Setari Cookie-uri

Indragostita de amant??? Ce e de facut?

De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 18:24:28
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:19:41....curge cerneala multa pe acest topic, oricum, nimeni nu asculta pe nimeni!!!....si fiecare are parerea sa...si face asa cum il duce capul si mintea!!!
nu asculta ca fiecare crede ca dreptatea e a lui
...in Romania fiecare moare cu dreptatea lui in brate!!!
mia2123
Postat pe 4 Aprilie 2013 18:29
De la: prazlea, la data 2013-04-04 16:34:06
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 16:18:12
De la: prazlea, la data 2013-04-04 16:05:52
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 16:02:34
De la: prazlea, la data 2013-04-04 15:57:22
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 15:55:16
culcate


mai pe seara
bn atunci fa ti un dus reca ca ai tinut sa sari in sus aiurea pe topikul asta


cand o sa ai drepturi de admin pe forumul asta ,atunci sa comentezi ,pana atunci mucles
am drepturi,,eu te administrez


inceteaza sa mai ai vise umede
Ame_li
Postat pe 4 Aprilie 2013 18:46
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:29:59
De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 18:24:28
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:19:41....curge cerneala multa pe acest topic, oricum, nimeni nu asculta pe nimeni!!!....si fiecare are parerea sa...si face asa cum il duce capul si mintea!!!
nu asculta ca fiecare crede ca dreptatea e a lui
...in Romania fiecare moare cu dreptatea lui in brate!!!

...sau cu ea in mana...de "Malineanu"!
rondina
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:08
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:19:41....curge cerneala multa pe acest topic, oricum, nimeni nu asculta pe nimeni!!!....si fiecare are parerea sa...si face asa cum il duce capul si mintea!!!
atunci lasa galagia si nu mai sfatui lumea sa faca ce ai tu in cap
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:10
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 18:46:08
De la: prazlea, la data 2013-04-04 16:34:06
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 16:18:12
De la: prazlea, la data 2013-04-04 16:05:52
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 16:02:34
De la: prazlea, la data 2013-04-04 15:57:22
De la: Ame_li, la data 2013-04-04 15:55:16
culcate


mai pe seara
bn atunci fa ti un dus reca ca ai tinut sa sari in sus aiurea pe topikul asta


cand o sa ai drepturi de admin pe forumul asta ,atunci sa comentezi ,pana atunci mucles
am drepturi,,eu te administrez


inceteaza sa mai ai vise umede
de unde sti te ai umezit
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:12
De la: rondina, la data 2013-04-04 19:08:03
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:29:59
De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 18:24:28
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:19:41....curge cerneala multa pe acest topic, oricum, nimeni nu asculta pe nimeni!!!....si fiecare are parerea sa...si face asa cum il duce capul si mintea!!!
nu asculta ca fiecare crede ca dreptatea e a lui
...in Romania fiecare moare cu dreptatea lui in brate!!!

...sau cu ea in mana...de "Malineanu"!
cn e malineanu
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:12
De la: prazlea, la data 2013-04-04 19:12:30
De la: rondina, la data 2013-04-04 19:08:03
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:29:59
De la: kudika_25894, la data 2013-04-04 18:24:28
De la: mia2123, la data 2013-04-04 18:19:41....curge cerneala multa pe acest topic, oricum, nimeni nu asculta pe nimeni!!!....si fiecare are parerea sa...si face asa cum il duce capul si mintea!!!
nu asculta ca fiecare crede ca dreptatea e a lui
...in Romania fiecare moare cu dreptatea lui in brate!!!

...sau cu ea in mana...de "Malineanu"!
cn e malineanu

Este o expresie care circula...glume de la lume adunate!
rondina
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:17
aaaa bravo inseamna ca esti inteligenta
prazlea
Postat pe 4 Aprilie 2013 19:19
care e treaba Kagome cu ogoliul, lacomia, gurmandismul, invidia, lenea si mania (cele 7 defecte psihologice capitale).


ma bucur ca te intereseaza acest subiect...binenteles ca am putea vorbi ore intregi, zile intregi despre asta nu deagab sun si volume intregi de carti pe aceasta tema dar o sa incerc sa iti explic scurt si la obiect...

Desfraul ( este cel care i-a dus in pacat prima oara pe adam si eva de acea este si simbolizat prin sarpele rau sarpele kundartigator) dupa care s-au dezvoltat si celelalte defecte lenea, lacomia,invidia, orgoliul, mania si gurmandismul...aceste 7 au armate intregi in spate de exemplu gelozia, frica, nerabdarea, rea vointa etc...daca nu crezi poti sa faci un experiment...intr-o zi incearca sa te autoobservi atat cat poti de mult deaorece la inceput o sa-ti fie mai greu o sa uiti,dar sa insisti...ma refer sa-ti observi gandurile gare iti trec prin minte fara sa te indentifici cu ele si sa gasesti sursa lor...de exemplu daca te enervezi e clar ca e manie aceasta poate fi in cominatie cu orgoliu sau cu orice alt defect...sa analizezi aceasta manie dupa ce o observi in toti centrii corpului uman - cel intelectual (adik gandul care a fost, poate o injuratura sau ah ce-mi vine sa-i dau una), cel motor( in ce fel ai reactionat la nivel fizic ..poate ai trantit o usa etc)- cel emotional( ce ai simtit la nivel emotional in acel moment de furie) -cel instinctiv ( ma refer la reactiile chimice din corpul tau (poate te-ai incins si te-ai rosit la fata) si in centrul sexual- daca ai reactionat asa pt te crezi fff macho , sau sa te dai mare in fata vreunei domnisoare, sau te crezi mai puternic decat alt barbat in fata unei femei etc)....cu drag iti recomand sa citesti http://www.scribd.com/doc/53133563/ORIGINEA-EGOULUI ...sunt si cursuri in fiecare miercuri in leg cu psihicul uman etc...daca esti interesat tu sau altii care li s-a parut interesant va pot da detalii despre acest curs

kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 00:07
Ideea e ca le putem elimina...avem cheia fericirii... cine are ochi sa vada si urechi sa asculte si vointa sa practice
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 00:17
http://ro.wikipedia.org/wiki/Samael_Aun_Weor

http://ro.wikipedia.org/wiki/Gnosticism

http://www.crestinortodox.ro/religiile-lumii/religii/crestinism-gnosticism-71794.html

Cititi cu atentie tot ceea ce apare scris la linkurile postate de mine!

Asta pentru ca tot a fost adus in discutie subiectul gnozei sau al gnosticismului.
kudika_32792
Postat pe 5 Aprilie 2013 10:36
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 00:07:08care e treaba Kagome cu ogoliul, lacomia, gurmandismul, invidia, lenea si mania (cele 7 defecte psihologice capitale).


ma bucur ca te intereseaza acest subiect...binenteles ca am putea vorbi ore intregi, zile intregi despre asta nu deagab sun si volume intregi de carti pe aceasta tema dar o sa incerc sa iti explic scurt si la obiect...

Desfraul ( este cel care i-a dus in pacat prima oara pe adam si eva de acea este si simbolizat prin sarpele rau sarpele kundartigator) dupa care s-au dezvoltat si celelalte defecte lenea, lacomia,invidia, orgoliul, mania si gurmandismul...aceste 7 au armate intregi in spate de exemplu gelozia, frica, nerabdarea, rea vointa etc...daca nu crezi poti sa faci un experiment...intr-o zi incearca sa te autoobservi atat cat poti de mult deaorece la inceput o sa-ti fie mai greu o sa uiti,dar sa insisti...ma refer sa-ti observi gandurile gare iti trec prin minte fara sa te indentifici cu ele si sa gasesti sursa lor...de exemplu daca te enervezi e clar ca e manie aceasta poate fi in cominatie cu orgoliu sau cu orice alt defect...sa analizezi aceasta manie dupa ce o observi in toti centrii corpului uman - cel intelectual (adik gandul care a fost, poate o injuratura sau ah ce-mi vine sa-i dau una), cel motor( in ce fel ai reactionat la nivel fizic ..poate ai trantit o usa etc)- cel emotional( ce ai simtit la nivel emotional in acel moment de furie) -cel instinctiv ( ma refer la reactiile chimice din corpul tau (poate te-ai incins si te-ai rosit la fata) si in centrul sexual- daca ai reactionat asa pt te crezi fff macho , sau sa te dai mare in fata vreunei domnisoare, sau te crezi mai puternic decat alt barbat in fata unei femei etc)....cu drag iti recomand sa citesti http://www.scribd.com/doc/53133563/ORIGINEA-EGOULUI ...sunt si cursuri in fiecare miercuri in leg cu psihicul uman etc...daca esti interesat tu sau altii care li s-a parut interesant va pot da detalii despre acest curs

nu desfraul ia dus in pacat pe adam si eva ci neascultalea lor neincrederea in cuvantul lui dumnezeu si nu de la asta a venit izgonirea lor din rai ci de la neasumarea greseli si pasarea vinei de la unu la altu daca unu zicea da doamne am gresit iarta ma lucrurile se schimbau total dar nici unul nu si a cerut iertare au dat vina unul pe altul acel sarpe pe care tu l numesti kundartigator dp niste scrieri nu era rau ci intelept tokmai de aia satana a luat chipul lui sa i ademeneasca pe oameni,,,inceteaza sa mai prostesti lumea cu prostiile altora ce le ai citit tu
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 11:04
De la: kudika_32792, la data 2013-04-05 10:36:37http://ro.wikipedia.org/wiki/Samael_Aun_Weor

http://ro.wikipedia.org/wiki/Gnosticism

http://www.crestinortodox.ro/religiile-lumii/religii/crestinism-gnosticism-71794.html

Cititi cu atentie tot ceea ce apare scris la linkurile postate de mine!

Asta pentru ca tot a fost adus in discutie subiectul gnozei sau al gnosticismului.
mda a descoperit franceza gnosticismul,,senzatie
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 11:05
Da gnosticismul...adevarat...
din biblie am citit...sunt si pasaje simbolice...care trebuiesc interpretate sau ai luat totul la propriu...in biblie scrie ca au fost adam si eva primii oameni dupa care au facut 2 copii dintre care unul a murit iar celalalt si-a gasit nevasta in alt oras...care alt oras daca erau primii de pe pamant...este simbolic...atat spun si nu gresesc...si da sunt fericita pentru ca am descoperit eu pentru mine toate mesajele civilizatiilor trecute care aveau la baza aceasta gnoza...din aceasta s-au divizat religiile...toate religiile sunt corecte si vorbesc despre acelasi lucru numai ca in termeni diferiti....toate religiile au unul ca IIsus care s-a sacrificat pentru omenire au o mama divina alias fecioara Maria au conceptul de trinitate...daca te interesezi o sa vezi ca spun un adevar...acum poate tu vei continua sa ma ataci numai ca te ataci singur...te pup
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 16:53
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 16:53:30Da gnosticismul...adevarat...
din biblie am citit...sunt si pasaje simbolice...care trebuiesc interpretate sau ai luat totul la propriu...in biblie scrie ca au fost adam si eva primii oameni dupa care au facut 2 copii dintre care unul a murit iar celalalt si-a gasit nevasta in alt oras...care alt oras daca erau primii de pe pamant...este simbolic...atat spun si nu gresesc...si da sunt fericita pentru ca am descoperit eu pentru mine toate mesajele civilizatiilor trecute care aveau la baza aceasta gnoza...din aceasta s-au divizat religiile...toate religiile sunt corecte si vorbesc despre acelasi lucru numai ca in termeni diferiti....toate religiile au unul ca IIsus care s-a sacrificat pentru omenire au o mama divina alias fecioara Maria au conceptul de trinitate...daca te interesezi o sa vezi ca spun un adevar...acum poate tu vei continua sa ma ataci numai ca te ataci singur...te pup



pari o doamna , domnisoara inteleapta
cristi86
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:00
apropo de marii savanti care cred ei ca au descoperit ce se intampla pe marte prima oara ca nu exista atmosfera a doua oara ca exista atmosfera....nu vor descoperi niciodata nimic fara religie e ca si cum ai incerca sa vezi cosmosul cu microsacopul...se vor gasi mereu persoane care vor scrie impotriva gnosticismului cum scriu si despre alte religii de altfel...numai prin intuitie putem vedea adevarul in marea asta de concepte nedemonstrate si impracticabile...gnoza se poate practica...noi siguri ne putem da seama de veridicitatea ei...nu practicam egal cu 0...poti spune ce vrei tu numai ca cine are intuitie (care vine de la constiinta nu de la ego) va sti adevarul nu vor mai fi dogmatici, fanatici si mecanici...exact starea noastra actuala
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:03
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 16:53:30Da gnosticismul...adevarat...
din biblie am citit...sunt si pasaje simbolice...care trebuiesc interpretate sau ai luat totul la propriu...in biblie scrie ca au fost adam si eva primii oameni dupa care au facut 2 copii dintre care unul a murit iar celalalt si-a gasit nevasta in alt oras...care alt oras daca erau primii de pe pamant...este simbolic...atat spun si nu gresesc...si da sunt fericita pentru ca am descoperit eu pentru mine toate mesajele civilizatiilor trecute care aveau la baza aceasta gnoza...din aceasta s-au divizat religiile...toate religiile sunt corecte si vorbesc despre acelasi lucru numai ca in termeni diferiti....toate religiile au unul ca IIsus care s-a sacrificat pentru omenire au o mama divina alias fecioara Maria au conceptul de trinitate...daca te interesezi o sa vezi ca spun un adevar...acum poate tu vei continua sa ma ataci numai ca te ataci singur...te pup


Eu cred ca ai vazut de prea multe ori tampenia de Zeitgeist
Kiddo_
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:03
De la: kudika_25894, la data 2013-04-05 17:00:59
pari o doamna , domnisoara inteleapta


esti foarte dragut..sunt domnisoara deoarece nu sunt maritata mai am suficient de parcurs pentru a fi cu adevarat inteleapta
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:05
De la: Kiddo_, la data 2013-04-05 17:03:36
Eu cred ca ai vazut de prea multe ori tampenia de Zeitgeist


nu stiu ce este...probabil un film nu? dar nu nu am vazut
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:06
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 16:53:30Da gnosticismul...adevarat...
din biblie am citit...sunt si pasaje simbolice...care trebuiesc interpretate sau ai luat totul la propriu...in biblie scrie ca au fost adam si eva primii oameni dupa care au facut 2 copii dintre care unul a murit iar celalalt si-a gasit nevasta in alt oras...care alt oras daca erau primii de pe pamant...este simbolic...atat spun si nu gresesc...si da sunt fericita pentru ca am descoperit eu pentru mine toate mesajele civilizatiilor trecute care aveau la baza aceasta gnoza...din aceasta s-au divizat religiile...toate religiile sunt corecte si vorbesc despre acelasi lucru numai ca in termeni diferiti....toate religiile au unul ca IIsus care s-a sacrificat pentru omenire au o mama divina alias fecioara Maria au conceptul de trinitate...daca te interesezi o sa vezi ca spun un adevar...acum poate tu vei continua sa ma ataci numai ca te ataci singur...te pup
vezi ca gnosticismul nu o sa te duca nicaeri si nu el sta la baza religiilor el a luat fiinta cu ptn innainte de hristos,,la baza religiilor sta sfanta traditie,,nu te ataca nimeni decat in mintea ta ,,zi mi doar una nu te mai intreb de celelalte,,unde are iudaizmul unu ca hristos sau fecioara maria?,,,nu te mai lua dp toate prostiile care le auzi si da mi nr tau ca vreau sa am de a face cu tn
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:06
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 17:03:16apropo de marii savanti care cred ei ca au descoperit ce se intampla pe marte prima oara ca nu exista atmosfera a doua oara ca exista atmosfera....nu vor descoperi niciodata nimic fara religie e ca si cum ai incerca sa vezi cosmosul cu microsacopul...se vor gasi mereu persoane care vor scrie impotriva gnosticismului cum scriu si despre alte religii de altfel...numai prin intuitie putem vedea adevarul in marea asta de concepte nedemonstrate si impracticabile...gnoza se poate practica...noi siguri ne putem da seama de veridicitatea ei...nu practicam egal cu 0...poti spune ce vrei tu numai ca cine are intuitie (care vine de la constiinta nu de la ego) va sti adevarul nu vor mai fi dogmatici, fanatici si mecanici...exact starea noastra actuala
eu n am nimik cu gnosticismul si cu religiile iti spun doar ca nu o sa te duca nicaieri prin insasi ce inseamna el,,ori tu nu sti ce inseamna gnosticismul,,acolo nu ai un dumnezeu atotputernic,,ce zici tu cu marte,,,,,,,, sti dc ti a lasat dumnezeu planeta cu atmosfera transparenta?????tokmai ca sa descoperi sti dc esti pe la mijlokul galaxiei pe marginea bratului galactik?tokmai ca sa poti sa supravietuesti si sa descoperi maretia creatiei si sa o slavesti care inseamna insusi dumnezeu,,inca odata gnostnicismul nu te duce nicaieri
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:15
[quote name='prazlea' /quote]eu n am nimik cu gnosticismul si cu religiile iti spun doar ca nu o sa te duca nicaieri prin insasi ce inseamna el,,ori tu nu sti ce inseamna gnosticismul,,acolo nu ai un dumnezeu atotputernic,,ce zici tu cu marte,,,,,,,, sti dc ti a lasat dumnezeu planeta cu atmosfera transparenta?????tokmai ca sa descoperi sti dc esti pe la mijlokul galaxiei pe marginea bratului galactik?tokmai ca sa poti sa supravietuesti si sa descoperi maretia creatiei si sa o slavesti care inseamna insusi dumnezeu,,inca odata gnostnicismul nu te duce nicaieri [/quote]

in legatura cu marte am incercat sa dau un exemplu de contradictiile oamenilor de stiinta..odata sustin un lucru odata altul...
gnoza este o stiinta completa o opera practica, etica in esenta si profund dialectica, filozofica si stiintifica...
Daca punem in practica schimbarea noastra va fi radicala. Actiunea corecta, meditatia, reflectia, rabdarea, prudenta umilinta, intelepciunea sunt virtutile pe care le vom aseza in Constiintele Fiintei noastre...
mai multe vom discuta alta data pentru ca trebuie sa plec acum ...numai bine
kagome_kudika
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:41
asa se intampla cand barbatul este insurat,din pacate,si este clar ca asta indiferent de situatia dintre el si nevasta nuu o ca lasa,incerca sa il uiti!
kudika172071
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:49
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-05 17:41:23[quote name='prazlea' /quote]eu n am nimik cu gnosticismul si cu religiile iti spun doar ca nu o sa te duca nicaieri prin insasi ce inseamna el,,ori tu nu sti ce inseamna gnosticismul,,acolo nu ai un dumnezeu atotputernic,,ce zici tu cu marte,,,,,,,, sti dc ti a lasat dumnezeu planeta cu atmosfera transparenta?????tokmai ca sa descoperi sti dc esti pe la mijlokul galaxiei pe marginea bratului galactik?tokmai ca sa poti sa supravietuesti si sa descoperi maretia creatiei si sa o slavesti care inseamna insusi dumnezeu,,inca odata gnostnicismul nu te duce nicaieri


in legatura cu marte am incercat sa dau un exemplu de contradictiile oamenilor de stiinta..odata sustin un lucru odata altul...
gnoza este o stiinta completa o opera practica, etica in esenta si profund dialectica, filozofica si stiintifica...
Daca punem in practica schimbarea noastra va fi radicala. Actiunea corecta, meditatia, reflectia, rabdarea, prudenta umilinta, intelepciunea sunt virtutile pe care le vom aseza in Constiintele Fiintei noastre...
mai multe vom discuta alta data pentru ca trebuie sa plec acum ...numai bine [/quote]nu ai ce exemplu sa le dai e ca si in medicina un leac il combate pe altu pentru ca ulterior se descopera reactii la reactii sdverse e un proces de ,,,involutie,zic eu la la baza sta tot pacatele noastre,,,gnoza prin esenta ei nu e completa pentru ca nu te duce nicaieri dumnezeu nu i atotputernik in gnoza iar daca tu crezi asta,,,,,,,,,,,,,in rest ti am zis si gnoza ca toate celelalte religii se bazeaza pe niste legi noemale dar importanta e esenta sa nu mai zici vreodata ca gnosticismul e prima religie
prazlea
Postat pe 5 Aprilie 2013 17:51
bla bla bla bla bla bla
contessyna
Postat pe 5 Aprilie 2013 22:26
ok vad k am plictisit lumea mai Prazlea...Dumnezeu nu e atotputernic in gnoza e atotputernic in Sine Insusi....
gnoza e ansamblul tuturor cunoasteri, invataturi ,religii de la inceputul creatiei pana azi...include si kabala care inseamna stiinta creatiei ...adik un gnostic poate sa citeasca si coranul, biblia etc si sa inteleaga semnificatiile si simbolurile din toate...

e o invatatura...degeaba citim 1000 de carti dc nu practicam nimik..disolutia egoului etc...asta zic ...si chiar te invit miercuri la un curs daca vrei sa mergi deoarece s-a inceput faza A cum ar veni pentru incepatori si te poti convinge singur ca vad k esti cat de cat interesat dar putin confuz...sper k nu te-am jignit...desigur ca am datoria sa te acompaniez la fel sa si pe alti priteni de-ai mei...it's your choise

ps: tot incerc sa scriu putin si nu reusesc
kagome_kudika
Postat pe 6 Aprilie 2013 23:57
De la: kagome_kudika, la data 2013-04-06 23:57:50ok vad k am plictisit lumea mai Prazlea...Dumnezeu nu e atotputernic in gnoza e atotputernic in Sine Insusi....
gnoza e ansamblul tuturor cunoasteri, invataturi ,religii de la inceputul creatiei pana azi...include si kabala care inseamna stiinta creatiei ...adik un gnostic poate sa citeasca si coranul, biblia etc si sa inteleaga semnificatiile si simbolurile din toate...

e o invatatura...degeaba citim 1000 de carti dc nu practicam nimik..disolutia egoului etc...asta zic ...si chiar te invit miercuri la un curs daca vrei sa mergi deoarece s-a inceput faza A cum ar veni pentru incepatori si te poti convinge singur ca vad k esti cat de cat interesat dar putin confuz...sper k nu te-am jignit...desigur ca am datoria sa te acompaniez la fel sa si pe alti priteni de-ai mei...it's your choise

ps: tot incerc sa scriu putin si nu reusesc
confuza esti tu fatuca ca esti virusata de prostii,,gnoza nu cuprinde delok toate religiile ci doar niste legi fundamentale care sunt in orice religie nu poate un gnostic sa faca nimik pentru ca pentru el dumnezeu nu e atotputernic,,iar de citit si studiat celelalte religii nu opreste nimeni pe nimeni,,cn ti a zis tie ca unui crestin ii e interzis sa studieze coranul de exemplu,,casca ochi bn si nu mai inghitii toate prostiile,,logik ca daca stim tot si nu practicam nimik e egal cu zero,,si satana stie ca dumnezeu e atot puternic dar mandria din care a cazut il face sa nu poata spune doamne iartama,,pe mn poti sa ma acompaniezi la un cico ca 2 oameni normali nu la intrunirile tale ca nu s invatacel tut ca copii prostiti de sectari,,lasa mi nr tau in regie
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 00:12
si sa nu mai dai vreodata linkuri lumii in care li se spune ca s maimute cat timp sunt eu pe aici,,tine ti maimuta n capul tau ,,pe crestini sau musulmani sau altii nu i opreste nimeni sa studieze si sa inteleaga celelalte religii,,de la inceputul creatiei a fost sfanta traditie nu gnoza ,,gnoza se elimina singura pentru ca nu pleda pentru un dumnezwu atotputernic ,,ca e dumnezeu prin sine atotputernic e altcva,,si ca cuprinde cunoasterea din mai multe religii iar e altcva si celelalte religii cuprind cunoasteri din mai multe culte,,,si daca a inceput faza a pentru invatacei ,,,ca tn,, dute si mai stai pe bancile ei vreo 10 sezoane in aceiasi faza ca tot nu o sa pricepi nimik daca te crezi maimutica
prazlea
Postat pe 7 Aprilie 2013 00:38
bine prazlea...o las cum a cazut k mi-ai mancat zilele ... dar tot nu pot sa ma abtin....ia intreaba tu pe popa daca ai voie sa citesti coranul si sa respecti intocmai adica sa te convertesti la religia respectiva...o sa-ti dea cu sfestnicul in cap ... sau spune-i k vrei sa urmezi kabala....deja face stop ...hai ne mei vedem si pe la alte topicuri poate il mai vizitez si pe asta nush ma mai gandesc
kagome_kudika
Postat pe 7 Aprilie 2013 00:44
poate nu m-am exprimat exact asa cum trebuia..oricum tot pe acolo bate..... dar tot nu ai inteles citatul acela cu maimuta ....sau nu vrei sa intelegi k iti face placere sa zici ceva contra mea.. ...hai sa lasam subiectul asta deoparte...bine? ma limitez strict la problemele autorilor...care toate vor vi etern din cauza defectelor psihologice
kagome_kudika
Postat pe 7 Aprilie 2013 00:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand doare sufletul.... 31 De la: rockk 3 Martie 2011 18:14
yasmine 5 De la: d3lya_healthy 30 Decembrie 2012 12:52
despre relatii,barbati,dezamagiri 14 De la: alexia30 27 Septembrie 2009 21:23
varsator--gemeni 5 De la: pesah 30 Aprilie 2009 14:00
Ce vrea de la mine ? 89 De la: xardasxp 5 August 2011 21:38