Setari Cookie-uri

Sotia mea s-a indragostit de un coleg de serviciu

Mare tragedie...Daca dupa 11 ani s-a indragostit de un pustan, inseamna ca are fantezi sexuale pe care tu nu i le indeplinesti si se gandeste ca acel pusti o va satisface in locul tau...Eu stiam ca romanii nu devin impotenti atat de repede ca cei din tariile scandinave...Daca pana acum nu s-a culcat cu el cu siguranta intr-o zi va avea aceasta dorinta de escapada cu el...Va trebui sa dai tot ce e mai bun din tine...Ar fi minunat daca a-ti pleca intr-o excursie exotica cateva zile doar voi doi
anrya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 22:05
De la: anrya, la data 2014-01-14 22:05:27Mare tragedie...Daca dupa 11 ani s-a indragostit de un pustan, inseamna ca are fantezi sexuale pe care tu nu i le indeplinesti si se gandeste ca acel pusti o va satisface in locul tau...Eu stiam ca romanii nu devin impotenti atat de repede ca cei din tariile scandinave...Daca pana acum nu s-a culcat cu el cu siguranta intr-o zi va avea aceasta dorinta de escapada cu el...Va trebui sa dai tot ce e mai bun din tine...Ar fi minunat daca a-ti pleca intr-o excursie exotica cateva zile doar voi doi


O tona de clisee in raspunsul tau.

Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 23:19
De la: kudika_15804, la data 2014-01-14 20:07:38
Nu spune,caci te voi contrazice!!!

Tot voi repeta,sperand ca intr-o buna zi sa se inteleaga!!Indiferent daca facem referire la o femeie sau la un barbat,atunci cand oricare dintre aceste persoane este indragostita si iubeste cu toata fiinta sa nu isi poate trada partenerul,este ca si cum i-ai spune acelei persoane sa isi smulga inima din piept,nu este posibil asa ceva!!!Nu cred in iubirea multipla,este o mare minciuna si inselaciune!!

In ceea ce priveste capacitatea barbatului de a trece peste infidelitatea femeii din viata lui,aceasta este nula!!Niciun barbat nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenera sa!!Intervin mandria,orgoliul masculin,ranit in astfel de situatii!!Barbatii sun razbunatori aprigi,nu trec niciodata peste asa ceva,neincetand sa astepte momentul propice pentru a reactiona decisiv!!!



Daca ajungi sa iti pierzi speranta ca mai pot exista si oameni buni in jurul tau cred viata devine tare trista.
Este tare pacat daca :
- Niciun barbat nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenera sa!!
- Nicio femeie nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenerul sau!!

E trist, nu? Niciun barbat si Nicio femeie nu sunt dispusi sa ierte.

Cand oare vom invata sa spunem ca e vorba de o majoritate nu de toti? Ca se intampla in cele mai multe cazuri dar mai exista si exceptii.

Daca sunt de acord cu ceva sunt de acord cu faptul ca dupa ce treci prin asa ceva numai ai aceiasi toleranta in fata greselilor partenerului tau.

Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 23:32
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 20:29:53 acum vad in culori



Asa mai zic si eu.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 23:33
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 20:33:18 Tu esti bun in politica de atat bunatate virtuala , negam realitatea .


Multumesc! Ma simt ciugulit.

Sper sa nu fiu la fel de nesuferit ca "admirabilii" nostri politicieni.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 23:36
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 10:45:36
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-14 10:13:54
De la: kudika_21209, la data 2014-01-13 13:24:55
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.



De acord cu tine!


Esti sigura ?

Poate ca exista persoane care au o inima atat de mare si atat de larga incat pot iubii pe toata lumea.

Mai sunt si cei care pe cat de repede se indragostesc tot atat de repede le trece. Pe cat de usor se aprind pe atat de usor ard si se sting.

Si ar mai fi cei care au depasit faza de dragoste cu nabadai dar tanjesc permanet la ea.
Din acesst motiv este posibil sa existe o dragoste potolita pentru partenerul actual si o dragoste cu nabadai pentru un alt partener.

Zic si eu.


Da, asta-i parerea mea, cand iubesti pe cineva, nu mai e loc si de a treia persoana.

Cei care zic ca pot iubi 3,4,5, n femei/barbati concomitent se mint pe sine si habar n-au ce-i iubirea, asta-i parerea mea.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Ianuarie 2014 06:30
Din pacate nu pot cita un mesaj al lui Radu, dar vroiam sa-i spun referitor la ceea ce scria el ca mai exista si barbati capabili a ierta o aventura a iubitei lor, ca lucrul acesta imi aduce aminte de un studiu psihologic, in care participantilor li s-a oferit urmatorul scenariu: iubesti un barbat/o femeie si afli ca are o relatie in paralel cu o alta persoana? Ce faci il ierti/o ierti?

Iar al doilea scenariu era asa: Iubesti o persoana si afli ca a avut o aventura cu o alta persoana. Ce faci?

Ei bine, draga Radu, afla ca majoritatea femeilor au raspuns ca nu ar putea ierta sau trece niciodata peste o relatie paralela a iubitului/sotului, pe cand barbatii au raspuns ca nu ar putea ierta/uita o aventura sexuala a sotiei/iubitei.

Asa ca parerea ta, cum ca ar exista barbati care sa ierte infidelitatea sotiei, cu atat mai mult daca a existat si implicare fizica in acea aventura, nu exista mai deloc in realitate.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Ianuarie 2014 06:39
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 20:01:47
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 19:02:25
Stii tu, eu nu prea cred in tot ce zboara ...........


Din pacate ce crezi tu e ce crede marea majoritate.

Cand ai formata o preconceptie este extrem de dificil sa judeci altfel decat crezi deja.

Este si mai dificil cand preconceptia este confirmata de faptul ca se aplica unei majoritati.

Din punctul meu de vedere genul acesta de gandire este cel specific celor care vad lumea in alb si negru. :(

Cunosc barbati pentru care familia a fost mai presus decat orgoliul si femei pentru care orgoliul a fost mai presus decat familia si evident, din pacate si mai multe cazuri in care a fost vice-versa.


Radule, acum fara suparare, si tu ai preconceptii la adresa relatiilor de lunga durata, la adresa partii sexuale a unei relatii de lunga durata, la adresa iubirii monogame, la adresa fidelitatii dintr-un cuplu stabil etc etc.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Ianuarie 2014 06:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 23:19:15
De la: anrya, la data 2014-01-14 22:05:27Mare tragedie...Daca dupa 11 ani s-a indragostit de un pustan, inseamna ca are fantezi sexuale pe care tu nu i le indeplinesti si se gandeste ca acel pusti o va satisface in locul tau...Eu stiam ca romanii nu devin impotenti atat de repede ca cei din tariile scandinave...Daca pana acum nu s-a culcat cu el cu siguranta intr-o zi va avea aceasta dorinta de escapada cu el...Va trebui sa dai tot ce e mai bun din tine...Ar fi minunat daca a-ti pleca intr-o excursie exotica cateva zile doar voi doi


O tona de clisee in raspunsul tau.



Si mesajele tale contin, de multe ori clisee, si, cu toate acestea, nu-ti reproseaza nimeni, in mod direct, acest lucru.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Ianuarie 2014 06:44
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 23:32:00
De la: kudika_15804, la data 2014-01-14 20:07:38
Nu spune,caci te voi contrazice!!!

Tot voi repeta,sperand ca intr-o buna zi sa se inteleaga!!Indiferent daca facem referire la o femeie sau la un barbat,atunci cand oricare dintre aceste persoane este indragostita si iubeste cu toata fiinta sa nu isi poate trada partenerul,este ca si cum i-ai spune acelei persoane sa isi smulga inima din piept,nu este posibil asa ceva!!!Nu cred in iubirea multipla,este o mare minciuna si inselaciune!!

In ceea ce priveste capacitatea barbatului de a trece peste infidelitatea femeii din viata lui,aceasta este nula!!Niciun barbat nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenera sa!!Intervin mandria,orgoliul masculin,ranit in astfel de situatii!!Barbatii sun razbunatori aprigi,nu trec niciodata peste asa ceva,neincetand sa astepte momentul propice pentru a reactiona decisiv!!!



Daca ajungi sa iti pierzi speranta ca mai pot exista si oameni buni in jurul tau cred viata devine tare trista.
Este tare pacat daca :
- Niciun barbat nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenera sa!!
- Nicio femeie nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenerul sau!!

E trist, nu? Niciun barbat si Nicio femeie nu sunt dispusi sa ierte.

Cand oare vom invata sa spunem ca e vorba de o majoritate nu de toti? Ca se intampla in cele mai multe cazuri dar mai exista si exceptii.

Daca sunt de acord cu ceva sunt de acord cu faptul ca dupa ce treci prin asa ceva numai ai aceiasi toleranta in fata greselilor partenerului tau.




Radu,iti spun urmatorul lucru,am iertat,dar nu am putut sa uit,iert,dar nu uit!!!

Oameni buni??Sigur ca exista si asemenea exemplare,dar sunt rare din pacate!!!
Prietene,Sa ierti este un aspect,sa uiti este cu totul altceva,ideal este sa le combini pe cele doua ,daca poti,si sa mergi mai departe in viata!!DAR,eu,una,nu cred in revigorarea iubirilor dupa ce tradarile isi fac loc in viata celor doi,nici daca vii sa tastezi zece mii de exemple,nu cred in asa ceva si stii de ce??Este simplu,pentru ca dispare increderea PENTRU TOTDEAUNA!!!In rest,numai bine!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2014 07:11
Un articol interesant la tema propusa, iar in articol se face referire si la faptul ca barbatii nu pot ierta infidelitatea sotiei sau a iubitei:

"Infidelii si scuzele lor"

http://adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/infidelii-scuzele-lor-1_50ae2dbb7c42d5a6639a6770/index.html
Viorica_Ecaterina
Postat pe 15 Ianuarie 2014 07:25
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 06:44:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 23:19:15
De la: anrya, la data 2014-01-14 22:05:27Mare tragedie...Daca dupa 11 ani s-a indragostit de un pustan, inseamna ca are fantezi sexuale pe care tu nu i le indeplinesti si se gandeste ca acel pusti o va satisface in locul tau...Eu stiam ca romanii nu devin impotenti atat de repede ca cei din tariile scandinave...Daca pana acum nu s-a culcat cu el cu siguranta intr-o zi va avea aceasta dorinta de escapada cu el...Va trebui sa dai tot ce e mai bun din tine...Ar fi minunat daca a-ti pleca intr-o excursie exotica cateva zile doar voi doi


O tona de clisee in raspunsul tau.



Si mesajele tale contin, de multe ori clisee, si, cu toate acestea, nu-ti reproseaza nimeni, in mod direct, acest lucru.



Daca nu facea referire la potenta celor din tarile scandinave in paralel cu potenta romanilor poate ca luam in serios ideea ca sotia a uitat de copil si sot de dragul fanteziilor sexuale.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Ianuarie 2014 10:51
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 07:25:32Un articol interesant la tema propusa, iar in articol se face referire si la faptul ca barbatii nu pot ierta infidelitatea sotiei sau a iubitei:

"Infidelii si scuzele lor"

http://adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/infidelii-scuzele-lor-1_50ae2dbb7c42d5a6639a6770/index.html


Foarte bun articolul.

Citind-ul si citindu-va comentariile sunt nevoit sa va dau intr-un fel dreptate.

Cand mi-am expus parerea am luat in considerare doar ce s-a intamplat in momentul in care a fost descoperita infidelitatea.
Tinand cont de faptul ca era vorba de familii cu copii minori cred ca gradul de toleranta a fost mai ridicat de dragul copiilor.

Asa este. Se trece peste pe moment dar nu se uita.

Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Ianuarie 2014 11:15
De la: kudika_15804, la data 2014-01-15 07:11:46

Radu,iti spun urmatorul lucru,am iertat,dar nu am putut sa uit,iert,dar nu uit!!!

Oameni buni??Sigur ca exista si asemenea exemplare,dar sunt rare din pacate!!!
Prietene,Sa ierti este un aspect,sa uiti este cu totul altceva,ideal este sa le combini pe cele doua ,daca poti,si sa mergi mai departe in viata!!DAR,eu,una,nu cred in revigorarea iubirilor dupa ce tradarile isi fac loc in viata celor doi,nici daca vii sa tastezi zece mii de exemple,nu cred in asa ceva si stii de ce??Este simplu,pentru ca dispare increderea PENTRU TOTDEAUNA!!!In rest,numai bine!!!


Ai dreptate, dispare increderea.
Incep sa cred ca am gandit superficial situatia data.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Ianuarie 2014 11:19
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 06:30:22
Da, asta-i parerea mea, cand iubesti pe cineva, nu mai e loc si de a treia persoana.

Cei care zic ca pot iubi 3,4,5, n femei/barbati concomitent se mint pe sine si habar n-au ce-i iubirea, asta-i parerea mea.



Din pacate sunt destui care nu stiu ce este iubirea chiar daca au un singur partener.
Radu_Cristian_1
Postat pe 15 Ianuarie 2014 11:23
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-15 11:19:32
De la: kudika_15804, la data 2014-01-15 07:11:46

Radu,iti spun urmatorul lucru,am iertat,dar nu am putut sa uit,iert,dar nu uit!!!

Oameni buni??Sigur ca exista si asemenea exemplare,dar sunt rare din pacate!!!
Prietene,Sa ierti este un aspect,sa uiti este cu totul altceva,ideal este sa le combini pe cele doua ,daca poti,si sa mergi mai departe in viata!!DAR,eu,una,nu cred in revigorarea iubirilor dupa ce tradarile isi fac loc in viata celor doi,nici daca vii sa tastezi zece mii de exemple,nu cred in asa ceva si stii de ce??Este simplu,pentru ca dispare increderea PENTRU TOTDEAUNA!!!In rest,numai bine!!!


Ai dreptate, dispare increderea.
Incep sa cred ca am gandit superficial situatia data.



Nu am niciun drept legitim de a-ti cataloga modul de gandire,eu,doar mi-am exprimat opinia,si tu,pe a ta dealtfel,nu este nicio problema!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2014 11:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-15 10:51:14
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 06:44:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 23:19:15
De la: anrya, la data 2014-01-14 22:05:27Mare tragedie...Daca dupa 11 ani s-a indragostit de un pustan, inseamna ca are fantezi sexuale pe care tu nu i le indeplinesti si se gandeste ca acel pusti o va satisface in locul tau...Eu stiam ca romanii nu devin impotenti atat de repede ca cei din tariile scandinave...Daca pana acum nu s-a culcat cu el cu siguranta intr-o zi va avea aceasta dorinta de escapada cu el...Va trebui sa dai tot ce e mai bun din tine...Ar fi minunat daca a-ti pleca intr-o excursie exotica cateva zile doar voi doi


O tona de clisee in raspunsul tau.



Si mesajele tale contin, de multe ori clisee, si, cu toate acestea, nu-ti reproseaza nimeni, in mod direct, acest lucru.



Daca nu facea referire la potenta celor din tarile scandinave in paralel cu potenta romanilor poate ca luam in serios ideea ca sotia a uitat de copil si sot de dragul fanteziilor sexuale.
anrya
Postat pe 16 Ianuarie 2014 15:39
Ai gasit de ce sa te legi...
E de luat in serios aceasta idee ca sotie e posibil sa uite de familie de dragul fanteziilor sexuale...In caz de nu stiai femeile trecute de 40 de ani care nu sunt intrate la menopauza au cele mai fierbinti fantezii sexuale, iar de multe ori sotii lor nu fac fata si atunci cauta un tip mai tanar care le satisfac. Si sa nu uitam ca unii dintre domni la aceasta varsta pot fi impotenti din cauza consumului de alcool.
anrya
Postat pe 16 Ianuarie 2014 15:49
De la: anrya, la data 2014-01-16 15:49:34Ai gasit de ce sa te legi...
E de luat in serios aceasta idee ca sotie e posibil sa uite de familie de dragul fanteziilor sexuale...In caz de nu stiai femeile trecute de 40 de ani care nu sunt intrate la menopauza au cele mai fierbinti fantezii sexuale, iar de multe ori sotii lor nu fac fata si atunci cauta un tip mai tanar care le satisfac. Si sa nu uitam ca unii dintre domni la aceasta varsta pot fi impotenti din cauza consumului de alcool.


Sper sa te auda si Viorica.

Sunt curios sa aflu parerea ei despre astfel de femei.
Mai ales despre cele casatorile care au copii minori si nu pot rezista tentatiei de a satisface fanteziile sexuale cu armasari pur sange.
Radu_Cristian_1
Postat pe 16 Ianuarie 2014 16:08
De la: anrya, la data 2014-01-16 15:49:34Ai gasit de ce sa te legi...
E de luat in serios aceasta idee ca sotie e posibil sa uite de familie de dragul fanteziilor sexuale...In caz de nu stiai femeile trecute de 40 de ani care nu sunt intrate la menopauza au cele mai fierbinti fantezii sexuale, iar de multe ori sotii lor nu fac fata si atunci cauta un tip mai tanar care le satisfac. Si sa nu uitam ca unii dintre domni la aceasta varsta pot fi impotenti din cauza consumului de alcool.



Hmmmm,serios??De ce generalizezi???Iar sotii care nu fac fata fanteziilor sexuale ale sotiilor lor inseamna ca nu pot fi numiti barbati,opinia mea!!! Fanteziile sexuale nu necesita eforturi supraomenesti,ci o anumita deschidere asupra acestui subiect,si,este adevarat,potenta ,cel putin remarcabila din partea barbatilor!!Insa,ai dreptate,multi barbati clacheaza aici,dca nu au facut-o deja toata viata!!

In ceea ce priveste catalogarea acelor femei,nu las loc de dubii,intra in aceeasi categorie cu barbatii care au acelasi comportament fantezist!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2014 16:22
De la: kudika_15804, la data 2014-01-16 16:22:19
De la: anrya, la data 2014-01-16 15:49:34Ai gasit de ce sa te legi...
E de luat in serios aceasta idee ca sotie e posibil sa uite de familie de dragul fanteziilor sexuale...In caz de nu stiai femeile trecute de 40 de ani care nu sunt intrate la menopauza au cele mai fierbinti fantezii sexuale, iar de multe ori sotii lor nu fac fata si atunci cauta un tip mai tanar care le satisfac. Si sa nu uitam ca unii dintre domni la aceasta varsta pot fi impotenti din cauza consumului de alcool.



Hmmmm,serios??De ce generalizezi???Iar sotii care nu fac fata fanteziilor sexuale ale sotiilor lor inseamna ca nu pot fi numiti barbati,opinia mea!!! Fanteziile sexuale nu necesita eforturi supraomenesti,ci o anumita deschidere asupra acestui subiect,si,este adevarat,potenta ,cel putin remarcabila din partea barbatilor!!Insa,ai dreptate,multi barbati clacheaza aici,dca nu au facut-o deja toata viata!!

In ceea ce priveste catalogarea acelor femei,nu las loc de dubii,intra in aceeasi categorie cu barbatii care au acelasi comportament fantezist!!



tu vb de generalizari curcubeu
iiiiiiiiio
Postat pe 16 Ianuarie 2014 16:46
Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.
arm_mad
Postat pe 17 Ianuarie 2014 02:20
De la: arm_mad, la data 2014-01-17 02:20:57Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.



Te inteleg foarte bine!!!SFatul meu este sa iei lucrurile asa cum vin ele,de multe ori,viata ne dirijeaza actiunile!!Inima,spre deosebire de ratiune,are capacitati inconmensurabile!!!


kudika_15804
Postat pe 17 Ianuarie 2014 06:38
De la: kudika_15804, la data 2014-01-17 06:38:35
De la: arm_mad, la data 2014-01-17 02:20:57Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.



Te inteleg foarte bine!!!SFatul meu este sa iei lucrurile asa cum vin ele,de multe ori,viata ne dirijeaza actiunile!!Inima,spre deosebire de ratiune,are capacitati inconmensurabile!!!




sa ia lucrurile asa cum vin,adica sa fie marioneta,,curcubeu,,,,,,,,lasa te de sfaturi
iiiiiiiiio
Postat pe 17 Ianuarie 2014 09:55
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-15 11:15:30
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 07:25:32Un articol interesant la tema propusa, iar in articol se face referire si la faptul ca barbatii nu pot ierta infidelitatea sotiei sau a iubitei:

"Infidelii si scuzele lor"

http://adevarul.ro/life-style/stil-de-viata/infidelii-scuzele-lor-1_50ae2dbb7c42d5a6639a6770/index.html


Foarte bun articolul.

Citind-ul si citindu-va comentariile sunt nevoit sa va dau intr-un fel dreptate.

Cand mi-am expus parerea am luat in considerare doar ce s-a intamplat in momentul in care a fost descoperita infidelitatea.
Tinand cont de faptul ca era vorba de familii cu copii minori cred ca gradul de toleranta a fost mai ridicat de dragul copiilor.

Asa este. Se trece peste pe moment dar nu se uita.



Am vazut de curand un reportaj in care trei doamne, casatorite de mai multi ani, au fost invitate de catre postul de televiziune unde era difuzat reportajul, la un spectacol de strip-tease masculin. Ele nu stiau dar barbatii lor, le urmareau pe ele, pe monitor, din culise.

Desi, la prima vedere ei pareau, aparent, linistiti, tensiometrele (aparate de masurat tensiunea arteriala) aratau cu totul altceva, acei barbatii erau, in interiorul lor, extrem de agitati, pentru ca-si vedeau sotiile admirand alti barbati ce dansau lasciv in fata lor.

Gandeste-te cum ar reactiona un astfel de barbat daca ar afla ca nevasta-sa ar avea nu doar o aventura sexuala, ci o relatie in toata regula cu altcineva decat cu ei...

Bag mana-n foc ca n-ar ierta-o de nicio culoare pe respectiva femeie.

Daca femeile pot inchide ochii si mai pot trece cu vedere, desi le este greu, o aventura de-a sotului/iubitului, ei bine, barbatii nu pot face asta, indiferent ca vorbim aici de aventuri sexuale sau de relatii paralele.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Ianuarie 2014 10:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-15 11:23:41
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-15 06:30:22
Da, asta-i parerea mea, cand iubesti pe cineva, nu mai e loc si de a treia persoana.

Cei care zic ca pot iubi 3,4,5, n femei/barbati concomitent se mint pe sine si habar n-au ce-i iubirea, asta-i parerea mea.



Din pacate sunt destui care nu stiu ce este iubirea chiar daca au un singur partener.


Tocmai pentru ca au UN SINGUR PARTENER stiu ce e iubirea...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Ianuarie 2014 10:37
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-16 16:08:12
De la: anrya, la data 2014-01-16 15:49:34Ai gasit de ce sa te legi...
E de luat in serios aceasta idee ca sotie e posibil sa uite de familie de dragul fanteziilor sexuale...In caz de nu stiai femeile trecute de 40 de ani care nu sunt intrate la menopauza au cele mai fierbinti fantezii sexuale, iar de multe ori sotii lor nu fac fata si atunci cauta un tip mai tanar care le satisfac. Si sa nu uitam ca unii dintre domni la aceasta varsta pot fi impotenti din cauza consumului de alcool.


Sper sa te auda si Viorica.

Sunt curios sa aflu parerea ei despre astfel de femei.
Mai ales despre cele casatorile care au copii minori si nu pot rezista tentatiei de a satisface fanteziile sexuale cu armasari pur sange.


Pai cum draga, nu spuneai tu si aici, si la alte postari, ca oamenii ce sunt infideli, sunt cei ce stiu ce e "iubirea"???

Cum sa-mi ceri mie parerea despre lucruri de genul, cand eu sunt adepta unei relatii stabile si monogame, ceea ce pe tine te oripileaza la culme?

Gandeste-te ce simt eu cand citesc sau aud despre personaje ca tine, care gandesc si se comporta ca tine, dar ma abtin, spre deosebire de voi, in a va cataloga in fel si chip...

Viorica_Ecaterina
Postat pe 17 Ianuarie 2014 10:41
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-17 09:55:46
De la: kudika_15804, la data 2014-01-17 06:38:35
De la: arm_mad, la data 2014-01-17 02:20:57Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.



Te inteleg foarte bine!!!SFatul meu este sa iei lucrurile asa cum vin ele,de multe ori,viata ne dirijeaza actiunile!!Inima,spre deosebire de ratiune,are capacitati inconmensurabile!!!




sa ia lucrurile asa cum vin,adica sa fie marioneta,,curcubeu,,,,,,,,lasa te de sfaturi



Nu,draga,sa urmeze sfaturile tale idioate!!Chiar le recomand!!Numarul nu conteaza!!
kudika_15804
Postat pe 17 Ianuarie 2014 11:17
De la: kudika_15804, la data 2014-01-17 11:17:25
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-17 09:55:46
De la: kudika_15804, la data 2014-01-17 06:38:35
De la: arm_mad, la data 2014-01-17 02:20:57Salut,

poate multi asteapta anumite precizari:
- de impotenta nici nu poate fi vorba , asta e ultima problema.
- este vorba de anumite sentimente care nu o lasa sa revina la ce a fost inainte. Chiar in aceasta seara am vorbit foarte mult de relatia noastra, de ce a dus aici.
Din pacate, cum am mai spus, lupta o da ea. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca raspunsurile. Indiferent de ce raspunsuri va gasi, i le voi respecta.
Mi-am dovedit in aceasta perioada ca pot face multe lucruri, asta insemnand tot ce da dependenta unui barbat de sotia lui. Le-am facut si culmea, m-am simtit important. Mi-au dat incredere in mine. Dupa toata indepenta asta pe care mi-am creat-o, stiti ce a ramas? Sentimentul acela ca o iubesc. Pur si simplu o iubesc. Fara sa ma gandesc ca face de mancare sau face curatenie, fara sa ma gandesc la ce face ea pentru mine si familie zi de zi. Am sentimentul acela ca viata fara ea e trista, e gri si fara rost. M-am gandit foarte mult si e pentru prima data in viata mea cand simt ca iubesc si atat. Si creierul imi spune ca sunt dobitoc, iar inima....stiti voi foarte bine.

Nu ma judecati, gandesc cu inima oricat de rational imi doresc sa fiu. De multe ori ma intreb cat mai pot rezista si culmea, ma surprind si eu.



Te inteleg foarte bine!!!SFatul meu este sa iei lucrurile asa cum vin ele,de multe ori,viata ne dirijeaza actiunile!!Inima,spre deosebire de ratiune,are capacitati inconmensurabile!!!




sa ia lucrurile asa cum vin,adica sa fie marioneta,,curcubeu,,,,,,,,lasa te de sfaturi



Nu,draga,sa urmeze sfaturile tale idioate!!Chiar le recomand!!Numarul nu conteaza!!
iiiiiiiiio
Postat pe 17 Ianuarie 2014 11:20
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-17 10:41:46
Pai cum draga, nu spuneai tu si aici, si la alte postari, ca oamenii ce sunt infideli, sunt cei ce stiu ce e "iubirea"???

Cum sa-mi ceri mie parerea despre lucruri de genul, cand eu sunt adepta unei relatii stabile si monogame, ceea ce pe tine te oripileaza la culme?

Gandeste-te ce simt eu cand citesc sau aud despre personaje ca tine, care gandesc si se comporta ca tine, dar ma abtin, spre deosebire de voi, in a va cataloga in fel si chip...



NU stiu de unde ai tras concluziile astea radicale despre mine.
Simt o inversunare pe care nu o inteleg dar nici asta nu are importanta.

Te credeam mai echidistanta dar vad ca m-am inselat.

Fiind adepta unei relatii monogame ma asteptam sa fi mai aspra cu "anrya" nu cu mine.
Faptul ca te-ai luat de mine si nu ai scos nici un cuvintel despre parerea ei ma face sa cred ca ii impartasesti opinia.


Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Ianuarie 2014 16:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce nu-mi spune "te iubesc"? 20 De la: Lorena26 1 August 2009 19:17
Poti sa iubesti decat o singura data ?? 36 De la: yosirina 11 Iunie 2012 11:27
parinti 57 De la: dorina27 3 Decembrie 2011 10:18
Solutii din POPOR 147 De la: kudika370451 14 Martie 2011 19:13
ma intreb de ce 71 De la: kudika199806 21 Septembrie 2010 16:46