Setari Cookie-uri

M-a parasit..ok..il vreau inapoi...

De la: joana_rise, la data 2008-08-21 02:52:16
De la: blindgirl, la data 2008-08-17 21:02:24Mai omul acela a avut dreptate cu absolut tot ce ti-a zis!Chiar esti jalnica...Tu singura ai scris ca iti bateai joc de ex-ul tau...si ai continuat sa-ti bati joc...Eu am citit toate postarile si iti spun parerea mea: tu esti o fetita alintata, rasfatata, care n-o sa se schimbe veci...ti-ai pierdut jucaria si o vroiai inapoi...nici macar dragoste nu se poate numi ca simti...aiurea!Cand iubesti un om,nu-l faci sa sufere in halul ala!Iar el chiar te-a iubit de ti-a acceptat toate mofturile...pana la un punct!!Reactia lui e absolut normala, a ta mai putin...Te-ai pus vreodata in locul lui?!?Cum sa se mai impace cu asa "poama"?Ce garantie sa aiba ca, asa cum te-ai urcat in patul lui,nu te vei urca si in paturile altora?!?Si scuza-ma ca iti spun asta, dar tu singura ti-ai facut-o cu manutza ta!!
O femeie adevarata n-ar face niciodata ce-ai facut tu...si totul "in numele dragostei" chipurile...!!!



dar spune-mi , o femeie adevarata judeca pe cineva cand acel cineva are urme de regrete pt ce a facut? ..... mai lasati-ma cu chestiile astea pe bune. uitati-va la voi si pe urma la restul!!!!!!!!1



In momentul in care a deschis un topic,si-a postat povestea aici,probabil se astepta sa fie si judecata...
Eu nu ma consider neaparat o femeie adevarata,nu asta era ideea,dar nici nu m-as umili vreodata pentru absolut nimeni si nimic...as avea taria sa pun punct si sa nu ma mai uit inapoi...
Te-am lamurit?!?
Iar cu urmele de regrete,hai sa fim seriosi...
D-na/D-soara miss perfectiune, daca n-ai chef de "chestiile astea", du-te la plimbare,fa orice altceva,ca nu te obliga nimeni sa citesti nimic!
Sincer eu ma uit la mine...dar tu la tine te uiti?!?!?
Hai pa
blindgirl
Postat pe 21 August 2008 14:34
Imi pare rau ptr tine, este greu sa treci peste o despartire.Inceteaza sa te mai invinovatesti in primul rand; daca intradevar exista iubire intr-o relatie atunci nici unul dintre parteneri nu-i face rau celuilalt, sau chair daca unul dintre partneri greseste la un moment dat celalalt, daca iubeste, ar trb sa afle cauza,sa comunice; intr-o relatie fiecare dintre parteneri determina comportamentul celuilalt si fii convinsa ca ceva din comportamentul lui te-a determinat sa te porti asa, o relatie presupune compromisuri din partea ambelor persoane. Incearca sa te detasezi putin de el, sa-l privesti cu alti ochi, iar cel mai important nu te mai razbuna.Incearca sa intelegi ce simti cu adevarat ptr el - dependenta sau iubire adevarata. Dependenta ne face sa actionam impulsiv si total nepotrivit, iar daca il iubesti urmareste de la distanta, fara sa te implici, fara sa stie, si daca este cu adevarat fericit acolo, lasa-l, iubirea inseamna sacrificiu. Iar daca te iubeste cu adevarat, atunci cand nu-l vei mai agasa, cand nu te va mai sti in preajma, va putea sa faca diferenta singur si se va intoarce.
angybr
Postat pe 21 August 2008 14:40
intradevar ai gresit fata de el ca nu ai stiut sa il apreciezi si ca l-ai umilit destul de tare...nu uita ca e barbat shi astia nu iarta asha usor...mai ales cand e vb de ce ai facut tu.....noi femeile mai inchidem ochii...mai lasam de la noi...dar ei sunt foarte orgoliosi ....Sfatul meu e urmatorul: incearca sa stai singura o perioada de timp.si cand zic singura ma refer la faptul sa nu ai contact cu nimeni nici prietene nici familie nimic.Doar tu si gandurile tale. Analizeaza te bine shi cauta in sufletul tau. Vezi ce a fost intre voi in aia 5 ani, vezi unde ai grasit si unde a gresit el daca a fost cazul, cauta in inima ta raspunsul.......il mai vrei sau nu??? poate ca ceea ce ai facut tu a fost din plictiseala?? poate cauti altceva?? si vazand ca te-a parasit s-a trezit ambitia din tine shi il cere inapoi?? eu una asta cred.....RASPUNSUL E IN SUFLETUL TAU.........poopici.
alinaaaaaa
Postat pe 21 August 2008 17:05
Cred ca in final ideea e sa te decizi ca il vrei/sau nu il vrei -dupa caz, desi eu sugerez sa nu il vrei, normal ;) - si sa iti pui toate fortele sa indeplinesti lucrul ala.
Ca asa, daca oscilezi, nu faci decat sa te dezechilibrezi, deprimi si nu ajuta cu nimic.

Fata mea: vrei sau nu? Zici nu, te tii de nu. Zici da, asta e, te tii de da.

hai ca nu ma mai pot opri:P
andreea_new
Postat pe 21 August 2008 20:00
stii cum e...greseala recunoscuta e pe jumatate iertata....lui i-ai spus ca iti pare rau privindu-l in ochi?daca nu incearca nu mai ai ce sa pierzi...Cred ca ceea ce iti trebuie acum este multa rabdare...lasa timpul sa mai treaca,tine legatura cu el,dar cat se poate de detasat,nu-l sufoca...incearca sa nu ii pui intrebari directe despre actuala lui relatie,ci incearca sa ii devii in primul rand un bun prieten iar informatiile de care ai nevoie vor veni singurele...incearca sa reconstruiesti ce ai daramat incepand cu tine..si mai apoi cu el...incet dar sigur!nu fi rea cu noua lui '' achizitie''!daca nu merge cel mai bine ar fi sa te detasezi definitiv...sa treci peste...si sa inveti ceva din experienta asta!sa nu mai repeti si cu altii!multa bafta....!
caty2407
Postat pe 21 August 2008 20:33
..
sa ne tii la curent..
morticia_adams
Postat pe 21 August 2008 22:43
Va multumesc fetelor pt.toate sfaturile...toate m-au ajutat..
Sa ma hotarasc...am stat m-am gandit...si am realizat ca indiferent de ceea ce simt eu pt.el, relatia noastra nu mai exista...Au fost prea multe vorbe grele, fapte joasnice,si din partea mea si din partea lui.
Cu toate ca pana acum ratiunea imi spunea sa-l uit, ca un om care iti poate face atat rau nu are cum sa te iubeasca, sa te insele...eu am preferat sa-mi ascult inima...
Eu chiar l-am iubit mult, mult de tot....si-mi pare rau cand il aud si acum cand imi zice ca eu nu l-am iubit niciodata...si are tot dreptul, deoarece eu niciodata nu i-am aratat iubirea mea...l-am mintit si zilele trecute..i-am spus ca eu nu cred ca l-am iubit vreodata cu adevarat, ca eram obisnuita cu el...dar am spus-o din orgoliu...pur si simpul plangeam pe strada cand il auzeam cand imi spunea ca eu am incetat sa mai exist pt. el...ma durea inima, sufletul, de aceea l-am mintit...si oricum chiar daca-i spuneam ca inca il mai iubesc, nu auzeam de la el decat vorbe de compatimire...cum i-a spus surorii mele ca ii pare rau ca eu inca nu mi-am gasit pe cineva cum si-a gasit el, cum mi-a spus mie in fatza ca ar vr. sa simt si eu ce simte el pt.fata asta...
M-am decis ca incepand de acum... sa las trecutul in urma...iar El face parte din trecut...a fost o persoana speciala pt. mine, mereu v-a avea un loc in inima mea...dar s-a terminat!
Acum incep sa traiesc prezentul...de care am uitat total...pana acum am trait numai in trecut, numai in amintiriile cu el...
Sper doar sa nu vina ziua de care i-am zis...ziua in care v-a regreta alegerea facuta, deoarece va fi mult prea tarziu...
Asa ca...las timpul sa-si faca efectul..el este singurul medicament care ma poate vindeca...impreuna cu Bunul Dumnezeu...si cu vointza mea...
Stiu ca m-am hotarat si stiu ca nu-mi va fi usor...dar macar stiu ce vreau...nu sa-l uit, asta este imposibil, de iertat l-am iertat...
Vreau sa inteleg ca intre noi nu mai exista decat amintiri...si ca orice incercare de reimapacare nu-si are rostul...
Vreau sa fiu linistita, fara ganduri de razbunare care-mi otravesc sufletul si mintea...si vreau sperantza...sperantza ca voi reusii....ca dupa atata ploaie va iesii si soarele.
Va multumesc enorm pt. sfaturi....m-au facut sa vad altfel lucrurile...
Si sa stiti ca unele critici, chiar ajuta...pe mine nu m-au suparat, chiar le-am dat dreptate...
Inca o data multumesc mult....sunteti minunate...toate!!!
deea_elena
Postat pe 21 August 2008 23:03
Stai calma daca nu a regretat pana acum de acum incolo nu va mai regreta!Probabil a trecut peste momentele de trecut assa cum trecuse si fostul meu iubit,dupa un an de la despartire cred ca ma uitase definitiv,ce daca mai trecea pe la mine,ce daca mai aveam aventuri pasagere,ce daca mai discutam de impacari,eram trecut si atat!Acum ca simte altceva pentru alta deja chiar e trecut doar au trecut trei ani de la despartire,in cazul tau daca spui ca simte ceva pentru fata cu care este e clar ca fericirea pe care o traiesti si de care te bucuri sterge amintiri neplacute!Oricum ar fi asa zic si eu sa ti vezi de viata sa nu te mai gandesti!Asta incerc si eu sa fac in fiecare zi sa uit totul si sa incerc sa vad spre viitor,poate chiar am reusit!Visele pe care inca le am cu el sunt doar vise,si de la noapte la zi trec si se uita!Sunt doar cosmaruri de fapt!Cand ai sa gasesti persoana potrivita pentru tine,tot ce ai trait ti se va parea o prostie!Eu sigur am sa fiu ok si cred ca si tu:)chiar e fun sa fii singura la un moment dat:
mauinboots
Postat pe 22 August 2008 03:38
Ei bine ai luat decizia. Ai facut ce era mai important.

Bafta multa!
andreea_new
Postat pe 22 August 2008 09:32
salutare!
am citit si eu povestea ta si te inteleg perfect,si eu am trecut prin faze similare,el si-a gasit pe alta ,dar eu il vroiam inapoi,si cu toate astea il injuram de mama mama la telefon.am avut o relatie de aproape 4 ani si cu toate astea el a sters cu buretele frumos totul. e normal ca baietilor sa uite pentru ca au o alta persoana care sa-l sprijine,si nu conteaza ce fel de persoana e,ca doar ei se simt iubiti si rasfatati si cred ca asta e dragoste. eu stiu ca ti-e foarte greu,si mie inca mi-e ,si ne-am despartit de aproape un an si inca am sentimente pentru el,dar asta e,are pe alta , o "iubeste" si mi se si lauda,ca sa sufar mai tare...
sunt convinsa ca fostul tau nu se va mai intoarce inapoi,in primul rand pentru ca e orgolios,al doilea pentru ca e bine cu persoana respectiva(sau cel putin crede asta),al 3-lea pentru ca stie ca nu va mai fi ca la inceput. a uitat toate momentele bune pe care le-a avut cu tine,din cauza ei,din cauza ca ea e prezentul.el face comparatie acum intre prezent si trecut. in momentul de fata nu vede numa ce a mers prost,ca doar de aia se consoleaza cu alta..si fatptul ca a zis ca ar vrea sa simti si tu pentru altcineva ce simte el pentru persoana respectiva e o alta rautate de-a lui...el are impresia ca e superior,ca a reusit mai repede sa-si refaca viata. parerea mea,e un superficial...si tine minte,dragostea nu se lauda si nu face pe altii sa sufere.asa ca te rog sa gandesti la faptul ca nu merita nici negru sub unghie,pentru ca daca nu te-a iubit pe tine in 5 ani,nu o va iubi nici pe ea,oricat ar zice ca o iubeste si ca e fericit.astea sunt pure iluzii.era si normal sa-si gaseasca repede una,ca deh...a facut o mica comparatie si gata...a vazut-o pe ea mai buna,e si normal,pentru ca ea nu i-a facut faze naspa,si nici nu o cunoaste prea bine.daca chiar a fi iubit-o nu vorbea asa cu tine,nu i-ar fi pasat,si ar fi incercat sa te ajute sa depasesti momentul. dar faptul ca s-a laudat indica faptul ca mai are de impartit ceva cu tine. el are acum impresia ca daca nu mai esti cu el tie iti va merge prost.
nimic nu e intamplator pe lumea asta.eu zic ca s-a intamplat pentru ca a trebuit sa se intample,si nu cred ca meriti un om ca el,care sa ti se laude si sa-ti arate cat de egoist el.
meriti mult mai mult decat ai avut.asa is baietii,niste jigodii,mai au mult pana se maturizeaza. am scos cam tot ce era negativ din povestea asta...incearca sa te detasezi de amintirile proaste si cele bune.uita toate lucrurile rele care s-au intamplat.incearca sa-ti amintesti cu placere ce ai avut cu el,iarta-l si iubeste-l de la distanta.nu mai pune paie pe foc,nu-i mai demonstra nimic,pentru ca e prea "orbit" de noua achizitie...va veni momentul cand iti vei da seama cu adevarat ca nu ar fi meritat sa continui relatia alaturi de el.
dorina_77
Postat pe 22 August 2008 12:26
Cu toate ca am spus ca am incetat orice lucru care are legatura cu el...eu nu ma pot abtine sa nu ma intreb...daca tot zice ca o iubeste si ca are relatia care si-a dorit-o mereu....atunci de ce o injura, vorbeste urat cu ea de fataza cu toata lumea(sora mea a fost martora cand el a injurat-o de mama focului in masina, de fatza cu toti prietenii lor)...la mare a dat in ea, el singur mi-a spus....
Va da-ti seama ce "relatie perfecta "are..daca saraca fata a ajuns sa-i spuna ca el niciodata nu ar fi avut curajul sa-mi vorbeasca si sa se poarte asa cu mine, cum se poarta cu ea...
A avut curajul...numai ca eu nu eram ca ea, adik...ma injura, il injuram si eu, sau il dadeam afara din casa,cand imi dadea o palma, dadeam si eu...deci asta era o relatie anormala, care face din noi 2 persoane anormale...
Lucrurile astea eu le-am uitat...in tot acest timp ma gandeam numai la lucrurile frumoase..greseala mare.
Acum stau si ma gandesc....de ce ziceam ca-l vreau inapoi....ce vroiam inapoi...injuraturile, bataia, infidelitatea..
Fata asta intr-adevar este perfecta pt.el...ea tace cand o jigneste..ce pot sa-i cer, este o fata de la tara...care nu a fost in stare nici macar sa-si i-a bac-ul, nu rad de ea, nu mi-o luati in nume de rau...
Este exact fata potrivita pt.el...ea niciodata nu v-a iesi din cuvantul lui...si poate e fata desteapta..asa il tine langa ea.
Eu una nu as fi putut niciodata sa fiu asa...si poate ca am avut mult de pierdut cu chestia asta...dar asta sunt...
V-am pupat...si inca o data ms pt sfaturi...si gata...el este ...trecut!!!!
deea_elena
Postat pe 22 August 2008 16:29
UN BARBAT CARE LOVESTE O FEMEIE,NU E SUFICIENT DE BARBAT!
caty2407
Postat pe 22 August 2008 19:57
Un barbat care loveste o femeie in propria aparare este mai josnic decat ea,un barbat care loloveste o femeie pentru ca vrea sa o loveasca este nu doar josnic ci si cretinoid.Pur si simplu nu doar ca nu este barbat dar pe langa asta nu este nici OM!punct!
mauinboots
Postat pe 23 August 2008 02:05
Interesanta povestea ta Deea Elena, am citit foarte atenta toate detaliile, iti doresc multa bafta in viata, si nu te preocupa in ceea ce privesc barbati...sunt sigura ca ai sa gasesti pe cineva care intr-adevar are sa te merite...multa bafta!
silvia_79_
Postat pe 24 August 2008 22:35
...ai tot respectul meu.
in 1 rand pt ca stiu ca ai vb serios mai sus, n-ai zis cu sensul sa razi de ea , apoi, ca ai inteles ca nu are sens sa continui, nu ai ajunge nicaieri alaturi de el
stiu ca te doare, dar toti avem dureri, si cred ca este mai puternic omul care traieste constient fiind de durerea lui, nefacandu-le altora rau din cauza asta...decat cel care se minte ca nu il doare...

referitor la el ...ca ti-a spus unele si altele..
tu chiar il crezi?
tu singura ai spus ca l-ai mintit cand i-ai zis ca nu l-ai iubit pana acum. asta din orgoliu.
pai eu cred ca el e mult mai orgolios ca tine, cred ca tocmai de aceea ti-a su spus ce a spus. din cauza orgoliului lui stupid.
de ce asculta ce spun prietenii lui? tot din orgoliul lui stupid!

ti-a spus cumva si ca esti imatura vreodata? ....
morticia_adams
Postat pe 25 August 2008 00:20
Multumesc mult fetelor pt.incurajari
Si iti dau dreptate draga Silvia..pana la urma o sa gasesc si eu baiatul care sa aprecieze..si mai ales sa-l apreciez si eu...
Stiu ca este pe aici pe undeva si la un moment dat o sa ne intalnim noi
Si eu iti doresc multa bafta, sa fi iubita...si mai ales multa sanatate...aceasta este cea mai importanta..crede-ma..te pup
Acum sa-ti raspund si tie draga joana...el nu mi-a spus niciodata ca sunt imatura...mi-a spus ca nu ma voi schimba niciodata..
Daca la el schimbarea inseamna sa-i accept infidelitatiile, cu scuza ca el este baiat, daca schimbarea inseamna ca el sa ia toate deciziile care ne priveau pe amandoi,fara sa ma consulte..mai ales fara sa-l intereseze parerea mea...daca schimbarea insemna ca amicii lui sa fie pe primul plan...atunci da..ii dau mare dreptate...NU MA VOI SCHIMBA NICIODATA!!!
Cat despre el..stiu ca este mult mai orgolios decat mine...mi-a spus ca atunci cand a luat hotararea sa se desparta de mine...s-a consultat cu toti prietenii lui, cu colegii de la munca..cu toata lumea...ca el saracu' nu era in stare sa judece singur...
Stiu ca multe cuvinte mi le-a spus ca sa ma raneasca....poate au fost adevarate..sincer numai ma intereseaza in momentul asta....nimic ce are legatura cu el...
Sa ramana cu orgoliul lui stupid, cu iubita lui "perfecta", cu prietenii lui care-i vor binele...care pana sa-si cumpere audi si sa de-a de bani, nici nu treceau pe la el...sa ramana CU BINE!!!
E adevarat...mai tin la el...sau poate la amintiriile cu el, nici eu nu stiu prea bine...tot ce stiu este ca am pus punct.
Trecutul este trecut...eu traiesc in prezent...ma gandesc la viitor...
Si cand o vrea Bunul Dumnezeu..o sa intalnesc si baiatul potrivit pt.mine
Eu astept....rabdarea este amara..dar are roade foarte dulci
Va pup pe toate si va doresc o zi minunata in care sa va bucurati de fiecare lucru marunt....o floare, o adiere de vant...de orice...pt.ca viata merita traita..este ce-l mai frumos dar pe care l-am primit de la Dumnezeu...e adevarat mai ne impiedicam, cadem...dar cu vointza si incredere...ne ridicam..ne scuturam si mergem mai departe...
Asta inseamna sa traiesti!!!
deea_elena
Postat pe 25 August 2008 14:50
deea....viata merge inainte.....tu sa fii sanatoasa e greu si te inteleg....
alina_luminita
Postat pe 25 August 2008 16:54
aaa Deea si inca ceva referitor la prieteni viitorului tau iubit,daca tu crezi ca el tine mai mult la anturajul cu ei si la parerile lor decat la persoana ta nici sa nu stai pe ganduri, planuri de viitor nu ai sa poti sa faci!poate intr-o zi am sa-ti sp pe scurt povestea mea...daca are sa fie interesat de tine cu adevarat nu are sa conteze parerea nimanui!
silvia_79_
Postat pe 25 August 2008 17:01
Buna Deea.Ma bucur k ti-ai revenit si pana la urma te-ai decis ce urmeaza sa faci.Si cum zicea si Silvia,nu merita sa ne facem griji pt barbati.Cand il vei intalni pe cel sortit,vei sti cu siguranta.Nimic nu e intamplator,asa ca fi atenta..poate iubirea ta e prin preajma ta,dar n`ai avut ochi sa vezi,urmarind un anumit traseu pana acum!
Roata se intoarce,si nu doar pt ca este rotunda,ci pentru ca asa este corect.Capu` sus...sa nu te uiti inapoi decat daca vrei sa-ti iei avant!!!
ayda4ever
Postat pe 25 August 2008 17:02
am citit si n-am cuvinte...pe vremea cind eram o copila nu-mi bateam joc de baiatul care ma iubea si pe care-l iubeam.ma uit aici si nu vad nici o femeie pe placul meu. sunteti TOATE o apa si-un pamint. nu aveti educatie, nu v-a dat-o nimeni, nu a-ti avut parte de afectiune, nu stiti sa pretuiti semenii, si e normal sa aveti probleme. insa traiesc si eu in mlastina asta plina de smirc.pentru ca pe toti ne afecteaza lipsa de moralitate si educatie. daca omul cu care am impartit 22 de ani de viata si-a gasit pe alta mai tinara, practic e cam acelasi lucru. traim intr-o lume trista.probabil ca viata si experienta v-a aduce si echilibru,si educatie, pina la urma.numai bine tuturor!
kica
Postat pe 27 August 2008 00:07
KICA exceptand un pic exagerariile sa stii ca ti dau dreptate e lipsa de educatie sa ti bati joc de cei din jurul tau si sa te porti asa insa sunt unele adolescente care trec prin perioade de teribilism si nu si dau seama ce fac asa ca incerc sa fiu un pic
mai permisiva si sa le inteleg!
mauinboots
Postat pe 27 August 2008 01:36
deea sincer pana sa`mi intalnesc actualul sot si eu m`am purtat exact k tn cu toti "iubitii" mei ... exagerat de urat ...pentru k asa eram eu orgolioasa si ajungeam sa-i scot p toti di sarite dupa 3-4 luni! dar sotului meu n-am putut sa-i fac asa ceva pentru ca.. L`AM IUBIT CU ADEVARAT! Pana sa mi se intample.. nu stiam k e diferenta intre iubirea aia de doi bani si iubirea adevarata !el e kiar persoana potrivita, iar eu numai sunt deloc o orgolioasa. Iubirea m-a skimbat fara sa vreau!


P.S E singura persoana pe care am grija sa n-o supar si sa-i fac pe plac, inainte proprie persoane!
aiana_alexa
Postat pe 27 August 2008 10:07
Doamnelor care spuneti ca la varsta noastra nu faceati rau semenilor,
puteti iesi in fata si sa spuneti nu ati gresit?Poate din prea multa iubire se intampla sa facem rau,poate pentru k asta vedem in jur,asta invatam.Veniti cu un sfat,sau o idee,nu aruncati cu pietre.Daca sotul ,dupa 22 de ani a plecat de langa dvs pt o tinerica,inseama k nu ati stiut sa-l tineti langa dvs.si nu sunteti prea departe de noi.Ce l-a facut sa plece daca ati fost asa buna si nu i-ati facut rau?Noi,suntem niste copile,si totusi ne recunoastem greselile si ni le asumam.Dvs. nu..ne judecati si va comparati cu noi...dar observ ca frustrarile sunt mari!!!
ayda4ever
Postat pe 27 August 2008 13:12
Deea ,draga cauta-ti un astrolog si fa-ti suprapunerea hartilor astrale si astfel vei putea sa te eliberezi de stres vazand daca sunteti parteneri reali sau nu ...Daca e al tau , se va intoarce,daca nu,orice ai face tu nimic n-o sa-l aduca inapoi....Crede-ma ca acolo pe harta se vede clar ce scop ai in viata,cu cine TREBUIE sa fii si ce ai de infaptuit , ce gen de relatie poti avea cu el si ce ai de schimbat in sensul evolutiei.

Postat pe 27 August 2008 15:03
EU POT VENI IN FATA SA SPUN CA N-AM FACUT NIMIC RAU...chiar el o spune ca nu ma poate compara cu nici o alta...eu il iubesc el inca ma iubeste...nu-mi pun povestea aici oricit ai dorii sa o cunosti...sa te vezi la virsta mea si sa poti spune atunci ce crezi ca poti spune acum cu atita usurinta.atit pot spune..n-am avut norocul de a construi o casa impreuna...pur si simplu, chiar daca ne-am fost alaturi atita vreme suntem ca frate si sora, prietenii cei mai buni...dar atit.
kica
Postat pe 27 August 2008 16:56
Deea, relatia voastra o fi fost frumoasa si placuta, ai distrus-o tu sau el, sau amandoi, dar, ceea ce e cert din ceea ce descrii este ca ti-ai batut joc de el destul si l-ai umilit destul si in timpul relatiei voastre ieseai cu altii, nu conteaza unde (la cafea sau la hoteluri) intentia conteaza...Baiatul s-a saturat si gata! Nu te refuza si se mai intalneste cu tine doar ca te-a iubit odata si acum ii place din cand in cand sa te mai aiba....Nu veti mai fii impreuna niciodata intr-o relatie frumoasa, parerea mea! Faptul ca el a iesit si s-a distrat cand tu ii faceai crize de nervi si il umileai in fata prietenilor e cel mai bun lucru care l-a putut face! Sfatul meu: schimba-te de dragul tau si incearca sa te maturizezi si sa vezi ce e frumos intr-o relatie si nu mai teroriza persoana care simte ceva bun pentru tine ca s-ar putea sa te trezesti la 50 de ani cu n relatii esuate! Nimeni nu este dator sa stea langa tine si sa te iubeasca atata timp cat tu nu te stii comporta!
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 17:19
Ar trb sa te bucuri ca nu mai esti in preajma acestui barbat, ptr ca un barbat care spune ca iubeste o femeie, ca este perfecta pentru el, dar apoi o loveste si o injura, este un barbat frustrat, care este cu acea femeie pentru ca trebuie sa fie cu cineva, ptr ca vrea sa demonstreze lumii ca el este cu cineva si tu alergi dupa el, vrea sa razbune momentele cand a fost umilit; barbatii trec mult mai greu decat vor sa arate peste o deceptie, chiar daca spun ca totul a trecut nu-i chiar asa si toate frustrarile si momentele de umilinta vor sa le razbune, pentru asi recapata increderea in ei. Relatiei voastre i-a lipsit comunicarea, tu ai crezut ca nu te iubeste si ai incercat intr-un mod gresit sa-i atragi atentia si sa-l faci sa-ti demonstreze acest lucru, iar el cred ca a fost prea speriat si nu a stiut cum sa-ti demonstreze.
Am trecut si trec prin aceleasi stari, si ma tot chinui sa inteleg, oare ce forte ne fac sa ne comportam total necorespunzator in anumite momente, pe noi oamenii in general?
angybr
Postat pe 27 August 2008 17:42
Kika..nu sunt interesata sa-ti aflu povestea.Deranjat este felul in care arunci niste cuvinte si judeci fara rost o persoana care sufera.
Nici tu si nici eu n`am fost acolo sa vedem care si cat a gresit,si pana la urma nu mai conteaza daca rezultatul a fost acelasi.Daca tu n-ai gresit niciodata,si n-ai facut nimic care sa iti deranjeze jumatatea,asta nu inseamna k noi toti trebuie sa fim perfecti ca tine.
Fata de persoana pe care o iubesc,n`am gresit si nu voi gresi niciodata,dar chiar si azi,chiar si ieri...poate chiar si maine voi gresi si voi face rau altcuiva.Nu-mi doresc asta,dar uneori e inevitabil.
Accepta oamenii asa cum sunt.Nu esti Dumnezeu,nici sa fi perfecta si nici sa condamni tu!!
ayda4ever
Postat pe 27 August 2008 20:27
vad ca topicul tau rezista cu acelasi curaj si indrazenala de care dispui si tu... deci din decembrie... sincer nu am citit chiar toata povestea... insa este senzational ce ai facut, esti super tare... vezi ca are kudika un concurs "te provoaca la scris.' ar putea iesi ceva din povestea asta...
ce pot sa spun este ca am trecut aproape toate prin asta...
a'propos, ce zodii sunteti? sunt foarte curioasa de compatibilitate.
esti o luptatoare, chiar numele tau o 'spune' elena... este un nume nu doar cu rezonanta, ci si cu reverberatii, vezi elena din troia, a 'generat' un razboi, vulcanul elena 'catastrofa naturala', elena udrea de ce nu?!, elena basescu 'exista si esecuri exista si succesuri'
ok... sunt tare curioasa cum se va 'sfarsii' toata tarasenia, si crede'ma 'alesul', acest termen asociaza'l cu religia, nu cu muritorii de rand.
exista surogat epntru absolut orice, oricine ...
meendless
Postat pe 28 August 2008 16:03
Draga laly...ms mult pt.sfat, dar eu nu cred in zodii, horoscop si alte chestii de genul asta...
Eu cred ca toate vin de la Dumnezeu...si toate sunt spre binele nostru, chiar dc la inceput noi nu ne dam seama...si ne intrebam:"De ce Doamne, tocmai eu, tocmai mine?"
La un moment dat vom afla si raspunsul...cand va vrea Bunul Dumnezeu..:)
Draga meendless...m-ai intebat ce zodii suntem..pai el este pesti, nascut pe 19 februarie...iar eu varsator, nascuta pe 6 februarie...dar cum tocmai spuneam nu cred in zodii, compatibilitate astrologica sau mai stiu eu ce...
Din nefericire pt. mine a rezistat topicul...din decembrie, exact cum spui si tu..a rezistat din prostia mea, ca nu am incetat inca de pe atunci orice relatie cu el, orice vorba..
Si...asta este sfarsitul...fiecare pe drumul lui..a ramas un loc micutz de "buna"...fiecare cu viatza lui...a fost un "trecator" prin viatza mea..la fel cum am fost si eu pt.el...
Va pup pe toate, va multumesc pt.sfaturi, parerei...incurajari...si de ce nu..critici...chiar inveti din ele...si mergem INAINTE...fara sa privim INAPOI...

deea_elena
Postat pe 28 August 2008 22:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce insemn pentru el? 20 De la: Ronika 22 Septembrie 2013 09:24
Cum trec peste o despartire sau mai bine zis peste o dezamagire... 11 De la: Operator_CATV 29 Iulie 2009 21:26
Cum sa o iau iarasi de la inceput? 8 De la: nicossia 14 Decembrie 2010 16:59
Nu stiu ce sa fac 3 De la: kudika_968714 15 Iunie 2014 10:42
Mai merita fostul prieten atentia mea sau nu ??? 50 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:37