Setari Cookie-uri

***RELATIE LA DISTANTA ***

De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:52:49Mai femeie. Tu esti mai unsa cu deastea. Esti mai matura. Noi astia mai micuti vedem lucrurile un pic mai diferit.



Mai",tinere,da,sunt o persoana matura,care vede altfel orice problema de viata,asa cum trebuie sa se vada!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 07:54
Sunt de acord. Nu o spun cu intentia sa te jicnesc.

Pe noi astia mai mici cand ne mamanca tre sa ne scarpinam. Nu prea gandim deocamdata cu mansarda.

kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 07:57
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:57:59Sunt de acord. Nu o spun cu intentia sa te jicnesc.

Pe noi astia mai mici cand ne mamanca tre sa ne scarpinam. Nu prea gandim deocamdata cu mansarda.




Am inteles acest aspect,este normal,corpul isi cere drepturile!!!Dar si acest "scarpinat" trebuie facut intr-un anumit sens,caci altfel "ti se ia un rnd de piele"!!!!! Ori relatiile la distanta nu aduc nimic imbucurator in acest sens!!!!Aici este problema reala!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 08:04
Aici sunt de acord cu tine.
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 08:05
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 08:05:21Aici sunt de acord cu tine.



Pai, vezi ca ne putem intelege????
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 08:07
merge...vb din expoerienta...e un altfel de relatie, e clar, dar...sacrificii si compromisuri, oricum presupune orice relatie, fie ea la distanta sau nu...noi ne-am casatorit si avem si un bebe minunat...suntem foarte fericiti si impliniti
kudika_22189
Postat pe 11 Februarie 2013 09:15
iubirea la distanta exista.daca ai imaginatie se poate mentine o relatie mult timp.
kudika201226
Postat pe 11 Februarie 2013 13:05
De la: kudika458461, la data 2013-02-10 18:59:57eu am o relatie la distanta de 3 ani si ne iubim ca in prima zi dar ne mai intalnim si din cand in cand in relitate nicol


normal :)
kudika_nikole
Postat pe 11 Februarie 2013 16:43
"kudika_26786
Postat pe: 10 Februarie 2013, ora 12:42
bai inteligentilor, mai terminati-va cu sfaturile tampite.

- Da o relatie la distanta exista atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare. Am o astfel de relatie la distanta, programul meu nu imi permite sa ma duc decat 1 data pe luna la ea, dar stau cu ea cate 4 - 5 zile. Dar! exista un DAR, o astfel de relatie nu este pentru cei ce nu stiu ce vor, este o relatie pentru persoanele destul de mature care sa inteleaga avantajele si dezavantajele."


CORECT!
Roua_Deraway
Postat pe 11 Februarie 2013 17:03
sex poti face cu oricine,dar un lucru este clar dragoste faci doar cu persoana iubita si crdema ca daca faci dragoste cu persoana care o simti cu adevarat este iubire si la distanta si foarte frumoasa iubire atita timp cit o menti vie si cu amintirile vorbele si respectul fiecarui partener
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:13
noapte buna va doresc si relaxare placuta in continuare ,si un sarut dulce si fermecator pt voi superbe flori

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GxO734foOAo
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:13
asta sa va aline pina miine cind ne vom mai intersecta pe aici pe topic pa pa tuturor si sa fiti cuminti si linistiti si sa va iubiti frumos si de neuitat
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5xjhR9IJUGM
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:24
Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!
kudika_nikole
Postat pe 18 Mai 2013 15:51
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 15:51:12Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!



Felicitari,Nikole pentru faptul ca ai iubit,iubesti si pentru hotararea de mai iubi,acest sentiment te ridica deasupra tuturor partenerilor care te-au dezamagit in viata!!! Sa nu-ti fie jena de acest simtamant minunat,ci fii mandra,nu toti stiu sa iubeasca!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2013 16:03
De la: kudika_15804, la data 2013-05-18 16:03:02
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 15:51:12Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!



Felicitari,Nikole pentru faptul ca ai iubit,iubesti si pentru hotararea de mai iubi,acest sentiment te ridica deasupra tuturor partenerilor care te-au dezamagit in viata!!! Sa nu-ti fie jena de acest simtamant minunat,ci fii mandra,nu toti stiu sa iubeasca!!!!


Iubirea este cel mai sublim si mai etern sentiment care vine de la Dumnezeu si te inalta tot spre El pentru a putea trai o viata vesnica, asta cred eu mai stiu un singur lucru si il tot repet in gandul meu, daca nu eista Dumnezeu si credem in el nu pierdem nimic dar daca el exista si noi nu credemm atunci pierdemm totul - cel mai bine ar fi sa credem cu totii in el sa iubim mult si sa traim conform exemplului lui pentru ca prin DRAGOSTEA lui sa putem trai in vesnici. Sunteti o doamne minunata prin afirmatile pe care le faceti, iubiti binele va spuneti punctul de vedere obiectiv desi sunt convinsa ca in sinea dumneavoastra sunteti foarte obiectiva. Aveti nevoie si dumneavoastra de bunurile nobile ale lumii deoarece sunteti si dumneavoastra om iar eu va doresc atat dumneavostra cat si celorlalti sa aveti vieti minunate aici pe pamant si pe urma in ceruri alaturi de cei dragi si de ISUS ! (eu vorbesc mult in termeni religiosi pentru ca asa simt nu pentru a se intelege ca am anumit eprobleme in legatura cu acest aspect). Sa iubiti mult si sa fiti iubiti- doar iubirea ne poate elibera si ne poate mentine mereu in viata !!!
kudika_nikole
Postat pe 18 Mai 2013 16:45
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 16:45:15
De la: kudika_15804, la data 2013-05-18 16:03:02
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 15:51:12Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!



Felicitari,Nikole pentru faptul ca ai iubit,iubesti si pentru hotararea de mai iubi,acest sentiment te ridica deasupra tuturor partenerilor care te-au dezamagit in viata!!! Sa nu-ti fie jena de acest simtamant minunat,ci fii mandra,nu toti stiu sa iubeasca!!!!


Iubirea este cel mai sublim si mai etern sentiment care vine de la Dumnezeu si te inalta tot spre El pentru a putea trai o viata vesnica, asta cred eu mai stiu un singur lucru si il tot repet in gandul meu, daca nu eista Dumnezeu si credem in el nu pierdem nimic dar daca el exista si noi nu credemm atunci pierdemm totul - cel mai bine ar fi sa credem cu totii in el sa iubim mult si sa traim conform exemplului lui pentru ca prin DRAGOSTEA lui sa putem trai in vesnici. Sunteti o doamne minunata prin afirmatile pe care le faceti, iubiti binele va spuneti punctul de vedere obiectiv desi sunt convinsa ca in sinea dumneavoastra sunteti foarte obiectiva. Aveti nevoie si dumneavoastra de bunurile nobile ale lumii deoarece sunteti si dumneavoastra om iar eu va doresc atat dumneavostra cat si celorlalti sa aveti vieti minunate aici pe pamant si pe urma in ceruri alaturi de cei dragi si de ISUS ! (eu vorbesc mult in termeni religiosi pentru ca asa simt nu pentru a se intelege ca am anumit eprobleme in legatura cu acest aspect). Sa iubiti mult si sa fiti iubiti- doar iubirea ne poate elibera si ne poate mentine mereu in viata !!!


*foarte subiectiva, imi cer scuze pentru greseala.

kudika_nikole
Postat pe 18 Mai 2013 16:48
De la: kudika172071, la data 2013-02-08 19:59:59Nikole,nu exista relatie la distanta.Inseamna ca ii dai libertate totala celuilalt,iar riscul este mare.De unde stii c anu te inseala?Ii este mai simplu sa isi faca acolo o relatie,decat relatia cu tine


Daca vrea sa te insele te inseala si locuind cu tine in aceeasi casa.
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 17:02
De la: kudika099866, la data 2013-02-10 04:53:01Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...


Sau in casatorii
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 17:03
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 16:48:11[quote name='
*foarte subiectiva, imi cer scuze pentru greseala.





Hm,de ce spui aceasta,Nikole?????
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2013 17:17
De la: kudika_15804, la data 2013-02-11 08:04:24
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:57:59Sunt de acord. Nu o spun cu intentia sa te jicnesc.

Pe noi astia mai mici cand ne mamanca tre sa ne scarpinam. Nu prea gandim deocamdata cu mansarda.




Am inteles acest aspect,este normal,corpul isi cere drepturile!!!Dar si acest "scarpinat" trebuie facut intr-un anumit sens,caci altfel "ti se ia un rnd de piele"!!!!! Ori relatiile la distanta nu aduc nimic imbucurator in acest sens!!!!Aici este problema reala!!!!


Daca la tine sau la altele n-a mers asta nu inseamna ca regula se aplica la toata lumea.Important este sa sti cand sa opresti distanta si sa faci ca relatia la distanta sa devina o relatie de zi cu zi.
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 17:30
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:30:29[quote name='
Daca la tine sau la altele n-a mers asta nu inseamna ca regula se aplica la toata lumea.Important este sa sti cand sa opresti distanta si sa faci ca relatia la distanta sa devina o relatie de zi cu zi.



Nu te contrazic,poate,tu esti o norocoasa,dar tot nu cred in astfel de relatii,care aduc numai compromisuri,ceea ce nu ma caracterizeaza!!!Si ,oricat de mult ai sustine distanta,aceasta nu se poate micsora sau elimina,este ceva real,fizic,se poate diminua prin diverse actiuni,dar de eliminat,niciodata,este strict opinia mea!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2013 17:38
De la: kudika_15804, la data 2013-05-18 17:38:42
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:30:29[quote name='
Daca la tine sau la altele n-a mers asta nu inseamna ca regula se aplica la toata lumea.Important este sa sti cand sa opresti distanta si sa faci ca relatia la distanta sa devina o relatie de zi cu zi.



Nu te contrazic,poate,tu esti o norocoasa,dar tot nu cred in astfel de relatii,care aduc numai compromisuri,ceea ce nu ma caracterizeaza!!!Si ,oricat de mult ai sustine distanta,aceasta nu se poate micsora sau elimina,este ceva real,fizic,se poate diminua prin diverse actiuni,dar de eliminat,niciodata,este strict opinia mea!!!


Compromisul exista in fiecare zi indifferent ca e vorba de relatia cu partenerul,la serviciu sau in societate. Nu poti trai sa faci doar ce iti place.Zici tu ca nu faci compromisuri , dar fara sa vrei sau fara sa ai idee de conjuncture tot il faci. A trai este insusi un compromis.
Mayyyyana
Postat pe 18 Mai 2013 17:44
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:44:12[quote name='
Compromisul exista in fiecare zi indifferent ca e vorba de relatia cu partenerul,la serviciu sau in societate. Nu poti trai sa faci doar ce iti place.Zici tu ca nu faci compromisuri , dar fara sa vrei sau fara sa ai idee de conjuncture tot il faci. A trai este insusi un compromis.



Draga mea,tot ce am spus legat de compromisuri era raportat la eventualele relatii la distanta,personal,imi ajung cele zilnice,mai mari sau mai mici!!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Mai 2013 17:54
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:30:29
De la: kudika_15804, la data 2013-02-11 08:04:24
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:57:59Sunt de acord. Nu o spun cu intentia sa te jicnesc.

Pe noi astia mai mici cand ne mamanca tre sa ne scarpinam. Nu prea gandim deocamdata cu mansarda.




Am inteles acest aspect,este normal,corpul isi cere drepturile!!!Dar si acest "scarpinat" trebuie facut intr-un anumit sens,caci altfel "ti se ia un rnd de piele"!!!!! Ori relatiile la distanta nu aduc nimic imbucurator in acest sens!!!!Aici este problema reala!!!!


Daca la tine sau la altele n-a mers asta nu inseamna ca regula se aplica la toata lumea.Important este sa sti cand sa opresti distanta si sa faci ca relatia la distanta sa devina o relatie de zi cu zi.



CORECT si perfect adevarat.
Roua_Deraway
Postat pe 18 Mai 2013 18:15
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 15:51:12Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!


Nikole, sa nu fi suparata ca ai tinut cont de glasul inimii. Daca nu ai fi procedat asa, te-ai fi intrebat toata viata ta, ce ar fi fost daca...

Iar faptul ca ai realizat acum ca nu te mai iubeste, poate ca e mai bine asa, decat sa va fi casatorit si sa fi avut un copil sau mai multi, si sa fi suferit cu totii.

Sunt convinsa ca vei trage invatamintele necesare din aceasta fosta relatie si vei merge mai departe pe drumul ta in viata, cu mult mai inteleapta si mai matura.
kudika_32792
Postat pe 19 Mai 2013 09:04
neatentie cu...intentie
maria-ioana
Postat pe 19 Mai 2013 12:15
De la: kudika_15804, la data 2013-02-08 10:37:56
De la: kudika_25578, la data 2013-02-08 09:44:42totusi s-ar futea sa mearga relatia.

Pardon ... s-ar putea .....



Atentie la neatentie!!!!!

neatentie cu......intentie
maria-ioana
Postat pe 19 Mai 2013 13:57
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Si eu si o prietena buna am avut relatii la distanta- si au mers. Amandoua suntem casatorite cu barbatii respectivi, eu de 5 ani, ea de 3. Eu ma vedeam cu al meu la fiecare 2 saptamani in weekend-uri, locuind la 400 km distanta. Iar ea si cu sotul ei de acum locuiau muuult mai departe. Ea aici, el in Finlanda. Se vedeau de 2-3 ori pe an. De admirat rabdarea si increderea reciproca. Trei ani au continuat sa se vada asa pana cand au reusit sa se casatoreasca. Ea a terminat masteratul si s-au mutat impreuna (aici).

Deci, se poate, depinde de relatie si de persoanele implicate in ea.
Content_Manager
Postat pe 19 Mai 2013 15:39
De la: kudika_15804, la data 2013-05-18 17:17:51
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 16:48:11[quote name='
*foarte subiectiva, imi cer scuze pentru greseala.





Hm,de ce spui aceasta,Nikole?????


Peentru ca am observat ca tratati unele topicuri cu obiectivitate deoarece doriti sa ajutati iar uneori prin raspunsuri obiective reusiti sa-i faceti pe initiatorii topicului sa inteleaga ceea ce est ebine iar acest lucru inseamna ca sunteti subiectva si dumneavoastra stiti lucrul acesta, chiar daca raspunsurile dumneavoastra la unele probleme sunt obiective pentru persoan acare le citeste dumneavoastra nu faceti altceva decat sa ajungeti la inima celui in nevoie iar acest lucru nu are abilitatea sa il faca orisicine doar o persoana care a trecut prin viata sau stie bine sa analizeze caractere. Insa atentie, din parerile pe care vi le dati aici pe forum sesizez ca uneori aveti nevoie sa va aratati si subiectivitatea si insasi dumneavoastra aveti nevoie sa fiti inteleasa niciodata nu veti reusi sa fiti inteleasa doar de dumneavoastra, stiu ca sunteti curajoasa si va autointelegeti si doar asa puteti sa tineti frau vietii, poate ma insel dar din cate am reusit sa va cunosc pe acest forum aceasta este parerea pe care mi-am formato cu privire la dumneavoastra si este una buna. Va doresc sa fiti fericita!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 00:59
De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:02:15
De la: kudika172071, la data 2013-02-08 19:59:59Nikole,nu exista relatie la distanta.Inseamna ca ii dai libertate totala celuilalt,iar riscul este mare.De unde stii c anu te inseala?Ii este mai simplu sa isi faca acolo o relatie,decat relatia cu tine


Daca vrea sa te insele te inseala si locuind cu tine in aceeasi casa.


Asa este, ai dreptate si mai este o vorba hotul neprins vanator cinstit, iar pana la urm adaca eu sau orisicine ar fi implicat in relatie, daca are constiinta limped esi se simt ecurat atunci cel vinovat problema lui pe el il va durea capul nu pe cel care a fost corect, chiar daca cel corect ar suferi cel putin ar sti ca a facut ceea ce a simtit si nu a platit cu aceiasi moneda va fi cinstit si implinit fata de el insusi si de cealalta persoana.
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 01:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sal ranesc... 5 De la: kudikaroxi 4 August 2009 11:06
BUNA ! 8 De la: Celia_29 9 Octombrie 2010 00:28
What do you hate most about men ? 74 De la: witchy 20 August 2009 16:53
Cum raspundeti avansurilor nedorite ? 36 De la: darksukkubus69 7 Martie 2010 21:19
Daca e frumos nu este si destept 27 De la: iacinta 29 Ianuarie 2010 08:03