Setari Cookie-uri

Despartire...

De la: Andrei21, la data 2015-06-25 22:27:08Incepeti cu off-topic...

Va multumesc pentru timpul acordat, maine plec pentru 3 zile sa ma relaxez si sa imi pun ordine in ganduri, nu am sa o mai caut, poate niciodata, poate doar o perioada, deja am o saptamana, o sa mai postez sa va spun cum au evoluat lucrurile.



Relaxare placuta!!Aduna-ti gandurile,analizeaza-le,ia decizia potrivita si traieste-ti viata,esti tanar ,si cu atat mai mult, trebuie sa fii multumit de tine si de realizarile tale!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Iunie 2015 07:20
De la: Andrei21, la data 2015-06-25 22:27:08Incepeti cu off-topic...

Va multumesc pentru timpul acordat, maine plec pentru 3 zile sa ma relaxez si sa imi pun ordine in ganduri, nu am sa o mai caut, poate niciodata, poate doar o perioada, deja am o saptamana, o sa mai postez sa va spun cum au evoluat lucrurile.


unde vezi tu of topice?in imaginatia ta?ti am aratat ca 804 isi da cu presupusul despre oameni care nu ia zavut in viata ei spunand ca are probleme cu psihicul,iar situl o promoveaza pe aceasta femeie care din pacate da senzatia ca nu mai are simtul realitatii

nu ma intereseaza sa povestesti nimic,cauta ti alta si nu ti mai posta relatiile pe situri
kudika_982635
Postat pe 26 Iunie 2015 18:23
Am revenit, mi-e extrem de dor de ea, vreau sa o vad...dar mi-e teama ca orice as incerca, ea ma va respinge, nu am mai vorbit cu ea de 2 saptamani.

Poate si ea si-ar dori sa ma vada, dar poate se simte vinovata si ...nu ma baga in seama, ce ar trebui sa fac eu?
Andrei21
Postat pe 30 Iunie 2015 11:45
De la: Andrei21, la data 2015-06-30 11:45:27Am revenit, mi-e extrem de dor de ea, vreau sa o vad...dar mi-e teama ca orice as incerca, ea ma va respinge, nu am mai vorbit cu ea de 2 saptamani.

Poate si ea si-ar dori sa ma vada, dar poate se simte vinovata si ...nu ma baga in seama, ce ar trebui sa fac eu?



Nimic deosebit!!!Daca se simte vinovata,cu atat mai mult va fi retinuta in incercarea de a te contacta,multi oameni au asfel de reactie,normala din punctul de vedere al psihologilor,in astfel de cazuri!!Pe de alta parte,daca ar mai nutri sentimente pentru tine,crezi ca ar putea-o opri ceva in incercarea de a te contacta???NIMIC SI NIMENI nu ar putea-o face,dimpotriva,ar incerca totul pentru a ajunge la tine!!!!!!

Tinere,cu cat te vei blama mai mult,cu atat vei suferi!!
kudika_15804
Postat pe 30 Iunie 2015 12:07
Inteleg ce spui si iti dau dreptate, dar cum ramane cu "lupta pentru ce iubesti"?

Inainte sa ma paraseasca imi repeta intr-una ca ma vrea dar ca isi doreste sa ma schimb, ca ma pastreaza in telefon trecut "iubi" si ca nu ma sterge + ca pastreaza poze pe facebook si relatie si tot, nu prea dau eu nici 2 bani pe facebook, dar zic asa...ca fapt divers, cum se face ca in cateva zile, ma modificat in telefon, ma trecut Andrey, relatie de pe facebook scoasa si poze sterse? Poate un om sa isi decida sentimentele de pe o zi pe alta? Azi ma saruta si vorbeste frumos cu mine dar imi spune ca nu mai vrea sa fim impreuna si maine imi spune ca nu mai vrea sa ma vada si ca ma uraste, am stat 4 ani si 6 luni langa fata asta, dar absolut niciodata nu am vazut-o atat de ciudata..

Dupa cum am spus si la inceput, ne-am mai despartit candva in trecut si o vara intreaga am tot asteptat-o, cand intr-un final am obosit sa mai incerc si ii spusesem ca gata, eu de azi o las in pace, ea s-a intors la mine, bineinteles...am acceptat si am continuat relatia.

Daca si acum urmeaza la fel, sa astept vreo 3-4 luni sa se intoarca, as astepta fara pic de stres, poate par putin plecat cu capul, multa lume, majoritatea fete imi spun ca nu au vazut baiat sa sufere asa dupa o fata, cred ca nu mi-ar fi greu sa incep o noua relatie, dar nu vreau sa fac asta, vreau sa lupt pentru fata pe care o iubesc si langa care credeam si poate inca mai cred ca vreau sa traiesc toata viata.

Sunt partial convins ca daca as putea avea o discutie cu ea intr-un loc retras, parc, in casa sau oriunde, as putea sa o fac sa inteleaga anumite lucruri, dar ea nici nu vrea sa auda sa iesim ...

E ciudat, stiu, dar "micile aventuri" m-au facut sa realizez ce om bun am avut tot timpul langa mine si nu am stiut sa tin de el, m-am jucat cu focul, pana s-a stins sau pana cand am luat foc, daca se potriveste mai bine.
Andrei21
Postat pe 30 Iunie 2015 22:49
De la: Andrei21, la data 2015-06-30 22:49:56Inteleg ce spui si iti dau dreptate, dar cum ramane cu "lupta pentru ce iubesti"?

Inainte sa ma paraseasca imi repeta intr-una ca ma vrea dar ca isi doreste sa ma schimb, ca ma pastreaza in telefon trecut "iubi" si ca nu ma sterge + ca pastreaza poze pe facebook si relatie si tot, nu prea dau eu nici 2 bani pe facebook, dar zic asa...ca fapt divers, cum se face ca in cateva zile, ma modificat in telefon, ma trecut Andrey, relatie de pe facebook scoasa si poze sterse? Poate un om sa isi decida sentimentele de pe o zi pe alta? Azi ma saruta si vorbeste frumos cu mine dar imi spune ca nu mai vrea sa fim impreuna si maine imi spune ca nu mai vrea sa ma vada si ca ma uraste, am stat 4 ani si 6 luni langa fata asta, dar absolut niciodata nu am vazut-o atat de ciudata..

Dupa cum am spus si la inceput, ne-am mai despartit candva in trecut si o vara intreaga am tot asteptat-o, cand intr-un final am obosit sa mai incerc si ii spusesem ca gata, eu de azi o las in pace, ea s-a intors la mine, bineinteles...am acceptat si am continuat relatia.

Daca si acum urmeaza la fel, sa astept vreo 3-4 luni sa se intoarca, as astepta fara pic de stres, poate par putin plecat cu capul, multa lume, majoritatea fete imi spun ca nu au vazut baiat sa sufere asa dupa o fata, cred ca nu mi-ar fi greu sa incep o noua relatie, dar nu vreau sa fac asta, vreau sa lupt pentru fata pe care o iubesc si langa care credeam si poate inca mai cred ca vreau sa traiesc toata viata.

Sunt partial convins ca daca as putea avea o discutie cu ea intr-un loc retras, parc, in casa sau oriunde, as putea sa o fac sa inteleaga anumite lucruri, dar ea nici nu vrea sa auda sa iesim ...

E ciudat, stiu, dar "micile aventuri" m-au facut sa realizez ce om bun am avut tot timpul langa mine si nu am stiut sa tin de el, m-am jucat cu focul, pana s-a stins sau pana cand am luat foc, daca se potriveste mai bine.


Se poarta astfel cu tine pentru ca i-ai acceptat prima "cadere",ti-a prins slabiciunea si s-a jucat cu tine!!!Iti inteleg sentimentele ,pentru ca stiu cum este sa iubesti pe cineva,sunt niste trairi,pe care numai indragostitii le pot avea!!! Ati avut un timp de relatie,este firesc sa te resimti dupa incheierea ei,dar daca tanara respectiva refuza contactul cu tine,ce mai poti face????Repet,daca respectam adevarul suselor tale,fosta ta iubita prezinta niste manifestari ciudate si anormale,care ingrijoreaza,nu sunt firesti,oricat de problematica ar fi situatia!! Instabilitatea aceasta emotionala conduce la incertitudinea relatiei,doresti sa traiesti intr-un continuu zbucium interior????Ai,si tu,partea ta de vina,dar nu poti forta o persoana sa faca ceva ce nu isi doreste!!!Un om isi schimba sentimentele de la o zi la alta ,numai atunci cand acele sentimente nu sunt reale si profunde,altfel nu se explica!!!

Doresti as lupti pentru tanara resectiva???Foarte bine,nu te poate opri nimeni,dar cauta sa constientizezi daca actiunea ta si destinatara iubirii tale merita sacrificiile,care nu vor intarzia sa apara!!
kudika_15804
Postat pe 1 Iulie 2015 09:03


Andrei
"""E ciudat, stiu, dar "micile aventuri" m-au facut sa realizez ce om bun am avut tot timpul langa mine si nu am stiut sa tin de el, m-am jucat cu focul, pana s-a stins sau pana cand am luat foc, daca se potriveste mai bine.




Eh , lasa ca pana te insori iti trece :) din fiecare relatie pe care o vei avea , vei invata din propriile greseli , sa devii un barbat care va sti ce sa-i ofere unei femei ce merita sa fie apreciata.
Succes la fete si vezi cum faci sa nu se mai repete
kudika_988778
Postat pe 1 Iulie 2015 15:51
Simt ca nu mai pot sa gandesc, tot ce vreau este sa o vad, sa o ating, sa o simt aproape de mine, sa ma completeze, daaaaar, e un mare daaaar, mi-e atat de frica sa o caut, mi-e teama ca o sa fiu iar respins, pur si simplu nu mai am forta necesara sa gandesc ce trebuie sa fac...
Andrei21
Postat pe 1 Iulie 2015 20:49
in primul rand nu trebui sa asculti ce zice 804,in al doilea ii dai dreptate pentru ca esti baiat pe un site de femei care te plangi ca te a parasit femeia,,,adica nu prea te duce capul,,,

trebui sa ti cauti alta ,asta tre sa faci si sa nu mai scri nimic aici,,iar in aceasta situatie sexul bun nu te ajuta cu nimic pentru ca probabil are parte de altul deja
kudika_982635
Postat pe 1 Iulie 2015 21:22
De la: Andrei21, la data 2015-07-01 20:49:50Simt ca nu mai pot sa gandesc, tot ce vreau este sa o vad, sa o ating, sa o simt aproape de mine, sa ma completeze, daaaaar, e un mare daaaar, mi-e atat de frica sa o caut, mi-e teama ca o sa fiu iar respins, pur si simplu nu mai am forta necesara sa gandesc ce trebuie sa fac...



Esti "moale",acesta este si motivul pentru care fosta iubita a profitat de tine!!Nu am ce sfat sa iti mai dau,nu agreez barbatii plangaciosi!!!Un barbat trebuie sa stie cand si cum sa se comporte ca un adevarat barbat!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iulie 2015 14:55
Mi-am calcat pe orgoliu, am deblocat-o din telefon, de pe facebook si i-am dat un mesaj scurt, dupa care am fost sa o vad.

Era total schimbata, nu mai avea acea ura in vorbe si in suflet, era mult mai calma, am schimbat cateva vorbe. De data asta eu am fost cel care am luat o pozitie rece in fata ei, nu am mai cerut iertare, impacare..etc, i-am spus ca inteleg ce a facut, ca poate e mai bine ca ne-am despartit, ii daduse lacrimile...si mi-a promis ca o sa iesim sa mai vorbim.

Mi-a mai spus si ca nu are increderea necesara ca ma voi schimba, mi-a spus ca ea crede ca o sa fiu mai bun doar la inceput, pe urma revin la vechile obiceiuri.

Andrei21
Postat pe 2 Iulie 2015 19:53
nu ne intereseaza ,nu mai scrie,,cauta ti alta si nu mai sa ce ai facut
kudika_982635
Postat pe 2 Iulie 2015 20:06
si scoate ti poza cu ea daca nu mai esti cu ea
kudika_982635
Postat pe 2 Iulie 2015 20:07
De la: Andrei21, la data 2015-07-02 19:53:38Mi-am calcat pe orgoliu, am deblocat-o din telefon, de pe facebook si i-am dat un mesaj scurt, dupa care am fost sa o vad.

Era total schimbata, nu mai avea acea ura in vorbe si in suflet, era mult mai calma, am schimbat cateva vorbe. De data asta eu am fost cel care am luat o pozitie rece in fata ei, nu am mai cerut iertare, impacare..etc, i-am spus ca inteleg ce a facut, ca poate e mai bine ca ne-am despartit, ii daduse lacrimile...si mi-a promis ca o sa iesim sa mai vorbim.

Mi-a mai spus si ca nu are increderea necesara ca ma voi schimba, mi-a spus ca ea crede ca o sa fiu mai bun doar la inceput, pe urma revin la vechile obiceiuri.




Andreeeeei , fata din poza se vede ca este o fata cuminte , si unde mai pui ca este si frumoasa .
Lasa-ti obiceiurile urate deoparte si nu mai repeta aceleasi greseli pe care le-ai mai facut , ca nu vad eu sa fii chiar un ingeras .
Fata asta te-a iertat in 4 ani de mai multe ori , nu crezi ca este cazul , ori sa o lasi in pace , ori sa o iubesti cu respectul cuvenit ! Eu ii dau dreptate ei , si cred ca de data asta este ultima sansa pe care o primessti din partea ei .
Poate ca ti-a mai venit mintea la cap , poate...
kudika_988778
Postat pe 2 Iulie 2015 20:36
Si crezi ca ai taria necesara sa te schimbi in bine si sa ramai asa?!
kudika_981773
Postat pe 3 Iulie 2015 00:25
De la: Andrei21, la data 2015-07-02 19:53:38Mi-am calcat pe orgoliu, am deblocat-o din telefon, de pe facebook si i-am dat un mesaj scurt, dupa care am fost sa o vad.

Era total schimbata, nu mai avea acea ura in vorbe si in suflet, era mult mai calma, am schimbat cateva vorbe. De data asta eu am fost cel care am luat o pozitie rece in fata ei, nu am mai cerut iertare, impacare..etc, i-am spus ca inteleg ce a facut, ca poate e mai bine ca ne-am despartit, ii daduse lacrimile...si mi-a promis ca o sa iesim sa mai vorbim.

Mi-a mai spus si ca nu are increderea necesara ca ma voi schimba, mi-a spus ca ea crede ca o sa fiu mai bun doar la inceput, pe urma revin la vechile obiceiuri.



Increderea intr-o persoana se castiga greu si se pierde foarte repede!!!Unde nu mai exista incredere,nu mai este posibil absolut nimic!!!!Las-o in pace,invata din greselile voastre si vezi-ti de viata ta!!!Sufletul ranit este greu vindecabil!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Iulie 2015 07:12
De la: kudika_15804, la data 2015-07-03 07:12:10
De la: Andrei21, la data 2015-07-02 19:53:38Mi-am calcat pe orgoliu, am deblocat-o din telefon, de pe facebook si i-am dat un mesaj scurt, dupa care am fost sa o vad.

Era total schimbata, nu mai avea acea ura in vorbe si in suflet, era mult mai calma, am schimbat cateva vorbe. De data asta eu am fost cel care am luat o pozitie rece in fata ei, nu am mai cerut iertare, impacare..etc, i-am spus ca inteleg ce a facut, ca poate e mai bine ca ne-am despartit, ii daduse lacrimile...si mi-a promis ca o sa iesim sa mai vorbim.

Mi-a mai spus si ca nu are increderea necesara ca ma voi schimba, mi-a spus ca ea crede ca o sa fiu mai bun doar la inceput, pe urma revin la vechile obiceiuri.



Increderea intr-o persoana se castiga greu si se pierde foarte repede!!!Unde nu mai exista incredere,nu mai este posibil absolut nimic!!!!Las-o in pace,invata din greselile voastre si vezi-ti de viata ta!!!Sufletul ranit este greu vindecabil!!!


Sa va spun noutatile?

Hai sa va spun,

Ne-am intalnit in seara asta, i-am promis ca e ultima oara.. mi-a tot repetat ce a deranjat-o si ce a dus la decizia care a luat-o, eu normal ca stiam si am aprobat-o, cu greu, in perioada ce urmeaza am sa incep sa uit de ea. Multumesc pentru pareri, sfaturi si toate cele. Nu stiu cum o voi uita sau daca voi reusi si nu vreau sa ma gandesc ce voi face daca ma va cauta ea de acum inainte.
Andrei21
Postat pe 6 Iulie 2015 22:28
De la: Andrei21, la data 2015-07-06 22:28:55
Sa va spun noutatile?

Hai sa va spun,

Ne-am intalnit in seara asta, i-am promis ca e ultima oara.. mi-a tot repetat ce a deranjat-o si ce a dus la decizia care a luat-o, eu normal ca stiam si am aprobat-o, cu greu, in perioada ce urmeaza am sa incep sa uit de ea. Multumesc pentru pareri, sfaturi si toate cele. Nu stiu cum o voi uita sau daca voi reusi si nu vreau sa ma gandesc ce voi face daca ma va cauta ea de acum inainte.



Nu te va cauta,deci poti sta linistit,in aceasta privinta!!!Viata isi urmeaza cursul,intra in ea si traieste pe parcela destinata tie!! Esti tanar,totul va lua alt curs,o data cu maturizarea ta!!!Succes!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Iulie 2015 07:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai fac 7 De la: valy90 12 Ianuarie 2011 00:07
Friends with benefits?! 4 De la: kudika_8080 25 Octombrie 2012 21:30
DeeDeeKiss 6 De la: Ame_ly 24 Mai 2011 10:27
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
Iubire pierduta... sau nu... 5 De la: anutzzaa 8 Septembrie 2010 17:38