Setari Cookie-uri

Cer un sfat .... asa inainte de casatorie:((

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:21:19
De la: cyka10, la data 2014-01-13 09:08:07Sunt zodia Gemeni si el e balanta, potrivit horoscopului ne potrivim , Radu cred ca si tu esti gemeni ...:D


Nu le-am nimerit nici eu nici tu.

Leu.


Imi place ce s-a inviorat topicul de cand cu zodiile astea.


Cel mai simpatic e
iiiiiiiiio .

E foarte convins ca nu exista carti referitoare la zodiac si nici astrologi.



eu am zis ca nu exista zodii nu ca nu exista astrologi sau carti referitoare la ele,doar ca ei gresesc ,exista cu totul altceva nu zodii
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:25
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:25:09In acest articol se vorbeste despre coincidentele adevarate si, nu, n-au nicio legatura cu zodiacul:

"Lumea fascinanta a coincidentelor"

http://epochtimes-romania.com/news/lumea-fascinanta-a-coincidentelor---204919

^Astea da coincidente!


nu exista coincidenta
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 09:12:09
Coincidente care se potrivesc si multor altor oameni, care nu se afla in acea zodie. :)


E fascinant , nu ?




Pe mine ma distreaza.
Incercarea de a descoperi zodia altor persoane e ca o joaca.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:26
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:26:03
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:25:09In acest articol se vorbeste despre coincidentele adevarate si, nu, n-au nicio legatura cu zodiacul:

"Lumea fascinanta a coincidentelor"

http://epochtimes-romania.com/news/lumea-fascinanta-a-coincidentelor---204919

^Astea da coincidente!


nu exista coincidenta


Am inteles, tu esti individul care l-a luat pe "nu" in brate...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:33
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:26:18
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 09:12:09
Coincidente care se potrivesc si multor altor oameni, care nu se afla in acea zodie. :)


E fascinant , nu ?




Pe mine ma distreaza.
Incercarea de a descoperi zodia altor persoane e ca o joaca.


Ma lasa rece zodiile. Cu multi ani in urma ma pasionau, acum realizez ca erau doar niste prosteli superificiale, lipsite de sens si continut.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:34
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:25:23
eu am zis ca nu exista zodii nu ca nu exista astrologi sau carti referitoare la ele,doar ca ei gresesc ,exista cu totul altceva nu zodii


Am inteles ce ai dorit sa spui doar ca, in opinia mea, nu ai facut asta in cel mai bun mod.

"Nu exista zodii." - Este o afirmatie falsa.

"nu exista nici un citit in stele" - Este tot o afirmatie falsa.

Tu doreai sa spui ca este o prostie sa crezi in zodii si in cititul in stele.
Din pacate ai facut asta folosindu-te de doua afirmatii false.

Din acest motiv am facut referire la cartile cu zodiac si astrologi ,ca sa iti dai seama ca nu poti nega existenta a ceva ce exista de fapt.

Daca nu ar exista zodiile nu ar exista nici cartile referitoare la ele.
Daca nu ar exista cititul in stele nu ar exista nici astrologii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:40
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:34:41
Ma lasa rece zodiile. Cu multi ani in urma ma pasionau, acum realizez ca erau doar niste prosteli superificiale, lipsite de sens si continut.


Doar sti ca baietii se maturizeaza ceva mai tarziu decat fetele.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:43
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:40:58
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:25:23
eu am zis ca nu exista zodii nu ca nu exista astrologi sau carti referitoare la ele,doar ca ei gresesc ,exista cu totul altceva nu zodii


Am inteles ce ai dorit sa spui doar ca, in opinia mea, nu ai facut asta in cel mai bun mod.

"Nu exista zodii." - Este o afirmatie falsa.

"nu exista nici un citit in stele" - Este tot o afirmatie falsa.

Tu doreai sa spui ca este o prostie sa crezi in zodii si in cititul in stele.
Din pacate ai facut asta folosindu-te de doua afirmatii false.

Din acest motiv am facut referire la cartile cu zodiac si astrologi ,ca sa iti dai seama ca nu poti nega existenta a ceva ce exista de fapt.

Daca nu ar exista zodiile nu ar exista nici cartile referitoare la ele.
Daca nu ar exista cititul in stele nu ar exista nici astrologii.


eronat,,afirmatiile mele nu sunt false,,exista alltceva nu zodii,lasa zodiile ca nu te duc nicaieri,,,,exista astazi de care depind si urmasii nostri si exista vointa propprie,,daca te lasi la mana sortii fara vointa proprie atunci poti devenii un sclav al zodiilooor si altor prostii
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:50
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:33:33
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:26:03
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:25:09In acest articol se vorbeste despre coincidentele adevarate si, nu, n-au nicio legatura cu zodiacul:

"Lumea fascinanta a coincidentelor"

http://epochtimes-romania.com/news/lumea-fascinanta-a-coincidentelor---204919

^Astea da coincidente!


nu exista coincidenta


Am inteles, tu esti individul care l-a luat pe "nu" in brate...


pai daca nu exista,,tu n auzi ce zice dumnezeu,,,nu se misca fir de par fara voia mea,,atunci cum sa existe coincidenta,,toate se intampla din cauza a ceva sau cu un scop
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:52
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:50:01
eronat,,afirmatiile mele nu sunt false,,exista alltceva nu zodii,lasa zodiile ca nu te duc nicaieri,,,,exista astazi de care depind si urmasii nostri si exista vointa propprie,,daca te lasi la mana sortii fara vointa proprie atunci poti devenii un sclav al zodiilooor si altor prostii


Nici macar nu ai citit cu atentie ce am scris.
Pentru simplul fapt ca nu ti-am dat dreptate nu ai reusit sa intelegi ce am scris.

Stai linistit, nu sunt sclavul nimanui.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:53
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:43:03
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:34:41
Ma lasa rece zodiile. Cu multi ani in urma ma pasionau, acum realizez ca erau doar niste prosteli superificiale, lipsite de sens si continut.


Doar sti ca baietii se maturizeaza ceva mai tarziu decat fetele.


Deci mai ai de "copilarit", am inteles ideea...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 12:02
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:53:41
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-13 11:50:01
eronat,,afirmatiile mele nu sunt false,,exista alltceva nu zodii,lasa zodiile ca nu te duc nicaieri,,,,exista astazi de care depind si urmasii nostri si exista vointa propprie,,daca te lasi la mana sortii fara vointa proprie atunci poti devenii un sclav al zodiilooor si altor prostii


Nici macar nu ai citit cu atentie ce am scris.
Pentru simplul fapt ca nu ti-am dat dreptate nu ai reusit sa intelegi ce am scris.

Stai linistit, nu sunt sclavul nimanui.


eronat,,am inteles ft bn ce ai scris,,,tu daca ai sti ca zodiile nu te duc nicaieri decat in ratacire si in ipostaza de a te lasa condus precum o marioneta le ai mai sppune altora ca exista?
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 12:08
De la: cyka10, la data 2014-01-13 09:10:13Asa este parerile sunt impartite, sunt constienta ca sunt pareri pro si contra e normal. Dar eu cred ca e bine sa le auzi pe toate si sa ai intelepciunea sa alegi doar ce este bine din fiecare. Orice vorba sau sfat e bine venit.


Ma gandeam eu ca esti fata inteleapta.


PS.
Te rog sa ne ierti ca ti-am umplut subiectul cu discutii despre horoscop.
Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 12:16
Eu cred ca nu exista coincidente si ca nimic nu e intamplator,cred ca am venit pe lumea asta sa invatam niste lectii si sa cunoastem omenii potriviti astfel incat sa evoluam din toate punctele de vedere. poate de asta trebuie sa trecem prin atatea lucruri si bune si rele, sa invatam , sa ne maturizam si sa ne curatam de cele rele pe care le avem.Sa acceptam, si sa iertam.Bine asta in limita posibilitatilor, asta nu inseamna sa ne lasam calcati in picioare sau sa acceptam lucruri urate.
cyka10
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:27
nu am de ce sa va iert, imi place sa cred ca am castigat niste prieteni virtuali si chiar ma-ti ajutat si imi place sa vb cu voi , sper sa ma acceptati in gasca voastra.:D va multumesc!
cyka10
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:28
De la: cyka10, la data 2014-01-13 13:28:39nu am de ce sa va iert, imi place sa cred ca am castigat niste prieteni virtuali si chiar ma-ti ajutat si imi place sa vb cu voi , sper sa ma acceptati in gasca voastra.:D va multumesc!



Esti binevenita in acest spatiu!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:29
Multumesc, o sa va tin la curent cu ce se mai intampla vis-a-vis de problemuta.:D
cyka10
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:31
De la: kudika_15804, la data 2014-01-13 13:29:36
De la: cyka10, la data 2014-01-13 13:28:39nu am de ce sa va iert, imi place sa cred ca am castigat niste prieteni virtuali si chiar ma-ti ajutat si imi place sa vb cu voi , sper sa ma acceptati in gasca voastra.:D va multumesc!



Esti binevenita in acest spatiu!!!!


e binevenita oricum
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:33
De la: cyka10, la data 2014-01-13 13:31:25Multumesc, o sa va tin la curent cu ce se mai intampla vis-a-vis de problemuta.:D


acest spatiu nu este al nimanui,deci binevenita esti oricum ca si ceilalti
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:34
Sunt inconjurata de rude si prieteni in zodia Pesti. Eu, sotul, cumnatii, prietenii... Suntem diferiti, asa ca zodiile nu prea mi se par prea adevarate
kudika_944494
Postat pe 13 Ianuarie 2014 13:37
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 12:02:44
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:43:03
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-13 11:34:41
Ma lasa rece zodiile. Cu multi ani in urma ma pasionau, acum realizez ca erau doar niste prosteli superificiale, lipsite de sens si continut.


Doar sti ca baietii se maturizeaza ceva mai tarziu decat fetele.


Deci mai ai de "copilarit", am inteles ideea...


Stiam eu ca esti fata desteapta.
Radu_Cristian_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 09:27
Barbatii de obicei nu spun ce au fãcut înainte ºi chiar în timpul relaþiei decât dacã e cãsãtorit.Ce a urmãrit nu ºtiu,poate te-a testat?S-au e smecher,eu nu cred bãrbaþii cã se schimbã.Dacã s-a schimbat îþi urez succes.Tu hotãrãºti.
kudika592035
Postat pe 14 Ianuarie 2014 15:47
parerea mea.. nu te casatori de dragul de a face.o mai ai rabdare... nu cred ca vei fi fericita..Este doar o parere personala
Marius_Dragutzzu_1
Postat pe 14 Ianuarie 2014 15:50
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-13 11:21:19
De la: cyka10, la data 2014-01-13 09:08:07Sunt zodia Gemeni si el e balanta, potrivit horoscopului ne potrivim , Radu cred ca si tu esti gemeni ...:D


Nu le-am nimerit nici eu nici tu.

Leu.


Imi place ce s-a inviorat topicul de cand cu zodiile astea.


Cel mai simpatic e
iiiiiiiiio .

E foarte convins ca nu exista carti referitoare la zodiac si nici astrologi.


mno,pe el nu-l poate convinge nimeni ,el are dreptate in-totdeauna ....poate iar se ia de viata mea
Titanika
Postat pe 15 Ianuarie 2014 14:58
ca nu trebuie sa-ti faci griji din cauza faptului ca te inseala,trebuie sa iti faci griji cind simti ca nu te mai iubeste,orice barbat adevarat cind iubeste o femeie tot acasa vine,si lucrurile merg de la sine,daca ne spionam,cautam sa gasim nod in papura,cautam sa evaluam o greseala la o capacitate de 1000 de ori mai mare decit este,nu iese nimic,cu totii gresim in viata,este natura umana,greselile se iarta si se corecteaza,nu se pedepsesc,ca atunci cu totii am avea un bici in mina si am fi singuri pe lumea asta,numai cu biciul nostru,nu este o tragedie ce a facut daca te iubeste
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 15:31
asa este cum spui, dar totusi nu trebuie sa acceptam lucru asta asa usor, eu una nu as putea sa accept ideea ca el o sa o mai faca , de asta am avut n discutii pe tema asta sa pot intelege sa pot accepta ce s-a intamplat, chiar daca a trecut ceva timp de atunci si ca erau lucrurile la inceput si nu era nimic sigur. Am vrut sa stiu dc a facuto si ce a simti dupa. eu cred ca toate discutiile astea fac bine, singurul care ma poate lamuri cum trebuie este el. Nu spun ca trebui pusi la zid si impuscati barbatii care fac asta, cred ca exista un motiv pentru care ei fac asta, si noi trebuie sa il aflam. Putem sa fim sau nu de vina. si ca femeie eu cred ca simti cand partenerul te minte. Eu am simtit mereu ca el imi ascunde ceva si de fiecare data cand incercam sa il descos, imi repeta mereu " sa nu ma lasi niciodata".am avut mereu sentimentul ca ceva ascunde dar nu stiam ce. Acum stiu si sincer ma simt un pik usurata ca numai e nimic de ascuns.Iar cand am dubii daca o sa fie bine, ma uit in jurul meu si vad atatea femei nefericite si inselate pe fata si batjocorite , iar cand ma uit la mine in casa , vad doar liniste cuvinte frumoase si multa caldura sufleteasca. Pana acum nu am dat atentie la toate lucrurile astea , mi se pareau normale si nu ma interesa ce e in jurul meu, dar acum pot sa sp ca am deschis ochii si vad si bune si rele.Sunt constienta ca nimeni nu e perfect si ca toti gresim, dar chestia asta cu inselatu eu nu pot sa o accept asa simplu , pentru ca daca eu pot sa fiu cinstit si el poate daca vrea. In cazu meu am acceptat ca s-a intamplat la inceput cand nu eram un cuplu asa cum suntem acum , eram si nu eram. dar daca doamne fereste s-ar mai intampla cu singurata ca nu va mai fi nimic sa ma opreasca sa nu plec.Si dupa cum am vazut eu el a inteles foarte bine asta. Din momentul in care am devenit un cuplu stabil nu am avut niciodata dubii sau sa vad ceva dubios la el in legatura cu asta. din contra nu accepta nici sa vb sau sa danseze la o petrecere cu altcineva, chiar daca eu insistam sa fim mai liberi.Eu cred dupa cate am vazut ca el nu o sa poata trece peste asta niciodata , mi-a sp de fiecare data cand vb despre asta " In sufletul meu va ramane mereu pata asta neagra si nu voi putea niciodata sa mi-o iert".
cyka10
Postat pe 20 Ianuarie 2014 09:38
De la: cyka10, la data 2014-01-20 09:38:32 In cazul meu am acceptat ca s-a intamplat la inceput cand nu eram un cuplu asa cum suntem acum , dar daca doamne fereste s-ar mai intampla cu singurata ca nu va mai fi nimic sa ma opreasca sa nu plec. Dupa cum am vazut eu el a inteles foarte bine asta. Din momentul in care am devenit un cuplu stabil nu am avut niciodata dubii sau sa vad ceva dubios la el .... mi-a sp de fiecare data cand vb despre asta " In sufletul meu va ramane mereu pata asta neagra si nu voi putea niciodata sa mi-o iert".


Nu te grabi dar nici nu o lungi prea mult.
Daca va doriti copii din tot sufletul este bine sa nu lasati sa treaca prea mult timp.
Aveti si avantajul ca parintii va plac pe amandoi.
Acesta este un atu pentru ca o casnicie sa inceapa cu dreptul.

Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Ianuarie 2014 20:18
Eu zic sa apreciezi sinceritatea..ce a fost a fost!
Important e ce simți tu acum pt el? Vrei sa fie tatãl
Copiilor tai?
Daca nu esti hotãrâtã nu ii strica viața si lui si pe a ta.
kudika098335
Postat pe 26 Ianuarie 2014 06:03
Apreciaza-i sinceritatea......SUnt minuni barbatii care nu fac asa ca el, dar DUPA casatorie .
cristina55
Postat pe 27 Ianuarie 2014 20:36
De la: cristina55, la data 2014-01-12 19:30:40Poate s-o fi saturat si el de viata ce a dus-o si isi doreste altceva alaturi de tine sau....poate nu .Doar tu iti vei da seama in timp daca este un om sincer .
Esti furioasa pentru orele petrecute de el cu alta femeie.Mai bine sa o faca inainte de casatorie decat dupa...

Oricum te vei lamuri in timp.

Casatoriile si divorturile nu mai sunt ”dificile „in vremurile astea ....


Doamne, cate prostii poti debita...

O persoana care este infidela, va fi pentru totdeauna infidela. Infidelitatea nu are leac, asa ca nu mai invata oamenii cum sa accepte tot felul de rahaturi, de genul celor pe care le-ai scris si pe la alte topicuri, te citez: "daca te-a inselat inainte de casatorie, nu-i o problema, bine ca nu o face dupa casatorie", "daca un barbat te inseala pe termen scurt, asta inseamna ca nu-ti este infidel", "chiar daca un barbat este infidel, important este ca se intoarce la sotie", "atata timp cat ii faci pe plac unui barbat, n-o sa te insele", "toti oamenii inseala in cautare de nou" etc etc, si alte tampenii de genul.

Pai asa inveti tu femeile sa aiba respect de sine? Asta le arati tu barbatilor ca ne dorim noi, femeile? Asta reprezinta, in viziunea ta, relatiile?

Ai trait si traiesti degeaba, pe bune. Indivizii ca tine nu-mi provoaca decat dezgust. Sa ai varsta pe care o ai si s-o propagi tampeniile pe care le propagi, e de-a dreptul jenant.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 10 Februarie 2014 08:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine mai crede in casnicie sa ridice 2 maini ( sau 3! ) 39 De la: Amariage 28 Iulie 2009 20:29
Acte necesare pentru casatoria cu un cetatean marocan 4 De la: kudika_949473 7 Ianuarie 2014 10:38
cum e sa divortezi dupa 3 luni de casatorie??? 102 De la: Celia_1 24 Noiembrie 2010 08:53
Terapia de cuplu poate sa reinfiripe iubirea adolescentina intre soti ? 27 De la: yumy 25 August 2011 14:17
inelul de logdna sa rupt 5 De la: Liviu_Liviu_1 4 Septembrie 2016 14:35