Setari Cookie-uri

Indragostita de amant??? Ce e de facut?

De la: kagome_kudika, la data 2013-04-07 00:44:59bine prazlea...o las cum a cazut k mi-ai mancat zilele ... dar tot nu pot sa ma abtin....ia intreaba tu pe popa daca ai voie sa citesti coranul si sa respecti intocmai adica sa te convertesti la religia respectiva...o sa-ti dea cu sfestnicul in cap ... sau spune-i k vrei sa urmezi kabala....deja face stop ...hai ne mei vedem si pe la alte topicuri poate il mai vizitez si pe asta nush ma mai gandesc
parintele nu popa o sa ti lucrul cel mai important si anume ca n ai dc in crestinism se gaseste absolut totul pentru mantuire asta o sa ti spuna si asta e esentialul defapt pentru ca oricat de mult ai studia tot in genunchi sfarsesti rugandute,,ca altfel n ai cum sa redobandesti raiul pierdut de adam,,,de aia o sa ti spuna ca nu ai nevoie pentru ca gasesti absolut totul pentru mantuirea ta in crestinism,,iar cum omul se naste cu o datorie pentru tara in care sa nascut asa se naste si pentru religia in care a fost nascut ca numai dumnezeu stie dc ne naste in locuri unde e o anumita religie,,,ia spunemi tu mie ,,cand mai vizitesi topicul ,,asta in caz ca ti au spus aia de la grupa a sau unde ai zis ca esi ,.,,ce semn sa vestit ca o sa apara pe cer innainte de a 2 venire a lui cristos? gandestete bn sa nu omiti cva de la invataturile de la grupa a
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 01:00
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-07 00:50:38poate nu m-am exprimat exact asa cum trebuia..oricum tot pe acolo bate..... dar tot nu ai inteles citatul acela cu maimuta ....sau nu vrei sa intelegi k iti face placere sa zici ceva contra mea.. ...hai sa lasam subiectul asta deoparte...bine? ma limitez strict la problemele autorilor...care toate vor vi etern din cauza defectelor psihologice
cred ca nu l ai inteles tu el e scris negru pe alb si ft clar dar nu ti place sa accepti cand vz ca gresesti,,nu mai invata lumea la prostii si fi mai atenta la ce citesti pe viitor sa nu te virusezi
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 01:03
ba eu am inteles f bine citatul tu nu l-ai inteles deloc (si as ruga chiar si pe altii sa-l citeasca si sa scrie ce au inteles)...si nu iti mai explic inca odata... daca te intereseaza sa-l mai recitesti e treaba ta...eu nu ma contrazic cu tine sa ne intelegem ...eu vorbesc de acelasi crestinism si despre aceleasi lucruri ca si tine... n-ai decat sa spui ce vrei despre mine si despre curs deoarece eu sunt ca si oglinda ta .... poate reusesti sa intelegi ce am spus in mod simbolic...pt k multe lucruri vei citi si poate nu vei intelege nimik daca nu vezi simbolismul din spate si mesajele ascunse (doar pentru cei care au intuitie si intelegere)...am incheiat...nu mai am de gand sa mai discut pe acest subiect decat cu cine este interesat cu adevarat sa-si gaseasca rostul in aceasta era crunta ...si n-am cuvinte...grav este ca ignoram faptul ca ignoram...si ce e si mai grav este ca atunci cand o sa vina finalul o sa fim ca niste vite inconstiente si nu o sa stim nici atunci ce am gresit (din cauza inconstientei desigur)
kagome_kudika
Postat pe 7 Aprilie 2013 01:21
tu nu ai inteles nimik,,dute si reciteste ti citatul ca eu nu repostez prosti postate de tn scrie negru pe alb ca esti maimuta nu tre sa intelegi nimic e la vedere,,nu are nimik ascuns e ft limpede daca iti place sa faci pe orbu e problema ta nu a mea despre curs tu mi ai spus nu eu si tu mai facut invatacel nu eu si tu mi ai zis ca sunt confuz nu eu,,,asumati riscurile cand vrei sa ei pe cnva de sus iar de ignorat ignori tu ca i ai dat cuiva sa citeasca ca e maimuta,,daca nu mai vrei sa discuti culcate si nu mai vb prostii somn usor
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 01:33
pffff,e un exemplu pentru alte fete,sa traga concluziile.Insa pentru fata care a postat mai este un remediu,sa realizeze ca a gresit si sa corecteze totul adica sa-l paraseasca pe amant ca altfel isi va irosi tineretea si psihicul
kudika50ani
Postat pe 7 Aprilie 2013 02:42
Ai dreptate in tot ce spui doar ca nu meirta sa folosesti un limbaj violent. O persoana care spune fa ce este mai bine pentru tine , nu are morala doar egoism.... Nu are cum sa te inteleaga si o ia pe dealaturi cu frustrarile tale. Autoarea topicului e varza , zero la moralitate . Cum sa isi lase sotul infidel nevasta aveti impresia ca el nu stie ca amanta are si alte relatii . Cum poate spune ca iubeste , are obsesii vizavi de un partener de cum a spus ea ,, sex,, probabil ca acesta corespunde ...... . Ce sa o sfatuiesti? Sa zica stop si sa devina o persoana decenta ? A trait o viata asa nu o schimba nimic , sfaturi ? E bine sa descopar ca sunt si barbati de bun simt si sunt multi . Numai incerca limbaj violent nu ai sa schimbi lumea cu atat mai putun pe autoarea topikului.
kudika_5547
Postat pe 7 Aprilie 2013 07:10
As putea sa-ti scot ochii cu comentarii acide in legatura cu alegerile deloc inspirate care lea-ai facut dar nu o voi face totul tine de cea ce vrei si cum vrei sa fi tratata intr-o relatie ... evident fiind a doa femeie in viata cuiva nu vei fi dect ominita cu firimituri ... statistic vorbind daca amantul x nu a parasit-o in primii 2 ani de relatie extra-conjugala nu o va face cat de curand si un eventual divort are doar 20% sanse sa se transforme intr-o nunta intre tine si el dintre care dor 50% sanse de reusita pe termen lung ... avand in vedere cazierul lui de sot "fidel"... asteapta-te la recidiva.... Daca nu te simti completa de sine statatoare fara a fi accesorizata de barbat oricare ar fi el nu iti vei gasi fericirea nicaieri.
kametora83
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:18
Personal am vazut pana acum cateva familii ce s-au dizolvat tocmai din acest motiv..O ALTA in viata lui care isi cere drepturile la dragostea si viata lui, fara a se tine cont de copii, casa, planuri de viitor a familiei....in absolut fiecare caz a fost multa DURERE, nopti nedormite, invocarea justitiei divine,inimi zdrobite, copii cu sechele in suflet.
Dar..ca sa ne fie clar...dupa ce "fraierica" pleca din sanul familiei pentru "printesa din povesti" se uita mereu inapoi, uneori cu regret doar de el stiut, iar intr-un timp relativ mediu...el ajunge intr-o situatie complicata si ar vrea sa se intoarca..dar nu mai are la cine!
Aviz..pentru cei ce alearga dupa cai verzi pe pereti...niciodata visul din cap (..vai plec cu amanta/amantul)nu se potrivi cu ceea ce se traieste dupa acest pas...o spun din realitatea din jurul meu
paula27
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:45
Nu alerga dupa 2 iepuri ca nu prinzi niciunul !
Radu_Gheorghe_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:00
De la amant continua si ia in continuare sexul si banii iar de la iubitul tau de acum continua si bucura-te de dragostea,increderea si mila care ti-o ofera ca nu esti singura:)))
kudika_24213
Postat pe 7 Aprilie 2013 11:54
Cotoiu_ucigas
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:24
kagome_kudika, daca te dai ca stii asa de multe despre legea cauzei si a efectului, si bagi amenintari de genul n-o sa scapi nepedepsita, ar trebui sa stii ca nimic nu e ce pare a fi, si daca tot s-a intamplat ce s-a intamplat cu amantul, sotia lui si persoana care a deschis topicul, inseamna ca fiecare din cei implicati a facut ceva anume candva sa merite situatia actuala, asa ca nu mai arunca toata vina asupra ei. Mi se pare aiurea sa arunci toata vina asupra ei, ca doar nu e singura persoana implicata, iar faptul ca nu e ea cea casatorita nu ar trebui sa o transforme in tinta pentru dat cu pietre.
gothikz
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:57
De la: gothikz, la data 2013-04-07 14:57:01kagome_kudika, daca te dai ca stii asa de multe despre legea cauzei si a efectului, si bagi amenintari de genul n-o sa scapi nepedepsita, ar trebui sa stii ca nimic nu e ce pare a fi, si daca tot s-a intamplat ce s-a intamplat cu amantul, sotia lui si persoana care a deschis topicul, inseamna ca fiecare din cei implicati a facut ceva anume candva sa merite situatia actuala, asa ca nu mai arunca toata vina asupra ei. Mi se pare aiurea sa arunci toata vina asupra ei, ca doar nu e singura persoana implicata, iar faptul ca nu e ea cea casatorita nu ar trebui sa o transforme in tinta pentru dat cu pietre.
nu a dat nimeni cu pietre in ea nu mai vb prostii ,,ia zis doar ca nu e bn ce faca ca ea a scris nu a scris ala insurat,,logic ca are si ala si ea vina lor
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 15:01
De la: prazlea, la data 2013-04-07 15:01:06
De la: gothikz, la data 2013-04-07 14:57:01kagome_kudika, daca te dai ca stii asa de multe despre legea cauzei si a efectului, si bagi amenintari de genul n-o sa scapi nepedepsita, ar trebui sa stii ca nimic nu e ce pare a fi, si daca tot s-a intamplat ce s-a intamplat cu amantul, sotia lui si persoana care a deschis topicul, inseamna ca fiecare din cei implicati a facut ceva anume candva sa merite situatia actuala, asa ca nu mai arunca toata vina asupra ei. Mi se pare aiurea sa arunci toata vina asupra ei, ca doar nu e singura persoana implicata, iar faptul ca nu e ea cea casatorita nu ar trebui sa o transforme in tinta pentru dat cu pietre.
nu a dat nimeni cu pietre in ea nu mai vb prostii ,,ia zis doar ca nu e bn ce faca ca ea a scris nu a scris ala insurat,,logic ca are si ala si ea vina lor


Daca tot voia sa ii zica ceva constructiv, nu asa trebuia sa ii vorbeasca. Se poate vorbi si altfel. Peste tot prin commenturi lumea o face in toate felurile de parca e singura vinovata. Nu cred ca pentru asta a deschis topicul sincer. Doar ca unii sunt plini de frustrari pe care le arunca unde pot. Nu ma refer la tine sau la kagome_kudika, ci la altii de pe aici.
gothikz
Postat pe 7 Aprilie 2013 16:34
De la: kudika_25894, la data 2013-04-03 13:44:31
De la: againpiscotica, la data 2013-04-03 13:37:52
De la: kudika_25894, la data 2013-04-03 13:33:37
ce jignire crezi ca e pt cineva care se jigneste pe sine , jigneste bunul simt si multe altele?:))) e ca si cum ai fura de la un hot . nu prea i-ar pasa . asa ca Nu o ia ca pe o jignire. ca n-are moralitate. D-aia nu mai poate ea ca o critic eu. Oamenii nu se potolesc pana nu ii ''scuturi'' bine de tot si poate nici atunci. :)) mi-ar fi fost rusine sa jignesc o persoana demna o persoana exemplu o persoana de la care sa am ce invata . Eu sunt barbat si imi place la nebunie sexul si am avut atatea posibilitati sa ma bag in relatii..si ce crezi nu am facut asa ceva..pt ca am o constiinta . ;))

si ai senzatia ca ea iti citeste posturile?nu....noi facem aci zgarieturi oculare
ok,am inteles,te-o inselat,te-o lasat..bla bl bla...gata ,ai pus punct ai luat-o de la capat.Ce rezolvi daca cari dupa tine atata ranchiuna?
NU am ranchiuna..Doar o critic pentrru ca merita si poate cu critica asta deschide un pic ochii. E de ajuns si un semn de intrebare daca isi ridica. Ce ranchiuna sa am?


Tipule, sincer, imi pari penibil cu ceea ce faci. Cine esti tu sa judeci pe altcineva. Doar pentru ca tu nu ai facut ce a facut ea nu te face mai bun decat ea. Cat despre afirmatiile tale cu femeile sunt curve si asa mai departe, mi se pare de prost gust. Cred eu ca ai tu alte probleme de vii si improsti lumea cu noroi pe aici.
gothikz
Postat pe 7 Aprilie 2013 16:44
parerea mea e ca ar trebui sa incetezi relatia cu amantul, pentru ca altfel nu vei avea o viata a ta! el nu va renunta la stie pentru tine, daca nu a facut-o pama acum si timpul trece si te vei trezi tot singura!si daca actualul te rasfata, lasa-l poate il vei iubi si tu cu timpul!e usor sa dai sfaturi, pana la urma tu stii ce trebuie sa faci sa-ti fie bine! dar nu te chinui!
kudika_29230
Postat pe 7 Aprilie 2013 17:43
Oradean, un prieten al nonconformismului in care de fapt traiesti. Draguto, esti o tipa formidabila intr-o privinta, sexul e modul de viata cel mai elementar al vietii, si ce-i daca e casatorit, nu a gasit ...sexualitatea ...sotiei cum i-o poti darui tu, nu santeti singurii pe lume, iar cu prietenul tau, dragut. finut, sant convins ca nu-ti daruieste ce ai de la cel insurat, e un fel de si guranta a ta, ai grija, poti trai o viata dubla, ..CU CAP, sper sa ma intelegi, mai adaug aici, multe femei ar dori sa aiba amant bun, tu ai noroc, sa ai grija de el,(de noroc) si ptr.ca esti un pic nimfomana, ceea ce putine femei au dezvoltata aceasta latura sexuala, fa ..sex cat incape, vine vremea, vai D-NE!, regretele de mai tarziu, nu-si au rostul. Si un comentariu final tuturor femeilor, nu va blazati in sexualitate, a nu va fie rusine de a avea amanti, si oricum si barbatii intra in sistem , sa nu se supere pe mine nici unul, si ei dau ...ochiade unei fuste scurte sau ...PA! tuturor. Facet-ti dragoste nu razboi!
Mircea_Morar_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 17:45
De la: Mircea_Morar_1, la data 2013-04-07 17:45:12Oradean, un prieten al nonconformismului in care de fapt traiesti. Draguto, esti o tipa formidabila intr-o privinta, sexul e modul de viata cel mai elementar al vietii, si ce-i daca e casatorit, nu a gasit ...sexualitatea ...sotiei cum i-o poti darui tu, nu santeti singurii pe lume, iar cu prietenul tau, dragut. finut, sant convins ca nu-ti daruieste ce ai de la cel insurat, e un fel de si guranta a ta, ai grija, poti trai o viata dubla, ..CU CAP, sper sa ma intelegi, mai adaug aici, multe femei ar dori sa aiba amant bun, tu ai noroc, sa ai grija de el,(de noroc) si ptr.ca esti un pic nimfomana, ceea ce putine femei au dezvoltata aceasta latura sexuala, fa ..sex cat incape, vine vremea, vai D-NE!, regretele de mai tarziu, nu-si au rostul. Si un comentariu final tuturor femeilor, nu va blazati in sexualitate, a nu va fie rusine de a avea amanti, si oricum si barbatii intra in sistem , sa nu se supere pe mine nici unul, si ei dau ...ochiade unei fuste scurte sau ...PA! tuturor. Facet-ti dragoste nu razboi!
culcata si nu mai dezvolta prostiile tale in mintile celorlanti
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 18:59
De la: gothikz, la data 2013-04-07 16:34:48
De la: prazlea, la data 2013-04-07 15:01:06
De la: gothikz, la data 2013-04-07 14:57:01kagome_kudika, daca te dai ca stii asa de multe despre legea cauzei si a efectului, si bagi amenintari de genul n-o sa scapi nepedepsita, ar trebui sa stii ca nimic nu e ce pare a fi, si daca tot s-a intamplat ce s-a intamplat cu amantul, sotia lui si persoana care a deschis topicul, inseamna ca fiecare din cei implicati a facut ceva anume candva sa merite situatia actuala, asa ca nu mai arunca toata vina asupra ei. Mi se pare aiurea sa arunci toata vina asupra ei, ca doar nu e singura persoana implicata, iar faptul ca nu e ea cea casatorita nu ar trebui sa o transforme in tinta pentru dat cu pietre.
nu a dat nimeni cu pietre in ea nu mai vb prostii ,,ia zis doar ca nu e bn ce faca ca ea a scris nu a scris ala insurat,,logic ca are si ala si ea vina lor


Daca tot voia sa ii zica ceva constructiv, nu asa trebuia sa ii vorbeasca. Se poate vorbi si altfel. Peste tot prin commenturi lumea o face in toate felurile de parca e singura vinovata. Nu cred ca pentru asta a deschis topicul sincer. Doar ca unii sunt plini de frustrari pe care le arunca unde pot. Nu ma refer la tine sau la kagome_kudika, ci la altii de pe aici.
e vinovata si ea si barbasu lu cealalanta numai ca ea nu prea constientizeaza ,,nu te poti baga in familia cuiva asa cva nu este moral
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 19:02
O Doamne... eu nu am inteles un lucru: intrebare pentru cea care a deschis topicul: in ce masura vrei sa te ajutam? Ce sa faci cu viata ta amoroasa, sau cum sa-l agati pe amant sa-si lase nevasta? Adica ai de gand sa mai faci rau in continuare, sau ai mustrari de constiinta si iti dai seama in ce situatie esti (tu suferi, barbatii astia sufera) si vrei sa iesi? Pentru prima optiune, eu una nu-ti dau nici un sfat! Pentru a doua, am sa spun clar: ce vrei tu de la viata? Sa traiesti tradand si fiind tradata, sa ai viata incompleta, nefericita, si sa nefericesti un barbat indragostit de tine si o nevasta -ca nu stie ea sa-si tina sotul acasa, sau ca el nu vede ce nevasta minunata are si e afemeiat-, doar ca, din toate cioburile astea sparte, tu sa faci o cochilie sub care sa stai ascunsa? Eu in locul tau, as face ceea ce e corect: i-as spune amantului sa incheiem legatura, sa-si tradeze nevasta cu alta, ca eu nu sunt presul lui, apoi as incerca sa vad daca ii pot oferi celuilalt ceea ce merita. Daca nu, as sta singura o vreme pana as intelege cum e cu viata asta si ce ar fi mai bine sa fac. Daca iti place sa inseli, casatoreste-te cu unul caruia si lui ii place sa insele, asa nu sufera nici unul si o ardeti impreuna cum vreti. Dar sa-i oferi unui barbat insurat cateva ore intre cearceafurile tale e cel mai simplu lucru de facut pe pamant! Ai sa gasesti 1000 care sa accepte. Nu-ti trebuie scoala, chin, munca psihica, nimic, doar un vagin curat! La fel de bine ai putea sa faci un job din asta - imbini utilul cu placutul. Bineinteles, vazuta bine in societate nu vei fi niciodata, dar macar iti traiesti viata cum iti place si cui te critica, in loc sa te feresti dupa paravane, ii raspunzi cu tupeu si luleaua intre dinti: "Da mai sunt curva, asta e!"... Pacat, mare pacat. Si stii de ce? Pentru ca nu ai respect fata de tine si nici nu impui respect din fata unui barbat. Nu stii cum! Eu, sa ma venereze, si doar asa ii acord atentie unui barbat! Pentru ca femeia nu este doar vagin. Femeia este vagin, este suflet, este mangaiere, frumusete, finete, mama, sora, ingrijitoare, asistenta, sefa si prieten. La o femeie poti gasi toate astea, asa ca un barbat de ce sa nu-i ofere macar respect si consideratie? Dar trebuie si ca ea sa stie sa arate ca este constienta de valoarea ei si sa fie demna!
Mizette
Postat pe 7 Aprilie 2013 22:01
De la: prazlea, la data 2013-04-07 19:02:24
De la: gothikz, la data 2013-04-07 16:34:48
De la: prazlea, la data 2013-04-07 15:01:06
De la: gothikz, la data 2013-04-07 14:57:01kagome_kudika, daca te dai ca stii asa de multe despre legea cauzei si a efectului, si bagi amenintari de genul n-o sa scapi nepedepsita, ar trebui sa stii ca nimic nu e ce pare a fi, si daca tot s-a intamplat ce s-a intamplat cu amantul, sotia lui si persoana care a deschis topicul, inseamna ca fiecare din cei implicati a facut ceva anume candva sa merite situatia actuala, asa ca nu mai arunca toata vina asupra ei. Mi se pare aiurea sa arunci toata vina asupra ei, ca doar nu e singura persoana implicata, iar faptul ca nu e ea cea casatorita nu ar trebui sa o transforme in tinta pentru dat cu pietre.
nu a dat nimeni cu pietre in ea nu mai vb prostii ,,ia zis doar ca nu e bn ce faca ca ea a scris nu a scris ala insurat,,logic ca are si ala si ea vina lor


Daca tot voia sa ii zica ceva constructiv, nu asa trebuia sa ii vorbeasca. Se poate vorbi si altfel. Peste tot prin commenturi lumea o face in toate felurile de parca e singura vinovata. Nu cred ca pentru asta a deschis topicul sincer. Doar ca unii sunt plini de frustrari pe care le arunca unde pot. Nu ma refer la tine sau la kagome_kudika, ci la altii de pe aici.
e vinovata si ea si barbasu lu cealalanta numai ca ea nu prea constientizeaza ,,nu te poti baga in familia cuiva asa cva nu este moral


E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.
gothikz
Postat pe 8 Aprilie 2013 15:33
foarte bun raspuns! eu cred ca tine de masochism un pic. sa ai langa tine ceea ce multe femei si-ar dori si sa plangi dupa ceva ce multe nu si-ar dori niciodata...foarte trist. barbat insurat - total turn off...
lucik80
Postat pe 9 Aprilie 2013 00:30
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".

_Kiddo
Postat pe 9 Aprilie 2013 00:41
De la: Mircea_Morar_1, la data 2013-04-07 17:45:12Oradean, un prieten al nonconformismului in care de fapt traiesti. Draguto, esti o tipa formidabila intr-o privinta, sexul e modul de viata cel mai elementar al vietii, si ce-i daca e casatorit, nu a gasit ...sexualitatea ...sotiei cum i-o poti darui tu, nu santeti singurii pe lume, iar cu prietenul tau, dragut. finut, sant convins ca nu-ti daruieste ce ai de la cel insurat, e un fel de si guranta a ta, ai grija, poti trai o viata dubla, ..CU CAP, sper sa ma intelegi, mai adaug aici, multe femei ar dori sa aiba amant bun, tu ai noroc, sa ai grija de el,(de noroc) si ptr.ca esti un pic nimfomana, ceea ce putine femei au dezvoltata aceasta latura sexuala, fa ..sex cat incape, vine vremea, vai D-NE!, regretele de mai tarziu, nu-si au rostul. Si un comentariu final tuturor femeilor, nu va blazati in sexualitate, a nu va fie rusine de a avea amanti, si oricum si barbatii intra in sistem , sa nu se supere pe mine nici unul, si ei dau ...ochiade unei fuste scurte sau ...PA! tuturor. Facet-ti dragoste nu razboi!


Coco_2
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:39
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".



Coco_2
Postat pe 9 Aprilie 2013 15:40
De la: Lollita_2, la data 2013-04-09 15:40:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".





Hai ca exagerezi. Nu mi se pare corect sa i se acorde celui casatorit circumstante atenuante doar pentru ca este casatorit. Pentru ca prin afirmatiile de genul "vai i-a stricat familia" asta rezulta, ca amanta e the worst evil care vai doamne, a stricat linistea familiei sotului infidel. Sa fim seriosi, familia ti-o strici tu singur cand te hotarasti sa inseli, nu ti-o strica altu. Doar ca oamenii sunt invatati mereu sa dea vina pe oricine altcineva, asa se intampla des in cazurile de genul, mereu cine e amant e vazut in mod urat, nu cel casatorit si infidel. Sincer, mai de vina mi se pare cel casatorit si infidel, care a facut niste juraminte pe care si le incalca, decat a random person, necasatorita, care nu a jurat nimic nimanui. Doar ca lumii ii place sa arate cu degetul.
gothikz
Postat pe 9 Aprilie 2013 16:13
De la: gothikz, la data 2013-04-09 16:13:43
De la: Lollita_2, la data 2013-04-09 15:40:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".





Hai ca exagerezi. Nu mi se pare corect sa i se acorde celui casatorit circumstante atenuante doar pentru ca este casatorit. Pentru ca prin afirmatiile de genul "vai i-a stricat familia" asta rezulta, ca amanta e the worst evil care vai doamne, a stricat linistea familiei sotului infidel. Sa fim seriosi, familia ti-o strici tu singur cand te hotarasti sa inseli, nu ti-o strica altu. Doar ca oamenii sunt invatati mereu sa dea vina pe oricine altcineva, asa se intampla des in cazurile de genul, mereu cine e amant e vazut in mod urat, nu cel casatorit si infidel. Sincer, mai de vina mi se pare cel casatorit si infidel, care a facut niste juraminte pe care si le incalca, decat a random person, necasatorita, care nu a jurat nimic nimanui. Doar ca lumii ii place sa arate cu degetul.


Nu exagerez deloc. Nu despre el e vorba in topic ci despre ea. Daca ar fi fost invers i-as fi spus la fel. Casatoria e un lucru foarte important, e un legamant in fata lui Dumnezeu(cel putin asa vad eu lucrurile) si trebuie s-o privim cu respect. Ea nu a trebuit sa se bage unde nu-i fierbea oala. Nu inteleg de ce unora li se pare atat de banal faptul ca pot dezbina o familie. Daca era in calduri sa-l fi respins si sa-si fi cautat pe altul, ca sunt destui si crede-ma ar fi dovedit ca are caracter.
Din partea mea sa fie sanatosi amantrei, nu am de-a face cu ei si nu ma afecteaza cu nimic. Pacat doar ca atunci cand vine vorba de valori le dam dreq doar ca sa ne potolim noi pohtele.
_Kiddo
Postat pe 9 Aprilie 2013 17:04
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 17:04:15
De la: gothikz, la data 2013-04-09 16:13:43
De la: Lollita_2, la data 2013-04-09 15:40:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".





Hai ca exagerezi. Nu mi se pare corect sa i se acorde celui casatorit circumstante atenuante doar pentru ca este casatorit. Pentru ca prin afirmatiile de genul "vai i-a stricat familia" asta rezulta, ca amanta e the worst evil care vai doamne, a stricat linistea familiei sotului infidel. Sa fim seriosi, familia ti-o strici tu singur cand te hotarasti sa inseli, nu ti-o strica altu. Doar ca oamenii sunt invatati mereu sa dea vina pe oricine altcineva, asa se intampla des in cazurile de genul, mereu cine e amant e vazut in mod urat, nu cel casatorit si infidel. Sincer, mai de vina mi se pare cel casatorit si infidel, care a facut niste juraminte pe care si le incalca, decat a random person, necasatorita, care nu a jurat nimic nimanui. Doar ca lumii ii place sa arate cu degetul.


Nu exagerez deloc. Nu despre el e vorba in topic ci despre ea. Daca ar fi fost invers i-as fi spus la fel. Casatoria e un lucru foarte important, e un legamant in fata lui Dumnezeu(cel putin asa vad eu lucrurile) si trebuie s-o privim cu respect. Ea nu a trebuit sa se bage unde nu-i fierbea oala. Nu inteleg de ce unora li se pare atat de banal faptul ca pot dezbina o familie. Daca era in calduri sa-l fi respins si sa-si fi cautat pe altul, ca sunt destui si crede-ma ar fi dovedit ca are caracter.
Din partea mea sa fie sanatosi amantrei, nu am de-a face cu ei si nu ma afecteaza cu nimic. Pacat doar ca atunci cand vine vorba de valori le dam dreq doar ca sa ne potolim noi pohtele.


oricum este vorba de amandoi, deci nu sunt de parere ca ar trebui scoasa din context. Cat despre casatoria cuiva, e responsabilitatea celor casatoriti sa aiba grija de casatoria lor, nu a celor din jur. In plus, inca din vechime casatoria nu poti zice ca a fost un lucru prea sfant, era in cele mai multe cazuri bazata pe interes. Nu e de datoria nimanui sa aiba grija de mariajele altora. Daca aia nu-si respecta ei insisi juramintele, de ce le-ar respecta altii... Pentru ca ala clar nu-si respecta sotia, nici casatoria, si atrage dupa sine lipsa de respect a celor din jur pentru mariajul sau.
gothikz
Postat pe 10 Aprilie 2013 22:58
Eu ii cam dau dreptate lui gothikz, mai ales cu ultima ei/lui postare.
kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 07:18
Sunteti atat de rai !!! Subiectul nu a fost deschis pentru ca voi sa va faceti in toate felurile si sa va spalati cu apa si otet ! Dati-va cu parerea asupra subiectului , fie ca e o parere subiectiva fie ca o obiectiva dar nu va mai faceti in toate felurile . Iar cei care critica mai vehement , cred ca in adancul sufletului tanjesc la asa ceva , la iubiri tainuite , complicatii , amanti . Si , toti stim , ca nu putem comanda inimii! Asa ca , draguto , tot cum vrei tu o sa faci , cantareste corect avantajele si dezavantajele fiecarei relatii , si vezi din care iesi mai bine , apoi hotareste-te . Amantul tau nu va divorta pentru tine din moment ce pana acum nu a facut-o , iar cu celalalt barbat , daca te intelege , te ocroteste , si , cum zici tu , mai e si dragut pe deasupra , poate cu timpul va lua locul amantului din inima ta . Ideea este ca doar tu singura poti hotara , indiferent cati sar pe tine cu comentarii urate . Si fratilor , nu doar femeia este vinovata pentru relatii extraconjugale ! Ambii au aceasi vina ! Si nu sariti cu gura , ca doar asta e de voi . Stati linistiti , nu am avut niciodata amant , am 36 de ani si sunt casatorita de 13 ani , asa ca nu sunt chiar cu cas la gura ! Fiecare cauta in alta parte ceea ce nu gaseste acasa .
tedy
Postat pe 15 Aprilie 2013 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
revenire la prima iubire.. 15 De la: lacrasar 19 Martie 2009 17:29
Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati... 541 De la: kudika328133 1 Noiembrie 2010 14:10
prietena mea este nervoasa f rau............... 21 De la: _dulcik_ 5 Mai 2009 23:14
Prieteni cu beneficii 12 De la: Sasha_Criss 3 Ianuarie 2017 22:56
Cand inveti...sa pierzi frumos! 41 De la: Marin_Alexandra_1 24 Noiembrie 2011 14:45