Setari Cookie-uri

VOI CUM ATI PROCEDA?

eu cred ca ra trebui sa te gandesti la tine si la ceea ce vrei tu .la ceeea ce iti doresti..daca nu te multumeste si nu stie sa arate ca te iubeste inseamna ca nu stie ce are langa el,isi va da seama dupa ce te va pierde sia tunci va fi tarziu

Postat pe 15 Iulie 2008 00:13
e clar...ati intrat in rutina...fara ca sa va dati seama...monotonia este cel mai mare dusman a relatiilor indelungate...tu ai fost prima care ti-ai dat seama de acest lucru...si ai incercat sa salvezi relatia.."un film,iesirea la un restaurant..etc"dar el nu-si da interesul...poate nu a observat rutina din viata voastra,sau poate ii convine asa o situatie...e greu de zis....dar faptul ca voi va aveti numai unul pe altul,e o greseala...tu trebuie sa ai prietenile tale,sa iesi cu ele,sa nu mai fii asa legata de el...iar el la fel...e si normal ca 4 ani sa stati zi de zi unul in fata altuia...duce la monotonie...nu aveti nimic nou,de povestit,nu aveti pe seama la ce sa va amuzati,pu ca fiecare secunda v-o petreceti impreuna......incercati o separare scurta...pleaca 1 saptamana undeva,singura,fara el.......despartirile scurte sunt benefice unei relatii indelungate,o improspateaza....

Postat pe 21 Iulie 2008 13:04
initial am citit titlu' topicului " voi cum ati retroceda!"

Postat pe 21 Iulie 2008 13:13
In primul rand cred ca nu conteaza sfaturile pe care le prmesti aici. Nimeni nu cunoaste situatia exact ci doar ce ai descris tu. Tu stii cel mai bine ce trebuie facut. Cred ca prima data ar trebui sa incepi o discutie deschisa si sa explici ce te-ar place si sa-i afli temerile. Poate nu iese cu tine ca ii este frica ca te poate pierde cunoscand tu pe altcineva sau poate este nelinistit din cauza datoriilor. Ar trebui sa-i afli temerile, motivul de ce nu iese cu tine. Am sa descriu si situatia urmatoare in post-ul urmator!
maskwww
Postat pe 22 Iulie 2008 12:41
...abia acum am dat si eu peste sub asta.
dar l-ai scris in ianuarie si acum e august.
ce ai facut??
morticia_adams
Postat pe 24 August 2008 22:53
ce ai mai facut?
au trecut cateva luni bune, ce decizie ai luat?si-a mai revenit sau nu ai mai rezistat?
diana_md
Postat pe 12 Noiembrie 2008 00:21
Jojo, nu stiu ce decizie ai luat tu. Eu dupa 4 ani de relatie, am decis sa ne despartim. Consider ca am luat decizia corecta. Acum eu sunt casatorita cu un om care ma apreciaza si cu care nu ma plictisesc, iar el este tot singur, pentru ca nu a incercat in nici un fel sa-si schimbe comportamentul.
angelaviorica
Postat pe 18 Noiembrie 2008 16:30
Lasa-l fata mea si fugi cat mai poti.E un egoist si nesuferit prin felul cum se comporta,nu te respecta asta inseamna ca nici nu te iubeste.asa cum spun si altele esti tanara traieste-ti viata bucurate de tot ce e frumos,nu te merita.
casteliana
Postat pe 18 Noiembrie 2008 18:12
jojo,ce ai mai facut?multe femei se regasesc in aceasta poveste si eu cred ca solutia e sa il parasesti pt ca esti tanara si daca poti realiza atat de multe singura,nu il lasa sa te traga in jos dupa el.capul sus si multa bafta
Marina_20
Postat pe 19 Noiembrie 2008 01:10
buna. sunt olguta din galati. imi pare rau sa vad(din ceea ce am citit) prin ce treci. in primul rand trebuie sa descoperi ceea ce a creat problema asta. el asa a fost mereu? sau s-a schimbat in ultimul timp? trateaza cauza ca sa eviti efectul. trebuie sa existe comunicare intre voi. niciodata nu uita sa te respecti si sa nu te lasi calcata in picioare. in fine comunicarea e cea mai principala, doar asa puteti rezolva. sper sa fie totul bine, dak nu mai sunt si alti barbati pe pamant, care stiu sa iubeasca o femeie asa cum merita ea. pupici
olguta79
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fuga dupa doi iepuri !!! 21 De la: kudika_1018931 7 Decembrie 2016 10:59
nu as fi crezut.. 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:13
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
vreau sfaturi.. 7 De la: veryny 30 Aprilie 2010 09:40
help!!! 7 De la: alexalex241 5 August 2009 14:54