Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: kudika469879, la data 2012-03-12 19:49:39nu stiu eu iubesc un barbat mai in varta deca mine, casatorit...si cred ca daca vrei ceva mai mult de la el...numai dupa ce esti sigura ca si el vrea acelasi lucru...n-ai nimic altceva decat sa astepti...daca chiar te iubeste si e unul de isprava...nu cred ca se va desparti de nevasta asa usor pt tine..si nici tu nai vrea sa il presezi pt ca alegerea ar trebui sa fie a lui..nu sa fii tu o homewrecker...eu sunt cu G de 1 an...si nici nu speram sa se schimbe vreodata lucrurile intre noi vreodata...dar uite ca asa cu pasi micuti se schimba...din omul care voia doar sa traiasca clipa alaturi de mine...incepe sa faca planuri de viitor pt amandoi...inainte imi spunea ca trebuie sa stiu ca daca relatia merge si o oficializam nu va vrea copii..acum arde de nerabdare sa puna toate lucrurile la punct cu nevasta sa ne intemeiem o familie completa si un copil...spunandu-mi ca e constient ca eu imi doresc si ca nu ar putea fi atat de egoist incat sa se gandeasca numai la el ca are destui deja acu astept sa puna totul in ordine...deci cred ca timpul le cam rezolva pe toate...daca e un barbat bun :)


i-o fi venit mintea la cap oare??????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 13 Martie 2012 16:58
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-13 14:36:21
De la: franziska_eu, la data 2012-03-13 13:04:00
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-12 20:17:27
De la: kudika469879, la data 2012-03-12 19:49:39nu stiu eu iubesc un barbat mai in varta deca mine, casatorit...si cred ca daca vrei ceva mai mult de la el...numai dupa ce esti sigura ca si el vrea acelasi lucru...n-ai nimic altceva decat sa astepti...daca chiar te iubeste si e unul de isprava...nu cred ca se va desparti de nevasta asa usor pt tine..si nici tu nai vrea sa il presezi pt ca alegerea ar trebui sa fie a lui..nu sa fii tu o homewrecker...eu sunt cu G de 1 an...si nici nu speram sa se schimbe vreodata lucrurile intre noi vreodata...dar uite ca asa cu pasi micuti se schimba...din omul care voia doar sa traiasca clipa alaturi de mine...incepe sa faca planuri de viitor pt amandoi...inainte imi spunea ca trebuie sa stiu ca daca relatia merge si o oficializam nu va vrea copii..acum arde de nerabdare sa puna toate lucrurile la punct cu nevasta sa ne intemeiem o familie completa si un copil...spunandu-mi ca e constient ca eu imi doresc si ca nu ar putea fi atat de egoist incat sa se gandeasca numai la el ca are destui deja acu astept sa puna totul in ordine...deci cred ca timpul le cam rezolva pe toate...daca e un barbat bun :)


stii cam cat o sa dureze divortul? vreo 10 ani.
asa ca inarmeaza-te cu rabdare.
stii ce-i ciudat ca amanta? ca trec anii in speranta ca te va lua. si treeeec.....si treeeeec. cand te trezesti la realitate, ai vreo 35 de ani si vezi ca viata ti s-a scurs printre degete.


comentariul tau vorbeste de la sine... :)


evident ca vorbeste de la sine. multumesc de accentuare.


Daca nu te bati singur pe umar, tot degeaba.
franziska_eu
Postat pe 13 Martie 2012 22:32
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-12 20:17:27
De la: kudika469879, la data 2012-03-12 19:49:39nu stiu eu iubesc un barbat mai in varta deca mine, casatorit...si cred ca daca vrei ceva mai mult de la el...numai dupa ce esti sigura ca si el vrea acelasi lucru...n-ai nimic altceva decat sa astepti...daca chiar te iubeste si e unul de isprava...nu cred ca se va desparti de nevasta asa usor pt tine..si nici tu nai vrea sa il presezi pt ca alegerea ar trebui sa fie a lui..nu sa fii tu o homewrecker...eu sunt cu G de 1 an...si nici nu speram sa se schimbe vreodata lucrurile intre noi vreodata...dar uite ca asa cu pasi micuti se schimba...din omul care voia doar sa traiasca clipa alaturi de mine...incepe sa faca planuri de viitor pt amandoi...inainte imi spunea ca trebuie sa stiu ca daca relatia merge si o oficializam nu va vrea copii..acum arde de nerabdare sa puna toate lucrurile la punct cu nevasta sa ne intemeiem o familie completa si un copil...spunandu-mi ca e constient ca eu imi doresc si ca nu ar putea fi atat de egoist incat sa se gandeasca numai la el ca are destui deja acu astept sa puna totul in ordine...deci cred ca timpul le cam rezolva pe toate...daca e un barbat bun :)


stii cam cat o sa dureze divortul? vreo 10 ani.
asa ca inarmeaza-te cu rabdare.
stii ce-i ciudat ca amanta? ca trec anii in speranta ca te va lua. si treeeec.....si treeeeec. cand te trezesti la realitate, ai vreo 35 de ani si vezi ca viata ti s-a scurs printre degete.


Vorbesti din proprie experienta, asa e, nu?
kudika_3775
Postat pe 14 Martie 2012 06:27
De la: franziska_eu, la data 2012-03-13 22:32:49
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-13 14:36:21
De la: franziska_eu, la data 2012-03-13 13:04:00
De la: geo_revitalizat, la data 2012-03-12 20:17:27
De la: kudika469879, la data 2012-03-12 19:49:39nu stiu eu iubesc un barbat mai in varta deca mine, casatorit...si cred ca daca vrei ceva mai mult de la el...numai dupa ce esti sigura ca si el vrea acelasi lucru...n-ai nimic altceva decat sa astepti...daca chiar te iubeste si e unul de isprava...nu cred ca se va desparti de nevasta asa usor pt tine..si nici tu nai vrea sa il presezi pt ca alegerea ar trebui sa fie a lui..nu sa fii tu o homewrecker...eu sunt cu G de 1 an...si nici nu speram sa se schimbe vreodata lucrurile intre noi vreodata...dar uite ca asa cu pasi micuti se schimba...din omul care voia doar sa traiasca clipa alaturi de mine...incepe sa faca planuri de viitor pt amandoi...inainte imi spunea ca trebuie sa stiu ca daca relatia merge si o oficializam nu va vrea copii..acum arde de nerabdare sa puna toate lucrurile la punct cu nevasta sa ne intemeiem o familie completa si un copil...spunandu-mi ca e constient ca eu imi doresc si ca nu ar putea fi atat de egoist incat sa se gandeasca numai la el ca are destui deja acu astept sa puna totul in ordine...deci cred ca timpul le cam rezolva pe toate...daca e un barbat bun :)


stii cam cat o sa dureze divortul? vreo 10 ani.
asa ca inarmeaza-te cu rabdare.
stii ce-i ciudat ca amanta? ca trec anii in speranta ca te va lua. si treeeec.....si treeeeec. cand te trezesti la realitate, ai vreo 35 de ani si vezi ca viata ti s-a scurs printre degete.


comentariul tau vorbeste de la sine... :)


evident ca vorbeste de la sine. multumesc de accentuare.


Daca nu te bati singur pe umar, tot degeaba.


m-am saturat sa ma tot bati tu pe umar, si na, pe tine are cine sa te bata pe umar ....
geo_revitalizat
Postat pe 14 Martie 2012 07:47
geo sa-ti bati obrazu!!!!!!
zinaceabunasinebuna
Postat pe 14 Martie 2012 07:50
geo nu vii sa ne mai iubim pe canapea in timp ce soarele apunea cand boticu tau rasarea????????
zinaceabunasinebuna
Postat pe 14 Martie 2012 08:11
De la: 6262, la data 2008-01-23 15:07:04Multumesc celor care mi-ati dat parerea sincera.
Doresc totusi sa precizez ca fiecare dintre voi judecati dupa situatia voastra actuala, nelasand loc pentru neprevazutul care poate sa va ia prin surprindere oricand in viata.
Cunoasteti expresia "Never say NEVER"? (Nu spune niciodata "NICIODATA")



Absolut adevarat !!!!...niciodata sa nu spui ...niciodata ,iar cele sau cei care se cred perfecti sau perfecte si te judeca da-le pace daca asta le face placere ...unul singur ne judeca pe toti si acela este DUMNEZEU si fiecare dupa faptele noastre vom da socoteala ,dar numai LUI nu altcuiva ...iar tu fa ceea ce simti si ceea ce crezi ca te implineste ,iar atata timp cat barbatul la care faci referire se comporta frumos acasa cu familia si sotia lui ,nu vad de ce ti-ai face mustrari de constiinta si nu esti tu de vina ca ceva ,acolo intre el si sotia lui nu merge .iar faptul ca ii oferi iubirea de care sunt convinsa ca nu o are acasa de aceea o cauta in alta parte ,dar nu isi poate parasii familia ptr ca sunt mai multi factori si sunt convinsa ca tu le sti si ai fost de acord de la inceput ...asa ca...traieste-ti clipa si viata ,iubeste si lasa-te iubita ,dar nu cere mai mult decat ti s-a spus de la bun inceput !
Sa fi iubita si sa iubesti ,ptr ca viata este faina si merita traita !!!
Camelia_08
Postat pe 25 Martie 2012 16:49
nu este bine sa iubesti o persoana casatorita ,ptr ca oricit de bine ar fi
tu vei ramine pe plan secundar .
am citit un comentariu in care se spunea "barbati inseala ptr ca-si doresc maimulte partenere
nu ptr ca ,nu ar fi multumiti de ceea ce au acasa ."
simo_07
Postat pe 28 Martie 2012 12:32
nu este o decizie prea inteleapta ,dar ...
kudika_3939
Postat pe 28 Martie 2012 12:42
De la: kudika318477, la data 2010-12-12 19:06:52
Mdaa....ceva de genul:''Iubitule ti-am pregatit camasa preferata,si te rog aminteste-i amantei sa se gandeasca la mine(ca tu nu esti capabil),sa n-o sifoneze prea rau!''

phahahahaha
continuare:
"Si, ca sa nu ma ranesti, scumpule, spune-i sa stearga mesajele ei catre tine (de pe telefonul tau), ca tu uiti mereu...uiti chiar si telefonul pe masa din bucatarie, ca sa vad eu ca nu ai nimic de ascuns..."
lonely_soul
Postat pe 21 Mai 2012 15:23
De la: lonely_soul, la data 2012-05-21 15:23:35
De la: kudika318477, la data 2010-12-12 19:06:52
Mdaa....ceva de genul:''Iubitule ti-am pregatit camasa preferata,si te rog aminteste-i amantei sa se gandeasca la mine(ca tu nu esti capabil),sa n-o sifoneze prea rau!''

phahahahaha
continuare:
"Si, ca sa nu ma ranesti, scumpule, spune-i sa stearga mesajele ei catre tine (de pe telefonul tau), ca tu uiti mereu...uiti chiar si telefonul pe masa din bucatarie, ca sa vad eu ca nu ai nimic de ascuns..."


kiss_my_ass
Postat pe 21 Mai 2012 15:31
De la: kiss_my_ass, la data 2012-05-21 15:31:51
De la: lonely_soul, la data 2012-05-21 15:23:35
De la: kudika318477, la data 2010-12-12 19:06:52
Mdaa....ceva de genul:''Iubitule ti-am pregatit camasa preferata,si te rog aminteste-i amantei sa se gandeasca la mine(ca tu nu esti capabil),sa n-o sifoneze prea rau!''

phahahahaha
continuare:
"Si, ca sa nu ma ranesti, scumpule, spune-i sa stearga mesajele ei catre tine (de pe telefonul tau), ca tu uiti mereu...uiti chiar si telefonul pe masa din bucatarie, ca sa vad eu ca nu ai nimic de ascuns..."


....scurt, concis si la subiect....parca nu mai trb nimic adaugat!!!
mia2123
Postat pe 21 Mai 2012 15:37
lonely_soul
Postat pe 21 Mai 2012 15:39
De la: lonely_soul, la data 2012-05-21 15:39:56


kiss_my_ass
Postat pe 21 Mai 2012 15:41
De la: kiss_my_ass, la data 2012-05-21 15:41:37
De la: lonely_soul, la data 2012-05-21 15:39:56



lonely_soul
Postat pe 21 Mai 2012 15:43
Dragilor, a-ti uitat ca sunt si persoane care traiesc clipa?!Probabil este una dintre ele.
kudika467548
Postat pe 4 Iunie 2012 06:34
De la: kudika467548, la data 2012-06-04 06:34:39Dragilor, a-ti uitat ca sunt si persoane care traiesc clipa?!Probabil este una dintre ele.


acelea nu se pun la socoteala! au lipsa creier!
kudika_6668
Postat pe 4 Iunie 2012 06:40
Iubita, nu ai de unde sa-mi cunosti viata personala, cred ca ma confunzi.Sunt recasatorita de sase ani, fostul sot este la fel de re. de acelasi timp si plecat in Italia, am doua fete casatorite si speram sa traim fericiti pana la adanci batraneti.Esti cam frustata, ce se intampla cu tine?Tre sa-ti versi nervii pe ceilalti?!Bravos natiune, mergi inainte, totul e super ok!Uiti ca pe aceste saituri putem sa ne spuneam parerea,ori ceea ce ne trece pe moment in bibilica, ca diferite pers. se mai si jignesc, asta face parte din decor.Dar ca sa vb. de casnicia altora ai dat eroare!
kudika467548
Postat pe 5 Iunie 2012 05:48
Si inca ceva;am impresia ca esti o amanta a cuiva, caci observ comentariile tale se rezuma doar la articole ce reies din iubire, din despartiri si etc.Pastreaza-ti energia, vei avea nevoie de ea, pana vei ajunge la anii mei........
kudika467548
Postat pe 5 Iunie 2012 05:54
Buna seara



Subiect foarte controverst.Dar sunt cu totul de aceeasi parere cu multe persoane de aici.
Eu am o casnicie de 16 ani.Am avut si suisuri si coborasuri.Sotul meu av a la amante de zici ca era ,,DRAGON ROSU,, din Bucuresti ...
Intotdeauna am fost de parere ca atunci cand incerci sa ajuti si tu la tulburarea apelor nimic nu iese bine nici pt sotie nici pt amanta.
Asa ca eu am jucat invers.Stiam ca are amanta dar nu-i ceream socoteala desii aveam niste nervii de-mi venea sa-i dau cu ceva in cap.Asa ca am zis,sa gaseasca linistea acasa la noi si nesiguranta si galagia langa amanata ...
Amanta saturandu-se de jobul obtinut,ii cerea in permanenta sa divorteze,iar el barbatul viril ii promitea marea si sarea pana cand,sesi zand linistea de acasa,a renuntat la amanta si s-a refugiat in caminul lui,jucand dupa cum ne facusem noi planurile din trecut.Acum suntem foarte bine si avem o fetita minunatadoar ca uneori ma sufoca ca nu mai iese decat insotit de mine .
Cine baga mana in foc pentru sotul ei risca sa se arda.....
kudika_9218
Postat pe 7 Iunie 2012 23:13
Sa iubesti un barbat insurat mai devreme sau mai tarziu provoaca multa suferinta, tocmai fiindca orice pretexte ar servi el, foarte rar se intampla sa iti dea un loc potrivit in viata lui. Si oricum nu merita sa fii cealalta, pe cand ai putea fi cea mai importanta pentru un barbat potrivit tie.
emilia85
Postat pe 8 Iunie 2012 00:37
De la: kudika_9218, la data 2012-06-07 23:13:03 Buna seara



Subiect foarte controverst.Dar sunt cu totul de aceeasi parere cu multe persoane de aici.
Eu am o casnicie de 16 ani.Am avut si suisuri si coborasuri.Sotul meu av a la amante de zici ca era ,,DRAGON ROSU,, din Bucuresti ...
Intotdeauna am fost de parere ca atunci cand incerci sa ajuti si tu la tulburarea apelor nimic nu iese bine nici pt sotie nici pt amanta.
Asa ca eu am jucat invers.Stiam ca are amanta dar nu-i ceream socoteala desii aveam niste nervii de-mi venea sa-i dau cu ceva in cap.Asa ca am zis,sa gaseasca linistea acasa la noi si nesiguranta si galagia langa amanata ...
Amanta saturandu-se de jobul obtinut,ii cerea in permanenta sa divorteze,iar el barbatul viril ii promitea marea si sarea pana cand,sesi zand linistea de acasa,a renuntat la amanta si s-a refugiat in caminul lui,jucand dupa cum ne facusem noi planurile din trecut.Acum suntem foarte bine si avem o fetita minunatadoar ca uneori ma sufoca ca nu mai iese decat insotit de mine .
Cine baga mana in foc pentru sotul ei risca sa se arda.....



Hmmm,o tactica buna de aplicat,dar ,pentru a carei implinire, iti trebuie nervi de otel,prefacatorie si stapanire de sine,duse la paroxism!!! Cine o poate folosi ,fara a suferi foarte mult,,merita tot respectul meu!!Doamna,bravos,felicitari pentru reusita obtinuta!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Iunie 2012 07:35
Da...da, iubeste o persoana casatorita ! In final, vei ramane cu iubirea iar el cu nevasta!!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2012 11:14
De la: rondina, la data 2012-06-08 11:14:11Da...da, iubeste o persoana casatorita ! In final, vei ramane cu iubirea iar el cu nevasta!!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Iunie 2012 11:58
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 11:58:23
De la: rondina, la data 2012-06-08 11:14:11Da...da, iubeste o persoana casatorita ! In final, vei ramane cu iubirea iar el cu nevasta!!


si cu niste ani frumosi pierduti din viata!! pup, zdrentuito!!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Iunie 2012 11:59
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 11:59:05
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 11:58:23
De la: rondina, la data 2012-06-08 11:14:11Da...da, iubeste o persoana casatorita ! In final, vei ramane cu iubirea iar el cu nevasta!!


si cu niste ani frumosi pierduti din viata!! pup, zdrentuito!!

Daaaaa....dragostea este atat de frumoasa...chiar daca tampeste uneori !! Pup un Kissuletz blond si ciufulit!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2012 12:02
De la: rondina, la data 2012-06-08 12:02:41
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 11:59:05
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 11:58:23
De la: rondina, la data 2012-06-08 11:14:11Da...da, iubeste o persoana casatorita ! In final, vei ramane cu iubirea iar el cu nevasta!!


si cu niste ani frumosi pierduti din viata!! pup, zdrentuito!!

Daaaaa....dragostea este atat de frumoasa...chiar daca tampeste uneori !! Pup un Kissuletz blond si ciufulit!


cand ajunge dragostea sa te tampeasca clar ii altceva!!
de unde sti ca-s ciufulita azi?!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Iunie 2012 12:09
Am ghicit?!!!
rondina
Postat pe 8 Iunie 2012 12:11
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 12:15:52
De la: rondina, la data 2012-06-08 12:11:27 Am ghicit?!!!


dap!!ciufulita si ciufuta!!

Ziceai ca te-a indulcit ciucalata ...
rondina
Postat pe 8 Iunie 2012 12:17
De la: rondina, la data 2012-06-08 12:17:35
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-08 12:15:52
De la: rondina, la data 2012-06-08 12:11:27 Am ghicit?!!!


dap!!ciufulita si ciufuta!!

Ziceai ca te-a indulcit ciucalata ...


rectific:dulce, ciufulita si ciufuta!!!
kiss_my_ass
Postat pe 8 Iunie 2012 12:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
missa 8 De la: DreamHunter 13 Octombrie 2010 00:02
Amantul vs iubitul? 36 De la: Summer_ 23 Octombrie 2009 01:14
Relatie fara obligatii bazata pe sex 36 De la: brunetik_crysa 6 Mai 2010 17:56
am nevoie de un sfat...va rog 43 De la: kudika028076 6 Noiembrie 2010 17:05
ATI FI DE ACORD DE CU EXAMENE PSIHOLOGICE DRASTICE ANUALE IN RANDUL MILITARILOR,JANDARMILOR ,POLITISTILOR S.A 5 De la: one_size 30 Martie 2010 20:48