Setari Cookie-uri

Prinsa intre doua iubiri

sincer nu mi se pare pt ce ai facut sa fi detestabila etc, suntem oameni pana la urma toti gresim important este sa ne dam seama de lucrul asta si sa cam punem punct ceea ce nu cred ca esti in stare, toti am facut asemenea greselei, dar, dupa cum am spus mai devreme a gresii este omeneste binenteles nu sa faci un obicei din asta pt ca dupa se numeste egoism si multe altele pe care sincer nu vreau sa le redactez. cred ca cel mai bine este sa iti dai seama cu cine vrei sa fii, cu cine te simti mai in siguranta, de cine esti iubita si pe cine iubesti. sincer sa fiu din cate am vazut am realizat ca stai cu baiatul cu care te vezi mai rar din mila. sunt de acord poate te iubeste dar daca te iubeste indeajuns de mult ramane in tara langa tine, cred ca se foloseste de textul " ma sinucid daca te desparti de mine" sau "viata fara tine nu mai are rost" doar pt ca ti-a prins slabiciunea. eu cred ca trebuie sa pui piciorul in prag si sa ramai decat cu cel langa care simti ca traiesti cu adevarat. bafta
ciuby_33
Postat pe 27 Ianuarie 2009 21:07
ma aflu in aceeasi situatie ca si ...... singura diferenta e ca cei doi s afla langa mine in sensul k unul imi este alaturi d luni pana vineri iar celalt in weekend(sunt studenta).cu unul dintre ei am o relatie de 3 ani si ceva iar p celalalt il cunosc d o luna dar mi-a intrat in suflet fara sa vreau.mi-as dori sa renunt la amandoua relatiile dar ranesc doua persoane care ma iubesc!!!!!!!!!!c sa fac????????????
kissing_u
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:56
acum 5 ani si ceva am inceput sa am o rel cu un baiat .invatam aman2 la acelasi liceu .dar el era mai mare cu 2 ani ...eu nu-l placem m-i se parea tafnos si arogant ...dar el m-a placut din prima clipa asa ca dupa 4 luni de cand ne vazusem prima oara m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna ...si eu am acceptat .....asa ca aniii au trecut m-a facut si sa sufar ft mult m-a facut si fericita ....dar acum 8 luni cautam pe cateva site-uri de socializare niste id-uri de baieti ..din plictiseala faceam asta .... intr-o dimineata era vreao 3 nu aveam somn cautand pe un astfel de site mi-a atras atentia un baiat ...care avea o poza ft haioasa.....asa ca i-am luat id-ul...si surpriza era online la ora aia asa ca m-am hotarat sa intru in vorba cu el asa ca i-am trimis un msj si mi-a rasp m-am mirat ca mi-a rasp imediat ...asa ca am inceput sa vb ...lui i se stricase web-ul .al meu mergea asa ca am fost de acord sa ma vada ptr inceput pana il face pe al lui doar el ....mi-a spus ca sunt ft draguta si ca am niste ochii ft mari si frumosi....asa ca din vorba in vorba s-a facut 8 dimi...si noi era mirati de cum trecuse timpul .....eu nu i-am spus ca am o relatie cu cineva....eu mai aveam o cartela pe care n-o foloseam asa ca i-am trimis un msj ptr ca ii promisesem ca o sa-i trimit asa ca m-am tinut de cuv...a fost ft bucuros cand l-a primit ..asa ca am inceput sa vb ore interminabile la tel si pe internet si dupa cateva sapt el mi-a spus ca vrea sa ne ved....nu eram din acelasi oras .....dar eu cum sa ma intalnesc cu el cand aveam o relatie cu cineva si mai ales ca era ft gelos si ma suna tot timpul .... l-am amanat cu diverse pretexte...si asa au trecut 2 luni in care am corespondat enorm de mult ...desii lui i se pare ciudat ca invoc tot felul de pretexte sa nu ne ved....m-am hotarat intr-o dim sa-i spun adevarul ca eu am pe cineva ...desii eu incepusem sa tin la el si el la mn....asa ca i-am trimis un msj si i-am explicat tot...era dezamagit normal.... dupa cateva ore a intrat pe net si am inceput sa vb...m-a intrebat dc i-am ascuns asta dc l-am mintit cand el a fost sincer cu mn ...si eu i-am rasp ....cum sa-ti spun ca te-am mintit daca m-am indragostit de tn....si am inceput sa-i povestesc despre prietenul meu si felul in care se comporta cu mn si am cazut de acord sa luptam ptr relatia noastra.....asa ca dupa 3 luni si ceva dupa ce ne cunoscusem el a venit sa ma vada ....asa ca ne-am intalnit si am petrecut o zi minunata...am facut dragoste aman2 ne doream acest lucru....dar ziua avea 24 de ore asa ca atrecut ft rpd timpul ...asa ca m-a condus acasa si el la randul lui a plecat spre casa...m-am gandit intruna la el chiar si atunci cand eram cu prietenul meu ..imi era ft greu si ma simteam vinovata dar in acelasi timp fericita ca il vazusem pe el....asa ca in 7 luni ne-am vazut de 4 ori dar au fost 4 intalniri minunate...asa ca mi-a propus sa ma mut la el...spunanadu-mi ca o sa fie bn si ca o sa se bucure sa ma aiba alaturi.....asa ca m-am gandit si am luat o decizie ....am acceptat...acum nu stiam cum o sa reactioneze parintii dar pana la uram i-am convins.....asa ca l-am lasat balta pe prietenul meu si m-am mutat la actualul si a rams sa-mi fac transferul la fac la el in bucuresti.....asa ca a venit sa ma i-a de acasa....si i-am trimis fostului un msj in care m-a desparteam de el....cu toate ca gresise fostul tinea enorm la mn....a fost distrus dupa plecarea mea.....el stia ca sunt plecata la cipru la sora mea...ca ,daca stia ca sunt la buc venea dupa mn asa ca i-am scris in msj ca am plecat din tara....intre timp si-a tatuat numele meu pe antebrat...intr-un cuv era distrus....asa ca dupa o luna petrecuta cu actualul ceva se schimbase la el in ultimele 2 sapt .era rece distant...trecea timpul cu orele fara sa ma bage in seama...asa ca l-am intrebat ce se intampla si mi-a rasp ca nimik ....si cu o zi inainte de a pleca acasa i-am spus ca nu ma m-ai intorc si el mi-a rasp ca este alegerea mea ....atat.....asa ca a 2 zi eram gata sa plec acasa....el m-a intrebat ce am hotarat ...eu i-am spus ca nu mai vin ..iar el mi-a rasp ca vine dupa mn sa ma i-a dupa o sapt sa-mi rez cu facultatea ....eu nu eram convinsa ca o sa faca asta asa ca am dat din cap sa aprob ce spunea el ....si am hotarat sa-mi las o parte din haine la el...ptr ca urma sa ma intorc inapoi eram convinsa sa lupt ptr rel si sa nu se termine asa.... pe peronul garii inainte de a pleca m-a luat in brate si mi-a spus ....stii ca te iubesc enorm de mult si ca o sa-mi fie ft dor de tine nu?
si eu i-am zis ca da cu jum de gura....asa ca am ajuns acasa....si la cateva zile am iesit din casa asa-mi rez treburile ptr care venisem si surpriza....in statie dau peste fostul meu prieten ma astepta cu toate ca nu stia ca am ajuns acasa el spera in fiecare zi ca o sa apar pana la urma ....asa ca am fost de acord sa vb ...era ft schimbat...era dispus sa faca orice ptr mn numai sa ne impacam....eu i-am spus ca nu simt ca vreau sa-i acord o sansa ptr ca ii acordasem o multime in 6 ani aproape si eram satula...asa ca am discutat in continuare ..ziua urmatoare el a muncit asa ca m-a sunat si mi-a spus daca sunt dea acord sa ne int a 2 zi....ce sa-i spun daca era distrus ...am acceptat..asa ca a 2 zi a venit sa m-a i-a de acasa ...dar nu a venit cu mana goala...a venit cu un buchet imens de trandafiri erau vreo 50 si ceva de trandafiri...atunci nu am suportat si i-a spus ca eu nu am venit acasa sa raman am venit sa-mi rez unele probleme si ca o sa plec....atunci a inceput sa plenga si s-a pus in genunchi si m-a implorat sa-l iert....dar cum sa iert daca eu ma gandesc la celalalt ...cu toate ca poate nu merita ....dar nu am ce face ....nu stiu ce sa aleg si ce sa fac .....celalalt este rece cu mn ...nu stiu pe cine sa aleg ...un sfat va rog....sa las trecutul si sa ma gandesc la viitor s-au sa ma intorc in trecut si sa ma impac cu fostul .....eu am haine la actualul si mi-e ca daca ma duc sa m-i le i-a imi va fii ft greu sa plec....si pe deasupra fostul asteapta un rasp de la mn daca raman acasa si ma impac cu el sa
u daca plec o sa fie distrus ce sa fac????????????????
kudika320056
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:09
De la: kudika320056, la data 2010-09-06 17:09:19acum 5 ani si ceva am inceput sa am o rel cu un baiat .invatam aman2 la acelasi liceu .dar el era mai mare cu 2 ani ...eu nu-l placem m-i se parea tafnos si arogant ...dar el m-a placut din prima clipa asa ca dupa 4 luni de cand ne vazusem prima oara m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna ...si eu am acceptat .....asa ca aniii au trecut m-a facut si sa sufar ft mult m-a facut si fericita ....dar acum 8 luni cautam pe cateva site-uri de socializare niste id-uri de baieti ..din plictiseala faceam asta .... intr-o dimineata era vreao 3 nu aveam somn cautand pe un astfel de site mi-a atras atentia un baiat ...care avea o poza ft haioasa.....asa ca i-am luat id-ul...si surpriza era online la ora aia asa ca m-am hotarat sa intru in vorba cu el asa ca i-am trimis un msj si mi-a rasp m-am mirat ca mi-a rasp imediat ...asa ca am inceput sa vb ...lui i se stricase web-ul .al meu mergea asa ca am fost de acord sa ma vada ptr inceput pana il face pe al lui doar el ....mi-a spus ca sunt ft draguta si ca am niste ochii ft mari si frumosi....asa ca din vorba in vorba s-a facut 8 dimi...si noi era mirati de cum trecuse timpul .....eu nu i-am spus ca am o relatie cu cineva....eu mai aveam o cartela pe care n-o foloseam asa ca i-am trimis un msj ptr ca ii promisesem ca o sa-i trimit asa ca m-am tinut de cuv...a fost ft bucuros cand l-a primit ..asa ca am inceput sa vb ore interminabile la tel si pe internet si dupa cateva sapt el mi-a spus ca vrea sa ne ved....nu eram din acelasi oras .....dar eu cum sa ma intalnesc cu el cand aveam o relatie cu cineva si mai ales ca era ft gelos si ma suna tot timpul .... l-am amanat cu diverse pretexte...si asa au trecut 2 luni in care am corespondat enorm de mult ...desii lui i se pare ciudat ca invoc tot felul de pretexte sa nu ne ved....m-am hotarat intr-o dim sa-i spun adevarul ca eu am pe cineva ...desii eu incepusem sa tin la el si el la mn....asa ca i-am trimis un msj si i-am explicat tot...era dezamagit normal.... dupa cateva ore a intrat pe net si am inceput sa vb...m-a intrebat dc i-am ascuns asta dc l-am mintit cand el a fost sincer cu mn ...si eu i-am rasp ....cum sa-ti spun ca te-am mintit daca m-am indragostit de tn....si am inceput sa-i povestesc despre prietenul meu si felul in care se comporta cu mn si am cazut de acord sa luptam ptr relatia noastra.....asa ca dupa 3 luni si ceva dupa ce ne cunoscusem el a venit sa ma vada ....asa ca ne-am intalnit si am petrecut o zi minunata...am facut dragoste aman2 ne doream acest lucru....dar ziua avea 24 de ore asa ca atrecut ft rpd timpul ...asa ca m-a condus acasa si el la randul lui a plecat spre casa...m-am gandit intruna la el chiar si atunci cand eram cu prietenul meu ..imi era ft greu si ma simteam vinovata dar in acelasi timp fericita ca il vazusem pe el....asa ca in 7 luni ne-am vazut de 4 ori dar au fost 4 intalniri minunate...asa ca mi-a propus sa ma mut la el...spunanadu-mi ca o sa fie bn si ca o sa se bucure sa ma aiba alaturi.....asa ca m-am gandit si am luat o decizie ....am acceptat...acum nu stiam cum o sa reactioneze parintii dar pana la uram i-am convins.....asa ca l-am lasat balta pe prietenul meu si m-am mutat la actualul si a rams sa-mi fac transferul la fac la el in bucuresti.....asa ca a venit sa ma i-a de acasa....si i-am trimis fostului un msj in care m-a desparteam de el....cu toate ca gresise fostul tinea enorm la mn....a fost distrus dupa plecarea mea.....el stia ca sunt plecata la cipru la sora mea...ca ,daca stia ca sunt la buc venea dupa mn asa ca i-am scris in msj ca am plecat din tara....intre timp si-a tatuat numele meu pe antebrat...intr-un cuv era distrus....asa ca dupa o luna petrecuta cu actualul ceva se schimbase la el in ultimele 2 sapt .era rece distant...trecea timpul cu orele fara sa ma bage in seama...asa ca l-am intrebat ce se intampla si mi-a rasp ca nimik ....si cu o zi inainte de a pleca acasa i-am spus ca nu ma m-ai intorc si el mi-a rasp ca este alegerea mea ....atat.....asa ca a 2 zi eram gata sa plec acasa....el m-a intrebat ce am hotarat ...eu i-am spus ca nu mai vin ..iar el mi-a rasp ca vine dupa mn sa ma i-a dupa o sapt sa-mi rez cu facultatea ....eu nu eram convinsa ca o sa faca asta asa ca am dat din cap sa aprob ce spunea el ....si am hotarat sa-mi las o parte din haine la el...ptr ca urma sa ma intorc inapoi eram convinsa sa lupt ptr rel si sa nu se termine asa.... pe peronul garii inainte de a pleca m-a luat in brate si mi-a spus ....stii ca te iubesc enorm de mult si ca o sa-mi fie ft dor de tine nu?
si eu i-am zis ca da cu jum de gura....asa ca am ajuns acasa....si la cateva zile am iesit din casa asa-mi rez treburile ptr care venisem si surpriza....in statie dau peste fostul meu prieten ma astepta cu toate ca nu stia ca am ajuns acasa el spera in fiecare zi ca o sa apar pana la urma ....asa ca am fost de acord sa vb ...era ft schimbat...era dispus sa faca orice ptr mn numai sa ne impacam....eu i-am spus ca nu simt ca vreau sa-i acord o sansa ptr ca ii acordasem o multime in 6 ani aproape si eram satula...asa ca am discutat in continuare ..ziua urmatoare el a muncit asa ca m-a sunat si mi-a spus daca sunt dea acord sa ne int a 2 zi....ce sa-i spun daca era distrus ...am acceptat..asa ca a 2 zi a venit sa m-a i-a de acasa ...dar nu a venit cu mana goala...a venit cu un buchet imens de trandafiri erau vreo 50 si ceva de trandafiri...atunci nu am suportat si i-a spus ca eu nu am venit acasa sa raman am venit sa-mi rez unele probleme si ca o sa plec....atunci a inceput sa plenga si s-a pus in genunchi si m-a implorat sa-l iert....dar cum sa iert daca eu ma gandesc la celalalt ...cu toate ca poate nu merita ....dar nu am ce face ....nu stiu ce sa aleg si ce sa fac .....celalalt este rece cu mn ...nu stiu pe cine sa aleg ...un sfat va rog....sa las trecutul si sa ma gandesc la viitor s-au sa ma intorc in trecut si sa ma impac cu fostul .....eu am haine la actualul si mi-e ca daca ma duc sa m-i le i-a imi va fii ft greu sa plec....si pe deasupra fostul asteapta un rasp de la mn daca raman acasa si ma impac cu el sa
u daca plec o sa fie distrus ce sa fac????????????????
kudika320056
Postat pe 6 Septembrie 2010 17:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 4 De la: Shhh 23 Iunie 2010 13:41
Regret 45 De la: MaraDonna 14 Septembrie 2009 19:10
Mesaj de la fosta iubita. 7 De la: kudika_981694 10 Mai 2015 17:28
Iubind 2 barbati! 99 De la: etta 26 Decembrie 2009 17:16
am nevoie de un sfat 2 De la: steffy91 8 Februarie 2012 16:55