Setari Cookie-uri

valul islamic moda sau traditie??????

cleopatra "atunci ea este foarte credincioasa si nu o sa lase la vedere decat aceea ce da voie dumnezeu sa aratam..." tot cleopatra zice pe la inceput "da eu sunt musulmana...dar nu port val" :))) Dumnezeu zici?ce religie ai fetito,pan la urma de vorbesti ba ca apartii de islam,ca esti musulman,ba ca tu crezi in Dumnezeu ?hai ca nu prostesti pe nimeni pe aci,valul ala cred ca ti-a acoperit si creierul ,nu alta
lief
Postat pe 10 Martie 2008 13:19
stii sa ataci?????vivi,mimi sau cum iti mai spune....:)fii atenta cand citesti..am scris eu undeva ca poligamia e interzisa in islam?????eu am constatat faptul ca din orasul unde traiesc eu shfaamer nu exista nici un barbat care are mai mult de o sotie...si nici in der el asad,tamra,karmiel,kofr manda,kofr kasem...

Postat pe 10 Martie 2008 14:47
dc vb de Karmiel (dc nu ma insel este intre nahariya si haifa), nu karmel cartierul din haifa, atunci i-ti garantez ca exista un iusuf casatorit cu o femeie musulmanca dar si cu o rusoaica, cristina ,cu care s-a casatorit in cipru acum 2 ani. cu prima sotie avea 5 copii, cu cristina are un baietel nascut anul trecut. si dupa casatorie nu i-a mai dat voie sa iasa dincasa, asa ca ...s-a casatorit in cipru ca statul israelian nu recunosteau casatoria sau au refuzat oficializarea, nu stiu exact ca acolo la voi e mare problema cu vizele.oricum nu mai intru in polemici dar nici convinsa usor nu ma las.

Postat pe 10 Martie 2008 16:11
helouuu,eu tot n-am inteles cum o musulmana crede in Dumnezeu "atunci ea este foarte credincioasa si nu o sa lase la vedere decat aceea ce da voie dumnezeu sa aratam..."
lief
Postat pe 10 Martie 2008 16:37
Lief, musulmanii cred in Dumnezeu(ALLAH in araba inseamna Dumnezeu)

Onnyta, este preferabil ca o femeie musulmana sa aiba drept prietene tot musulmane, deoarece impartasesc aceeasi credinta, au multe in comun, etc. Se poate intampla uneori , ca femeia non-musulmana sa nu inteleaga de ce prietena ei nu poate intra in bar, nu vine cu ea la petreceri, etc. Pur si simplu, este mai usor sa fii prieten cu cei cu care ai ceva in comun. Sunt sigura ca tu, intr-o tara straina,ai fi bucuroasa, sa ai o prietena romanca. Totusi, asta nu inseamna ca e interzis. Atata timp cat prietena non-musulmana intelege si accepta diferentele, nu e o problema, mai ales ca in Romania a nu avea prieteni printre non-musulmani, ar insemna sa traiesti izolat.
Cei din orasul meu au vazut deci musulmane insotite de non-musulmane, adik pe mine , si pe inca o fata, prietena de a mea , care tot asa, face parte dintr-un grup de fete non-musulmane..Cand ne intalnim si ne plimbam impreuna, ne simtim totusi mult mai in largul nostru. :)

Postat pe 10 Martie 2008 20:01
Asta nu mi se pare normal. Asta inseamna ca religia voastra nu accepta o alta relegie!HMMM

Postat pe 11 Martie 2008 09:40
care din cuvintele mele te fac sa spui asta?!
eu cred ca dinpotriva, islamu este o religie foarte toleranta:
In crestinism, viitori soti trebuie sa fie ambii crestini ca sa se poata casatori religios. in islam, barbatul se poate casatori cu o femeie crestina, sau evreica, fara ca ea sa fie obligata sa isi schimbe religia,casatorii care se intampla foarte des. in Coran, crestinii si evreii sunt priviti ca fiind cei care au primit revelatii divine primii, si sunt respectati ca atare.De asemenea, inca de acum 1000 de ani, crestinii, hindusii, evreii, etc. traiau pe pamant musulman, fara sa nici o problema. Faptul ca astazi, in india , 80% din populatie este hindusa, dupa o ocupatie araba care a durat vreo mie de ani, dovedeste ca musulmanii sunt foarte toleranti cu alte religii. Ceea ce am vrut sa spun, este ca femeile musulmane trebuie sa indeplineasca, sau dimpotriva,, trebuie sa se abtina de la unele lucruri, ceea ce poate duce la ironii, certuri, etc, ba chiar la a tenta femeia musulmana sa bea, manance porc, etc. Dar ti-am spus mai sus: NU E INTERZIS. Atata timp cat se respecta una pe cealalta, islamul nu interzice acest lucru. Este doar mai dificil, dar asta are legatura cel mai mult cu firea oamenilor, care ii accepta greu ce cei diferiti.NU CU ISLAMUL. De fapt, cea mai buna prietena a mea este crestina. SI nu avem sabsolut nici o problema, ne intelegem super, si ea m-a incurajat intodeauna sa nu iau in seama comentariile rautacioase cu privire la hijabul meu, sa nu renunt la el, etc.Religia mea accepta, in concluzie crestinismul si iudaismul ca religii apropriate, surori chiar, si respecta toate celelalte religii.

Postat pe 11 Martie 2008 16:09
Buna!
Sunt noua pe acest site si din curiozitate am citit mesajele multora dintre voi.
Multi critica viata islamica si multe dintre doamne casatorite sau necasaorite critica modul de viata langa un musulman.Ei uite ca eu sunt casatorita de 10 ani cu un musulman si credeti-ma nu am fost obligata la nimic.Ma machiez si ma imbrac in limita bunului simt.Am fost in vizita la parintii lui si nu am fost obligata lanimic ba chiar am fcaut o groaza de glume ne-am plimbat pe malul marii si nu amcriticat.
Am ales sa ma convetesc singura la islam fara sa stiu ce religie are sotul meu.Am aflat inoportun si intamplator de la cineva care citea ceva in limba araba mi-a placut si am fost sfatuita sa caut mai mult pe internet si asa am studiat mai mult si mam intors acasa spunandu-i sotulu meu ca m-am convertt la Islam.Sotul meu s-a bucurat dar chiar si atunci nu mi-a zis nimic despre Islam nici macar nu am mai vorbit eu singura am continuat sa caut si sa gasesc adevarul.
Acum normal ca unele doamne din neaincredere nu ar dori sa poarte un val,,hijab,,din cauza faptului ca nu ar fi admirate de catre barbati asta denota lipsa de neancredere in propria persoana.Eu nu despre asta as dori sa vorbesc ci despre faptul ca traind intr-o tara care se crede crestina aduceti acuze si insulte unei alte religi unor altor obiceiuri pe cand voi nu sunteti in stare sa le respectati pe ale voastre.As dori pt cele care nu au citit biblia sa o citeasca si sa observe cate lucruri ii sunt interzise unei femei iar apoi sa vina si sa argumenteze lucruri urate si subjugari in Islam.
As dori sa inchei cu un verset:
Islamul respecte toate credintele ,,Oamenii Cartii.,,asa cum ii numeste pe evrei si crestini.
Atat a celor care sunt in interiorul islamului cat si celor care apartin altor religii.
Iar Coranul nu se adreseaza decat asa: O OAMNEI AI CARTII!O VOI CELOR CARE LI S-A DAT CARTEA!,,
NOI CREDEM IN ALLAH SI IN CEEA CE NE-A FOST TRIMIS NOUA SI CEEA CE I-A FOST TRIMIS LUI AVRAAM,LUI ISMAIL,LUI IACOBSI SEMINTIILOR LOR,IN CEEA CE LE-A FOST DAT LUI MOISE SI LUI ISUS,SI IN CEEA CE LE-AFOST DAT TUTUROR PROFETILOR DE CATRE DOMNL LOR.
NOI NU FACEM DEOSEBIRE INTRE EI!NOI LUI II SUNTEM SUPUSI!
SURAT AL BAQARA 136.

VEI GASI CEI MAI PRIETENOSI FATA DE CEE CE CRED SUNT ACEEIA CARE SPUN:NOI SUNTEM CRESTINI!SI ASTA PENTRU CA PRINTRE EI SE AFLA PREOTI SI CALUGARI SI PENTRU CA EI SUNT SEMETI
SURAT AL MA IDA 82

NU DISCUTATI CU OAMENII CARTII DECAT IN FELUL CELMAI FRUMOS AFARA DE ACEIA DINTRE CEI CARE SUNT NELEGIUITICU VOI.SI SPUNETI:NOI CREDEM IN CEEA CE NI S-A TRIMIS NOUA SI VI S-A TRIMIS VOUA!
dOMNULNOSTRU SI DOMNUL VOSTRU UNUL SINGU SI NOI LUI II SUNTEM SUPUSI
SURAT AL ANKEBUT 46

Si apropo nu port val sau ,,hijab,,caci sotul meu nu ma obligaar fi un pacat pentru el a ma obliga la convertire sau lapurtarea valului toate astea trebuie sa iti vina din inimade aia cine mai zice ca sunt subjgate tot ce au patimit a fost de comun acord sau pentru cucerirea sotului.
Cu respect Leyla
pace
Postat pe 11 Martie 2008 23:34
asa crezi tu ca islamul respecta toate religiile ia spune-i sotului tau sa se faca crestin sa vezi ce reactie are.nu pot sa cred ca te-ai nascut crestina asa ai crescut in familia ta si te-ai trezit la varsta asta ca nu e bine sa fii crestina.si eu sunt casatorita cu musulman de 14 ani dar daca se intoarce timpul nu o mai fac.a trebuit sa -l cunosti pe el sa te aduca pe calea cea dreapta e ridicol.nu aveti personalitate si ei profita de asta.stii ca in islam e interzis sa i-ti schimbi religia .dar au dat peste romance care nu se respecta si au profitat.in acesti ani am vazut multe.te fac sa crezi ca numai musulmanii sunt iubiti de dumnezeu,dar nu te gindesti ca ai maniat pe dumnezeu cand ti-ai schimbat religia,de ce nu recunosti ca ti-ai cumparat linistea.stii ca ei pot divorta din cuvinte si mai stii ca daca vor sa ia alta sotie sau amanta cu acte le este permis.sa vezi atunci musulmanca din tine ce se revolta pt ca trebuie sa accepti o data ce ai trecut la islam aici nu e vorba de acoperirea capului si la noi la tara femeile se acopera .e vorba de faptul ca te-ai lasat convinsa sa-ti renegi religia, sarbatorile si traditiile cu care ai crescut.cum te uiti in ochii parintilor tai cum poti spune copiilor tai ca nu exista mos craciun si pastele cand tu te-ai bucurat in copilarie de ele si e doar inceputul stai sa mai imbatraniti sa vezi cum se schimba multe.stii ca parinti lui si fratii au dreptul la averea lui ,stii ca daca moare ramai la mila lor,scuze daca am fost prea radicala dar ma enerveaza convingerile pustoaicelor care se indragostesc de arabisi uita tot ce au invatat in familie
wdy
Postat pe 12 Martie 2008 13:20
Referitor la schimbarea religie, nu sunt de acord!
DUMNEZEU a hotarat ce religie sa avem cand ne nastem si consider ca nu e dreptul nostru sa o schimbam!

Postat pe 12 Martie 2008 14:22
wdy, ai tot respectul din partea mea pt ca vb in cunostinta de cauza. adica o traiesti pe pielea ta. stiam si eu ca musulmanii nu respecta celelalte religii, dar m-am ferit sa mai scriu pe topic ca ma tot cert cu o femeie musulmana care ridica in slavi islamul.sunt crestina si nu as schimba asta pt nimic in lume, mi-as pierde identitatea si reperele cu care am crescut, m-as piere EU pe MINE!

Postat pe 12 Martie 2008 16:34
Pt doamna WDY!
Eu nu m=am convertit la Islam pentruca sotulmeu ar fi cerut-o draga mea.Doamne fereste nu as face nimic doar ca sa il fac pe el sa fie linistit.Scumpa mea nu sunt o adolescenta de azi sau de maine,si credeti-ma ca am vizitat multe locuri cu multe traditii,am cautat mlte culte si fel si fel de lucruri infricosatoare pe care eu leam vazut iar tu draga doamna poate ca nici nu ai avut sansa sa vezi sau sa incerci sa cauti sa studiezi.Ei uite ca fatarnicia voastra va face de rusine.Exemple sunt multe.
1.Preoti care abuzeza de fete tinere,facaturi care doar prin preot pot fi alungate contra unei sume de bani,icoane cu chipul Mariei si al Lui Isus vandute,biserici ridicate din bani oamenilor saraci,ucideri in manastiri,abstinenta maicutelor care este un pacat in religia crestina ca dor Dumnezeu a zis:Creste-ti si inmultiti-va.
Credeti-ma ce faceti voi aici pe forum e o polemica.Nu incercati sa faceti din cuvintele lui Dumnezeu o joaca si lasati voi judecatile si prejudecatile ca nu sunteti voi in masura sa judecati lasati ca Cel Care Are puterea Judecatii este Dumnezeu si a judeca pe cineva si a barfi crede-ma este un pacat.Eu te sfatuiesc sa iei Biblia in mana si sa o citesti de 10 oori iar daca nu ai inteles de 1000 de ori si daca nici atunci nu ai inteles de 100000000000000000000000 de ori cerde-ma eu am citit-o si o am in casa si mereu discut cu prietenii familia despre credinta in Dumnezeu indiferent de religie cult secta.Cand sunt doi si rostesc cuvantul lui Dumnezeu acolo ebinecuvantare mare.
Va citesc tuturor comentariile referitor la musulmani dar vas intreba eu pe voi:DACA SUNTETI ASA DE CRESTINI PREUM VA CREDETI ATI FI IN STARE SA ARUNCATI PRIMII CU PIATRA?!!!!!!!!!!!!!!
Am fost binecuvanata cu o familie mare si intelegtoare am in familie 6 pocaiti iar printre ei si mama in afara de tatal meu dar asa am fost crescuti noi in limita bunului simti,si am fost creati de Creatorul tuturor cu o minte complexa sa cautam si sa aflam.dUMNEZEU A ZIS:CAUTA SI VEI AFLA!cred ca ai nevoie de DUMNEZEU IN INIMA TA!EL E APROAPE TU DOAR TREBUIE SA-TI DESCHIZI INIMA SI SA IL PRIMESTI!Eu nu ma aflu aici sa ma contrazic ca nu-mi place si cu nelegiuitii nici macar nu-mi bat capul dar sufletul vostru e singur si il cheama pe Dumnezeu.Si aici inchei cu speranta ca vom putea vorbi linoistiti si pasnici fara a intra in polemici.Cu respect!
pace
Postat pe 12 Martie 2008 18:10
pai dc nu te converteai nu te puteai casatori cu el. hai ca o lungim la nesfarsit. e clar ca nu ne putem accepta si intelege.

Postat pe 12 Martie 2008 19:02
referitor la subiect valul islamic nu e obligatoriu in timp a devenit o obligatie datorita habotnicilor priviti in istorie la tarile musulmane care au fost sub ocupatie britanica fostele colonii.atunci multe musulmance se imbracau ca englezoaicele si aveau capul descoperit credinta e in suflet conteaza haina sufletului nu ce purtam in exterior .le respect pe cele care s-au nascut musulmance si i-si respecta religia celelalte is-i cumpara linistea
wdy
Postat pe 12 Martie 2008 22:24
wdy,mai bine ai respecta gramatica :)))
lief
Postat pe 13 Martie 2008 10:55
Citind mi-am dat seama ca nici macar nu aveti argumente puternice,macar versete din biblie sau ceva stiut sau invatat de la altii.
Fecioara Maria a fost o fetita neprihanita care la 15 ani a ramas insarcinata prn duhul sfant.Apoi referitor la val sau ,,hijab,,Maria mama lui Isus purta val pe cap asa cum poarta calugaritele noastre in ziua de azi.Nici macar unfir de par nu iesea la iveala la fel ca femeile din acele timpuri apoi spuneti-mi care dintre voi poarta asa ceva?pt ca femeile musulmane respecta traditia Mariei si ar trebui si voi sa o respectati la fel.
De ce judecati o religie cand voi nu o respectati pe a voastra?de ce generalizati?
Eu va aduc un argument atat de puternic incat daca sunteti curioase mergeti la preoi parinti pastori sau ce vreti voi si intrebati.Ma refere in secial la sarbatorirea craciunului care,este o sarbatoare pagana si a fost aleasa de pagani ca o sarbatoare crestina pe cand in vremea monoteismului nimeni nu accepta aceasta sarbatoare pt ca Isus nu sa nascut in decembrie nici pe data de 25 atunci de ce o sarbatoriti?de ce as sarbatori o sarbatoare care din punct de vedere crestin este o sarbatoare pagana?
Va aduc aceste lucruri in vederea faptului ca:ar trebuiprima data sa va caracterizati pe voi si pe urma sa caracterizatipe cel din jurul vostru.
Nu-mi veniti cu argumente de genul:vai cum sa nu ma duc eu la saln?sau cum s anu merg eu la un bar?pentru cine te aranjezi?o sa-mi raspunzi ca pentru sotul tau:dar faptul ca esti privitade alti barbati ti place enorm de mult ca asa sunt femeile le plac sa fie admirate.
Dor prin faptul ca iti intorci privirea catre un barbat si in gandul tau zici :ce ine arata!eun pacat!
Atunci hadeti si lasati lucrurile asa cum sunt pentru ca in final toti avem un singur Dumnezeu!
Iar faptul ca rostiti aceste cuvinte:DUMNEZEUL VOSTRU!insemna ca ai pacatui pentru ca ii faci Lui Dumnezeu un al asociat Lui asa ca povestie voastre si framantarile voastre ar putea continua la nesfarsit eu zic mai bine sa fiti prietene decat sa folositi legile Domnului intr-un joc pagan si invidios.
pace
Postat pe 13 Martie 2008 15:18
Of, Of!!!Ce usor e sa dai cu piatra...
Lasati cearta mai!Parca ar fi razboi!Doamnee..

Postat pe 13 Martie 2008 16:28
pt onnyta:Da onnyta e asa usor sa dai cu piatra!dar inainte de a ridica piatra ar trebui fiecare sa ne uitam in cartea greselilor noastre nu crezi?mie nu-mi plac contradictiile si polemica imi place sa rad si sazambesc ca toata lumea in fond si laurma urmei suntm creati de acelas Creator nu ?
pace
Postat pe 13 Martie 2008 17:19
de ce simtiti necesitatea sa atacati?????chiar e greu sa fii tolerant in ziua de azi????nu-mi place sa dovedesc cuiva ca am dreptate,fiecare cu sufletul si pacatele sale...vivi anna m-ai intrebat cum e viata in israel printre rachete...hmmmmmmmm..daca zici ca e asa de rau acolo si sunt bombe in supermarketuri atunci de ce vii"aproape in fiecare vara"in vizita???????????:)nu ti-i frica??????de rachete?stii...viata e frumoasa aici,si sunt fericita ca ma aflu pe pamantul sfant...si nu as pleca in romania sau alta tara pu nimic....la ce imi trebuie ura voastra si intoleranta???tu spui ca noi musulmanii suntem indoctrinati...dar e totul invers...voi aveti o idee fixa,un sablon de gandire si nu vreti sa vedeti adevarul...va rotiti in jurul unor exemple si nu vreti sa deschide-ti ochii pu a vedea si alta parte a lucrurilor...

Postat pe 14 Martie 2008 14:50
cat despre acel yosef...cu 2 sotii,cine stie ce fel de om o fi...un lucru e sigur...barbatul musulman nu-si poate lua inca o sotie asa "de flori de cuc" sunt anumite situatii cand dumnezeu permite acest lucru..:cand sotia acestuia e stearpa si e de acord cu o adoua sotie...sau cand sotia lui este pe patul de moarte si are bebelus ce se alapteaza,sau daca fratele lui a murit atunci el e obligat sa aiba grija se sotia acestuia...asa ca nu mai vorbiti,si bateti apa in piua...puneti mana si informati-va inainte sa afirmati asemenea prostii.....VIVI CITESTE ,INFORMEAZA-TE SI APOI SCRIE PE FORUM...BARBATUL MUSULMAN ARE DREPTUL SA SE CASATOREASCA CU O FEMEIE DE ORICE RELIGIE,ADICA IUDEE,CRESTINA,HINDUSA ETC..SI ACEASTA NU E OBLIGATA SA SE CONVERTEASCA LA ISLAM...ASTA NU EU AM ZIS-O CI DUMNEZEU...CITESTE SURA AL NUR,AL ANKABUT..SI VEI VEDEA SI SINGURA DUPA CE PRINCIPII SE CONDUC ADEVARATII MUSULMANI...ISLAMUL NU OBLIGA FEMEIA SA INTRE IN ISLAM SI NICI SA POARTE HIJAB..ACESTE LUCRURI FEMEIA LE HOTARASTE SINGURA,DOAR DE ASTA NE-A DAT DUMNEZEU CUGET...

Postat pe 14 Martie 2008 15:01
SPUI CA ISLAMUL NU E TOLERANT,,ATUNCI ARATA-MI TOLERANTA DIN CRESTINISM.....UNDE UN CRESTIN ORTODOX NU SE POATE CASATORI RELIGIOS CU ALT CRESTIN CATOLIC...CARE E CAUZA?NU TOT AMBII SUNT CRESTINI?NU TOT SE INCHINA LA SFANTA MARIA SI PRUNCUL ISUS?NU-MI VORBI DE TOLERANTA.....................................SI SUNT DE ACORD CU CELE ZISE DE PACE:de ce maicutele isi acopera tot corpul?de ce cand mergeti la biserica nu mai iesiti cu buricul gol si fusta de 10 cm,dar va imbracati decent si puneti si baticul pe cap???????????credeti ca dumnezeu va vede numai cand intrati in biserica???????dar cand majoritatea femeilor crestine sunt mai mult dezbracate decat imbracate si duc o viata " moderna si libera"petrecandu-si timpul liber in baruri si discoteci,credeti ca atunci dumnezeu doarme???????nu trebuie sa demonstram cuiva ca credem,ci trebuie sa o facem pu suflet...si daca femeia musulmana in timpul liber citeste koran,se roaga,da de pomana,nu inseamna ca ea nu are libertate....nici nu avem nevoie de o asa "libertate"...suntem fericite ca-l avem pe dumnezeu in suflet...

Postat pe 14 Martie 2008 15:20
wdy.....IMI PARE RAU CA NU ESTI FERICITA SI CA VIATA TA NU ESTE ASA CUM TI-AI DORIT-O...VAD CA ESTI DEZAMAGITA SI FRUSTRATA...PROBABIL AI TRECUT PRIN SITUATII DIFICILE ...VREAU SA TE INTREB TU TE-AI CONVERTIT LA ISLAM?ACUM AI RENUNTAT LA EL??????

Postat pe 14 Martie 2008 15:29
LIEF...........CAND M-AM CASATORIT NU PURTAM HIJAB....DAR IMI DOREAM FOARTE MULT...SI IN SFARSIT SLAVA DOMNULUI MI-AM ACOPERIT CAPUL,,,NU PU SOTUL MEU,EL NICIODATA NU A ADUS VORBA DE HIJAB,CI BA CHIAR DIMPOTRIVA A FOST SURPRINS CAND I-AM SPUS CA INTENTIONEZ SA-L PORT...AM FACUT-O PU SUFLETUL MEU,PU DUMNEZEU,SI CRED CA HIJABUL MEU ESTE DESTUL DE DRAGUT SI NU RESPINGATOR.....CORESPUNDE MODULUI ACTIV DE VIATA SI SERVICIULUI MEU-FARMACIST,SI NICIDECUM NU MA LIMITEAZA IN A FI FERICITA....

Postat pe 14 Martie 2008 15:37
de ce pacat sa mergem la discoteca, in cazul in care nu fumam nu consumam alcool,si nu ne destrabalam?nu-mi sariti in cap...doar intreb pentru ca nu inteleg...

Postat pe 14 Martie 2008 15:48
WDY....AI CAM EXAGERAT CU..."CERE-I SOTULUI TAU SA-SI SCHIMBE RELIGIA IN CRESTINA"...SI TOT TU SPUI MAI JOS "RESPECT PE ACEI CE S-AU NASCUT MUSULMANI".........NU TE PREA INTELEG...ESTI IMPARTIALA....DACA TRAIESTI CU UN SOT MUSULMAN 14 ANI E SIGUR CA STII PILONII TEOLOGIEI MUSULMANE SI RESPECTIV DIFERENTA INTRE CRESTINISM SI ISLAM......AVEM UN SINGUR DUMNEZEU...SI DACA RESPECTI UN MUSULMAN INSEAMNA CA RESPECTI TOT CE INSEAMNA ISLAM...

Postat pe 14 Martie 2008 15:49
cleopatra,daca tu esti fericita asa si e alegerea ta ,f bine- eu tot nu cred insa faza ca musulmanii nu au voie sa aiba mai multe sotii ,nu am intalnit decat musulmani cu minim 2 sotii
lief
Postat pe 14 Martie 2008 15:53
sa vad un musulman casatorit cu o evreica...hai sa avem simtul masurii !!!!iar yosef s-a casarorit cu cristina pe motiv ca sotia lui era prea batrana si vroia omul prospatura de 24 de ani. si pt linistea ta prima sotie lua batai grup de la el si cand a ajuns la spital in Naharya nu la parat la "mistara" ca el era intretinator de familie. si vin in israel ca sa vizitez locurile sfinte si ca-mi place in ELAT si ca am prieteni care locuiesc in Cesarea iar zona asta e mai linistita. de Roni Moscona doctorul plastician care opereaza in Rambam, Spitalul italian din Haifa banuiesc ca toti a-ti aflat ca e cel mai renumit de la voi. e eu sunt prietena cu sotia lui si vin la ei.Ea e avocata si mi-a povestit o groaza de povesti despre dramele reale ale femeilor musulmane. si mai ales ale rusoaicelor care se lasa prostite si se casatoresc cu musulmani.

Postat pe 14 Martie 2008 16:07
la-nceput le trateaza ca pe printese, pana se casatoresc cu ele apoi le toarna plozi si le incuie in casa, nu au voie nici familia sa si-o viziteze.le bat dc nu fac ceea ce le cer ei si le trateaza ca pe niste slugi.

Postat pe 14 Martie 2008 16:11
:((de ce nu-mi raspunde nimeni?de ce pacat sa mergem la discoteca, in cazul in care nu fumam nu consumam alcool,si nu ne destrabalam?nu-mi sariti in cap...doar intreb pentru ca nu inteleg...chiar sunt curioasa....

Postat pe 14 Martie 2008 16:14
Nu am fost niciodata musulmanca si am spus ca respect musulmanii nascuti asa.Aici pe forum,. in general ma refer la romancele casatorite cu musulmani in speta arabi.Toate care s-au convertit au fost influentate de soti si familia acestora.Nu ma poate convinge nimeni ca daca voi cele care v-ati schimbat religia a-ti fi facut lucrul acesta si daca ei ,sotii vostri,nu apareau in viata voastra.Cum poti sa ma convingi la varsta asta ca am trait in minciuna.Ramineti fetelor cu religia voastra ,dar nu mai bate-ti apa in piua cat de fericite sunteti voi.Voi realizati ca toate care suntem casatorite cu musulmani traim la fel.,conceptia lor despre viata e unanima de aceea se casatoresc tarziu si vor fete virgine.Traiesc
aici,au relatii ocazionale ,dar se casatoresc foarte greu,apoi incep sa spele creierul sotiei si majoritatea reusesc.Daca sunteti sincere vreau raspuns ,daca nu va casatoreati cu musulmani va mai schimbati religia,i-mi cer scuze daca am lezat pe cineva ,dar viataa m-a invatat sa nu ma ascund dupa deget si sa fiu sincera,asa am reusit sa raman crestina............................
wdy
Postat pe 14 Martie 2008 19:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O carte care te pune pe gânduri 4 De la: yumalai 23 August 2009 13:12
Lockerz 1 De la: schokolade11 1 Octombrie 2009 21:54
dimineata devreme 8 De la: kudika023770 22 Octombrie 2009 19:55
transport marfa eiftin inchiriez duba cu fara sofer 1 De la: ciobsy 16 Martie 2011 22:32
un vot te rog returnez la orice concurs 1 De la: printzessita 31 Mai 2010 12:18