Setari Cookie-uri

INTERNET Si Relatii

eu cred in relatiile ce incep pe internet..am avut parte de 3 astfel de relatii si din toate am ramas cu amintiri f frumoase..dar depinde si de noroc ca e plin internetul de nebuni
ultima mea experienta pe internet a fost k vorbeam cu un tip pe mess iar dupa un timp mi-a spus k ar vrea sa ne cunoastem,fiind din acelasi oras.era cu 9 ani mai mare k mn si asta ma cam impiedicat sa accept...mi-a zis baiatul de vreo 3 ori si cum eu tot refuzam..a renuntat. cand iam zis unde lucrez am ramas surprinsa sa aflu k merge destul de des pe acolo..asa ca, dupa un timp,intro seara am avut surpriza sa-l vad k intra pe usa localului,era diferit de poze dar am stiut sigur k era el..cateva secunde am ramas blocata cu privirea la el,avea ceva ce ma atras mult dar din pacate acum era cu iubita:( . din momentul ala imi pare f rau k nu am vrut sa ma intalnesc cu el,puteam fi eu in locul iubitei lui..dar daca am fost fraiera asta e.
mi-am dat seama k daca nu risti, pierzi.....
cam asta e povestea mea...
kudika035663
Postat pe 15 Ianuarie 2011 23:02
daca te duceai era norocu lui mai trecea 1 pe lista lui
scorpyoW
Postat pe 15 Ianuarie 2011 23:09
da,poate functiona dar numai in cazul in care va cunoasteti pe net,dar va intalniti si in viata reala....dar depinde de persoane....pe net mai umbla si totul felul de dubiosi
ioanab90
Postat pe 21 Ianuarie 2011 15:53
Eu cred in relatii incepute pe net. Traim intr-un secol dominat de tehnologie, asadar de ce nu. Este vorba doar de un alt mod de a cunoaste o persoana. Evident ca trebuie sa rezervi timp si sa incerci sa verifici anumite informatii, dar asta se intampla si in viata de zi cu zi, cand intalnim pe cineva altfel decat virtual.
Sora mea si cu fost ei sot au fost casatoriti 10 ani. S-au cunoscut pe net si el a spus din clipa in care i-a vazut fotografia , ca vrea sa se insoare cu ea. Stiu ca suna oarecum ireal, dar a riscat atunci si a castigat.
Au emigrat imediat in Canada si s-au despartit dupa 10 ani pentru faptul ca el a refuzat ideea de a avea copii.
Am alte doua exemple de cupluri de prieteni, care s-au cunoscut pe net si in ziua de astazi sunt bine mersi impreuna.
Eu la randul meu m-am indragostit madly de un olandez, pe care l-am cunoscut printr-o gluma, ajutind o prietena sa-si vineze iubitul de atunci pe un site de socializare. A fost o relatie frumoasa, o dragoste in care nu am crezut la inceput, dar care a existat. Nu ne-am intalnit pana la momentul de fata life. Eu locuind in Suedia, nu am fost pregatita pentru o inatalnire directa atunci cand el a insistat. Orgoliul l-a determinat sa se distanteze, asa incat in ziua de astazi nu mai stim nimic unul de celalalt. Asta nu inseamna ca linia s-a tras aici, fiecare are nevoie de timpul sau pentru a simti momentul potrivi in a face pasi concreti!
Succes si mult atentie!

Lavinia:)
laviniamariad
Postat pe 21 Ianuarie 2011 16:30
buna!referitor la subiectul pe care l-ai deschis vreau sa iti spun ca eu trec prin asa ceva.ne-am cunoscut pe un site acum 2 ani si cateva luni ,ne-am mutat impreuna din prima zi in care ne-am vazut si suntem inca impreuna si in momentul de fata....ne merge bine si ne iubim in fiecare zi mai mult.acum depinde peste ce persoana dai .......mult succes!
kudika408636
Postat pe 5 August 2011 10:44
Pot exista si exceptii...intr-adevar, insa din pacate cei mai multi sunt oameni, care se plictisesc sau nu au de lucru si astfel se agata de diverse persoane. Sau nu stiu ce cauta si ce vor, iar cand sunt prea implicati fug de realitate, sau nu isi asuma nimic. In plus sunt foarte multi care se ascund in spatele calculatorului si le e rusine cu ce sunt, cum arata..si au diverse tertiupuri in a induce in eroare.
Insa nu putem generaliza.....desii ptr. foarte multi este distractie....sau in momentul in care isi "prind urechile" dau bir cu fugitii sau se "cufunda in neant".
GABRIELAUNG
Postat pe 6 August 2011 11:03
Hm . Avand in vedere ca e un topic pentru chestii imposibile . Am inteles ca o relatie se poate incepe pe net si sa vezi cum merge in realitate . Din cate am citit . Da ce faci domnule cand l-ai cunoscut pe net , iti place cum vb cu alti useri dar de la tine nu vrea nimic , doar sex ? Tu nu vrei sa te culci . Ca ti-e teama . Normal . Cum se vindeca treaba asta neimplinita ?
Calypso23
Postat pe 12 August 2011 14:25
Am avut si eu o relatie cu un tip intalnit pe net.Mi-am facut cont pe un site de matrimoniale si m-a abordat un barbat din prima zi. Am vorbit o singura data pe messenger si a doua zi ne-am intalnit. am constatat din prima ca m-a mintit: a spus ca e mai mare decat mine cu 4 ani, dar de fapt era cu 14. In fine, nu prea isi arata varsta, dar ne-am inteles foarte bine din prima. A urmat o relatie de vis de un an, ma mutasem la el dupa numai 2 sapt. Era printul din poveste:atent, tandru, responsabil, sigur pe el, inteligent, etc. TOate frumoase pana am aflat ca ma inseala, si mai apoi sa aflu ca m-a inselat tot timpul. Era obsedat sexual, mitoman si nebun, toate atributele unui scelerat, si care s-a prefacut foarte bine. Bine ca am scapat de el...acum prosteste pe altele...asa cum a facut si cu mine:)).In concluzie, nu prea cred in relatiile brodate pe net pt simplul fapt ca acolo sunt numai oameni cu probleme diverse:casatoriti, divortati care nu si-au revenit, mincinosi, obsedati sexuali sau pur si simplu persoane care nu reusesc sa relationeze deloc cu cei din viata reala si se ascund in spatele unui monitor. Oricum, a fost prima si ultima oara cand am avut o relatie cu cineva de pe net, nu o sa se mai intample.
kudika410734
Postat pe 14 August 2011 00:44
De la: kudika410734, la data 2011-08-14 00:44:49Am avut si eu o relatie cu un tip intalnit pe net.Mi-am facut cont pe un site de matrimoniale si m-a abordat un barbat din prima zi. Am vorbit o singura data pe messenger si a doua zi ne-am intalnit. am constatat din prima ca m-a mintit: a spus ca e mai mare decat mine cu 4 ani, dar de fapt era cu 14. In fine, nu prea isi arata varsta, dar ne-am inteles foarte bine din prima. A urmat o relatie de vis de un an, ma mutasem la el dupa numai 2 sapt. Era printul din poveste:atent, tandru, responsabil, sigur pe el, inteligent, etc. TOate frumoase pana am aflat ca ma inseala, si mai apoi sa aflu ca m-a inselat tot timpul. Era obsedat sexual, mitoman si nebun, toate atributele unui scelerat, si care s-a prefacut foarte bine. Bine ca am scapat de el...acum prosteste pe altele...asa cum a facut si cu mine:)).In concluzie, nu prea cred in relatiile brodate pe net pt simplul fapt ca acolo sunt numai oameni cu probleme diverse:casatoriti, divortati care nu si-au revenit, mincinosi, obsedati sexuali sau pur si simplu persoane care nu reusesc sa relationeze deloc cu cei din viata reala si se ascund in spatele unui monitor. Oricum, a fost prima si ultima oara cand am avut o relatie cu cineva de pe net, nu o sa se mai intample.



Ei... Nu ne pune pe toti in creuzetul tau, vrei?
Daca iei toata masculinitatea de pe kudika, iti iese suma caracteristicilor tale, dar luati pe bucata, in cioburi, fiecare suntem suspect de normali.
Spre exemplu, eu sunt doar tembel, Pickard e numai obsedat sexual, Baiat_virgin e...
Chiar, ce naiba e Baiat_virgin in ecuatia asta?
Divortat + tot ce ai mai scris tu pe acolo. Daca nu-i on, se pricopseste cu toate.
Darkmagic
Postat pe 14 August 2011 01:24
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-14 01:24:19
De la: kudika410734, la data 2011-08-14 00:44:49Am avut si eu o relatie cu un tip intalnit pe net.Mi-am facut cont pe un site de matrimoniale si m-a abordat un barbat din prima zi. Am vorbit o singura data pe messenger si a doua zi ne-am intalnit. am constatat din prima ca m-a mintit: a spus ca e mai mare decat mine cu 4 ani, dar de fapt era cu 14. In fine, nu prea isi arata varsta, dar ne-am inteles foarte bine din prima. A urmat o relatie de vis de un an, ma mutasem la el dupa numai 2 sapt. Era printul din poveste:atent, tandru, responsabil, sigur pe el, inteligent, etc. TOate frumoase pana am aflat ca ma inseala, si mai apoi sa aflu ca m-a inselat tot timpul. Era obsedat sexual, mitoman si nebun, toate atributele unui scelerat, si care s-a prefacut foarte bine. Bine ca am scapat de el...acum prosteste pe altele...asa cum a facut si cu mine:)).In concluzie, nu prea cred in relatiile brodate pe net pt simplul fapt ca acolo sunt numai oameni cu probleme diverse:casatoriti, divortati care nu si-au revenit, mincinosi, obsedati sexuali sau pur si simplu persoane care nu reusesc sa relationeze deloc cu cei din viata reala si se ascund in spatele unui monitor. Oricum, a fost prima si ultima oara cand am avut o relatie cu cineva de pe net, nu o sa se mai intample.



Ei... Nu ne pune pe toti in creuzetul tau, vrei?
Daca iei toata masculinitatea de pe kudika, iti iese suma caracteristicilor tale, dar luati pe bucata, in cioburi, fiecare suntem suspect de normali.
Spre exemplu, eu sunt doar tembel, Pickard e numai obsedat sexual, Baiat_virgin e...
Chiar, ce naiba e Baiat_virgin in ecuatia asta?
Divortat + tot ce ai mai scris tu pe acolo. Daca nu-i on, se pricopseste cu toate.


wow!
deci asta era! mi se aprinse laptopul in toiu noptii si nu stiam de ce!
un nebuna ma face obsedat sexual
baaa! cred ca sunt OBSEDANT pentru tine
pickard
Postat pe 14 August 2011 03:57
acuma scot bateria si ma culc la loc sa vedem daca se mai aprinde
pickard
Postat pe 14 August 2011 04:01

Eu nu inteleg cum de cineva poate sa creada comentariul meu de mai sus mai mult decat o GLUMA, si la fel de greu de inteles imi e CE DRACULUI cauta comentariile de aici, plus unul apartinand altui user, pe blogul meu!?
Adevarul este ca eu sunt la fel de "tembel" sau de prostanac, precum este Pickard de "obsedat".
Acum s-a inteles? Trebuie sa desenez ironii sau glume?
Iar tu Pickard, nu te mai scula noaptea pentru altceva decat necesitati...
Darkmagic
Postat pe 14 August 2011 14:35
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-14 14:35:31
Eu nu inteleg cum de cineva poate sa creada comentariul meu de mai sus mai mult decat o GLUMA, si la fel de greu de inteles imi e CE DRACULUI cauta comentariile de aici, plus unul apartinand altui user, pe blogul meu!?
Adevarul este ca eu sunt la fel de "tembel" sau de prostanac, precum este Pickard de "obsedat".
Acum s-a inteles? Trebuie sa desenez ironii sau glume?
Iar tu Pickard, nu te mai scula noaptea pentru altceva decat necesitati...


ba! daca-ti zic o sa crezi ca sunt nebun.pe la 3.30 m-a trezit un zgomot ca acela de se aude in televizor inainte de a suna telefonul.zic:cine o suna la ora asta cand colo un led de la laptop semnaliza ca la masina ma sperii ca sunt sperios si aprind lumina, calc pe catea, da sa ma muste si ma strafulgereaza ideea ca cineva zice ceva pe forum de mine. deschid laptopul si cand colo vad o postare a ta
ma gandesc daca zic ceva la 4 dimineata zice lumea ca am inebunit, o pun la blogul tau pe urma am si scris ceva si m-am culcat la loc
da ia zi! chiar si asa in gluma crezi ca sunt obsedat sexual?
pickard
Postat pe 14 August 2011 17:07

Barbie30_
Postat pe 14 August 2011 17:11
De la: Barbie30_, la data 2011-08-14 17:11:12

buhuhu!!!
ce e barbie!? sunt singur acasa si mi-e frica de fantome
pickard
Postat pe 14 August 2011 17:14
In gluma, cred ca nu mai poti.
In realitate, NU ma intereseaza ce faci tu sau oricare altul in pat, in lift sau pe unde va mai prind nevoile.
De aia se numesc "relatii intime", altfel le puneam toti pe aici cu poze si legende.
Darkmagic
Postat pe 14 August 2011 17:15
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-14 17:15:21In gluma, cred ca nu mai poti.
In realitate, NU ma intereseaza ce faci tu sau oricare altul in pat, in lift sau pe unde va mai prind nevoile.
De aia se numesc "relatii intime", altfel le puneam toti pe aici cu poze si legende.

vino la topicul*ignoranta* ca e rost de distractie daca ai timp
pickard
Postat pe 14 August 2011 17:17
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-14 01:24:19
De la: kudika410734, la data 2011-08-14 00:44:49Am avut si eu o relatie cu un tip intalnit pe net.Mi-am facut cont pe un site de matrimoniale si m-a abordat un barbat din prima zi. Am vorbit o singura data pe messenger si a doua zi ne-am intalnit. am constatat din prima ca m-a mintit: a spus ca e mai mare decat mine cu 4 ani, dar de fapt era cu 14. In fine, nu prea isi arata varsta, dar ne-am inteles foarte bine din prima. A urmat o relatie de vis de un an, ma mutasem la el dupa numai 2 sapt. Era printul din poveste:atent, tandru, responsabil, sigur pe el, inteligent, etc. TOate frumoase pana am aflat ca ma inseala, si mai apoi sa aflu ca m-a inselat tot timpul. Era obsedat sexual, mitoman si nebun, toate atributele unui scelerat, si care s-a prefacut foarte bine. Bine ca am scapat de el...acum prosteste pe altele...asa cum a facut si cu mine:)).In concluzie, nu prea cred in relatiile brodate pe net pt simplul fapt ca acolo sunt numai oameni cu probleme diverse:casatoriti, divortati care nu si-au revenit, mincinosi, obsedati sexuali sau pur si simplu persoane care nu reusesc sa relationeze deloc cu cei din viata reala si se ascund in spatele unui monitor. Oricum, a fost prima si ultima oara cand am avut o relatie cu cineva de pe net, nu o sa se mai intample.



Ei... Nu ne pune pe toti in creuzetul tau, vrei?
Daca iei toata masculinitatea de pe kudika, iti iese suma caracteristicilor tale, dar luati pe bucata, in cioburi, fiecare suntem suspect de normali.
Spre exemplu, eu sunt doar tembel, Pickard e numai obsedat sexual, Baiat_virgin e...
Chiar, ce naiba e Baiat_virgin in ecuatia asta?
Divortat + tot ce ai mai scris tu pe acolo. Daca nu-i on, se pricopseste cu toate.



kudika410734
Postat pe 14 August 2011 19:31
De la: pickard, la data 2011-08-14 17:14:44
De la: Barbie30_, la data 2011-08-14 17:11:12

buhuhu!!!
ce e barbie!? sunt singur acasa si mi-e frica de fantome


Nici nu mai stiu de ce m-am mirat
Barbie30_
Postat pe 14 August 2011 19:57
De la: Barbie30_, la data 2011-08-14 19:57:27
Nici nu mai stiu de ce m-am mirat


Barbie poate nu-mi aprobi prieteneala, ca vreau sa te vad.
Mi-a facut Darine pofta, cica esti frumoasa si sexoasa.
A mai zis ea ceva pe acolo, da' am uitat.
Darkmagic
Postat pe 14 August 2011 22:21
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-14 22:21:51
De la: Barbie30_, la data 2011-08-14 19:57:27
Nici nu mai stiu de ce m-am mirat


Barbie poate nu-mi aprobi prieteneala, ca vreau sa te vad.
Mi-a facut Darine pofta, cica esti frumoasa si sexoasa.
A mai zis ea ceva pe acolo, da' am uitat.

ha ha! eu am vazut-o inaintea ta, chiar cu mult inaintea ta ,daca nu ma insel acum multe luni de zile
pickard
Postat pe 15 August 2011 07:35
si mie incepe sa imi placa!
yumy
Postat pe 15 August 2011 16:42
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-15 18:15:13
De la: ad__83, la data 2011-08-15 16:34:56
De la: animallover, la data 2011-08-15 16:32:49bitch o sa ramai fata mare du astia da pa internet pune poza misto la profil si daca esti marfa te scot eu la o limonada ..pop bitch


aici ai drepatate animale pe bune....incepe sa imi placa de tine



A cam inceput sa va placa loverul huh?
Acuma, omu' fiind rupt de mesaje, am sa-l decongestionez cu o alta oferta:
Tot ce nu poate el, scot eu in oras sau chiar si la tara, cu poza sau fara, fete mari sau ...mai mici, nu mai conteaza.
Limonada sa iasa, nu?
Incercati-ma pe privat cu mesaje tip "Limo sau cico", sa stiu din subiect despre ce e vorba.

si daca n-am tupeu ce facem, cum rezolvam:))=))?
yumy
Postat pe 15 August 2011 18:19
De la: yumy, la data 2011-08-15 18:19:07
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-15 18:15:13
De la: ad__83, la data 2011-08-15 16:34:56
De la: animallover, la data 2011-08-15 16:32:49bitch o sa ramai fata mare du astia da pa internet pune poza misto la profil si daca esti marfa te scot eu la o limonada ..pop bitch


aici ai drepatate animale pe bune....incepe sa imi placa de tine



A cam inceput sa va placa loverul huh?
Acuma, omu' fiind rupt de mesaje, am sa-l decongestionez cu o alta oferta:
Tot ce nu poate el, scot eu in oras sau chiar si la tara, cu poza sau fara, fete mari sau ...mai mici, nu mai conteaza.
Limonada sa iasa, nu?
Incercati-ma pe privat cu mesaje tip "Limo sau cico", sa stiu din subiect despre ce e vorba.

si daca n-am tupeu ce facem, cum rezolvam:))=))?


O, n-ai grija. cand o sa te scap de "maretie" facandu-te fata mai mica, dau si cateva lectii de tupeu din ala ordinar.
Intra in pretul limonadei.
Darkmagic
Postat pe 15 August 2011 18:26
Uite, ca sa va faceti curaj, mai adaug la oferta, pe langa limonada aia, si o napolitana Joe.
Irezistibil...
Darkmagic
Postat pe 15 August 2011 18:29
nu pricep sunt albastruie in cap in concluzie sunt cu capul in nori
yumy
Postat pe 15 August 2011 18:34
De la: yumy, la data 2011-08-15 18:34:40nu pricep sunt albastruie in cap in concluzie sunt cu capul in nori


Eh... La cele albastrui n-am ce sa le fac.
Pe tine sa te scoata prietenul tau la cate limonade vrea el.
Pop!
Darkmagic
Postat pe 15 August 2011 18:38
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-15 18:38:20
De la: yumy, la data 2011-08-15 18:34:40nu pricep sunt albastruie in cap in concluzie sunt cu capul in nori


Eh... La cele albastrui n-am ce sa le fac.
Pe tine sa te scoata prietenul tau la cate limonade vrea el.
Pop!


cum ba! n-ai 2 lei sa dai un cico?
pickard
Postat pe 15 August 2011 18:40
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-15 18:38:20
De la: yumy, la data 2011-08-15 18:34:40nu pricep sunt albastruie in cap in concluzie sunt cu capul in nori


Eh... La cele albastrui n-am ce sa le fac.
Pe tine sa te scoata prietenul tau la cate limonade vrea el.
Pop!

ti-am zis eu ca sunt speciala http://www.youtube.com/watch?v=SmM0653YvXU
yumy
Postat pe 15 August 2011 18:41
De la: pickard, la data 2011-08-15 18:40:41
De la: DarkMAGIC, la data 2011-08-15 18:38:20
De la: yumy, la data 2011-08-15 18:34:40nu pricep sunt albastruie in cap in concluzie sunt cu capul in nori


Eh... La cele albastrui n-am ce sa le fac.
Pe tine sa te scoata prietenul tau la cate limonade vrea el.
Pop!


cum ba! n-ai 2 lei sa dai un cico?

se fereste de perverse ca mine, l-a speriat anima
yumy
Postat pe 15 August 2011 18:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VITILIGO 14 De la: kitty_krieger 29 Iulie 2013 17:16
intre vis si realitate 30 De la: alex_dede 10 Aprilie 2012 04:48
iubire? 64 De la: MONYK_ADRIANA 28 Aprilie 2009 08:59
Oare chiar asta e motivul? 43 De la: mikydutza0202 19 Octombrie 2009 16:49
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34