21:55:24Apropo, voi credeti in compatibilitatile dintre zodii? Sau in zodiac? Tin sa spun ca ni se potrivesc perfect trasaturile zodiilor noastre. Iar la ompatibiltatea dintre peste (eu) si scorpion (el) scrie aproape numai lucruri de bine. Cu exceptia faptului ca este o persoana dificila si ca eu trebuie sa am multa rabdare si sa dau dovada de intelegere.


Nu mai cred, de foarte multi ani, in compatibilitati zodiacale si horoscop.
kudika_32792
Postat pe 18 Aprilie 2013 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o problema.... 30 De la: kudika142629 11 Martie 2010 22:19
Cand unii mint de ingheata apele 33 De la: lory08 20 Septembrie 2009 20:12
Cum sa scapi de un sot infidel ?? 0 De la: 11 August 2010 07:45
Ajutor umanitar pentru o tanara profesoara 1 De la: cristianamaria81 14 Ianuarie 2011 12:36
un sfat....va rog!! 0 De la: 23 Octombrie 2010 13:44