Setari Cookie-uri

Iubirea mea patimasa pentru un iranian

Luna, si eu stiu cazuri in care musulmani adevarati, din cei care se roaga de cinci ori pe zi, care tin tot postul si sunt considerati sfinti de fapt se culca cu alte femei, chiar daca au acasa nu numai sotie, dar si copii. Va inchipuiti cat de virgini au fost in noaptea nuntii. Insa bineinteles ca ei s-au casatorit cu virgine, ca doar cum altfel? Dar asta e, sunt naive care cred in povestile cu "musulman adevarat". Problema lor.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Mai 2008 17:25
Luna, si eu stiu cazuri in care musulmani adevarati, din cei care se roaga de cinci ori pe zi, care tin tot postul si sunt considerati sfinti de fapt se culca cu alte femei, chiar daca au acasa nu numai sotie, dar si copii. Va inchipuiti cat de virgini au fost in noaptea nuntii. Insa bineinteles ca ei s-au casatorit cu virgine, ca doar cum altfel? Dar asta e, sunt naive care cred in povestile cu "musulman adevarat". Problema lor.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Mai 2008 17:25
vad ca a disparut cleopatra..draga te astept sa mi raspunzi si la celalalt topic.ai fugit cumva?!

Postat pe 26 Mai 2008 19:03
wolfy,cateodata sotiile stiu ca barbatii le insala si nu spun nimic,din contra,ele sunt educate sa accepte inca 3 sotii.asa ca..ele vor sa zica la toata lumea cat de perfecta e caznicia lor,ex cleopatra..

Postat pe 26 Mai 2008 19:05
offffffffff..wdy......iar arunci cate o idee stralucita....:)mmdaaaaaaaaaa...stau si ma gandesc cat de murdara si urata a devenit lumea......cat de pesimisti si saraci cu sufletul sunt oamenii....voi,fetelor chiar ati pierdut orice speranta in iubirea curata,frumoasa,pana la adanci batraneti????????chiar este imposibil,nenatural,ciudat ca 2 tineri sa fie virgini cand se casatoresc????????????este o crima sa fii virgin?????????......este o crima sa fii fidel????????.....credeti daca vreti...nu credeti....treaba voastra....dar mai sunt barbati care se casatoresc virgini,mai sunt barbati care nu inseala,mai sunt barbati care cand vad o femeie semidezbracata....nu saliveaza dupa ea,ci pleaca capul si se gandesc la sotie.....nu vreau sa va conving....sau alt ceva.... pur si simplu ma mir cum acceptati si sustineti celelalte parti(negative).....frumosul,curatul exista...pacat ca unii nu vor sa creada,sa vada,sa traiasca....

Postat pe 28 Mai 2008 19:55
nu o sa-mi spuneti ca asta se intamla doar in povesti,ca printii nu exista,ca viata nu e roz......ba chiar este...viata e asa cum ti-o faci............plecaciune pana la pamant pu fericirea ce mi-a dat-o dumnezeu.....va doresc si voua sa fiti unice,iubite,respectate,ridicate in slavi,adevarate regine..........sa nu cunoasteti durere,suferinta,tradare,umilinta........

Postat pe 28 Mai 2008 20:01
cleo cine a zis ca nu e viata frumosa?sau crezi cumva ca numai tu esti fericita si altele nu???!!doar ca minti cam mult,si in al doilea rand,chiar daca era virgin,o sa se duca si cu altele,pt ca asa sunt barbatii curiosi sa vada..de aia e mai bine sa nu fie el virgin in noaptea nuntii.si chiar nu ma poti convinge ca tu esti cea din poveste..

Postat pe 28 Mai 2008 20:09
cleopatra ... nu e vorba ca neaparat e nenatural ..e doar: RAR! poate de aceea .. greu de crezut:) Si de cele mai multe ori daca barbatul este virgin inainte de casatorie ..probabil va intoarce capul dupa altele ulterior. Imi vine greu sa cred ca un barbat care s-a casatorit virgin rezista tentatiei. Majoritatea au fost cu suficiente femei inainte de mariaj ... si cu toate astea continua si dupa aceea sa joace pe mai mult planuri. Deci nah! ... e doar o idee...
Josie
Postat pe 28 Mai 2008 20:31
putin ma intereseaza....ce crezi....si,da,cred ca o femeie nu poate fi fericita cand stie ca barbatul pe care il iubeste a dormit cu 10 inaintea ei,ca atunci cand el e singur undeva,nu e exclus ca o inseala,ca o femei semidezbracata il innebuneste,nu poate fi fericita o femeie cand macar 1 % se indoieste de sinceritatea partenerului...........

Postat pe 28 Mai 2008 20:35
ete si povestea cu israelianul....Cleo cum de ai postat u cu acest profil in topicul"cum e femeia israeliana in intimitate?"(ma refer la profilul acestei femei),ca asa ziceai"comentariu de mai sus e al meu dar poza apartine altcuiva"adica comentariul de dinaintea pozei de la profilul tau,e vreo prietena de-a ta care te mai lasa sa postezi pt ea?asta o fi explicatia? :))....noh? si dc nu se poate intra la profilul acestei femei? tu esti in acea poza?

Postat pe 28 Mai 2008 21:31
in legatura cu subiectul discutitiei ce sa zic ...auireala mare in sufletul femeiii..eu una n-as avea incredere in straini si nici in dragostea virtuala.

Postat pe 28 Mai 2008 21:33
nici nu trebuie sa ma crezi cleopatra, oricum pe aici cea care convinge greu esti tu nu eu.:D
Josie
Postat pe 28 Mai 2008 21:39
buna seara fetelor.Mai fetelor despre sotul meu nu stiu at era el de virgin in seaa nuntii despre mine stiu ca eramm,da stiu cum si cat m-a inselat si ce a rezultat dupa aia.
Nu cred in basme si ca sa pun capac azi am iesit cu fetita mea in par iar langa noi alturi pe o banca erau niste arabi care mai aveau utin si dadeau note femeilor chiar si celor maritate....
Am zis in alt topic sunt barbati printre barbatinumai ca cei care vin in romania Doamne apara-ne mint mult.
Eu una u mi-am dat seama ca ma insela dara mite sa-midau seama daca era vrgin....hahahaha!
Oricumdarag mea gandestete bine si prima data incearca sa il cunosti cu bune cu rele cu defecte si calitat apoi ia o decizie ca uiteeeee se mai intampla ca mierea sanu fie atat de dulkce.....
pace
Postat pe 28 Mai 2008 22:58
pe langa faptul ca ne ai obijnuit cu aberatiile tale,e de admirat ca o data ce minti,o duci pana n panzele albe cu minciuna.poate ai ajuns sa crezi si tu ce vb...

Postat pe 29 Mai 2008 00:56
apropo,sti ce cred?ca tu esti cea din poza care a postat subiectul asta...e am drepatate?ia zi...

Postat pe 29 Mai 2008 00:58
luna87 te refereai la mine?am gresit cu ceva?
pace
Postat pe 29 Mai 2008 01:08
idei peste idei...
Dar oare dragoste sau increderea in omuul iubit depinde de hotarele unei tari sau alteia?
Nu poti sa ai incredere in el fiindca e strain? Atunci cum ar trebui sa judece el: nu pot avea incredere in ea fiindca e straina?
Nu trebuie sa aveti de a face cu el fiindca e musulman si musulmanii sunt teroristi. Cum v-ati simti voi fetelor daca ei ar gindi astfel: nu trebuie sa am de-a face cu ea fiindca e din Romania, si se stie faptul ca in Italia sau nu mai stiu pe unde (apropo, de la televizor) ei au violat in numarate rinduri, si au furat de unde au putut. Va simtiti bine? Nu aveti dreptul sa puneti petecea pe un neam daca nu aveti idee de cine sunt ei, daca nu i-ati intilnit, daca nu ati discutat cu ei, si nu aveti idee de ce gindesc ei.
Fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine vrea, fiecare are dreptul sa se casatoreasca cind doreste, si nimeni altcineva nu are dreptul sa influenteze deciziile altora. Iar faptul ca nu vreti sa aveti de a face cu ei fiindca sunt evrei,musulmani,sau de alta nationalitate si religie se numeste: Rasism!
si daca cineva a intilnit o persoana deosebita si se intilnesc de putin timp, insa se plac unul pe altul si vor sa se casatoreasca, atunci ce drept aveti voi sa spuneti FUGI DE EL DOAR CA E MUSULMAN?!! nici unul.Puteti lua aceste decizii pentru dumnevoastra, dar nu si pentru altii.
E strigator la cer sa judecati pe altii cind idee nu aveti nici macar cine sunteti voi pentru altii!

Postat pe 29 Mai 2008 02:14
Nu generalizati si nu va limitati doar la o singura categorie. Hai, sa fim cinstite! Statisticile arata ca-n ultimii ani femeile isi asuma libertati mai mari decat barbatii. E clar ca suntem femei si asta ne determina sa ne autoexcludem (din discutie) dar sunt la fel de multe daca nu mai multe femei care inseala...

Postat pe 29 Mai 2008 06:44
Chiar pe forum am intalnit femei care isi inseala iubitii, sotii insa tradarea lor e invesmantata in rochia alba a iubirii.

Postat pe 29 Mai 2008 06:48
nu pace ,vb cu cleo

Postat pe 29 Mai 2008 09:42
ti am zis pt mine esti o femeia puternica.iar poate cleo va invata ceva de la tine.

Postat pe 29 Mai 2008 09:43
luna87 ai dreptate....nu toti sunt la fel mai sunt si oameni printre oameni..dar iata ca o prietena de a mea are un prieten turc.
In fiecare an in luna iule vine in Romania insotit de cativa prieteni.Nimic iesit din comun pana aici.
Numai ca ianinte de a veni in Romania o roaga pe prietena mea sa-i faca rost de cateva,,prietene serioase,,cu care ei sa-si petreaca timpul aici in Romania.Tin s ava anunt ca ei sunt medici si ziaristi in Turcia ,cunoscuti.
Pai bine ma oameni buni in Romania chiar asa de usor se cumpara o femeie?oare nu este si vina femeilor ca se lasa asa usor?
Repet nu toti sunt la fel dar majoritatea care vin in Romania parca nuar mai fi avut femei.Cand coboara din avion primele cuvinte a lor sunt:,,PROSPATURI,,
Si ma intreb cine poarta vina aici noi romancele sau iei?romancele care se lasa usor?sau ei ca sunt afemeiati din fiere?!!!!!!!!!1
pace
Postat pe 29 Mai 2008 12:15
bine draga,ce spun eu si ce intelegi tu..eu stai linistita ca sunt logodita,nu de mine e vorba.si da mai sunt si fete care cedeaza PREA usor..din pacate..sti de unde stiu asta?chiar de la logodnicul meu,a avut niste cunostiinte care vb asa de TOATE fetele,drept pt care nu mai are nici un prieten arab sau persan,etc.noi nu avem prieteni.decat familia.da acum vei zice ca ce fel de oameni suntem?pai in ziua de azi,toti "prietenii"sunt numai si numai pe interes...si chiar nu avem nevoie de astfel de prieteni..crede ma,ne e mai bine asa.si stau cu puiu meu acasa mereu,decat sa stiu ca are nu stiu ce prieteni curvari.ca pana la urma sti vb aia,spune mi cu cine umbli,ca sa ti spun cine esti...

Postat pe 29 Mai 2008 13:29
si da asa e pace,si eu am auzit asta de prea multe ori..am o vecina care umbla cu 3 sau 4,iar alta vecina face sex pt bani...a fugit de acasa,iar a venit,cert e ca toata strada stie...pacat ca si fetele gresesc f mult,dar si barbatii..unde sa ajuns in ziua de azi...ma sperii..pai noi vrem un bebe.va spun sincer,ca mie frica..mie frica cum sa l educ sa realizeze mai incolo ce e bun si ce e rau,sa nu cada prada tentatiilor..

Postat pe 29 Mai 2008 13:34
si eu cred foarte mult ca tine de educatia lor..sau ce vad in familie.

Postat pe 29 Mai 2008 14:33
stiti ce mai cred eu fetelor,indiferent cat ar spune parintii unei fete sau indiferent cat ar avea grija sa nu paseasca greit in viata ea tot o face si stiti si de ce?exmplu e ceea ce ne arata televizoru.Tinere casatorite cuoameni invarsta care au bani,tinere casatorite cu romi si ei sunt oameni,numai ca fetele in ziua de azi isi cautaun model pe care sa il copieze ex:MONICA COLUMBEANU,telenovela INIMA DE TIGAN ETC...
Si odata facut acest pas ramn in acel labirint caruia nu-i mai pot gasi iesirea....
pace
Postat pe 29 Mai 2008 14:39
da asa e pace,dar doar fetele slabe de inger cedeaza.

Postat pe 29 Mai 2008 14:55
Eu cred ca sunt orbite, nu stau sa-si analizeze sentimentele , iar atunci cand ajung sa se trezeasca la realitate e prea tarziu.
vera11
Postat pe 29 Mai 2008 14:59
Nu o sa pot sa le inteleg niciodata pe femeile care sunt atat de dure cu semenele lor insa atat intelegatoare cu barbatii, si inca pentru aceeasi fapta.
beyonce_indragostita
Postat pe 29 Mai 2008 15:00
dragele mele realitatea este una si e cruda.Oricat am incerca sa leintelegem nu le-am intelege caci avem o realitate atat de complexa incat ne dam seama ca nici pe departe nu am ajuns la adevar.
Numai ca o femeie trebuie sa tine de mandria ei.Si mai mult unei femei ii palce sa iasa in evidenta,prin modul de a se imbraca prin miscari si prin gesticulari atunci de ce am acuza doar barbatii oare femeile nu au o parte din vine stiti voi vorba aia:sper sa nu o gresesc ,,mata care da din coada motanul sare sau cum o fii.
Oricum femeile cauta aceasta agresivitate la barbati si un comportament mai ....
pace
Postat pe 29 Mai 2008 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii nostri si retelele sociale 79 De la: ionyas 29 Iulie 2010 13:29
ce credeti despre...? 4 De la: ninushk 3 Februarie 2009 16:11
Amantii femeilor maritate care stiu sa joace teatru.... 32 De la: Brunette_25 11 Mai 2011 11:39
Colegul de serviciu 13 De la: kudika_9046 7 Iunie 2012 16:55
Ce merita astfel de barbati?? 87 De la: kudika_33162 13 Iunie 2013 07:06