Setari Cookie-uri

M-a parasit..ok..il vreau inapoi...

Nu-l mai cauta, chiar nu te merita. mai bine incearca sa-ti refaci viata. Si eu incerc..e greu..dar poate e mai bine asa. Era o vorba..nu te supara ca s-a intamplat, bucura-te ca s-a intamplat.Nu te-a meritat nici pe tine nici pe fata aia cu care e. E un dobitoc si un egosit. Se gandeste doar la el, nu-i pasa de sentimentele tale. Iesi in oras cu prietenii, continua-ti viata, fa o excursie undeva. Uite,eu m-am hotarat sa fac o excursie in Cehia in martie. Am gasit o prietena si m-am hotarat sa merg sa-mi demonstrez ca viata poate fi frumoasa si cu impliniri si fara el , si sa-i demonstrez si lui (chiar daca nu ar trebui) ca eu imi vad de viata mea si ca m-am trezit la realitate.

Postat pe 15 Februarie 2008 12:38
asta al deei nu cred ca e egoist ,ci e frustrat pe masura ,ca nu se ridica la nivelul ei, o vede si el cu mult superioara si e furios ca nu i-a putut tine piept,el nefiind un barbat adevarat saracu,s iacum o loveste cand e la pamant,eu asa vad lucrurile ,e din alta categorie decat al tau ,lory- el a inghitit ,a tacut ce-a tacut,si acum varsa din frustrari ,ea trebuie sa dovedeasca ca e la fel de puternica cum era cand era cu el,dar e mai greu dupa o relatie lunga sa te trezesti singura si sa te simti asa,ai putea sa joci macar ,cand il vezi
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 12:51
stai linistita deea,ca dupa un timp nici la inima nu-ti va ramane(asa cum ai spus)doar ca a fost primul(asta daca vrei si tu).e greu dar nu imposibil, o sa-l uiti total la un momendat.eu am incheiat o relatie acum 3 ani(a fost primul)din vina mea:l-am inselat pentru ca nici nu mai suportam crizele lui dar nici nu ma puteam desprinde singura.mult timp m-am acuzat pentru asta(ma facuse sa ma simt vinovata ca l-am inselat).am trecut singura peste perioada grea si acum sunt in toiul pergatirilor de nunta cu ,,al-2-lea".nu imi mai amintesc prea bine de fostul, sincera sa fiu nici nu cred ca l-as mai recunoaste...in plus nici nu ma mai gandesc la el, nu-mi mai vine in minte tot timpul, k la inceput...oricum ai fi tu, chiar daca nu te vei schimba niciodata, iti vei gasi adevarata jumatate si nu te acuza de nimic pentru ca nu mai are niciun rost.multa putere in continuare si ai grija sa-ti revii tu in primul rand!

Postat pe 15 Februarie 2008 14:55
exact!acuzele nu-si au rostul,si mai ales sa incerci sa te schimbi...ca stiu de ce:in speranta ca va vedea el!nu e asa, tu trebuie sa ramai aceeasi!!sa-ti repeti asta -oricum cu timpul te schimbi,dar sa fie schimbare prin prisma ta,a optiunilor si a modului tau de gandire,si nu sa te schimbi in a fi carpa cuiva,inevitabil ne schimba,dar e bine sa fie schimbare naturala,nu fortata -da,cu vorbitul urat asa e ,nu trebuie sa o faci (ii arati ca mai ai resentimente si-ti pasa de el),dar daca te simti mai bine tu fa-o ,oricum rezultatul e acelsi ,chiar de ii vb urat sau frumos
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 15:08
am uitat sa-ti zic ceva: roag-o pe sora ta sa nu mai dea detalii despre tine lui,sa-i zica cand mai intreaba ca tu pentru el nu mai existi !sa-i taie orice legatura ,el se hraneste din nefericirea ta,fii sigura,eventual sa-i zica grabit ca iti este f bine acum,fara alte detalii ,punct
lief
Postat pe 15 Februarie 2008 15:10
ca sa-l castigi inapoi trebuie sa redevi persoana de ca s-a indragostit.facindu-i in ambitie,certurile si scandalurile nu fac decit sa-l indepartezi din ce in ce mai mult si il vei apropia de cealalta fata si mai mult.

Postat pe 2 Iulie 2008 21:39
De la: deea_elena, la data 2008-02-15 12:05:46Da..intr-adevar nu m-am schimbat...dovada este faptul ca i-am vorbit urat, nu trebuia sa fac asta, dar pur si simplu m-a scos din sarite, cand i-a permis prietenului lui sa ma jigneasca..ala a zis ca putem sa mai ne intalnim si noi cateodata..sa mai ne culcam impreuna(eu acum folosesc un limbaj decent, dar expresia lui a fost alta)..dar fara nici o obligatie..m-am uitat in ochii lui atunci...si el nu a spus nimic..m-a durut atat de tare..adica dupa tot ce a fost intre noi, dupa 5 ani de zile...l-a lasat pe ala sa ma trateze ca pe o c...a(poate ca meritam, tinand cont ca intr-adevar ma culcasem cu el).Asta a fost ceea mai mare greseala a mea...ca nu l-am lasat in pace de la inceput, decand am aflat ca are pe alta...trebuia sa uit de el, sa nu-l mai sun, sa nu-l mai caut..dar mai ales sa nu m-ai ma culc cu el...eu de obicei am foarte multa mandrie...dar acum parca mi-a luat d-zeu mintiile....Acum ma gandesc ca nu mai pot face nimic, numai pot schimba nimic din ce am facut sau din ce am spus...Nu-mi mai doresc nimic de la el...nu vreau nici macar sa ramanem prieteni,nu-i doresc raul..chiar ii doresc multa fericire alaturi de fata aia...o sa ramana mereu in inima mea(doar a f primul baiat din viata mea...)Acum ma concentrez pe altceva...sa-mi i-au permisul de conducere, sa-mi vad de facultate, sa ma gandesc mai mult la viitorul meu...sa fiu puternica asa cum m-a sfatuit lief...dar sa fiu puternica nu ca sa-i demonstrez lui asta..ci sa-mi demonstrez mie si famililei mele...va multumesc pt.sfaturi dragele mele, nu aveti idee cat de mult m-au ajutat...



Am citit tot ce ai scris si tot ce s-a cometat. Conluzia ?? Esti o scumpa o curajoasa ai un suflet mare Toate istericale pe care le faceai cu el felul de comportament toate sunt justificate .Ceva in interiorul tau te anuntza ca ceva nu e in regula ... mintea ta nu accepta si asta te facea sa te comporti asa .Ma bucur sa citesc ca esti ok ca mergi la scoala si ca acum te simti impacata cu cine si ce esti .Sa stii ca te apreciez mult pentru intensitatea cu care traiesti pt ca esti sincera si mai ales pt ca asculti si selectezi sfaturile oamenilor , Iti doresc tot binele din lume si sa ai parte numai fericire si oameni buni in viatza ta

Postat pe 3 Iulie 2008 21:00
Hello!Dupa cum si spune tema ,,M-a parasit...ok...il vreau inapoi.." se pare k si eu unt km in aceeasi situatie...Ei bine am stat q un bayat 2 ani de zile ne-am mutat impreuna ...am inceput sa-l iubesc incetul cu incetul ...mi-a aratat ce e aia iubirea si a dat o pata de culoare vietii mele insa tot el mi-a luat dupa 2 ani de zile tot ce o data mi la oferit insa q el mi-a luat si dorinta de a mai trai..stiu ...q siguranta vi se pare o prostie insa...ajunsesem in statiu in kre nu mai mankm,am ramas fara par in cap din cauza stresului...insa am trecut kt de kt peste si sunt 6 luni jumate de knd ne-am despartit...atunci knd sa intamplat a fost k el sa-mi spuna dupa 2 ani de zile k nu ma mai iubeste si k sta cu mine din mila...am crezut k va cadea cerul pe me..el kre inainte zicea k ma iubeste si k nu voi skpa niciodata de el...ma durut si ma dor si acum vb astea pt k le aud in fiekre seara...insa cel mai rau este k eu ink il vreau inapoi...am incerkt insa se pare k el fiind un bayat de fitze..vrea sa se distreze q kt mai multe fete...asa k tot ce am incerkt sa fac nu am reusit...am incerkt sa-l uit insa avand acelasi cerc de prieteni ne vedem in fiekre zi ...mai ales k am ramas prieteni...pt el e usor insa pt me este un mare chin sa-l vad si sa-l mai aud knd zice de o fata etc.Prin urmare dak am vazut k nu mai am nici-o sansa am hotarat sa rup orice legatura q el si sa plec in italia...probalil k asaam sa-l uit insa nu stiu kt de mult voi puta reusi pt k si acum il iubesc la fel de mult...
Asta este o paricik din povestea mea kre la inceput k orice relatie e frumos insa tot ce e frumos repede trece!!!

Postat pe 6 Iulie 2008 11:33
Mi-a parut bine ca am citit pe un forum asa intamplare.Probabil nu-i singura intamplare din lume,dar va asigur pe toti ca este greu sa scri despre asa ceva si sa-ti pui sufletul pe tava asa in vazul tuturor.Eu credca aceasta este un lucru mare.Si mai cred ca acest lucru este o mare dovada de incrdere in ea dar si ceilalti.E foarte greu sa recunosti ca te porti urat sau ai iesiri sau mai stiu eu ca te culci cu unul altul in diverse imprejurari care nu dovedesc nush ce IQ.Totul era normall sa se intample si socotesc ca momentul adevarului vine ca si celelalte.Asi vrea sa spun si eu in aceasta clipa lucruri asesmanatoare dar cred ca trebuie sa fi cu adevarat f talentat sa le expui corect dar si frumos.Povestea ei merita scrisa oriunde si este dovada unei vieti reale ,traita intens si cu adevarat inteligent.Din pacate exista clipe in care te rupi de ceva din viata ta- ceva care a intrat ca o promisiune sau chiar iubire-Cine este atat de rezistent incat sa nu si-o doreasca continuu?Eu cred ca trecand atatia ani(5) au fost prea multi si nu s-au casatorit-e normal ca ea sa intre in panica si fidelitatii la iubire sa-i opuna realiatea esecului- si atunci avea nevoie de dovezi mai clare sa vada daca relatia poate exista sau nu-pt ca ceva era anormal-parerea mea este dupa atatia ani sau in atatia trebuia stiut care este calea-catre ce merge.In sfarsit e gru de judecat lucruri de acest gen. Ma bucur f mult pentru sinceritate.
liliana04
Postat pe 9 Iulie 2008 13:11
ii faci naste vraji de dragoste si amor(naste bla-bla-blauri), si in doua zile va fi la tine-n brate.

Postat pe 9 Iulie 2008 19:35
sa nu-ti fie frica pentru ca nu te va uita...niciodata.Sunt iubiri in lumea asta pe care nici timpul, nici distanta, nici oamenii nu te pot face sa le uiti...si dupa cate spui tu inteleg ca te-a iubit enorm de mult.Deci nu are cum sa te uite.Se va intoarce la tine doar daca se va convinge el insusi ca te-ai schimbat cu adevarat nu altfel.De cate ori va intalniti eu te sfatuiesc sa te comporti ca o "doamna", chiar daca iti va fii greu uneori.Arata-i prin privirea ta ca desi iti pare rau tot ce iti doresti este sa-l vezi fericit...dar nu uita:nu-l obliga prin asta la o fericire obligatorie fata de u(ar fii dovada de egoism.Demonstraza-i prin ceea ce faci(el va stii mereu fiecare miscare de-a ta)ca te maturizezi si lasa-l sa te aprecieze pt asta...dar din umbra, si asta doar pt inceput ;)

Postat pe 9 Iulie 2008 19:48
sal.m-a impresionat enorm de mult povestea ta.imi dadeau si lacrimile la un moment dat caci intr-o asemenea situatie am fost si eu.
stiu ca este de mult imp cand ai scris tu aici dar simt si eu nevoia sa vb cu voi.cat de mult suferim noi fetele.................
aha.si cum ziceam ca trecusem si eu prin asa ceva si anume ca eu am fost opusul tau.in ce sens?eu iubeam in tacere deea.este foarte dureros.nu a stiut nimik decat dupa ceva timp cand am considerat eu.a fost ca o telenovela desi se zice ca numai in filme sunt asa iubiri.nu am cuvinte sa ma exprim ce frumos a fost dar pacat ca ..............l-am pierdut.ca stii tu cum se zice:prima iubire nu tine niciodata.si intr-adevar este prima si ultima.
acum l-ai recuperat sau ti-a trecut tie de el?
te poop si ai grija de tine.
savinescuralucaanda
Postat pe 9 Iulie 2008 19:50
sal.mare dreptate ai prin ceea ce scrii.nimik nu te ajuta sa il uiti pe cel pe care l-ai iubit cu adevarat.nimik............dar mereu ramane o urma de tristete si de durere apasatoare.
savinescuralucaanda
Postat pe 9 Iulie 2008 19:54
Buna dragele mele..intr-adevar a trecut ceva timp de cand nu am mai scris la subiectul acesta...
Ce va pot spune...durerea aia enorma care nu ma lasa nici sa respir a mai trecut...cine a spus ca timpul vindeca orice rana...adevarul a grait.Cu toate ca m-am obisnuit cu ideea ca s-a terminat...ca nu mai exista cale de impacare intre noi...nu stiu sunt momente cand tot ce-mi doresc este sa ma trezesc si sa cred ca totul a fost un cosmar...iar el sa fie ca de obicei langa mine..si eu sa-i spun cum ii spuneam cateodata:"iubi ia-ma in brate, ca am visat urat si imi este frica"...
Ne-am mai intalnit in luniile astea...ba la semafor, ba in statie la masina...va rog sa ma credeti...cand eram in statia de masina...care este vizavi de casa lui...a aparut si el...ne uitam unul la altul pret de cateva secunde si nici unul nu facea nici un gest...Doamne avea o privire, parca mai av putin si plangea..i se citea in ochi o tristete enorma...pana la urma i-am facut cu mana..chiar ma simteam aiurea sa ma uit la el ca la un necunoscut...Cand mai tarziu ma suna sora mea...ca a vb cu el pe mess..si i-a zis ca ne-am vazut si ca i-am dat un "buna simandicos" si st "cam nesuferita"...mi-am promis ca aia a fost ultima data cand l-am salutat.
Chiar si aseara am vb putin pe mess cu el, l-am rugat sa-mi tr pozele cu mine pt.ca eu am av probl cu calc si le-am pierdut pe toate...
Am vb vreo ora...de fapt mai mult ne tachinam..era dragutz...de mult nu mai glumisem asa unul cu altul...pur si simpul simteam ca intre noi inca mai exista ceva deosebit.
E atat de ciudat...cand ne intalnim se vede in ochii lui ca simte ceva pt. mine, dar cand deschide gura nu face decat sa ma raneasca.
Asa ca m-am hotarat sa las totul la voia Domnului...fie ce o fii...intr-adevar mai tin la el, cu toate ca nu merita..dar nu prea este dupa mine..asta simt si nu am ce face..
Oricum dragele mele e adevarat:"Ce nu te omoara te face mai puternic"...eu am reusit sa trec peste dezamagirea asta atat de mare, nici mie nu-mi vine sa cred, dar am trecut, cu ajutorul vostru, al familiei, prieteniilor...si mai ales am invatzat din greseliile mele...va multumesc pt.sfaturi, pareri si aveti grija de voi,aveti grija si cum va purtati cu cei din jurul vostru, deoarece roata se intoarce mereu..:):)
















































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































deea_elena
Postat pe 10 Iulie 2008 17:03
trece greu,stiu....dar trebuie sa iti amintesti ca nu te merita si ca nu poti forta lucrurile sa fie cum au fost ,unul nu e de ajuns sa lupte pt 2 la infinit
lief
Postat pe 11 Iulie 2008 10:23
Ai dreptate draga lief...nu trebuie sa uit faptul ca nu ma merita..
Si cred ca ar trebui sa incetez orice discutie cu el, si pe mess si daca ne intalnim...tachinarea asta intre noi nu duce nicaieri..nu-mi poate face decat rau...mi-am revenit atat de greu..si sa o i-au iar de la capat nu as suporta...
Cel mai bine fiecare cu viatza lui si gata...el este in continuare cu tipa aia, probabil a inceput sa o iubeasca sau s-a obisnuit cu ea...treaba lui...
Cat despre mine...in sfarsit dupa atata luni, am gasit un baiat care imi place mult,nu suntem impreuna(sper din toata inima sa urmeze)...dar este ceva acolo
Asa ca fostul este: out of my life...
Dar totusi amintiriile nu le pot uita atat de usor, alea mai ma chinuie cateodata, dar sper ca intr-o zi sa pot zambii cand o sa ma gandesc la ele..
deea_elena
Postat pe 11 Iulie 2008 14:31
Deea tin sa te felicit pentru puterea ta si pentru ca ai reusit sa treci peste durerea provocata de despartire...Felicitarile mele si toata admiratia
seiyra
Postat pe 11 Iulie 2008 14:40
Multumesc seiyra...sunt sigura ca toate avem puterea de a trece peste o asemenea deceptie...trece destul de greu,dupa cum a zis si lief...dar de trecut tot trece, trebuie doar sa-ti doresti sa scapi de durere, sa poti zambii din nou.
Eu una ma saturasem de atata tristete, dezamagire, ura...ma apasau prea tare.Uitasem cat de frumoasa poate fii viatza, si m-am hotatat ca fericirea mea sa nu depinda doar de un barbat...sa gasesc bucurie in tot..in razele soarelui, adierea vantului,ciripitul pasarilor(ce poeta am devenit..:D).
Asa ca dragele mele, totul trece....si cea mai mare durere trece la un moment dat...timpul isi are rostul lui...v-am pupat..:):)
deea_elena
Postat pe 11 Iulie 2008 15:57
sal deea.fii p[uternica dar nu vreau sa fiu rea .mereu il vei iubi si nu iti va trece.parerea mea.nu vreau sa te superi dar sunt foarte sigura ca nu iti va trece.vor trece ani si acelasi tremur il vei avea cand il vei revedea.daca este sa fiti impreuna dzeu o va face.
orice am face toti avem un dzeu si ptr fiecare este scris ceva.si oricat am vrea nu putem face decat cum ne este scris.
te pupicesc si mai vb.
savinescuralucaanda
Postat pe 12 Iulie 2008 17:10
Da , nu putem face decat cum ne este scris de acolo de sus ...sunt iubiri si iubiri .Unele iubiri nu vad rasaritul, alte iubiri sunt doar de o vara, altele se pierd si le inghite timpul.... dar una te arde la suflet atunci cand nu te astepti important este sa ne bucuram de fiecare iubire atunci cand vine exact asa cum este ea...
seiyra
Postat pe 12 Iulie 2008 23:43
Auzi domnisoara ? ... tu faci parte din categoria pipitzelor ... a bagaboantelor superficiale ...

Esti o rusine pentru femeile din societatea noastra.

si culmea e ca unora pe forumul asta ...chiar le pare rau de tine.

Gandeste-te la cele mai urate insulte pe care le poate primi o femeie ... si imagineaza-ti ca toate te reprezinta.

Lasa baiatu' in pace ... nu merita o panarama impulsiva, egoista si tupeista nesimti... ca tine.

florinbb
Postat pe 21 Iulie 2008 20:17
Shi yo am trecut prin cv asemanator, fal sa regrete din ce in ce mai mult ca tea parasit, schimbate fa in asa fel incat sa redevii fata de care sa indragostit el, dar nu iti pune sperante traiesteti viata sunt milioane de baieti frumosi si inteligenti, ca sfat nu va fi niciodata la fel cum a fost la inceput, mai bine laso asa cum ai picat...Iar in privinta tipei saraca nu are nici o vina nu trebuie sa te porti urat cu ea poartate frumos cu ea.Aratai ca poti trai si fara el intemeiazati o noua relatie, sunal si zii sa mai iesiti pe undeva la o cafea sau ceva dar sar putea sa te refuze pentru ca iai putea aduce aminte de amintirile frumoase...Sfatul meu ar fi sa iti traiesti viata ca nu va mai fi la fel oricum multa bafta!:-*
alexia_victor
Postat pe 22 Iulie 2008 02:01
Wow...draga florinbb...cate insulte la un loc...chiar am zambit cand am citit mesajul tau..
In mare parte iti dau dreptate..intr-adevar am fost impulsiva, egoista, tupeista..hai si putin nesimtita cu el..ai mare dreptate...dar totusi dragul meu...panarama si vagaboanta, chiar nu sunt, cu toate ca am observat ca tipele astea au mai mult noroc decat noi, fetele care punem cu adevarat suflet intr-o relatie...
Aaaa...inca ceva...stai linistit ca am lasat baiatul in pace..dupa cum tu ai spus NU MERITA UNA CA MINE!
El merita fata care este langa el
Nu ai nici cea mai mica idee,cat de bine ma pot simtii cand aud parerile fetelor , mai ales a baietiilor in legatura cu ea.."ce fata cuminte" are la usa...dar eu chiar nu judec pe nimeni...este viata ei, face ce vrea ea.
Dar ce sa zic..ms pt.parere...si stai linistit..chiar nu ma simt jignita de cuvintele "panarama" si "bagaboanta"...din moment ce stiu ca nu ma reprezinta cu nimic....asa ca take care


Draga alexandra 92...ms.din suflet pt.sfaturi..
Vroiam sa-ti spun...ca eu nu-mi mai bat capul sa-l fac sa regrete ca m-a parasit...iar daca vreau sa-mi schimb comportamentul o voi face numai pt.mine...in nici un caz pt.el...
Sincer dupa ce ne-am despariti chiar m-am schimbat..nu mai sunt atat de impulsiva, egosita..dupa cum a zis si dragul meu florinbb...chiar multa lume mi-a spus ca m-am schimbat in bine...ca El ma facea sa am comportamentul ala de nebuna...te rog sa ma crezi..avea un stil deosebit sa te enerveze, sa-ti vina sa-l omori...si problema la mine a fost..ca el ma enerva atat de tare, in fiecare zi..iar eu imi varsam nervii pe persoanele nevinovate...in fine...
Cat despre faptul sa-i arat ca pot traii fara el..nu-i nevoie sa-i arat nimic:TRAIESC MULT MAI BINE FARA EL!!!

Am suferit ca idioata dupa el, pt.l-am pus prea sus..cand de fapt el era mult mai jos decat mine...am suferit pt.ca-l credeam un baiat deosebit, incapabil sa ma insele...dar dupa cateva luni dupa ce ne-am despartit...nu ai idee cate am aflat despre el,de cate ori m-a inselat, cum ma lasa pe mine acasa si pleca prin parc, club cu altele..in timp ce eu il stiam acasa, dormind ca un ingeras...
Asa ca nu vad rostul sa-l mai sun, mai ales sa-l invit la o cafea...sa zica bine-merci, daca-l salut..daca dau vreodata ochii cu el...
Dar eu ma gandesc ca au fost 5 ani...nu cred ca pot trece pe langa el, fara sa-i dau buna..chiar nu vreau sa-i port pica...asta ar insemna sa mai simt ceva pt.el...
Cat despre iubita lui...asa am zis si eu la inceput...vai saraca fata, ea nu are nici o vina, este cea mai nevinovata dintre noi 3...dar fata asta atat de nevinovata stia ca baiatul are o relatie de 5 ani, stia ca el ma lasa pe mine acasa si se ducea la ea..stia toate asta si a durut-o fix in fund...atunci eu cum sa ma port frumos cu ea..ce treaba am eu cu ea...si asa chiar o compatimesc...am auzit cu cate o inseala domnul...iar ea chiar stie asta...dar ea este fericita...ca doar este "iubita oficiala"...si atata timp cat tot la ea vine..dupa ce umbla prin cine stie ce paturi dubioase..atunci este OK.
Cateodata chiar mi-as dorii sa fiu si eu atat de nepasatoare, poate nu as fi suferit atat de mult..dar NU POT!!!
Mandria asta a mea sau egoismul nu ma lasa...
Cum sa stiu ca iubitul meu ma insela si sa-l astept acasa si cu bratele deschise...decat cu unul ca asta la usa mai bine prefer sa stau singura...
Cu toate ca st ferm convinsa, ca nu toti baietii sunt la fel...mai exista si mici exceptii.
Cat despre faptul de a-mi intemeia o alta relatie cum ai spus tu..sa-i arat lui ca pot traii fara el...nu prea sunt de acord...lui nu trebuie sa-i demonstrez nimic..imi voi intemeia o relatie, atunci cand voi intalnii un baiat care sa-mi placa cu adevarat...si cred ca va fii o relatie total diferita fata de cea anterioara...am invatat totusi ceva din greseliile mele.
Dar draga alexandra ai dreptate...Viata merita traita..este minunata..chiar daca uneori mai si cazi...nici o problema..te ridici, te scuturi si mergi mai departe..
Te-am pupat si iti doresc numai bine.

deea_elena
Postat pe 22 Iulie 2008 17:05
Viitorul este al tau ... sper sa inveti ... si sa fii o fata mai cumpatata ...

din partea mea ...toate cele bune.... insa ai si tu grija ... si nu mai hartui barbatul de langa tine.

pupici
florinbb
Postat pe 22 Iulie 2008 21:25
POT SA-TI SPUN DOAR DACA E AL TAU E PUS DEOPARTE DACA NU SOARTA TOT VA DESPARTEA NU TE MAI INVINUI DACA TE IUBEA TE ACCEPTA ORICUM .IA PUNE PE BALANTA EL CHIAR A FOST PERFECT.TU NU AI MAI AVUT TIMP SA TE GANDESTI DE CE AVEAI ASEMENEA IESIRI PAREREA MEA EL TI LE PROVOCA ,GANDESTE-TE BINE SA VEZI CA NU NUMAI TU ESTI DE VINA.SI EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA ......DAR MI-A TRECUT.
donn
Postat pe 22 Iulie 2008 21:41
buna ! daca este sa o iei dupa inima este dezastruos,acum ca este cu alta iti vei face mai mult rau tie si nu este deloc ok, daca ne luam dupa ratiune ce iese... orice ar fii sa fii tu insati indiferent de cum ai fost in situatia x,y,z... nu mai conteaza, si atunci vei vedea daca se mai merita sa te gandesti la el sau va aparea un tip cumsecade si totul va fii doar un trecut frumos.
iacobralucateodora
Postat pe 1 August 2008 08:06
Mai Alexandra, asa pt curiozitatea mea, ai avut rabdare sa citesti tot topicul? Eu sunt sigur ca nu, daca l-ai fi citit ai fi observat ca el a parasit-o pt ceea ce ii facea ea. Iar daca ma iau dupa DEEA, baiatul ala la inceput era un ingeras, pe urma s-a transformat in porc ( ca si asa va place sa ne caracterizati asa ), iar acum este balaur care scuipa foc pe unde trece. Normal ca intre ei nu va mai fi nimic, nu mai are cum , dupa injuriile si fazele pe care si le-au facut. Dar stau si ma minunez de voi, cat de usor puteti fi influentate. La inceput cand vroia sa-l recucereasca, era ok, toate aplaudati, da DEEA du-te , fa aia, fa aia, pe urma cand ea a zis ca el s-a schimbat fata de ea, Deea lasal in pace , este un porc, un nesimtit, nu te merita, si tot asa. Cred ca ati uitat toate cum s-a ajuns in situatia asta ( sau nu ati citit tot topicul ), si va dati cu parerea asa, ca sa treaca timpul. Am trecut si eu prin asa ceva , si recunosc toate aspectele descrise pe aici, dar nu am ajuns sa ne insultam si sa ne batem joc unul de altul. Am ajuns amndoi la concluzia ca si daca ne-am impaca, tot noua ne-am face rau si am hotarat impreuna sa nu ne mai vedem ( asta nu inseamna ca nu-mi vine cand si cand sa o sun sau ca nu vreau sa o vad, dar ma abtin). Eu zic, inainte de a va mai apuca sa comentati pe aici, sa stati si sa citi , sa mai si ganditi un pic si pe urma sa va dati cu parerea. Noroc ca am vazut ca mai sunt si femei cu capul pe umeri, si si-au exprimat mult mai bine ca mine parerea. Prerea mea
_fantoma_
Postat pe 1 August 2008 12:50
Ea a fost ft rasfatata de el si a inceput sa isi ia lumea in cap pana nu a mai avut limite.:(dar apoi cand el si-a gasit pe alta ea si-a dat seama ca a gresit si ca e dispusa sa faca orice sa fie inapoi cu el ...si cand s-au intalnit si au facut dragoste s-a simtit folosita de barbatul iubit si de aceea a reactionat urat si l-a injurat:(Sper sa fii fericita deea ..toata lumea greseste..nu ai fost singura vinovata..si daca o femeie urla si tipa..o face cu un motiv...nu o face de fericita ce e..ok?nu incurajez zbieretele si injuraturile ...dar cand intr-o relatie te apuca asa crize clar problema este intre cei 2 nu este numai a ei.poate ca vroia si ea mai multa atentie si el nu vedea:(oricum..sper sa ai noroc in viitoarea relatie si sa nu profiti de bunatatea unui om..ca uite roata s-a intors in defavoarea ta:(important e sa fii invatat unde ai gresit si pe viitor sa nu mai faci! te pup si ai grija de tine!

Postat pe 5 August 2008 05:58
"nu inseamna ca nu-mi vine cand si cand sa o sun sau ca nu vreau sa o vad, dar ma abtin" abtine-te,ca tare bine o sa-ti fie
lief
Postat pe 5 August 2008 16:25
Draga elenyta..eu niciodata nu m-am simtit folosita cand eram impreuna cu el...dimpotriva...in seara in care am facut dragoste(cred ca la aia te-ai referit, deoarece a fost singura dupa despartire)...in seara aia, crede-ma am simtit ca eu sunt singura fata pe care o iubeste...o privire, o mangaiere...spun mai mult decat 1000 de cuvinte..
Intr-adevar, la inceput s-a purtat ca un cretin...cand m-a aruncat ca o marioneta in pat...dar apoi mi-a recunoscut ca intentionat a facut toate astea ca sa ma faca sa sufar...
Nici eu nu incurajez injuraturile intr-o relatie..de fapt nu sunt de acord cu ele in nici o situatie...dar eu nu m-am putut abtine cand am vazut ca nu a zis nimic cand a auzit cum vorbea cel mai bun prieten al lui despre ce se intamplase intre noi...pur si simpul..dupa ce ala a spus vorble acelea..in masina se facuse o liniste infernala...iar noi doi ne uitam fix unul la celalalt..iar eu asteptam, plina de durere, de dezamagire..ca el sa spuna ceva, sa-i spuna sa inceteze cu vorbele alea care pt. mine erau ca niste lovituri de cutit...dar el nimic..se uita ca un las la mine..si nu a scos un cuvintzel...
Cred ca durere mai mare ca aia nu am simtit nici macar cand l-am vazut prima data sarutandu-se cu noua lui iubita..
Dar..dupa cum vezi, cu ajutorul lui Dumnezeu si cu ajutorul fetelor de pe Kudika...am reusit sa trec peste toata tristetea si dezamagirea cauzata de el.

Si iti dau dreptate..trebuie sa avem grija cum ne purtam cu cei de langa noi..deoarece roata mereu se intoarce..pupici si ai grija de tine
deea_elena
Postat pe 5 August 2008 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa se intoarca inapoi la mn! 5 De la: mona00970 22 Iunie 2010 17:47
Cum sa il recuceresc ? 8 De la: Empty 16 Februarie 2010 15:29
se va schimba vreodata ??? 42 De la: ankuu 27 Noiembrie 2009 21:56
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14