Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

tu cati copii ai?
geo_x
Postat pe 2 August 2009 12:15
De ce nu se divorteaza si sa se casatoreasca cu mine? Pentru ca pleaca in octombrie pentru un an intr`o misiune,loc unde nu o sa mearga sotia lui o sa merg eu. Chiar ieri am ajuns cu el de la mare,unde am petrecut cele mai frumoase zile din viata mea. A fost minunat. Nu l`as lasa pentru nici un barbat tanar,pentru absolut nimeni pentru ca stiu ca si el ma iubeste enorm si ii e greu in situatia asta.
NotForLovers
Postat pe 2 August 2009 20:25
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-02 20:25:41 De ce nu se divorteaza si sa se casatoreasca cu mine? Pentru ca pleaca in octombrie pentru un an intr`o misiune,loc unde nu o sa mearga sotia lui o sa merg eu. Chiar ieri am ajuns cu el de la mare,unde am petrecut cele mai frumoase zile din viata mea. A fost minunat. Nu l`as lasa pentru nici un barbat tanar,pentru absolut nimeni pentru ca stiu ca si el ma iubeste enorm si ii e greu in situatia asta.

sa inteleg k esti fff mandra de tine, nu???
bruneagra25
Postat pe 3 August 2009 09:42
Nu. Nu sunt deloc mandra de mine. Cum as putea fi? Nu e vorba de mandrie aici, ci doar ca ma simt implinita din toate punctele de vedere.
NotForLovers
Postat pe 3 August 2009 11:40
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-02 20:25:41 De ce nu se divorteaza si sa se casatoreasca cu mine? Pentru ca pleaca in octombrie pentru un an intr`o misiune,loc unde nu o sa mearga sotia lui o sa merg eu. Chiar ieri am ajuns cu el de la mare,unde am petrecut cele mai frumoase zile din viata mea. A fost minunat. Nu l`as lasa pentru nici un barbat tanar,pentru absolut nimeni pentru ca stiu ca si el ma iubeste enorm si ii e greu in situatia asta.



Ce-ti mai place sa te amagesti. El pleca in misiune undeva prin Africa si nu vei merge cu el, ai uitat ca esti la facultate?
valita76
Postat pe 3 August 2009 11:49
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-03 11:40:42Nu. Nu sunt deloc mandra de mine. Cum as putea fi? Nu e vorba de mandrie aici, ci doar ca ma simt implinita din toate punctele de vedere.


s-o crezi tu...............................dar ma rog tu repetatzi asta la infinit pana la urma vei ajunge s-o crezi si tu
anybody
Postat pe 3 August 2009 11:51
daca inca mai are o sotzie....fata draga,nu esti pt el decat un organ in care sa se goleasca
matracucu
Postat pe 3 August 2009 12:17
De la: just_laura, la data 2009-08-03 12:17:25daca inca mai are o sotzie....fata draga,nu esti pt el decat un organ in care sa se goleasca



Pe ea o iubeste foarte mult, dupa doar o luna a facut-o sa creada ca-si va lasa sotia pentru ea. Atata naivitate.......
valita76
Postat pe 3 August 2009 13:41
nu am avut timp sa citesc totul,dar am cateva intrebari:
1-de cand va cunoasteti?
2-de ce nu divorteaza?
3-cum de accepti sa fii pe locul 2?
4-cand ai sa te trezesti din acest vis frumos ce vei face cu cosmarul ce va urma?
si inca ceva:cand cineva iubeste cu adevarat face totul pentru persoana iubita!
gabriela_35ct
Postat pe 3 August 2009 16:15
De la: arina21, la data 2009-07-22 21:01:27Draga mea,

Eu te sustin si te sfatuiesc sa profiti in continuare de aceste clipe minunate...
Am fost sotie .... si mi-am inteles sotul in momentul in care din cauze comune nu a mai mers si el a plecat la alta persoana.... ne-am iubit mult ... dar decat un chin in doi mai bine o viata fericita singur.......
Acum si eu sunt intr-o situatie asemanatoare de cateva luni.. ne iubim si nu l-as da nici pe o suta de barbati liberi ... sau de orice alt tip ... asa ca fa ce simti .. si stiu e greu si inteleg patul gol noaptea, o persoana care nu e acolo cand vi obosita de la munca.... noptile cu "furtuna" sau sarbatorile singura .... dar daca te suna ... si iti zice lucruri frumoase treci peste tot mai ales ca poate simti ca sunteti toatali compatibili .... asa ca profita poate intr-o zi a va fi doar al tau ...

Asa ca nu uita sa fi fericita ... am trecut prin ambele poziti si asta e important.....

.... iar femeile - sotii crizate ca le fura altcineva sotu sa se uite in ograda lor si sa vada ca sunt si ele de multe ori vinovate ....si dak nu merge dati-le druma ca va va fi mai bine la amandoi ... mai bine prieteni decat in pat cu dusmanul ....

nu am inselat,nu am fost amanta,dar am fost inselata si am suferit mult.inca mai am cicatrice care nu se vor vindeca niciodata.insa tot ceea ce spui tu e logic si real.noi cerem perfectiune celor din jur uitand ca a fi perfect este imposibil.trebuie sa fim realisti,trebuie sa traim pentru noi,nu pentru cei din jur.trebuie sa cantarim ce e bine pentru noi,nu ce zice lumea ca e bine.bravo ...
gabriela_35ct
Postat pe 3 August 2009 16:27
"iar femeile - sotii crizate ca le fura altcineva sotu sa se uite in ograda lor si sa vada ca sunt si ele de multe ori vinovate ....si dak nu merge dati-le druma ca va va fi mai bine la amandoi "


De cand un barbat nu divorteaza ca nu-i da drumul sotia? Fetelor, nu este tinut cu forta , nu este legat in lanturi, nu va lasati pacalite, un barbat nu divorteaza pentru ca aceasta este alegerea lui.
Este alegerea lui de a avea amanta ( nu-i fortat de amanta ) asa cum este alegerea lui sa nu divorteze ( nu-i tinut in lanturi de sotie).
valita76
Postat pe 3 August 2009 16:45
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-03 11:40:42Nu. Nu sunt deloc mandra de mine. Cum as putea fi? Nu e vorba de mandrie aici, ci doar ca ma simt implinita din toate punctele de vedere.

implinita???? sti semnificatia acestui cuvant?? da-mi voie te rog sa ma indoiesc....implinita ar trebuii sa te simti atunci cand ai ceva numai al tau (in cazu de fata) nu cand "al tau" e de fapt a lu' alta....e trist modul in care gandesti.....
bruneagra25
Postat pe 5 August 2009 08:09
Ne cunoastem de vreo 4 ani,dar doar din vedere.Acum doua luni ne`am intalnit intr`un cerc de prieteni comuni si pur si simplu am simtit amandoi ceva.Un "ceva" intens. Momentan nu divorteaza de ea,pentru ca vrea sa lase timpul sa decida...Da,pleaca doi ani iar eu ma duc la facultate,asta nu inseamna ca nu ma pot duce la el o data pe an timp de o luna,sau ca nu poate veni el o alta luna in alta perioada a anului. Ma doare,am mai zis si repet faptul ca pt el "acasa" reprezinta la sotia si la copilul lui,si stiu ca se duce acasa doar pentru fetita lui. Nu-i pot cere sa divorteze dupa doua luni. Momentan ma conformez situatiei,dar asta nu inseamna ca voi face asta si dupa sosirea lui. M-a schimbat mult.Nu credeam vreodata ca voi ajunge in postura asta. Mi`am calcat in picioare toate principiile. Sunt constienta de asta.Am renuntat la relatia care o aveam de 2 ani,si aia la distanta cu un om care ma iubea si ma iubeste enorm. Am ajuns la conlcuzia ca fac cele mai proaste alegeri posibile cu privire la capitolul dragoste. Parca as avea nevoie de suferinta intr`o relatie. Nu ma inteleg nici eu cateodata.
NotForLovers
Postat pe 5 August 2009 13:21
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-02 20:25:41 De ce nu se divorteaza si sa se casatoreasca cu mine? Pentru ca pleaca in octombrie pentru un an intr`o misiune,loc unde nu o sa mearga sotia lui o sa merg eu. Chiar ieri am ajuns cu el de la mare,unde am petrecut cele mai frumoase zile din viata mea. A fost minunat. Nu l`as lasa pentru nici un barbat tanar,pentru absolut nimeni pentru ca stiu ca si el ma iubeste enorm si ii e greu in situatia asta.


Si aici pe acest topic vii sa ne enervezi? dau de tine peste tot te lauzi ca o TOANTA ce amant grozav ai tu si ce Teribila esti tu.Nu esti decat inca o PROSTANACA FOLOSITA dintr-un lung sir de proaste.

Postat pe 5 August 2009 16:28
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-05 13:21:56 Ne cunoastem de vreo 4 ani,dar doar din vedere.Acum doua luni ne`am intalnit intr`un cerc de prieteni comuni si pur si simplu am simtit amandoi ceva.Un "ceva" intens. Momentan nu divorteaza de ea,pentru ca vrea sa lase timpul sa decida...Da,pleaca doi ani iar eu ma duc la facultate,asta nu inseamna ca nu ma pot duce la el o data pe an timp de o luna,sau ca nu poate veni el o alta luna in alta perioada a anului. Ma doare,am mai zis si repet faptul ca pt el "acasa" reprezinta la sotia si la copilul lui,si stiu ca se duce acasa doar pentru fetita lui. Nu-i pot cere sa divorteze dupa doua luni. Momentan ma conformez situatiei,dar asta nu inseamna ca voi face asta si dupa sosirea lui. M-a schimbat mult.Nu credeam vreodata ca voi ajunge in postura asta. Mi`am calcat in picioare toate principiile. Sunt constienta de asta.Am renuntat la relatia care o aveam de 2 ani,si aia la distanta cu un om care ma iubea si ma iubeste enorm. Am ajuns la conlcuzia ca fac cele mai proaste alegeri posibile cu privire la capitolul dragoste. Parca as avea nevoie de suferinta intr`o relatie. Nu ma inteleg nici eu cateodata.

cu parere de rau o spun k esti dusa rau cu pluta ai renuntat la 2 ani pt ce??? pt 2 luni??? dupa 2 luni crezi k il iubesti si k il vei face sa-si lase familia pt tine??? esti doar WC lui public in care se goleste cand nevasta nu e,nu poate etc....cu alte cuvinte esti o mare FRA.IERA!!!!!!!
bruneagra25
Postat pe 6 August 2009 10:00
Scorpio, cred ca doar pe tine te deranjez pe aici. Aia e opinia ta. Poate esti doar o fustrata . Ti`ar placea sa fii iubita cum sunt eu la ora actuala. Da,am lasat un om josnic,de cea mai proasta spetza,si aici ma refer la relatia de 2 ani pentru EL. Atata timp cat sunt fericita cu el,nu-mi doresc nimic altceva.
NotForLovers
Postat pe 6 August 2009 10:50
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-06 10:50:01Scorpio, cred ca doar pe tine te deranjez pe aici. Aia e opinia ta. Poate esti doar o fustrata . Ti`ar placea sa fii iubita cum sunt eu la ora actuala. Da,am lasat un om josnic,de cea mai proasta spetza,si aici ma refer la relatia de 2 ani pentru EL. Atata timp cat sunt fericita cu el,nu-mi doresc nimic altceva.


DE obicei lauda de sine nu miroase a bine.Se pare ca tu esti frustrata devreme ce incerci sa te convingi pe tine ca esti fericita .Da sunt frustrata de cata prostie si frica de a trai si altfel decat in mocirla calduta
dai dovada.Si nu mai scrie EL ca nu e Dumnezeu.Nu mi-ar placea sa fiu "iubita" ca tine pe "furate",nu , nu in nici un caz.Restul lumii nu te ia in seama pentru ca esti prea penibila.Zi merci cati-am dat atentie ,dar nu mai repet greseala, nu are rost.

Postat pe 11 August 2009 07:30
De la: sebyutza_forever, la data 2009-08-02 20:25:41 De ce nu se divorteaza si sa se casatoreasca cu mine? Pentru ca pleaca in octombrie pentru un an intr`o misiune,loc unde nu o sa mearga sotia lui o sa merg eu. Chiar ieri am ajuns cu el de la mare,unde am petrecut cele mai frumoase zile din viata mea. A fost minunat. Nu l`as lasa pentru nici un barbat tanar,pentru absolut nimeni pentru ca stiu ca si el ma iubeste enorm si ii e greu in situatia asta.


Draga de tine! Cred ca esti foarte tanara.. daca gandesti asa...
Desigur ca totul este minunat .... acum. Si maine va fi tot minunat. Vine si vremea cand incepe cosmarul.

Btw, nu tu esti cea care il va lasa pentru altul mai tanar. El te va lasa. Fara nicio explicatie... Mai vorbim!
rashela
Postat pe 11 August 2009 07:38
Mai fatuca ,du-te mai si baga-ti picioarele in apa rece ;ce te face sa crezi ca acel om isi va lasa familia pentru tine ,pentru un episod din viata lui ....mai da-te cu capul de pereti sa-ti vina mintea la cap .........esti dusa maica RAUUUU
gugulina74
Postat pe 11 August 2009 07:47
nu cred ca sunt frimituri, de ce nu te gandesti ca frimiturile le ia sotia lui, toate acestea am simtit ca le primesc de la fostul sot, acum ma simt cu adevarat implinita, ma simt bine eu cu mine si asta datorita lui, toti cei care ma cunosc si m-au revazut de cand traiesc aceasta iubire, au spus ca sunt altfel, se vede in ochii mei ca sunt fericita, sunt cu totul si totul, alta persoana, mai sigura pe mine.
este usor sa condamni,
kristinaristea
Postat pe 14 August 2009 14:54
eu am fost casatoritas 10 ani, si nu m-am simtit niciodata atat de implinita cum ma simt acum, cand il iubesc pe el, un barbat insurat, el mi-a redat increderea in mine, in oameni, mi-a aratat ca viata este frumoasa, si sa ma bucur de ea, el ma sprijina si imi este aproape ceea ce de la fostul nu am avut.
kristinaristea
Postat pe 14 August 2009 14:59
De la: kristinaristea, la data 2009-08-14 14:59:58eu am fost casatoritas 10 ani, si nu m-am simtit niciodata atat de implinita cum ma simt acum, cand il iubesc pe el, un barbat insurat, el mi-a redat increderea in mine, in oameni, mi-a aratat ca viata este frumoasa, si sa ma bucur de ea, el ma sprijina si imi este aproape ceea ce de la fostul nu am avut.


Safii sanatoasa!

Postat pe 14 August 2009 16:01
De la: kristinaristea, la data 2009-08-14 14:54:14nu cred ca sunt frimituri, de ce nu te gandesti ca frimiturile le ia sotia lui, toate acestea am simtit ca le primesc de la fostul sot, acum ma simt cu adevarat implinita, ma simt bine eu cu mine si asta datorita lui, toti cei care ma cunosc si m-au revazut de cand traiesc aceasta iubire, au spus ca sunt altfel, se vede in ochii mei ca sunt fericita, sunt cu totul si totul, alta persoana, mai sigura pe mine.
este usor sa condamni,


Cat o sa tina tot 10 ani?

Postat pe 14 August 2009 16:02
De la: kristinaristea, la data 2009-08-14 14:59:58eu am fost casatoritas 10 ani, si nu m-am simtit niciodata atat de implinita cum ma simt acum, cand il iubesc pe el, un barbat insurat, el mi-a redat increderea in mine, in oameni, mi-a aratat ca viata este frumoasa, si sa ma bucur de ea, el ma sprijina si imi este aproape ceea ce de la fostul nu am avut.

asteptam vesti dupa 10 ani...
Lucia38
Postat pe 14 August 2009 16:02
eu am fost casatoritas 10 ani, si nu m-am simtit niciodata atat de implinita cum ma simt acum, cand il iubesc pe el, un barbat insurat, el mi-a redat increderea in mine, in oameni, mi-a aratat ca viata este frumoasa, si sa ma bucur de ea, el ma sprijina si imi este aproape ceea ce de la fostul nu am avut.
kristinaristea Data: 2009-08-14 14:54:14
Draga mea, am mai scris in topicul acesta.Dar tu esti , scuza-ma de expresie, tantalaie rau de tot.Dupa ce ca nu mai esti casatorita, bine asta nu e nici o problema, mai vii si te mai lauzi ce bine e sa fii amanta, si plus de asta iti mai pui si poza, ca sa stie tot poporul cat esti tu de desteapta, ca esti in postura de amanta.Nu cumva cineva sa aiba vreo indoiala ca tu esti amanta, nu alta. Spui ca ala ti-a redat increderea in tine.Pai bine mai draguta, incredere i-a acordat si sotia lui, doar si pe ea o face sa se simta bine.Cand dracu te sprijina el pe tine, daca e insurat?Probabil, cand faceti sex, ca nu cumva sa cazi din pat, ca altfel nu stiu cum poate sa te sprijine.Sau poate esti o tipa desteapta si ma insel eu.Poate te sprijina din punct de vedere financiar, si atunci meriti toata stima, daca ti-ai gasit boul de muls.Dar cand va aud, ca il iubesti de nu mai poti, sau ca el iti face viata mai frumoasa, deja spun ca sunteti duse cu pluta.
mirelamuresan
Postat pe 15 August 2009 18:19
nu suntem mebune si nici nesanatoase, pur si simplu m-am saturat sa traiesc avand grija sa nu-i deranjez pe cei din jurul meu, in momentul asta vreau sa ma bucur de ceea ce am, de aceasta iubire, acum simt ca traiesc cu adevart, daca nu traiesti asa ceva nu ai cum sa intelegi cum nici eu nu intelegeam pana acum 3 luni, cat va dura nu stiu, important este ca acum ma simt iubita, ma simt femeie, sunt fericita ceea ce alaturi de fostul nu am simtit.
kristinaristea
Postat pe 15 August 2009 22:17
nu se bazeaza totul pe sex, poate ne intalnim de multe ori dar fara sa facem sex, cred ca esti doar una din tipele care iti este frica ca iubitul tau va fii luat de alta. sincer un barbat care este fericit acasa nu cauta in alta parte, sau daca se duce nu ajunge sa aiba o legatura atat de stransa.
kristinaristea
Postat pe 15 August 2009 22:21
De la: kristinaristea, la data 2009-08-14 14:54:14nu cred ca sunt frimituri, de ce nu te gandesti ca frimiturile le ia sotia lui, toate acestea am simtit ca le primesc de la fostul sot, acum ma simt cu adevarat implinita, ma simt bine eu cu mine si asta datorita lui, toti cei care ma cunosc si m-au revazut de cand traiesc aceasta iubire, au spus ca sunt altfel, se vede in ochii mei ca sunt fericita, sunt cu totul si totul, alta persoana, mai sigura pe mine.
este usor sa condamni,



Cum reuseste o femeie sa se simta fericita si implinita alaturi de iubitul pe care il imparte cu alta femeie?
valita76
Postat pe 18 August 2009 10:48
De la: kristinaristea, la data 2009-08-15 22:17:31nu suntem mebune si nici nesanatoase, pur si simplu m-am saturat sa traiesc avand grija sa nu-i deranjez pe cei din jurul meu, in momentul asta vreau sa ma bucur de ceea ce am, de aceasta iubire, acum simt ca traiesc cu adevart, daca nu traiesti asa ceva nu ai cum sa intelegi cum nici eu nu intelegeam pana acum 3 luni, cat va dura nu stiu, important este ca acum ma simt iubita, ma simt femeie, sunt fericita ceea ce alaturi de fostul nu am simtit.

iti cladesti fericirea pe nefericerea alteia...tot ce pot sa spun e si sper sa te simti macar odata in viata la fel cum se simte cealalta, cat despre el sper sa ramana impotent
bruneagra25
Postat pe 18 August 2009 10:53
Draga mea,cati ani ai?Ceea ce traiesti am trait si eu 8 ani,da,m-a prostit 8 ani,am realizat asta dupa ce i-am dat papucii si cine a avut de pierdut,eu.In toti astia 8 ani el si-a vazut de viata lui si eu...doar sarbatori singura si etc...Tu primesti firimituri nu ea,sotia inselata.Sper sa te trezesti mai repede
rain75
Postat pe 18 August 2009 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum pot trece peste acest moment, m-am despartit de prietenul meu si sufar in continuare cum pot trece peste,? 10 De la: Max2 12 Ianuarie 2012 10:36
nu stiu p cn sa aleg...sunt 2 baieti in viata mea..!!! 29 De la: x_girl_rose 31 Iulie 2012 11:45
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
Visul oricarui barbat? 29 De la: Aer_D 23 Aprilie 2010 10:14
tradat 11 De la: Luli2 11 Ianuarie 2009 23:59