Setari Cookie-uri

Discut sau dispar?

Salut! as avea si eu o intrebare. Acum o luna facusem cunostinta cu un baiat. Prima impresie a fost buna, am mai iesit impreuna cu prietenii comuni care ne-au prezentat, era destul de atent , mai vorbeam, dupa care involuntar interesul meu incepuse sa dispara. Ma irita deja fiecare mesaj sau sunet. Dupa vreo 2 saptamini de sunete din ce in ce mai rare, am incetat comunicarea. El incepuse deja sa iasa prin cluburi in cautare a .... Dupa o saptamina de tacere,simbata cind iarasi ne-am reintilnit intimplator la prietenii comuni in vizita, a reinceput totul... dar nu mai e cum a fost. Acum ma suna o data la 2 zile, nu mai e baiatul dulce care l-am cunoscut desi eu incepusem sa fiu mai receptiva.Ne vedem doar cind iesim cu prietenii comuni. Stiu ca o sa va ginditi la ce te-ai asteptat daca singura l-ai refuzat... chestia e ca sint de foarte mult timp singura si ma luase cam repede, iar eu nu puteam permite unei persoane sa-mi schimbe asa rapid modul de viata. Cert e ca sint constienta ca nu am procedat atunci corect, acum am devenit mai receptiva si mai atenta dar el am impresia ca mi-o intoarce si vrea sa-mi demonstreze ca are personalitate si mindrie. Deja cam dureaza asta de vreo 2 saptamini. Nu ma simt ok, si ma gindesc sa incep o discutie , desi fetele mele zic ca nu e ok, as arata cit de slaba sint.Daca dispar sau devin mai rece, o sa creada ca iarasi e cum era la inceput si o sa dispara si el. Nush ce sa fac dar chiar nu vreau sa mai continui asa, cred ca deja exagereaza si vreau sa-i dau de inteles ca ori incercam impreuna sa construim o relatie, ori punem punct aici. Merci anticipat
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 15:22
" Fall in love when you are ready, not when you are lonely . "

Tinand cont de modul in care te-ai comportat cu el prima data acum este prevazator si in consecinta si-a pus armura ca sa numai riste sa fie ranit grav.

Parerea mea e sa nu iti faci iluzii.
Presupunand ca veti depasi aceasta faza si veti merge mai departe in relatia voastra am convingerea ca finalul va fi la fel ca prima oara.
Daca te-ar fi atras la modul serios nu il trimeteai la plimbare.
Acum e mai bun decat singuratatea. E lipsa de fair play si in mod sigur pierdere de vreme sau cel mult o alta experienta de viata sfarsita prost.
Ramaneti amici si cauta un alt baiat.
Sper sa fi invatat ceva din experienta asta si mai ales ia aminte la citatul cu care mi-am inceput postarea.
Daca vrei o relatie serioasa si de durata nu e loc de compromisuri la inceputul ei.
Mai apoi daca va merita sa o pastrezi iti va oferi viata motive de a face anumite compromisuri.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Noiembrie 2013 16:41
Multumesc pentru raspuns, cu siguranta am la ce sa ma gindesc. Si e si un adevar, cam confuz ce-i drept... sa fiu cu cineva de frica sa nu ramin singura, sau sa fiu rabdatoare pina intilnesc persoana potrivita.... uneori pare ca sint prea radicala si astept printul pe cal alb, care de atlfel nu mai vine de vreo 4 ani incoace) cam greu e sa accepti defectele altora... de aia si devenisem mai receptiva, am zis sa incerc sa-l cunosc, poate are alte calitati care merita a fi descoperite... nici eu nu sint perfecta! dar ceea ce descoper distanteaza, si nu apropie. Si ar fi si o pierdere de timp sa incerc sa lipesc 2 bucati care aparent nu se potrivesc.

Multumesc inca o data.
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 17:23
Daca chiar iti doresti sa intalnesti pe cineva cred ca va trebui sa scurtezi lista de calitati pe care ar trebui sa le aiba " printul pe cal alb" .
Poate ca ar trebui sa frecventezi niste activitati in care exista sansa sa intalnesti persoane cu afinitati asemanatoare cu ale tale.
Foloseste util internetul si descopera asociatii sau grupuri care desfasoara diverse actiuni ce sunt pe placul tau.
Sansa sa gasesti pe cineva compatibil este mult mai mare decat in cercul constant de prieteni in care te-ai invartit pana acum.
Sper sa nu interpretezi gresit si sa numai frecventezi prietenii pe care ii ai.
Pot fi imbinate toate cu grija mai ales daca vei fi preocupata in primul rand de ce este bine pentru tine indiferent de parerile altora.
Sper sa nu uiti citatul cu care am inceput prima postare.
Ai incredere in instinct si fereste-te de ispitele de moment si de baietii buni de gura.
Cauta baieti cu caracter si bun simt in locul lui "Prince Charming".
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Noiembrie 2013 18:20
Ce pot zic, ai perfecta dreptate.
Uneori din cauza rutinei, problemelor de zi cu zi, zonei de confort create... nu prea depunem efort pt a obtine ceea ce cu adevarat ne dorim. Dar ne plingem de anumite chestii. Alteori refuzam sa acceptam adevarul care e atit de evident din motive absolut ridicole, iar dupa ajungem sa ne plingem de ce s-a intimplat asa... s-a intimplat pt ca asa ai vrut tu sa fie.
Multumesc de sfaturile utile, foarte utile as spune chiar... mi-ai reamintit de fapt ca nu tre sa te schimbi pt ca societatea asa vrea, si tre sa fii tu insuti si cu siguranta va aparea cineva cu care lucrurile o sa mearga perfect de la sine.. iar atunci cind vor fi mai putin perfecte, vei avea forta si curajul sa lupti. Pentru ca o relatie e munca. Si cel mai important, e sa nu te lasi influentat de cineva, indiferent ca merge vorba sa fii sau sa te desparti de cineva.

O seara cit mai frumoasa
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 19:36
Constat ca ai ce ai cu perfectiunea.
Pefectiunea e frumoasa dar nu este o conditie obligatorie si suficienta pentru a fi fericit.
Cautarea pefectiunii este o povara in plus la viata asta infernala pe care ne-a adus-o secolul 21.
Trebuie sa lucrezi cu tine insuti si sa o lasi mai moale cu pefectiunea fiindca este foarte greu de atins si de cele mai multe ori efortul depus pentru atingerea ei nu se justifica.
Nu toti apreciaza la fel ca tine un lucru pe care tu il pretuiesti si nici nu trebuie sa faca asta pentru simplul fapt ca suntem diferiti.
NU fac apologia superficialitatii.
Suntem oameni nu masini, din acest motiv suntem supusi greselilor si tot din acest motiv suntem suntem atat de diferiti.
Sunt cateva lucruri in viata care trebuiesc tratate cu exigenta insa viata devine foarte obositoare daca suntem exigenti in tot si in toate.

Iti dau un pont. Fericirea este dependenta mult mai mult de noi insine decat de cei din jur. Gandurile noastre sunt principalele responsabile de fericirea noastra.


O seara frumoasa si un weekend placut.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Noiembrie 2013 20:04
are dreptate Radu_cristian ce ti-a scris in primul mesaj. cam asta as fi vrut sa-ti spun si eu dar nu mai e nevoie
kudika_942526
Postat pe 15 Noiembrie 2013 20:11
wawww.. .am putina uimire in cea ce citesc..
Fulg-de-nea
Postat pe 15 Noiembrie 2013 20:27
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-15 15:22:47Salut! as avea si eu o intrebare. Acum o luna facusem cunostinta cu un baiat. Prima impresie a fost buna, am mai iesit impreuna cu prietenii comuni care ne-au prezentat, era destul de atent , mai vorbeam, dupa care involuntar interesul meu incepuse sa dispara. Ma irita deja fiecare mesaj sau sunet. Dupa vreo 2 saptamini de sunete din ce in ce mai rare, am incetat comunicarea. El incepuse deja sa iasa prin cluburi in cautare a .... Dupa o saptamina de tacere,simbata cind iarasi ne-am reintilnit intimplator la prietenii comuni in vizita, a reinceput totul... dar nu mai e cum a fost. Acum ma suna o data la 2 zile, nu mai e baiatul dulce care l-am cunoscut desi eu incepusem sa fiu mai receptiva.Ne vedem doar cind iesim cu prietenii comuni. Stiu ca o sa va ginditi la ce te-ai asteptat daca singura l-ai refuzat... chestia e ca sint de foarte mult timp singura si ma luase cam repede, iar eu nu puteam permite unei persoane sa-mi schimbe asa rapid modul de viata. Cert e ca sint constienta ca nu am procedat atunci corect, acum am devenit mai receptiva si mai atenta dar el am impresia ca mi-o intoarce si vrea sa-mi demonstreze ca are personalitate si mindrie. Deja cam dureaza asta de vreo 2 saptamini. Nu ma simt ok, si ma gindesc sa incep o discutie , desi fetele mele zic ca nu e ok, as arata cit de slaba sint.Daca dispar sau devin mai rece, o sa creada ca iarasi e cum era la inceput si o sa dispara si el. Nush ce sa fac dar chiar nu vreau sa mai continui asa, cred ca deja exagereaza si vreau sa-i dau de inteles ca ori incercam impreuna sa construim o relatie, ori punem punct aici. Merci anticipat

de ce intrebi lumea si nu te intrebi pe tine..sigur vei gasi raspunsul, asta numai daca sti ce vrei de la respectivul.... s-au ma rog, de la..prietenele tale...din cate te citez nu prea sti ce vrei? ...sory... e grele astea ..
Fulg-de-nea
Postat pe 15 Noiembrie 2013 20:33
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-15 15:22:47Salut! as avea si eu o intrebare. Acum o luna facusem cunostinta cu un baiat. Prima impresie a fost buna, am mai iesit impreuna cu prietenii comuni care ne-au prezentat, era destul de atent , mai vorbeam, dupa care involuntar interesul meu incepuse sa dispara. Ma irita deja fiecare mesaj sau sunet. Dupa vreo 2 saptamini de sunete din ce in ce mai rare, am incetat comunicarea. El incepuse deja sa iasa prin cluburi in cautare a .... Dupa o saptamina de tacere,simbata cind iarasi ne-am reintilnit intimplator la prietenii comuni in vizita, a reinceput totul... dar nu mai e cum a fost. Acum ma suna o data la 2 zile, nu mai e baiatul dulce care l-am cunoscut desi eu incepusem sa fiu mai receptiva.Ne vedem doar cind iesim cu prietenii comuni. Stiu ca o sa va ginditi la ce te-ai asteptat daca singura l-ai refuzat... chestia e ca sint de foarte mult timp singura si ma luase cam repede, iar eu nu puteam permite unei persoane sa-mi schimbe asa rapid modul de viata. Cert e ca sint constienta ca nu am procedat atunci corect, acum am devenit mai receptiva si mai atenta dar el am impresia ca mi-o intoarce si vrea sa-mi demonstreze ca are personalitate si mindrie. Deja cam dureaza asta de vreo 2 saptamini. Nu ma simt ok, si ma gindesc sa incep o discutie , desi fetele mele zic ca nu e ok, as arata cit de slaba sint.Daca dispar sau devin mai rece, o sa creada ca iarasi e cum era la inceput si o sa dispara si el. Nush ce sa fac dar chiar nu vreau sa mai continui asa, cred ca deja exagereaza si vreau sa-i dau de inteles ca ori incercam impreuna sa construim o relatie, ori punem punct aici. Merci anticipat



Ce varsta ai,domnisoara????

Retine vorba din popor,"ziua buna,se cunoaste de dimineata"!!!Este aplicabila si in cazul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Noiembrie 2013 20:39
Salut, asta e si problema, nu prea stiu ce imi doresc. Gindesc prea mult, simt prea putin. Incerc sa-mi fac ordine in ginduri si suflet.Multumesc de atentie si incurajare )
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:35
Aproape 26 ani, dar nu vad ce importanta ar avea virsta mea. Dupa o relatie esuata acum ceva ani, am fost mult timp singura. Nu prea mi-am facut timp de intilniri, mai mult job-uri, casa, familie, prieteni, motiv si pt care astazi sint sef de departament intr-o buna companie IT. Aparent in viata nu poti sa le ai pe toate, si da poate sint naiva dar nu prea inteleg barbatii, iar shmekera nu am fost niciodata. Am fost educata sa fiu sincera si sa muncesc, mai ales fiind de 10 ani fara tata si mama bolnava. Deci la virsta mea crede-ma cunosc mai multe decit o fac altii la virste mai inaintate. Cu dragostea mai putin, am avut alte prioritati, de asta totul e un pic mai dificil.

ziua buna,se cunoaste de dimineata -viata e prea imprevizibila, acum ai totul, miine nu ai nimic. N-ai de unde sa stii cum vor evolua lucrurile.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare. Merci pt atentie.
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:47
Radu, multe vin de-acasa. Nu caut sa ma justific, dar am crescut cu prea multa critica si mereu m-am straduit sa fac lucrurile mai bine decit s-ar putea. Am cazut si m-am ridicat de fiecare data singura, anume datorita acestor principii care s-au dovedit a fi benefice, atunci cind nu mai era pic de speranta. In ceea ce priveste perfectiunea...au fost si cazuri foarte imperfecte :) oricum eu cel putin cred, in moment cind o sa ma simt bine in compania cuiva, si nu din motive ca : da, e destept, istets, vesel si etc, dar doar pentru ca ma simt bine. in largul meu, lucrurile vor lua o alta intorsatura. Mai apoi totul depinde de noi. Eu sint o fire vesela si optimista, mai am schimbari de dispozitie, dar aspir sa cred ca cit traiesti inveti, iar a gresi e omeneste.

Apreciez enorm sfaturile tale.
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:53
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-15 22:35:13Salut, asta e si problema, nu prea stiu ce imi doresc. Gindesc prea mult, simt prea putin. Incerc sa-mi fac ordine in ginduri si suflet.Multumesc de atentie si incurajare )
sa mi dai nr tau ca ma ocup eu de tn
kudika_940065
Postat pe 15 Noiembrie 2013 22:54
multumesc, dar cred ca ma descurc, am cerut o opinie, atita tot :) aluziile de genu' is absolut banale in cazul de fata )
feminine_infinity
Postat pe 15 Noiembrie 2013 23:30
din pura curiozitate ..de unde esti?
kudika_942526
Postat pe 15 Noiembrie 2013 23:59
Chisinau :) ce se ascunde in spatele curiozitatii presupuse ???
feminine_infinity
Postat pe 16 Noiembrie 2013 00:24
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-15 22:53:10... oricum eu cel putin cred, in momentul cind o sa ma simt bine in compania cuiva, si nu din motive ca : da, e destept, istets, vesel si etc, dar doar pentru ca ma simt bine, in largul meu, lucrurile vor lua o alta intorsatura...


Nu te baza foarte tare pe prima impresie si nici nu visa foarte mult la dragostea la prima vedere.
In general asta este data mai mult visatorilor si mai putin rationalilor.

Este posibil sa intalnesti un baiat destept, vesel si cu bun simt caruia sa-i lipseasca inspiratia de moment in clipa in care va veti intalnii. E pacat sa nu incerci sa afli ce se ascunde in spatele carapacei sub care sta ascuns.
Barbati cu multa experienta la femei te pot pacali cu usurinta daca vrei doar sa te simti in largul tau, fiindca sunt maestri la asa ceva.
De fapt de tine depinde in cea mai mare masura sa te simti in largul tau.
Dai de o parte complexele, tabieturile, fixatiile, preconceptiile, teama de esec si incerci sa oferi o sansa fiecarei oportunitati aparute pana cand vei gasi ce cauti.
Sa sti ca sunt o gramada de baieti de treaba speriati si blocati datorita esecului primei relatii. Important e sa ai nasul fin, sa-i descoperi in multime si sa le acorzi o sansa.
In mod surprinzator evolutia sociala din in ultima jumatate de secol a afectat o mare parte a populatiei de sex masculin. Din pacate multi barbati numai sunt asa cum erau odata. Teama ca orice avans poate fi interpretat anapoda ii impiedica pe multi sa se manifeste.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Noiembrie 2013 00:44
Nu stiu daca-i in natura poporului, dar basarabencele pe care le-am cunoscut mi-au dat impresia ca sunt foarte ambitioase! Succes in alegerea celui bun si sa stii ca baietii sunt si orgoliosi, mai ales uneori dupa refuzuri si concluzionari pripite!
Darius_
Postat pe 16 Noiembrie 2013 01:21
Hah, nu stiam ca cei de peste Prut au o asemenea impresie despre noi basarabencele ) nu e vorba de ambitie, doar ca nu schimb barbatii ca mainushele...is cam de moda veche, chiar vreau sa fiu fericita,sa iubesc si sa fiu iubita,,o viata absolut terestra, lucruri simple. doar ca in prezent in societatea actuala, unde mai la fiecare colt baietii zi-o zic in fata '' nu esti tu, va fi alta'' asta in conditiile cind sint atitea fete disponibile si gata sa mearga cu tine oriunde dupa un pahar de tequila. toti zic ca vor o relatie, stabilitate etc, dar atunci cind intilnesc o fata cuminte, sint absolut dezinteresati, daca esti prea isteatsa si stii cum sa le raspunzi provocarilor, fug ) daca i te oferi si pari prea lejera, te crede tirfa )) care mai de care ))Nu vreau sa dezvolt acest subiect, ar fi prea multe de zis .Si chiar nu ma intereseaza ce fac altii sau altele. Eu am valorile mele, am avut exemple frumoase in familie si stiu exact ce vreau de la viata. A ramas sa gasesc persoana care sa-si doreasca acelasi lucru. :) aici e partea cea mai grea )
feminine_infinity
Postat pe 16 Noiembrie 2013 01:33
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-16 01:33:25Hah, nu stiam ca cei de peste Prut au o asemenea impresie despre noi basarabencele ) nu e vorba de ambitie, doar ca nu schimb barbatii ca mainushele...is cam de moda veche, chiar vreau sa fiu fericita,sa iubesc si sa fiu iubita,,o viata absolut terestra, lucruri simple. doar ca in prezent in societatea actuala, unde mai la fiecare colt baietii zi-o zic in fata '' nu esti tu, va fi alta'' asta in conditiile cind sint atitea fete disponibile si gata sa mearga cu tine oriunde dupa un pahar de tequila. toti zic ca vor o relatie, stabilitate etc, dar atunci cind intilnesc o fata cuminte, sint absolut dezinteresati, daca esti prea isteatsa si stii cum sa le raspunzi provocarilor, fug ) daca i te oferi si pari prea lejera, te crede tirfa )) care mai de care ))Nu vreau sa dezvolt acest subiect, ar fi prea multe de zis .Si chiar nu ma intereseaza ce fac altii sau altele. Eu am valorile mele, am avut exemple frumoase in familie si stiu exact ce vreau de la viata. A ramas sa gasesc persoana care sa-si doreasca acelasi lucru. :) aici e partea cea mai grea )

Partea cea mai grea e sa-l identifici dintre cei multi care se vor arata interesanti. Poate la prima impresie, iti pare oportunist, inganfat sau mai stiu ce chestie afiseaza dar, unii parteneri indiferent de sex, se schimba ulterior,din dragoste!
Darius_
Postat pe 16 Noiembrie 2013 01:53
Absolut deacord :) wish me good luck )
feminine_infinity
Postat pe 16 Noiembrie 2013 02:00
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-16 02:00:29Absolut deacord :) wish me good luck )


Good luck, but for 'him', to be in the right place and moment
Darius_
Postat pe 16 Noiembrie 2013 02:05
Scumpa mea, din cate am putut sa-mi dau seama,tu esti un om minunat. Nu tine cont de sfaturile nimanui, doar de ceea ce-ti dicteaza inimioara ta si asa cum ne-ai spus noua ce te doare, spune-i-o direct lui, spune-i adevaratul motiv pentru care ai batut in retragere, spune-i ca iti vine greu sa-ti schimbi ritmul de viata, dar, daca are in intentie o relatie serioasa si va avea rabdare cu tine, va fi cel mai fericit barbat alaturi de tine.
Iti doresc mult succes si multa fericire !
Liuta
Postat pe 1 Decembrie 2013 06:42
eu cred ca o discutie serioasa e necesara pentru a clarifica situatia
kudika479333
Postat pe 1 Decembrie 2013 09:06
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-15 15:22:47Salut! as avea si eu o intrebare. Acum o luna facusem cunostinta cu un baiat. Prima impresie a fost buna, am mai iesit impreuna cu prietenii comuni care ne-au prezentat, era destul de atent , mai vorbeam, dupa care involuntar interesul meu incepuse sa dispara. Ma irita deja fiecare mesaj sau sunet. Dupa vreo 2 saptamini de sunete din ce in ce mai rare, am incetat comunicarea. El incepuse deja sa iasa prin cluburi in cautare a .... Dupa o saptamina de tacere,simbata cind iarasi ne-am reintilnit intimplator la prietenii comuni in vizita, a reinceput totul... dar nu mai e cum a fost. Acum ma suna o data la 2 zile, nu mai e baiatul dulce care l-am cunoscut desi eu incepusem sa fiu mai receptiva.Ne vedem doar cind iesim cu prietenii comuni. Stiu ca o sa va ginditi la ce te-ai asteptat daca singura l-ai refuzat... chestia e ca sint de foarte mult timp singura si ma luase cam repede, iar eu nu puteam permite unei persoane sa-mi schimbe asa rapid modul de viata. Cert e ca sint constienta ca nu am procedat atunci corect, acum am devenit mai receptiva si mai atenta dar el am impresia ca mi-o intoarce si vrea sa-mi demonstreze ca are personalitate si mindrie. Deja cam dureaza asta de vreo 2 saptamini. Nu ma simt ok, si ma gindesc sa incep o discutie , desi fetele mele zic ca nu e ok, as arata cit de slaba sint.Daca dispar sau devin mai rece, o sa creada ca iarasi e cum era la inceput si o sa dispara si el. Nush ce sa fac dar chiar nu vreau sa mai continui asa, cred ca deja exagereaza si vreau sa-i dau de inteles ca ori incercam impreuna sa construim o relatie, ori punem punct aici. Merci anticipat


Tu iei lucrurile in serios, el nu. Daca ar fi fost intr-adevar interesat de tine, nu s-ar fi lasat si ar fi cautat orice mijloc de a te convinge sa comunici cu el si sa va intalniti.

Probabil ca, daca va accepta, sa se vada in continuare cu tine, iar tu ii vei ceda, vei fi una dintre multe lui cuceriri, asta-i parerea mea.

Eu te-as indemna sa mai astepti pana vei intalni un alt barbat care sa te pretuiasca la adevarata ta valoare.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Decembrie 2013 09:37
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-16 01:33:25Hah, nu stiam ca cei de peste Prut au o asemenea impresie despre noi basarabencele ) nu e vorba de ambitie, doar ca nu schimb barbatii ca mainushele...is cam de moda veche, chiar vreau sa fiu fericita,sa iubesc si sa fiu iubita,,o viata absolut terestra, lucruri simple. doar ca in prezent in societatea actuala, unde mai la fiecare colt baietii zi-o zic in fata '' nu esti tu, va fi alta'' asta in conditiile cind sint atitea fete disponibile si gata sa mearga cu tine oriunde dupa un pahar de tequila. toti zic ca vor o relatie, stabilitate etc, dar atunci cind intilnesc o fata cuminte, sint absolut dezinteresati, daca esti prea isteatsa si stii cum sa le raspunzi provocarilor, fug ) daca i te oferi si pari prea lejera, te crede tirfa )) care mai de care ))Nu vreau sa dezvolt acest subiect, ar fi prea multe de zis .Si chiar nu ma intereseaza ce fac altii sau altele. Eu am valorile mele, am avut exemple frumoase in familie si stiu exact ce vreau de la viata. A ramas sa gasesc persoana care sa-si doreasca acelasi lucru. :) aici e partea cea mai grea )


Sunt dezinteresati de fetele cuminti doar cei interesati doar de aventuri sexuale, dar daca vei intalni un barbat care va fi perseverent in a-ti face curte, chiar si luni de zile, care nu doar iti promite marea cu sarea, ci lasa faptele sa vorbeasca pentru iubirea ce ti-o poarta, atunci vei sti ca ai dat peste un barbat cu adevart barbat si manat de intentii serioase.

E foarte bine ca nu accepti pe oricine in viata ta. Exact pe linia asta trebuie sa mergi, daca iti doresti o relatie serioasa si ai respect fata de tine.

Nu dispera, iti vei gasi jumatatea si fara sa renunti la principiile tale. Iti spune asta o fata cuminte, care e alaturi de barbatul iubit, de aproape 14 ani. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 1 Decembrie 2013 09:42
Fii tu insuti si ce este al tau este pus deoparte.multe bafta su lasa gurile rele sa vb cat vor...
kudika_927339
Postat pe 1 Decembrie 2013 12:14
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-01 09:42:46
De la: feminine_infinity, la data 2013-11-16 01:33:25Hah, nu stiam ca cei de peste Prut au o asemenea impresie despre noi basarabencele ) nu e vorba de ambitie, doar ca nu schimb barbatii ca mainushele...is cam de moda veche, chiar vreau sa fiu fericita,sa iubesc si sa fiu iubita,,o viata absolut terestra, lucruri simple. doar ca in prezent in societatea actuala, unde mai la fiecare colt baietii zi-o zic in fata '' nu esti tu, va fi alta'' asta in conditiile cind sint atitea fete disponibile si gata sa mearga cu tine oriunde dupa un pahar de tequila. toti zic ca vor o relatie, stabilitate etc, dar atunci cind intilnesc o fata cuminte, sint absolut dezinteresati, daca esti prea isteatsa si stii cum sa le raspunzi provocarilor, fug ) daca i te oferi si pari prea lejera, te crede tirfa )) care mai de care ))Nu vreau sa dezvolt acest subiect, ar fi prea multe de zis .Si chiar nu ma intereseaza ce fac altii sau altele. Eu am valorile mele, am avut exemple frumoase in familie si stiu exact ce vreau de la viata. A ramas sa gasesc persoana care sa-si doreasca acelasi lucru. :) aici e partea cea mai grea )


Sunt dezinteresati de fetele cuminti doar cei interesati doar de aventuri sexuale, dar daca vei intalni un barbat care va fi perseverent in a-ti face curte, chiar si luni de zile, care nu doar iti promite marea cu sarea, ci lasa faptele sa vorbeasca pentru iubirea ce ti-o poarta, atunci vei sti ca ai dat peste un barbat cu adevart barbat si manat de intentii serioase.

E foarte bine ca nu accepti pe oricine in viata ta. Exact pe linia asta trebuie sa mergi, daca iti doresti o relatie serioasa si ai respect fata de tine.

Nu dispera, iti vei gasi jumatatea si fara sa renunti la principiile tale. Iti spune asta o fata cuminte, care e alaturi de barbatul iubit, de aproape 14 ani. :)


Spui bine ce spui, dar sa nu faca greseala sa caute barbatul perfect, caci o sa alerge dupa nimic toata viata.
kidd_o
Postat pe 1 Decembrie 2013 12:49
Depinde de tine daca vrei sa fi cu cineva care merita dar fiecare cu macar o singura sansa sa vezi daca e sa nu cum ar trebui daca nu poti ramane singura e ok
Corches_Sorin_1
Postat pe 1 Decembrie 2013 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa mai cred?? 25 De la: fantasie 26 Iunie 2012 23:01
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
pareri/solutii 4 De la: Red_Line_1 31 August 2016 15:10
Dragii mei.. 36 De la: fantasie 3 Ianuarie 2013 19:07
Omul care te iubește... 42 De la: fantasie 11 Noiembrie 2011 22:53