Setari Cookie-uri

Sotia mea s-a indragostit de un coleg de serviciu

De la: arm_mad, la data 2014-01-17 02:20:57Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.
Poate ca-mi Permit cam mult sa te intreb :ce varsta ai ? Dar sotia ?
-Iulya
Postat pe 17 Ianuarie 2014 19:00
Nu e niciun secret, eu am 35 de ani impliniti, iar sotia mea 36.
Un lucru v-as ruga: fara flame-uri. Nu-si au rostul.
arm_mad
Postat pe 18 Ianuarie 2014 01:18
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-17 16:50:22
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-17 10:41:46
Pai cum draga, nu spuneai tu si aici, si la alte postari, ca oamenii ce sunt infideli, sunt cei ce stiu ce e "iubirea"???

Cum sa-mi ceri mie parerea despre lucruri de genul, cand eu sunt adepta unei relatii stabile si monogame, ceea ce pe tine te oripileaza la culme?

Gandeste-te ce simt eu cand citesc sau aud despre personaje ca tine, care gandesc si se comporta ca tine, dar ma abtin, spre deosebire de voi, in a va cataloga in fel si chip...



NU stiu de unde ai tras concluziile astea radicale despre mine.
Simt o inversunare pe care nu o inteleg dar nici asta nu are importanta.

Te credeam mai echidistanta dar vad ca m-am inselat.

Fiind adepta unei relatii monogame ma asteptam sa fi mai aspra cu "anrya" nu cu mine.
Faptul ca te-ai luat de mine si nu ai scos nici un cuvintel despre parerea ei ma face sa cred ca ii impartasesti opinia.




M-a deranjat faptul ca sunteti acelasi gen de persoane, tu si ea, in schimb, i-ai reprosat ca ar gandi in clisee, desi tu esti, exact ca ea. Daca tu iti doresti sa fi tolerat, de ce nu poti tolera, pe cineva exact ca tine? Ma refer la tine si la anrya...

Si e musai, zici tu, sa ma iau de guler cu fiecare persoana cu a carei parere nu sunt de acord? Nu, draga, nu ma iau chiar de oricine, ci doar de aia care persista in a propaga prostii pe aici...

Si, avand in vedere ca sunt intr-o relatie CU ACELASI BARBAT de 14 ani de zile, imi dau seama, pentru ca un individ ahtiat dupa infidelitati, cum esti tu, este foarte greu de inteles cum o persoana poate fi atrasa de persoana iubita, chiar si dupa atatia ani. Ce sa-i faci, draga, unii isi gasesc perechea potrivita de la primele incercari, altii alearga toata viata dupa cai verzi pe pereti, cum e cazul tau, si se mint ca stiu ce-i dragostea, si ajung sa copilareasca si la 50 de ani...

Ti-am mai zis: tu nu reprezinti lumea si nu esti nici centrul Universului, ca toata lumea sa se raporteze ca tine si sa fie exact ca tine, ok?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Ianuarie 2014 09:06
*sa se raporteze la tine
Viorica_Ecaterina
Postat pe 18 Ianuarie 2014 09:07
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-14 18:17:26eu cred ca tu esti devina.. nu ai stiut sa o ti langa tine..altfel nu avea cum sa plece.. sincer vorbind


Nu acuza fara sa stii adevarul.
Intr-o despartire urmata sau nu de divort amandoi sunt de vina!
Thais13
Postat pe 18 Ianuarie 2014 09:34
Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.


Imi pare rau ca am avut dreptate in privinta sotiei tale, cred ca meritai mai mult, dar ma bucur ca ati decis sa nu mai mentineti o casnicie doar de forma.
Te-ar fi facut mai rau sa suferi.
Nimeni nu poate iubi pentru doi, niciodata!
Thais13
Postat pe 18 Ianuarie 2014 09:39
De la: arm_mad, la data 2014-01-18 01:18:19Nu e niciun secret, eu am 35 de ani impliniti, iar sotia mea 36.
Un lucru v-as ruga: fara flame-uri. Nu-si au rostul.
Te citez ," El este mai mic cu 14 ani decat sotia mea ". Deci ,sotia ta ,are 36 de ani iar barbatul de care ,zici tu ,ca s-a indragostit ,are 22 de ani toate bune pana aici...domnule draga ,daca ai inventat aceasta poveste pt a avea o ocupatie ,permite-mi sa-ti spun ca esti rupt de realitate .Socializarea virtuala are si ea poate rostul ei , cat despre flame-uri . eu cred ca esti singururl care te flamezi .Cu scuzele de rigoare dar atat ma duce pe mine ,mintea .
-Iulya
Postat pe 18 Ianuarie 2014 16:57
De la: Marius_Dragutzzu_1, la data 2014-01-14 18:17:26eu cred ca tu esti devina.. nu ai stiut sa o ti langa tine..altfel nu avea cum sa plece.. sincer vorbind

Cum sa fie el de vina. .tu ai citit cu atentie ...supararea dansului?
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Ianuarie 2014 18:01
nu mai aruncati cu pietre in el..e usor sa improsti cu rautate un om pe care nu-l cunosti..hai sa fim seriosi..nu stim ce este in sufletul omului care s-a destanuit fata de noi...
Fulg-de-nea
Postat pe 18 Ianuarie 2014 18:05
Mai Iulya, are 22 de ani "colegul". Ti se pare ca trebuie sa-l duca la scoala? De manuta? Incep sa cred ca iti doresti ca aceasta poveste sa fie fictiune. Sau poate ca tu nu concepi ca din cand in cand sa mai pice si cate un barbat in plasa asta a dragostei si sa nu primeasca aceeasi afectiune. Poate ca tu crezi ca toti barbatii sunt niste porci si inseala, tradeaza fara niciun resentiment. Da-mi voie sa-ti spun ca daca aveam o imaginatie asa de bogata, as fi scris niste carti, sau ceva scenarii de filme. Din pacate, pentru mine, ceea ce am scris pe acest forum, sunt (tine-te bine) trairi reale, sentimente pe care nu doream sa le simt vreodata si pe care nu le-as dori nimanui. De cele mai multe ori (hai ca vreau sa te uimesc din nou) imi place sa socializez la o bere cu prietenii (nu aia de pe facebook) sau sa merg cu fiica mea cu rolele sau bicicleta, sa ne urcam in masina, impreuna cu sotia bineinteles si sa mergem la munte un week-end cu mai multe familii, cu copiii. Si pe cuvant ca aveam parte de suficienta socializare pentru a nu pierde vremea pe forumuri. Nu mi-am dorit sa pozez in victima, dar acum cateva saptamani cand am scris prima data pe forum, eram sfasiat de durere de tristete si inca sunt. Si asta nu ca am fost tradat (poate suna cam dur), ci pentru faptul ca eu chiar iubesc aceasta femeie din tot sufletul. Intodeauna am fost puternic, dar de data asta am cazut in depresie si cu greu am iesit din ea. Chiar as vrea sa multumesc unor useri de pe acest forum ca mi-au aratat o speranta cand nu mai vedeam niciuna. Inca sunt gol pe dinauntru, dar usor usor am ajuns sa gandesc rational, sa ma maturizez pe plan sentimental. O iubire nu trece asa pocnind din degete, dar daca ea a ales niste lucruri, prefer sa i le respect. In acest moment fiica mea este cea care ma tine pe linia de plutire.
Iulya, nu traiesc intr-o lume virtuala, intodeauna am facut o delimitare destul de clara. Eu am intrat aici pentru sfaturi si pentru a primi o mana de ajutor. Daca imi poti da un sfat, multumesc anticipat, daca vrei sa arunci cu noroi, am destul in viata mea in acest moment pentru a primi si bonus. O viata minunata iti doresc.
arm_mad
Postat pe 19 Ianuarie 2014 01:35
Ghinion!
criszoe
Postat pe 19 Ianuarie 2014 02:24
De la: -Iulya, la data 2014-01-18 16:57:56
De la: arm_mad, la data 2014-01-18 01:18:19Nu e niciun secret, eu am 35 de ani impliniti, iar sotia mea 36.
Un lucru v-as ruga: fara flame-uri. Nu-si au rostul.
Te citez ," El este mai mic cu 14 ani decat sotia mea ". Deci ,sotia ta ,are 36 de ani iar barbatul de care ,zici tu ,ca s-a indragostit ,are 22 de ani toate bune pana aici...domnule draga ,daca ai inventat aceasta poveste pt a avea o ocupatie ,permite-mi sa-ti spun ca esti rupt de realitate .Socializarea virtuala are si ea poate rostul ei , cat despre flame-uri . eu cred ca esti singururl care te flamezi .Cu scuzele de rigoare dar atat ma duce pe mine ,mintea .


Bravo!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Ianuarie 2014 09:40
De la: arm_mad, la data 2014-01-19 01:35:32Mai Iulya, are 22 de ani "colegul". Ti se pare ca trebuie sa-l duca la scoala? De manuta? Incep sa cred ca iti doresti ca aceasta poveste sa fie fictiune. Sau poate ca tu nu concepi ca din cand in cand sa mai pice si cate un barbat in plasa asta a dragostei si sa nu primeasca aceeasi afectiune. Poate ca tu crezi ca toti barbatii sunt niste porci si inseala, tradeaza fara niciun resentiment. Da-mi voie sa-ti spun ca daca aveam o imaginatie asa de bogata, as fi scris niste carti, sau ceva scenarii de filme. Din pacate, pentru mine, ceea ce am scris pe acest forum, sunt (tine-te bine) trairi reale, sentimente pe care nu doream sa le simt vreodata si pe care nu le-as dori nimanui. De cele mai multe ori (hai ca vreau sa te uimesc din nou) imi place sa socializez la o bere cu prietenii (nu aia de pe facebook) sau sa merg cu fiica mea cu rolele sau bicicleta, sa ne urcam in masina, impreuna cu sotia bineinteles si sa mergem la munte un week-end cu mai multe familii, cu copiii. Si pe cuvant ca aveam parte de suficienta socializare pentru a nu pierde vremea pe forumuri. Nu mi-am dorit sa pozez in victima, dar acum cateva saptamani cand am scris prima data pe forum, eram sfasiat de durere de tristete si inca sunt. Si asta nu ca am fost tradat (poate suna cam dur), ci pentru faptul ca eu chiar iubesc aceasta femeie din tot sufletul. Intodeauna am fost puternic, dar de data asta am cazut in depresie si cu greu am iesit din ea. Chiar as vrea sa multumesc unor useri de pe acest forum ca mi-au aratat o speranta cand nu mai vedeam niciuna. Inca sunt gol pe dinauntru, dar usor usor am ajuns sa gandesc rational, sa ma maturizez pe plan sentimental. O iubire nu trece asa pocnind din degete, dar daca ea a ales niste lucruri, prefer sa i le respect. In acest moment fiica mea este cea care ma tine pe linia de plutire.
Iulya, nu traiesc intr-o lume virtuala, intodeauna am facut o delimitare destul de clara. Eu am intrat aici pentru sfaturi si pentru a primi o mana de ajutor. Daca imi poti da un sfat, multumesc anticipat, daca vrei sa arunci cu noroi, am destul in viata mea in acest moment pentru a primi si bonus. O viata minunata iti doresc.
Ok arm-mad ,am inteles si-ti doresc si eu ,tot binele din lume pe viitor
-Iulya
Postat pe 19 Ianuarie 2014 11:09
De la: arm_mad, la data 2014-01-19 01:35:32Mai Iulya, are 22 de ani "colegul". Ti se pare ca trebuie sa-l duca la scoala? De manuta? Incep sa cred ca iti doresti ca aceasta poveste sa fie fictiune. Sau poate ca tu nu concepi ca din cand in cand sa mai pice si cate un barbat in plasa asta a dragostei si sa nu primeasca aceeasi afectiune. Poate ca tu crezi ca toti barbatii sunt niste porci si inseala, tradeaza fara niciun resentiment.......................................


Capul sus,pieptul inainte,spatele drept si primeste viata cu inteligenta si maturitate!!!Nu esti singurul care trece prin astfel de probleme si nici ultimul care traieste asa ceva!!Probabil tu esti un om ghinionist,iubesti persoana nepotrivita,in ciuda faptului ca aceea este sotia ta si mama copilului vostru!!Ai un copil caruia trebuie sa-i asiguri suportul din toate punctele de vedere,incearca sa iti recanalizezi atentia,acum aflata intr-o nebuloasa!!!Cu timpul,apele vor reveni in matca lor,si fiecare dintre voi doi va accepta aceasta situatie neplacuta si urmarile ei!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2014 12:01
Fiecare accepta ce vrea. Daca eram si eu cu nebulozitatea despre care se vorbeste aici, ma faceam astronom. Viata are retetele ei pe care le pastreaza, chiar daca incercam sa le mai furam din cand in cand.
kudika023770
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:47
De ce sa fie aspra cu mine? Nu am zis ca toate femeile au fantezi sexuale asa cum nici toti barbati nu sunt la fel...Eu am scris acel mesaj in urma unui sondaj facut de o universitate americana.
Dar asta nu inseamna ca toate femeile isi inseala barbati sau toti barbati isi inseala femeile.
Pararea mea e ca daca ai ales sa te casatoresti cu o persoana, inseamna ca ai acceptat-o exact asa cum este ea.De ce peste ani trebuie sa o compari cu o alta persoana?Daca tot simti nevoia sa tot compari mai bine te casatoresti cand esti pregatit cu adevarat pentru o familie si te-ai plictisit de comparat.
anrya
Postat pe 20 Ianuarie 2014 15:28
De la: kudika023770, la data 2014-01-19 15:47:37Fiecare accepta ce vrea.


Adevarat.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 21 Ianuarie 2014 08:04
S-a dus iubirea!
Cand iubesti pe cineva nu ai habar de ce ti se intampla! Ca femeie, dar si ca barbat cred ca e la fel...Nu stii de ce cineva, mai tanar ca tine, te face sa te gandesti permanent, sa-i vezi doar partile bune chiar si cand ceilalti ii vad defectele, ce nu-s putine... Probabil te pocneste ceva! Cred ca e ceva in neregula cu ... hipofiza. Poate e vorba de o obsesie nu de dragoste. Aceasta obsesie a fost generata de faptul ca celalalt s-a purtat cu ea asa cum ar fi vrut sa fii tu... Chiar daca o iubesti e posibil sa nu fi stiut sa-ti exprimi iubirea... Pe de alta parte cred ca in familiile unde iubirea nu a fost ori s-a dus dupa un numar de ani, domneste fatarnicia. Nu fac apologia divortului. Nici legile nu o fac, in ziua de azi! Mergi la consiliere-obligatoriu pe destui bani... . Adica legile, de fapt, iti sugereaza DRAGOSTE CU DE-A SILA! E prea scump un divort.. 8-)
Respira adanc, discuta civilizat cu, inca, sotia ta. Cei 14 ani diferenta acum nu se vad, nu se simt. Dar cand ea va avea 50 de ani el va fi un barbat in puterea varstei, mental si fizic... Dificil de spus. Schimbati-va serviciul...
Numai bine! Succes sau poate...succesuri?
Titita4
Postat pe 21 Ianuarie 2014 21:56
Inca o data, va multumesc tuturor. Subiect inchis.

Vom vedea ce ne rezerva viata.
Dragoste multa va doresc.

Acesta a fost ultimul meu mesaj pe acest forum.
arm_mad
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:16
De la: arm_mad, la data 2014-01-22 20:16:34Inca o data, va multumesc tuturor. Subiect inchis.

Vom vedea ce ne rezerva viata.
Dragoste multa va doresc.

Acesta a fost ultimul meu mesaj pe acest forum.

Chiar te rog Arm. .incearca sa iei deciziile de unul singur, fa ce iti dicteaza inima, asta-i sfatul meu..
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:19
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:19
si-a sters contul?
Fulg-de-nea
Postat pe 22 Ianuarie 2014 20:21
eu am zis referitor la ce a scris el.. daca e adevarat ce a zis da dar daca mai e ceva..atunci nu ma mai bag
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 22 Ianuarie 2014 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Deci ce zice-ti de ei ?!?!?! au vre-o sansa sa concureze cu vibefm!??!?!;) 17 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 23:37
oare am procedat bine?? 34 De la: lavinia_gabryela 17 Iunie 2009 12:21
E gelos sau nu vrea sa ma vada fericita cu altul? 3 De la: kudika_24021 23 Decembrie 2012 15:37
el scorpion + ea pestii =......?????? 9 De la: kudika174057 8 Iulie 2010 18:05
Iubire la prima vedere 38 De la: AnGelbabyyy 23 Februarie 2010 12:56