Setari Cookie-uri

Cum sa uit de EL?

Buna deea-elena.
Parerea mea este ca trebuie sa te maturizezi, sa pui punct acestei relatii, ma refer ca nu mai are rost sa te vezi cu el nici macar ca si prieteni si cata-ti "jumatatea". O sa vezi diferenta....si iti garantez eu ca merita.
naster
Postat pe 24 Iulie 2008 07:48
Va multumesc mult dragele mele pt.sfaturi si incurajari...
Se spune ca din greseli se invata...eu chiar pot afirma cu tarie ca am invatat ceva din propriile mele greseli..
Am invatat ca niciodata nu trebuie sa te umilesti in fata unui baiat, oricat de mult il iubesti....asta nu-l va aduce inapoi la tine, dimpotriva mai mult il indeparteaza...
Daca regret ceva din toata despartirea asta..este faptul ca m-am umilit in fata lui, ca i-am cersit dragostea, ca m-a vazut distrusa din cauza lui...probabil crestea inima in el cand ma vedea asa...
Dar intr-un final am inteles ca totul se intampla cu un scop.
Am inteles ca Dumnezeu a vrut sa vad ce fel de om este el, ce-i poate pielea...
Chiar ii multumesc Bunului Dumnezeu ca mi-a trimis durerea asta...m-a facut sa deschid intr-adevar ochii...sa invat sa apreciez persoana de langa mine atunci cand trebuie, sa incetez cu egoismul, superficialitatea si mai ales sa inteleg ca o relatie se bazeaza in primul rand pe respect si incredere...lucruri care lipseau total din relatia noastra.
Am suferit enorm de mult...am luat toata vina asupra mea, credeam ca eu am fost o scorpie iar el cel mai deosebit baiat din lume, incapabil sa ma insele...
Dar se pare ca niciodata nu ajungi sa cunosti o persoana cu adevarat..cu toate ca am f impreuna 5 ani...am relizat...ca nu-l cunosc deloc...si mai ales am inteles ca am suferit mai mult din cauza mandriei mele..ca el m-a lasat pe mine, ca a gasit o persoana pe care s-o iubeasca..in timp ce eu nu aveam nimic...
Am realizat cat de egosita puteam fii...si am hotarat sa-mi schimb comportamentul...nu pentru el...pentru binele meu si al celor dragi.
Cu el...s-a terminat totul...nici macar nu mai ma gandesc la impacare..asa ceva este imposibil...cu toate ca in inima mea inca mai exista ceva pt.el...nu stiu.. dragoste sau poate nostalgie, amintiri...
Drumurile noaste s-au despartit..si se pare ca pt totdeauna.
Chiar ii doresc binele..si ma bucur pt.el ca este multumit de relatia lui...in sufletul meu l-am iertat..dar de uitat, nu voi uita niciodata cat am suferit din cauza lui...
Si dupa cum bine a spus naster...nu are rost sa ma vad cu el nici ca amica...daca ne intalnim un "buna" e suficient, parerea mea...au fost totusi 5 ani, nu-l pot considera un strain.
Va multumesc mult pt sfaturi..si repet:din greseli chiar se invata!!!
V-am pupat!!!
deea_elena
Postat pe 24 Iulie 2008 15:14
ceao deea
am citit toata povestea ta...stiu ca doare ca am trecut prin asa ceva
trebuie sa fii constanta in decizii si ti va fi mai bine.Roata se intoarce si va veni ziua in care il vei vedea si te vei inteba cine i ...ceea ce simti in acel moment e identic cu eliberarea.
eu dupa o relatie de zece ani, am simtit. Acum sunt casatorita cu altcineva - printul vietii mele.Primul iubit supa care am suferit in momentul in care si a dat seama ca eu nu mai am ochi pt el, a vrut o impacare.
Nici pomeneala....nu am vrut sa aud de asa ceva..El de vreo 8 ani e cu altcineva si au o fetita care imi poarta numele...ca sa vezi pana unde ajung unii..... de suferinta e plina viata ca sa mi o mai incarc si eu........
PRIETENI NU PUTETI FI. NOI DIN CAUZA DISTANTEI(5000 KM) NU NE AM VAZUT IN UKLTIMII SASE ANI
DAR LA INCEPUT, NE VEDEAM SI NE OCOLOEAM. NU NE SALUTAM
DOI STRAINI DUPA ZECE ANI

Lunera
Postat pe 24 Iulie 2008 15:58
deci...ceea ce ai facut tu cand te certai cu el nu a fost deloc bine.Cel mai urat lucru pe care l ai putut face este "sa iesi cu alti k sa l faci pe el gelos"!chiar dk tu ai vrut sa faci lucrul asta pt a-l face pe el sa se intoarca la tine...pt k il iubesti...Dar, BAIETII SUNT TOTAL DIFERITI FATA DE NOI,AU ALTE PRINCIPII.PT EI CONTEAZA FT MULT K DESPRE PRIETENA LOR SA NU SE AUDA K A IESIT CU ALTCINEVA IN TIMP CE EI AU FOST CERTATI PT A MAI EXISTA O CALE DE IMPACARE.Repet,chiar dk tu nu ai avut relatii xexuale cu ei.BAIETII SE INJOSESC DK UN PRIETEN II SPUNE K IA VAZUT PRIETENA CU ALTUL.
Cred k asta a fost principalul motiv pt care te a parasit,si credema k si prietenii au complotat pt k asa sunt ei:"cica prieteni,dar mai degraba sunt invidiosi k nu au si ei o prietena frumoasa..."
imi pare rau pt tine unii baieti uita de unde pleaca cand se ajung
DAR,LASA K VIATA MERGE INAINTE,SI EU AM TRECUT PRINTR-O SITUATIE ASEMANATOARE SI ACUM POT SA SPUN K IMI ESTE INDIFERENT DAR CONSIDER K AM AVUT FT MULTE DE INVATAT IN PRIVINTA BAIETILOR SI IN VIITOR EU AM FOST CEA CARE MI AM BATUT JOC DE EI SI CE-A MAI FRUMOASA PARTE A FOST CAND EL SA INTORS LA MINE SI EU IAM INTORS SPATELE...SUCCES,O SA TI SE INTAMPLE SI TIE LA FEL SI AI SA INTORCI SPATELE...PUUUUP

Postat pe 25 Iulie 2008 15:45
deea,cred ca toate am trecut printr-o relatie de genul acesta...o relatie careia ii doream un final fericit.se intampla din atata dorinta sa o mai dam in bara.ranile tale cu siguranta ar fi fost vindecate cu o relatie frumoasa apoi.rani vindecate de un barbat care stie sa iubeasca si sa pretuiasca femeia de langa el.Probabil tu nu ai putut sa-ti deschizi sufletul in fata altcuiva,ti-ai pierdut increderea.incearca sa pui intr-un coltisor amintirile cu el,si frumoase si mai putin frumoase.astfel o sa reusesti sa cunoasti persoane noi.eu dupa o relatie de 1an din care nu am primit atata iubire p cat imi doream sau macar jumatate din cat ofeream m-am hotarat sa-i pun capat desi iubeam persona respectiva.
Intr-o seara am luat o cutie mai mare de carton si am inceput sa strang din casa toate lucrurile care imi aduceau aminte de el:numere de telefon si agenda in care scrisesem toate mesajele de la el, cadourile inclusiv bijuteriile, o jacheta a lui, poze etc.am pus cutia intr-un sifonier vechii din curtea casei.akm nici nu-mi mai aduc aminte tot ce am bagat in aceea cutie,dar stiu sigur ca atunci nu m-am mai lovit la tot pasul de tot felul de lucruri car imi aduceau aminte de el.
Astfel am reusit sa cladesc o relatie minunata care dureaza de 3ani.Acum mi-am dat seama ce inseamna sa daruiesti iubire din toata inima si sa nu primesti jumatati de masura ci de 2 ori mai mlt decat daruiesti.
nu sunt deloc de acord cu ceea ce spune cfo assistant!
mirag3
Postat pe 26 Iulie 2008 21:11
timpul le rezolva pe toate asa ca stai linistita ca o sa gasesti pe cineva care te merita
ad__83
Postat pe 26 Iulie 2008 21:46
Cred ca oricare dintre noi a avut la un moment dat o deceptie in dragoste, cred ca oricare a suferit atunci cand o relatie s-a terminat si cred ca oricare simte ca viata nu mai are sens, si in suflet simtim o durere imensa...
Dar toate trec si toate se intampla cu un scop ...pe care nu de fiecare data avem puterea sa-l vedem. Important e sa stim sa mergem mai departe si sa vedem unde am gresit pentru a nu mai repeta greselile, iar viata s-ar putea sa-ti ofere la un moment dat o surpriza la care nici nu te astepti ... si cand nici nu te astepti...
Important e ca tu sa fii puternica!
diana2324
Postat pe 1 August 2008 11:41
Poate multe dintre voi o sa ma judece, o sa`mi spuna k am greshit...insa nu shtiu de ce ma simt atat de bine akum knd imi amintesc ce am facut.La inceput m`am simtzit foarte vinovata,insa akum m`am degajat shi simt k mai vreau....Sunt cu un tip de 3 ani jumate, este primul barbat din viatza mea...dar mai cunosk un tip de mult timp kre a trebuit sa plece cu serviciul in alt orash shi knd avea permisii venea aksa...Ne shtim de mult timp, ne placem reciprok shi in timpul in kre e plekt stam de vb pe net shi la telefon f mult.Mai in gluma,mai in serios, ma intrebat dak vreau sa dorm o noapte in bratzele lui knd va veni aksa iar yo am zis sub forma de gluma k da.EL are prietena de 7 luni, insa de 4 luni se vede shi ku mine.A venit apoi aici in orash, aici...ne`am intalnit...shi am mers la el....Ne mai intalniseram de multe ori (inainte sa se mute cu serviciul) shi ne`am sarutat insa niciodata n`am mers mai departe...Ajunshi la el,mi`a facut un masaj,ne`am sarutat...insa el parea destul de timid.I`am spus apoi k mor de somn shi e mai bn sa dormim.M`a strans in bratze shi am stat imbratzishatzi pana knd el a inceput sa ma sarute nebuneshte shi sa ma mangaie pe tot corpul.Imi shoptea la ureche k vrea sa facem dragoste, k ma vrea....Imi placea la nebunie shi am inceput sa fac acelashi lucru, hainele au inceput sa zboare una kte una...Am facut dragoste toata noaptea shi luam fok la atingerile reciproce...luam fok knd il vedeam k se topeshte de atata placere.E un tip fff dragutz, arata f bine...shi nu m`ash fi gandit niciodata k o sa ajung sa`mi inshel iubitul vreodata...shi mai ales...cu respectivu`....Knd ne`am trezit eram ink dezbraktzi shi dormisem imbratzishatzi...imi era rushine...Am vrut sa`mi iau hainele de pe jos shi sa ma imbrak repede...El ma tot tragea inapoi in bratzele lui shi`mi spunea k e fericit, k nu vrea sa mai plek niciodata shi ma acoperit din nou cu atingeri fine shi sarutari pe tot corpul shi ne`am incins iar la "o tura".Dupa kteva ore am plekt de la el, iar el a plekt inapoi in orashul in kre munceshte.A venit apoi timpul sa ma duk la iubitul meu shi yo sa simzteam extrem de vinovata...Ma saruta shi voia sa facem dragoste, insa mie`mi venea sa plang...shi kiar am plans...El a vazut asta shi i`am spus k e din kauza bacului, pt k se apropia bacu`...shi`mi era teama shi nu ma puteam gandi la altceva...Apoi m`am mai linishtit shi a fost ok."Amantul" a mai venit in permisii shi ne`am intalnit, am fost la el shi s`a intamplat din nou aceashi kestie,insa nu m`am mai simtzit vinovata knd m`am dus la iubitul meu.Yo am mai incerkt sa am o relatzie cu tipu` asta akum mult timp,insa o lasasem balta pt k eram deja cuplata cu iubitu` meu.Shi inainte sa merg la el pt prima data mi`a zis de nenumarate ori k tzine mult la mine,iar intr`una din permisiile sale mi`a spus k ma iubeshte.E un baiat de nota 10 , ne intzelegem perfect, dar nu putem fi impreuna ptr k suntem deja cuplatzi shi iubita lui urmeaza sa se mute in orashu` in kre munceshte el shi atunci nu ne vom mai vedea...A fost totul frumos shi simt k mai vreau....dar nu se mai poate! Dak ar afla iubitul meu cred k mi`ar da papuci instant...insa nu pot sa ma gandesk nici la aja ceva! ii vreau pe aman2....da` nu se poate :( Nici nu shtiu ce sa fac in kzul in kre mai vine in permisii....sa pun kpat nebuniei sau sa continui?
d33a89
Postat pe 1 August 2008 15:20
d33a89, e clar ca pentru amant esti doar amanta, si el nu are de gand sa se desparta de prietena, doar se distreaza cu tine, nu da cu piciorul la o relatie pt nimik, pe de alta parte daca nu te simti bine in relatia asta, evident ceva lipseste de ai amant, discuta cu el si indreapta daca poate fi ceva indreptat, in nici un caz sa nu ii faci destainuiri in legatura cu amantul
just_me
Postat pe 1 August 2008 16:07
Draga d33a89, cred ca esti la varsta "nebuniilor" si de fapt tu nu iubesti doar te distrezi.......eu ti-as spune sa nu fii surprinsa daca te vor parasi amandoi deoarece daca prietenul tau afla sunt convinsa ca o sa-ti dea papucii iar pentru amant oricum esti pe locul doi...... deci distractie faina in continuarea dar sa nu vii sa plangi pe forum daca nu o sa se termine cum vrei tu.
te pup.
naster
Postat pe 5 August 2008 07:02
parerea mea este ca sa lasi ca o perioada sa mai treaca sa vezi ceea ce vrei tu.poate ca este o obsesie pt tine.faptul ca ai iesit cu altii poate ca iti face tie rau.eu am avut o relatie in care ea mi-a dat teniseii am iubit-o vai mult enorm,de inselat nu am inselat-o dar
cred ca disparut dragostea la ea...sau poate ca sunt opusul la ceea ce cauta ea...sfatul meu bucurate o perioada singura cu amicile uita tot,daca e sa te impaci cu el o sa te impaci,ca daca te iubeste vede la ce a dat cu picioru,si o pauza face bine tot timpul.dar daca dupa o perioada nu te mai cauta sau daca vezi ca nu e el persoana sa stii ca nu ai pierdut nimic si poate ca pe parcurs va veni si viitoarea dragoste.
spuneai ca are bani,e fericit ca ii are ca doar are varsta in care acum nu regreti nimic,daca e baiat destept si te vrea si isi da seama o sa faca tot posibilul sa te recucereasca si atunci dac il iubesti nu da cu picioru si iubitiva ,facetiva pe plac si sa traiti pana la batranete fericiti......sa ma scuzi daca am mai scris gresit gramatical si asta este o parere nu un sfat ca fiecare face ce vrea si cum crede mai bine si poate ca alte persoane spun sa uiti totul,eu lupt pt fericire,dragoste si poate ca e mai bine cateodata ca sa ierti daca asta simti ca viata e scurta si belele la greu

Postat pe 8 August 2008 17:04
eu cred ca ar fi bine sa vezi daca il iubesti cu adevarat daca da ce mai conteaza parintii si fratele

Postat pe 8 August 2008 17:07
cristi...sper ca tu te referi la ce am povestit eu..nu de alta, dar am observat ca s-au mai postat intamplari care nu au legatura cu mine..si uneori nu prea imi dau seama pt.cine sunt sfaturile
Dar acum cred ca te referi la ce am scris eu...
Spunea-i sa las sa treaca o perioada de timp...a trecut aproape un an...si el niciodata nu a dat vreun semn ca ar vrea sa ne impacam..
Dupa 2 luni de la despartire..a vorbit cu sora mea si i-a spus ca nu ar parasi-o pe tipa asta pt. mine...deoarece dc ar fi sa ma sune pe mine in 5 min.ne-am certa ca de obicei.
E atat de ciudat...cand ne intalnim...ne vorbim numai la misto, incercam sa ne laudam cu relatiile noastre..(el crede ca eu am una, dar nu e adevarat, intentionat l-am lasat sa creada asta, sa nu cad de fraiera)...ne spunem cat de fericiti suntem cu noii nostri parteneri..etc etc..
Dar totusi...singuri care nu pot mintii...sunt ochii...atunci cand ma uit in ochii lui...simt ca inca insemn foarte mult pt. el.
Am facut si o greseala enorma pe care o voi regreta mereu...ne despartisem de vreo 6 luni...ne-am intalnit intamplator pe strada, am inceput sa vorbim despre trecutul nostru, despre greseliile noastre...si fara sa-mi dau seama am ajuns la mine acasa...si inevitabilul s-a produs.
Apoi a inceput sa ma intrebe de "iubitul meu"...sa-i arat poze cu el...eu aveam in calc niste poze cu un tip cu care nu am av nici o treaba..doar am facut schimb de poze pe mess...
Asa ca l-am prezentat drept iubitul meu.si in timp ce-i aratam pozele..el era in spatele meu...si se uita la mine parca vroia sa ma omoare, la un moment dat si-a pirdut cumpatul si a vrut sa ma loveasca..si mi-a spus doar:"cum poti sa fi atat de c...a?"
"Cum te poti culca cu mine cand ai iubit?''
Si i-am raspuns...la fel cum si tu te poti culca cu mine cand ai iubita...sau e vreo diferenta ca esti baiat iar eu sunt fata?
Stiu foarte bine ca meritam vorbele alea..dar vroiam ca de data asta sa iasa ca mine...sa vada ca nu ma intereseaza.
Stiu am gresit...si mai ales m-am simtit oribil, cand prietena lui il suna de o juma' de ora si el nu-i raspundea la tel...m-am simtit ca o mare egoista..cu toate ca mai tarziu incercam sa ma incurajez spunandu-mi ca si ea l-a sunat cand eram cu el si cu mai multi amici...si s-a auzit prin tel. cand ea il intreba daca poate vorbii...toata lumea a auzit..am vrut sa intru in pamant de umilintza atunci...deci ea stia ca el are o relatie stabila si nu a interesat-o...
Multe cunostinte mi-au spus ca el nu o iubeste, ca tot ce face, face din ambitie, ca sa le arata tuturor ca nu e prostul meu, iar fata asta ii trece cu vederea orice infidelitatea, ceea ce eu nu as fi putut niciodata.
Asa credeam si eu la inceput..dar acum cateva zile m-am intalnit cu fratele lui si l-am intrebat dc El o iubeste...iar el mi-a spus ca da...ca ea nu-i iese din cuvant...ca nu este "tupeista"ca mine.
Si spre final...ce sa spun...niciodata nu va mai exista ceva intre noi..au fost prea multe vorbe grele..si mai ales tradarea lui...asta nu o s-o pot uita niciodata, chiar daca inca il mai iubesc, prefer sa uit tot ce are legatura cu el...mai putin greseliile mele..sper sa invat ceva din ele si din relatia asta esuata...
Oricum ms mult pt.parere...e bine ca tu poti lupta pt.dragoaste..dar poate tu ai pentru cine lupta...eu m-am saturat sa lupt de una singura pt. amandoi, am obosit atat de tare...asa ca mai bine...las totul in trecut...pentru binele meu..si al lui.
Te pup
deea_elena
Postat pe 8 August 2008 23:43
e atat de ciudata viata!
ajungi uneori intr-un punct in care pur si simplu nu te vedeai. cine stie, poate in cativa ani va impacati...
offffffff....
morticia_adams
Postat pe 9 August 2008 02:05
deea_elena, am citit de abia acum povestea ta si pana la un moment dat sau oarecum cu unele mici deosebiri pana la sfarsit, seamana foarte mult cu povestea mea...trecuta! Si eu am fost cu cineva, primul si singurul (atunci!) vreo 8 ani! Aveam 17 ani jumate cand ne-am cunoscut, el mai mare cu 2 ani si ceva...A fost prima iubire insa am avut o relatie foarte dificila, cu nabadai (la fel ca a voastra), cu certuri, despartiri, impacari, ne-am si casatorit, am divortat, s-a terminat la un moment dat, foarte greu insa din initiativa mea doarece nu mai suportem. Imi facea mai mult rau decat bine si ajunsesem sa si constientizez asta! Asa ca ma pus punct. Si bine am facut deoarece asa am putut gasi intradevar fericirea. Am gasit intradevar o persoana care ma iubeste, il iubesc si ne intelegem ffff bine. Nu regret nici o clipa decizia pe care am luat-o mai ales ca dupa parerea mea o relatie care nu merge de la inceput nu va merge nici mai tarziu. Eu sincer cred ca ar trebui sa iti vezi de viata ta, sa te concentrezi pe altceva si ai sa vezi ca vei intalni si persona potrivita pentru tine, cel care te va face sa fii cu adevarat fericita!!
Gaby211081
Postat pe 12 August 2008 12:37
Urmaresc de ceva timp povestea ta si sincer, desi am citit ca tu nu mai esti cu acel baiat de aproape un an mie mi se pare ca nu ai invatat sa treci peste. Spui mereu ca ai invatat din greseli si ca ai vazut unde nu ai procedat bine dat te amagesti singura sperand ca el nu se intelege cu actuala lui iubita, intreband diverse cunostinte despre el si despre relatia lui cu fata respectiva. Ti-au mai spus si alte persoane aici pe forum ca pentru a te rupe de tot ce a fost trebuie sa incerci sa nu te mai gandesti la el, la ce face, cu cine face. Invata sa traisti pentru tine, gasesteti preocupari, incearca sa iti faci prieteni care sa nu aiba legatura cu el si cu tot ce v-a legat candva. Nu incerca sa minti cand esti cu el cu povesti in care tu ii spui cat esti de fericita, lasa-l sa te vada asa cum esti. Eu nu cred ca asta e o greseala. Mai spuneai de faptul ca tu simti ca el nu o iubeste, dar ce importanta are ce simte pentru ea cand pe tine te-a jignit, cand tie ti-a vorbit urat, cand pe tine te-a tradat? Daca nu ar fi iubit-o pe ea si te-ar mai fi iubit pe tine ti-ar fi demonstrat, cred eu si ar fi facut orice sa va impacati. Acum sunt eu curioasa, a facut el ceva de cand v-ati despartit, ti-a aratat el tie ca vrea sa mai fiti impreuna, ti-a aratat el tie ca te iubeste? (exceptand momentele in care ati ajuns in pat).
Daca intradevar vrei sa-ti fie bine treci peste tot ce a fost, odata pentru totdeauna. Esti tanara, ai o viata inainte si barbatii sunt destui. Nu e el singurul, si nici tu singura care a trecut printr-o astfel de experienta.
Numai bine!
diana2324
Postat pe 12 August 2008 14:52
Draga Gabi..acum nu mai am putere sa ma gandesc la nimeni...la nici o persoana potrivita pt. mine.
Tocmai am vorbit cu El la telefon vreo 2 ore...ne-am spus atatea lucruri, nu jigniri, insulte...doar ce n-a mers intre noi, greselile facute de amandoi.
Crede-ma ca sunt terminata acum...simt un mare gol in suflet si incerc din rasputeri sa-mi stapanesc lacrimile pt.ca sunt la birou si nu vreau sa ma vada cineva plangand.
Am avut o discutie aparent linistita...dar asa linistita cum a fost, fara insulte...m-a distrus.
Mi-a spus ca el s-a despartit de mine pt. ca numai suporta sa faca misto fratisu si prietenii lui de el..ca eu eram singura persoana de pe fata pamantului care-l facea sa-si piarda controlul de tot.
Eu i-am lasat impresia ca l-am iertat pt.tot..i-am spus ca nu l-am iubit niciodata cu adevarat, ca am suferit dupa despartire mai mult din mandrie...si i-am spus ca ma bucur foarte mult ca a gasit fata potrivita pt el.
Mi-a zis ca nu am idee ce ii face tipei..ca asta nu sufla in fata lui...si ca saraca fata mereu ii reproseaza ca el nu ar avea tupeul sa imi vorbeasca si sa se poarte asa cu mine...chiar imi pare rau de ea, pt ca stiu ca nu o iubeste..
L-am rugat sa mearga intr-o seara cu mine in poligon sa conduc si eu putin ca am traseul pe 1 sept..si nu a vrut...ca nu are cum, ca seara se intalneste mereu cu ea..minciuni...ca la sfarsit sa-mi spuna ca NU VREA EL...CA NU VREA SA MAI SE INTALNEASCA NICIODATA CU MINE!!!
Stiu si de ce nu vrea...ii este teama sa fie langa mine, pt.ca inca mai are sentimente puternice pt. mine..
Ma simt atat de pustie sufleteste...tocmai and imi mai revenisem, acceptasem situatia, chiar incepuse sa-mi placa alt baiat...dar acum dupa discutia cu el...tot ce-mi doresc este sa-l am langa mine...
Mai bine nu vorbeam cu el...dar de acum o sa fac tot posibilul sa-l evit, si la telefon si pe strada..sa ruporice legatura cu el...altfel innebunesc..in adevaratul sens al cuvantului!!!
deea_elena
Postat pe 12 August 2008 15:10
Draga Diana, am citit mesajul tau si acum ca m-am linistit si am discutat cu sora mea vad lucrurile altfel..exact asa cum le-ai spus si tu...
Dupa despartire el nu a facut nimic..absolut nimic ca sa ne impacam.
Si am realizat acum ca niciodata nu vom uita unul de altul...dar asta nu inseamna ca mai exista iubire intre noi..exista doar amintirea..
Doar ca...discutia noastra de astazi m-a durut atat de tare..cand mi-a spus ca se bucura pt.mine ca ma inteleg bine cu baiatul asta...m-a facut sa realizez ca intr-adevar numai ma iubeste...
Si mai ales cand am discutat ff mult cu sora mea pe chestia asta, chiar daca, sa zicem, ca vine la mine, imi cere iertare si vrea sa ne impacam...eu nu pot trece peste tot ce a facut...m-as bucura la inceput...dar cu timpul v-a fi mai rau ca inainte, pt.ca ceva s-a rupt intre noi...definitiv.
Dar stiu ca asta nu se v-a intampla niciodata...orgoliul lui este prea mare, se v-a gandii numai la faptul ca se face de ras in fatza prieteniilor si a lui fratisu..oricat as insemna pt.el...orgoliul invinge sentimentele pt. mine.
Acum m-am linistit...am acceptat in sfarsit realitatea...si ma bucur ca pana la urma am avut discutia asta...pe care trebuia sa o aveam acum mult timp...
Incepand de azi renunt la orice sperantza in legatura cu el...si incep sa traiesc in prezent..nu in trecut ca pana acum..
Iti multumesc mult pt.parere, a contat enorm pt. mine.
Take care!
deea_elena
Postat pe 12 August 2008 19:37
ji eu sunt in aceeasi situatie...ieri am term o rel d 3 ani..sunt cu un tip d la 13 ani....aqm implinesc 17...il iub ft mult...la inceput a fst bn...ma iub il iub..dar dupa 2 ani au inceput certurile..eu i am accp orice pt k il iub ft mult..e tot c am..mereu knd se enerv imi sp"am terminat"..pt k asa vrea el...eu mereu am fqt c a vr el numai sa nu en desp pt k paractic e viata mea...nu pot trai fara el...am stat certata cu el 4 zile...ji in aceste 4 zile nu am mancat deloc..zi ji noapte plangeam...nu jtiu c sa m ai fac..nu pot sa i crd p ceilalti din jurul meu..toti ji toate imi sp k nu merita..eu mereu am considerat k merita orice el...e primul baiat din viata mea ji ultimul...nu pot fi cu altu...eu am 17 iar el 20..nu este mare dif..ne cun d 4 ani..d 3 suntem imp...aqm k ne am desp definitiv..nuj c sa m ai fac..cum sa l uit...degeaba ii dau msj sau il sun..k nu mi rasp..am aj sa crd k nu l intereseaza...numai stiu c sa fac...cred k are p altcnva..dar d fiekre data knd il intrb imi sp sa termin k nu are p nimeni ..k el numai p mn ma iub...Dooamne,...nu credeam k voi ajunge aici..sa iubesc atat d mult la o varsta atat d frageda,,..nu jtiu c sa m ai fac...simt k numai pot...nu mi imaginez cum va fi viata mea fara el...knd in 3 ani am trecut prin multe...parintii se cun se inteleg bine sunt d acord cu rel noastra...dar aqm gata...mama imi m ai sp k nu este el d mn...dar nu jtiu c sa m ai fac...cum sa l uit?nuj jtiu dak sa l las in pace?dak nu?...cum pot il pot face sa se intoarca la mn?fara sa ma rog eu d el sa ne impakm k d fiekre data...mereu am fst o prosta..el este ft ambitios ji orgolios...ce si pune in gand asta face...sper sa ma aj cu un sfat..ms:*
deea_lqd
Postat pe 27 August 2008 22:34
deea_lqd, tu in primul rand trebuie sa incerci sa itzi ocupi timpul cu ceva, atata timp cat vei fi ocupata nu te vei gandi la el, sau cel putzin te vei gandi mai rar la el, shtiu ca totul pare tragic din interior, dar eshti foarte tanara, in viatza vom intalni persoane cu care ne potrivim shi cu care nu, din orice experientza trebuie sa iei partea buna, va apare shi jumatatea ta, daca vrei mai vb pe mess
just_me
Postat pe 28 August 2008 18:27
deea..dak vrei sa vb baga id :liquid_bby12..sunt in aceeasi situatie...poop
deea_lqd
Postat pe 29 August 2008 20:39
da vb p mess...liquid_bby12..:(
deea_lqd
Postat pe 29 August 2008 20:41
just me...tocmai..k nu am cum sa l uith..eu stau aks...numai la calc..cu tel mereu lg mn..poate ma suna..poate mi da msj..sa i rasp repede...sa nu l fac sa astepte..nu ies din kasa...nu mananc...nu fac nimic...calculatorul ji tel ...ATAT...ji ce fac d 2 ori med p sapt...cu asta imi ocup timpul...el sta in buc...dar aqm este in concediu...ji este la bunici...ji ai mei bunici sunt tot d acolo..chiar dak vreau nu pot sa ma duc ji eu pt k asta ar insemna sa stau inchisa in casa..altfel pot da d el oricand..ji nu as putea da okii cu el...el mi a sp k nici"una"nu mi va m ai sp...m am simtit k ultima pers..am impresia k nu l intereseaza....sau d fapt asa e...oricum inainte ii dadeam ji 100 d msj intr o zi...il sunam...faceam orice numai sa ne impakm..pot sa zic k m am taiat la mana..nuj dc am fqt asta....simteam k numai am niciun rost...ji crd asta in continuare...il iub ft mult...ji mie ft greu sa merg m ai departe fara el...chiar dak credeti k e o prostie..k sunt mik...sau nuj c...il iub mult...pt el am renuntat la multe...imi pare rau k mi am lasat prieteni pt el..colege..tot...dak ieseam fara el se supara..ji preferam sa nu o fac..p knd el iesea in fiekre seara....eu dak i sp cva se enerva ji imi spunea k nu i spun eu c sa faca....am lasat d la mn...ji am mers p idee k va fi bine...dar nu a fst asa...dak i spun k si bate joc d mn iar se supara..ji zice k d data asta chiar am terminat...eu d fiekre data knd ne am certat am plans ft mult..i am sp k eu mor fara el...ji am impresia k dasta ne am impakt d atatea ori...aqm d knd m am certat cu el..nu am m ai mancat...ii mint p ai mei k am mancat...ei fiind la serv nu ma vad...stau toata ziua in casa...ji plang ma gandesc...ma uit la tel din 2 in 2 sec sa vad dak am primit cva..un apel un msj...dar nimic!!!...nu jtiu c sa m ai fac si c sa cred....nu vreau sa m ai fiu iar proasta....dc sa l stresez mereu cu msj ji sa l sun ?dc?dak ma iubeste ji tine cont d 3 ani kt am fst imp ma va kuta....dar sigur nu o fa face...pt k el este obij k eu sa l kut pt k nu jtie k nu pot trai fara el..este f ambitios...ji nu si ar lassa prietenii niciodata pt mn..ji la nimic nu ar renunta pt mine...i am sp sa se schimbe...ji el a sp k nu poate...i am sp...ai d ales..ori t schimbi ori ne desp...at nu am m ai putut deoarece mereu knd il sunam imi dadea cu flit..imi spunea k are treaba k nuj c...ji nu vorbeam m ai mult d 30 d sec,,,ji el a ales bineinteles sa ne desp dekt sa se schimbe...jtii k nu era asa ji inainte....a 2 zi ..trebuia sa i inapoiez cheile d la apartament ji m am intalnit cu el sa i le dau..at m a sarutat....ji ne despartisem..mi a sp sa vorbim..ji am fst la el ji am vorbit...nu am rezistat ji ne am impakt..aqm nu stiu c sa fac...nu am m ai vb cu el d 4 zile...mi se pare foarte foarte mult....abia pot sa m ai rezist sa nu i dau un msj un apel cva...dar as vrea sa o fak el..nu jtiu c sa m ai cred...ma iubeste?..sau nu?el zice k ma iub m ai mult dekt il iub eu p el..dar nu e asa...inainte era m ai apropiat aqm...e ft indiferent/...:*
deea_lqd
Postat pe 29 August 2008 21:10
Fetelor dragutelor, nu mai stati sa va plingeti de mila.
Actionati, ca viata este scurta si trebuie traita la maxim ca si cind ar fi ultima.

Ca trece timpul pe linga voi si va treziti intr-o buna zi ca aveti o virsta si ca v-ati pierdut timpul suferind.
TRAITI VIATA DIN PLIN ! ASA CUM FAC SI EI BARBATII!
STIATI CA "PISICA": F....A ESTE MAI IUBITA!
SCUZATI LIMBAJUL!
ella_688_2008
Postat pe 15 Octombrie 2008 20:57
Eu as face o schimbare de look,...as iesi tot timpul,...
nu as refuza nici o invitatie!!!
dar mai ales de toate,mi-as acorda multa atentie!
as fi o mare egoista in aceasta relatie,....as incerca sa ma simt numai eu bine,..sa il duc in cercurile de prieteni numai ai mei,unde sa fiu in centrul atentiei,..si...
de ce nu?
AS FILTRA DE CATE ORI AS AVEA OCAZIA!!!
NU SE STIE! NU ADICE ANUL CE ADUCE CEASUL!
As fi atat de rea,incat mi-as trimite singura mesaje pe telefon,....scrisorele sau emailuri....
ailicis
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:11
Si povestea mea seamana, doar ca la noi a fost PERFECT (nu ne certam aproape deloc, insa avem de-abia 1 an impreuna) pana sa afle el de-o "omisiune" de-a mea, ca sa nu-i zic minciunica. Si eu am suferit 1 luna de zile, am slabit si eu, am luat Xanax sa ma calmez. Imi dadeam seama ca le fac rau parintilor mei si celor care ma iubesc vazandu-ma asa, dar imi era foarte greu sa ma stapanesc.Acum m-am mai calmat, deja incepe a 6sea saptamana, noi suntem f departe (el e in Mexic acum) si chiar nu am ce face! M-am rugat de el, l-am implorat, l-am si mintit, doar-doar se razgandeste.Zice ca ma iubeste si ca prefere sa se desparta de mine pentru a nu-mi face mai mult rau pe termen lung. Nu stiu daca mai exista ceva ce n-am facut ca sa-l fac sa ma ierte. Poate doar sa-mi cumpar un bilet de avion si sa ma duc sa vorbim fata in fata. Poate ca se intampla ca de obicei, ne impacam in felul specific unui cuplu care implineste pe 1 nov un anishor...dar n-am cum...am serviciu, biletul de avion dus-intors pana acolo este echivalentul unei luni de munca pentru mine, asa ca nu prea se poate...>Am inceput sa traiesc fara speranta sa zicem, adica chiar nu mai astept nimic de la el...las timpul sa decida...
ingerasmic
Postat pe 31 Octombrie 2008 21:47
deea mai existi???..iti dau si eu un sfat.....ce ar fi daca va intaoniti voi amandoi si lasati si orgoliile la o parte si fratii si surorile si neamurile , k in povestea sasta sunteti numai voi 2 nu toata lumea care va vrea mai mult sau mai putin binele.....ii spui uite te-am iubit , te iubesc si te voi iubi , am gresit...ai mintit din orgoliu .....nu conteaza parerea celorlalti , fratele care normal k e de partea lui , sora , cred k dupa atatea luni de despartire ati merita amandoi o sansa , dar fara certuri , fara jigniri , si fara toata lumea....sa lasati anturajul deoparte si vorbele si parerile , ...ai vazut ce prietene ai avut .....si eu eram tupeista acum cativa ani dar am lasat intotdeauna de la mine.....incearca ....sa vedem ce iese de data asta .....va intalniti si o luati de la ZERO!!!!!.....fara minciuni si fantezii....
zgabeatza
Postat pe 1 Noiembrie 2008 00:01
uitandu-te la telenovele......

Postat pe 1 Noiembrie 2008 10:11
Buna draga zgabeatza...da inca mai exist din fericire...ms mult pt.parere si pt.sfaturi...ce pot sa-ti spun...el apartine trecutului...Ce a fost a fost..imi pare rau ca s-a terminat asa, ca nu ma crede nici acum ca l-am iubit mult..inca ma doare privirea lui atunci cand ne intalnim...simt ca inca ma iubeste mult...dar deja nu se mai poate face nimic...el mai are putin si face un an cu tipa aia...se intelege bine cu ea, bine e normal sa se inteleaga bine cu ea din moment ce tipa ii permite orice...pana si faptul ca o mai inseala din cand in cand...eu una nu as putea trece peste asa ceva...dar e treaba lor.
Eu am intalnit un baiat de nota 20, cu care ma inteleg super bine si la care am inceput sa tin enorm de mult...
In momentul acesta sunt extrem de fericita si de indragostita...dar recunosc...cand il mai vad pe fostu...imi mai sare putin inima si cand mai ma uit pe pozele cu noi doi simt un gol in suflet..si ma intreb:oare cum ne-am pierdut unul de altul?
Chiar ma bucur pt.el ca este fericit...si ii doresc tot binele din lume, a fost o persoana foarte importanta in viata mea, dar nici daca ar venii in genuchi la mine, nu m-as impaca cu el..de iertat l-am iertat..dar sa ma impac cu el niciodata..nu vad rostul...
Oricum multumesc mult pt.sfaturi..esti tare draguta...pupicei...:)
deea_elena
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:15
e ciudat
dak eu zik akum k vreau sa'l uit ma gandesk si mai molt la el
totul trece d la sine
va zik eu...k am experienta
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Singuratate sau dor ? 5 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:44
RECLAME...ne plac !??..nu ne plac !?? 9 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 22:20
Nu mai inteleg... 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
Problema fara...raspuns 10 De la: nocturnalia0 20 Ianuarie 2009 10:54
Help me girls :) 37 De la: Alinnu 10 Iunie 2012 20:44