Setari Cookie-uri

Sunt eu dus cu capul?

So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?
manatwork
Postat pe 5 Martie 2010 13:58
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?



da !
nu conteaza daca anumite fantezii si-a pus in practica ...ci faptul ca e alt partener si senzatia e diferita !
just_heaven
Postat pe 5 Martie 2010 14:00
cred ca da, daca va bateti ca niste cocosi in experiente
miss_darine
Postat pe 5 Martie 2010 14:02
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?



s-ar putea sa nu fi primul care a inselat-o ,,,,,,,,,,,,,,in concluzie nici asta nu-i tocmai "original" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,iar sa te despartzi de ea clar a mai facut-o
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 14:07
Atunci sa-i spele vasele ca poate o fi primul
valivieru96
Postat pe 5 Martie 2010 14:11
De la: valivieru96, la data 2010-03-05 14:11:42Atunci sa-i spele vasele ca poate o fi primul

uite asta da experientza
miss_darine
Postat pe 5 Martie 2010 14:13
Vai, va multumesc mult, ce dragute sunteti si ce raspunsuri dragalase mi-ati dat.

Ce mi-o fi venit sa-mi deschid sufletul catre niste straine, nu stiu.


Va doresc o viata frumoasa.
manatwork
Postat pe 5 Martie 2010 14:16
De la: manatwork, la data 2010-03-05 14:16:51Vai, va multumesc mult, ce dragute sunteti si ce raspunsuri dragalase mi-ati dat.

Ce mi-o fi venit sa-mi deschid sufletul catre niste straine, nu stiu.


Va doresc o viata frumoasa.


citeste prin cuvinte si vei intelege!
just_heaven
Postat pe 5 Martie 2010 14:17
De la: manatwork, la data 2010-03-05 14:16:51Vai, va multumesc mult, ce dragute sunteti si ce raspunsuri dragalase mi-ati dat.

Ce mi-o fi venit sa-mi deschid sufletul catre niste straine, nu stiu.


Va doresc o viata frumoasa.


Nu esti dus cu capul , poate este ea o femeie care se trezeste plictisita , tu dai inainte si lasa complexele la o parte .
O simti a fi nemultumita de ce faci tu ?
valivieru96
Postat pe 5 Martie 2010 14:20
De la: manatwork, la data 2010-03-05 14:16:51Vai, va multumesc mult, ce dragute sunteti si ce raspunsuri dragalase mi-ati dat.

Ce mi-o fi venit sa-mi deschid sufletul catre niste straine, nu stiu.


Va doresc o viata frumoasa.


vad ca esti tare suparat asa ca o sa-tzi spun parerea mea, dar este doar parerea mea: atunci cand iubesti persoana de langa tine indiferent de ceea ce face pentru tine sau chiar daca altcineva a mai facut-o de zeci de mii de ori te comportzi ca si cum atunci ar fi prima oara adica el face "efortul" sa-mi arate ca ma iubeste iar eu i-o trantesc"fleoshc" in fatza a mai facut-o si altul asta sper ca ai intzeles ce am vrut sa spun ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu conteaza cate relatzii ai avut inainte o noua relatzie este "noua"
Dontyyy
Postat pe 5 Martie 2010 14:26
in primul rand, ea de ce ti-a spus de trecutul ei si tu de ce ai intrebat? Desigur, trebuie sa stii cat mai multe despre partener, dar sunt anumite lucruri in care nu intri (ca de exemplu, am facut-o in pozitia x cu ala si cu ala)

normal ca te simti inferior

dar de ce, in loc de a discuta cu ea aceasta problema, incerci sa o rezolvi facand ceva si mai rau?
spune-i cum te simti si te va asigura (sau asa ar trebui), ca fostii nu conteaza, ci conteaza ce simte cu cand este cu tine.
kitty_krieger
Postat pe 5 Martie 2010 15:12
Oare e numai sentimentul de inferioritate, sau ceva asemanator cu gelozie? Poate ca are importanta numarul relatiilor avute de ea doar daca fostii ei parteneri sunt cunostinte ale tale..altfel nu vad rostul framantarilor tale. Sa ai parte numai de fericire alaturi de persoana draga tie!
nadia_21_2005
Postat pe 8 Martie 2010 19:55
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?
scuze ca iti spun dar ce este intre voi maraton cine este mai tare in combinatii sau cine este cocosu?cand doua persoane se iubesc una pe cealalta trebuie sa fie egalitate intre cele doua sa se completeze una pe cealalta sa se respecte unu pe celalalt sa fiti sincer unu cu celalalt mai lasa si tu de la tine pt ca daca nu cedeaza unu din voi doi veti ajunge sa va despartiti si nu-i spune ca ai avut o aventura pt ca s-ar putea sa te paraseasca sau sa-ti aprecieze sinceritatea chiar cu riscul de a te parasi
kudika143709
Postat pe 14 Martie 2010 11:05
Stai k nu intel nik.
tu zici k te iubeste 100%,atunci care-i problema ta?
k a facut-o cu 1oo?
si ce?
tu esti unic?
fiecare dintre noi suntem unici
kudika134283
Postat pe 16 Martie 2010 11:32
Ma duc si eu cu capul!!!!!!! Nu conteaza cate relatii sunt, fiecare relatie este o noua experienta, alta senzatie...inchide ochii si traieste clipa! Te simti bine langa ea? Daca nu ai fi avut nimic pentru ea nu ti-ar fi venit sa iti dai palme! atunci uita trecut traieste prezentul si fati planul de viitor! Inca ceva O RELATIE FARA FANTEZII SE TRANSFORMA IN PLICTISEALA! succes la treaba! Care e primul la spalat vase?
ana_bahebbek
Postat pe 20 Martie 2010 03:57
Trebuia sa ii zici : Cred ca te-ai plictisit de cite ori ai fost inselata de toti ceilalti parteneri pe care i-ai avut pina acum , daca te-am plictisit , hai propune tu cum vrei sa te mai insel ca sa nu te mai plictisesti .
Nu esti dus cu capul , esti doar dus de nas de ea , pina cind vrei sa o accepti , trebuie sa o transformi pe partenera sa fiti la egalitate ca sa nu mai zica pe asta am facuto , ci pe asta ai facuto din nou .
Aurel_inventatorul
Postat pe 20 Martie 2010 04:13
mi se pare k esti intr-o postura destul de buna,nu ar trebui sa te simti inferor ci rasfatzat,daca tot a fost tipa asa activa la viatza ei si le-a facut pe toate,si n-o poti surprinde cu nimik,atunci sa te surprinda ea pe tine,sa-ti arate,sa te-nvete ce-i place,si in putin timp ai s-o cunosti mai bine decat se cunoaste ea,si apoi sa vezi cum te iubeste 100%
sandra_bubbles
Postat pe 20 Martie 2010 04:17
Sincer,n-ar trebui sa fii macinat de asa ceva.Vezi problema altfel:nimeni nu e ca tine pentru ea,doar s-a oprit la tine, si spui ca simti ca va iubiti%.Pana la tine a fost o perioada de cautari,toti cautam in viata ce ni se potriveste mai bine.Curaj,mergi mai departe fara inhibitii de genul acesta!G andeste pozitiv!D aca o sa continui sa te porti asa asta o sa o faci si pe ea sa simta si poate o indepartezi de tine fara sa vrei,cu un subconstient care vrea sa spuna altfel.Oamenii vad ceea ce ii lasam noi sa vada,asa http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/31937.html#ca,arata-i dragostea si o vei primi....O zi buna si un week-end minunat!
kudika064159
Postat pe 20 Martie 2010 06:46
ei, hai!nu te supara aqm...uneori e bn sa faci haz de necaz.ai incercat sa discuti deschis cu ea?s-o intrebi ce anume si-ar dori si de ce anume nu a avut parte in relatiile ei dinaintea ta?sigur va aprecia macar efortul tau;)...si nu dramatiza.a avut multe relatii, in mod clar nereusite inaintea ta.nu e nimic grav.daca cu tine ii este bine, chiar nu mai conteaza ca a mai fost cu unul sau cu 100...cheer up!
Kudika0846
Postat pe 20 Martie 2010 07:23
Buna! Ai grija sa nu distrugi relatia voastra pentru niste lucruroi ce exista doar in imaginatia ta! Cunosc un caz asemanator, cat de cat, ea era mai mare decat el cu 2 ani si ii reprosa lui ca de ce nu e mai matur decat este! Saracul baiat (fratele meu de fapt) doar la asta se gandea.....cum sa fie mai matur decat ea! Iposibil.....Si pana la urma ea a pus punct relatiei, chiar daca il iubea, pentru ca era doar un copil.....Asa ca dragul meu....ai mare grija si pretuieste ceea ce ai!
roxxxanabt
Postat pe 20 Martie 2010 07:30
1. Sunt multi baieti ca tine? Fetele ar fi fericite sa cunosca un tip care nu are nimic impotriva ca ea a a avut douazeci de relatii anterior.
2. Douazeci de relatii se cheama ca este fata sau femeie serioasa? Sau te culci cu toti pentru ca esti vicioasa sau cine stie, ai niste avantaje sau o vedea unul cat esti tu de buna in pat si te ia...
3. Ok, eu sunt rautacioasa, dar dar daca as fi baiat m-as duce si m-as tot duce si nu m-as mai uita inapoi.
4. O fata buna nu iti place??? Nu are experienta.... Saracele fete bune....
5.Ai grija intotdeauna ce-ti doresti, ca o sa primesti si ... cateodata cu" varf si indesat"...
6. Fetelor care nu aveti cu ce va lauda ,ce ziceti , e o solutie buna sa agatam la greu si sa ne facem CV cu n... relatii , sa fim si noi ne"bune" le....??
alina02
Postat pe 20 Martie 2010 07:40
Totul se intampla cand nu ai incredere in propria persoana.
Comparatiile pe care le faci nu te ajuta cu nimic, iar daca faptul ca partenera ta a avut mai multe relatii de cat tine si toate s-au terminat si pentru ea au fost tot atatea esecuri.
Daca vrei sa fii pus pe lista celorlalti si sa fii pe locul 21, relatii terminate, poti continua ca nu mai este mult.
Analizeaza-ti bine comportamentul ,puneti ordine in ganduri si dupa un timp de ragaz vezi ce iti ofera viata.
Bine ca va iubiti 100% si sti, simti acest lucru.
Aveti temelia, doar lucrati mai departe si veti reusi.
Barbatul prin toti porii vrea sa fie el primul.
Stii unde poti sa fii tu primul?
In a ramanane alaturi de aceasta fata.Faptul ca a terminat atatea relatii a fost un ghinion si pentru ea.
Ea cauta pana va gasi, iar tu vrei sa fii acela care sa o dezamageasca din nou.
Toti avem ceva diferit de oferit, lupta se da in ring ci nu cu partenera.
Fii tu, asa cum esti si impacate cu tine, iubire ai si e cel mai de pret lucru din lume!
Mergi la ea cu flori si spunei ce ai spus pe forum., cu curaj
Incepi pri ai spune,-- vreau sa-ti spun ceva, dar sa nu te superi, si dupa ce iti raspunde ca vrea sa stie si nu se supara, spune-i.
O sa vezi cat de bine te vei simtii.
Iar ea o sa inteleaga temerile tale.
Mergi inainte cu pers. aceasta si lasa prostiile. Fii original in alte lucruri , depinde de a merge cu ea in fiecare saptamana la plimbare, si deja poti fii diferit de altii sau mai stiu eu ce.
Te las si sa-ti fie bine
Cu intelegere fata de tine!
pasienta
Postat pe 20 Martie 2010 07:55
De la: alina02, la data 2010-03-20 07:40:471. Sunt multi baieti ca tine? Fetele ar fi fericite sa cunosca un tip care nu are nimic impotriva ca ea a a avut douazeci de relatii anterior.
2. Douazeci de relatii se cheama ca este fata sau femeie serioasa? Sau te culci cu toti pentru ca esti vicioasa sau cine stie, ai niste avantaje sau o vedea unul cat esti tu de buna in pat si te ia...
3. Ok, eu sunt rautacioasa, dar dar daca as fi baiat m-as duce si m-as tot duce si nu m-as mai uita inapoi.
4. O fata buna nu iti place??? Nu are experienta.... Saracele fete bune....
5.Ai grija intotdeauna ce-ti doresti, ca o sa primesti si ... cateodata cu" varf si indesat"...
6. Fetelor care nu aveti cu ce va lauda ,ce ziceti , e o solutie buna sa agatam la greu si sa ne facem CV cu n... relatii , sa fim si noi ne"bune" le....??

7.Cum stii ca esti iubit 100%? Se spune ca trebuie sa mananci un "sac de sare cu cineva sa ajungi sa-l cunosti"... Te dezamagesc , dar s-ar putea sa mai treaca un timp pana ce vei stii daca asta este iubire ...
alina02
Postat pe 20 Martie 2010 07:55
fii serios...nu ai niciun motiv sa te simti inferior.....daca va iubiti, nu conteaza cine ce a facut anterior...iti spun din experienta ca omul conteaza si nu ce si cum faci......daca te iubeste, te iubeste pentru ceea ce esti, cu bune si rele, stii tu...dragoste neconditionata......ti se pare cumva ca nu e multumita de tine??atunci discuta cu ea si nu-ti mai bate capul aiurea....cere si ti se va da, comunicarea e totul....iti spun toate astea din punctul de vedere al unei femei cu ceva "experienta", asa ca poti sa ma crezi
kudika073844
Postat pe 20 Martie 2010 08:32
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?


Din tot ce ai scris tu aici nu reiese ca ea ar fi cea care iti reproseaza ceva. Pare doar "obsesia" ta: "tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut".
Si atunci, deduc ca doar tu ai o problema pe care, din pacate, ai transformat-o intr-una de cuplu.

Acu´, daca nu-i asa, si ea este cea care se lauda: "asta o stiu, incearca altceva" .. e aproape comic. Dar poate fi si tragic.
Ce as face eu? Daca nu te vezi alaturi de ea la batranete, traieste clipa si prinde din zbor tot ce te invata.
rashela
Postat pe 20 Martie 2010 08:40
De la: rashela, la data 2010-03-20 08:40:50
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?


Din tot ce ai scris tu aici nu reiese ca ea ar fi cea care iti reproseaza ceva. Pare doar "obsesia" ta: "tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut".
Si atunci, deduc ca doar tu ai o problema pe care, din pacate, ai transformat-o intr-una de cuplu.

Acu´, daca nu-i asa, si ea este cea care se lauda: "asta o stiu, incearca altceva" .. e aproape comic. Dar poate fi si tragic.
Ce as face eu? Daca nu te vezi alaturi de ea la batranete, traieste clipa si prinde din zbor tot ce te invata.



corect , invata de la ea tot ce poti invata ...pe viitor o sa-ti prinda foarte bine........si daca va fi sa ramai cu ea..si mai bine
nu-i arata ei ca te simti stresat de ce nu stii........totul se invata.......cu calm si rabdare.......
dani_pisi
Postat pe 20 Martie 2010 08:48
Nu stiu cum e la altii, dar la mine nu merge nici o solutie decat COMUNICAREA. Daca nu ii spun ce ma apasa si nu gasim impreuna o solutie care sa ne convina amadurora nu imi trece. Acum ea poate incearca sa faca pe desteapta cu tine sa iti arate ce mare femeie si ce de experienta are ea, desi pt mine sincer nu ar fii un motiv de lauda. Cel mai bun pont (care il stiu ) este sa inversati rolurile. Nu te mai agita sa te ridici la nici un nivel pt ca nu vei rezolva niciodata problema, daca o pot numi problema. Las-o pe ea sa te impresioneze cu "experienta" ei si incearca sa fii mai indiferent mai ales daca tot esti asa sigur ca te iubeste 100%. Noi femeile trebuie sa gasim in permanenta ceva care sa va tina in priza si poate ea cu asta iti mentine treaza dorinta. Ceea ce nu e rau daca nu ajungi sa fii frustrat si sa faci prostii din cauza asta. Numai bine si tine-ne la curent cu ce se mai intampla!Succes!
Bianca84
Postat pe 20 Martie 2010 09:03
foarte rau ca ai inselat-o.....ea stie asta? ar fi mai bine sa nu! daca o iubesti,nu o mai insela! faptul ca a avut mai multe relatii nu inseamna mare lucru..si tu poti sa te documentezi de pe net in legatura cu relatiile,mai ales de pe kudika....vei intalni o gramada de probleme care apar,diferite situatii...din care sigur inveti cate ceva! ce anume ai vrut tu sa aduci nou si ea deja experimentase acel lucru?
Corina1205
Postat pe 20 Martie 2010 09:06
De la: manatwork, la data 2010-03-05 13:58:23So... am o relatie si ea ma iubeste 100% - sunt absolut sigur de asta.

Problema e ca ea are o experienta mult mai mare decat mine (a se citi a avut vreo douazeci de relatii pana acum, zice ea, eu personal cred ca sunt ceva mai multe. Prin comparatie, eu am avut 3 inainte de ea). Si chestia asta ma tine intr-un complex de inferioritate continuu fiindca imi este imposibil sa fiu si eu original cu ceva. Tot ce-mi trece prin cap ea deja a facut.

Am incercat sa ignor, dar ma roade continuu. Incercand sa scap de senzatia asta am inselat-o, dar lucrurile nu s-au imbunatatit deloc, dimpotriva, imi vine sa-mi trag palme ca am facut-o.

Nici macar nu stiu de ce scriu mesajul acesta. Sunt eu dus cu capul ca ma simt inferior?


Eu cred ca, iubirile trecute (daca au fost iubiri, nu doar "relatii") , raman amintiri frumoase (pentru ca, in timp, partile urate le cam uitam- ce vreti, asta e mecanismul de "aparare" al creierului. Si de fiecare data cand te indragostesti din nou, e altfel, si esti convins ca ASTA E......AM GASIT IUBIREA ETERNA. Timpul este cel care va arata, daca este asa, sau nu. Dar, n-are nici un rost sa ne "impiedicam" mereu in trecutul celuilalt. Asa cum spunea cineva, e mai bine sa nu stii prea multe. Nu spun, sa nu stii nimic. Anumite lucruri trebuie intrebate....Altfel, te poti trezi ca tu crezi ca esti Unica si de fapt esti a n-spea cadana intr-un harem....sau, crezi ca esti Sotia- si de fapt, el mai are inca una pe undeva pe glob......
Dar daca "te iubeste 100%", nu vad de ce iti faci atatea probleme. Nu e un concurs de experiente. Nu e vorba de superior si inferior. Si, fiecare lucru pe care il faci impreuna cu noua ta dragoste, e intotdeauna altfel decat cu "fostii", pentru simplul motiv, ca el e altul, si ca, el/ea e cel/cea pe care il iubesti. Si cand iubesti, totul poate fi atat de minunat....Nu intuneca asta, prin comparatii si complexe. Daca e cu tine, inseamna ca, pe tine te vrea. Si asta e , cred eu, singurul lucru care CONTEAZA.
arielle
Postat pe 20 Martie 2010 09:06
esti bine dus ,dragul meu....dar la stadiul primatelor...
kudika045103
Postat pe 20 Martie 2010 09:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A spus ca ma iubeste, dar m-a parasit ! 7 De la: Sarikiz 19 Februarie 2013 19:48
Eu Berbec - El Varsator 39 De la: therapsong2 10 Iulie 2009 09:37
Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati... 541 De la: kudika328133 1 Noiembrie 2010 14:10
Help me girls :) 37 De la: Alinnu 10 Iunie 2012 20:44
au asa mare influenta zodiile ? baiat scorpion - fata berbec :-@ 260 De la: anca0704 31 Mai 2009 23:23