Setari Cookie-uri

***RELATIE LA DISTANTA ***

De la: Mayyyyana, la data 2013-05-18 17:30:29
De la: kudika_15804, la data 2013-02-11 08:04:24
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:57:59Sunt de acord. Nu o spun cu intentia sa te jicnesc.

Pe noi astia mai mici cand ne mamanca tre sa ne scarpinam. Nu prea gandim deocamdata cu mansarda.




Am inteles acest aspect,este normal,corpul isi cere drepturile!!!Dar si acest "scarpinat" trebuie facut intr-un anumit sens,caci altfel "ti se ia un rnd de piele"!!!!! Ori relatiile la distanta nu aduc nimic imbucurator in acest sens!!!!Aici este problema reala!!!!


Daca la tine sau la altele n-a mers asta nu inseamna ca regula se aplica la toata lumea.Important este sa sti cand sa opresti distanta si sa faci ca relatia la distanta sa devina o relatie de zi cu zi.


Foarte bine punctat...personal cred ca toate lucrurile au o limita, merge totul maim un an dar pe urma daca nu faci nimic pentru a fi impreuna se va distruge totul!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 01:07
De la: kudika_32792, la data 2013-05-19 09:04:35
De la: kudika_nikole, la data 2013-05-18 15:51:12Relatiile la distanta nu pot sa functioneze atunci cand unul nu iubeste suficient de mult, m-am convins de lucrurl acesta este greu sa iubesti si sa nu fi iubit - eu am iubit cu foc insa iubirea mea nu a fost suficienta pentru a duce singura relatia in spate din moment ce el nu iubeste la fel si nu se implica decat din obligatia ca are o relatie - sunt foarte dezamagita de el nu doar pentru ca nu ma iubeste si pentru ca el se dovedeste a fiind o persoana pe care nu mi-as fi imaginat ca poate sa fie-...o data am dezamagit si eu pe fostul prieten stiu ce inseamna...la randul meu am fost eu dezamagita...dragii mei dac anue ste iubire intre doua persoane nu este nimik...nu e suficient ca doar unul sa iubeasca... daca este iubire este totul indiferent daca relatia este la distanta sau nu dar atunci cand nu este iubire nu est nimic...eu o s aiubesc mereu si atunci cand voi fi dezamagita pentru ca nu pot sa nu iubesc, fiecare esec imi da putere s aiubesc mai mult stiuc a o data voi intalni barbatul pe care-l voi iubi si ma va iubi la fel de mult pentru a fi fericiti si a trai alaturi unul de altul o viata linistita iar daca nu va fi asa oricum voi fi fericita, am toat emotivele din lume ca sa fiu fericita...iubiti-va mult !!!


Nikole, sa nu fi suparata ca ai tinut cont de glasul inimii. Daca nu ai fi procedat asa, te-ai fi intrebat toata viata ta, ce ar fi fost daca...

Iar faptul ca ai realizat acum ca nu te mai iubeste, poate ca e mai bine asa, decat sa va fi casatorit si sa fi avut un copil sau mai multi, si sa fi suferit cu totii.

Sunt convinsa ca vei trage invatamintele necesare din aceasta fosta relatie si vei merge mai departe pe drumul ta in viata, cu mult mai inteleapta si mai matura. [/quote

Am tinut cont de glasul inimi si sa dovedit a fi benefic, am reusit sa am mai multa rabdare, tratez lucrurile cu calm reusesc sa inteleg si se pare c arelatia merg ep elinii normale am invatat caci este necesar sa lasi unul de la celalalt intr-o relatie iar noi nu prea lasam, eram doi incapatinati si acum sunt sigur aca daca el ma iubeste vom avea un final fericit iar daca nu cel putin voi ramane impacata ca am reusiit sa-mi demonstrez mie ca sunt un om bun, referitor la baiat va ramaen mereu singurul barbat din viata mea pentru c anu mai vreau sa cunosc niciunul indiferent daca el va alege sa fie cu mine sau nu ...pentru el traiesc, o sa-l iubesc in sufletul meu, o sa traiesc alaturi de parintii mei sa ii vad fericiti si imi doresc sa raman o persoana buna si dac aeste posibil sa ajung acolo unde imi doresc sa-i am pe cei dragi aproape si sa ma bucur de viata asa cum imi place nu doar aici dar si in ceruri! Viata te face matur...dar cel mai important este sa-i dovedesti vietii ca nu te poate schimba in rau si ca esti ceea ce trebuie sa fi.Iti multumesc pentru prietenie - esti foarte subiectiva!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 01:14
De la: Content_Manager, la data 2013-05-19 15:39:12
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 00:38:44Buna - cer sfatul celor care sunt implicati in relatii la distanta dar si parerile celorlalti - cum faceti ca lucrurile sa fie echilibrate si sa va intelegeti si ce pareri si experiente de viata ati avut in ceea ce priveste relatiile la distanta?


Si eu si o prietena buna am avut relatii la distanta- si au mers. Amandoua suntem casatorite cu barbatii respectivi, eu de 5 ani, ea de 3. Eu ma vedeam cu al meu la fiecare 2 saptamani in weekend-uri, locuind la 400 km distanta. Iar ea si cu sotul ei de acum locuiau muuult mai departe. Ea aici, el in Finlanda. Se vedeau de 2-3 ori pe an. De admirat rabdarea si increderea reciproca. Trei ani au continuat sa se vada asa pana cand au reusit sa se casatoreasca. Ea a terminat masteratul si s-au mutat impreuna (aici).

Deci, se poate, depinde de relatie si de persoanele implicate in ea.


Multumesc pentru parere - ai perfecta dreptate- mia cazut bine acest raspuns! Sa fi fericita si tu intrucat in acelasi fel si prietena ta!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 01:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog sa ma ajutati! 7 De la: felixcat 23 Decembrie 2009 15:21
Gesturi altruiste ... 8 De la: kudika182637 29 Iunie 2010 14:58
Iubiti, iar apoi prieteni! 19 De la: kudika029282 20 Mai 2010 18:39
abuzurile vodafon 1 De la: calcevflorica 23 Mai 2010 08:58
despre disparitia barbatilor 8 De la: Tazmanian 7 Septembrie 2010 21:48