Setari Cookie-uri

INTERNET Si Relatii

ehh, si eu sunt de 3 luni jumate cu un tip pe care l-am cunoascut pe net. merge f bine, ne iubim deja si ne intelegem, desi nush daca ar fi la fel daca am sta impreuna...mi-e cam frik de pasul asta , ma rog ideea e ca asa cum si noi ca persoane normale stam pe net, asa sunt si alte muuuuuuuuuuuuulte alte persoane la fel de normale pe care le putem cunoaste, ne putem imprieteni cu ele sau dupa un timp chiar iubi , deci se poate!!.....e bun si netul asta la ceva!
oricum feriti-va de maniaci si perversi ca sunt destui, desi cred ca va veti da seama care sunt..
micky_ai
Postat pe 17 Iulie 2008 22:51
Din experienta pot spune ca daca e sa intanlesti o persoana normala se poate o relatie cu cineva cunoscut pe internet. Si eu sunt de 3 luni cu un baiat cunoscut pe net(de un an ) si ne intelegem bine, ne iubim...totul e ok!!! Doar ca trebuie sa il cunosti(putin ca foarte mult nu se poate) pe net sa vezi cam ce fel de persoana e, ca sa nu te bagi in gura lupului ca intradevar exista o multime de perversi. In concluzie...daca gasesti persoana potrivita...se poate!!!
FCD
Postat pe 23 Iulie 2008 14:41
Din experienta proprie iti spun ca da...pot fi relatii promitatoare care au inceput pe net,acum depinde f mult de cei 2....cum vor avea grija de relatia lor....am vb cu fostul meu iubit 9 luni pe net,dupa care ne-am mutat impreuna,insa depinde de multe alte lucruri relatia pe care o ai...eu una am facut multe sacrificii pt noi doi...insa...se pare ca nu a fost sa fie...desi ne-am iubit enorm de mult amundoi si ne doream o familie....depinde de asteptarile fiecaruia intr-o relatie...trebuie discutat de la inceput,pt ca apoi poti avea suprize...stii,uneori de la lucruri banale,se poate complica...si mai e ceva...si familia cum reactioneaza...si cat influenteaza...consider ca daca aveam un loc al nostru(stateam cu familia lui)nu s-ar fi ajuns la despartire...e pacat ca doi oameni care se iubesc sa fie despartiti datorita influentei familiei...
onuta81
Postat pe 23 Iulie 2008 15:13
Nici eu nu credeam ca poti intalni persoane de exceptie pe net . Totul e sa alegi situl potrivit cu subiecte ca atare (al meu e de politica si cultura)

Postat pe 24 Iulie 2008 21:09
Eu CRED (inca nu am verificat) ca este cel mai sigur mijloc de a cunoaste pe cineva.
Faptul ca cealalta persoana este "la distanta" si puteti vorbi "cate-n luna si in stele" fara a va fi jena, si a va fi teama ca poate devine obsedat de tine si tu trebuie apoi sa-ti schimbi nr. de telefon, adresa, etc. in cazul cand iti dai seama ca poate nu este chiar ceea ce cauti tu de fapt - vezi, mie-mi pare cel mai sigur si rapid mod de a cunoaste pe cineva.
Bine inteles ca apoi, daca ajungeti sa va si vedeti NU ESTI OBLIGAT cu nimic sa si ai vre-o relatie mai apropiata cu acea persoana in cazul in care nu simti acea atractie chimica, sau cine stie ce anume nu ti se pare tocmai O.K. ..... Eu zic ca ar trebui sa fii atent si sa-ti mai permiti inca destul timp, suficient timp, ca sa verifici in continuare ca celalat este o persoana cu care intradevar te potrivesti; ca-ti plac si nu te deranjeaza anumite ticuri, obiceiuri, cine stie ce anume !?

Ori si cum ESTE MAI BINE SA COMUNICI PE ACEASTA CALE.
Am avut o mica surpriza, cu niste ani in urma, pe care n-as mai repeta-o pt. nimic in lume. La sfarsitul unei prime intalniri pur amicale, m-am trezit cu un sarut "puternic" din senin ..... Mai bine NU unei intalniri directe. Prefer internetul inainte de orice altceva!

Pe internet am observat cum poate reactiona cineva cand se enerveaza, poate sa jigneasca (!!!) - oupps, un gest gresit, "sa fii iubit, baiete!" ... Sau daca refuzi "instant messanger", sau sa-i trimiti poze, chiar de la inceput, etc. ...... NU-si pierd timpul (pt. ca vor "altceva" baietasii, si NU o relatie de durata) te trezesti cu e-mailuri "fel de fel" in functie de "temperamentul"/caracterul fiecaruia.

Deci, doamnelor si domnisoarelor, va recomand internetul ca prim pas in a cunoaste pe cineva mai indeaproape, si ve-ti economisi ani din viatat sau "x" relatii nereusite.
Atractia "face to face" te induce in eroare.
Aceleasi "ascunzisuri" sau "taceri" le vei observa si pe internet, si vei scuti alte viitoare surprize. Cine stie sa minta, normal ca va incerca si pe Net, dar la fel se va da de gol si aici.

Economisti "experiente" neplacute CUNOSCANDU-VA mult mai bine, cu mult inainte de a va INTALNI.

WWW is O.K. (safe) !!!
Simply_i
Postat pe 26 Iulie 2008 14:06
Simply...multi mint enorm de mult pe net ..nu poti sa cunosti pe cineva pe internet si nici nu prea poti avea incredere , azi poti sa vorbesti cu o persoana din spatele unui nick/id maine in spatele nick`ului poate fi altcineva ...internetul e doar un punct de plecare destul de riscant trebuie foarte multa atentie .
Eu am stat foarte mult timp pe mIRC si ce mi-a fost dat sa vad acolo ce povesti si intamplari ...Doar un mic exemplu ... ea era medic neurochirurg din bucuresti avea 36 de ani , el muncitor in contructii in Spania avea 25 de ani ...Doamna doctor s-a indragostit de el , era disperata dupa el ... el ii zicea ca o iubeste ca vrea sa se casatoreasca cu ea ... promisiuni de astea...iubire mare...dupa 3 luni aflu ca doamna doctor si-a taiat venele .De ce? El i-a zis ca si-a gasit pe alta tot pe net si nu vrea sa mai fie cu ea.
Nici macar nu se intalnisera.
Netul , relatiile pe net , in proportie de 80% sunt iluzii , minciuni si aparente.
Unii au noroc sa gaseasca pe cineva serios cu care sa aiba o relatie asa cum isi doresc ...insa cei mai multi sufera pentru cineva care poate ca nu exista si e doar o entitate virtuala.
Atentie mare la iubirile astea virtuale...pot distruge usor viata unui om ...e cu doua taisuri netul asta
seiyra
Postat pe 26 Iulie 2008 14:28
Nu consider netul cel mai potrivit mijloc de a-ti intalni jumatatea. Exista insa si situatii fericite care contrazic felul meu de a gandi.

Postat pe 27 Iulie 2008 00:52
Eu am cunoscut pe internet,pe fostul :). a fost o o poveste frumoasa,pana au aparut alte cele..am vb 8 luni pe net si tel...dupa neam int...simteam k stim tot unu de altu.mai lipsea contactu fizic....a tinut 1 an si 6 luni....oricum...o persoana nu poti sa o cun cu adev niciodata....ptr mine a fost jumatattea mea.....nu cred k voi mai iubi asa...pacat k el nu a fost la fel de sincer cu mine.cum am fost eu cu el...dupa 1 an si 3 luni am aflat k ma mintit cu niste kesti legate de trecutul lui.care automat mau afectat si pe mine.a fost las....si tot din lasitate neam si despartit.asa k aveti grija .kiar dk o pers va iubeste.va arata asta.asta nu e o siguranta k e in totalitate sincera..si apoi nu poate sa va raneasca..:(...asta e viata....aveti grija de voi!!!

Postat pe 27 Iulie 2008 11:25
Pe net??!!Un milion de poze asociate cu un milion de personalitati.Multa falsitate..Mult dezinteres..si totdeauna tendinta de a arata dezinteres fata de viata si fata de tine insati.Citeva ore pe saptamina in care te minti in fata..iti negi propria-ti viata si iti cauti refugiul intr-un vis sperind sa gasesti pe cineva care sa te completeze.Uiti pentru o ora, pt o secunda de esecuri de rautatea lumii din jur de insatisfactiile de zi cu zi..de iubitul sau iubita care iti sunt o marturie vie a faptului ca ai o viata insipid de monotona si ca fiecare zi dimineata nu este decit alt compromis cu tine insuti..si atunci te refugiezi pe net intr-o lume plina de iluzii unde unii sunt mai buni decit altii incercind sa-ti ghiceasca si alimenteze visul pina la a te deziluziona cu sentimentul si sugestia ca intotdeuna tu esti de vina si ei nu.Vezi o poza,un profil si simti caldura in piept si imaginatia aseaza lucrurile asa cum ar trebui sa intre in spectrul tau de culori...te rogi ca este ceea ce pretinde ca este ca nu este fals si ca are (macar) o etica a internetului..si incerci timid sa descoperi ceea ce poate fi un vis ce devine realitate sau de cele mai multe ori inca o lectie de la viata.






hmmmmmm e greu sa iei o decizie ...intradevar foarte foloitor uneori dar extrem de "raufactor" (si ma refer in privinta relatiilor,multe relatii isi au sfarsitul din cauza internetului)
bebemicutz
Postat pe 28 Iulie 2008 00:53
cred ca da....cred ca se pot construi relatii prin intermediul internetului.Timp de trei ani am suferit ..sotul ma insela cu sotia prietenului sau....durerea era atat de mare cu cat realizam ca acea persoana nu face decat sa se foloseasca de el. In fine....ma durea cel mai mult faptul ca cei doi copii simteau tot...iar cel mare deja intuia ca "tati e plecat".La un moment dat o prietena s a casatorit dupa ce si a facut un profil pe un site de matrimoniale( A CUNOSCUT UN BARBAT DE CARE S A INDRAGOSTIT PRIN INTERMEDIUL ACELUI SITE)....Am intrebat o care este acel site si m a ajutat sa mi fac un profil pe el. Si minunea s a intamplat....il iubesc si ma iubeste...
INTERNETUL ESTE O MODALITATE DE A CUNOASTE OAMENI....NUMAI CA AVETI GRIJA....EXISTA SI MULTI NEBUNI
aisuca
Postat pe 28 Iulie 2008 11:45
BUNA
O PARERE PERSONALA SINCERA NU AS PUTEA AVEA INCREDERE INTR -O HIMERA, O ILUZIE, UN VIS FALS DE CELE MAI MULTE ORI CREAT SA- TI ALIMENTEZE SPERANTA, VISUL CA AI PUTEA GASI CE CU TOTI CAUTAM ACEA JUMATATE MULT DORITA OMUL CARE SA TE INDRAGEASCA PE TOATE PLANURILE SPIRITUAL, SEXUAL
NU CONTEST POSIBIL CA UNI DIN CEI CE CAUTA PE INTERNET O RELATIE,HMMM POSIBIL CA DESTINUL SA LE SCOATA IN CALE OMUL DORIT, DAR OARE CATI SUNT FERICITI CU ADEVARAT DIN ACEI OAMENI ?
CAUTI FERICIREA POSIBIL SA NU O GASESTI NICIODATA ------SI ESTI NEFERICIT
NU O CAUTI POSIBIL CA EA SA TE CAUTE PE TINE -----SA TE GASEASCA SI SA FI EXTREM DE FERICIT
ASIATICI AU O VB :
EXISTA UN TIMP CAND POTI SI NU VREI DAR SA NU UITAM CA VINE UNUL IN CARE ORICAT DE MULT AM VREA NU VOM MAI PUTEA PERFECT ADEVARAT
MULTA BAFTA ALEXANDRA
alex_sh07
Postat pe 28 Iulie 2008 17:21
De la: Me1985, la data 2008-01-19 13:20:48Poti sa spui ca o persoana cunoscuta prin intermediul internetului iti place?Poti sa ai incredere intr-o persoana pe care o cunosti pe internet?Credeti in relatii care si-au avut inceputul pe internet?
Sunt doar curios si fara nici o aluzie!


Da, sunt cazuri {chiar traite de foarte multi dintre noi} in care am reusit sa incepem sa placem sau sa ne indragostim intr-o oarecare masura, de o persoana anume dupa net. De o persoana care pana la momentul 'impactului' ne lega o prea-frumoasa prietenie. Se poate intampla acest lucru,la orice ora, in oricare moment. Totultine de imaginatia noastra, de felul nostru de-a fi si de-a gandi lucrurile... si bineinteles, si de cealalalta persoana. uneori, putem interpreta gresit 'semnele' acestea. Dintr-o banala discutie sau o privire mai ... nici nu stiu cum s-o numesc, dar totusi am s-o fac: O PRIVIRE MAI SPECIALA, se poate ajunge departe. eu una, am avut ocazia de a ma indragosti pe internet, de a avea si o relatie la distanta { a fost imposibil sa neintalnim, pt ca eu la varsta aia eram minora, chiar nu puteam sa ies din tara,in I rand pt ca tatal meu nu era deacord, si in al IIlea rand, ma lega de aceasta tara niste probleme de familie)
Nu am avut 'curajul" de a ma aventura intr-o astfel de relatie. Nu am avut curajul sa las totul in urma si s-o iau de la inceput, nici dupa atat atat timp...Sunt aproape 2 ani de zile de atunci, si totusi inca ne vorbim si ne aducem aminte,chiar recitim toate acele discutii care le purtam la momentul respectiv despre relatia si sentimentele noastre. Eram "mici" amandoi, visam la multe... Dar ne-am lovit aproape in acelasi timp cu capul 'de tavan' f grav si am dexchis ochii... Eu una, am realizat ca viata nu e atat de usoara precum pare, sau cum am vrea noi sa fie. Cu cat inaintezi in varsta, cu atat realizezi anumite lucruri si parerile ti se schimba!

Si DA, o relatie s poate incepe pe internet! Dar dupa un timp, cand amandoi simt nevoia de ceva nou si daca se poate continua, ar fi cazul sa se cunoasca personal, sa discute si fata in fata. Pentru ca distanta e cea care ucide tot ce-i mai frumos!
lisa1991
Postat pe 29 Iulie 2008 07:39
Da! Poate merge si o astfel de relatie, nu se stie niciodata ce harazesc astrele!
GABRIELAUNG
Postat pe 29 Iulie 2008 13:28
De la: seiyra, la data 2008-07-26 14:28:02Simply...multi mint enorm de mult pe net ..nu poti sa cunosti pe cineva pe internet si nici nu prea poti avea incredere , azi poti sa vorbesti cu o persoana din spatele unui nick/id maine in spatele nick`ului poate fi altcineva ...internetul e doar un punct de plecare destul de riscant trebuie foarte multa atentie .
Eu am stat foarte mult timp pe mIRC si ce mi-a fost dat sa vad acolo ce povesti si intamplari ...Doar un mic exemplu ... ea era medic neurochirurg din bucuresti avea 36 de ani , el muncitor in contructii in Spania avea 25 de ani ...Doamna doctor s-a indragostit de el , era disperata dupa el ... el ii zicea ca o iubeste ca vrea sa se casatoreasca cu ea ... promisiuni de astea...iubire mare...dupa 3 luni aflu ca doamna doctor si-a taiat venele .De ce? El i-a zis ca si-a gasit pe alta tot pe net si nu vrea sa mai fie cu ea.
Nici macar nu se intalnisera.
Netul , relatiile pe net , in proportie de 80% sunt iluzii , minciuni si aparente.
Unii au noroc sa gaseasca pe cineva serios cu care sa aiba o relatie asa cum isi doresc ...insa cei mai multi sufera pentru cineva care poate ca nu exista si e doar o entitate virtuala.
Atentie mare la iubirile astea virtuale...pot distruge usor viata unui om ...e cu doua taisuri netul asta
GABRIELAUNG
Postat pe 29 Iulie 2008 13:31
Internetul reprezinta o modalitate simpla de a cunoaste oameni. Sa nu uitam totusi ca traim intr-o lume acaparata de tehnologie si e firesc ca oamenii sa-si gaseasca jumatatea pe internet. E adevarat ca exista multe cazuri de neseriozitate, insa tocmai aici consta minunea: sa gasesti omul care e pentru tine. Eu stau si ma gandesc ca am fost un caz fericit. L-am cunoscut pe net si au trecut 3 ani. Ma minunez ca e un om atat de special, exact omul de care aveam nevoie. Si doar o intampare ciudata mi l-a scos in cale.. Ma intreb daca as fi putut sa-l cunosc intr-o alta imprejurare?

Postat pe 29 Iulie 2008 22:23
L-am cunoscut pe un site de matrimoniale. Am vorbit de doua ori pe chat si am decis sa ne vedem (suntem din acelasi oras).
La prima intalnire ne-am placut ca si persoane, insa nici unul dintre noi nu a crezut ca vom ajunge iubiti, desi asta ne doream: o relatie. Apoi eu m-am imbolnavit si ne-am mai vazut dupa vreo luna timp in care ne-am discutat la telefon.
Am inceput sa ne fim necesari, sa ne auzim de peste 17- 20 ori/zi. Cand m-am facut bine, am inceput sa ne intalnim aproape zilnic. Am gasit o groaza de puncte comune, afinitati si subiecte de conversatie. Cand ne-am trezit la un moment dat, eram deja indragostiti unul de celalalt si suntem asa de mai bine de jumatate de an (cu multe planuri ptr viitorul indepartat).
Sincer, nu credeam in relatii provenite din cunoastere pe net. Sa va mai spun ca, desi suntem de conditii materiale similare, iubitul meu e mai mic decat mine cu 6 ani, desi eu nu am acceptat asta niciodata? Acum mi-am schimbat radical optica la acest capitol.
Cred ca totul e posibil! Important e sa ai incredere in tine si-n reusita ta. Restul vine de la sine, si cine stie, poate chiar de pe net!
puiut_77
Postat pe 30 Iulie 2008 15:18
un lucru care ma deranjeaza....:sunt o femeie inalta 1,72 si intotdeauna m am indragostit de barbati de aceeasi inaltime cu mine sau mai mici (cel putin asa am senzatia cand merg langa el)...oare de ce? si tare nu mi place...tot timpul ma aplec ca sa nu l intrec .E ciudat....nu mi plac barbatii inalti...dar imi doresc ca persoana cu care sunt sa fie macar un pic inalta... decat mine doar putin, dar vizibil. E o chestie pe care nu mi o pot explica. Voi puteti?
Oi fi nebuna...
aisuca
Postat pe 30 Iulie 2008 16:29
Cunosc cateva cazuri de relatii care s-au infiripat prin intermediul netului, dar eu personal sunt reticenta si consider ca acest gen de relatii NU sunt pt mine, nu mi se potrivesc. Daca as avea in vedere o relatie (sentimentala) -prin absurd- nu as lua in calcul internetul..

Postat pe 31 Iulie 2008 03:18
Da, sint de-acord ca pt noi, femeile (si nu doar) e esential sa avem cu cine purta discutii stimulatoare creierului, dar m-am convins ca nici aspectul fizic nu este chiar de neglijat; cel putin nu pt mine, poate pt altii nu conteaza...
lori27
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:49
Relatziile pe net ... parerea mea este ca o relatzie pe net poate dura , DOAR DACA TZII LA CINEVA . Nicidecum sa vorbeshti cu el ca nu ai ce face acasa , sau pe net / la telefon , shi sa ai un gagic virtual doar asha sa fie . Chestia este sa fii sigur pe tine! Deoarece totul se rezuma doar On-Line , trebuie sa shtii ce shi cum pentru a-i fi bine celuilalt. Insa trebuie sa ai la cunoshtintza faptul ca CEA MAI MICA GRESHEALA PE NET , poate fi fatala. Trebuie intre timp sa facetzi un efort sa va vedetzi cat mai posibil , ca sa nu se duca dorul ce va desparte. Shi eu am patzit de nush cate ori asha , shi degeaba , dar totushi cred ca in unele cazuri poate avea succes.
Dangereux
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:42
sant si cazuri fericite!!!!!
catch_a_fire
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:29
EMYA...STIE FOARTE BINE CE ZICE SI ARE MARE DREPTATE...SI PAREREA MEA E CA PE NET POTI CUNOASTE MAI BINE O PERSOANA DECAT DACA TE-AI INTALNI DE LA INCEPUT CU EA....LA FEL CA MULTI DINTRE VOI ...INTR-O SEARA ERAM PE UN SITE FARA NICI UN CHEF ...TOCMAI IESITA DINTR-O RELATIE DE PE NET ..CARE AR FI MERS DACA NU ERA MAMA LUI..IN FINE .... SI MA ABORDAT PRINTRE MULTI ALTII...EL...IUBU MEU. .. SI AM VB CA AMICI O PERIOADA DE TIMP IN FIECARE SEARA ...INTR-O SEARA MIA ZIS CA MA IUBESTE ...AM AMORTIT ... AM VB 3 LUNI IN FIECARE SEARA ...NU ERA SEARA IN CARE SA NU VB ...ORI NE SUNAM .....EL IN ITALIA ...ASA AM AJUNS SA NE FACEM PLANURI....DOAR VB PE NET SI PE TEL SI ... CU POZE IN FATA SAU WEB... ASA CA SA MUTAT DE UNDE STATAEA UNDEVA UNDE PUTEAM LOCUI IMPREUNA , A VENIT IN TARA A FOST LA EL ACASA IN SUCEAVA SI PE URMA A VENIT IN CONSTANTA SA NE CUNOASTEM SI SA MA IA CU EL...ERA PRIMA OARA CAND NE VEDEAM LIVE...IN GARA , MAM DUS CU O PRIETENA SA-L LUAM ..AVEAM EMOTII...SIMTEAM CA NU POT SA RESPIR ....LAM CUNOSCUT SI EU SI PARINTII MEI ..., BAGAJUL ERA FACUT DEJA DEMISIA ERA GATA CU 2 SAPTAMANI IN URMA , SI MIA PROUS SA MERGEM LA BISERICA SA NE CITEASCA PREOTUL CA NE MUTAM IMPREUNA ...ASTA A 2 ZI CAND A AJUNS , AM MERS SI ACOLO PREOTUL A ZIS CA ASA CEVA NU EXISTA , DOAR SA NE CITEASCA JUMATATE DE CUNUNIE SI SA VENIM CU VERIGHETE SI..? CE CREDETI ...AM PLACAT REPEDE SA CUMPARAM VERIGHETE SI A DOUA ZI AM PLECAT IN ITALIA ....ACUM IMI SPUNE CA SUNT PE JUMATATE DOMNISOARA SI PE JUMATATE DOAMNA.. .. SI NE IUBIM FOARTE MULT.... IN CONCLUZIE NU CONTEAZA UNDE INTALNIM PE CINEVA ...CONTEAZA SA INTALNIM PE CINE TREUIE SI TREBUIE SA NE DAM O SEANSA CA VIATA TREBUIE TRAITA .
ferero
Postat pe 27 Noiembrie 2008 04:07
si totusi daca exista iubire pe internet poti cunoaste o persoana prin intermediul ininternetului? in 2 luni nu ne-am vazut decat de 3 ori si atunci cateva ore dar in rest stam nopti intregi pe net. de vorba! credeti ca poti cunoaste un om sau mai bine zis un barbat doar pe net.?
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:19
EXACT CE AM SPUS EU LA SFARSIT ... MAI SUS ,DEPINDE DE PERSOANA , NU DE LOCUL UNDE IL CUNOSTI....... DACA VREA CU ADEVARAT CEVA SI VREI SI TU DA, E POSIBIL SA CUNOSTI BINE UN OM PE INTERNET, DACA NU...ITI VA ARATA DOAR CE VREA EL SA ARATE SI ATUNCI NUL VEI CUNOASTE NICIODATA ....DAR ASTA SE INTAMPLA SI DACAL CUNOSTI PE STRADA SAU DE LA PRIETENI COMUNI ...INTELEGI CE VREAU EU SA ZIC? ASA CA DEPINDE DE FIECARE OM CE ISI DORESTE , NU DE LOCUL UNDE IL CUNOSTI
ferero
Postat pe 27 Noiembrie 2008 22:54
am cunoscut si eu un barbat pe net. Totul a inceput din joaca,mia scris ca vrea sa vorbim si asa a inceput tot.Dupa o saptamana de vorbit pe mes mi a spus ca s a indragostit de mine ,de felul cum gandesc si ar vrea sa incercam si alta fel de relatie nu numai de prietenie. Ce credeti ca mi-a cerut?sa fac dragoste cu el. atuunci mi am dat seama ce fel de relatie vroia. Sunt tot felul de oameni in aceasta lume virtuala.
49ruu
Postat pe 21 Decembrie 2008 11:05
Buna sint deacord cu tine!
nelly_rain2008
Postat pe 11 Ianuarie 2009 10:39
E ciudat si cu internetul asta....


si eu practic asa am ajuns sa ma cam "amorez" dupa un barbat.....bine eu il stiam deja...dar l-am abordat pe net...initial,am vrut sa pastrez secreta identitatea..dar mi-am dat seama ca astea-s chestii pe care le faceam in liceu..si i-am spus din prima discutie pe mess..cine sunt......A trecut aproape 1 an jumate de cand vb pe messenger..si sincer imi place la nebunie felul lui de a fi felul in care imi vorbeste...pe net pot sa spun multe...dar cand ajung in fata lui....nu mai am acelasi curaj....

deci practic...m-am indragostit si eu pe net..stiu ca suna ciudat..dar asa este.... .cu o singura precizare doar...in realitate e mult mai fermecator decat e pe mess
babe02
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:25
De la: aisuca, la data 2008-07-30 16:29:11 un lucru care ma deranjeaza....:sunt o femeie inalta 1,72 si intotdeauna m am indragostit de barbati de aceeasi inaltime cu mine sau mai mici (cel putin asa am senzatia cand merg langa el)...oare de ce? si tare nu mi place...tot timpul ma aplec ca sa nu l intrec .E ciudat....nu mi plac barbatii inalti...dar imi doresc ca persoana cu care sunt sa fie macar un pic inalta... decat mine doar putin, dar vizibil. E o chestie pe care nu mi o pot explica. Voi puteti?
Oi fi nebuna...


nu nu esti eu am 1.70 si am avut aceasi prb cu aia mai scunzi k mine,dar de aceasi inaltime merge asta insemnad macar 1.70-1.72.
si eu am acesi senzatie chiar e aiurea tu sa fii inalta,slabuta,cu un corp bine proportionat si sa ai cu tine o piticanie,e aiurea de aia una din primele intrebari este ce inaltime ai?
numai k majoritatea mint!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:13
faza cu netu eu una sunt reticenta prefer sa-l intalnesc pe ALESUL face to face.
nu de alta desi ma-m bucurat sa citesc multe experiente frumoase de neuitat chiar,dar eu am avut o alta experienta mai neplacuta unul care nu mi-a dat pace si-a facut vreo 4 identitati diferite,ma suna mereu a trebuit sa-mi scimb nr de tel,ca sa vb cu mine s-a drept alcineva cu poze cu el cu familia,tot tacamul cand am aflat k e tot asta am crezut k merg sa-l caut sa-l omor de nervi.
nici acum nam scapat de el!!!!!!!!!
imaginati-va un calvar
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:19
DACA NU SUNT PREA INDISCRETA DE UNDE EARA TIPUL ACESTA?
UNDE LOCUIESTE?
sfelicia_12
Postat pe 12 Februarie 2009 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
voi, cei ce iubiti! help me! 325 De la: autosoul41 24 Iunie 2011 10:53
iubire imposibila 20 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:49
cum pot sa renunt la cineva care ma face fericita? 33 De la: kudika082955 15 Noiembrie 2009 18:58
Un sfat, va rog.. 17 De la: vss 4 Mai 2010 20:50
credeti in suflete pereche? 319 De la: maimai_no1 20 August 2011 17:10