Setari Cookie-uri

Sotia mea s-a indragostit de un coleg de serviciu

In primul rand este prezentata o singura opinie, nu stim ce optiuni are ea in calitate de sotie. In al doilea rand, o discutie la psihiatru ar rezolva mai bine problema decat sfaturile care le dam aici.
Si in ultimul rand, parerea mea este ca iubind pe cineva iar persoana aceea isi manifesta deschis lipsa de dragoste fata de partenerul ei, ar trebui mers pe alternativa divortului.
Dragostea presupune si sacrificiu. Chiar daca sacrificiul este dureros.
kudika023770
Postat pe 6 Ianuarie 2014 18:40
De la: kudika023770, la data 2014-01-06 18:40:36In primul rand este prezentata o singura opinie, nu stim ce optiuni are ea in calitate de sotie. In al doilea rand, o discutie la psihiatru ar rezolva mai bine problema decat sfaturile care le dam aici.
Si in ultimul rand, parerea mea este ca iubind pe cineva iar persoana aceea isi manifesta deschis lipsa de dragoste fata de partenerul ei, ar trebui mers pe alternativa divortului.
Dragostea presupune si sacrificiu. Chiar daca sacrificiul este dureros.



Nu este nevoie de serviciile unui psihiatru in acest caz,caci nu s-a evidentiat vreo afectiune psihica!!Nici interventia unui psiholog nu este necesara pentru sunt convinsa ca cei doi isi pot rezolva problemele sau nu,fara ajutorul terapiilor psihologice!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2014 18:46
De la: kudika023770, la data 2014-01-06 18:40:36In primul rand este prezentata o singura opinie, nu stim ce optiuni are ea in calitate de sotie. In al doilea rand, o discutie la psihiatru ar rezolva mai bine problema decat sfaturile care le dam aici.
Si in ultimul rand, parerea mea este ca iubind pe cineva iar persoana aceea isi manifesta deschis lipsa de dragoste fata de partenerul ei, ar trebui mers pe alternativa divortului.
Dragostea presupune si sacrificiu. Chiar daca sacrificiul este dureros.


Presupun ca doreati sa faceti referire la PSIHOLOG nu psihiatru.

Problemele conjugale nu se trateaza la psihiatrie decat in cazul in care cel putin unul din parteneri are probleme psihiatrice (tulburarea bipolara, hiperactivitatea cu deficit de atentie, autismul, depresia majora, schizofrenia, etc.).

Dragostea presupune existenta iubirii.
E absurd sa te indragostesti din spirit de sacrificiu.
Corect?
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Ianuarie 2014 18:54
Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.
arm_mad
Postat pe 10 Ianuarie 2014 23:57
Corect. Am avut in vedere psihologul dar am scris alta nazbatie. In problema sacrificiului, ma gandeam ca iubind pe cineva, ii oferi libertatea optiunii, si introduci divortul, dupa o discutie cu partenera.Daca nu se face asa, se ramane undeva in zona compromisului si oricare ar fi acesta, cei doi continua sa sufere cu glas tare sau in tacere. Dispare siguranta, increderea in sentimentele celuilalt.Aceasta nesiguranta, legata de deciziile celuilalt te determina sa iei si tu o serie de decizii care nu le cunosti daca sunt corecte sau false si daca reprezinta solutia ideala. Ceea ce constat aici este lipsa de atentie care a fost acordata sotiei, indiferent de formele sub care s-a manifestat acest lucru. Cred ca pentru a iesi din criza, cei doi ar trebui sa actioneze de bun acord la acest capitol. Greul insa pica mai ales pe sot
kudika023770
Postat pe 11 Ianuarie 2014 16:21
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.

Cu drag!
Poate ca este cea mai inteleapta decizie,unde dragoste nu e nimic nu e...nu sti ce iti ofera..viitorul!
Mult succes iti doresc, sa fi iubit!
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Ianuarie 2014 16:30
De la: kudika023770, la data 2014-01-11 16:21:24Corect. Am avut in vedere psihologul dar am scris alta nazbatie. In problema sacrificiului, ma gandeam ca iubind pe cineva, ii oferi libertatea optiunii, si introduci divortul, dupa o discutie cu partenera.Daca nu se face asa, se ramane undeva in zona compromisului si oricare ar fi acesta, cei doi continua sa sufere cu glas tare sau in tacere. Dispare siguranta, increderea in sentimentele celuilalt.Aceasta nesiguranta, legata de deciziile celuilalt te determina sa iei si tu o serie de decizii care nu le cunosti daca sunt corecte sau false si daca reprezinta solutia ideala. Ceea ce constat aici este lipsa de atentie care a fost acordata sotiei, indiferent de formele sub care s-a manifestat acest lucru. Cred ca pentru a iesi din criza, cei doi ar trebui sa actioneze de bun acord la acest capitol. Greul insa pica mai ales pe sot

s-au despartit..
Salut Maestre!
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Ianuarie 2014 16:31
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.


"Niciodata nu spune niciodata."

"Daca lupti poti sa pierzi, daca nu lupti ai pierdut deja."

Sunteti suficient de maturi incat sa alegeti o solutie de compromis?

Daca nu ati ajus la paruieli si certuri nesfarsite in fata copilului parerea mea este sa te retragi cu demintate si sa speri ca ii va veni mintea la cap.

Daca tu poti trece peste faptul ca este posibil ca ea sa isi satisfaca dorinta de a se cupla cu colegul de serviciu te sfatuiesc sa nu va grabiti sa introduceti actele de divort.

Este posibil ca dupa un timp sa isi dea seama ca nu ai fost atat de rau cum isi imagina ea.

In perioada asta cauta sa stai cat mai putin in casa, viziteaza toti prietenii si rudele fara sa iti fie rusine de ce s-a intamplat.
Mergi la sala ca sa consumi energia si frustrarea si sa aduci un aport de serotonina necesara compensarii nemultumirii datorate actualei starii sufletesti.

Daca tu vrei sa salvezi familia voastra va trebui sa lasi foarte multe de la tine, sa muncesti mult pentru tine si mai ales sa ai mare grija cum te vei comporta in continuare cu ea. Cred ca dragostea pentru copil iti poate da forta necesara.
Foarte, foarte important. Nu te neglija. Ai grija de tine si arata ca un barbat disponibil si stapan pe el.
NU cred ca vrei sa cersesti mila celor din jur si mai ales mila ei lasandu-te prada depresiei si punandu-ti cenusa in cap.

Daca simti ca nu poti sa iti stapanesti furia e mai bine sa o eviti complet. Mai ales pentru copil. Copiii percep foarte bine vibratiile negative ale adultilor.
Cauta sa va vedeti cand esti calm si echilibrat.

Iti doresc sa ai forta necesara sa treci cu fruntea sus peste acest moment dificil.
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 17:24
Ai facut gresala de a-i spune ca ai cerut parerea pe un forum public ?

Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 17:27
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.
mda nu am crezut nici o secunda in povestea ta ,sunt sigura ca apari cu o alta poveste ,binenteles de pe un alt cont.
-Iulya
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:29
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.


Decizia va apartine in totalitate,nimeni nu isi poate asuma dreptul vostru la viata personala!!
kudika_15804
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:38
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:29:34
mda nu am crezut nici o secunda in povestea ta ,sunt sigura ca apari cu o alta poveste ,binenteles de pe un alt cont.


De ce ?

Nu e posibil ca o femeie casatorita , care are un copil, care s-a plictisit de rutina zilnica si plafonarea sotului sa se aprinda din nou cand intalneste un alt barbat care ii trezeste instinctele, ii acorda atentie si o face sa se simta din nou frumoasa si apreciata ?
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:46
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:29:34
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.
mda nu am crezut nici o secunda in povestea ta ,sunt sigura ca apari cu o alta poveste ,binenteles de pe un alt cont.


Draga Iulya hai sa-ti raspund pe acelasi ton:
"Si marmota invelea ciocolata in staniol".
Sotia mea a facut primul pas, iar eu i-am respectat decizia. Ca imi place sau nu, sunt destul de matur in acest moment incat sa inteleg ca daca iubesti cu adevarat pe cineva trebuie sa-i respecti dorintele. Am luptat pt casnicia noastra si as fi facut orice, dar in acest moment, lupta o da ea. Eu am facut tot ce-mi statea mie in putinta. S-o fortez.....asta n-as fi facut-o niciodata. Cum bine zicea si Caragiale "Dragoste cu sila nu se poate". Ca o s-o am mereu in inima mea si ca am lasat o portita pt ea...asta e alta treaba. Multa dragoste iti doresc.
arm_mad
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:52
Radu, am luptat. De obicei nu ma dau batut pana nu mai am nicio sansa, dar din pacate in acest moment nu mai depinde de mine. Nu am bagat actele de divort si nici nu ne grabim. Merci de sfaturi si incurajari.
arm_mad
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:01
De la: arm_mad, la data 2014-01-11 19:52:17
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:29:34
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.
mda nu am crezut nici o secunda in povestea ta ,sunt sigura ca apari cu o alta poveste ,binenteles de pe un alt cont.


Draga Iulya hai sa-ti raspund pe acelasi ton:
"Si marmota invelea ciocolata in staniol".
Sotia mea a facut primul pas, iar eu i-am respectat decizia. Ca imi place sau nu, sunt destul de matur in acest moment incat sa inteleg ca daca iubesti cu adevarat pe cineva trebuie sa-i respecti dorintele. Am luptat pt casnicia noastra si as fi facut orice, dar in acest moment, lupta o da ea. Eu am facut tot ce-mi statea mie in putinta. S-o fortez.....asta n-as fi facut-o niciodata. Cum bine zicea si Caragiale "Dragoste cu sila nu se poate". Ca o s-o am mereu in inima mea si ca am lasat o portita pt ea...asta e alta treaba. Multa dragoste iti doresc.
-Iulya
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:03
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-01-11 16:30:24
De la: arm_mad, la data 2014-01-10 23:57:31Multumesc tuturor de sfaturi, incurajari sau critici. Am decis sa urmam fiecare drumul sau. Am decis sa ramanem prieteni si sa ne sustinem/ajutam reciproc. Ce va urma....doar timpul ne va spune. Inca o data mii de multumiri tuturor si un 2014 mai bun si multa dragoste. Apreciati-o cand e, nu dupa. S-ar putea sa fie prea tarziu.








Subiect inchis.

Cu drag!
Poate ca este cea mai inteleapta decizie,unde dragoste nu e nimic nu e...nu sti ce iti ofera..viitorul!
Mult succes iti doresc, sa fi iubit!


Merci de gandurile bune Fulg de nea. Sa fi iubita.
arm_mad
Postat pe 12 Ianuarie 2014 15:23
Salut!
Ma intristez cand aud intamplari de genul.
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.
Sper sa treceti peste.
kudika_21209
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:24
De la: arm_mad, la data 2014-01-11 20:01:52Radu, am luptat. De obicei nu ma dau batut pana nu mai am nicio sansa, dar din pacate in acest moment nu mai depinde de mine. Nu am bagat actele de divort si nici nu ne grabim. Merci de sfaturi si incurajari.


Pentru putin.
M-am bucurat sa descopar un barbat care respecta femeia chiar si intr-o situatie delicata asa cum este a voastra.
Sper ca ai rugat-o sa nu-l aduca prea curand pe "nenea colegul" in viata copilului.
Despartirea voastra va fi suficient de dificila pentru copil ca sa sa fie nevoita sa suporte si impactul emotional al aparitiei unui alt barbat in viata mamei.

Iti doresc echilibru, armonie, sanatate si forta ca sa treci peste acest moment dificil.

Nu te lasa.

Concentreaza-te cat poti pe propria persoana , mergi la sala, mananca cu atentie, nici un pic de alcool si cauta sa mergi in diverse grupuri de socializare (Yoga,cercuri literare, cercuri montane,etc.) pentru ca altfel va fi foarte greu sa ramai pe linia de plutire deoarece durerea provocata de o astfel de dezamagire nu poate fi gestionata fara sa iti incarci bateriile undeva in exterior. Evita singuratatea fiindca te face sa te gandesti prea mult la situatia de fapt si risti sa te incarci prea mult cu tristete.
Lupta pentru tine ca sa vada ca esti capabil sa infloresti chiar si cand nu esti langa ea dar evita sa fi ostentativ in privinta asta.

Succes !
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 09:51
De la: kudika_21209, la data 2014-01-13 13:24:55
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.



De acord cu tine!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 14 Ianuarie 2014 10:13
la naiba daca n-as zice ca pe topicul asta posteaza numai femei!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Ianuarie 2014 10:44
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-14 10:13:54
De la: kudika_21209, la data 2014-01-13 13:24:55
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.



De acord cu tine!


Esti sigura ?

Poate ca exista persoane care au o inima atat de mare si atat de larga incat pot iubii pe toata lumea.

Mai sunt si cei care pe cat de repede se indragostesc tot atat de repede le trece. Pe cat de usor se aprind pe atat de usor ard si se sting.

Si ar mai fi cei care au depasit faza de dragoste cu nabadai dar tanjesc permanet la ea.
Din acesst motiv este posibil sa existe o dragoste potolita pentru partenerul actual si o dragoste cu nabadai pentru un alt partener.

Zic si eu.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 10:45
De la: kiss_my_ass, la data 2014-01-14 10:44:45la naiba daca n-as zice ca pe topicul asta posteaza numai femei!
Sub acoperire
-Iulya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 17:48
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 10:45:36
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-14 10:13:54
De la: kudika_21209, la data 2014-01-13 13:24:55
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.



De acord cu tine!


Esti sigura ?

Poate ca exista persoane care au o inima atat de mare si atat de larga incat pot iubii pe toata lumea.

Mai sunt si cei care pe cat de repede se indragostesc tot atat de repede le trece. Pe cat de usor se aprind pe atat de usor ard si se sting.

Si ar mai fi cei care au depasit faza de dragoste cu nabadai dar tanjesc permanet la ea.
Din acesst motiv este posibil sa existe o dragoste potolita pentru partenerul actual si o dragoste cu nabadai pentru un alt partener.

Zic si eu.
.....Nu exista BARBAT care sa ierte infidelitatea unei femei !!! Astea sunt basme !
-Iulya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 18:09
eu cred ca tu esti devina.. nu ai stiut sa o ti langa tine..altfel nu avea cum sa plece.. sincer vorbind
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 18:17
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 18:09:45

Zic si eu.
.....Nu exista BARBAT care sa ierte infidelitatea unei femei !!! Astea sunt basme ![/quote]

Asa este.
Un BARBAT nu-si arata sentimentele, e hotarat, isi impune vointa , da cu femeia de pamant cand e neascultatoare se culca cu ea cand vrea muschiul lui si ii inchide gura fara prea multe cuvinte.
Intrdevar, un astfel de BARBAT e incapabil sa ierte infidelitatea unei femei.

Pe langa aceasta categorie de BARBATI isi fac loc cu timiditate barbatii capabili sa ierte si sa iubeasca neconditionat pana ajung la limita rabdarii. Astia sunt mai putin vizibili si sunt folositi de o parte dintre femei pe post de pansament. Dupa vindecarea ranilor sunt cu usurinta aruncati la gunoi pentru ca nu sunt BARBATI.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 18:47
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 18:47:27
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 18:09:45

Zic si eu.
.....Nu exista BARBAT care sa ierte infidelitatea unei femei !!! Astea sunt basme !


Asa este.
Un BARBAT nu-si arata sentimentele, e hotarat, isi impune vointa , da cu femeia de pamant cand e neascultatoare se culca cu ea cand vrea muschiul lui si ii inchide gura fara prea multe cuvinte.
Intrdevar, un astfel de BARBAT e incapabil sa ierte infidelitatea unei femei.

Pe langa aceasta categorie de BARBATI isi fac loc cu timiditate barbatii capabili sa ierte si sa iubeasca neconditionat pana ajung la limita rabdarii. Astia sunt mai putin vizibili si sunt folositi de o parte dintre femei pe post de pansament. Dupa vindecarea ranilor sunt cu usurinta aruncati la gunoi pentru ca nu sunt BARBATI.
[/quote] Indiferent de timiditatea unui barbat in momentul in care este inselat , intervine orgoliul ...mandria de barbat se duce dracu si timiditatea. Doar in cazul in care barbatul ar fi imoptent as crede.Stii tu, eu nu prea cred in tot ce zboara ...........
-Iulya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 19:02
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 19:02:25
Stii tu, eu nu prea cred in tot ce zboara ...........


Din pacate ce crezi tu e ce crede marea majoritate.

Cand ai formata o preconceptie este extrem de dificil sa judeci altfel decat crezi deja.

Este si mai dificil cand preconceptia este confirmata de faptul ca se aplica unei majoritati.

Din punctul meu de vedere genul acesta de gandire este cel specific celor care vad lumea in alb si negru. :(

Cunosc barbati pentru care familia a fost mai presus decat orgoliul si femei pentru care orgoliul a fost mai presus decat familia si evident, din pacate si mai multe cazuri in care a fost vice-versa.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 20:01
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 10:45:36
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-14 10:13:54
De la: kudika_21209, la data 2014-01-13 13:24:55
Cand cineva iubeste nu are cum sa faca loc in inima lui/ei pentru altul.



De acord cu tine!


Esti sigura ?

Poate ca exista persoane care au o inima atat de mare si atat de larga incat pot iubii pe toata lumea.

Mai sunt si cei care pe cat de repede se indragostesc tot atat de repede le trece. Pe cat de usor se aprind pe atat de usor ard si se sting.

Si ar mai fi cei care au depasit faza de dragoste cu nabadai dar tanjesc permanet la ea.
Din acesst motiv este posibil sa existe o dragoste potolita pentru partenerul actual si o dragoste cu nabadai pentru un alt partener.

Zic si eu.



Nu spune,caci te voi contrazice!!!

Tot voi repeta,sperand ca intr-o buna zi sa se inteleaga!!Indiferent daca facem referire la o femeie sau la un barbat,atunci cand oricare dintre aceste persoane este indragostita si iubeste cu toata fiinta sa nu isi poate trada partenerul,este ca si cum i-ai spune acelei persoane sa isi smulga inima din piept,nu este posibil asa ceva!!!Nu cred in iubirea multipla,este o mare minciuna si inselaciune!!

In ceea ce priveste capacitatea barbatului de a trece peste infidelitatea femeii din viata lui,aceasta este nula!!Niciun barbat nu uita si nici nu iarta fapta comisa de partenera sa!!Intervin mandria,orgoliul masculin,ranit in astfel de situatii!!Barbatii sun razbunatori aprigi,nu trec niciodata peste asa ceva,neincetand sa astepte momentul propice pentru a reactiona decisiv!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Ianuarie 2014 20:07
acum vad in culori
-Iulya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 20:29
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-14 20:01:47
De la: -Iulya, la data 2014-01-14 19:02:25
Stii tu, eu nu prea cred in tot ce zboara ...........


Din pacate ce crezi tu e ce crede marea majoritate.

Cand ai formata o preconceptie este extrem de dificil sa judeci altfel decat crezi deja.

Este si mai dificil cand preconceptia este confirmata de faptul ca se aplica unei majoritati.

Din punctul meu de vedere genul acesta de gandire este cel specific celor care vad lumea in alb si negru. :(

Cunosc barbati pentru care familia a fost mai presus decat orgoliul si femei pentru care orgoliul a fost mai presus decat familia si evident, din pacate si mai multe cazuri in care a fost vice-versa.
Tu esti bun in politica de atat bunatate virtuala , negam realitatea .
-Iulya
Postat pe 14 Ianuarie 2014 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru un nou inceput..... 11 De la: ElainaD 27 Iulie 2009 16:29
Cum il faci sa te sune dupa prima intalnire 2 De la: kudika_15804 23 Noiembrie 2012 13:21
ce sa fac dak tin prea multb la el 6 De la: nicoleta4856 6 Iunie 2009 18:33
O fata desteapta isi educa partenerul! 30 De la: oana84onutza 16 Noiembrie 2009 17:50
Eu ´´Leu´´ si El ´´Sagetator´´ 4 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 12:56