Setari Cookie-uri

Cum sa uit de EL?

Draga Deea...citesc si nu imi vine sa cred cat de bine se potriveste povestea ta cu ceea ce traiesc eu acum cu cateva mici diferente care probabil nu au nici o legatura. Traiesc iadul pe pamant am slabit 17 kg in 3 saptamani si nu pot sa cred cum sotul meu s-a schimbat asa dintro data cu 180 de grade fata de cum era acum 5 ani. Radical!.. Nu pot sa iti dau nici un sfat ci doar sa iti impartasesc durerea si sa iti spun ca mai bine ca mine nu te intelege nimeni...Povestea ta e copie la indigo cu a mea....In lungile mele discutii cu prietenele mele pt ca de familie nu poate fi vorba un singur sfat cred ca am sa il iau....Indiferenta!!!!...Voi fi indiferenta la tot ceea ce face, voi aproba tot ceea ce zice , imi vad de viata mea in continuare, chiar daca doare cumplit, ma imbrac , ma machiez, dar ma port onorabil si cred ca i-am dat de gandit. Cu cat tipi si cu cat lupti cu cat cauta sa fuga. Barbatilor nu le place "la colt". Vor cauta sa "taie" si sa se elibereze. Lasa-l liber, nu ai alta sansa ca sa isi faca "mendrele" asa cum se zice si ai sa vezi ca are sa se intoarca inapoi singur cant totul i se va parea o iluzie ceea ce a trait fara tine....totul i se va parea fals. Intre timp nu fa greseli, nu transmite vorbe, vorbeste frumos, daca suna , raspunde fi politicoasa, deschide subiecte noi de discutie si niciodata pe cele vechi, si mai presus de orice nu il condamna pentru nimic. Tot timpul sa iti asumi in fata lui o parte din vina si sa ii spui mai tot timpul cata dreptate are si asa mai departe. Binenteles asta daca il vrei inapoi asa cum il vreau eu. As dori sa pot sa mi-l scot din suflet dar nu pot si nu stiu cum sa fac. Ce simplu ar fi daca nu l-as iubi asa mult....Mult mai simplu si nu as suferii atata....
Vezi ce se inatampla dupa o perioada...sa nu suni niciodata lasa pe el sa o faca. Trebuie sa ai rabdare , multa rabdare....ai sa vezi..Poate dura si 6 luni.. Crede-ma la mine a inceput deja sa functioneze un pic . Sufar cumplit dar nu arat. Imi musc limba ori de cate ori pleaca in alata camera sa vorbeasca la mobil... E o nebuloasa pt el de ce nu imi mai pasa.. de ce sunt un zambet toata ziua....cum de dansez prin casa stiind ca el vorbeste cu o femeie?..Cum de gatesc asa de bine ? iar acum de cand am slabit 17 kg arat beton si am grija de mine mai mult ca oricand.
Ca orice barbat are o criza si ca toate crizele trec si trebuie sa il ajut sa treaca peste... Barbatii nu sunt ca femeile..nu isi pot controla hormonii si de obicei gandesc cu alte membre decat capul asa ca noi trebuie sa gandim pt ei. Daca cu adevarat il vrei inapoi ai sa lupti dar trebuie sa fii desteapta si rabdatoare.
Iti doresc succes si keep in touch....sper sa ne putem impartasii si pe mai departe rezultatele daca ma pot exprima asa. si nu uita.. TOTI FACEM GRESELI...TREBUIE DOAR SA INVATAM SA IERTAM SI SA NE LASAM IERTATI!
Farasa
Postat pe 29 Decembrie 2007 12:14
Draga Farasa, imi pare atat de rau ca treci si tu prin asa ceva...nu doresc asa ceva nici la cel mai mare dusman al meu...dar ma bucur ca tu mai ai puterea sa lupti pt.el...eu m-am resemnat deja cu faptul ca s-a terminat..si nu mai am pt.cine sa lupt...ai foarte mare dreptate intr-o privinta:cu cat il tratezi cu mai multa indiferenta cu atat ii dai mai mult de gandit...eu am facut greseala sa-l sun mereu, sa nu-l las sa vada cum este intr-adevar fara mine...ne despartisem de 3 luni, dar noi in prima luna ne intalneam in fiecare sambata, apoi vb in fiecare saptamana la telefon, pt. ca eu ca fraiera il sunam..si uite asa el se distra cu floricica lui si era sigur ca fraiera o sa-l sune...acum nu am mai vb cu el de 2 sapt....si am impresia ca nu am mai vb de 2 ani...nici macar nu s-a simtit sa-mi trimita un mesaj de Craciun..nimic...si prin asta mi-a aratat ca nu mai insemn nimic pt.el...atunci eu de ce sa mai lupt pt.el??Chiar daca il tratez cu indiferenta tot nu cred ca se mai intoarce la mine, ca se mai gandeste la mine..poate sa treaca si 6 luni...il cunosc destul de bine..cand a zis gata, pai asa este...treaba lui....Intr-adevar il iubesc, ma gandesc la el, il doresc langa mine...dar dragoste cu sila nu se poate...Eu iti doresc multa rabdare, sa ai grija de tine, aranjaza-te ca niciodata...si indiferenta totala fata de el...daca crezi ca da roade...Te pup si NU TE LASA!!!!
deea_elena
Postat pe 29 Decembrie 2007 15:00
As putea sa-ti raspund cu o zicala: "Don`t worry about the people in your past; there`s a reason they didn`t make it to your future!" Si traducerea ar fi cam asa: Nu ar trebui sa-ti mai pese de oameniii care au facut parte din trecutul tau, exista un motiv bun pentru care nu vor face parte din viitoarul tau. Poate ar trebui sa te gandesti la ce am scris eu si sa mergi mai departe... viata este frumoasa si trebuie sa inveti sa te bucuri din nou de ea...
Only_me26
Postat pe 4 Ianuarie 2008 16:19
toate am trecut prin asta sau vom trece. oricum, ideea este ca timpul le vindeca pe toate! safe
Ionana
Postat pe 5 Ianuarie 2008 00:05
am trecut prin ceva asemanator... innebunesti cand il stii cu alta si stii de ce... ptr ca el si-a gasit jumatatea primul, egoismul din fiecare isi spune cuvantul.... ce sa-i faci unii isi gasesc mai greu... dupa mai multe relatii esuate... in sf pot sa zic ca mi-am gasit jumatatea... multa bafta
mvlaura
Postat pe 5 Ianuarie 2008 00:27
si eu trec prin ceva asemanator......la inceput asa am zis si eu k o sa fiu indiferenta,apoi m-am ganidt k o sa se obisnuiasca asa si o sa zica k ii e bine si fara mine ..atata timp cat are bani si masina si se ditreaza..specific varstei lui.....l-am sunat,am vorbit mult(vechiul nostru obicei sa vorbim cu orele la telefon)..imi era mai bine pt k lamurisem multe chestii....m-am si intalnit cu el ..simtisem o schimbare la el ..glumea cu mn,cum o facea de obicei (nu chiar la fel dar totusi..speram)..dar mai facea unele faze care m-au deranjat.....dar probabil a fost mai atent cu el ..pt k eram singuri in camera ...si hormonii lor sunt de nestapanit ..chiar dk nu am avut relatii intime..si ma bucr ..pt k acum as fi fost la pamant....acum incerc sa ma abtin sa mai vb cu el .......pt k ma gandesc k dk ma mai iubea nu se purta asa...s-a schimbat....aveti grija de voi si hai SA NU NE LASAM DOBORATE DE EI ....suntem mult mai puternice decat credem ..va pup
dalma
Postat pe 14 Ianuarie 2008 22:10
Cred ca baiatul asta vrea sa ma innebuneasca...nu mai vorbisem cu el de vreo 2 luni, incepusem sa-l uit putin..si intr-o noapte ma suna pe la 12...cu o abratie mai mare decat el...ma intreaba dc i-am dat eu nr.lui de tel. la vreo fata, ca l-a sunat o tipa...bla , bla , bla....i-am spus ca nu am nici o legatura..eram prea adormita si socata ca sa mai vb cu el...apoi toata noaptea nu am mai dormit din cauza lui.A doua zi la serviciu eram rupata de somn, aveam niste nervi pe el si nu m-am putut abtine si i-am tr un msj..i-am spus sa fie si el rupt toata ziua cum st eu acum rupata de somn din cauza lui, si dc vrea sa m-ai ma intrebe ceva sa sune la o ora mai rezonabila, nu la 12 noaptea...si la sfarsit l-am facut cretin...Dupa 10 min. ma suna...ca de ce-l jignesc, ca el nu m-a jignit pe mine si ca-si cere scuze ca a sunat la ora aia, dar el era sigur ca eu l-am sunat impreuna cu tipa aia, ca stiam ca este cu iubita si ca vr sa-i fac probleme, ca se asteapta la tot ce este mai rau din partea mea...apoi discutia noastra o i-a razna...A avut tupeul sa ma intrebe dc m-am culcat cu cineva...m-am enervat asa de tare si i-am spus ca da, logic...el a zis ca nu ma crede si ca-l mint si-n ultimul moment..a zis ca stie tot ce am facut eu in ultimul timp..de la sora mea(ei se inteleg bine).Apoi imi spune ca fata cu care este stie ca inca mai tine la mine, ca nu m-a uitat...Eu i-am spus ca aia nu e sigura de el, ca mi-a demonstrat asta printr-un msj pe care mi l-a tr..ca el e al ei si asa va fii mereu, asta dupa 2 luni de rel. cu el...si el mi-a raspuns:iti spun eu andreea, ea nu e sigura de mine nici cand sunt langa ea..ca nu mai sunt prostul care eram...acum nu mai iubesc eu, le fac pe ele sa ma iubeasca si pe mine sa nu ma intereseze...Frumos raspuns...m-a lamurit in privita sentimentelor lui pt.ea...Apoi seara am vb cu sora mea..a zis ca el a sunat-o si a intrebat-o dc am vreo rel mai serioasa..adik dc m-am culcat cu cineva...ea i-a zis ca nu crede, ca ies cu un baiat, dar nu m-am culcat cu el.Si sormea l-a intrebat dc tine la asta...el i-a spus ca are momente cand simte ca tine la ea...si momente cand nu-i pasa deloc de ea...dar nu ar da-o pe ea pe mine...pt ca dc m-ar suna pe mine, noi dupa 10 min de conversatie, ne certam ca de obicei...si i-a mai zis ca el toata ziua vorbeste numai de mine, de fam mea...si de fatza cu aia, si aia i-a zis sa incerce sa nu mai vorbeasca asa mult despre noi...Pana acum eram sigura ca m-a uitat....dar acum nu stiu ce sa mai cred..iar incep sa ma gandesc la el..la noi...si iar incep sa sufar...dar stiu ca intre noi nu v-a mai exista nimic...decat o amintire dulce- amaruie...dar recunosc...inca il mai iubesc...si daca as fii sigura ca si el mai simte ceva pt.mine...as lupta pt el...dar el pe zi ce trece imi demonstreaza ca o vrea pe tipa aia, dc nu ar vrea-o nu ar mai sta cu ea...nu stiu ce sa mai cred, fir-ar sa fie..atunci de ce naiba se mai intereseaza de mine, cu cine ma culc, ce fac...cred ca face toate astea, sa se razbune pe mine...sa ma faca sa sufar...se joaca cu sentimentele mele...dar de acum nu-i mai permit..promit.....
deea_elena
Postat pe 16 Ianuarie 2008 10:15
buna. draga mea, am citit toate mesajele pe care le-ai primit....si ceea ce ai scris tu. imi pare sincer rau ca suferi. dar oarecum aceasta suferinta a ta singura ti-ai provocat-o. pot sa iti dau multe exemple. dar sa incep cu inceputul. prietenul meu inainte de a fi cu mine a avut o relatie de vreo 2 luni cu o tipa.... care il suna, il stresa. nu eu am fost cea care a inceput aceasta relatie. el s-a tinut de capul meu sa fim impreuna. pana mi-am dat seama ca vb la tel cu respectiva...si de atunci a inceput scandalul. e destul de nasol sa incepi o rel cu un tip care inainte a avut o rel...totusi au fost 5 ani!... el este cel ipocrit. eu sunt impreuna cu prietenul de aproape 3 ani...dar nu bag mana in foc pt el. si ma gandesc in primul rand la persoana mea. la el....abia dupa. eu te intreb simplu: il iubesti? nu cumva ai reactia asta ddatorita faptului ca are pe altcineva? daca il iubesti... nu te complace in ipocrizie. singura ai ajuns in situatia asta. de ce atunci cand te certai cu el ieseai cu altii? sa ii faci lui in ciuda? asa te porti cu persoana pe care o iubesti? ai spus in primul comentariu... ca la inceput nu il iubeai. atunci de ce ai stat cu el? eu as zice sa nu incerci sa pari a fi ceea ce nu esti.pune-te pe tine pe primul loc... nu face fapte doar gandind ce ar zice el daca... nu are sens. si cand te-a intrebat dc te-ai culcat cu altul...de ce ai mintit? tu ai avea incredere in tine? sincer acum. si tine minte ceva: odata ce ai pierdut increderea unei persoane... niciodata nu o mai poti recastiga. de ce nu joci cu cartile pe fata? asa ar fi mai corect. invita-l la o cafea...spune-i ce crezi,,,,si mergi mai departe. scuze, nu am scris acest mesaj decat pt a te face sa vezi si altfel lucrurile. sper ca nu te-am suparat
talida22
Postat pe 18 Ianuarie 2008 16:45
Draga talida22..nu m-ai suparat cu nimic..si ai dreptate in tot ce ai spus..nu stiu de ce l-am mintit ca m-am culcat cu altcineva..probabil din mandrie, sa nu creada ca mai sufar dupa el, sa-i arat ca l-am uitat...daca pe el l-am putut mintii..pe mine nu ma pot minti...inca il iubesc enorm..si nu-mi imaginez momentan sa fiu cu alt baiat...inca este prea devreme...Cat despre invitatia la cafea...mi-a povestit sora mea, ca a sunat-o el intr-o seara si au vb despre mine...si el i-a spus ca ar vrea sa ma invite odata la o cafea, sa vada dc m-am schimbat cu ceva...dar doar ca amici..sora mea i-a spus ca nu are rost...probabil, se gandea ea ,ca iar o sa-mi fac sperante cu el si nu ar av rost....Nu mai stiu, sincer iti spun ce simt pt.el..uneori ii simt enorm de mult lipsa...mi-l doresc alaturi de mine, ma rog sa vina sa-mi ceara iertare iar eu sa am puterea sa-l iert, sa o luam de la inceput...dar...apoi imi vin in minte toate vorbele grele pe care mi le-a spus, unele pe buna dreptate, altele nu....si simt o mare dezamagire fatza de el..simt ca nu as mai putea sa fiu cu el, sa-l sarut...imi vin in minte imagini cu el si cu fata aia...si simt ca totul este pierdut..m-a facut sa sufar prea mult...si sincer dc gandesc o clipa logic....el nu mai ma iubeste pe mine...iubeste fata cu care a ales sa fie..astea sunt exact vorbele lui...daca ma iubea pe mine..era cu mine..dar el este cu ea!!!Oricum ms mult pt.comm...ma bucur ca ai fost sincera si mi-ai spus exact ceea ce crezi....
deea_elena
Postat pe 18 Ianuarie 2008 21:12
pai spui ca te-a ranit ca a stat cu tipa asta. eu te intreb: este prima abatere? a ta cata este? eu zic ca in dragoste merge sa joci cu cartile pe masa. nu e o rusine sa iubesti o persoana. oarecum imi imaginez cum era relatia ta cu el. cred ca dc ati fi amandoi mai calmi, mai maturi, mai putin orgoliosi ati reusi sa rezvati acest impas, sa va dati seama ce simtiti cu adevarat unul pt celalalt. intr-adevar se mai intampla sa iti vina pt o clipasa il strangi de gat pe cel de langa tine. dar apoi te gandesti la lucrurile frumoase si razi si tu de gandurile ce le-ai avut. cu calm, respect si incredere se pot gasi solutii la toate problemele.
talida22
Postat pe 18 Ianuarie 2008 21:56
talida,pot sa te contrazic putin ?dar daca tu vb calm,el nu rasp deloc,sau zice ceva in 2 peri,vezi ca face la fel pe urma ,nu te enervezi ?cand vezi ca vorbesti singura ?
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 15:13
cred ca-i prea mult zgomot pentru (aproape) nimic! ca daca unul/una te-a ranit, rau de tot, atunci nu te iubea. si daca nu te iubea, de ce nu incercati voi, fetelor, care tot dati sfaturi si spuneti ca ati trecut cam toate prin situatii similare, si cat ati suferit-fara noima, cred eu-deci, de ce nu incercati sa fiti putin logice, sa rationati, asa, ca la matematica? si veti vedea ca nu veti mai suferi aiurea. adica, ideile de baza sunt : 1) el te-a ranit; 2) daca te-a ranit, inseamna ca nu te iubea; 3) daca nu te iubea, tu de ce mai plangi dupa el?; 4) in continuarea lui 3-daca nu te iubea, ce-ti mai pasa tie ca acu' ii cu alta, si de ce te mai face asta sa te simti nasol? simplu, nu? ca la mate...

Postat pe 18 Februarie 2008 10:25
pentru ca :unii barbati au darul sa te faca psihic,sa incepi sa gandesti ,stai asa,ca poate ma iubea,ca mi-a zis odata ,mi-a demonstrat odata,ca poate io-s de vina,etc.si uite asa ajungi sa -ti pui 1001 si una de intrebari - iti pasa ca e cu alta,ca nu il stiai in stare,credeai ca tine la tine incat sa nu te lase ,aveai siguranta si incredere in el ca nu te paraseste,inertia te face sa crezi in continuare ca poate mai tine la tine,ca din experienta proprie stim ca sentimentele nu apar si dispar peste noapte
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 10:53
lief, toate verbele tale sunt conjugate la timpi trecuti, imperfect sau perfect compus, pare-mi-se. si-atunci, daca totul e la trecut, 'mi-a zis'/'mi-a demonstrat'/'aveai siguranta, incredere' etc, de ce sa iti mai bati capul? tocmai asta ziceam : lasa trecutul in trecut, fii rationala, nu ilogica, si CARPE DIEM/ COGLI L'ATTIMA! viata chiar e foarte scurta, fetelor...

Postat pe 18 Februarie 2008 10:59
pai da,dar pe de alta parte tindem sa nu repetam experienta avuta,si sa invatam ceva din ea,d-asta se ia la disecat tot :)
lief
Postat pe 18 Februarie 2008 11:03
iulia little, cand a fost dragostea rationala??..cand iubesti, din pacate judeci mai mult cu inima decat cu mintea...sunt de parere ca atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva, cand ai incredere in persoana respectiva si ea te dezamageste total,cand te astepti mai putin, nu mai poti judeca atat de logic, durerea nu te lasa..spun asta pt ca am trecut prin asa ceva...eram constiienta ca el nu merita nici o lacrima de-a mea, nu merita nici macar sa ma gandesc la el, mai ales sa ma consum ca il stiu cu aia, ca-l vad cu aia...dar nu are cum sa nu te doara, pt. ca ai pus mult suflet...si cu timpul durerea aia enorma de la inceput trece..putin cate putin...dar dezamagirea fatza de el..nu cred..cat despre incredere in el nici nu mai poate fi vorba...asa se intampla cand iubesti cu adevarat...mai ales cand te indragostesti de o persoana care nu merita...oricum ai dreptate..trebuie sa lasam trecutul in urma, dar totusi sa invatam ceva din el..si sa traim prezentul asa cum este el acum..take care:):)
deea_elena
Postat pe 18 Februarie 2008 13:17
deea-elena, citeste si tu nitel, mai da-te pe net, uita-te pe discovery/history, du-te la o biblioteca, si vei afla ceea ce unii dintre noi stim demult ca nu are nici o legatura 'inima' cu dragostea. ca totul e un proces chimic, filtrat de catre creier. si nu-mi spune ca stii tu pentru ca ai trecut prin din astea. tocmai pentru ca trecui si eu prin din-astea, doar ca, spre deosebire de tine, eu am tras si niste concluzii, am scris ce am scris. si da, stiu ce vrei sa zici cu dragostea irationala. cand nu mai stii de tine, nu mai vezi nimic decat pe el, nu mai vrei decat sa te tina in brate, sa te pupe si sa faceti dragoste non stop. stiu si cum e cand te loveste un 'coup de foudre', cum m-a lovit nu demult, ca m-am dus cu masina, la 12 noaptea prin oras, fara lumini, asa de tare ma zapacise simpla lui vedere ca am umblat juma' de oras cu farurile stinse si nici nu mi-am dat seama. STIU CUM E!!! dar am mai tras niste concluzii din niste experiente nai putin fericite anterioare, si mai stiu ca NU TREBUIE sa fie asa, si ca poti sau trebuie sa inveti sa te mai si controlezi, si sa lasi trecutul in urma ta! ca vad ca si tu ai ajuns la concluzia ca el nu merita sa te gandesti la el... si-atunci, de ce?

Postat pe 18 Februarie 2008 13:23
nu-ti pierde timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l piarda cu tine.viata merge inainte,ia asta k pe o experienta din care ai avut ceva de ivatat si nu te mai gandi atat la ce a fost.mult succes!
alexandra06
Postat pe 25 Iunie 2008 17:40
ajutati-ma va rog fetelor.intelegeti eu m-am indragostit de un baiat.eu am facut cunostinta cu el si noi ne-am imprietenit.el mi-a propus sa ma intilnesc cu el,dar mama si tata sint contra eu nu stiu ce sa fac...sa-l las sau nu...sau mai bine e sa uit de el.va rog dati-mi sfaturi...ce sa fac
Anastasia25
Postat pe 26 Iunie 2008 16:00
pai anastasia draga spune motivul pentru care parintii se opun ca sa te putem ajuta!oricum parintii sint uneori foarte vigilenti si este bine!daca as fi ascultat la timp de multe suferinte as fi fost scutita dar eu am fost si sint ca un catir si fac numai ce vreau!

Postat pe 26 Iunie 2008 16:07
ajutatima va rog...eu inca iubesc un baiat.eu am facut cu el cunostinta si dupa un timp el tot sa indragostit de mine si mia propus sa ma intilnesc cu el,dar mama si tata erau contra acesteia..ce sa fac sal uit sau...
Anastasia25
Postat pe 26 Iunie 2008 16:27
parintii sint contra pentru ca fratele meu foarte mult ma iubeste si le spune lor numai minciuni dar ei il cred
Anastasia25
Postat pe 26 Iunie 2008 16:29
anastasia.........uneori cind sintem foarte tineri iubirea pentru o persoana vine si se duce deoarece cind ajungem la maturitate intilnim dragostea adevarata,cind stim ce dorim de la viata si ce idealuri avem.poate fratele tau chiar te iubeste si are dreptate in privinta tipului iar tu fiind amorezata nu vezi partea negativa a lucrurilor!poti sa uiti s-au poti sa continui pe ascuns desi nu este cea mai buna metoda dar retine ca parinti nu sint dusmanii nostrii si au de multe ori un simt deosebit cind este vorba de copilul lor!si eu sint mama si as face orice ca fiul meu sa fie fericit!poate esti prea micuta si lor le este teama..........;ce virsta ai?

Postat pe 26 Iunie 2008 16:40
Anastasia, iubita...m-am uitat la profilul tau si am vazut acolo ca ai 13 ani...poate e adevarat sau poate e o greseala...dar daca intr-adevar ai 13 ani...eu zic ca esti inca micutza ca sa-ti bati capul cu probleme de genul acesta...mai bine ti-ai bate capul cu scoala(sper ca nu o sa mi-o iei in nume de rau).
Si poate fratele tau chiar stie ceve neplacut despre el...sunt sigura ca el iti vrea binele, la fel si parintii tai...
deea_elena
Postat pe 26 Iunie 2008 18:27
Anastasia ...e atat de frumoasa varsta la care esti tu 13 ani ... lasa baietii draga mea ai timp cand o sa mai cresti sa suferi din cauza lor ...acum bucura-te de viata si de bucuriile varstei...Ce n-as da sa mai am si eu varsta ta sa nu mai am nici griji nici probleme ...si nici sa nu ma mai stresez din cauza baietilor
seiyra
Postat pe 28 Iunie 2008 05:27
Am citit toate mesajele...si toate parerile sunt adevarate ...adica, chiar daca am 16 ani, pot sa spun ca inteleg toate frazele spune aici... puteti spune ca sunt prea mica, ca sa am probleme in dragoste...dar totusi, am nevoie de un sfat, pentru ca nu stiu cum ar trebui sa ma comport de acum inainte...
Pe scurt, am fost cu un baiat, timp de 1 an jumate si totul era perfect, iar intr`o zi, knd l`am intr dak ma iubeste, a zis k nu se joaca cu cuvintele (intr am pus`o dupa primele 2 luni, sau cva d genu) si am zis k e ok...era doar o intr si eram bucuroasa k nu m`a mintit cum ar fi facut altii...in fine:-j el tocmai terminase o relatie de 3 ani, cu o pers de varsta lui (el are 23, cealalta avea 24)...stiind varsta lui, la inceput am zis k o sa viu o aventura pentru el, dar o sa am de invatat de la el...si asa a fost, a fost frumos si ne`am despartit... yo mi`am facut alt iubit, cu kre am stat vreo 5 luni si`l uitasem pe El, fara mari eforturi...si am crezut k El o sa fie suparat, sau nu stiu... dar am vazut ca nu prea ii pasa...Pana knd m`am desp si de celalalt...si at, El a inceput s ma sune, timp de 2 luni, in fiekre noapte la ora 1.00 (a.m.) ma suna, sau imi dadea msj, sa ma intr c fac...incepuse sa vorbeasca de o oarecare impacare, iar eu, simteam k incep sa`l iubesc iar, ba chiar mai mult k inainte...Pana intr-o zi, knd a venit afara si era foarte bucuros si mandru de el, k si`a facut o noua iubita....at am simtit k mi`a cazut ceru`n cap...dar a fost o chestie kre ne`a facut sa vedem cat tinem unu la celalalt si at mi`a zis prima oara ca ma iubeste (este extrem de orgolios si nu isi recunoaste sentimentele)in fine...ne`am impacat, am stat 1 luna impreuna si ne`am despartit iar, adik (ieri).A fost ceva destul de dureros, dar n`am putut sa vars nici o lacrima...mi`a zis ma iubeste foarte mult, dar nu mai putem fi impreuna...fara sa`mi dea nici un motiv, mi`a zis k asta simte aqm... Ce sa fac?!! Sa`i arat ca`l iubesc? stie deja asta...sa`i arat k am puterea sa merg mai departe? stie si asta... Sa fi fost doar o zi proasta pentru el? (nu prea ii mergea bn la serviciu in ultimele zile)...


Astept parerile voastre! :(
dolse_danuzza
Postat pe 22 Iulie 2008 23:39
se spune ca femeile sunt nesigura si uneori fitzoase dar uite ca prietenul tau ne demonstreaza si contrariul.eu cred ca ar trebui intr-o zi sa va faceti timp doar pt voi ssi sa va clarificati sentimentele.roaga-l sa vb despre ce simte pt tine,iar apoi sp si tu ce simti pt el.astfel va simti ce e in sufletul tau si se va exterioriza si el.daca el nu poate sa vb ai putea incepe tu.ar trebui sa vb cu el cu calm,ca un om matur, fara milogeli sau cuvinte urate.orice om are nevoie de o explicatie in privinta unei despratiri si el ar trebui s ati-o dea.am fost si eu in situatia iubitului tau...iar dupa o dsprtire de 5 luni mi-am dat seama ca un an jumate nu se poate sterge cu buretele foarte usor.poate isi va da seama si el.
mirag3
Postat pe 22 Iulie 2008 23:54
Mirag3, m`am mai gandit la un lucru, k nu mi`ar fi spus ca ma iubeste pentru ca nu realizase lucru asta. Si a trebuit sa`si faca o alta iubita, ca sa purtam niste discutii lungi si serioase...si sa recunoasca ca ma iubeste. Si i`am spus ca nu mai conteaza, ca el are pe altcineva si nu e drept fata de fata aceea sa`mi spuna mie lucrurile astea.Dar s`a despartit de ea si ne`am impacat...si ne`am despartit iar..


Dar ieri am fost afara: eu, el si restul prietenilor nostri...Eu ma comportam ca atare, ca si cum nu am mai fi fost impreuna, ca asa era normal.Dar el, statea numai langa mine si vorbea numai cu mine si ma lua in brate.Dar incercam sa`l resping si i`am spus ca acum, in ciuda sentimentelor noastre, suntem doar prieteni si trebuie sa pastram totusi o distanta. Si ce mi`a zis? Ca el ma iubeste si ca nu poate sa pastreze distanta. I`am spus ca indiferent daca poate sau nu, trebuie...si pana la urma, daca el nu poate, eu pot! Acum nu stiu daca am facut bine, pentru ca am plecat amandoi destul de tristi! :(
dolse_danuzza
Postat pe 23 Iulie 2008 10:03
nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau. .nu am prea multa experienta de viata.Cred ca ii place sa se joace cu tine.azi te vrea...maine nu...e clar ca nu-si doreste o relatie serioasa.Ai putea sa-l uiti .esti superba!!!sunt sigura ca ai si alte oferte;)nu cred ca ai de ce sa-ti pierzi timpul cu cineva care nu doreste sa piarda timpul cu tine.asta am invatat-o in urma unei experiente cu un ...
mirag3
Postat pe 23 Iulie 2008 21:23
buna,deea-elena tu shtii cat de frumoasa eshti? oare nu meritzi pe cineva care sa te iubeasca shi sa te aprecieze? te intzeleg perfect prin ce treci, shi eu am terminat o relatzie de 4 ani cam cand te-ai despartzit tu, la noi a fost altcineva care a intervenit, o ea, care raspundea la telefon, care a facut tot posibilul sa il aiba shi acum e cu ea, eu acum ies cu altcineva, cu care ma simt foarte bine, ma simt apreciata, nu e gelos, nu ne certam, avem incredere unul in altul...eu te sfatuiesc sa incerci sa te impaci cu tine in primul rand, sa vezi ce te face fericita (nu el te face fericita, nu te amagi), ieshi in orash, incearca sa ai o alta relatzie, dar incearca sa nu mai faci aceleashi gresheli, increderea shi respectul sunt cele mai importante....
ELLAG
Postat pe 24 Iulie 2008 01:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
need help 11 De la: ciuby_33 6 Aprilie 2009 07:28
nu stiu cum sa procedez :( 12 De la: yumalai 19 Mai 2009 16:21
prinsa intre trecut si iubire.. 40 De la: kudika127260 16 Mai 2010 21:41
RELATII LA DISTANTA!!??!! 74 De la: susu 1 Iunie 2013 14:51
cum seduci un barbat ? pana unde merg femeile in arta seductiei! 90 De la: kudika007213 20 Mai 2009 19:39