Setari Cookie-uri

Am dat o palma sufletului

DRAGA PRETENE !CIND IUBESTI , IERTI! DAR PRIMA PALMA E CEA MAI GREA . STI DACA AI VAZUT FILMUL... IN GENUNCHI MA-N INTORC LA TINE?cu GANI MORACDI?ININSISTA SI VEI VEDEA CE FRUMOASA E DRAGOSTEA SI MERITA NU TE LASA TE PUP EV
kudika609184
Postat pe 17 Decembrie 2014 00:16
Poate doar tu crezi cã situația stã cum ai povestit-o. Trebuie sã vezi și o realitate care poate fi altfel. Încearcã sã înțelegi cã poate soarta vrea sã fie altfel, dar tu încã nu înțelegi, sau nu poți încã sã înțelegi. Impune-ți sã fi altfel. Impune-ți sã crezi cã totul a fost un vis urât, care la trezire te-a traumatizat, dar de care trebuie sã ți cont pe viitor. Meritã sã încerci sã vezi lumea și fãrã ea în viața ta. Dupã nu timp totul va fi mai liniștit, mai bine, doar dacã-ți impui cã vrei sã treci mai repede peste povestea tristã. Numai de tine depinde cum se vor desfãțura lucrurile.
Ieși în lume, zâmbește, fã plâmbãri, cautã cunoscuți, vorbește cu ei. Fã-ți noi cunoștințe, încearcã ceva nou, o activitate, un sport, ceva care sã te ajute sã te debranșezi de la tristețea povesti tale. Cine știe cine te așteaptã dar nu faci nimic sã îi ieși în întâmpinare, sã gãsești persoana care are nevoie de tine. Viața ți-a dat un brânci, dar tu trebuie sã fi în stare sã treci peste necaz, sã te trezești din gândirea apãsãtoare, sã stai un timp pentru a lua viața în brațe cu forțe noi și cu o altã viziune. Bucuriile te așteaptã, fericirea este dupã colț. Succes
Ioan_B
Postat pe 4 Ianuarie 2015 18:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi place de el dar nu stiu cum sa ii spun. 6 De la: vitamina_c 22 Februarie 2011 12:00
e posibil sa se stinga flacara iubirii in decurs de 2 luni??? 43 De la: ionelaela 10 Octombrie 2009 01:00
te`ai mai intoarce la fostul daca ti`zr cere?:| 155 De la: kudika029282 20 Februarie 2010 18:56
Obsesie? 8 De la: XOXO_GG_ 14 Mai 2009 22:04
Ne-am despartit,dar o iubesc si o vreau inapoi 22 De la: Micaell 8 Iulie 2011 10:52