Setari Cookie-uri

***RELATIE LA DISTANTA ***

De la: Misterio, la data 2013-02-10 07:57:11Eu am avut una in 2009-2010. A fost f aprinsa, si pe alocuri minunata. Pana la urma am aflat ca respectiva ducea o viata paralela, maritata, etc si eram doar o jucarie. Cand s-a plicti de mine, m-a aruncat brusc la gunoi. Am suferit f mult, si am avut nevoie de mai mult de un an sa-mi revin. De atunci resping orice tip de astfel de relatie. Caut una adevarata. La distanta pot fi doar prietenii ..... dar o relatie ..... ochii care nu se vad se uita ..........


Pe alocuri Hai, cã-i bunã.
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 12:25
De la: kudika099866, la data 2013-02-10 04:53:01Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...


Ete, fleoºc. Exact 2 ani. La mine o durat o þârã mai mult.
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 12:27
De la: kudika_20884, la data 2013-02-10 12:27:40
De la: kudika099866, la data 2013-02-10 04:53:01Relatiile la distanta nu dureaza mai mult de 2 ani. Ele se transforma apoi in neimpliniri ...


Ete, fleoºc. Exact 2 ani. La mine o durat o þârã mai mult.



Roua_Deraway
Postat pe 10 Februarie 2013 12:30
bai inteligentilor, mai terminati-va cu sfaturile tampite.

- Da o relatie la distanta exista atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare. Am o astfel de relatie la distanta, programul meu nu imi permite sa ma duc decat 1 data pe luna la ea, dar stau cu ea cate 4 - 5 zile. Dar! exista un DAR, o astfel de relatie nu este pentru cei ce nu stiu ce vor, este o relatie pentru persoanele destul de mature care sa inteleaga avantajele si dezavantajele.
kudika_26786
Postat pe 10 Februarie 2013 12:42
Bãi, da' io ce-am zâs?

Mai am timp sã ajung la maturitate.

Felu' tãu de a vb e chiar dovadã de maturitate.
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 12:46
De la: kudika_26786, la data 2013-02-10 12:42:04bai inteligentilor, mai terminati-va cu sfaturile tampite.

- Da o relatie la distanta exista atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare. Am o astfel de relatie la distanta, programul meu nu imi permite sa ma duc decat 1 data pe luna la ea, dar stau cu ea cate 4 - 5 zile. Dar! exista un DAR, o astfel de relatie nu este pentru cei ce nu stiu ce vor, este o relatie pentru persoanele destul de mature care sa inteleaga avantajele si dezavantajele.


bai disteptule care esti
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 12:49
Muza, hai sã ''ne terminãm''!
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 12:50
De la: kudika_20884, la data 2013-02-10 12:50:15Muza, hai sã ''ne terminãm''!

una pe cealalta sau fiecare separat?
Rebekuta
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 12:53


Nu ºtiu cum preferã inteligentu' matur.
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 12:54
De la: kudika_20884, la data 2013-02-10 12:54:26

Nu ºtiu cum preferã inteligentu' matur.

ca parca ar fi dupa el
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 12:55
Las' ca dupa 2 ani o sa vina si sa ne spuna : ati avut dreptate!! Toate la timpul lor.
GHEISA_
Postat pe 10 Februarie 2013 13:05
De la: GHEISA_, la data 2013-02-10 13:05:27Las' ca dupa 2 ani o sa vina si sa ne spuna : ati avut dreptate!! Toate la timpul lor.

asta cu 2 ani e un prag ceva, ori il treci ori...te impiedici!!
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 13:07
bravo si eu am o astfel de relatie si este super cand te iubesti si sti ce vrei de la viata
kudika_20845
Postat pe 10 Februarie 2013 14:50
De la: kudika_26786, la data 2013-02-10 12:42:04bai inteligentilor, mai terminati-va cu sfaturile tampite.

- Da o relatie la distanta exista atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare. Am o astfel de relatie la distanta, programul meu nu imi permite sa ma duc decat 1 data pe luna la ea, dar stau cu ea cate 4 - 5 zile. Dar! exista un DAR, o astfel de relatie nu este pentru cei ce nu stiu ce vor, este o relatie pentru persoanele destul de mature care sa inteleaga avantajele si dezavantajele.



Enumara-le,te rog,aici!!!!!!Aceasta ,ca sa imi dau seama cat de matur esti,forma ta de exprimare nu a fost elocventa!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 14:52
De la: kudika_20845, la data 2013-02-10 14:50:37 bravo si eu am o astfel de relatie si este super cand te iubesti si sti ce vrei de la viata


Sã ªTII cã io nu te ! Doar dacã-mi traduci ce-ai vrut sã spui!
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 15:28
Am inteles .... inca o suparata pe viata .... totusi ce lipseste din viata ta? ..... daca esti sarcastica, probabil porti multa amaraciune in suflet, sau nu ai trecut prin viata ......... totusi viata este frumoasa ...... orice lovitura este o experienta ......... si ne va aminti cat de frumos este un rasarit de soare .... ai plans vreodata la un rasarit de soare? Ai simtit vreodata sublimele momente ....... stiu .... te gandesti la apus ....... rosiatica si romantica amintire ........ dar dincolo de culoare .... un rasarit de soare este un nou inceput .... eu nu vreau mare lucru in viata mea ........ doar raza mea de soare, care in fiecare zi sa-mi spuna bunadimineata ...
Misterio
Postat pe 10 Februarie 2013 15:31
Pe cuvântu' meu de fost pionier nu-s supãratã diloc...mai ales pe viaþã, nu.

Dacã nu vb cu je, atunci scz!
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 15:34
De la: Misterio, la data 2013-02-10 15:31:29Am inteles .... inca o suparata pe viata .... totusi ce lipseste din viata ta? ..... daca esti sarcastica, probabil porti multa amaraciune in suflet, sau nu ai trecut prin viata ......... totusi viata este frumoasa ...... orice lovitura este o experienta ......... si ne va aminti cat de frumos este un rasarit de soare .... ai plans vreodata la un rasarit de soare? Ai simtit vreodata sublimele momente ....... stiu .... te gandesti la apus ....... rosiatica si romantica amintire ........ dar dincolo de culoare .... un rasarit de soare este un nou inceput .... eu nu vreau mare lucru in viata mea ........ doar raza mea de soare, care in fiecare zi sa-mi spuna bunadimineata ...



Apus fara rasarit nu exista!!!Plansul face parte din viata,ca si rasaritul soarelui,urmat de apusul lui,totul este sa stii sa faci diferenta dintre cele doua!!!!!
kudika_15804
Postat pe 10 Februarie 2013 15:40
Si eu am o relatie la distanta....si desi niciodata nu am crezut in genul asta de relatii...am ajuns sa fiu pusa in postura de a trai pe pielea mea tot ceea ce implica asta...Suntem impreuna de app 2 ani,a plecat in strainatate cu 5 luni in urma,pt a strange bani sa ne facem un rost al nostru,initial planul era sa plec si eu dupa o perioada,dar pt k treburile numai merg deloc bn nici pe acolo am ramas aici...E greu intr-adevar dar avem fff multa incredere unul in celalalt,ne iubim ff mult si ne dorim sa ne facem o familie...Asadar,eu sunt de parere ca merg si relatiile la distanta,totul e sa vrei...
claubya
Postat pe 10 Februarie 2013 16:00
Parcã io n-am vrut sã meargã.
Rebekka_
Postat pe 10 Februarie 2013 16:26
De la: kudika_15804, la data 2013-02-10 14:52:29
De la: kudika_26786, la data 2013-02-10 12:42:04bai inteligentilor, mai terminati-va cu sfaturile tampite.

- Da o relatie la distanta exista atata timp cat exista iubire, incredere, comunicare. Am o astfel de relatie la distanta, programul meu nu imi permite sa ma duc decat 1 data pe luna la ea, dar stau cu ea cate 4 - 5 zile. Dar! exista un DAR, o astfel de relatie nu este pentru cei ce nu stiu ce vor, este o relatie pentru persoanele destul de mature care sa inteleaga avantajele si dezavantajele.



Enumara-le,te rog,aici!!!!!!Aceasta ,ca sa imi dau seama cat de matur esti,forma ta de exprimare nu a fost elocventa!!!
inceteaza curcubeaico si recunoaste cand vorbesti prosti,,felul tau de exprimare si de a fi este complet imatur
kudika_28071
Postat pe 10 Februarie 2013 16:29
Si eu si prietena mea cea mai buna am avut relatii la distanta. Priteena mea a cunsocut pe internet un finlandez cu care a vorbit timp de 3 ani, si s-au intalnit cam de 2-3 ori pe an in acest timp. Acum sunt casatoriti si foarte fericiti. El s-a mutat aici pentru ea.

Eu si al meu sot am avut o relatie la distanta timp de 1 an inainte de a ne muta impreuna. Eu am ramas si insarcinata si copilul ne-a tinut strans uniti pe parcursul acelui an. O data cu nasterea copilului, am terminat si eu facultatea si ne-am mutat impreuna. Acum sunt complet implinita (p.s. ma uit la ei cum impart o ciocolata in timp ce scriu) . Deci dupa parerea mea, nu exista 'se poate' sau 'nu se poate', fiecare caz e unic, fiecare doua persoane sunt diferite de oricare alte doua.

Poate ca important intr-o relatie la distanta este sa ai o tinta, sa ai un plan concret, despre cand si cum se va sfarsi distanta aceasta. Asta va da putere cuplului sa reziste.

Content_Manager
Postat pe 10 Februarie 2013 16:40
De la: Content_Manager, la data 2013-02-10 16:40:38Si eu si prietena mea cea mai buna am avut relatii la distanta. Priteena mea a cunsocut pe internet un finlandez cu care a vorbit timp de 3 ani, si s-au intalnit cam de 2-3 ori pe an in acest timp. Acum sunt casatoriti si foarte fericiti. El s-a mutat aici pentru ea.

Eu si al meu sot am avut o relatie la distanta timp de 1 an inainte de a ne muta impreuna. Eu am ramas si insarcinata si copilul ne-a tinut strans uniti pe parcursul acelui an. O data cu nasterea copilului, am terminat si eu facultatea si ne-am mutat impreuna. Acum sunt complet implinita (p.s. ma uit la ei cum impart o ciocolata in timp ce scriu) . Deci dupa parerea mea, nu exista 'se poate' sau 'nu se poate', fiecare caz e unic, fiecare doua persoane sunt diferite de oricare alte doua.

Poate ca important intr-o relatie la distanta este sa ai o tinta, sa ai un plan concret, despre cand si cum se va sfarsi distanta aceasta. Asta va da putere cuplului sa reziste.

oauuu nu mi vine sa cred asa cva,,alte ,,,exceptii,,mai bn va sfatuiam spunandu va parerea mea innainte sa incepeti aceste relatii cas,,,nu clar,cred ca faceam bn,,nu curcubeaico
kudika_28071
Postat pe 10 Februarie 2013 16:51
De la: kudika_28071, la data 2013-02-10 16:51:18
De la: Content_Manager, la data 2013-02-10 16:40:38Si eu si prietena mea cea mai buna am avut relatii la distanta. Priteena mea a cunsocut pe internet un finlandez cu care a vorbit timp de 3 ani, si s-au intalnit cam de 2-3 ori pe an in acest timp. Acum sunt casatoriti si foarte fericiti. El s-a mutat aici pentru ea.

Eu si al meu sot am avut o relatie la distanta timp de 1 an inainte de a ne muta impreuna. Eu am ramas si insarcinata si copilul ne-a tinut strans uniti pe parcursul acelui an. O data cu nasterea copilului, am terminat si eu facultatea si ne-am mutat impreuna. Acum sunt complet implinita (p.s. ma uit la ei cum impart o ciocolata in timp ce scriu) . Deci dupa parerea mea, nu exista 'se poate' sau 'nu se poate', fiecare caz e unic, fiecare doua persoane sunt diferite de oricare alte doua.

Poate ca important intr-o relatie la distanta este sa ai o tinta, sa ai un plan concret, despre cand si cum se va sfarsi distanta aceasta. Asta va da putere cuplului sa reziste.

oauuu nu mi vine sa cred asa cva,,alte ,,,exceptii,,mai bn va sfatuiam spunandu va parerea mea innainte sa incepeti aceste relatii cas,,,nu clar,cred ca faceam bn,,nu curcubeaico


nu conteaza distanta intro iubire ,singurul lucru in a tine o iubire strins este de cit de puternica este si cit de bine a patruns in ambele suflete si cit de aproape o mentineti prin amintirile si lucrurile ce vi le intinpinati si iubirea la distanta uneori poate fi mai frumoasa si mai puternica decit orice sentiment de iubire

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4eXEeUq8-ng
bleyd_nyght
Postat pe 10 Februarie 2013 16:57
eu am o relatie la distanta de 3 ani si ne iubim ca in prima zi dar ne mai intalnim si din cand in cand in relitate nicol
kudika458461
Postat pe 10 Februarie 2013 18:59
Deoinde ce inseamna o relatie la distanta. Va vedeti? La cat timp? Aveti planuri impreuna? Cat de des vorbiti? Ce fel de relatie puteti avea ion viitor? Sunt perspective? Astea sunt intrebarile la care trebuie sa iti raspunzi. Mai mult, relatia asta iti satisface toate nevoile tale? Sau este o modalitate de a-ti pierde timpul?
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 10 Februarie 2013 21:13
merge daca iubesti cu adevarat
kudika011610
Postat pe 10 Februarie 2013 23:26
Ete flosch. Fara secs nu prea functioneaza. Orice organ nefolosit se atrofiaza.
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 06:15
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 06:15:11Ete flosch. Fara secs nu prea functioneaza. Orice organ nefolosit se atrofiaza.



Nu este vorba doar despre latura sexuala a relatiei,caci aceasta nu consta numai in a face dragoste sau sex ,dupa caz!!!Cu cat se vehiculeaza trainicia a astfel de relatii,cu atat mi se intareste convingerea ca semenea relatii aduc numai compromisuri inutile ,in viata celor implicati,dar este doar opinia mea!!!Cum poti iubi o absenta fizica,nu mai spun si de celelalte aspecte????? Ma rog,fiecare este liber asa traiasca asa cum doreste si simte!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 07:31
Mai femeie. Tu esti mai unsa cu deastea. Esti mai matura. Noi astia mai micuti vedem lucrurile un pic mai diferit.
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 07:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii casatoriti 18 De la: morticia_adams 19 Iulie 2009 00:20
E din ce in ce mai dureros, pe zi ce trece 57 De la: kudika_1000366 13 Februarie 2016 15:28
Iubitul meu este obsedat de familia lui! 41 De la: kudika437209 4 Octombrie 2011 22:29
sa am incredere in el? 12 De la: kudika052198 19 Aprilie 2010 13:58
Ma ajutati va rog? 42 De la: scorpyow10 9 Mai 2009 18:49