Setari Cookie-uri

Iubirea mea patimasa pentru un iranian

zguza-ma luna, nu era nevoie sa te enervezi..eu am explicat felul lor de a gandi, nu am dat o regula universal valabila.

Postat pe 20 Mai 2008 22:50
Luna, nu cred ca muslim a vrut sa faca o referire care sa te deranjeze. In Islam acest subiect este destul de intim, e de preferat sa nu se discute in public.Si chiar si asa, Islamul nu te judeca, faptele tale sunt ale tale, tu raspunzi in fata lui Dumnezeu, nu trebuie sa dai explicatii oamenilor.
Referitor la prima postare care a generat aceasta discutie,cred ca iubirea nu are nationalitate :).

Postat pe 21 Mai 2008 02:02
da iubirea chiar nu are nationalitate.doar incercam sa spun,ca nu sunt toti oamenii la fel..atat..

Postat pe 21 Mai 2008 09:41
ai mare dreptate

Postat pe 21 Mai 2008 10:14
La varsta ta nu cred ca esti pregatita sa renunti la viata normala pe care o ai ca sa devii sotia unui musulman, pt ca in primul rand te casatoresti cu religia lui si dupa cu el.
Ai o viata intreaga ca sa cunosti un om care sa fie mult mai bun decat el, ai doar 21 de ani fii realista.
Nici macar nu ai intelepciunea maturitatii ca sa stii in ce te bagi.
Si un om nu il cunosti in 14 zile fii serioasa.
klausy
Postat pe 21 Mai 2008 10:25
fata ,cred ca a ajuns in Iran,vorbim singure
wdy
Postat pe 21 Mai 2008 23:48
draga luna87.....daca un barbat are 21 ani....nu poate fi virgin?????????????nu se poate abtine????????crede-ma cat timp am fost logoditi am fost virgini ambii.....si noaptea nuntii a fost o noapte de vis....in care nu e loc de remuscari,rusine,sau regrete..................stai linistita ca astfel de barbati exista...nu toti pun pe locul intai dorintele animalice........mai sunt si barbati sinceri si curati.....pacat ca nu ai intalnit asemenea persoane..

Postat pe 26 Mai 2008 12:59
..ne uimi din nou cleopatra..
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 13:09
draga mea un singur sfat total dezinteresat i-ti pot da: GANDESTE DE 1000 DE ORI INAINTE DE A LUA O DECIZIE!!!!!!!!!!persoane orbite de iubire si induse in eroare cu gesturi frumoase inainte de casatorie am cunoscut si eu.. si acum le plang de mila! habar nu ai cine e omul asta!nici macar nu il cunosti...pana la urma faci ce vrei cu viata ta, ca dc nu iese bine DOAR tu vei suferi. dar ma repet:GANDESTE_TE BINE!!!!

Postat pe 26 Mai 2008 13:14
Atata vb de virginitate de zici ca se mananca cu paine.Aste sunt povesti cleopatra 86 de adormit copiii.Cu siguranta copiii tai vor sti ca i-a adus barza,nu?De ce esti asa de sigura ca sotul tau era virgin?La o femeie se mai cunoaste,dar la un barbat?Il crezi numai din vorbe?
ramo77
Postat pe 26 Mai 2008 13:18
Constat cu stupoare ca ma uimeste si pe mine :)))
mia_mia
Postat pe 26 Mai 2008 13:23
Nici eu nu vroiam sa ma bagin discutie, dar am obs ca mai este un subiect in legatura cu musulmanii, sunt persoane care nu se pot abtine sa dea sfaturi despre anumite religii, desi habar nu au. Urata treaba. In fine, si eu am un prieten drag tot din Iran, cu care vbim pe net. E pilot de avion si il cunosc de cand facea scoala departe de tara lui. Venea la net sa vbeasca cu familia. E un baiat de nota 20. Imi pare rau sa vad ca atatia oameni vbesc de rau anumite culturi, dar asta se intampla si de celelalte religii crestine, ce pretentii sa mai avem?

Postat pe 26 Mai 2008 13:26
ma fetelor de ce nu vreti voi sa-i acordati credit cleopatrei????=)) eu am mai intrat in polemici cu fetele musulmane pe alte topice. ma amuza da-mi si lasa un gust amar naivitatea lor usor prostuta si indaratnicia care le sustine ideile ( de cele mai multe ori demne de povesti nemuritoare).ca ele pot scrie romane despre cat de candizi, blanzi, atenti, iubitori, familisti, mai nou virgini!:)) sunt si au fost sotii lor. da nici una nu pomeneste de batai, reguli foarte stricte si de faptul ca in general in religia lor femeia nu beneficiaza de prea mult respect si consideratie. musulmancele sa nu-mi sara la jugulara, ca nu am timpul fizic pt polemici=)). sunt disponibila pt asta dupa o luna ca termin sesiunea si pot sa ma razboiesc verbal cu argumente, cu voi.

Postat pe 26 Mai 2008 13:34
Lasa draga, cate crestine n-o iau pe coaja la fel de frumos? Bafta in sesiune Vivianna.

Postat pe 26 Mai 2008 13:37
sa fie!

Postat pe 26 Mai 2008 13:42
macar crestinele recunosc.. asta e diferenta
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 13:50
DA.FIECARE CONSIDERA GRANITELE CIMPULUI SAU VIZUAL CA GRANITELE LUMII.

Postat pe 26 Mai 2008 13:55
Sunt de acord France, ce ai spus tu e valabil pentru cei mai multi oameni.
beyonce_indragostita
Postat pe 26 Mai 2008 14:06
nu eu draga!e unu SCHOPENHAUER de zise eu decit ma amorezai de spusele lui.

Postat pe 26 Mai 2008 14:19
vai cleopatra!sa sti ca te cred..HA HA HA!!!adika daca barbatul nu mai e virgin e un animal?si lasa ma ca ABEREZI FATOOOOO!!!by the way,nici nu cred ca esti casatorita..vb asa sa te afli in treaba..vezi ca ti am mai scris si pe alt topic.citeste tot,da?

Postat pe 26 Mai 2008 14:28
e interesant cum cleopatra asta spune o fraza la 4 zile si ne lasa pe toate ,,mute,, de admiratie.. haha! Adevarul, draga cleo, e ca nu oricine poate fi ca tine. Cred ca e chiar dificil
oana81
Postat pe 26 Mai 2008 14:32
si draga hania,eu nu am vb de rau pe nimeni,mai ales ca logodnicul meu e din iran..doar ca am mai spus de o mie de ori..depinde de om!poate sa fie rau si daca e american,si poate sa fie bun si daca e ...iranian!depinde..

Postat pe 26 Mai 2008 14:32
eu zik sa nu ne mai kinuim degeaba sa explikam fetei cum sta treaba, k degeaba!ori e plekata deja d p aceste meleaguri, ori sta fata si citeshte si se distreaza!

Postat pe 26 Mai 2008 14:56
eu cred ca sta si se distreaza.apropo am auzit de la cineva,ca sunt unele femei care pur si simplu vor sa fie altele..sa fie si ele araboaice..si chiar daca nu sunt,ele sustin sus si tare ca sunt!:))asta vine de la faptul ca ele vroiau asta inainte si respectivul musulman le a lasat cu ochii-n soare,..dar ele inca mai spera:)e o ipoteza,..

Postat pe 26 Mai 2008 15:10
Nu m-am legat de comentariul tau, luna 87. Mai mult decat atat, stateam si ma gandeam la ce a spus cleopatra ca logodnicul nu a cedat dorintelor carnale inainte de casatorie, dar ca in noaptea nuntii.. nu remuscari, nu alea alea. Spre deosebire de mine care nu am avut o noapte a nuntii, insa chiar si acum sunt pudica si sting lumina. :) In rest, nu vreau sa ofensez pe nimeni, doar ca ma irita cum judecam noi ce nu cunoastem cum stau lucrurile si in alte religii si in alte orientari..

Postat pe 26 Mai 2008 15:12
auzi iubita,eu cunosc f bine religia lor...si crede ma,nu era virgin..eu cred ca barbatii astia care se dau atata musulmani adevarati,sunt de fapt niste oameni care spala creierele sotiilor,si ei se duc afara cu altele.eu chiar am vazut un prieten de al nostru,care e insurat si are un copil,ca era cu alte fete..si cand l am luat la rost ma rugat sa nu i spun nimic sotiei.asta e realitatea.si toata lumea crede ca eu sfant!dar,mai sunt si femei cum e draga de cleopatra,care minte de ingheata apele:))

Postat pe 26 Mai 2008 15:18
auzi iubita,eu cunosc f bine religia lor...si crede ma,nu era virgin..eu cred ca barbatii astia care se dau atata musulmani adevarati,sunt de fapt niste oameni care spala creierele sotiilor,si ei se duc afara cu altele.eu chiar am vazut un prieten de al nostru,care e insurat si are un copil,ca era cu alte fete..si cand l am luat la rost ma rugat sa nu i spun nimic sotiei.asta e realitatea.si toata lumea crede ca eu sfant!dar,mai sunt si femei cum e draga de cleopatra,care minte de ingheata apele:))

Postat pe 26 Mai 2008 15:18
mda. la ce-ti foloseste un barbat care nu stie sa satisfaca o femeie?
eu una prefer barbatii cu experienta.
iar chestia asta cu virginitatea este o prostie.
este o stare fizica si atat.

Postat pe 26 Mai 2008 16:33
Hai domne...cine spune ca prima data a fost ca`n povesti...minte!!!! nu suntem in filme ..unde 'deflorarea' e fantastica...mai cunosc eu o tipa care zicea ca a avut 3 orgasme prima data =)) la inceput e durere , e teama , e nestiinta , ce mama naibii...Si cred ca e penibil sa se reuneasca in pat o virgina si`un virgin...si sa se mai bata si cu pumnii in piept ca vai ce senzatii tari au avut.Normal ca este de preferat ca un barbat sa aiba ceva experienta inainte ...mi se pare dramatic pt un barbat sa se casatoreasca virgin , si pun pariu ca de`a lungul vietii vai fi foarte tentat sa incerce si cu altcineva.
Kittynelle
Postat pe 26 Mai 2008 17:10
Hai mai fetelor,iar v-ati luat de Cleopatra?,,,,,,,,,,,pai cum sa nu fie virgina daca s-a casatorit la 16 ani,,,,,,,,,,vrea sa ne schimbam impresia despre ea,era minora ,iar iubitul ei a comis o infractiune,,,,,,,,,,,,,sex cu o minora,,,,,,,,ups iar nu m-am putut abtine
wdy
Postat pe 26 Mai 2008 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce prefera barbatii? 257 De la: battleofwits 29 Noiembrie 2010 13:58
va rog sa ma ajutati! 7 De la: felixcat 23 Decembrie 2009 15:21
ce parere aveti despre "iubitul" meu? 16 De la: lucic07 30 Mai 2009 23:42
Curios dar Interesant 57 De la: iry24 18 Februarie 2009 13:33
ce pot face? 19 De la: mikydutza0202 16 Octombrie 2009 11:20