Setari Cookie-uri

Am procedat corect sau nu?

De la: nikky22, la data 2013-10-14 22:52:50Da, cel adevarat e tata doar cu numele,dar nu e nici o problema, ma descurc si singura cu cel mic.


Viata cu ale ei teste, te ajuta sa devii mai puterica decat credeai ca esti. Asa te autodescoperi. Iti doresc mult succes in tot ceea faci, multa putere, rabdare si nu iti pierde nadejdea. Incearca sa nu te mai "aprinzi" asa repede. Vei fi mai pregatita sa intampini anumite "socuri" pe care le poti primi de la cei implicati in relatiile tale.
cristina_boeru_30
Postat pe 14 Octombrie 2013 22:56
kudika_nicole22
Postat pe 14 Octombrie 2013 22:57
De la: nikky22, la data 2013-10-14 22:57:19

Esti bine Nikky?
http://www.trilulilu.ro/muzica-muzica/hai-relaxeaza-te-la-vita-e-bella
Fulg-de-nea
Postat pe 17 Octombrie 2013 11:24
Da,sunt destul de bine, multumesc. Mi-a mai trecut din dorul pentru el si acum imi vad de viata mea la fel ca inainte.
kudika_nicole22
Postat pe 17 Octombrie 2013 23:04
Pentru initiatoarea topicului: ai facut bine ca l-ai parasit, deoarece se pare ca el e genul de barbat cuceritor si infidel. Cu un astfel de barbat nu poti face casa buna.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:09
De la: nikky22, la data 2013-10-17 23:04:48Da,sunt destul de bine, multumesc. Mi-a mai trecut din dorul pentru el si acum imi vad de viata mea la fel ca inainte.

Salut, ma bucur pentru tine ca esti bine ..felicitarile mele si..multa fericire sa ai. .multa sanatate tie si copilasului tau..pupici!
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Octombrie 2013 21:13
De la: Viorica_Vio, la data 2013-10-18 13:09:30Pentru initiatoarea topicului: ai facut bine ca l-ai parasit, deoarece se pare ca el e genul de barbat cuceritor si infidel. Cu un astfel de barbat nu poti face casa buna.

De acord cu tine, .....
a inteles fata!
Vio...
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Octombrie 2013 21:19
kudika_nicole22
Postat pe 19 Octombrie 2013 01:10
De la: nikky22, la data 2013-10-17 23:04:48Da,sunt destul de bine, multumesc. Mi-a mai trecut din dorul pentru el si acum imi vad de viata mea la fel ca inainte.




Ladsa trecutul in urma,nu te mai agata de el si fa-ti viata frumoasa,macar atat cat se poate!!!Niciun barbat din aceasta lume nu merita lacrimile si nefericirea femeii!!!!Felicitari pentru curajul de a-ti croi viata dupa bunul plac,putini o fac!!Zi minunata!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2013 10:13
nu, intro relatie increderea e pe primul loc,dragostea ,iubirea sa fi-e repricioca.
gobyko
Postat pe 20 Octombrie 2013 08:42
De la: nikky22, la data 2013-10-19 01:10:10

Seara frumoasa si un inceput de saptamana placut iti doresc ..pupici!
Fulg-de-nea
Postat pe 20 Octombrie 2013 19:11
Revin cu noutati. Tipul respectiv se pare ca inca ma vrea (dupa vorbele lui). Si ma vrea atat de mult in viata lui incat serile de week-end si le petrece cu "prietenele" lui prin cluburi Ca sa nu mai zic ca m-a sunat "din greseala" crezand ca suna pe alta de fapt, iar mai apoi mi-a recunoscut ca a facut-o intentionat, ca sa ma faca pe mine geloasa La varsta lui ma asteptam sa fie mai matur, de fapt pe asta m-am si bazat cand am intrat intr-o relatie cu el, dar se pare ca m-am inselat. Tot ce pot sa zic e ca m-am intalnit pentru ultima data cu el si am avut grija sa ii sterg nr meu de telefon si orice mesaj asa incat sa ma asigur ca pe viitor nu o sa se mai joace cu nervii mei.
kudika_nicole22
Postat pe 21 Octombrie 2013 22:30
Ai grija de tine si nu ii mai ceda asa usor. Cred ca iti este greu pentru ca ai investit sentimente in el, dar va trebui sa fii mai puternica si sa te respecti mai mult. El se foloseste de asta, pemtru ca stie ca il iubesti. Pune stop relatiei pentru ca iti va face mai mult rau decat bine.
cristina_boeru_30
Postat pe 21 Octombrie 2013 22:36
I-am sters nr meu din telefonul lui, l-am blocat pe facebook, acum sper doar sa nu se prezinte la mine la usa (stie unde stau, mare greseala!) Tot spunea el ca are vreo 2 candidate care ar vrea o relatie cu el, poate asa o sa ii dau ocazia sa inceapa alta relatie si sa uite ce-a fost intre noi. Lasand la o parte faptul ca am ceva sentimente pentru el, cred ca a fost primul barbat care m-a adus in stadiul in care am plans de nervi din cauza lui. Mai exact, cand ne mai certam, imi inchidea telefonul si nu vroia sa mai raspunda oricat l-as fii rugat. Si uite asa ma facea sa o iau razna prin comportamentul lui, i-am zis sa se schimbe, n-a vrut, asa ca am pus in balanta toate aspectele relatiei noastre. Si din pacate au fost mai multe neintelegeri. Cred ca cel mai mult ma deranjeaza ca are atat de multe prietene de gen feminin. Nu stiu, recunosc ca sunt geloasa, dar totusi m-i se pare dubios un om de varsta lui sa aiba atat de multe prietene, o prietena mai buna sa fii avut as fii acceptat, dar problema e ca el are peste 5 cu care iese in oras, la biliard,cluburi si etc Cred ca ori sunt eu prea geloasa ori e el barbatul modern si eu inca n-am aflat.
kudika_nicole22
Postat pe 21 Octombrie 2013 22:53
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 22:36:12Ai grija de tine si nu ii mai ceda asa usor. Cred ca iti este greu pentru ca ai investit sentimente in el, dar va trebui sa fii mai puternica si sa te respecti mai mult. El se foloseste de asta, pemtru ca stie ca il iubesti. Pune stop relatiei pentru ca iti va face mai mult rau decat bine.
Tin la el, dar nu am mai cedat rugamintilor lui. Si sa vreau sa reiau relatia, mi-ar fii foarte greu, nu mai am incredere deloc in el, as sta mereu cu stres, si decat asa mai bine lipsa.
kudika_nicole22
Postat pe 22 Octombrie 2013 21:34
asa o sa faca toata viata
,o stiu pe pilea mea
kudika512236
Postat pe 27 Octombrie 2013 19:56
De la: kudika512236, la data 2013-10-27 19:56:49asa o sa faca toata viata
,o stiu pe pilea mea
Imi prinde bine sa vad si alte pareri. Oricum, tipul e nesimtit, ma tot cauta sub dferite pretexte, si imi tot zice ca toti barbatii inseala dar el macar ma iubeste! Dupa ce mi-a zis lucrul asta e clar ca nu mai are nicio sansa. Cat de prost sa fie sa creada ca eu o sa accept sa ma insele ca asa-s toti,dupa vorba lui, deci e clar ca isi cauta singur si pretexte! Macar de as fi vreo urata, dar si asa tot as considera ca am dreptul la fericire, o viata am si eu ca si el. Cat de ipocrit poate sa fie omul asta. Cred ca se asteapta sa ii apreciez "sinceritatea"de care a dat dovada.
kudika_nicole22
Postat pe 28 Octombrie 2013 06:03
barbatii care isi cauta pretexte o fac pt ca ei considera ca femeile respective fie sunt naive, fie cred ca pot fi manipulate, sigur a observat el ceva la tine de tot insista. dar e bine ca ai scapat de el si ca vrei si altceva mai frumos
yumy
Postat pe 28 Octombrie 2013 07:38
Tocmai, eu cred ca el e de fapt lovit in orgoliu ca nu poate sa ma manipuleze dupa bunul lui plac, si probabil incearca sa ma impresioneze cand spune ca imi iubeste baiatul ca pe propriul lui copil. Il cred, poate ca zice adevarul, sau poate ca nu... un lucru e sigur. El poate fii doar un tata pentru copilul meu, dar nu si un bun partener pentru mine.
kudika_nicole22
Postat pe 28 Octombrie 2013 23:19
Ai luat cea mai buna decizie!
Darius_
Postat pe 28 Octombrie 2013 23:56
Oricum ar fii, o data ce ti-a pierdut increderea in el, relatia voastra e ca si moarta. Poate ca stii si tu vorba aia cu ciorba reincalzita.....
Miss_Y
Postat pe 2 Noiembrie 2013 15:34
De la: nikky22, la data 2013-10-10 15:30:04Asa e, mintea mea imi spunea sa nu ii mai acord nici o sansa fiindca daca a facut asta o data o va mai face. Exista un singur lucru care ma pune pe ganduri. Eu am un copil dintr-o relatie anterioara, iar baiatul meu il simpatizeaza mult, si el spune ca il iubeste mult ca pe copilul lui, tocmai de accea am si intrebat daca am procedat corect sau nu ca m-am despartit de el. El mi-a zis de multe ori ca majoritatea barbatilor fug de femeile care au copil/copii din relatia anterioara si asta m-a descurajat intr-un fel,de asta ma si gandeam ca poate mai pot salva ceva din relatia asta, poate poate....se va schimba, dar mintea mea imi spune sa nu ma complic mai mult decat am facut-o.
ai facut cel mau bun lucru
krizantema
Postat pe 3 Noiembrie 2013 13:23
de ce nu gandesti in viitor ?
Nick_87
Postat pe 3 Noiembrie 2013 15:43
De la: Nick_87, la data 2013-11-03 15:43:04de ce nu gandesti in viitor ?
Bineinteles ca ma gandesc si la viitor..... Dar tu la ce te-ai referit mai exact ?
kudika_nicole22
Postat pe 3 Noiembrie 2013 23:34
adica nu mai dramatiza ia si traieste momentul
Nick_87
Postat pe 4 Noiembrie 2013 18:38
De la: nikky22, la data 2013-10-22 21:34:41
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 22:36:12Ai grija de tine si nu ii mai ceda asa usor. Cred ca iti este greu pentru ca ai investit sentimente in el, dar va trebui sa fii mai puternica si sa te respecti mai mult. El se foloseste de asta, pemtru ca stie ca il iubesti. Pune stop relatiei pentru ca iti va face mai mult rau decat bine.
Tin la el, dar nu am mai cedat rugamintilor lui. Si sa vreau sa reiau relatia, mi-ar fii foarte greu, nu mai am incredere deloc in el, as sta mereu cu stres, si decat asa mai bine lipsa.
ai facut foarte bn ca va-ti desparti. asa am patit si eu cu unul de 35 de ani si umba cu alea de 18. o sa le mai mearga o perioada dar minciuna are picioare scurte. nu e cazul sa iti para rau dupa un asemena cuceritor de pustoaice.esti inca tanara si meriti un barbat apropiat varstei tale pt a te bucura de mai multa dragoste.incearca sa iti faci viata mai fericita alaturi de copilul tau. multe femei si-ar dori un copil si nu il pot avea. asa ca dragostea vine si trece dar copilul ramane langa tn
krizantema
Postat pe 4 Noiembrie 2013 19:14
De la: krizantema, la data 2013-11-04 19:14:57
De la: nikky22, la data 2013-10-22 21:34:41
De la: cristina_boeru_30, la data 2013-10-21 22:36:12Ai grija de tine si nu ii mai ceda asa usor. Cred ca iti este greu pentru ca ai investit sentimente in el, dar va trebui sa fii mai puternica si sa te respecti mai mult. El se foloseste de asta, pemtru ca stie ca il iubesti. Pune stop relatiei pentru ca iti va face mai mult rau decat bine.
Tin la el, dar nu am mai cedat rugamintilor lui. Si sa vreau sa reiau relatia, mi-ar fii foarte greu, nu mai am incredere deloc in el, as sta mereu cu stres, si decat asa mai bine lipsa.
ai facut foarte bn ca va-ti desparti. asa am patit si eu cu unul de 35 de ani si umba cu alea de 18. o sa le mai mearga o perioada dar minciuna are picioare scurte. nu e cazul sa iti para rau dupa un asemena cuceritor de pustoaice.esti inca tanara si meriti un barbat apropiat varstei tale pt a te bucura de mai multa dragoste.incearca sa iti faci viata mai fericita alaturi de copilul tau. multe femei si-ar dori un copil si nu il pot avea. asa ca dragostea vine si trece dar copilul ramane langa tn
Deci se pare ca unii, desi au o varsta, tot dupa pustoaice se tin, si eu sunt destul de tanara, am 23 de ani, dar nu mi-am imaginat ca domnul ar vrea ceva si mai "proaspat"de atat . Si da, ai dreptate, eu am un copil si am pentru ce trai, iti multumesc pentru incurajare.
kudika_nicole22
Postat pe 4 Noiembrie 2013 21:42
De la: Nick_87, la data 2013-11-04 18:38:38adica nu mai dramatiza ia si traieste momentul
Nu dramatizez, dar trebuie sa recunosc ca raman mirata cand vad cum unii oameni te pot privi in ochi cu atata seninatate si te pot minti in ultimul hal. Mereu am preferat un adevar, oricat de dureros ar fii el, in locul unei minciuni frumoase. Se pare ca va trebui sa fiu mai precauta pe viitor! Multumesc pentru sfaturi!
kudika_nicole22
Postat pe 4 Noiembrie 2013 21:47
Ai procedat corect.

Esti tânàrà, vezi-ti de viata ta, scoala, serviciu, iesi cu prietenii, o sa cunosti altul mai potrivit.

Nu era àsta ultimul bàrbat de pe Pamânt.

Cu drag,
kudika428300
Postat pe 6 Noiembrie 2013 00:29
De la: nikky22, la data 2013-10-21 22:53:18I-am sters nr meu din telefonul lui, l-am blocat pe facebook, acum sper doar sa nu se prezinte la mine la usa (stie unde stau, mare greseala!) Tot spunea el ca are vreo 2 candidate care ar vrea o relatie cu el, poate asa o sa ii dau ocazia sa inceapa alta relatie si sa uite ce-a fost intre noi. Lasand la o parte faptul ca am ceva sentimente pentru el, cred ca a fost primul barbat care m-a adus in stadiul in care am plans de nervi din cauza lui. Mai exact, cand ne mai certam, imi inchidea telefonul si nu vroia sa mai raspunda oricat l-as fii rugat. Si uite asa ma facea sa o iau razna prin comportamentul lui, i-am zis sa se schimbe, n-a vrut, asa ca am pus in balanta toate aspectele relatiei noastre. Si din pacate au fost mai multe neintelegeri. Cred ca cel mai mult ma deranjeaza ca are atat de multe prietene de gen feminin. Nu stiu, recunosc ca sunt geloasa, dar totusi m-i se pare dubios un om de varsta lui sa aiba atat de multe prietene, o prietena mai buna sa fii avut as fii acceptat, dar problema e ca el are peste 5 cu care iese in oras, la biliard,cluburi si etc Cred ca ori sunt eu prea geloasa ori e el barbatul modern si eu inca n-am aflat.

Salut, ai facut bine, ai luat o decizie buna, langa un astfel de personaj nu cred ca ti-ai dori sa iti traiesti viata..pentru ca in veci nu isi v-a schimba viciile...sfatul meu este sa lasi trecutul deoparte si gandestete la viitor, il ai intainte si depinde doar de tine, candva poate v-a aparea si barbatul care sa te merite si sa te iubesca cu adevarat!
Te pup ai grija de tine ...
Fulg-de-nea
Postat pe 6 Noiembrie 2013 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..nu stiu de fapt ce vrea! 23 De la: Micaell 3 Decembrie 2011 14:47
doar el 16 De la: veronikky 15 Aprilie 2011 19:57
ma iubeste dar nu mai poate fi cu mine... 123 De la: franziska_eu 9 Ianuarie 2012 10:39
spuff 3 De la: clau19 30 August 2009 01:17
o poveste de viata..... 20 De la: anca_bm 11 Septembrie 2014 18:27