Setari Cookie-uri

Cer un sfat .... asa inainte de casatorie:((

Ti-am spus toate acestea pt ca ma regasesc in povestea ta,cu ceva ani in urma am iubit cu aceeasi putere ca si tine si nu am fost dezamagita,m-a iubit la fel de mult insa la mine era acel "ceva" pe care l-am tolerat si nu m-a afecta dar pe parcursul anilor acel ceva s-a agravat si nu am mai vrut sa merg eu pe acelasi drum cu el.Deci sta in puterea noastra de a iubi si a fi iubite insa in numele iubirii nu trebuie sa acceptam si sa toleram ,TOTUL.
-Iulya
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:22
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:22:46Ti-am spus toate acestea pt ca ma regasesc in povestea ta,cu ceva ani in urma am iubit cu aceeasi putere ca si tine si nu am fost dezamagita,m-a iubit la fel de mult insa la mine era acel "ceva" pe care l-am tolerat si nu m-a afecta dar pe parcursul anilor acel ceva s-a agravat si nu am mai vrut sa merg eu pe acelasi drum cu el.Deci sta in puterea noastra de a iubi si a fi iubite insa in numele iubirii nu trebuie sa acceptam si sa toleram ,TOTUL.


Iulya , sper sa nu fiu prea indiscret.

Cand a aflat prietenul tau ca exista "ceva" care te supara ?

De la bun inceput sau dupa ce ai inceput sa nu mai tolerezi cu usurinta acel "ceva" ?


Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:40
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-11 19:40:14
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:22:46Ti-am spus toate acestea pt ca ma regasesc in povestea ta,cu ceva ani in urma am iubit cu aceeasi putere ca si tine si nu am fost dezamagita,m-a iubit la fel de mult insa la mine era acel "ceva" pe care l-am tolerat si nu m-a afecta dar pe parcursul anilor acel ceva s-a agravat si nu am mai vrut sa merg eu pe acelasi drum cu el.Deci sta in puterea noastra de a iubi si a fi iubite insa in numele iubirii nu trebuie sa acceptam si sa toleram ,TOTUL.


Iulya , sper sa nu fiu prea indiscret.

Cand a aflat prietenul tau ca exista "ceva" care te supara ?

De la bun inceput sau dupa ce ai inceput sa nu mai tolerezi cu usurinta acel "ceva" ?


dupa ceva ani de casnicie in momentul in care a pierdut controlul ,dedicandu-se fara sa realizeze ,acelui "ceva".In rest totul era perfect dar in viata nu poti sa ai totul !! Curios din fire esti TOM.
-Iulya
Postat pe 11 Ianuarie 2014 19:50
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 19:50:08

De la bun inceput sau dupa ce ai inceput sa nu mai tolerezi cu usurinta acel "ceva" ?


dupa ceva ani de casnicie in momentul in care a pierdut controlul ,dedicandu-se fara sa realizeze ,acelui "ceva".In rest totul era perfect dar in viata nu poti sa ai totul !! Curios din fire esti TOM.[/quote]

Ma manca limba fiindca nu stiu de ce am intuit ca asa a fost.

Poate ca altfel ar fi fost daca ati fi discutat de la bun inceput despre acel "ceva" si i-ai fi spus ca trebuie sa il lase in plan secundar fiindca te deranjeaza. Poate ca nu ar fi apucat sa devina o obisnuinta.


Bafta si numai bine , Droopy !
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:30
Stiti ce cred eu daca fata asta va avea control prea mult asupra lui,ar putea sa-l piarda la un moment dat,pt ca asa sunt barbatii la ineput ,orgoliosi si ca sa reuseasca ceva fac tot posibilul sa-i de-a si "luna de pe cer",ca sa-l accepte.Apoi devin ei ei cei cere vor lua controlul.....deci draga cyka,ori la bal ,ori la spital!esti deja o femeie cu capul pe umeri si sti care-ti este decizia
Titanika
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:33
De la: cyka10, la data 2014-01-10 10:19:20Am o relatie de 2 ani, la inceputul relatie el a facut eforturi mari sa se dea dupa mine pentru ca stilul de viata a fiecaruia era diferit. El era o pasare de noapte si nu avusese relatii serioase iar eu veneam dintr-o relatie de 3 ani si ce e drept eram o persoana total opusa lui. Pentru a fi cu mine a renunta la toata viata lui de noapte prietenii cu care isi petrecea tot timpul, si a hotarat sa isi schimbe total stilul de viata. a fost alegerea lui eu nu l-am fortat.E adevarat ca la inceput se purta aiurea, era neatent si uneori ma facea sa ma simt in plus. Dar asta a fost timp de 2 luni in care de multe ori incercam sa ma despart de el dar niciodata nu ma lasat. Dupa 2 luni a devenit alt om, era asa cum trebuia sa fie. Dupa 7 luni ne-am mutat impreuna si asa am ramas pana in prezent.Comportamentul nu pot sa il reprosez, a fost acelasi imi vb de casatorie de copii si e ff atent acum si responsabil.
Problema in care as avea nevoie de parerile voastre este urmatoarea: in urma cu o luna , intr-o discutie obisnuita despre realatii de cuplu in general, el mi-a marturisit faptul ca are un mare of pe suflet si ca e ceva ce il macina de foarte mult timp, faptul ca ma inselat cand aveam 2 luni de relatie, cu o curva pe care nu o cunoaste. a fost o noapte si atat. acum ma simt sincer mintita si tradata pentru ca era perioada in care eu aveam rabdare cu el... faza e ca urmeaza sa ne casatorim si nu stiu ce sa fac. el a sp ca a fost singura data si ca nu ar mai putea sa o faca pentru ca a ajuns sa fie o trauma pentru el. I-am cerut sa imi explice de ce a facut-o , si mi-a sp ca asta era stilul lui de viata de atunci si ca era un alt om de care nu e mandru. voi ce credeti?


Cred ca esti indecisa sa faci acest pas, este un pas important in viata ta si daca simti ca nu el este persoana potrivita, renunta ...cea ce ti-a facut..se poate repeta...nu cred ca ai vrea sa-ti traiesti viata cu un astfel de..om!Succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:39
De la: Titanika, la data 2014-01-11 20:33:20Stiti ce cred eu daca fata asta va avea control prea mult asupra lui,ar putea sa-l piarda la un moment dat,pt ca asa sunt barbatii la ineput ,orgoliosi si ca sa reuseasca ceva fac tot posibilul sa-i de-a si "luna de pe cer",ca sa-l accepte.Apoi devin ei ei cei cere vor lua controlul.....deci draga cyka,ori la bal ,ori la spital!esti deja o femeie cu capul pe umeri si sti care-ti este decizia


Foarte corect cand e vorba de barbatii care urmaresc doar sa bage femeia in pat sau au alt gen de interese.

Baiatul asta isi doreste un copil cu ea.
Eu zic ca o iubeste si o pretuieste.

Dar mai sti.
Doamne fereste. Sper sa nu fie ca intr-o poveste ca cea pe care am vazut-o intr-un film cand numai avea mult de trait si dorea sa ramana ceva in urma lui.
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:41
Cika ,fa-ti viata asa cum crezi tu ,ca daca te iei dupa parerile si presupusul altora ,inclusiv eu,nu vei mai sti ce e bine si ce e rau
-Iulya
Postat pe 11 Ianuarie 2014 20:47
De la: cyka10, la data 2014-01-11 17:51:57voi mai astepta pana la casatorie, atat cat simt ca e nevoie sa fiu implinita sufleteste si eu si el.:*


Cyka , te-ai nascut cumva in zodia Fecioarei ?

Stiu ca e offtopic , dar ma macina curiozitatea.
De, Tom the cat cum bine imi zice Iulya.




Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Ianuarie 2014 01:04
Uitati totul si mergeti inainte, nu va uitati inapoi.
healthy017339
Postat pe 12 Ianuarie 2014 09:47
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 01:04:15
De la: cyka10, la data 2014-01-11 17:51:57voi mai astepta pana la casatorie, atat cat simt ca e nevoie sa fiu implinita sufleteste si eu si el.:*


Cyka , te-ai nascut cumva in zodia Fecioarei ?

Stiu ca e offtopic , dar ma macina curiozitatea.
De, Tom the cat cum bine imi zice Iulya.






Crezi in zodii?
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Ianuarie 2014 09:52
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-12 09:52:14
Crezi in zodii?


Si da si nu.

Nu stiu sa raspund concret la intrebare.

Ar fi prea mult spus daca as spune ca eu cred in zodii.

Ma fascineaza coincidentele legate de zodii.

Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:28
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 13:28:11
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-12 09:52:14
Crezi in zodii?


Si da si nu.

Nu stiu sa raspund concret la intrebare.

Ar fi prea mult spus daca as spune ca eu cred in zodii.

Ma fascineaza coincidentele legate de zodii.


e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:38
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 20:47:21Cika ,fa-ti viata asa cum crezi tu ,ca daca te iei dupa parerile si presupusul altora ,inclusiv eu,nu vei mai sti ce e bine si ce e rau

korkt daca incep yo sa turui cu tot felul de presupusuri si ce am mai vazut si auzit,nu se mai marita fata in veci
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:40
De la: healthy017339, la data 2014-01-12 09:47:33Uitati totul si mergeti inainte, nu va uitati inapoi.

ar fi un fel de a spune:-ori la bal ori la spital-,numai ca este cam greu ca sa uite fata ceva
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-11 20:41:26
De la: Titanika, la data 2014-01-11 20:33:20Stiti ce cred eu daca fata asta va avea control prea mult asupra lui,ar putea sa-l piarda la un moment dat,pt ca asa sunt barbatii la ineput ,orgoliosi si ca sa reuseasca ceva fac tot posibilul sa-i de-a si "luna de pe cer",ca sa-l accepte.Apoi devin ei ei cei cere vor lua controlul.....deci draga cyka,ori la bal ,ori la spital!esti deja o femeie cu capul pe umeri si sti care-ti este decizia


Foarte corect cand e vorba de barbatii care urmaresc doar sa bage femeia in pat sau au alt gen de interese.

Baiatul asta isi doreste un copil cu ea.
Eu zic ca o iubeste si o pretuieste.

Dar mai sti.
Doamne fereste. Sper sa nu fie ca intr-o poveste ca cea pe care am vazut-o intr-un film cand numai avea mult de trait si dorea sa ramana ceva in urma lui.

ooof...asta suntem noi,gura lumii si mie imi pare un baiat bun,din spusele ei...dar nu pot sa-i spun :"ma fata nu-l scapa din mana"-nu vreau sa-mi fac pacate oooof viata noastra
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:45
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Ati avut ascendentul pe zodii compatibil .



Si ca sa nu fiu complet offtopic.
Cred ca cyka e fata destepata si va face tot ce stie ea ca ii este mai bine fara sa se ia prea mult dupa gura lumii.
Radu_Cristian_1
Postat pe 12 Ianuarie 2014 15:04
Poate s-o fi saturat si el de viata ce a dus-o si isi doreste altceva alaturi de tine sau....poate nu .Doar tu iti vei da seama in timp daca este un om sincer .
Esti furioasa pentru orele petrecute de el cu alta femeie.Mai bine sa o faca inainte de casatorie decat dupa...

Oricum te vei lamuri in timp.

Casatoriile si divorturile nu mai sunt ”dificile „in vremurile astea ....
cristina55
Postat pe 12 Ianuarie 2014 19:30
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 15:04:41
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Ati avut ascendentul pe zodii compatibil .



Si ca sa nu fiu complet offtopic.
Cred ca cyka e fata destepata si va face tot ce stie ea ca ii este mai bine fara sa se ia prea mult dupa gura lumii.


nu exista zodii
iiiiiiiiio
Postat pe 12 Ianuarie 2014 19:35
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 15:04:41
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Ati avut ascendentul pe zodii compatibil .



Si ca sa nu fiu complet offtopic.
Cred ca cyka e fata destepata si va face tot ce stie ea ca ii este mai bine fara sa se ia prea mult dupa gura lumii.

da suntem apa si pamant
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:34
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-12 19:35:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 15:04:41
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Ati avut ascendentul pe zodii compatibil .



Si ca sa nu fiu complet offtopic.
Cred ca cyka e fata destepata si va face tot ce stie ea ca ii este mai bine fara sa se ia prea mult dupa gura lumii.


nu exista zodii

dar exista cititul in stele!
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:35
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:40:22
De la: -Iulya, la data 2014-01-11 20:47:21Cika ,fa-ti viata asa cum crezi tu ,ca daca te iei dupa parerile si presupusul altora ,inclusiv eu,nu vei mai sti ce e bine si ce e rau

korkt daca incep yo sa turui cu tot felul de presupusuri si ce am mai vazut si auzit,nu se mai marita fata in veci
si ce este corect doar d-zeu stie.
-Iulya
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:54
Cand a aflat prietenul tau ca exista "ceva" care te supara ?

De la bun inceput sau dupa ce ai inceput sa nu mai tolerezi cu usurinta acel "ceva" ?



http://www.dressfirst.com/A-Line-Princess-V-Neck-Floor-Length-Chiffon-Prom-Dress-With-Ruffle-Beading-Sequins-018004840-g4840
kudika_949473
Postat pe 13 Ianuarie 2014 04:08
Sunt zodia Gemeni si el e balanta, potrivit horoscopului ne potrivim , Radu cred ca si tu esti gemeni ...:D
cyka10
Postat pe 13 Ianuarie 2014 09:08
Asa este parerile sunt impartite, sunt constienta ca sunt pareri pro si contra e normal. Dar eu cred ca e bine sa le auzi pe toate si sa ai intelepciunea sa alegi doar ce este bine din fiecare. Orice vorba sau sfat e bine venit.
cyka10
Postat pe 13 Ianuarie 2014 09:10
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 13:28:11
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-12 09:52:14
Crezi in zodii?


Si da si nu.

Nu stiu sa raspund concret la intrebare.

Ar fi prea mult spus daca as spune ca eu cred in zodii.

Ma fascineaza coincidentele legate de zodii.



Coincidente care se potrivesc si multor altor oameni, care nu se afla in acea zodie. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 09:12
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 13:28:11
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-12 09:52:14
Crezi in zodii?


Si da si nu.

Nu stiu sa raspund concret la intrebare.

Ar fi prea mult spus daca as spune ca eu cred in zodii.

Ma fascineaza coincidentele legate de zodii.


e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Titanika, ti-ai dat seama foarte bine, nu conteaza zodiile, ci oamenii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 09:13
De la: Titanika, la data 2014-01-12 20:35:11
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-01-12 19:35:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-12 15:04:41
De la: Titanika, la data 2014-01-12 13:38:03
e si ceva cu zodiile astea?....aiurea,citisem undeva ca nu ma porivesc cu sotul si? au trecut atatia aniiii si inca mai avem rabdare sa mergem mai departe,cat va dori


Ati avut ascendentul pe zodii compatibil .



Si ca sa nu fiu complet offtopic.
Cred ca cyka e fata destepata si va face tot ce stie ea ca ii este mai bine fara sa se ia prea mult dupa gura lumii.


nu exista zodii

dar exista cititul in stele!


nu exista nici un cirit in stele,nu mai invata lumea la prostii
iiiiiiiiio
Postat pe 13 Ianuarie 2014 09:30
De la: cyka10, la data 2014-01-13 09:08:07Sunt zodia Gemeni si el e balanta, potrivit horoscopului ne potrivim , Radu cred ca si tu esti gemeni ...:D


Nu le-am nimerit nici eu nici tu.

Leu.


Imi place ce s-a inviorat topicul de cand cu zodiile astea.


Cel mai simpatic e
iiiiiiiiio .

E foarte convins ca nu exista carti referitoare la zodiac si nici astrologi.

Radu_Cristian_1
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:21
In acest articol se vorbeste despre coincidentele adevarate si, nu, n-au nicio legatura cu zodiacul:

"Lumea fascinanta a coincidentelor"

http://epochtimes-romania.com/news/lumea-fascinanta-a-coincidentelor---204919

^Astea da coincidente!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 13 Ianuarie 2014 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
propun un joc 7 De la: kudika419488 6 Martie 2016 00:44
fericita... 21 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 14:35
dilema...sa ma casatoresc sau nu? 69 De la: kudika415951 27 Noiembrie 2012 13:55
Dilema mare...!!! 63 De la: polin 4 Decembrie 2011 18:20
Organizare nunta.. chiar si cand crezi ca nu mai ai timp ;) 1 De la: Dumitru_Iulian_1 8 Iunie 2014 23:05