Setari Cookie-uri

Cer un sfat .... asa inainte de casatorie:((

De la: cyka10, la data 2014-01-10 10:19:20Am o relatie de 2 ani, la inceputul relatie el a facut eforturi mari sa se dea dupa mine pentru ca stilul de viata a fiecaruia era diferit. El era o pasare de noapte si nu avusese relatii serioase iar eu veneam dintr-o relatie de 3 ani si ce e drept eram o persoana total opusa lui. Pentru a fi cu mine a renunta la toata viata lui de noapte prietenii cu care isi petrecea tot timpul, si a hotarat sa isi schimbe total stilul de viata. a fost alegerea lui eu nu l-am fortat.E adevarat ca la inceput se purta aiurea, era neatent si uneori ma facea sa ma simt in plus. Dar asta a fost timp de 2 luni in care de multe ori incercam sa ma despart de el dar niciodata nu ma lasat. Dupa 2 luni a devenit alt om, era asa cum trebuia sa fie. Dupa 7 luni ne-am mutat impreuna si asa am ramas pana in prezent.Comportamentul nu pot sa il reprosez, a fost acelasi imi vb de casatorie de copii si e ff atent acum si responsabil.
Problema in care as avea nevoie de parerile voastre este urmatoarea: in urma cu o luna , intr-o discutie obisnuita despre realatii de cuplu in general, el mi-a marturisit faptul ca are un mare of pe suflet si ca e ceva ce il macina de foarte mult timp, faptul ca ma inselat cand aveam 2 luni de relatie, cu o curva pe care nu o cunoaste. a fost o noapte si atat. acum ma simt sincer mintita si tradata pentru ca era perioada in care eu aveam rabdare cu el... faza e ca urmeaza sa ne casatorim si nu stiu ce sa fac. el a sp ca a fost singura data si ca nu ar mai putea sa o faca pentru ca a ajuns sa fie o trauma pentru el. I-am cerut sa imi explice de ce a facut-o , si mi-a sp ca asta era stilul lui de viata de atunci si ca era un alt om de care nu e mandru. voi ce credeti?



io-l cred necondiþionat...parol
quid_pro_quo
Postat pe 10 Februarie 2014 08:36
martoaga fefeleagai sau dii_ma_bator, esti demn de mila, ca si persoanele pe care le pupi in dos! sa ai spor!

ps: m-am prins foarte bine cine esti! esti acelasi individ fad si ridicol, indiferent de pe cont te loghezi!

pps: sictir de aici, martoaga jalnica!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 08:40
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 08:40:02martoaga fefeleagai sau dii_ma_bator, esti demn de mila, ca si persoanele pe care le pupi in dos! sa ai spor!

ps: m-am prins foarte bine cine esti! esti acelasi individ fad si ridicol, indiferent de pe cont te loghezi!

pps: sictir de aici, martoaga jalnica!


Eºti proastã cu spume, clar...indiferent la care dintre conturi te gândeai. Try again...de ce aº avea mai multe conturi ? Refuzi sã pricepi evidenþa corespunzãtor cãrora mai mulþi îþi percep mirosul cel fad ?...eu ºtiu cã digerai mai uºor eventualitatea de-a fi eu în spatele tuturor conturilor celor care-þi constatã limitele...dar dh...n-a fost sã fie ...þoapo
quid_pro_quo
Postat pe 10 Februarie 2014 08:46
De la: Dii_ma_Bator, la data 2014-02-10 08:46:20
De la: Viorica_Vio, la data 2014-02-10 08:40:02martoaga fefeleagai sau dii_ma_bator, esti demn de mila, ca si persoanele pe care le pupi in dos! sa ai spor!

ps: m-am prins foarte bine cine esti! esti acelasi individ fad si ridicol, indiferent de pe cont te loghezi!

pps: sictir de aici, martoaga jalnica!


Eºti proastã cu spume, clar...indiferent la care dintre conturi te gândeai. Try again...de ce aº avea mai multe conturi ? Refuzi sã pricepi evidenþa corespunzãtor cãrora mai mulþi îþi percep mirosul cel fad ?...eu ºtiu cã digerai mai uºor eventualitatea de-a fi eu în spatele tuturor conturilor celor care-þi constatã limitele...dar dh...n-a fost sã fie ...þoapo


Altminteri mai pup ºi-n dos, ce-i drept...doar cã, exclusiv la propriu. Nu ºtii tu cum vine aia, astupato.
quid_pro_quo
Postat pe 10 Februarie 2014 08:49
Parerea mea este ca el a vrut sa pasesca in biserica cu tine la brat curat si totodata eliberat de povara care il apasa, ceea ce e de apreciat. Acum totul sta in mainile tale , daca tu consideri ca peste asa ceva nu poti trece atunci te sfatuiesc sa nu continui relatia , dar daca nu crezi ca te va afecta pe viitor at nu ai de ce sa iti faci griji pentru ca , din ceea ce spui tu eu deduc ca te iubeste.

ps: Casa de piatra!
verraa
Postat pe 16 Februarie 2014 23:23
De la: cyka10, la data 2014-01-10 10:19:20Am o relatie de 2 ani, la inceputul relatie el a facut eforturi mari sa se dea dupa mine pentru ca stilul de viata a fiecaruia era diferit. El era o pasare de noapte si nu avusese relatii serioase iar eu veneam dintr-o relatie de 3 ani si ce e drept eram o persoana total opusa lui. Pentru a fi cu mine a renunta la toata viata lui de noapte prietenii cu care isi petrecea tot timpul, si a hotarat sa isi schimbe total stilul de viata. a fost alegerea lui eu nu l-am fortat.E adevarat ca la inceput se purta aiurea, era neatent si uneori ma facea sa ma simt in plus. Dar asta a fost timp de 2 luni in care de multe ori incercam sa ma despart de el dar niciodata nu ma lasat. Dupa 2 luni a devenit alt om, era asa cum trebuia sa fie. Dupa 7 luni ne-am mutat impreuna si asa am ramas pana in prezent.Comportamentul nu pot sa il reprosez, a fost acelasi imi vb de casatorie de copii si e ff atent acum si responsabil.
Problema in care as avea nevoie de parerile voastre este urmatoarea: in urma cu o luna , intr-o discutie obisnuita despre realatii de cuplu in general, el mi-a marturisit faptul ca are un mare of pe suflet si ca e ceva ce il macina de foarte mult timp, faptul ca ma inselat cand aveam 2 luni de relatie, cu o curva pe care nu o cunoaste. a fost o noapte si atat. acum ma simt sincer mintita si tradata pentru ca era perioada in care eu aveam rabdare cu el... faza e ca urmeaza sa ne casatorim si nu stiu ce sa fac. el a sp ca a fost singura data si ca nu ar mai putea sa o faca pentru ca a ajuns sa fie o trauma pentru el. I-am cerut sa imi explice de ce a facut-o , si mi-a sp ca asta era stilul lui de viata de atunci si ca era un alt om de care nu e mandru. voi ce credeti?

poate a fost o ratacire,erati mai noi in relatie iar acum si /a dat seama ca a gresit
NEGRUTTTT
Postat pe 26 Februarie 2014 16:05
Mai ce sa spun, mie mi se pare cam prea lacrimogena toata aceasta telenovela a initiatoarei subiectului, insa de-ar fi s-o cred pe cuvant, atunci as zice ca popi-ingeri nu exista, hotarat lucru, iar asta cu inselatul si regretatul nu's ce sa zic. Iti dau un sfat: ai grija la crezutul barbatului si nu grabi lucrurile. Lasa-le sa vina de la sine, esti inca tanara (24 ani parca). Oricum faza cu la 24 de ani, 3 relatii stabile de "lunga durata" din care ultima de 2 ani, mi-a trezit intrebarea: de la ce varsta ai inceput? Nu crezi ca erai cam tanara pt asta?
tresjolly
Postat pe 20 Martie 2014 21:52
Poate chiar s-a schimbat, e important faptul ca a fost sincer cu tine, poate are dreptate, eu cred ca tu ar trebui sa vezi daca e sincer sau nu...din comportamentul lui fata de tine, daca ai ceva de reprosat la el sau nu...daca vorbeste pe net cu altele, pe fb...sa nu aibe vreo retinere in a te lasa sa arunci un ochi prin mesajele lui sau chiar sa iti dea parolele de la conturile lui, asa vezi daca e ceva in neregula sau nu. Nu trebuie sa il controlezi mereu, sa il enervezi, vezi doar cum reactioneaza daca pomenesti depre asa ceva. Trebuie sa existe incredere intr-o relatie iar asta se dobandeste in timp...Exista si oameni care sunt obsinuiti cu stilul asta murdar de viata, se insoara si isi inseala nevestele..ok, acum il ierti,poate..daca ar fi asa, nu sti daca te-ar mai insela sau nu...Viata e un joc de noroc, asta mi s-a spus si asta stiu...Daca se poarta foarte frumos cu tine, este innebunit dupa tine din toate pct de vedere, eu zic sa faci pausl cel mare iar daca va mai calca gresit, nu are rost sa-l mai ierti, chiar daca veti avea copii impreuna. Inainte de a te casatori, e bine sa aveti niste ani de relatie in spate..2-3, timp in care vezi cum decurg lucrurile, asta e parerea mea..s an u te grabesti daca nu esti sigura de el ca om...afla mai intai...
Corina1205
Postat pe 13 Martie 2015 22:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Reproºuri ... 50 De la: kudika_6457 8 Mai 2012 16:00
parerea vostra despre barbatii care le parasesc inainte de nunta 32 De la: __LL__ 1 Aprilie 2009 14:02
Sfat 12 De la: franziska_eu 12 Februarie 2012 09:18
Unde v-ar placea sa va casatoriti? 10 De la: morticia_adams 20 August 2009 22:47
Casatorie intre persoane de acelasi sex 1 De la: kudika_1033628 4 August 2018 23:18