Setari Cookie-uri

Indragostita de amant??? Ce e de facut?

De la: tedy, la data 2013-04-15 11:54:17Sunteti atat de rai !!! Subiectul nu a fost deschis pentru ca voi sa va faceti in toate felurile si sa va spalati cu apa si otet ! Dati-va cu parerea asupra subiectului , fie ca e o parere subiectiva fie ca o obiectiva dar nu va mai faceti in toate felurile . Iar cei care critica mai vehement , cred ca in adancul sufletului tanjesc la asa ceva , la iubiri tainuite , complicatii , amanti . Si , toti stim , ca nu putem comanda inimii! Asa ca , draguto , tot cum vrei tu o sa faci , cantareste corect avantajele si dezavantajele fiecarei relatii , si vezi din care iesi mai bine , apoi hotareste-te . Amantul tau nu va divorta pentru tine din moment ce pana acum nu a facut-o , iar cu celalalt barbat , daca te intelege , te ocroteste , si , cum zici tu , mai e si dragut pe deasupra , poate cu timpul va lua locul amantului din inima ta . Ideea este ca doar tu singura poti hotara , indiferent cati sar pe tine cu comentarii urate . Si fratilor , nu doar femeia este vinovata pentru relatii extraconjugale ! Ambii au aceasi vina ! Si nu sariti cu gura , ca doar asta e de voi . Stati linistiti , nu am avut niciodata amant , am 36 de ani si sunt casatorita de 13 ani , asa ca nu sunt chiar cu cas la gura ! Fiecare cauta in alta parte ceea ce nu gaseste acasa .


Hai sa-ti spun eu dupa ce tanjesc, vreau sa vad oameni de omenie care sa-si vada de treaba lor, sa vad cupluri care isi jura iubire in fata lui Dumnezeu si ajung sa treaca peste toate tentatiile astea de 2 lei pt. ca iubesc si se pun pe ei pe prim plan, sa vad mai putine familii destramate, sa vad ca oamenii au din nou valori, bun simt si vor sa se respecte uni pe altii si nu sa se fure/insele intre ei. Cei care-si fac o familie sa sio respecte si sa si-o iubeasca, iar cei care nu au sa respecte familiile altora si sa-si vada de lungul nasului.
Asa e, nu doar cel care inseala e vinovat, sunt toti cei care participa direct sau indirect, insa vina mai mare e a celui care face asta cu buna stiinta. La ce te-astepti, sa am intelegere pt. asa ceva?
_Kiddo
Postat pe 15 Aprilie 2013 12:24
Sunt perfect de acord cu tine , doar ca din pacate tocmai asta ne lipseste : valoarea morala . S-a pierdut undeva pe drum , iar cei care nu o mai au se complac in situatia creata . Asa ca -parerea mea - cei in situatia de mai sus nu trebuie ocarati si loviti cu pietre , ci ajutati cu o parere sau un sfat si poate isi dau singuri seama de greseala si se redreseaza . Nu stii ca de ce iti este interzis un lucru , de aceea il doresti mai mult ?
tedy
Postat pe 15 Aprilie 2013 12:31
Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.
Ale_jandra
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:20
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 17:20:17Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.



Nu poate fi o scuza !!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:26
De la: Mizette, la data 2013-04-07 22:01:49O Doamne... eu nu am inteles un lucru: intrebare pentru cea care a deschis topicul: in ce masura vrei sa te ajutam? Ce sa faci cu viata ta amoroasa, sau cum sa-l agati pe amant sa-si lase nevasta? Adica ai de gand sa mai faci rau in continuare, sau ai mustrari de constiinta si iti dai seama in ce situatie esti (tu suferi, barbatii astia sufera) si vrei sa iesi? Pentru prima optiune, eu una nu-ti dau nici un sfat! Pentru a doua, am sa spun clar: ce vrei tu de la viata? Sa traiesti tradand si fiind tradata, sa ai viata incompleta, nefericita, si sa nefericesti un barbat indragostit de tine si o nevasta -ca nu stie ea sa-si tina sotul acasa, sau ca el nu vede ce nevasta minunata are si e afemeiat-, doar ca, din toate cioburile astea sparte, tu sa faci o cochilie sub care sa stai ascunsa? Eu in locul tau, as face ceea ce e corect: i-as spune amantului sa incheiem legatura, sa-si tradeze nevasta cu alta, ca eu nu sunt presul lui, apoi as incerca sa vad daca ii pot oferi celuilalt ceea ce merita. Daca nu, as sta singura o vreme pana as intelege cum e cu viata asta si ce ar fi mai bine sa fac. Daca iti place sa inseli, casatoreste-te cu unul caruia si lui ii place sa insele, asa nu sufera nici unul si o ardeti impreuna cum vreti. Dar sa-i oferi unui barbat insurat cateva ore intre cearceafurile tale e cel mai simplu lucru de facut pe pamant! Ai sa gasesti 1000 care sa accepte. Nu-ti trebuie scoala, chin, munca psihica, nimic, doar un vagin curat! La fel de bine ai putea sa faci un job din asta - imbini utilul cu placutul. Bineinteles, vazuta bine in societate nu vei fi niciodata, dar macar iti traiesti viata cum iti place si cui te critica, in loc sa te feresti dupa paravane, ii raspunzi cu tupeu si luleaua intre dinti: "Da mai sunt curva, asta e!"... Pacat, mare pacat. Si stii de ce? Pentru ca nu ai respect fata de tine si nici nu impui respect din fata unui barbat. Nu stii cum! Eu, sa ma venereze, si doar asa ii acord atentie unui barbat! Pentru ca femeia nu este doar vagin. Femeia este vagin, este suflet, este mangaiere, frumusete, finete, mama, sora, ingrijitoare, asistenta, sefa si prieten. La o femeie poti gasi toate astea, asa ca un barbat de ce sa nu-i ofere macar respect si consideratie? Dar trebuie si ca ea sa stie sa arate ca este constienta de valoarea ei si sa fie demna!



In primul rand vreau sa mentionez ca m-am despartit de iubitul meu pentru ca am considerat ca nu este ceea ce imi doresc si nu eram fericita cu el. Nu vreau sa-mi gasesc 1000 care sa accepte nu asta e scopul meu si in nici un caz nu voi face o meserie din asta si cu siguranta nu am parte de nici un avantaj material din partea amantului. E o relatie gresita sunt constienta de asta dar ne intelegem perfect din toate punctele de vedere...pana la urma suntem mai mult decat amanti...suntem prieteni.
Ale_jandra
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:01
De la: lucik80, la data 2013-04-09 00:30:30foarte bun raspuns! eu cred ca tine de masochism un pic. sa ai langa tine ceea ce multe femei si-ar dori si sa plangi dupa ceva ce multe nu si-ar dori niciodata...foarte trist. barbat insurat - total turn off...



Stiu asta am gandit si eu...dar degeaba am gandit un lucru logic daca ceea ce simt nu are nici o legatura cu logica
Ale_jandra
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:04
De la: _Kiddo, la data 2013-04-09 17:04:15
De la: gothikz, la data 2013-04-09 16:13:43
De la: Lollita_2, la data 2013-04-09 15:40:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".





Hai ca exagerezi. Nu mi se pare corect sa i se acorde celui casatorit circumstante atenuante doar pentru ca este casatorit. Pentru ca prin afirmatiile de genul "vai i-a stricat familia" asta rezulta, ca amanta e the worst evil care vai doamne, a stricat linistea familiei sotului infidel. Sa fim seriosi, familia ti-o strici tu singur cand te hotarasti sa inseli, nu ti-o strica altu. Doar ca oamenii sunt invatati mereu sa dea vina pe oricine altcineva, asa se intampla des in cazurile de genul, mereu cine e amant e vazut in mod urat, nu cel casatorit si infidel. Sincer, mai de vina mi se pare cel casatorit si infidel, care a facut niste juraminte pe care si le incalca, decat a random person, necasatorita, care nu a jurat nimic nimanui. Doar ca lumii ii place sa arate cu degetul.


Nu exagerez deloc. Nu despre el e vorba in topic ci despre ea. Daca ar fi fost invers i-as fi spus la fel. Casatoria e un lucru foarte important, e un legamant in fata lui Dumnezeu(cel putin asa vad eu lucrurile) si trebuie s-o privim cu respect. Ea nu a trebuit sa se bage unde nu-i fierbea oala. Nu inteleg de ce unora li se pare atat de banal faptul ca pot dezbina o familie. Daca era in calduri sa-l fi respins si sa-si fi cautat pe altul, ca sunt destui si crede-ma ar fi dovedit ca are caracter.
Din partea mea sa fie sanatosi amantrei, nu am de-a face cu ei si nu ma afecteaza cu nimic. Pacat doar ca atunci cand vine vorba de valori le dam dreq doar ca sa ne potolim noi pohtele.


Nu am dezbinat eu nicio familie era dezbinata din momentul in care ea l-a iertat de fiecare data cand l-a prins ca a inselat-o. de ce ti un barbat langa tine cu forta? cu ce te face mai fericita ca il ai acolo cand sti ca atunci cand are ocazia merge la altele?
Ale_jandra
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:19
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 18:19:49
De la: _Kiddo, la data 2013-04-09 17:04:15
De la: gothikz, la data 2013-04-09 16:13:43
De la: Lollita_2, la data 2013-04-09 15:40:45
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-09 00:41:03
De la: gothikz, la data 2013-04-08 15:33:18
E gresita afirmatia ca ea s-a bagat in familia cuiva. Fi serios, ca nu ea s-a bagat, ci a bagat-o barbatul ala, ca doar nu se putea ea baga fara sa vrea el. M-am saturat de atatea scuze de genu oai ea s-a bagat in familia nu stiu cui. Nu se baga nimeni, pe ala l-a mancat in cur sa aiba amanta, deci el si-a stricat singur familia. Easy.


Nu zau, ea saracuta statea cumintica, asa cum sta o papusas gonflabila in vitrina unui sex shop si a venit el si a cumparat-o. Pai daca a luat-o de pe raft ea ce sa mai faca, ca doar nu poate gandi si reactiona la vrajelile omului.
Asata-i ca si aia cu "pai ce vina am eu ca dracu m-o pus".





Hai ca exagerezi. Nu mi se pare corect sa i se acorde celui casatorit circumstante atenuante doar pentru ca este casatorit. Pentru ca prin afirmatiile de genul "vai i-a stricat familia" asta rezulta, ca amanta e the worst evil care vai doamne, a stricat linistea familiei sotului infidel. Sa fim seriosi, familia ti-o strici tu singur cand te hotarasti sa inseli, nu ti-o strica altu. Doar ca oamenii sunt invatati mereu sa dea vina pe oricine altcineva, asa se intampla des in cazurile de genul, mereu cine e amant e vazut in mod urat, nu cel casatorit si infidel. Sincer, mai de vina mi se pare cel casatorit si infidel, care a facut niste juraminte pe care si le incalca, decat a random person, necasatorita, care nu a jurat nimic nimanui. Doar ca lumii ii place sa arate cu degetul.


Nu exagerez deloc. Nu despre el e vorba in topic ci despre ea. Daca ar fi fost invers i-as fi spus la fel. Casatoria e un lucru foarte important, e un legamant in fata lui Dumnezeu(cel putin asa vad eu lucrurile) si trebuie s-o privim cu respect. Ea nu a trebuit sa se bage unde nu-i fierbea oala. Nu inteleg de ce unora li se pare atat de banal faptul ca pot dezbina o familie. Daca era in calduri sa-l fi respins si sa-si fi cautat pe altul, ca sunt destui si crede-ma ar fi dovedit ca are caracter.
Din partea mea sa fie sanatosi amantrei, nu am de-a face cu ei si nu ma afecteaza cu nimic. Pacat doar ca atunci cand vine vorba de valori le dam dreq doar ca sa ne potolim noi pohtele.


Nu am dezbinat eu nicio familie era dezbinata din momentul in care ea l-a iertat de fiecare data cand l-a prins ca a inselat-o. de ce ti un barbat langa tine cu forta? cu ce te face mai fericita ca il ai acolo cand sti ca atunci cand are ocazia merge la altele?


E treaba acelei femei de ce si-a iertat sotul. Asta este o chestiune doar intre ea si el, in care tu n-ai ce cauta.

Ti-am mai scris lucrul asta si-l repet: daca el te-ar fi iubit cu adevarat, pana acum divorta de ea si era cu tine. Nu face lucrul asta, nu te iubeste, e simplu. Nu-l tine nimeni cu forta langa nevasta-sa, el sta de bunavoie si nesilit de nimeni cu ea. Ai acceptat de la bun inceput statutul de amanta, stiai ca e casatorit, atunci multumeste-te cu putin si n-o mai judeca pe amarata aia careia barbat-su ii pune coarne. Inainte de a o judeca pe ea, uita-te la tine si judeca-te pe tine, mai intai de toate.
kudika_32792
Postat pe 16 Aprilie 2013 08:11
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 17:20:17Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.


Si cu scuza asta te-ai spalat pe maini si te-ai dezvinovatit singura, nu-i asa? Ei bine, accepta faptul ca daca intre oamenii aia doi exista acum discutii, tu ai partea ta de vina in aceasta privinta. Nu mai face pe nevinovata, cand nu e cazul. Nu prostesti pe nimeni cu scuze de doi lei. Macar fata de noi, niste straini in fond si la urma urmei, poti dovedi ca ai coloana vertebrala si sa-ti recunosti partea ta de vina in toata tarasenia asta.
kudika_32792
Postat pe 16 Aprilie 2013 08:16
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 18:19:49[quote name='_
Nu am dezbinat eu nicio familie era dezbinata din momentul in care ea l-a iertat de fiecare data cand l-a prins ca a inselat-o. de ce ti un barbat langa tine cu forta? cu ce te face mai fericita ca il ai acolo cand sti ca atunci cand are ocazia merge la altele?




Nu ar trebui sa te preocupe acest lucru,nu esti implicata in acea familie!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Aprilie 2013 08:43
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 17:20:17Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.


"daca nu eram eu sigur era alta"!!

kiss_my_ass
Postat pe 16 Aprilie 2013 11:13
ce tare esti :))) cica daca nu erai tu era alta...pai draga mea iti spun si eu asa...daca era alta, alta avea problemele astea si nu te mai vaitai pe aici .si scapai simplu. happy. . Nu crezi ca era mai bine sa-ti fi vazut de un prieten decat sa accepti sa-ti imparti barbatul si cu alta atata timp. of of of ..mai mai mai
cristi86
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:02
si mai si zici ca stii ca merge de ovbicei la altele..oare a cata roata de la caruta esti? si daca o lasa pe nevasta pt tine voiai relatie cu el? si cand te culci cu el nu te deranjeaza ca inainte sa fie cu tine s-a culcat si cu alta si cu nevatasa si cien stie cu cate? cred ca te prosteste pe fata..cu ce ganditi ma unii unele?
cristi86
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:05
tu erai gen eroina de serviciu te-ai sacrificat saracuta sa fi tu nu alta.. ...cam asa gandesti tu.. de ce sa nu fur de la unu daca se poate oricum e posibil sa fie furat de altii
cristi86
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:09
si sa nu mai zica lumea ce am cu tien sau cu cele ca tine..maine poimaine te intalnesc suntem iubiti am incredere in tine si tu de 4 ani ti-o tragi cu altul..pai se poate? nu mai intra fato in relatii atunci. esti chiar cu capul? cu ce judeci cu c*ru?
cristi86
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:13
De la: kudika_25894, la data 2013-04-16 17:05:59si mai si zici ca stii ca merge de ovbicei la altele..oare a cata roata de la caruta esti? si daca o lasa pe nevasta pt tine voiai relatie cu el? si cand te culci cu el nu te deranjeaza ca inainte sa fie cu tine s-a culcat si cu alta si cu nevatasa si cien stie cu cate? cred ca te prosteste pe fata..cu ce ganditi ma unii unele?


Nu nu as vrea sa am o relatie cu el daca ar divorta...desi probabil asta ar veni de la sine...nu ma deranjeaza ca se culca cu nevasta-sa si poate uneori si cu altele, nu ma gandesc la asta
Ale_jandra
Postat pe 20 Aprilie 2013 07:46
De la: kudika_25894, la data 2013-04-16 17:09:18tu erai gen eroina de serviciu te-ai sacrificat saracuta sa fi tu nu alta.. ...cam asa gandesti tu.. de ce sa nu fur de la unu daca se poate oricum e posibil sa fie furat de altii


In nici un caz nu sti si nici nu ai putea intelege cum gandesc
Ale_jandra
Postat pe 20 Aprilie 2013 07:47
De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 08:16:05
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 17:20:17Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.


Si cu scuza asta te-ai spalat pe maini si te-ai dezvinovatit singura, nu-i asa? Ei bine, accepta faptul ca daca intre oamenii aia doi exista acum discutii, tu ai partea ta de vina in aceasta privinta. Nu mai face pe nevinovata, cand nu e cazul. Nu prostesti pe nimeni cu scuze de doi lei. Macar fata de noi, niste straini in fond si la urma urmei, poti dovedi ca ai coloana vertebrala si sa-ti recunosti partea ta de vina in toata tarasenia asta.


M-am dezvinovatit de ce? De ce sunt vinovata? Faptele mele nu au avut o consecinta asupra casniciei lor, poate mai mult asupra relatiilor pe care am incercat sa le am si nu am reusit.
Ale_jandra
Postat pe 20 Aprilie 2013 07:51
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-20 07:51:55
De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 08:16:05
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-15 17:20:17Barbatu acela si-a inselat nevasta cu multe alte femei...daca nu eram eu sigur era alta sau chiar altele din punctul meu de vedere nu ma simt vinovata...el oricum ar fi facut asta.


Si cu scuza asta te-ai spalat pe maini si te-ai dezvinovatit singura, nu-i asa? Ei bine, accepta faptul ca daca intre oamenii aia doi exista acum discutii, tu ai partea ta de vina in aceasta privinta. Nu mai face pe nevinovata, cand nu e cazul. Nu prostesti pe nimeni cu scuze de doi lei. Macar fata de noi, niste straini in fond si la urma urmei, poti dovedi ca ai coloana vertebrala si sa-ti recunosti partea ta de vina in toata tarasenia asta.


M-am dezvinovatit de ce? De ce sunt vinovata? Faptele mele nu au avut o consecinta asupra casniciei lor, poate mai mult asupra relatiilor pe care am incercat sa le am si nu am reusit.


Ai incercat sa te dezvinovatesti prin afirmatia cum ca daca nu erai tu, era alta. Mda, si fii convinsa, ca daca intre ei exista discutii acum, ai si tu partea ta de vina acolo.
kudika_32792
Postat pe 20 Aprilie 2013 08:01
De la: Ale_jandra, la data 2013-04-20 07:46:27
De la: kudika_25894, la data 2013-04-16 17:05:59si mai si zici ca stii ca merge de ovbicei la altele..oare a cata roata de la caruta esti? si daca o lasa pe nevasta pt tine voiai relatie cu el? si cand te culci cu el nu te deranjeaza ca inainte sa fie cu tine s-a culcat si cu alta si cu nevatasa si cien stie cu cate? cred ca te prosteste pe fata..cu ce ganditi ma unii unele?


Nu nu as vrea sa am o relatie cu el daca ar divorta...desi probabil asta ar veni de la sine...nu ma deranjeaza ca se culca cu nevasta-sa si poate uneori si cu altele, nu ma gandesc la asta


Atunci de ce te supara faptul ca sotia lui ii iarta infidelitatile in loc sa-i dea papucii?
kudika_32792
Postat pe 20 Aprilie 2013 08:03
eu nu inteleg de ce ne ceri parerea daca tu consider ca nu ai gresit si e normal ceea ce faci tu. a avea o astfel de relatie. continua asa pana la adanci batraneti ca tot cum vede calul doar in fata vezi si tu...Pune mana pe un barbat fi in stare sa-l iubesti pe ala si incerca sa ai o viata de femeie demna..nu de panarama
cristi86
Postat pe 20 Aprilie 2013 17:05
Te-ai gandit ca poate tocmai aceasta noua relatie a ta e cauza?
Poate ca nu vrea sa te piarda...
Oricum, daca nu si-a lasat nevasta pana acum ...nu o sa o lase nici de acum inainte! Cel putin, nu pentru tine!
Amantului ii place situatia asa cum estea!El are totul...tu, doar franturi! Daca tie o sa iti fie bine in relatia noua pe care o ai, el risca sa te piarda ...si nu-i convine. Esti o relatie comoda pentru el...ii oferi ceea ce nu are ...sex!
Poate ar trebui sa te gandesti la ce te face fericita!
Daca ai ajuns sa iti pui aceasta problema acum inseamna ca noul iubit chiar conteaza pentru tine...
Sper sa iti gasesti calea :)



juliaster
Postat pe 26 Aprilie 2013 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inca il mai iubesc dar el e un nenorocit 17 De la: Lisa_Francine 2 August 2012 23:31
Cum sa fim din nou impreuna? 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
mesaj 25 De la: scorpio67 15 Septembrie 2010 21:10
barfe 2 De la: scorpio67 14 Martie 2010 18:52
oare mai exista sanse? 8 De la: melinduta 16 Iulie 2008 10:24