Setari Cookie-uri

Am nevoie de o parere...

oau multumesc ,,ma bucur enorm ca te am ajutat sa citezi
kudika_976884
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:06
De la: kudika_976467, la data 2014-12-28 12:53:21NU TE MAI LAMENTA CA O BABA PROASTA.........TRAIESTI CU UN AMANT IN CONCUBINAJ....MARE PROSTIE .FA-L SA TE IA DE SOTIE DACA NU VREA ,....AFARA CU EL...........IN REST ,MARITATE CU CUNUNIE FA COPII ,AVANSEAZA IN PROFESIE.ALTCEVA NU PREA E NIMIC DE FACUT........!!!!!! SI MAI ALES NU MAI TRAITI IN CONCUBINAJ PROASTELOR.....DE CE VA DATI ASA USOR JUCARIA DINTRE PICIOARE ?/ CREZI CA IN FELUL ASTA TE VA LAUDA CINEVA ???????






In primul rand,am deschis acest topic in speranta ca voi gasi oameni inteligenti care ma vor ajuta cu o parere.Referitor la cele doua postari ale tale-Nu stiu cine esti dumneata,cu acest limbaj de mahala,si cum iti permiti sa ma jignesti dupa bunul plac.Daca Biserica si Scriptura propovaduiesc curatia trupeasca pana la savarsirea casatoriei,in schimb,omul are liberul arbitru,implicit,dreptul de a decide ce sa faca.Instinctul imi spune ca dumneata nu esti o fata bisericeasca si nici vreun trimis al lui D-zeu pe pamant;asa ca daca tot esti asa preocupat/a de pacate si consecinte,vezi-ti dumneata de ale tale-ca nici limbajul dumitale nu este prea ortodox,si nici judecarea pacatelor semenilor tai nu este de competenta ta,asa cum arata invataturile bisericesti!
Amanita
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:07
De la: kudika_976884, la data 2014-12-28 13:06:58oau multumesc ,,ma bucur enorm ca te am ajutat sa citezi



Nu fii rautacios!O sa fii pe lista lui Mos Craciun,la anu',pt ca m-ai ajutat
Amanita
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:09
nu te am ajutat cu nimic altii vor astfel de elogii

si nu s rautacios nicaieri ,pune lupa pe ce ti a zis aceasta persoana si cum sa transformat treptat pentru a cauta apreciere ca te a ,,,,ajutat,,,,

prima data te ia cu binisorul ca cica te a ,,citit,,ce vrei si ca vrei cariera,,dupa incearca sa ti zica cu perdea sa te desparti si ca iubitul tau e indiferent,,,acum incearca sa te faca sa vz cat de ,,,buna ,,,e ea ca ti arata mersul pe aici,toate pentru ati cauta aprecierea
kudika_976884
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:17
De la: kudika_976884, la data 2014-12-28 13:17:16nu te am ajutat cu nimic altii vor astfel de elogii

si nu s rautacios nicaieri ,pune lupa pe ce ti a zis aceasta persoana si cum sa transformat treptat pentru a cauta apreciere ca te a ,,,,ajutat,,,,

prima data te ia cu binisorul ca cica te a ,,citit,,ce vrei si ca vrei cariera,,dupa incearca sa ti zica cu perdea sa te desparti si ca iubitul tau e indiferent,,,acum incearca sa te faca sa vz cat de ,,,buna ,,,e ea ca ti arata mersul pe aici,toate pentru ati cauta aprecierea


Povesti de viata avem cu totii.Sunt multi care iti citeaza din experientele lor proprii pentru a isi argumenta pricipiile.Fiecare are aceasta libertate,precum si aceea de a citi printre randuri,a analiza si a lua o decizie luand in considerare,sau nu,cele spuse de cei din jur.Eu,una,prefer sa las libertate de exprimare tuturor;elogii si plecaciuni nu fac in fata nimanui.Voi multumi oamenilor pentru care simt nevoia sa fac asta,dar...cam la asta ma rezum.La sfarsitul zilei,sunt tot eu,cu mine,si deciizile imi apartin,cu strictete.
Amanita
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:22
da ti seama ca ai avea cateva miliarde de pareri toate diferite daca fiecare ti o etaleaza pe a lui,,in primul rand este imatur sa faci asa cva ca nu toti au conjunctura ta si nu toti sunt ca tn sau ca el

povestea ta e unica si are tratament unic,,,nu ti lua decizii dp povestile altora
kudika_976884
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:28
De la: kudika_976884, la data 2014-12-28 13:28:36da ti seama ca ai avea cateva miliarde de pareri toate diferite daca fiecare ti o etaleaza pe a lui,,in primul rand este imatur sa faci asa cva ca nu toti au conjunctura ta si nu toti sunt ca tn sau ca el

povestea ta e unica si are tratament unic,,,nu ti lua decizii dp povestile altora



Fiecare individ este diferit,implicit,toate relatiile sunt diferite.Nu as urma cliseul oferit de cineva,doar pentru ca a functionat in cazul lor.Nevoile umane difera,si,drept urmare,si sursa fericirii e diferita pentru fiecare persoana.Nu am intentia de a creea un grafic,un studiu de caz...o statistica referitoare la ce ii face pe oameni fericiti.Dar uneori prinde bine sa vezi cum gandesc cei din jur.Poate chiar analizezi dupa un "model dat" pentru a ajunge sa concluzionezi ca modul tau de a actiona este cel sanatos.
Amanita
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:36
nu mai analiza dp nici un model ,,analizeaza dp modelul si conjuctura ta
kudika_976884
Postat pe 28 Decembrie 2014 13:39
Spune-i adevarul si daca te iubeste cu adevarat va intelege.....iubirea cand este la distanta se pierde undeva intre cer si pamant.....esti o fire puternica si stii ce iti doresti si ce vrei de la viata....cu Dumnezeu inanite ca doar iubirea conteaza.....Multa bafta si fie ca NOUL AN sa-ti aduca tot ce iti doresti tu si inima ta.....Sa auzim de bine...
Dana_Sipeanu_1
Postat pe 28 Decembrie 2014 14:01
Da, eșuare sau, mai bine spus, ratare! Succes și sãrbãtori fericite!
kudika_976762
Postat pe 28 Decembrie 2014 15:50
De la: kudika_15804, la data 2014-12-27 08:45:17
De la: Amanita, la data 2014-12-26 22:15:38Nu ma tem de o tara noua,stiu ca imi va fi bine oriunde,atata timp cat am foarte clar in cap faptul ca stiu cine sunt,ce gandesc si ce am de facut.Nu am dubii in ceea ce il priveste pe el,sau sentimentele lui,dar,cel putin din punctul meu de vedere,lucrurile nu mai pot continua la distanta-am varsta la care nu admit sa am o relatie cu un telefon-cariera mea poate continua oriunde in lume,chiar daca voi avea nevoie de sprijinul lui in prima luna...



Ai prezentat foarte bine punctul tau de vedere si il sustin!!!!
Draga mea,orice s-ar spune de validitatea relatiilor petrecute la distanta,personal,nu cred in continutul afirmatiilor respective!!Astfel de relatii impun conduite insotite de multe compromisuri si frustrari,de ambele parti,care,in timp,deterioreaza grav acele relatii!!In baza celor afirmate,te sfatuiesc sa faci tot posibilul sa iti urmezi cariera profesionala ACUM si fara oprire,caci ACUM este timpul sa evoluezi,nu mai tarziu!!!NIMENI nu te va ajuta mai tarziu si te vei zbate cu neputinta si regretele pentru renuntarea la perfectionarea ta!!!Orice viata personala se poate derula frumos,dar nu in detimentul celei profesionale!!!Cele doua merg mana in mana,una o favorizeaza pe cealalta,sa nu fim ipocriti si sa facem fel si fel de afirmatii, cum ca poti sa fii multumit sufleteste avand un statut profesional mediocru,sa fim seriosi!Omul nu trebuie sa sufere la nesfarsit in viata,trebuie sa stie sa armonizeze compartimentul sentimental cu cel profesional!!!

Discuta cu iubitul tau,spune-i direct tot ce doresti de la tine si de la el!!!Nu iti ajusta evolutia profesionala dupa directivele date de iubitul tau,caci nu este corect fata de nimeni,sunteti persoane distincte,cu personalitati si ambitii diferite,dar care va puteti intelege daca ajungeti la un punct de tangenta,in ceea ce priveste relatia voastra!!!Se spune ca ,acolo unde exista iubire,totul este posibil!!!Da,este adevarat,dar nu in conditiile renuntarii la dorintele personale,caci aceea nu mai este iubire,ci esuare!!!!



Da, eșuare și, mai bine spus, ratare! Sãrbãtori fericite!
kudika_976762
Postat pe 28 Decembrie 2014 15:54
De la: kudika_976762, la data 2014-12-28 15:50:18Da, eșuare sau, mai bine spus, ratare! Succes și sãrbãtori fericite!


ai uitat si tu si ea ca dorinta ei personala e iubirea si ratare sau esuare inseamna sa se indeparteze de ea


dar na se pare ca esti aici sa canti in struna si sa compari oamenii cu dracii
kudika_976884
Postat pe 28 Decembrie 2014 16:22
-Dyna-
Postat pe 28 Decembrie 2014 16:56
Nu trebuie sa te temi de a te muta intr-o tara noua ci doar intelept ar fi sa pui in calcul ca daca socotelile de acasa nu coincid cu cele de acolo ,atunci usor nu-ti va fi si daca relatia voastra nu va fi prea roz,atunci cu aer si iubire in dimensiunea noastra nu se poate trai.Da-mi permiti iti te sfatuiesc sa nu sacrifici siguranta si libertatea ta pt. nimeni.Mult succes si multa sanatate!
kudika_957893
Postat pe 28 Decembrie 2014 17:44
De la: Amanita, la data 2014-12-26 21:02:14Buna.Sunt noua pe aici.Am o mare dilema,probabil existentiala.Sunt cu iub de aproape 2 ani.Timp in care am locuit impreuna 1 an si un pic;apoi el a decis sa plece din tara pentru a munci.Desi nu am fost chiar de acord cu asta,am decis sa pastram aceasta relatie si sa mai asteptam un pic pentru ca apoi sa ma mut si eu acolo.De la bun inceput,iub nu a fost de acord ca eu sa imi las job-ul ca sa ma mut acolo-unul destul de bun,de altfel,chiar daca eu am vrut sa fac asta.In urmatoarele 2 saptamani urmeaza sa aflu ce se va intampla anul viitor-daca ma vor transfera in alta tara-alta decat cea in care este el.Inca nu i-am spus asta...dar eu deja am luat decizia sa refuz oferta si sa ma mut la el.Cum sa ii explic ca nu m voi razgandi,si daca ma preseaza sa accept job-ul,eu am decis sa ma despart de el?
Relatia aceasta e mai importanta pt mine decat cariera,banii sau alte avantaje oferite de job...Ce sa fac?



Amanita , candva am fost situatia ta , acum cateva secole
Am ales iubirea , in timp am reconstruit acel job care insemna stabilitatea mea , aveam ambele.
Peste alte secole acelasi om mi-a dat de ales ..de data aceasta am renuntat la iubire .
In nicuna din alegeri nu am avut de pierdut.
Deci , esti o fata isteata , ia decizia corecta si incearca sa pui in aceeasi balata si job-ul si iubirea.
Poate in cazul tau , nu vei fi nevoita sa alegi a doua oara.
-Dyna-
Postat pe 28 Decembrie 2014 19:30
Gagicooo, prea multe vorbe si mult discurs, ai o oferta de contractare in strainatate, chiar daca nu este in acelasi loc unde este el, du-teeeeee, nu te mai uita in urma, discuta cu el, spune-i care este alegerea ta, chiar daca implica separarea, intelege,,,, bine,,,, nu intelege ,,' iar inainte, fiecare pe drumul lui, este destul de greu de facut , de usor, de zis este usor, corect ,dar nu exista alta solutie, barbati mai gasesti tu in drumul tau,oriunde te vei duce, esti fata inteligenta, gospodina, te sustii singura financiar si material, nu mai creste tu barbati la pieptul tau, nu le mai da sa suga, trieste-ti viata frumos, cum ai spus ,,esti singura si aici si oriunde te vei duce pentru o perioada de timp, va veni si la tine o zi cu soare, ai rabdare, esti tanara, ,ai o profesie care multi altii sunt invidiosi, tu esti o exceptie pentru multi dintre noi,accepta oferta de lucru care va veni,si cand v-a expira contractul poate te vei intoarce inapoi sau nu , in functie de ce oportunitati se va ivi.Contractul nu va dura o viata de om,,,, are un timp determinat,asa ca daca el nu este de acord cu alegerea ta , este posibil sa nu fie interesat prea mult de tine, tu simti ca il iubesti,,dar nu il iubesti, iti este frica de singuratate, si ai devenit cumva dependenta de o relatie de cuplu, chiar daca nu are o directie ,,el si-a motivat cumva plecarea cu gasirea unui job afara,, s-a exonerat, stie ca cineva il asteapta si te speculeaza, are un punct de sprijin financiar, si ai convine intr-un fel sau altul, nu stiu daca si el te iubeste, nu am de unde sti,, dar sa nu fii atat de naiva,ai timp si de intemeierea unei famili, de unde stii ca atunci cand veti fi impreuna mariajul vostru dureaza? nu exista asemnea garantii si intrebari in sensul acesta,, mergi inainte si fara el, daca va dori sa iti fie alaturi te va sustine,,, si printre picaturi isi va face timp si pentru tine, ,, poate da sau poate nu ,, nu avem de unde stii, ,.Important este sa ai in vitor sa iti traiesti viata fara prea multe probleme financiare si materiale , si apoi din acel punt realizat vei putea ajuta si iti vei asigura intr-un fel o viata de familie ,, nu perfecta , dara sa te motiveze sa traiesti viata cu copii si o familee fericita,,,si pe scurt, alege in viata sa fii fericita , nu sa ai dreptate, succes!!!!.
kudika_928363
Postat pe 28 Decembrie 2014 21:23
De la: kudika_928363, la data 2014-12-28 21:23:12Gagicooo, prea multe vorbe si mult discurs, ai o oferta de contractare in strainatate, chiar daca nu este in acelasi loc unde este el, du-teeeeee, nu te mai uita in urma, discuta cu el, spune-i care este alegerea ta, chiar daca implica separarea, intelege,,,, bine,,,, nu intelege ,,' iar inainte, fiecare pe drumul lui, este destul de greu de facut , de usor, de zis este usor, corect ,dar nu exista alta solutie, barbati mai gasesti tu in drumul tau,oriunde te vei duce, esti fata inteligenta, gospodina, te sustii singura financiar si material, nu mai creste tu barbati la pieptul tau, nu le mai da sa suga, trieste-ti viata frumos, cum ai spus ,,esti singura si aici si oriunde te vei duce pentru o perioada de timp, va veni si la tine o zi cu soare, ai rabdare, esti tanara, ,ai o profesie care multi altii sunt invidiosi, tu esti o exceptie pentru multi dintre noi,accepta oferta de lucru care va veni,si cand v-a expira contractul poate te vei intoarce inapoi sau nu , in functie de ce oportunitati se va ivi.Contractul nu va dura o viata de om,,,, are un timp determinat,asa ca daca el nu este de acord cu alegerea ta , este posibil sa nu fie interesat prea mult de tine, tu simti ca il iubesti,,dar nu il iubesti, iti este frica de singuratate, si ai devenit cumva dependenta de o relatie de cuplu, chiar daca nu are o directie ,,el si-a motivat cumva plecarea cu gasirea unui job afara,, s-a exonerat, stie ca cineva il asteapta si te speculeaza, are un punct de sprijin financiar, si ai convine intr-un fel sau altul, nu stiu daca si el te iubeste, nu am de unde sti,, dar sa nu fii atat de naiva,ai timp si de intemeierea unei famili, de unde stii ca atunci cand veti fi impreuna mariajul vostru dureaza? nu exista asemnea garantii si intrebari in sensul acesta,, mergi inainte si fara el, daca va dori sa iti fie alaturi te va sustine,,, si printre picaturi isi va face timp si pentru tine, ,, poate da sau poate nu ,, nu avem de unde stii, ,.Important este sa ai o situatie finaciara si materiala,si in vitor sa iti traiesti viata fara prea multe probleme financiare si materiale , si apoi din acel punt realizat vei putea ajuta si iti vei asigura intr-un fel o viata de familie ,, nu perfecta , dar sa te motiveze sa traiesti viata cu copii si o familie fericita,,,si pe scurt, alege in viata sa fii fericita , nu sa ai dreptate, succes!!!!.
kudika_928363
Postat pe 28 Decembrie 2014 21:27
De la: kudika_957893, la data 2014-12-28 17:44:36Nu trebuie sa te temi de a te muta intr-o tara noua ci doar intelept ar fi sa pui in calcul ca daca socotelile de acasa nu coincid cu cele de acolo ,atunci usor nu-ti va fi si daca relatia voastra nu va fi prea roz,atunci cu aer si iubire in dimensiunea noastra nu se poate trai.Da-mi permiti iti te sfatuiesc sa nu sacrifici siguranta si libertatea ta pt. nimeni.Mult succes si multa sanatate!



Alegand IUBIREA, nu inseamna ca isi sacrifica siguranța și libertatea pt cineva
kudika430030
Postat pe 29 Decembrie 2014 01:14
Nu lasa jobul daca este sa fiti impreuna veti fi.Tu si persoana ta esti cea mai importanta.
Rusan_Maria_Cristina_1
Postat pe 29 Decembrie 2014 19:18
De la: kudika430030, la data 2014-12-29 01:14:22
De la: kudika_957893, la data 2014-12-28 17:44:36Nu trebuie sa te temi de a te muta intr-o tara noua ci doar intelept ar fi sa pui in calcul ca daca socotelile de acasa nu coincid cu cele de acolo ,atunci usor nu-ti va fi si daca relatia voastra nu va fi prea roz,atunci cu aer si iubire in dimensiunea noastra nu se poate trai.Da-mi permiti iti te sfatuiesc sa nu sacrifici siguranta si libertatea ta pt. nimeni.Mult succes si multa sanatate!



Alegand IUBIREA, nu inseamna ca isi sacrifica siguranța și libertatea pt cineva


-Dyna-
Postat pe 30 Decembrie 2014 13:44
vede ti,,ce usor si simplu e sa i spui omului o parere normala si obiectiva,,iar daca sti sa ti faci meseria un servici bun gasesti oriunde
kudika_976884
Postat pe 30 Decembrie 2014 13:51
De la: Amanita, la data 2014-12-28 13:07:43
De la: kudika_976467, la data 2014-12-28 12:53:21NU TE MAI LAMENTA CA O BABA PROASTA.........TRAIESTI CU UN AMANT IN CONCUBINAJ....MARE PROSTIE .FA-L SA TE IA DE SOTIE DACA NU VREA ,....AFARA CU EL...........IN REST ,MARITATE CU CUNUNIE FA COPII ,AVANSEAZA IN PROFESIE.ALTCEVA NU PREA E NIMIC DE FACUT........!!!!!! SI MAI ALES NU MAI TRAITI IN CONCUBINAJ PROASTELOR.....DE CE VA DATI ASA USOR JUCARIA DINTRE PICIOARE ?/ CREZI CA IN FELUL ASTA TE VA LAUDA CINEVA ???????






In primul rand,am deschis acest topic in speranta ca voi gasi oameni inteligenti care ma vor ajuta cu o parere.Referitor la cele doua postari ale tale-Nu stiu cine esti dumneata,cu acest limbaj de mahala,si cum iti permiti sa ma jignesti dupa bunul plac.Daca Biserica si Scriptura propovaduiesc curatia trupeasca pana la savarsirea casatoriei,in schimb,omul are liberul arbitru,implicit,dreptul de a decide ce sa faca.Instinctul imi spune ca dumneata nu esti o fata bisericeasca si nici vreun trimis al lui D-zeu pe pamant;asa ca daca tot esti asa preocupat/a de pacate si consecinte,vezi-ti dumneata de ale tale-ca nici limbajul dumitale nu este prea ortodox,si nici judecarea pacatelor semenilor tai nu este de competenta ta,asa cum arata invataturile bisericesti!


Foarte corect!
kudika_976762
Postat pe 31 Decembrie 2014 04:46
De la: ghiompirica, la data 2014-12-28 10:33:15Am citit tot ce ai scris si din cele spuse de tine cel mai evident lucru este disperarea cu care iti doresti familie, spaima de singuratate. Ce pot sa-ti spun din proprie experienta sunt urmatoarele : am avut peste 20 de ani langa mine iubirea vietii mele....a plecat si am ramas in aer : fara un cv profesional care sa ma ajute sa traiesc independenta, sa ma sustin, fara prieteni, cu un gol atat de mare incat imi sfasia sufletul si ma sufoca. Am deja cateva Craciunuri la activ petrecute singura....primul a fost cumplit, urmatoarele au fost frumoase. Pentru ca asa le-am facut eu. Am gasit , cumva, resursa interna, Disperarea nu te face sa alegi ce e mai bine pentru tine, te pacaleste,da impresia falsa ca faci bine ce faci, iar dupa ce trece iti dai seama ca ceva nu e bine, asta vroiam sa spun de fapt. o alta lectie pe care am invatat-o este ca trebuie sa comunici, sa spui tot ce ai pe suflet persoanei de langa tine. Frumos si sincer, fara jigniri, fara ultimatumuri. In totdeauna calea de mijloc este cea mai buna. In cazul tau nu ai alta solutie decat sa ii spui la telefon, skype sau ce-o fi ce se intampla si sa gasiti impreuna o rezolvare. Fara ultimatumuri. Da, e dreptul tau sa alegi profesional ce iti doresti, dar ,pe de alta parte, voi sunteti deja un cuplu, intr-un cuplu deciziile se iau impreuna. Iar daca el nu iti accepta punctul de vedere ceva nu este kosher intre voi. Esti o femeie inteligenta care stie ce vrea, nu-ti neglija cariera profesionala si n-o pune deoparte. O relatie echilibrata le imbina pe amandoua, dar pentru asta e nevoie sa te pui de acord cu cel de langa tine. Si asta ti-o spune o femeie care la 43 de ani a inceput sa isi construiasca un viitor profesional ptr ca pana acolo a fost indragostita si nevasta, jobul nu avea prea mare importanta....si e al naibii de greu la varsta asta! Crede-ma.


Corect!
kudika_976762
Postat pe 31 Decembrie 2014 04:56
De la: kudika_976884, la data 2014-12-28 16:22:59
De la: kudika_976762, la data 2014-12-28 15:50:18Da, eșuare sau, mai bine spus, ratare! Succes și sãrbãtori fericite!


ai uitat si tu si ea ca dorinta ei personala e iubirea si ratare sau esuare inseamna sa se indeparteze de ea


dar na se pare ca esti aici sa canti in struna si sa compari oamenii cu dracii


La mulți ani!
kudika_976762
Postat pe 31 Decembrie 2014 05:11
de acor cu tine...cam la fel i-as fi scris si eu....intii cariera,pt ca la o adica,daca relatia se rupe,sa nu aiba regrete tardive....independenta,inclusiv materiala, primeaza in fata iubirii
hellya
Postat pe 31 Decembrie 2014 22:41
De la: Rusan_Maria_Cristina_1, la data 2014-12-29 19:18:54Nu lasa jobul daca este sa fiti impreuna veti fi.Tu si persoana ta esti cea mai importanta.

intii cariera,pt ca la o adica,daca relatia se rupe,sa nu ai regrete tardive....independenta,inclusiv materiala, primeaza in fata iubirii....se pare ca tocmai iubitul tau te sfatuieste asta,dorind sa-ti faci o cariera...si te sfatuieste bine....e mult mai realist decit tine....visele sint pt cei ce dorm....deci,trezeste-te...multa bafta!

hellya
Postat pe 31 Decembrie 2014 23:00
De la: Amanita, la data 2014-12-26 21:02:14Buna.Sunt noua pe aici.Am o mare dilema,probabil existentiala.Sunt cu iub de aproape 2 ani.Timp in care am locuit impreuna 1 an si un pic;apoi el a decis sa plece din tara pentru a munci.Desi nu am fost chiar de acord cu asta,am decis sa pastram aceasta relatie si sa mai asteptam un pic pentru ca apoi sa ma mut si eu acolo.De la bun inceput,iub nu a fost de acord ca eu sa imi las job-ul ca sa ma mut acolo-unul destul de bun,de altfel,chiar daca eu am vrut sa fac asta.In urmatoarele 2 saptamani urmeaza sa aflu ce se va intampla anul viitor-daca ma vor transfera in alta tara-alta decat cea in care este el.Inca nu i-am spus asta...dar eu deja am luat decizia sa refuz oferta si sa ma mut la el.Cum sa ii explic ca nu m voi razgandi,si daca ma preseaza sa accept job-ul,eu am decis sa ma despart de el?
Relatia aceasta e mai importanta pt mine decat cariera,banii sau alte avantaje oferite de job...Ce sa fac?



Bunã!

Problema este delicatã. Dacã te preseazã sã accepți job-ul din altã țarã se poate trage concluzia cã nu te vrea la el? Nu știu. Nu ar fi clar sutã la sutã cã nu te vrea la el! Dar nici sutã la sutã cã te vrea!

Totuși! Poți decide tu singurã sã te muți la el? Înțeleg cã aceasta ar fi dorința ta. Dar care este, de fapt, dorința lui? Tu ce simți din toatã aceastã situație?

Eu cred cã lucrurile nu sunt clare între voi doi și ar fi mai bine sã vã lãmuriți! Abia apoi puteți lua decizia împreunã.

La mulți ani!
kudika_976762
Postat pe 1 Ianuarie 2015 20:37
Sa-si continuie meeria in tara , iar cand el va considera ca trebuie sa o ia cu el , atunci vor fi impreuna , atata caz ptr o nimiva toata.
-Dyna-
Postat pe 1 Ianuarie 2015 20:52
meseria *
-Dyna-
Postat pe 1 Ianuarie 2015 20:52

De la: kudika_978128, la data 2015-01-01 20:52:22Sa-si continuie meeria in tara , iar cand el va considera ca trebuie sa o ia cu el , atunci vor fi impreuna , atata caz ptr o nimiva toata.


Poate cã da, dacã ar fi cãsãtoriți! Dar nu sunt și el nici nu se grãbește la așa ceva Nu știu dacã au convenit așa ceva. Lucrurile,se pare,nu sunt clare! Are și cãsãtoria rostul ei! Eu cred cã ar putea fi valabil ceea ce spui tu dacã ar fi cãsãtoriți.
kudika_976762
Postat pe 2 Ianuarie 2015 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prostie de moment.. 26 De la: kudika_nikole 24 Ianuarie 2012 17:47
clik 2 De la: wanda_love_you 18 Iulie 2009 07:36
ma intreb de ce 71 De la: kudika199806 21 Septembrie 2010 16:46
Barbatul balanta-femeia varsator 14 De la: manumarius 13 Mai 2010 17:41
Ce e fericirea? 32 De la: pickard 22 Mai 2011 23:33