Setari Cookie-uri

Cum sa uit de EL?

eh..buna:*..eo..am avut o relatie d 6 luni..totu' a inceput dint'o prostie..la o petrecere..dar..a continuat ajea..ji eo mam indragostit de el..am fost impreuna o sapt..dupa care am aflat k ma inseala k fosta..eo sufeream f tare dupa el..apoi..dupa un timp..ne'am impacat iara..si eo..si fosta lui il iubeam..ji cand se despartea d mn..se impaca k ea..si invers:|toata lumea ma sfatuia sa'l uit...dar nuj..park nu auzeam si nu vedeam nimik:|..ma schimba k fosta k si kum ar fi o pereche d ciorapi...pana cand..intr'un sfarsit..park am deschis ochii ji mi'am dat seama..dar nu a tinut mult asta..caci.dupa apr. o luna..ma sarutat ji ne'am impacat din nou..dar de data asta..era altfel..simteam k ma iubeste..ji toata lumea imi zikea k ins' te iubeste..si n'o sa mai suferi..eh.ma intalneam in fiecare zi k el..ma rasfata k pe o printesa..si ma coplesea k dragostea lui..dar..park eo nu mai eram asa implinita!..cand eram k el.eo am plecat intr'o excursie..iar akolo,am dat d un baiat..care ma atragea mult..ne'am sarutat..si exact in clipa aceea..a fost un foc d artificii:X..niciodata nu mi se mai intampolase..a fost minunat..niki nu ma mai gandeam k am un prieten akasa..eram ff emotinoata d cel din excursie..si nu'mi mai pasa d prietenu meu..ji i'am dat papucii..dar niki k cel din excursie n'a fost sa iasa..ji am cunoscut un tip..mai mare decat mn k 5 ani..k care sunt ji akum..sunt ff fericita k el..il doresk sute d fete din orash.e frumos..ji e loial..mam convins sg d asta!..dar cateodata.ma gandesk la fostu'..pt care am suferit atat..pf..baietii ajtia:|
alyk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:59
cum sa-l uiti?
eu am av o relatie de 4ani si s-a terminat acum 3 ani si vr sa iti sp ca in acesti trei ani omul asta nu m a lasat sa traiesc deloc..era mereu akolo in viata mea..e si cel mai bun prieten al cumnatului meu..deci era mai mereu ku treaba la noi in casa...desi in 3 ani el avea viata lui,prietenele lui,iubita lui ..omul asta de ziua mea venea la uas neinvitat,isi facea ziua in casa mea...si de cate ori auzea sau ma vedea ku altcineva era innebunit...si niciodata nu recun k e adev...a trecut pe langa mine ,nu o data ,de multe ori ku alta dupa care ma suna si imi sp k e o amica de a unui prieten si nu are nici o treaba..in ac timp nu am mai legat nici o relatie..si azi asa maine asa..s au intampl multe multe..pana anul trecut knd ne intal mai des stand in ac oras la o dist ff mica si tot incerca sa imi sp k abia akum inteleg cate mi a facut,ii pare rau etc...eu nimik..ma prefaceam k nu inteleg nimik..dar va spun un lucru..atat de mult ast uneori un lucru incat knd apare..TE LASA RECE!ASA S A INTAMPL SI LA MINE..
am ast aceste cuvinte prea mult...si atatea cate mi a facut omul asta m au impietrit!
si azi asa maine asa..el castigase la serv o excursie in strainatate si tot batea apropouri cum va fi akolo etc..si la ceva timp ma intaln ku el si ma intreaba ce fac etc...si ii spun;BINE MA PREGATESC SA PLEC LA MAMA MEA IN ITALIA.CUM?CAND?PESTE 2 ZILE!
din ac clipa acest om a tipat la mine ,nu mi a mai vb niciodata..nici macar un DRUM BUN..nimik!si am plecat la mama mea...si multum cerului akolo am stat 7 luni si am reusit sa mi dau seama de multe:si anume,cum l am lasat pe acest om sa faca ce vrea,sa terfeleasca pe jos,m am multumit ku firmiturile lui,etc..mi am dat seama cat am gresit si mai ales k nu e ceea ce voiam eu!deci au trecut 3 ani pana mi- am dat seama k nu voiam sa accept realitatea...a tteb sa plek in alta tara sa uit..si am reusit in cea mai mare parte!
la intoarecere a fost nunta surorii mele unde a ven ku prietena lui...cat spectacol,cata dragoste..nu va pot sp!eu m am intors schimbata tottal si nici nu ne vb doar salut...
si vr sa va mai sp..am nimerit intr o seara intr un apart impreuna el era ku prietena lui.am dormit sub ac acoperis iar acel om care ku 9 luni in urma se criza k plek in italia se tavalea in cearsafuri ku ea...alaturi de camera mea!am ramas fara cuvinte ..nu credeam k ma mai poate uimi ku ceav..iar parintii lui vin mereu la ai mei si le sp k noi tot impreuna vom fi pana la urma!
deci....
ely23
Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:23
O realatie de cinci ani data pe apa Sambetei… Nu ar fi trebuit, insa, prea mult te-a facut sa suferi=> ai slabit atat de multe kilograme! Gandeste-te foarte bine daca mai vrei sa treci prin asta. Ce ar face el pentru tine daca te imbolnavesti: ar veni la spital sa iti fie alaturi sau s-ar intalni cu alta tipa? Te-as sfatui sa faci o lista cu calitatile si defectele lui. Vezi care predomina. In functie de asta vei realiza daca merita se te intorci in relatie. Daca nu te mai intorci, fie stai linistita sa iti revii(nu te intalnesti cu un alt tip), fie iesi cu un alt tip sa il uiti mai repede(desi nu prea ti-as recomanda; esti mult prea vulnerabila acum), fie iesi doar cu prieteni care sa te fac sa te simti bine(plini de gandire pozitiva). Toate panzele sus!
cleoral
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:16
De la: deea_elena, la data 2007-11-23 10:28:21Tocmai am terminat o relatie de 5 ani...de fapt ea m-a terminat pe mine..El a fost primul si singurul baiat din viata mea, pentru care odata eram totul..iar acum nu mai insemn nimic.La inceput totul era f frumos intre noi, eu nu prea eram asa de innebunita dupa el in schimb el ma iubea nespus de mult...Cu timpul au inceput certurile, ne spuneam multe vorbe grele, chiar ajunsesem sa ne mai dam si cate o palma...Eu terminam mereu relatia, spuneam ca s-a terminat dar stiam ca el o sa vina in mai putin de o sapt.la mine sa ne impacam, bagam mana in foc ca asa o sa fie Asa au trecut 5 ani..ne-am maturizat impreuna..dar relatia noastra nu s-a schimbat cu nimic..de fapt s-a inrautatit...dar parca nu aveam curajul sa punem intr-adevar punct.Eu dc aflam ca a facut ceva rau(de ex.am aflat ca a fost la o panarama..nu s-a culcat cu ea doar...intelegeti voi, cu toate ca at noi nu ne vorbisem o sapt, dar chestia era ca o cunosteam, era vecina cu mine..)acceptam toate invitatiile de la baieti, la un suc, la o cafea, in discoteca si faceam in asa fel incat el sa afle.Ne certam, ne impacam..apoi el a facut rost de banii(bunicul lui a vandut un teren)si-a cumparat audi, si-a facut vila..si a terminat cu mine...exact in seara in care vb sa ne mutam impreuna pt.o perioada de timp..mi-a zis ca vr sa stea o perioada fara mine sa vada cu este..nu am acceptat, am reactionat fff urat..incepusem sa realizez ce inseamna el pt. mine cu adevarat..dar nu am av ce face, el chiar nu mai ma vroia, apoi am aflat ca umbla cu o fata, ca a adus-o acasa la el nici dupa 2 zile de cand am terminat..si asta m-a distrus..am slabit 7 kg..in 5 zile, nu mancam nimic, plangeam non-stop, nici la birou nu m-am putut duce..Noi ne-am despartit de 2 luni..dar in fiecare sambata ne-am intalnit, mergeam la el, stateam impreuna(intr-o sam seara a venit la mine si mi-a zis ca nu s-a putut culca cu fata aia, ca nu simte nimic cand sta cu ea, cand o saruta)dar degeaba nu mai exista cale de impacare.Eu ca sa mai am putina mandrie in fata lui si a prieteniilor m-am afisat cu alt baiat cu care nu am nici o legatura..deci el e sigur ca st cu altcineva..toate prietenele care ne cunosc si care ele mai vorbesc cu el imi spun ca el ma iubeste cu adevarat dar ca eu sunt de vina, ca am gresit mult, ca am iesit cu unul si cu altul, mai ales ca eu ma laudam de fata cu el si cu prietenii lui..si ca ar trebui sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat ca el o sa se intoarca la mine..dar eu nu cred asta...eu nu simt asta..chiar simt ca nu mai insemn nimic pt el.Oare cum s-a putut schimba atat de radical..eu i-am reprosat ca l-au schimbat banii..el mi-a zis ca nu-i adevarat ca eu l-am schimbat...cum el baiat cu bani, cu masina, cu casa, sa stea cu mine care l-am umilit de fata cu amicii lui.Are si el dreptate, stiu ca am gresit, dar EL m-a facut sa gresesc..Acum nu am mai vb de 2 sapt...si nu stiu dc o sa mai vb vreodata, poate ma suna de Sf.Andrei sa-mi ureze la multi ani, dar nu cred ca am sa-i raspund.Sincer nu stiu daca mai am vreo sansa cu el, tot ce stiu este ca-l iubesc si ma doare ca de-abia acum am realizat asta, cum sa-l fac sa se intoarca la mine, sa stie ca m-am schimbat...Dar ma gandesc ca el vrea sa se distreze acum, are 22 de ani, are bani acum, masina...si multe gagicutze..si de mine care i-am f alaturi cand se plimba cu bicicleta a uitat..Va rog sfatuiti-ma ce sa fac, sa stau cuminte, sa nu mai ies cu nici un baiat(am iesit cu ei doar sa-i fac in ciuda, sa ma vada prietenii ca nu st singura)sau sa incerc sa-l uit...sa ma gandesc ca nu ma merita..va rog sfatuiti-ma.. simt ca innebunesc...
kudika054793
Postat pe 26 Iulie 2009 11:49
cat de asemanatoare pot fi povestile de dragoste...si eu vreau sa l uit...si mi e ingrozitor de greu si cateodata chiar cred ca e imposibil!
asa ca am ajuns la concluzia ca nu trebuie sa i uitam...ci doar trebuie sa ne obisnuim cu lipsa lor si trebuie sa ne acordam noua tot timpul din lume pentru a deveni mai increzatoare in fortele noatre (care, apropo, sunt foarte mari)...eu una stiu...ceva din interiorul meu imi spune ca intr o zi, nu stiu cand...sper insa sa fie cat mai curand...il voi uita...si va ramane in amitirile mele decat ca o ceata densa care va disparea incet incet...
ma lupt cu mine sa mi l scot din cap, momentan...dar ma incurajez imaginandu mi cat de bine imi va fi cand o sa reusesc sa traiesc fara sa ma gandesc, macar...la el....
si cand o sa ajung acolo...o sa stiu ca sunt o femeie puternica...acum am cam uitat!
nu stiu ce sfat sa ti dau...nici pe mine nu ma pot ajuta prea mult acum...dar, ai incredere in tine si in fortele tale...si vei vedea ca timpul si credinta, te vor ajuta sa treci peste!
si pana la urma...ne avem una pe alta aici...ceea ce e foarte important!va pop dulce!
emacris
Postat pe 26 Iulie 2009 15:21
Eu, care acum simt numai durere in suflet.. pentru ca si eu trec printro despartire dura.. iti pot recomanda sa te gandesti bine la ce vrei sa faci. Poate ca el nu-si da seama k tu te-ai schimbat pt el dak nu il lasi sa afle... daca iti doresti sa continui relatia cu el... vorbeshte cu el... spune-i cu adevarat ce simti... eu asa am facut.. doar k la mine e o situatie diferita.. pe mine nu m-a iubit niciodata.. sper sa reusesti sa trece peste sau sa ameliorezi situatia sau chiar sa va impacati :) numai bine... pt mine nu mai sunt sperante :)
KittyIrisCristiana
Postat pe 16 Decembrie 2009 23:03
imi place un baiat nu stiu daca m-am indragostit de el mereu cand ma gandesc la ceva pronunt numele lui ce inseamna .Si ma tot gandesc la el si el mereu ma priveste .Inseamna ca ma place cumva si el?
kudika097634
Postat pe 26 Decembrie 2009 23:12
probabil ca succesul la bani....ii face sa aiba mai multe femei..
de obicei banii te mai schimba..poate ca nici el nu stie ce vrea....daca te iubea cu adevarat ...nu`ti spune ca vrea o astfel de pauza...
johnelle
Postat pe 27 Decembrie 2009 19:03
Voi, cu relatiile voastre otravite... imi vine sa va arunc niste galeti cu gheatza pe cap.... Poate va treziti din iluziile si minciuna in care traiti! E o vorba: sa nu lingi unde scuipi! Ar trebui sa va iubiti mai mult pe voi si... mult mai putin pe ceilalti! Ia incercati si o sa vedeti ce bine este!
darksukkubus69
Postat pe 29 Decembrie 2009 14:03
incredibil...si eu trec prin asta..dar...sper ca timpul sa ma ajute sa uit...va inteleg perfect..dar asta.e.:-
kudika089508
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:37
trebuie sal uiti daca asta simti. un baiat daca iubeste o fata atunci ii da toata atentia ei
kudika376640
Postat pe 15 Martie 2011 17:30
eu tot am trecut prin asta dar lam uitat,si cred car fi mult mai usor si pentru tine
kudika376640
Postat pe 15 Martie 2011 17:32
eu cred ca ar trebui sa ii arati lui ca il iubesti,sa fi hotarata pe tine dar daca u vei iesi iar cu un alt baiat el va spune in sinea lui ca defapt nu va putea sa te aiba niciodata.mai bine ii spui ca il iubesti si ce inseamna ptr tn ca ti-ai dat seama ca el este lumea ta nu trb sa astepti ca el sa iti raspunda cu aceeasi moneda doar gandeste-te ca ai zis ce ai avut pe suflet si ca esti foarte matura,recunoaste ca ai gresit asa vei da dovada ca esti o persoana puternica si inteligenta ca stii ceea ce vrei daca nu va vrea sa te ierte inseamna ca el nu te iubeste,el te va pierde nu u pe el
kudika512476
Postat pe 29 Februarie 2012 15:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste si datorie 10 De la: kudika052764 26 August 2009 16:32
oare ar trebui sa-i zic adevarul? 15 De la: rashela 31 Decembrie 2010 12:46
am nevoie de un sfat... nush c sa fac... 6 De la: yza79 5 Noiembrie 2009 15:55
Denatureaza adevarul... 14 De la: Lorena26 4 August 2009 00:07
opinii? 5 De la: yogyb 17 Septembrie 2012 01:06