Setari Cookie-uri

Am fost inselat de sotie si nu stiu ce sa mai fac

De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:22:27
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:58:27
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 16:23:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:14:11
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 14:32:42
Cred ca imi ajunge atata bataie de joc...gata nu mai am nevoie de nici un sfat...si nu am inteles de unde atata neincredere..ca daca e real daca e contrafacut,etc....am inteles ideea,mai bine taceam ca filozof ramaneam.multumesc pentru sfaturi


Neincrederea pleaca de la faptul ca pe langa subiecte reale apar si subiecte contrafacute care au scop mentinerea traficului pe KUDIKA.

Primul indiciu al unui subiect contrafacut este absenta raspunsurilor celui care a deschis subiectul respectiv.

In cazul de fata subiectul a fost deschis pe 24 Februarie 2014, ora 16:35 iar raspunsul urmator a fost dupa doua zile (26 Februarie 2014, ora 12:50), timp suficinet pentru ca acest subiect sa fie tratat ca o facatura.

Logic ar fi ca persoana care deschide o tema de discutii sa participe la acele discutii nu sa se transforme in observator.
Cel putin asa cred eu ca ar fi firesc daca ar exista un pic de respect pentru cei care aloca cateva minute pentru a raspunde decent la subiectul deschis.

Daca ati fi obiectiv ati putea gasi raspunsuri care cat de cat va creioneaza si alte puncte de vedere decat cele personale iar acest lucru va poate deschide noi orizonturi in privinta luarii unei decizii cat mai corecte si mai obiective.

Va doresc tarie de caracter, putere sa o iertati din tot sufletul si sa uitati durerea pricinuita si sa fiti capabil sa va traiti viata in continuare ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Daca nu va simtiti in stare sa faceti ce am scris mai sus e pacat sa va chinuiti sufletele inca cativa ani pentru a ajunge la aceiasi decizie pe care momentan nu aveti curajul sa o luati.

iti multumesc incaodata...si in privinta tacerii mele,pot spune in apararea mea ca am asteptat sa fiu notificat de kudica in privinta comentariilor,dar nu s-a intamplat,credema ca as fi participat de la inceput la discutii fiind direct interesat:))),azi vazand ca nu am nici o atentionare am intrat pur si simplu si am verificat...asta e
Sper sa fie bine,sa ii fi venit mintea la cap,poate va fi bine ...daca nu asta e e suferinta mea ,crucea pe care trebuie sa o duc ..si daca asa mi-e scris asa va fi....imi voi da seama cumva de adevaratele ei intentii si voi actiona in consecinta...inca odata multumesc
si despre iertat ..am iertat-o inca de atunci


Cred ca moderatorii Forumului KUDIKA au pus un filtru astfel incat doar membrii de sex feminin sa primeasca notificari pe Mail atunci cand apar comentarii pe un anumit subiect.
NU de alta dar si in cazul meu este aceiasi situatie.
Nu am mai primit notificari de mai mult de o luna de zile.
Probabil ca spiritul de amazoane isi spune cuvantul in aceasta privinta si din acest motiv nu gusta prea bine prezenta masculina pe un forum de esenta feminina.
Radu , daca 311 , nu a bifat optiunea de a primi notificari per mail ...de ce este invinovatita kudika pt asta ?!

Eu am bifat-o si tot nu primesc notificari.
Am primit la inceput.
Cam in acelas timp cu inceperea conflictului cu Corina nu am mai primit.
Cred ca este o coincidenta.
Dar din cand in cand imi mai trece prin cap ca s-ar putea sa fie vorba si de o "vorba buna" pusa prietenelor ce se ocupa de moderarea acestui forum.

ps. Presupun ca faci referire la casuta din dreptul textului :
- Vreau sa fiu alertat cand se posteaza raspunsuri la acest comentariu (Vei primi un singur mesaj zilnic, dupa ora 3pm, cu toate alertele selectate).



Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 17:30
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 16:23:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:14:11
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 14:32:42
Cred ca imi ajunge atata bataie de joc...gata nu mai am nevoie de nici un sfat...si nu am inteles de unde atata neincredere..ca daca e real daca e contrafacut,etc....am inteles ideea,mai bine taceam ca filozof ramaneam.multumesc pentru sfaturi



Sper sa fie bine,sa ii fi venit mintea la cap,poate va fi bine ...daca nu asta e e suferinta mea ,crucea pe care trebuie sa o duc ..si daca asa mi-e scris asa va fi....imi voi da seama cumva de adevaratele ei intentii si voi actiona in consecinta...inca odata multumesc
si despre iertat ..am iertat-o inca de atunci
Din ceea ce ai scris mai sus ,reiese clar ca : Un barbat nu se exprima in acest mod ,tinand cont de povestea expusa de tine.; e bla bla bla bla bla
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 17:34
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 17:30:40
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:22:27
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:58:27
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 16:23:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:14:11
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 14:32:42
Cred ca imi ajunge atata bataie de joc...gata nu mai am nevoie de nici un sfat...si nu am inteles de unde atata neincredere..ca daca e real daca e contrafacut,etc....am inteles ideea,mai bine taceam ca filozof ramaneam.multumesc pentru sfaturi


Neincrederea pleaca de la faptul ca pe langa subiecte reale apar si subiecte contrafacute care au scop mentinerea traficului pe KUDIKA.

Primul indiciu al unui subiect contrafacut este absenta raspunsurilor celui care a deschis subiectul respectiv.

In cazul de fata subiectul a fost deschis pe 24 Februarie 2014, ora 16:35 iar raspunsul urmator a fost dupa doua zile (26 Februarie 2014, ora 12:50), timp suficinet pentru ca acest subiect sa fie tratat ca o facatura.

Logic ar fi ca persoana care deschide o tema de discutii sa participe la acele discutii nu sa se transforme in observator.
Cel putin asa cred eu ca ar fi firesc daca ar exista un pic de respect pentru cei care aloca cateva minute pentru a raspunde decent la subiectul deschis.

Daca ati fi obiectiv ati putea gasi raspunsuri care cat de cat va creioneaza si alte puncte de vedere decat cele personale iar acest lucru va poate deschide noi orizonturi in privinta luarii unei decizii cat mai corecte si mai obiective.

Va doresc tarie de caracter, putere sa o iertati din tot sufletul si sa uitati durerea pricinuita si sa fiti capabil sa va traiti viata in continuare ca si cum nimic nu s-a intamplat.
Daca nu va simtiti in stare sa faceti ce am scris mai sus e pacat sa va chinuiti sufletele inca cativa ani pentru a ajunge la aceiasi decizie pe care momentan nu aveti curajul sa o luati.

iti multumesc incaodata...si in privinta tacerii mele,pot spune in apararea mea ca am asteptat sa fiu notificat de kudica in privinta comentariilor,dar nu s-a intamplat,credema ca as fi participat de la inceput la discutii fiind direct interesat:))),azi vazand ca nu am nici o atentionare am intrat pur si simplu si am verificat...asta e
Sper sa fie bine,sa ii fi venit mintea la cap,poate va fi bine ...daca nu asta e e suferinta mea ,crucea pe care trebuie sa o duc ..si daca asa mi-e scris asa va fi....imi voi da seama cumva de adevaratele ei intentii si voi actiona in consecinta...inca odata multumesc
si despre iertat ..am iertat-o inca de atunci


Cred ca moderatorii Forumului KUDIKA au pus un filtru astfel incat doar membrii de sex feminin sa primeasca notificari pe Mail atunci cand apar comentarii pe un anumit subiect.
NU de alta dar si in cazul meu este aceiasi situatie.
Nu am mai primit notificari de mai mult de o luna de zile.
Probabil ca spiritul de amazoane isi spune cuvantul in aceasta privinta si din acest motiv nu gusta prea bine prezenta masculina pe un forum de esenta feminina.
Radu , daca 311 , nu a bifat optiunea de a primi notificari per mail ...de ce este invinovatita kudika pt asta ?!

Eu am bifat-o si tot nu primesc notificari.
Am primit la inceput.
Cam in acelas timp cu inceperea conflictului cu Corina nu am mai primit.
Cred ca este o coincidenta.
Dar din cand in cand imi mai trece prin cap ca s-ar putea sa fie vorba si de o "vorba buna" pusa prietenelor ce se ocupa de moderarea acestui forum.

ps. Presupun ca faci referire la casuta din dreptul textului :
- Vreau sa fiu alertat cand se posteaza raspunsuri la acest comentariu (Vei primi un singur mesaj zilnic, dupa ora 3pm, cu toate alertele selectate).



E si ..ce daca nu primiti notificari ce este asa de important si da cu tote alertele selectate nu-ti mai ucide domnule , neuronul ala pt toate prostiile de pe aici.
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 17:40
kudika 311,ai o decizie grea de luat in viata ta.Poateva veni la tine in dk,sunt curioasa daca vei vrea sa ramana pt totdeauna sau numai pt o bucata de vreme!
Caci stau si ma gandesc,poate veti reusi sa treceti peste acest calvar si incertitudini,dar daca va veti intoarce din nou in tara!?
Titanika
Postat pe 26 Februarie 2014 18:14
vezi tu kudika 311,omul in viata trece peste niste etape,iubeste sufera greseste,apoi invata din greseli si o ia de la capat,devenind mai puternic!
Titanika
Postat pe 26 Februarie 2014 18:31
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:40:17
E si ..ce daca nu primiti notificari ce este asa de important si da cu tote alertele selectate nu-ti mai ucide domnule , neuronul ala pt toate prostiile de pe aici.


Eu ma descurc si fara notificari. Neuronul isi face datoria netulburat.

I-am raspuns lui
kudika_956311
ca sa sa stie ca nu e singurul afectat de disfunctionalitatile forumului KUDIKA.

Intrucat neuronul nu e ocupat cu activitati mai serioase il las sa se mai joace pe aici.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 19:36
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 19:36:02
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:40:17
E si ..ce daca nu primiti notificari ce este asa de important si da cu tote alertele selectate nu-ti mai ucide domnule , neuronul ala pt toate prostiile de pe aici.


Eu ma descurc si fara notificari. Neuronul isi face datoria netulburat.

I-am raspuns lui
kudika_956311
ca sa sa stie ca nu e singurul afectat de disfunctionalitatile forumului KUDIKA.

Intrucat neuronul nu e ocupat cu activitati mai serioase il las sa se mai joace pe aici.
istetz si jucaus afectati sunt toti ,misogini si misandrine
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 19:39
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 19:39:47 istetz si jucaus afectati sunt toti ,misogini si misandrine


Important este sa se pastreze un echilibru stabil intre ei.
Atat timp cat cei neutri nu o sa se lase atrasi de nici una dintre parti balanta va oscila cand intr-o parte cand in alta fara a ajunge intr-o pozitie extrema din care sa nu se mai poata iesii.

Acest echilibru se afla in mana administratorilor acestui forum.
Daca le pasa vor avea grija sa nu apara dezechilibre.



Cer scuze titularului acestui topic pentru discutiile
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 21:57
A postat neintelijentul de pe toate identitatile lui la acest topic. Jalnic mai e individul asta. E mai psihopat decat am crezut eu vreodata ca este.

Mai ramane sa posteze la topic si de pe contul de "marele" o, ca sa fie motul cu frisca de pe coliva.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Februarie 2014 09:05
Celor ce nu au remarcat: MISOGINUL DE SERVICIU, in persoana neintelijentului, SI-A MAI DESCHIS UN ALT CONT DE PE CARE SA JIGNEASCA FEMEILE SI IDEEA DE CASATORIE, iar voi va repeziti sa-i faceti jocul si sa-i raspundeti la topic.

Am ajuns la concluzia ca poate unora dintre voi va place sa fiti considerati naivi, creduli, de va repeziti sa raspundeti la topicuri, unde este evident ca totul este fabricat.

N-aveti decat, daca va plictisiti. Individul asta o sa continue sa-si bata joc de voi, de pe diferite conturi, deschizand diferite teme, pentru ca stie ca va avea parte intotdeauna de spectatori, care vor sa arate cat de intelepti si maturi sunt ei.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 27 Februarie 2014 09:10
kudika_956311 , poti observa cu usurinta ca batalia este in toi.
Sfatul meu este sa eviti sa intri in conflict.
Combatantii au antrenament si risti sa fi sfasiat si alungat in doi timpi si trei miscari.
Multumeste-te cu conversatiile pe care le poti purta cu utilizatorii care ti-au luat subiectul in serios.


Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 10:00
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:34:03
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 16:23:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:14:11
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 14:32:42
Cred ca imi ajunge atata bataie de joc...gata nu mai am nevoie de nici un sfat...si nu am inteles de unde atata neincredere..ca daca e real daca e contrafacut,etc....am inteles ideea,mai bine taceam ca filozof ramaneam.multumesc pentru sfaturi



Sper sa fie bine,sa ii fi venit mintea la cap,poate va fi bine ...daca nu asta e e suferinta mea ,crucea pe care trebuie sa o duc ..si daca asa mi-e scris asa va fi....imi voi da seama cumva de adevaratele ei intentii si voi actiona in consecinta...inca odata multumesc
si despre iertat ..am iertat-o inca de atunci
Din ceea ce ai scris mai sus ,reiese clar ca : Un barbat nu se exprima in acest mod ,tinand cont de povestea expusa de tine.; e bla bla bla bla bla

la celalalt coment al tau ti-am raspuns elegant
multumindu-ti pentru apreciere,dar vad ca nu te linistesti si te erijezi in mare analista,psiholoaga etc...mai "femeie",vezi-ti de borsul tau si lasa-ma in pace...nu am nevoie de sfaturile tale...o zi buna
kudika_956311
Postat pe 27 Februarie 2014 11:57
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-27 09:10:59Celor ce nu au remarcat: MISOGINUL DE SERVICIU, in persoana neintelijentului, SI-A MAI DESCHIS UN ALT CONT DE PE CARE SA JIGNEASCA FEMEILE SI IDEEA DE CASATORIE, iar voi va repeziti sa-i faceti jocul si sa-i raspundeti la topic.

Am ajuns la concluzia ca poate unora dintre voi va place sa fiti considerati naivi, creduli, de va repeziti sa raspundeti la topicuri, unde este evident ca totul este fabricat.

N-aveti decat, daca va plictisiti. Individul asta o sa continue sa-si bata joc de voi, de pe diferite conturi, deschizand diferite teme, pentru ca stie ca va avea parte intotdeauna de spectatori, care vor sa arate cat de intelepti si maturi sunt ei.


Subiectul poate fi si real, dar legat de conturi duplicitare..crezi ca ar fi singurul in situatia asta? Am certitudinea ca sunt mai multi care comenteaza si isi gadila ego-ul, salutandu-se de pe un cont pe celalalt, sau amici(e) care sustin la unison pe cea(l) care scrie ca cerul are dungi'' Pacat e ca din atatea subiecte, nu mai poti distinge care e real sau care e fictiv..
Darius_
Postat pe 27 Februarie 2014 12:12
De la: Darius_, la data 2014-02-27 12:12:26
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-27 09:10:59Celor ce nu au remarcat: MISOGINUL DE SERVICIU, in persoana neintelijentului, SI-A MAI DESCHIS UN ALT CONT DE PE CARE SA JIGNEASCA FEMEILE SI IDEEA DE CASATORIE, iar voi va repeziti sa-i faceti jocul si sa-i raspundeti la topic.

Am ajuns la concluzia ca poate unora dintre voi va place sa fiti considerati naivi, creduli, de va repeziti sa raspundeti la topicuri, unde este evident ca totul este fabricat.

N-aveti decat, daca va plictisiti. Individul asta o sa continue sa-si bata joc de voi, de pe diferite conturi, deschizand diferite teme, pentru ca stie ca va avea parte intotdeauna de spectatori, care vor sa arate cat de intelepti si maturi sunt ei.


Subiectul poate fi si real, dar legat de conturi duplicitare..crezi ca ar fi singurul in situatia asta? Am certitudinea ca sunt mai multi care comenteaza si isi gadila ego-ul, salutandu-se de pe un cont pe celalalt, sau amici(e) care sustin la unison pe cea(l) care scrie ca cerul are dungi'' Pacat e ca din atatea subiecte, nu mai poti distinge care e real sau care e fictiv..
iti dai singur seama,daca e real sau la misto....
NEGRUTTTT
Postat pe 27 Februarie 2014 12:26
De la: kudika_956311, la data 2014-02-27 11:57:08
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:34:03
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 16:23:25
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 16:14:11
De la: kudika_956311, la data 2014-02-26 14:32:42
Cred ca imi ajunge atata bataie de joc...gata nu mai am nevoie de nici un sfat...si nu am inteles de unde atata neincredere..ca daca e real daca e contrafacut,etc....am inteles ideea,mai bine taceam ca filozof ramaneam.multumesc pentru sfaturi



Sper sa fie bine,sa ii fi venit mintea la cap,poate va fi bine ...daca nu asta e e suferinta mea ,crucea pe care trebuie sa o duc ..si daca asa mi-e scris asa va fi....imi voi da seama cumva de adevaratele ei intentii si voi actiona in consecinta...inca odata multumesc
si despre iertat ..am iertat-o inca de atunci
Din ceea ce ai scris mai sus ,reiese clar ca : Un barbat nu se exprima in acest mod ,tinand cont de povestea expusa de tine.; e bla bla bla bla bla

la celalalt coment al tau ti-am raspuns elegant
multumindu-ti pentru apreciere,dar vad ca nu te linistesti si te erijezi in mare analista,psiholoaga etc...mai "femeie",vezi-ti de borsul tau si lasa-ma in pace...nu am nevoie de sfaturile tale...o zi buna
-Iulya
Postat pe 27 Februarie 2014 19:38
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 21:57:21
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 19:39:47 istetz si jucaus afectati sunt toti ,misogini si misandrine


Important este sa se pastreze un echilibru stabil intre ei.
Atat timp cat cei neutri nu o sa se lase atrasi de nici una dintre parti balanta va oscila cand intr-o parte cand in alta fara a ajunge intr-o pozitie extrema din care sa nu se mai poata iesii.

Acest echilibru se afla in mana administratorilor acestui forum.
Daca le pasa vor avea grija sa nu apara dezechilibre.



Cer scuze titularului acestui topic pentru discutiile
Tom , ati reusit sa o eliminati pe Vio ,sper ca esti multumit si fericit
-Iulya
Postat pe 27 Februarie 2014 20:25
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 20:25:42
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 21:57:21
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 19:39:47 istetz si jucaus afectati sunt toti ,misogini si misandrine


Important este sa se pastreze un echilibru stabil intre ei.
Atat timp cat cei neutri nu o sa se lase atrasi de nici una dintre parti balanta va oscila cand intr-o parte cand in alta fara a ajunge intr-o pozitie extrema din care sa nu se mai poata iesii.

Acest echilibru se afla in mana administratorilor acestui forum.
Daca le pasa vor avea grija sa nu apara dezechilibre.



Cer scuze titularului acestui topic pentru discutiile
Tom , ati reusit sa o eliminati pe Vio ,sper ca esti multumit si fericit



Nu acesta a fost scopul meu.
Stiu ca este greu de crezut dar imi pare rau ca s-a ajuns in aceasta situatie. NU am nici o satisfactie cand sunt rau si intotdeauna o fac daca sunt calcat pe coada peste limita mea de rabdare.
Poate ca daca sesizai la timp de unde a plecat totul si daca exista o sansa ca Viorica sa tina seama de parerea ta nu se ajungea aici.
Iti spun asta pentru ca am sentimentul ca dintre toate prietenele ei tu ti-ai dat seama cel mai bine de felul meu de a fi chiar daca nu ma simpatizezi in mod special.

Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 21:08
Mda...cam toti ne-am dat seama cine esti, nu numai Lulya! Felicitari bro', esti tare si mare...acum esti multumit?!
rondina
Postat pe 27 Februarie 2014 21:22
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 21:08:18
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 20:25:42
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 21:57:21
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 19:39:47 istetz si jucaus afectati sunt toti ,misogini si misandrine


Important este sa se pastreze un echilibru stabil intre ei.
Atat timp cat cei neutri nu o sa se lase atrasi de nici una dintre parti balanta va oscila cand intr-o parte cand in alta fara a ajunge intr-o pozitie extrema din care sa nu se mai poata iesii.

Acest echilibru se afla in mana administratorilor acestui forum.
Daca le pasa vor avea grija sa nu apara dezechilibre.



Cer scuze titularului acestui topic pentru discutiile
Tom , ati reusit sa o eliminati pe Vio ,sper ca esti multumit si fericit



Nu acesta a fost scopul meu.
Stiu ca este greu de crezut dar imi pare rau ca s-a ajuns in aceasta situatie. NU am nici o satisfactie cand sunt rau si intotdeauna o fac daca sunt calcat pe coada peste limita mea de rabdare.
Poate ca daca sesizai la timp de unde a plecat totul si daca exista o sansa ca Viorica sa tina seama de parerea ta nu se ajungea aici.
Iti spun asta pentru ca am sentimentul ca dintre toate prietenele ei tu ti-ai dat seama cel mai bine de felul meu de a fi chiar daca nu ma simpatizezi in mod special.

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.
-Iulya
Postat pe 27 Februarie 2014 21:37
Complicate discutii...
Celui care a initiat discutia ii spun doar : bun venit in club !
alegro6543
Postat pe 27 Februarie 2014 21:38
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 21:37:10

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.


Iulia sti ce am inteles eu .
Am inteles ca este o gresala ca prieten sa nu atragi atentia prietenilor cand incep sa jigneasca gratuit si sa isi piarda cumpatul.
Probabil ca ma considerati principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere e firesc sa credeti asta fiindca nu avea de ce sa va intereseze de ce mi-am pierdut eu cumpatul si am actionat cum am actionat.
Voi sunteti prietenele Vioricai si implicit oricine devine inamicul ei este si inamicul vostru fara sa va preocupe de unde a plecat totul.

Referitor la prima parte a comentariului tau referitor la cele care pozeaza in "bunatatea intruchipata " pot spune ca in ceea ce ma priveste nu gasesc legatura.

Mie imi pare rau ca nici acum, voi prietenele Vioricai, nu ati sesizat ca de la un anumit punct a sarit calul.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 21:59
De la: rondina, la data 2014-02-27 21:22:15 Mda...cam toti ne-am dat seama cine esti, nu numai Lulya! Felicitari bro', esti tare si mare...acum esti multumit?!


In mod sigur nu ti-ai dat seama cine sunt.

De ce spun asta ?
Pentru ca nu am de ce sa fiu multumit.

Probabil ca e greu de inteles acest fapt si din acest motiv nici nu ai cum sa sti cine sunt.

Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 22:06
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 21:59:42
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 21:37:10

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.


Iulia sti ce am inteles eu .
Am inteles ca este o gresala ca prieten sa nu atragi atentia prietenilor cand incep sa jigneasca gratuit si sa isi piarda cumpatul.
Probabil ca ma considerati principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere e firesc sa credeti asta fiindca nu avea de ce sa va intereseze de ce mi-am pierdut eu cumpatul si am actionat cum am actionat.
Voi sunteti prietenele Vioricai si implicit oricine devine inamicul ei este si inamicul vostru fara sa va preocupe de unde a plecat totul.

Referitor la prima parte a comentariului tau referitor la cele care pozeaza in "bunatatea intruchipata " pot spune ca in ceea ce ma priveste nu gasesc legatura.

Mie imi pare rau ca nici acum, voi prietenele Vioricai, nu ati sesizat ca de la un anumit punct a sarit calul.
Ok , hai sa lasam lucrurile asa ......
-Iulya
Postat pe 27 Februarie 2014 22:09
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 21:59:42
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 21:37:10

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.


Iulia sti ce am inteles eu .
Am inteles ca este o gresala ca prieten sa nu atragi atentia prietenilor cand incep sa jigneasca gratuit si sa isi piarda cumpatul.
Probabil ca ma considerati principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere e firesc sa credeti asta fiindca nu avea de ce sa va intereseze de ce mi-am pierdut eu cumpatul si am actionat cum am actionat.
Voi sunteti prietenele Vioricai si implicit oricine devine inamicul ei este si inamicul vostru fara sa va preocupe de unde a plecat totul.

Referitor la prima parte a comentariului tau referitor la cele care pozeaza in "bunatatea intruchipata " pot spune ca in ceea ce ma priveste nu gasesc legatura.

Mie imi pare rau ca nici acum, voi prietenele Vioricai, nu ati sesizat ca de la un anumit punct a sarit calul.

A deschis vreodata Viorica vreun topic, care sa-ti poarte numele si in mod special despre tine, topic deschis numai in ideea de a fi jignit de toata lumea? Cine a sarit calul dintre voi doi? Este inevitabil ca pe Forum sa ne mai si"ciondanim", insa cand se ajunge la paroxism, asa cum ai facut tu, atunci tu esti singurul acre ai o problema bro'! Mai bine las-o asa cum a cazut...ne-am facut deja o parere iar restul, este tardiv! Hai... seara buna!
rondina
Postat pe 27 Februarie 2014 22:13
De la: rondina, la data 2014-02-27 22:13:18
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 21:59:42
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 21:37:10

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.


Iulia sti ce am inteles eu .
Am inteles ca este o gresala ca prieten sa nu atragi atentia prietenilor cand incep sa jigneasca gratuit si sa isi piarda cumpatul.
Probabil ca ma considerati principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere e firesc sa credeti asta fiindca nu avea de ce sa va intereseze de ce mi-am pierdut eu cumpatul si am actionat cum am actionat.
Voi sunteti prietenele Vioricai si implicit oricine devine inamicul ei este si inamicul vostru fara sa va preocupe de unde a plecat totul.

Referitor la prima parte a comentariului tau referitor la cele care pozeaza in "bunatatea intruchipata " pot spune ca in ceea ce ma priveste nu gasesc legatura.

Mie imi pare rau ca nici acum, voi prietenele Vioricai, nu ati sesizat ca de la un anumit punct a sarit calul.

A deschis vreodata Viorica vreun topic, care sa-ti poarte numele si in mod special despre tine, topic deschis numai in ideea de a fi jignit de toata lumea? Cine a sarit calul dintre voi doi? Este inevitabil ca pe Forum sa ne mai si"ciondanim", insa cand se ajunge la paroxism, asa cum ai facut tu, atunci tu esti singurul acre ai o problema bro'! Mai bine las-o asa cum a cazut...ne-am facut deja o parere iar restul, este tardiv! Hai... seara buna!


Exact ce spuneam. NU aveti cum sa fiti obiective.
Am rugat-o sa ma lase in pace.
A continuat sa ma jigneasca si pe mine si pe ceilalti care nu-i impartaseau opiniile.
Am deschis un topic cu propriile ei postari in care jignea si injura.
Ce ati facut voi prietnele ei?
I-ati cantat in struna si implicit ea a prins curaj si a continuat pe acelas ton si cu altii de pe acest forum.
Nu imi fac iluzii ca va pot schimba parerea.
Postez pentru mine in primul rand fiindca consider firesc sa fac aceast lucru daca am argumente.
In nici un caz nu imi fac iluzii ca prietenele Vioricai pot fi obiective mai ales in aceasta situatie in care ea a ales sa devina fosta membra a forumului KUDIKA.
Pe acest forum mai exista si alte persoane care nu fac parte din grupul de fane ale Vioricai.
Daca voua fanelor Vioricai va place de o persoana care foloseste cuvinte jignitoare si injura e treaba voastra.
Dupa cum am mai spus si alta data.
Nu contest principiile ei.
Nu contest eruditia ei.
Contest faptul ca ma etichetat intr-un mod necunvincios si m-a injurat fara a avea bunul simt sa spuna de ce face asta , iar acest lucru s-a intamplat inainte de a deschide eu subiectele referitoare la ea.
Subiecte care de altfel au fost sterse spre binele acestui forum.
Multumesc pe aceasta cale administratorilor forumului pentru ca au facut acest gest.
Pacat ca nu sunt la fel de exigenti cu toate postarile care depasesc limitele bunului simt.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 23:00
lasa ti baiatu n pace ca n a facut nimic
iiiiiiiiio
Postat pe 27 Februarie 2014 23:18
De la: iiiiiiiiio, la data 2014-02-27 23:18:19lasa ti baiatu n pace ca n a facut nimic


Ba am facut.
Nu am reusit sa intorc obrazul celalat la nesfarsit.
Este pacat ca ai uitat cum ti-a raspuns Vio dupa ce ti-ai schimbat Nickname-ul si cum a reactionat dupa ce i-ai spus ca cine esti de fapt.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 23:27
De la: rondina, la data 2014-02-27 22:13:18..... topic deschis numai in ideea de a fi jignit de toata lumea?


Topicul respectiv nu l-am deschis in ideea de a fi jignita de toata lumea.

Topicul respectiv a fost deschis folosind citate din jignirile aduse de Viorica celor care nu impartaseau ideile ei iar scopul lui a fost de a o face sa isi dea seama ca nu este frumos ce face.

Speram sa realizeze ca se face de rusine folosind acel limbaj.

Din pacate a inteles cu totul si cu totul altceva.

Toate prietenele ei m-au acuzat ca o jignesc.
Nici una nu a sesizat ca nu am folosit nici un cuvant jignitor la adresa ei.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 23:36
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 22:09:15
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 21:59:42
De la: -Iulya, la data 2014-02-27 21:37:10

Radu , stii ce anume nu inteleg eu....ca cele false si perfide sunt apreciate doar pt faptul ca pozeaza in "bunatatea intruchipata " , dar in suflet i l au pe dracu-n ele ! Putine sunt cele ca Vio , felul ei de a fi , sincera si si-a aratat si defectele nu doar calitatile , ceea ce eu am apreciat enorm. Stiu ca am ales bine dar din pacate ...unde-s multi ,puterea creste in favoarea majoritatii ce valseaza in falsuri.


Iulia sti ce am inteles eu .
Am inteles ca este o gresala ca prieten sa nu atragi atentia prietenilor cand incep sa jigneasca gratuit si sa isi piarda cumpatul.
Probabil ca ma considerati principalul vinovat.
Din punctul meu de vedere e firesc sa credeti asta fiindca nu avea de ce sa va intereseze de ce mi-am pierdut eu cumpatul si am actionat cum am actionat.
Voi sunteti prietenele Vioricai si implicit oricine devine inamicul ei este si inamicul vostru fara sa va preocupe de unde a plecat totul.

Referitor la prima parte a comentariului tau referitor la cele care pozeaza in "bunatatea intruchipata " pot spune ca in ceea ce ma priveste nu gasesc legatura.

Mie imi pare rau ca nici acum, voi prietenele Vioricai, nu ati sesizat ca de la un anumit punct a sarit calul.
Ok , hai sa lasam lucrurile asa ......


Ma asteptam la mai mult din partea ta.
Mi-ai lasat impresia ca esti o persoana obiectiva.
Nu este nici prima nici utima oara cand ma insel in privinta altor persoane.
Omul cat traieste invata.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 23:57
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-27 23:36:00
De la: rondina, la data 2014-02-27 22:13:18..... topic deschis numai in ideea de a fi jignit de toata lumea?


Topicul respectiv nu l-am deschis in ideea de a fi jignita de toata lumea.

Topicul respectiv a fost deschis folosind citate din jignirile aduse de Viorica celor care nu impartaseau ideile ei iar scopul lui a fost de a o face sa isi dea seama ca nu este frumos ce face.

Speram sa realizeze ca se face de rusine folosind acel limbaj.

Din pacate a inteles cu totul si cu totul altceva.

Toate prietenele ei m-au acuzat ca o jignesc.
Nici una nu a sesizat ca nu am folosit nici un cuvant jignitor la adresa ei.



Eu am sesizat,Cristian,stai linistit,nu iti mai face atatea probleme in acest mediu cu atat de multe nonvalori ,faptul ca nu ai raspuns jignind ,in aceeasi maniera cu a celorlalti useri,te-a inaltat deasupra tuturor,in ciuda faptului ca nu esti agreat pentru acest fapt!!
kudika_15804
Postat pe 28 Februarie 2014 06:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De la o sotie inselata... 30 De la: bruneagra25 12 Mai 2009 09:38
am nevoie de un sfat 13 De la: kudika022144 7 Iunie 2009 09:03
Credeti in fidelitate? 254 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 14:33
disperata 30 De la: dragdana 23 Octombrie 2010 17:46
poti avea o relatie cu prietenul cel mai bun???? 17 De la: kudika029282 6 Mai 2010 17:46