Setari Cookie-uri

Sotia mea s-a indragostit de un coleg de serviciu

De la: arm_mad, la data 2013-12-17 20:14:17"Inainte de a-ti iubi sotia,iubeste femeia din ea"
Cred ca este cel mai bun mod de a gandi intr-o casnicie. Ma voi ghida dupa acest sfat de azi inainte.
Va multumesc.





Bafta! Sa ne mai povestesti cum decurge relatia.
cristina_boeru_30
Postat pe 18 Decembrie 2013 10:34
""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!
-Iulya
Postat pe 18 Decembrie 2013 15:41
Cand am simtit asa ceva , am divortat chiar daca in acea luna facusem 25 de ani de casnicie.Suntem de 7 ani casatoriti , este mai mic decat mine, comunicam si ne intelegem super, ceea ce nu am avut niciodata in acei ani, cu toate ca trecusem prin diverse probleme; cum ar fi moartea a trei copii, si e.t.c..Nu vreau si nici nu doresc macar sa-mi amintesc clipele, anii ce i-am petrecut impreuna, traiesc prezentul, deci, si la voi este o buba!
kudika467548
Postat pe 18 Decembrie 2013 17:17
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Nu mint, este ceea ce simt si nu sunt niciun barbat....... In ultimile zile am revazut multe momente din viata noastra si-mi dau seama unde am gresit. Cat despre victima. Nu ma simt victima. Simt ca nu mi-as fi dorit asa ceva, iar daca am spus ca sunt dispus sa trec peste asa ceva, tocmai faptul ca a fost sincera si nu a ajuns mai departe de niste sentimente fata de acel coleg ma face sa mai acord o sansa casniciei noastre. Acum timpul ne va spune.
arm_mad
Postat pe 18 Decembrie 2013 19:31
De la: kudika467548, la data 2013-12-18 17:17:49Cand am simtit asa ceva , am divortat chiar daca in acea luna facusem 25 de ani de casnicie.Suntem de 7 ani casatoriti , este mai mic decat mine, comunicam si ne intelegem super, ceea ce nu am avut niciodata in acei ani, cu toate ca trecusem prin diverse probleme; cum ar fi moartea a trei copii, si e.t.c..Nu vreau si nici nu doresc macar sa-mi amintesc clipele, anii ce i-am petrecut impreuna, traiesc prezentul, deci, si la voi este o buba!


Nu stiu care a fost situatia dumneavoastra, nu stiu prin ce ati trecut in acei 25 de ani de casnicie. Nu stiu daca sotul dumneavoastra a avut sentimente fata de altcineva sau v-a inselat. Sunt multe de vorbit. Eu imi doresc sa continui aceasta casnicie din multe motive. Este prima data cand in relatia noastra se intampla asa ceva, iar daca mi-a spus sincer ce simte pt colegul respectiv, inclin sa cred ca nu mai conta o sinceritate in plus. Mi-e greu sa ma gandesc si eu. Daca nu-i trec sentimentele? Daca se va inrautati situatia? Dar vreau ca inainte de a lua vreo decizie sa las o perioada in care sa ne reevaluam sentimentele. Poate asa sunt eu mai optimist de fel, dar asta-s eu. O seara buna.
arm_mad
Postat pe 18 Decembrie 2013 19:41
De la: arm_mad, la data 2013-12-18 19:41:49[quote name='
Nu stiu care a fost situatia dumneavoastra, nu stiu prin ce ati trecut in acei 25 de ani de casnicie. Nu stiu daca sotul dumneavoastra a avut sentimente fata de altcineva sau v-a inselat. Sunt multe de vorbit. Eu imi doresc sa continui aceasta casnicie din multe motive. Este prima data cand in relatia noastra se intampla asa ceva, iar daca mi-a spus sincer ce simte pt colegul respectiv, inclin sa cred ca nu mai conta o sinceritate in plus. Mi-e greu sa ma gandesc si eu. Daca nu-i trec sentimentele? Daca se va inrautati situatia? Dar vreau ca inainte de a lua vreo decizie sa las o perioada in care sa ne reevaluam sentimentele. Poate asa sunt eu mai optimist de fel, dar asta-s eu. O seara buna.



Foarte bine gandit si tastat!!!De regula,eu nu cred in acordarea celei de-a doua sanse,la mine nu a functionat,dar,s-ar putea ,ca in cazul tau, sa fie de bun augur!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2013 20:01
De la: arm_mad, la data 2013-12-18 19:31:47
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Nu mint, este ceea ce simt si nu sunt niciun barbat....... In ultimile zile am revazut multe momente din viata noastra si-mi dau seama unde am gresit. Cat despre victima. Nu ma simt victima. Simt ca nu mi-as fi dorit asa ceva, iar daca am spus ca sunt dispus sa trec peste asa ceva, tocmai faptul ca a fost sincera si nu a ajuns mai departe de niste sentimente fata de acel coleg ma face sa mai acord o sansa casniciei noastre. Acum timpul ne va spune.
Succes
-Iulya
Postat pe 18 Decembrie 2013 21:22
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Exact aceleasi sentimente le-am avut si eu, citindu-i postarea ce-i apartine acelui user, dar m-am abtinut a-i raspunde.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 19 Decembrie 2013 07:21
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-19 07:21:23
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Exact aceleasi sentimente le-am avut si eu, citindu-i postarea ce-i apartine acelui user, dar m-am abtinut a-i raspunde.
Vio.trebuie sa recunoastem ca unii ,se intrec pe ei insasi
-Iulya
Postat pe 19 Decembrie 2013 12:24
De la: kudika_943488, la data 2013-12-19 12:24:17
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-19 07:21:23
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Exact aceleasi sentimente le-am avut si eu, citindu-i postarea ce-i apartine acelui user, dar m-am abtinut a-i raspunde.
Vio.trebuie sa recunoastem ca unii ,se intrec pe ei insasi


Fiecare om are dreptul de a primii sau a acorda a doua sansa. Nu este o obligatie, dar fiecare gandeste in felul sau. Am pus aici problema mea pentru a cauta raspunsuri. Si o parte dintre ele le-am gasit. Am primit multe raspunsuri la care nici nu pusesem intrebari. Si toate mi-au fost bune, chiar daca pe moment m-au facut sa ma simt aiurea, dar asta era scopul acestui topic.
Am decis impreuna sa incercam sa trecem peste acest hop.
Sarbatori fericite tuturor.
arm_mad
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:33
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 14:33:05
De la: kudika_943488, la data 2013-12-19 12:24:17
De la: Viorica_Vio, la data 2013-12-19 07:21:23
De la: kudika_943488, la data 2013-12-18 15:41:56""imi spune ca ma iubeste dar nu se mai simte atrasa de mine """.....imi spune ca este indragostita de colegul de munca......""""o vad ca este nefericita..plange noptile...si STIU ca plange pt EL """... Tu minti ,nu exista barbat care sa ierte si sa accepte o astfel de situatie ....doar in cazul in care....(ma abtin).....Sau ai prezentat o astfel de poveste ,pt a demonstra ca femeia este cea care greseste iar barbatii sunt cei care sunt victime .Tu minti !!!


Exact aceleasi sentimente le-am avut si eu, citindu-i postarea ce-i apartine acelui user, dar m-am abtinut a-i raspunde.
Vio.trebuie sa recunoastem ca unii ,se intrec pe ei insasi


Fiecare om are dreptul de a primii sau a acorda a doua sansa. Nu este o obligatie, dar fiecare gandeste in felul sau. Am pus aici problema mea pentru a cauta raspunsuri. Si o parte dintre ele le-am gasit. Am primit multe raspunsuri la care nici nu pusesem intrebari. Si toate mi-au fost bune, chiar daca pe moment m-au facut sa ma simt aiurea, dar asta era scopul acestui topic.
Am decis impreuna sa incercam sa trecem peste acest hop.
Sarbatori fericite tuturor.
Noi ,nu ne-am Opus dar avem dreptul de a avea parerea noastra,fara rautate.Sarbatori fericite si tie si felicitari pt decizia luata.
-Iulya
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:41
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 14:33:05[quote name='
Fiecare om are dreptul de a primii sau a acorda a doua sansa. Nu este o obligatie, dar fiecare gandeste in felul sau. Am pus aici problema mea pentru a cauta raspunsuri. Si o parte dintre ele le-am gasit. Am primit multe raspunsuri la care nici nu pusesem intrebari. Si toate mi-au fost bune, chiar daca pe moment m-au facut sa ma simt aiurea, dar asta era scopul acestui topic.
Am decis impreuna sa incercam sa trecem peste acest hop.
Sarbatori fericite tuturor.



Corect,dar la fel de corect si adevarat este faptul ca ,acea a doua sansa este posibil sa nu fie fructuoasa ,si tragedia se accentueaza in intensitate!!

O masa de oameni inseamna o multitudine de pareri!!

Domnul sa va ajute in continuare,sarbatri fericite!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:45
Sper ca totusi sotia ta va gandi rational si va trece peste aceasta perioada. Probabil simte nevoia de o schimbare, probabil s-au acumulat mai multe lucruri si acest lucru a fost doar o portita deschisa pe care ea a pasit. Eu as incerca sa uit si sa revin la ideea si sentimentele minunate pe care le cladesc o familie! Numai ganduri bune si clipe fericite!
kudika_29639
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:47
De la: kudika_15804, la data 2013-12-17 19:26:52Retine un aspect,nicio femeie nu isi va insela sotul,atat timp cat este respectata si iubita cu adevarat!!!


Cred ca este mai corect spus :
Marea majoritate a femeilor nu isi vor insela sotul atat timp cat sunt respectate si iubite cu adevarat.
Din pacate mai exista si exceptii.
NU exista padure fara uscaturi.
La fel ca si in cazul barbatilor sunt situatii in care unii, unele se plictisesc de prea mult bine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:51
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-19 14:51:53
De la: kudika_15804, la data 2013-12-17 19:26:52Retine un aspect,nicio femeie nu isi va insela sotul,atat timp cat este respectata si iubita cu adevarat!!!


Cred ca este mai corect spus :
Marea majoritate a femeilor nu isi vor insela sotul atat timp cat sunt respectate si iubite cu adevarat.
Din pacate mai exista si exceptii.
NU exista padure fara uscaturi.
La fel ca si in cazul barbatilor sunt situatii in care unii, unele se plictisesc de prea mult bine.



Accept ajustarea ta!!!In ceea ce priveste capitolul "barbati",disporoportia este evident defavorabila femeilor!!Sunt convinsa ca este dureros pentru un barbat ,sa vada un lup mancat de oaie,dar exista si astfel de situatii,de multe ori,acestea fiind ca o baie facuta in apa foarte rece!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 14:58
De la: kudika_15804, la data 2013-12-17 19:51:20 Inainte de a-ti iubi sotia,iubeste femeia din ea,aici este secretul!!!!


Foarte bine spus.

In urma cu ceva timp am avut doi sefi mai harsaiti de viata.
Distractia lor consta in agatatul de femei maritate.
Cu varsta ajunsesera la concluzia ca cele mai bune amante sunt sotiile altora, mai ales cele din cuplurile tinere cu vechime in casnicie de la 3-4 ani in sus.
De ce?
Pentru ca multi barbati dupa ce se vad insurati si le mai trece din pasiunea avuta initial isi trateaza sotiile ca un acesoriu care spala, calca, gateste, face curat si in unele cazuri are grija de copii.
Adica se multumesc sa vina cu salariul acasa, sa faca sex (nu dragoste) din cand in cand, sa se uite la TV sau pe internet si sa lase totul in grija ei.

Nu stiu care este situatia lui arm_mad dar daca se apropie de ce am scris mai sus inseamna ca are mult de lucru pentru as recastiga femeia ascunsa in sotia sa.

Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 15:03
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-19 15:03:48[quote name='
Foarte bine spus.

In urma cu ceva timp am avut doi sefi mai harsaiti de viata.
Distractia lor consta in agatatul de femei maritate.
Cu varsta ajunsesera la concluzia ca cele mai bune amante sunt sotiile altora, mai ales cele din cuplurile tinere cu vechime in casnicie de la 3-4 ani in sus.
De ce?
Pentru ca multi barbati dupa ce se vad insurati si le mai trece din pasiunea avuta initial isi trateaza sotiile ca un acesoriu care spala, calca, gateste, face curat si in unele cazuri are grija de copii.
Adica se multumesc sa vina cu salariul acasa, sa faca sex (nu dragoste) din cand in cand, sa se uite la TV sau pe internet si sa lase totul in grija ei.

Nu stiu care este situatia lui arm_mad dar daca se apropie de ce am scris mai sus inseamna ca are mult de lucru pentru as recastiga femeia ascunsa in sotia sa.




Femeile prezinta o calitate ingrosata numita defect ,si anume aceea ca lasa impresia ca pot fi cucerite usor si simplu!!NIMIC mai fals!!!

Sper ca userul nostru sa nu fi ajuns in stadiul prezentat de tine,ar fi trist pentru ca o cetate ,ce a fost cucerita o data,se fortifica in asa fel incat recastigarea redutelor devine aproape imposibila!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 15:14
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 14:33:05
Fiecare om are dreptul de a primii sau a acorda a doua sansa. Nu este o obligatie, dar fiecare gandeste in felul sau. Am pus aici problema mea pentru a cauta raspunsuri. Si o parte dintre ele le-am gasit. Am primit multe raspunsuri la care nici nu pusesem intrebari. Si toate mi-au fost bune, chiar daca pe moment m-au facut sa ma simt aiurea, dar asta era scopul acestui topic.
Am decis impreuna sa incercam sa trecem peste acest hop.
Sarbatori fericite tuturor.


Felicitari pentru modul in care gandesti.
Felicitari pentru ca dai dovada de bunatate si rabdare.
Felicitari pentru ca nu te-ai lasat condus sentimentele negative care se nasc intr-o astfel de situatie.
Felicitari pentru ca iti pretuiesti sotia asa cum este si sti ca in adancul sufletului ei mai presus de aceasta slabiciune de moment este familia voastra.


Fi delicat, atent si ofera-i cat mai multe momente in care sa iti vorbeasca iar tu cauta sa o asculti cu rabdare si atentie fara a incerca sa-i dai soluti sau directii de urmat. Mai degraba cauta sa descoperi unde ai gresit de fapt.
Trebuie sa o ajuti sa se descarce de tot ce a adunat in ultimii ani si ce nu a scos la suprafata de dragul copilului si a familiei.
Nu ezita sa iti ceri cu sinceritate iertare si sa recunosti ce ai gresit.
Fi pe faza si imbratisaz-o in orice moment care pare potrivit.
Evita la maxim conotatiile sexuale in urmatoarele saptamani. Pana cand ea se linisteste sfatul meu este sa nu initiezi nimic in acest sens.
Raspunde-i cu afectiune cand tinde sa devina intima cu tine dar nu o presa.
Lasa sa vina totul de la ea.
Atunci cand v-a veni momentul fi pregatit sa-i oferi cel mai lung si delicat preludiu pe care l-a avut vreodata. Niciodata nu sunt prea multe sarutari si mangaieri.
Nu uita aceasta experienta de viata si ai grija de acum inainte sa fi atent cu ea.
Cred ca o sa iti aduci aminte cat de minunat este sa iubesti femeia si o sa iti dai seama cat timp ai pierdut findca ai lasat rutina sa isi faca de cap.

Totul, dar absolut totul este acum in mainile tale. Abia acum ai constientizat ce ai putea pierde si cat de valoroasa este ea pentru tine. Poarta-te in consecinta.

Succes !
Sarbatori fericite !
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 15:29
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-19 15:29:13
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 14:33:05
Fiecare om are dreptul de a primii sau a acorda a doua sansa. Nu este o obligatie, dar fiecare gandeste in felul sau. Am pus aici problema mea pentru a cauta raspunsuri. Si o parte dintre ele le-am gasit. Am primit multe raspunsuri la care nici nu pusesem intrebari. Si toate mi-au fost bune, chiar daca pe moment m-au facut sa ma simt aiurea, dar asta era scopul acestui topic.
Am decis impreuna sa incercam sa trecem peste acest hop.
Sarbatori fericite tuturor.


Felicitari pentru modul in care gandesti.
Felicitari pentru ca dai dovada de bunatate si rabdare.
Felicitari pentru ca nu te-ai lasat condus sentimentele negative care se nasc intr-o astfel de situatie.
Felicitari pentru ca iti pretuiesti sotia asa cum este si sti ca in adancul sufletului ei mai presus de aceasta slabiciune de moment este familia voastra.


Fi delicat, atent si ofera-i cat mai multe momente in care sa iti vorbeasca iar tu cauta sa o asculti cu rabdare si atentie fara a incerca sa-i dai soluti sau directii de urmat. Mai degraba cauta sa descoperi unde ai gresit de fapt.
Trebuie sa o ajuti sa se descarce de tot ce a adunat in ultimii ani si ce nu a scos la suprafata de dragul copilului si a familiei.
Nu ezita sa iti ceri cu sinceritate iertare si sa recunosti ce ai gresit.
Fi pe faza si imbratisaz-o in orice moment care pare potrivit.
Evita la maxim conotatiile sexuale in urmatoarele saptamani. Pana cand ea se linisteste sfatul meu este sa nu initiezi nimic in acest sens.
Raspunde-i cu afectiune cand tinde sa devina intima cu tine dar nu o presa.
Lasa sa vina totul de la ea.
Atunci cand v-a veni momentul fi pregatit sa-i oferi cel mai lung si delicat preludiu pe care l-a avut vreodata. Niciodata nu sunt prea multe sarutari si mangaieri.
Nu uita aceasta experienta de viata si ai grija de acum inainte sa fi atent cu ea.
Cred ca o sa iti aduci aminte cat de minunat este sa iubesti femeia si o sa iti dai seama cat timp ai pierdut findca ai lasat rutina sa isi faca de cap.

Totul, dar absolut totul este acum in mainile tale. Abia acum ai constientizat ce ai putea pierde si cat de valoroasa este ea pentru tine. Poarta-te in consecinta.

Succes !
Sarbatori fericite !




Impresionant acest sfat, mai ales ca vine din partea unui barbat. Ma bucur ca mai exista, barbati ca tine, Cristian, care stiu adevarata valoare a unei femei si nu in ultimul rand, salvarea unei casnici,
cristina_boeru_30
Postat pe 19 Decembrie 2013 15:34
De la: kudika_15804, la data 2013-12-19 15:14:04

Sper ca userul nostru sa nu fi ajuns in stadiul prezentat de tine,ar fi trist pentru ca o cetate ,ce a fost cucerita o data,se fortifica in asa fel incat recastigarea redutelor devine aproape imposibila!!!


Eu nu cred ca a ajuns in stadiul prezentat de mine. Din cate a spus el , sotia lui i-a sprijinit pe altii sa nu se desparta. Asta inseamna ca e adepta rezolvarii problemelor prin negociere.
In plus daca avea de gand sa o faca in nici un caz nu il averiza pe el. A facut asta tocmai ca sa ii fie mai usor sa reziste tentatiei.

In plus ea se simte atrasa de un barbat mult mai tanar ca ea. NU cred ca a ajuns in faza in care sa simta ca il iubeste.
E posibil sa fie vorba de atractie fizica si aceasta situatie este putin diferita de ce am spus eu.
Tipii respectivi erau unsi cu toate alifiile.
Aveau niste texte de eu , la vremea respectiva, ramanaeam cu gura cascata.
Aveau o arta sa le vrajeasca si sa le gadile urechile ceva de speriat. O faceau atat de natural si lipsit de vulgaritate incat aveam senzatia ca tot ce spuneau era pe bune.
Nu stiu de ce , dar nu cred ca e cazul in momentul de fata.
Sotia lui mi-a lasat impresia ca este genului de femeie care este mama ranitilor.
In cazul de fata e posibil ca "micutul" sa arate bine, sa fi fost parasit, sa fi suferit si sa fie genul de baiat de treaba asa ca a intrunit tote conditiile necesare ca ea sa se aprinda un pic.
Daca se aprindea de tot vorbeam acum despre divort si suferinta copilului nu despre salvarea unei casnicii.
Zic si eu.

Asa ca la o halba de bere intre amici.
;)


Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 15:47
De la: kudika_15804, la data 2013-12-19 15:14:04

Femeile prezinta o calitate ingrosata numita defect ,si anume aceea ca lasa impresia ca pot fi cucerite usor si simplu!!NIMIC mai fals!!!


In materie de relatii intre femei si barbati o gramada de mituri sunt false.
Din pacate unii le iau de bune si in loc sa stea sa inteleaga motivele si cauzele care duc la un conflict stiu ei mai bine ca :

- Toti barbati sunt niste porci care insala oricand au ocazia.

- Toate femeile sunt curve mai putin mama si sora mea. Dar si ele sunt femei.

etc. etc. etc.


In esenta eu cred ca toti avem ceva bun in noi dar din pacate suntem supusi greseli.
Eu consider ca meritam o a doua sansa ca sa dovedim ca am invatat ceva din greselile nostre.

NU cred ca este in totalitate falsa impresia pe care o lasa unele femei cum ca pot fi cucerite usor si simplu.
Sunt femei care lasa aceasta impresie fiindca vor sa fie cucerite si femei care o fac fiindca asa se simt ele bine, le place sa zgandare barbatii.
Poate ca sunt mai multe cele care se prefac ca vor sa fie cucerite.
NU stiu care este adevarul.
Nu am fost atras de genul de femei care lasa impresia ca pot fi cucerite usor si simplu.


Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Decembrie 2013 16:02
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-19 15:47:04
De la: kudika_15804, la data 2013-12-19 15:14:04

Sper ca userul nostru sa nu fi ajuns in stadiul prezentat de tine,ar fi trist pentru ca o cetate ,ce a fost cucerita o data,se fortifica in asa fel incat recastigarea redutelor devine aproape imposibila!!!


Eu nu cred ca a ajuns in stadiul prezentat de mine. Din cate a spus el , sotia lui i-a sprijinit pe altii sa nu se desparta. Asta inseamna ca e adepta rezolvarii problemelor prin negociere.
In plus daca avea de gand sa o faca in nici un caz nu il averiza pe el. A facut asta tocmai ca sa ii fie mai usor sa reziste tentatiei.

In plus ea se simte atrasa de un barbat mult mai tanar ca ea. NU cred ca a ajuns in faza in care sa simta ca il iubeste.
E posibil sa fie vorba de atractie fizica si aceasta situatie este putin diferita de ce am spus eu.
Tipii respectivi erau unsi cu toate alifiile.
Aveau niste texte de eu , la vremea respectiva, ramanaeam cu gura cascata.
Aveau o arta sa le vrajeasca si sa le gadile urechile ceva de speriat. O faceau atat de natural si lipsit de vulgaritate incat aveam senzatia ca tot ce spuneau era pe bune.
Nu stiu de ce , dar nu cred ca e cazul in momentul de fata.
Sotia lui mi-a lasat impresia ca este genului de femeie care este mama ranitilor.
In cazul de fata e posibil ca "micutul" sa arate bine, sa fi fost parasit, sa fi suferit si sa fie genul de baiat de treaba asa ca a intrunit tote conditiile necesare ca ea sa se aprinda un pic.
Daca se aprindea de tot vorbeam acum despre divort si suferinta copilului nu despre salvarea unei casnicii.
Zic si eu.

Asa ca la o halba de bere intre amici.
;)




De asta e bine sa asculti, de multe ori, doar sa asculti si sa si pricepi ceva. Nu sunt genul care sa-si neglijeze sotia, dar cu timpul, imi dau seama ca ma indreptam si eu spre tipul acela de barbat descris de tine. Si da, aseara dupa ore de ascultare am aflat ca si asta a fost un factor care a facut-o sa incerce sa-si gaseasca fericirea in alta parte. Imi pare rau ca mi-au luat 11 ani sa inteleg niste lucruri atat de simple.
Pentru ambele mesaje
In general barbatii sunt altfel, asta este motivul pentru care am intrat pe un forum unde gasesc parerile femeilor, dar sunt impresionat si cu cat citesc mesajul de mai sus cu atat imi dau seama ca in astea 4 zile a incercat sa-mi spuna exact ce ai enumerat tu. Nu credea vreodata sa se intample, cu atat mai mult la servici. Exact cum ai spus si tu, ea i-a ascultat parerile, escapadele, l-a ajutat sa treaca peste. S-a simtit intrebata, ascultata....ce bine e sa ai mai multe pareri.

Un big like pentru Radu si un big like pt toti de aici. Si nu am considerat pe nimeni rautacios fetelor. Toate parerile conteaza, ideea e sa iei ce e mai bun din ele.
arm_mad
Postat pe 19 Decembrie 2013 16:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-19 15:47:04[quote name=
Eu nu cred ca a ajuns in stadiul prezentat de mine. Din cate a spus el , sotia lui i-a sprijinit pe altii sa nu se desparta. Asta inseamna ca e adepta rezolvarii problemelor prin negociere.
.................................................

Nicio femeie,care isi iubeste partenerul,nu se "aprinde" la vederea altui barbat,chiar mai tanar decat sotul sau iubitul ei!!!Cazul prezentat de tine este unul clasic,in care niste barbati versati in flirt si-au pus in practica intentiile,mai mult sau mai putin onorate de catre niste doamne la fel de incerte ca domniile lor!!!Incerc sa inteleg acest mecanism,dar cred ca va ramane o enigma pentru mine!!

Doamna noastra este de apreciat in directia sinceritatii de care a dat dovada,mai departe,depinzand de amandoi sa se revina la inceputuri,daca se va putea acest lucru!Ca este o buna ascultatoare a problemelor celorlalti si ca intervine in abordarea unor forme amiabile de dialog intre parti,nu o disculpa de consecintele ratacirii ei,asa cum sotul ei nu iese de sub jurisdictia greselilor ,pe care,cu siguranta,le-a facut in casnicie!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 16:16
Nicio femeie,care isi iubeste partenerul,nu se "aprinde" la vederea altui barbat,chiar mai tanar decat sotul sau iubitul ei!!!

Niciodata nu spune niciodata. Nu sti cum poate gandi un om oricat de puternice ar fi sentimentele pentru partenerul de viata. Depinde foarte mult de imprejurari. Faptul ca eu mi-am reanalizat casnicia si chiar daca nu am gasit toate punctele daunatoare, dar totusi am gasit cateva, cat de mici ar fi ele si le impartasesc cu sotia mea, observ dupa atatea zile de neliniste si multa degradare fizica si psihica din partea amandurora o portita care se deschide. Spre comunicare, spre dorinta de a trece peste acest hop din viata noastra. E mult de munca, dar daca merita, restul e doar vointa.
E prima seara cand vad un zambet, cand vorbim si altceva in afara de probleme. E prima seara cand doreste doar sa doarma si sa se linisteasca. O seara buna tuturor.
arm_mad
Postat pe 19 Decembrie 2013 20:06
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 20:06:30 Nicio femeie,care isi iubeste partenerul,nu se "aprinde" la vederea altui barbat,chiar mai tanar decat sotul sau iubitul ei!!!

Niciodata nu spune niciodata. Nu sti cum poate gandi un om oricat de puternice ar fi sentimentele pentru partenerul de viata. Depinde foarte mult de imprejurari. Faptul ca eu mi-am reanalizat casnicia si chiar daca nu am gasit toate punctele daunatoare, dar totusi am gasit cateva, cat de mici ar fi ele si le impartasesc cu sotia mea, observ dupa atatea zile de neliniste si multa degradare fizica si psihica din partea amandurora o portita care se deschide. Spre comunicare, spre dorinta de a trece peste acest hop din viata noastra. E mult de munca, dar daca merita, restul e doar vointa.
E prima seara cand vad un zambet, cand vorbim si altceva in afara de probleme. E prima seara cand doreste doar sa doarma si sa se linisteasca. O seara buna tuturor.



Legat de ce anume???Domnule draga,prietene,intelege un lucru cert,atunci cand iubesti cu toata fiinta ta nu te gandesti sa iti inseli partenerul,indiferent de ce imprejurari s-ar ivi in viata ta,este un sentiment mai puternic decat oricare altul ,este ceva peste capacitatea de intelegere a omului!!Mai mult ca sigur ca in cuplul vostru au aparut niste nise,care au permis sotii tale sa se indragosteasca de alt barbat!!!Ma bucur pentru voi ca ati ajuns la un numitor comun,nu ai idee cat de mult conteaza sa fiti parti ale unui dialog deschis si activ!!!Domnul sa va binecuvanteze cu rabdare si intelepciune ,astfel incat sa depasiti aceasta cumpana din viata voastra!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2013 20:13
De la: arm_mad, la data 2013-12-19 20:06:30 Nicio femeie,care isi iubeste partenerul,nu se "aprinde" la vederea altui barbat,chiar mai tanar decat sotul sau iubitul ei!!!

Niciodata nu spune niciodata. Nu sti cum poate gandi un om oricat de puternice ar fi sentimentele pentru partenerul de viata. Depinde foarte mult de imprejurari. Faptul ca eu mi-am reanalizat casnicia si chiar daca nu am gasit toate punctele daunatoare, dar totusi am gasit cateva, cat de mici ar fi ele si le impartasesc cu sotia mea, observ dupa atatea zile de neliniste si multa degradare fizica si psihica din partea amandurora o portita care se deschide. Spre comunicare, spre dorinta de a trece peste acest hop din viata noastra. E mult de munca, dar daca merita, restul e doar vointa.
E prima seara cand vad un zambet, cand vorbim si altceva in afara de probleme. E prima seara cand doreste doar sa doarma si sa se linisteasca. O seara buna tuturor.

Eu vad ca tu..ai niste nedeslusiri..la capitolul asta... ..ok..ca orice om..e ceva firesc sa ne punem intrebari...
1.In primul rand, ai dreptate, pentru ca o femeie nu are cum sa isi insele partenerul din moment ce acel partener o iubeste si stie ..sa mentina IUBIREA!
2.Comunicarea:Din citatele tale reiese faptul ca in sfarsit ....comunicati si ati ajuns la un numitor comun.. acum urmeaza intelegerea.. si respectul!
3.Felicitari, esti pionul principal..si ai facut un pas important in relatia voastra...zambetul sotiei tale!
Acum totul depinde de tine, pentru ca ...Ea..sotia ta...si-a recapatat increderea in tine..si tu..trebuie sa faci relatia dintre voi doi..sa mentina cu iubire!
Succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 19 Decembrie 2013 22:03
De la: kudika_15804, la data 2013-12-19 16:16:27
Nicio femeie,care isi iubeste partenerul,nu se "aprinde" la vederea altui barbat,chiar mai tanar decat sotul sau iubitul ei!!!Cazul prezentat de tine este unul clasic,in care niste barbati versati in flirt si-au pus in practica intentiile,mai mult sau mai putin onorate de catre niste doamne la fel de incerte ca domniile lor!!!Incerc sa inteleg acest mecanism,dar cred ca va ramane o enigma pentru mine!!



Hai sa numai generalizam. Intotdeauna vor exista si exceptii. Sunt pline romanele de doamne care si-au impartit iubirea intre doi barbati.
Scarlet O 'Hara ar fi una din ele, asta asa ca sa dau un exemplu arhicunoscut din cartea "Pe aripile vantului".
Probabil ca o femeie de genul lui Melanie, din aceiasi carte, va judeca asa cum judeci si tu.
Din punctul meu de vedere, din pacate, nu toate femeile sunt asa ca Melanie. Asa ca ar fi bine sa nu insistam pe ideea ca femeile ar fi cu mult mai sfinte decat barbatii. In toata povestea asta cu inselatul cred ca e vorba mai mult de egoism decat de iubire. Iubirea evolueaza in timp si nu intotdeauna o face in bine iar primi care numai lupta pentru iubirea lor sunt egoisti. Cum numai primesc ce isi doresc incep sa se gandeasca la alternative in loc sa incerce sa vada ce s-a stricat si ce trebuie reparat.
Femeile au o nevoie acuta de afectiune. Cand numai au parte de asa ceva acasa, cand nu au nici copii ca sa poata inlocui afectiunea sotului cu cea pentru si a copiilor, daca au nesansa sa se intalneasca cu un genul de indivizi ca cei pe care i-am mentionat posibilitatea de a se aprinde creste direct proportional cu perioada in care sotul a neglijat-o.
Referitor la succesul celor doi tin sa te dezamagesc. A fost mai mare decat ti-ai putea imagina. Indivizii respectivi erau in competitie. Nu vreau sa ma gandesc cate fete naive au suferit din cauza lor. Au profitat din plin de faptul ca erau prezentabili si aveau suficienti bani ca sa fie galanti fara ca familia lor sa simta ca le lipseste ceva.

Gresim foarte des imaginandu-ne ca facem parte dintr-o majoritate si ca cei mai multi gandesc asa ca noi.
Suntem atat de unici incat e bine sa fim prudenti cu generalizarile si mai ales cu tendinta de a emite postulate referitoare la comportamentul uman.
"Niciodata sa nu spui niciodata". Foarte intelept! Bravo celui sau celei care a spus asta prima data.
Viata, soarta, predestinarea ... sunt foarte glumete si iti scot in cale o situatie despre care cu ani in urma spuneai ca niciodata nu ti-se va intampla si tie, exact atunci cand te astepti mai putin si mai ales atunci cand exista conditiile prielnice sa se intample ce nici nu iti imaginai vreodata.
Daca tu esti o femeie demna, respectabila care pretuieste onoarea si cuvantul dat nu inseamna ca toate femeile sunt asa.
Sunt o gramada de femei care nu sunt usa de biserica.
De barbati ce sa mai spun. Voi stiti mai bine cum sunt ei. Nu de alta dar marea lor majoritate isi insala consoartele tot cu o femeie si in plus sunt crescuti de mici tot de femei.
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Decembrie 2013 01:24
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-20 01:24:41[quote name='
Hai sa numai generalizam. Intotdeauna vor exista si exceptii. Sunt pline romanele de doamne care si-au impartit iubirea intre doi barbati.
Scarlet O 'Hara ar fi una din ele, asta asa ca sa dau un exemplu arhicunoscut din cartea "Pe aripile vantului".
Probabil ca o femeie de genul lui Melanie, din aceiasi carte, va judeca asa cum judeci si tu.
Din punctul meu de vedere, din pacate, nu toate femeile sunt asa ca Melanie. Asa ca ar fi bine sa nu insistam pe ideea ca femeile ar fi cu mult mai sfinte decat barbatii. In toata povestea asta cu inselatul cred ca e vorba mai mult de egoism decat de iubire. Iubirea evolueaza in timp si nu intotdeauna o face in bine iar primi care numai lupta pentru iubirea lor sunt egoisti. Cum numai primesc ce isi doresc incep sa se gandeasca la alternative in loc sa incerce sa vada ce s-a stricat si ce trebuie reparat.
Femeile au o nevoie acuta de afectiune. Cand numai au parte de asa ceva acasa, cand nu au nici copii ca sa poata inlocui afectiunea sotului cu cea pentru si a copiilor, daca au nesansa sa se intalneasca cu un genul de indivizi ca cei pe care i-am mentionat posibilitatea de a se aprinde creste direct proportional cu perioada in care sotul a neglijat-o.
Referitor la succesul celor doi tin sa te dezamagesc. A fost mai mare decat ti-ai putea imagina. Indivizii respectivi erau in competitie. Nu vreau sa ma gandesc cate fete naive au suferit din cauza lor. Au profitat din plin de faptul ca erau prezentabili si aveau suficienti bani ca sa fie galanti fara ca familia lor sa simta ca le lipseste ceva.

Gresim foarte des imaginandu-ne ca facem parte dintr-o majoritate si ca cei mai multi gandesc asa ca noi.
Suntem atat de unici incat e bine sa fim prudenti cu generalizarile si mai ales cu tendinta de a emite postulate referitoare la comportamentul uman.
"Niciodata sa nu spui niciodata". Foarte intelept! Bravo celui sau celei care a spus asta prima data.
Viata, soarta, predestinarea ... sunt foarte glumete si iti scot in cale o situatie despre care cu ani in urma spuneai ca niciodata nu ti-se va intampla si tie, exact atunci cand te astepti mai putin si mai ales atunci cand exista conditiile prielnice sa se intample ce nici nu iti imaginai vreodata.
Daca tu esti o femeie demna, respectabila care pretuieste onoarea si cuvantul dat nu inseamna ca toate femeile sunt asa.
Sunt o gramada de femei care nu sunt usa de biserica.
De barbati ce sa mai spun. Voi stiti mai bine cum sunt ei. Nu de alta dar marea lor majoritate isi insala consoartele tot cu o femeie si in plus sunt crescuti de mici tot de femei.



Prieten drag,niciodata nu mi-am ghidat viata dupa continutul romanelor de dragoste sau dupa romantismul peliculelor cinematografice!!Tot ceea ce ai tastat are o doza de veridicitate,dar permite-mi,te rog,sa imi mentin punctul de vedere,caci este al meu,cel trait si savurat cu toata fiinta mea!!Ai dreptate,referitor la cele spuse despre ambele sexe,dar exceptiile exista,sunt din ce in ce mai rare,dar a cui este vina,a barbatilor sau a femeilor!Multumesc pentru reply,apreciez acuratetea gandirii oamenilor in astfel de discutii,chiar daca nu le impartasesc opiniile intotdeauna,nu suntem identici,nici macar atunci cand iubim!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 07:27
De la: kudika_15804, la data 2013-12-20 07:27:16
Prieten drag,niciodata nu mi-am ghidat viata dupa continutul romanelor de dragoste sau dupa romantismul peliculelor cinematografice!!Tot ceea ce ai tastat are o doza de veridicitate,dar permite-mi,te rog,sa imi mentin punctul de vedere,caci este al meu,cel trait si savurat cu toata fiinta mea!!Ai dreptate,referitor la cele spuse despre ambele sexe,dar exceptiile exista,sunt din ce in ce mai rare,dar a cui este vina,a barbatilor sau a femeilor!Multumesc pentru reply,apreciez acuratetea gandirii oamenilor in astfel de discutii,chiar daca nu le impartasesc opiniile intotdeauna,nu suntem identici,nici macar atunci cand iubim!!!


Nici eu nu mi-am ghidat ad literam viata dupa cartile citite iar dupa filme nici atat.
Pomenind de Scarlet O'Hara si Melanie am incercat sa scot in evidenta un anumit tip de caractere care se intalnesc si in viata de zi cu zi intr-o forma mult sau mai putin apropiata de a celor doua personaje.
Faptul ca am citit extrem de mult in adolescenta cred ca a contribuit totusi la formarea celui care sunt astazi si cred ca a avut o oarecare influenta in dezvoltarea mea personala.
Eu unul nu consider ca lectura este doar un divertisment.
Este adevarat insa ca cel mai bun profesor a fost viata insasi.

Iti multumesc pentru raspuns si apreciere.
Aprecierea este reciproca.
Tot respectul pentru cei care vin si posteaza aici pe forum in incercarea de a fi alaturi de cei care cer sa fie ajutati cu un sfat sau o parere.

Numai bine tuturor.
Si ca sa nu fiu total off topic:
- Succes arm_mad !
Radu_Cristian_1
Postat pe 20 Decembrie 2013 15:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2013-12-20 15:41:58[quote name='
Nici eu nu mi-am ghidat ad literam viata dupa cartile citite iar dupa filme nici atat.
Pomenind de Scarlet O'Hara si Melanie am incercat sa scot in evidenta un anumit tip de caractere care se intalnesc si in viata de zi cu zi intr-o forma mult sau mai putin apropiata de a celor doua personaje.
Faptul ca am citit extrem de mult in adolescenta cred ca a contribuit totusi la formarea celui care sunt astazi si cred ca a avut o oarecare influenta in dezvoltarea mea personala.
Eu unul nu consider ca lectura este doar un divertisment.
Este adevarat insa ca cel mai bun profesor a fost viata insasi.

Iti multumesc pentru raspuns si apreciere.
Aprecierea este reciproca.
Tot respectul pentru cei care vin si posteaza aici pe forum in incercarea de a fi alaturi de cei care cer sa fie ajutati cu un sfat sau o parere.

Numai bine tuturor.
Si ca sa nu fiu total off topic:
- Succes arm_mad !



Cred ca am fost frati,in alta viata ,cu siguranta!!! Lectura este un mijloc de dezvoltare a propriilor capacitati si de evaluare a orzontului cultural!!!Felicitari!!!

Ca sa revenim la topicul de baza,protagonistii nostri au inceput un alt drum,usor asemanator cu cel initial,dar cu alt curs si parfum!!Sa speram ca totul va fi in regula si vom auzi numai vesti bune!Doamne ajuta tuturor celor incercati de asemenea probleme!!!
kudika_15804
Postat pe 20 Decembrie 2013 15:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Manipularea 66 De la: alegro6543 18 Decembrie 2010 08:27
Sufletul pereche -mit sau realitate? 88 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:36
o relatie ciudata. pls, help!:D 12 De la: cretsss 27 Mai 2010 22:47
dieta cu apa!!!!!halp... 6 De la: geo_reincarcat_iara 20 Iulie 2010 23:03
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16