Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

De la: kristinaristea, la data 2009-08-15 22:21:55nu se bazeaza totul pe sex, poate ne intalnim de multe ori dar fara sa facem sex, cred ca esti doar una din tipele care iti este frica ca iubitul tau va fii luat de alta. sincer un barbat care este fericit acasa nu cauta in alta parte, sau daca se duce nu ajunge sa aiba o legatura atat de stransa.

Sincer cred ca poti mai mult de atat.Ai dreptate cu faza ca un barbat care e fericita acasa nu merge sa caute si in alta parte.Iti dau absoluta dreptate, dar eu aici nu vb despre ei.eu vorbeam despre tine, ca si femeie, cum te poti complace in asemenea situatie?Si nu imi e frica ca sotul meu ar putea fi luat de alta, cel putin deocamdata Cand oi fi mai in varsta poate, nu pot baga mana in foc.Dar am si eu o curiozitate la tine, daca nu e cu suparare.De sotul tau de ce te-ai despartit?
mirelamuresan
Postat pe 18 August 2009 14:55
pt ca nu eram fericita alaturi de el, este o persoana egoista si se gandea doar la el, atata timp cat am fost impreuna nu m-a sprijinit absolut niciodata, nici cand eram bolnava si aveam nevoie de el, pt ca din partea lui aveam parte exact de ceea ce zicei voi ca primesc de la barbatul care este acum in viata mea, iar el cel de acum imi ofera ceea ce trebuia sa am de la fostul sot. In casatoria pe care am avut-o din punctul meu de vedere am incercat tot ce este posibil sa o salvez, dar pana la urma am realizat ca nu am pt ce lupta si mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui. nu ma simteam implinita alaturi de el, nu eram fericita, iar de sarbatori si alete petreceri in familie sau de ziua mea, eram singura, pleca cu prietenii de acasa, tarziu am realizat ca de fapt imi era sot doar pe hartie
kristinaristea
Postat pe 18 August 2009 20:11
De la: kristinaristea, la data 2009-08-18 20:11:33pt ca nu eram fericita alaturi de el, este o persoana egoista si se gandea doar la el, atata timp cat am fost impreuna nu m-a sprijinit absolut niciodata, nici cand eram bolnava si aveam nevoie de el, pt ca din partea lui aveam parte exact de ceea ce zicei voi ca primesc de la barbatul care este acum in viata mea, iar el cel de acum imi ofera ceea ce trebuia sa am de la fostul sot. In casatoria pe care am avut-o din punctul meu de vedere am incercat tot ce este posibil sa o salvez, dar pana la urma am realizat ca nu am pt ce lupta si mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui. nu ma simteam implinita alaturi de el, nu eram fericita, iar de sarbatori si alete petreceri in familie sau de ziua mea, eram singura, pleca cu prietenii de acasa, tarziu am realizat ca de fapt imi era sot doar pe hartie


Cu domnul casatorit esti de ziua ta , in concediu , la petreceri sau de sarbatori ?
valivieru96
Postat pe 18 August 2009 20:24
si eu iubesc o persoana casatorita...asta e nu am ce face, oricat m-as chinuii nu pot sa renunt la ea, nu mi-o pot scoate din cap oricat am incercat....k doar e mama
bruneagra25
Postat pe 19 August 2009 08:41
De la: bruneagra25, la data 2009-08-19 08:41:52si eu iubesc o persoana casatorita...asta e nu am ce face, oricat m-as chinuii nu pot sa renunt la ea, nu mi-o pot scoate din cap oricat am incercat....k doar e mama


esti tare bruni
DON_LUCIANO
Postat pe 19 August 2009 08:45
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-08-19 08:45:45
De la: bruneagra25, la data 2009-08-19 08:41:52si eu iubesc o persoana casatorita...asta e nu am ce face, oricat m-as chinuii nu pot sa renunt la ea, nu mi-o pot scoate din cap oricat am incercat....k doar e mama


esti tare bruni

merci don
bruneagra25
Postat pe 19 August 2009 08:47
De la: valivieru96, la data 2009-08-18 20:24:18
De la: kristinaristea, la data 2009-08-18 20:11:33pt ca nu eram fericita alaturi de el, este o persoana egoista si se gandea doar la el, atata timp cat am fost impreuna nu m-a sprijinit absolut niciodata, nici cand eram bolnava si aveam nevoie de el, pt ca din partea lui aveam parte exact de ceea ce zicei voi ca primesc de la barbatul care este acum in viata mea, iar el cel de acum imi ofera ceea ce trebuia sa am de la fostul sot. In casatoria pe care am avut-o din punctul meu de vedere am incercat tot ce este posibil sa o salvez, dar pana la urma am realizat ca nu am pt ce lupta si mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui. nu ma simteam implinita alaturi de el, nu eram fericita, iar de sarbatori si alete petreceri in familie sau de ziua mea, eram singura, pleca cu prietenii de acasa, tarziu am realizat ca de fapt imi era sot doar pe hartie


Cu domnul casatorit esti de ziua ta , in concediu , la petreceri sau de sarbatori ?


Buna intrebare. Sigur ca NU. Dar s-o intelegem, sotul era obligat sa-i ofere toate acestea, amantul nu. Asa ca neavand pretentii de la amant, nu este dezamagita.
valita76
Postat pe 19 August 2009 09:26
Eh uite ca eu nu o sa-ti dau dreptate dar nici nu o sa iti dau in cap. Eu zic in felul urmator: daca tu esti ok ca ai o astfel de relatie si nu te afecteaza ca el este casatori, ai dreptul sa te bucuri. Insa din relatia lispesc multe lucruri, cum bine au punctat fetele pe aici pe forum. Deci nu-ti pune problema moralitatii, ca ce e azi imoral peste o suta de ani o sa fie moral sau invers. Dar trebuie sa te gandesti ca nu e usor, iar in astfel de povesti iluziile si sperantele chiar nu sunt binevenite. Sincer, nu este bine deloc sa iubesti un barbat casatorit. Barbatii casatoriti ii poti folosi pentru altceva ;)), pot fi un pilon de care sa te sprijini la nevoie si pe care ii dai la o parte cand gasesti alta craca, fara sa-i ranesti? Plus ca barbatii casatoriti iti pot fi foarte buni prieteni. Nu cred ca ei pleaca de langa nevasta numai si numai pentru sex, ca doar si-au tras-o cu ea inainte sa se casatoreasca. Poate cauta alta atitudine sau o oaza de liniste. Think smart! Nu ma injurati e punctul meu de vedere .. nu neapara moral sau corect. Poate doar egoist .. .
loveisblinde
Postat pe 19 August 2009 11:05
De la: loveisblinde, la data 2009-08-19 11:05:39Eh uite ca eu nu o sa-ti dau dreptate dar nici nu o sa iti dau in cap. Eu zic in felul urmator: daca tu esti ok ca ai o astfel de relatie si nu te afecteaza ca el este casatori, ai dreptul sa te bucuri. Insa din relatia lispesc multe lucruri, cum bine au punctat fetele pe aici pe forum. Deci nu-ti pune problema moralitatii, ca ce e azi imoral peste o suta de ani o sa fie moral sau invers. Dar trebuie sa te gandesti ca nu e usor, iar in astfel de povesti iluziile si sperantele chiar nu sunt binevenite. Sincer, nu este bine deloc sa iubesti un barbat casatorit. Barbatii casatoriti ii poti folosi pentru altceva ;)), pot fi un pilon de care sa te sprijini la nevoie si pe care ii dai la o parte cand gasesti alta craca, fara sa-i ranesti? Plus ca barbatii casatoriti iti pot fi foarte buni prieteni. Nu cred ca ei pleaca de langa nevasta numai si numai pentru sex, ca doar si-au tras-o cu ea inainte sa se casatoreasca. Poate cauta alta atitudine sau o oaza de liniste. Think smart! Nu ma injurati e punctul meu de vedere .. nu neapara moral sau corect. Poate doar egoist .. .


Parca mai vii nitel de acasa.Cu cat gandesti mai mult parca o iei putin pe calea cea buna.Mai cauta si-o sa gasesti aceleasi chestii si la barbati liberi.Eu cunosc unul care este in stare sa ofere orice pentru putina iubire .

Postat pe 19 August 2009 11:10
De la: kristinaristea, la data 2009-08-18 20:11:33pt ca nu eram fericita alaturi de el, este o persoana egoista si se gandea doar la el, atata timp cat am fost impreuna nu m-a sprijinit absolut niciodata, nici cand eram bolnava si aveam nevoie de el, pt ca din partea lui aveam parte exact de ceea ce zicei voi ca primesc de la barbatul care este acum in viata mea, iar el cel de acum imi ofera ceea ce trebuia sa am de la fostul sot. In casatoria pe care am avut-o din punctul meu de vedere am incercat tot ce este posibil sa o salvez, dar pana la urma am realizat ca nu am pt ce lupta si mai bine sa mergem fiecare pe drumul lui. nu ma simteam implinita alaturi de el, nu eram fericita, iar de sarbatori si alete petreceri in familie sau de ziua mea, eram singura, pleca cu prietenii de acasa, tarziu am realizat ca de fapt imi era sot doar pe hartie


O nimerisi din lac in put cum bine zise valivieru.

Postat pe 19 August 2009 11:12
De la: kristinaristea, la data 2009-08-15 22:17:31nu suntem mebune si nici nesanatoase, pur si simplu m-am saturat sa traiesc avand grija sa nu-i deranjez pe cei din jurul meu, in momentul asta vreau sa ma bucur de ceea ce am, de aceasta iubire, acum simt ca traiesc cu adevart, daca nu traiesti asa ceva nu ai cum sa intelegi cum nici eu nu intelegeam pana acum 3 luni, cat va dura nu stiu, important este ca acum ma simt iubita, ma simt femeie, sunt fericita ceea ce alaturi de fostul nu am simtit.


Te-ai hotarat tu asa sa nu mai tii cont de nimeni,nici ca nenorocesti alta femeie,nici ca-i incurci total viata aluia ,TU sa fii fericita restul duca-se dracu".Ti-ai pus problema ca undeva este si vina ta ca ti s-a dus naibii mariajul? Stiu tu n-ai papat usturoi,gura nu-ti miroase.Si de unde stii tu ce intelegem noi si ce nu? Ce experiente am trait sau nu?

Postat pe 19 August 2009 11:18
De la: kristinaristea, la data 2009-08-15 22:21:55nu se bazeaza totul pe sex, poate ne intalnim de multe ori dar fara sa facem sex, cred ca esti doar una din tipele care iti este frica ca iubitul tau va fii luat de alta. sincer un barbat care este fericit acasa nu cauta in alta parte, sau daca se duce nu ajunge sa aiba o legatura atat de stransa.


Asta insemna ca nici tu n-ai stiut sa-ti sotul fericit de nu-ti mai dedea atentie nici cat unei muste.

Postat pe 19 August 2009 11:22
Recunosc ca off topic si scuze: scorpio, nu's pe calea cea rea, dar ca nu sunt radicala cand vine vorba de emotii, ratiune si lupta dintre ele.
loveisblinde
Postat pe 21 August 2009 14:17
sunt deja doua probleme la care trebuie sa te gandesti : este casatorit...si varsta. Implicarea unui barbat intr-o relatie cu o femeie matura este destul de profunda. Ea " matura" se trezeste la un moment dat si oricat de mare ar fi suferinta ei il impinge incet , incet spre viata lui. Cerd ca este "iluzia unei mari iubiri", imprudente...cel mai bun lucru "traieste-ti iubirea!"...sunt lectiile noastre de viata.....si cine nu invata , repeta...repeta....
pacifista
Postat pe 22 August 2009 18:23
De la: Buggy, la data 2008-07-12 06:18:29Ce e de facut atunci knd iubesti"barbatul altei femei?"..pai rasp e simplu..iubeste l in continuare,bucurate de ceea ce iti ofera acesta rel.Era mai bine dak avea acasa un barbat"numai al ei"dar nu simtea ce simte acum?Ete scart!Vad ca se pune accent pe"esti a doua,nu la tne se intoarce.."astea snt niste texte rasuflate.Cu ce ma incanta pe mine ca om k imi vine parterul acasa daca nu l simt prezent,doar k sa am pe cineva cu care sa impart plapuma?Puffilici,pai sa si vada femeile de sotii lor pt a nu se mai ajunge aici!!Nu cred ca acel om,kre cauta "ceva"in afara caminului,o face de prea mult bine,e clar k undeva e o mare buba.Observ ca se pune problm"te ai gandit ce e in sufletul sotiei/sotului,daca ar afla te gandesti ce ar simti?..etc..Ma lasi!!Si d c trebuie sa ma gandesc eu la ce simte sotul/sotia,tinand cont k nu e decat un/o strain/a pt mne??Dak cel kre inseala,nu a facut o..d c eu?Dak tot aratam cu degetul pai hai sa aratam inspre pers kre este deja implicata intr o rel.dar cauta ceva in afara eiMonik,spui ca el se va satura si se va intoarce acasa...Acasa..unde?!?Acolo de unde "a mai plecat"odata?Pai cine face asta,pleaca doar ca sa aiba de unde se intoarce si invers?Si,da,e posibil sa ramana doar cu degetul,fie in gura,fie in alta parte,dar macar a iubit si a fst iubita.Sunt cupluri care au zeci de ani de casnicie dar daca ii intrebi"ce e iubirea..?"se uita si ridica din umeri.Nu faceti decatsa judecati si sa aruncati cu pietre.Exista cazuri si cazuri,poti sa ti intalnesti alesul..din prima incercare sau poatea 2..etc..sau poate niciodata..dar daca simti ca o persoana te face sa poti spune"da,iubesc,da ma simt iubita!!"pai atunci ferice de tine,savureaza,exploreaza tot ce tine de acel barbat/femeie...Speranta moare ultima...pana se va ajunge aici..iubiti va mult!



este usor sa dai sfaturi si sa acuzi cand nu esti implicata, si eu am facut la fel nu-mi puteam intelege cunostintele care deveneau amante, dar uite ca de 3 luni si eu sunt cu un barbat casatorit, cu toate ca pana sa-l cunosc pe el imi spuneam ca eu nu o sa ajung niciodata in postura asta. am fost casatorita 10 ani, pana am rupt legatura mi-au trebuit 2 ani, tot timpul imi ziceam maine o voi face, ma intorc acasa la parinti, si uite asa au trecut 2 ani. Pana la urma am reusit. Iar de 3 luni l-am cunoscut pe el, dragoste le prima vedere, ce simt pt el nu am mai trait sentimentele astea, iar ele se introc din partea lui tot cu iubire, pt ca simt, si vad, sunt lucruri minore poate fara importanta pt ceilalti dar eu stiu ca astea le face pt ca ma iubeste, este acea iubire pe care nu o traiesti niciodata. La inceput am refuzat sa fim impreuna, nu vroiam sa-mi incalc principiul meu, "sa nu umblu cu o pers casatorita", dupa lungi discutii m-am gandit si am hotarat ca mai bine sa ma bucur de iubire si sa pot spune ca stiu ce este dragostea, decat sa ma intreb oare cum este sa fii iubita si sa oferi iubire la intensitate maxima. da, poate ca nu va dura la infinit relatie, poate ca ne vom despartii, poate ca voi suferii, si ce, atata timp cat am fost casatorita am suferit si mai mult, si ma simteam mult mai singura decat acum, cand el pleaca acasa. va recomand sa cititi cartea dr cristian andre "cine m-a facut femeie" va recomand sa o cititi si voi cele care acuzati, poate intelegeti mai multe, si nu o sa mai acuzati asa de usor
kristinaristea
Postat pe 28 August 2009 11:52
De la: kristinaristea, la data 2009-08-28 11:52:09
De la: Buggy, la data 2008-07-12 06:18:29Ce e de facut atunci knd iubesti"barbatul altei femei?"..pai rasp e simplu..iubeste l in continuare,bucurate de ceea ce iti ofera acesta rel.Era mai bine dak avea acasa un barbat"numai al ei"dar nu simtea ce simte acum?Ete scart!Vad ca se pune accent pe"esti a doua,nu la tne se intoarce.."astea snt niste texte rasuflate.Cu ce ma incanta pe mine ca om k imi vine parterul acasa daca nu l simt prezent,doar k sa am pe cineva cu care sa impart plapuma?Puffilici,pai sa si vada femeile de sotii lor pt a nu se mai ajunge aici!!Nu cred ca acel om,kre cauta "ceva"in afara caminului,o face de prea mult bine,e clar k undeva e o mare buba.Observ ca se pune problm"te ai gandit ce e in sufletul sotiei/sotului,daca ar afla te gandesti ce ar simti?..etc..Ma lasi!!Si d c trebuie sa ma gandesc eu la ce simte sotul/sotia,tinand cont k nu e decat un/o strain/a pt mne??Dak cel kre inseala,nu a facut o..d c eu?Dak tot aratam cu degetul pai hai sa aratam inspre pers kre este deja implicata intr o rel.dar cauta ceva in afara eiMonik,spui ca el se va satura si se va intoarce acasa...Acasa..unde?!?Acolo de unde "a mai plecat"odata?Pai cine face asta,pleaca doar ca sa aiba de unde se intoarce si invers?Si,da,e posibil sa ramana doar cu degetul,fie in gura,fie in alta parte,dar macar a iubit si a fst iubita.Sunt cupluri care au zeci de ani de casnicie dar daca ii intrebi"ce e iubirea..?"se uita si ridica din umeri.Nu faceti decatsa judecati si sa aruncati cu pietre.Exista cazuri si cazuri,poti sa ti intalnesti alesul..din prima incercare sau poatea 2..etc..sau poate niciodata..dar daca simti ca o persoana te face sa poti spune"da,iubesc,da ma simt iubita!!"pai atunci ferice de tine,savureaza,exploreaza tot ce tine de acel barbat/femeie...Speranta moare ultima...pana se va ajunge aici..iubiti va mult!



este usor sa dai sfaturi si sa acuzi cand nu esti implicata, si eu am facut la fel nu-mi puteam intelege cunostintele care deveneau amante, dar uite ca de 3 luni si eu sunt cu un barbat casatorit, cu toate ca pana sa-l cunosc pe el imi spuneam ca eu nu o sa ajung niciodata in postura asta. am fost casatorita 10 ani, pana am rupt legatura mi-au trebuit 2 ani, tot timpul imi ziceam maine o voi face, ma intorc acasa la parinti, si uite asa au trecut 2 ani. Pana la urma am reusit. Iar de 3 luni l-am cunoscut pe el, dragoste le prima vedere, ce simt pt el nu am mai trait sentimentele astea, iar ele se introc din partea lui tot cu iubire, pt ca simt, si vad, sunt lucruri minore poate fara importanta pt ceilalti dar eu stiu ca astea le face pt ca ma iubeste, este acea iubire pe care nu o traiesti niciodata. La inceput am refuzat sa fim impreuna, nu vroiam sa-mi incalc principiul meu, "sa nu umblu cu o pers casatorita", dupa lungi discutii m-am gandit si am hotarat ca mai bine sa ma bucur de iubire si sa pot spune ca stiu ce este dragostea, decat sa ma intreb oare cum este sa fii iubita si sa oferi iubire la intensitate maxima. da, poate ca nu va dura la infinit relatie, poate ca ne vom despartii, poate ca voi suferii, si ce, atata timp cat am fost casatorita am suferit si mai mult, si ma simteam mult mai singura decat acum, cand el pleaca acasa. va recomand sa cititi cartea dr cristian andre "cine m-a facut femeie" va recomand sa o cititi si voi cele care acuzati, poate intelegeti mai multe, si nu o sa mai acuzati asa de usor



ba da cum drecu faceti sa va indragostiti numai de barbatul alteia.....

io de ce dracu nu iubesc femeie altuia?

in general un barbat vrea ceva al lui....femeiel,se vede ca prefera sa se complaca aiurea...nu vreau sa generalizez dar e kudika plina de asemenea cazuri.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 August 2009 11:56
Foarte corect!!Nimeni nu are dreptul sa judece pe nimeni!!Eu cred ca daca acel barbat avea acasa tot ce isi dorea,nu avea ce sa mai caute in alta parte.Nu incurajez infidelitatea,dar nici nu putem judeca.
catt
Postat pe 18 Septembrie 2009 16:25
De la: ralukama, la data 2009-03-11 23:58:45
De la: , la data 2008-01-25 23:11:49te-ai gandit vreo clipa ce este in sufletul sotie lui? chiar crezi ca ea nu a simtit ca el nu mai este in totalitate al ei? eu am o parere f f f proasta despre asemenea femei.nici nu le mai pot numi femei. SI EU TREC PRINTRO SITUATIE ASEMANATOARE NUMAI CA EU SUNT SOTIA INSELATA IAR EL A SPUS ATUNCI,CAND LAM INTREBAT DE CE A FACUTO A SPUS CA A FOST O AVENTURA ASTA SUNTETI VOI PENTRU BARBATII INSURATI "DOAR O AVENTURA POATE DE O LUNA POATE DE UN AN ,DAR PRINCIPALUL ESTE CA SUNTETI DOAR O AVENTURA"asa ca fa bine si lasal in pace linaga sotia lui si nu mai spera



foarte tare. pai nu ma mir ca reactionezi asa... si ca ai primit raspunsul pe care il meriti. Ce naiba conteaza ca a fost o aventura? tu nu vezi care e problema??? nu aia e de vina ca te-a inselat, ci el e de vina, ca ea nu i-a pus pistolul la cap! Si eu sunt sotie, dar niciodata nu as da vina pe vreo alta daca m-ar insela barbatul! Dar pun pariu ca tie ti-a convenit raspunsul sau, ca te-ai simtit "superioara" amantei, in loc sa te intrebi langa ce fel de barbat traiesti- unul care nu a putut sa si-o tina in pantaloni. Cu ce te incalzeste ca aia a fost sau nu o aventura??? nu tot dracu' ala e, nu tot pe ea o saruta, nu tot cu ea se culca??? Plus ca, desigur, bartabul nu ti-a spus ce i-o fi zis ei...
Ce vreau sa subliniez e ca, femeile care se incurca cu barbati insurati nu sunt neaparat niste proaste... sau niste folosite... nu poti baga pe toata lumea in aceeasi oala... Repet ca sunt, la randul meu, sotie, dar innebunesc cand va aud ca "alea-s aventuri" ... pai atunci, hai sa avem si noi asa "aventuri"!

plus ca, in loc sa le dai sfaturi altor femei cum sa-i lase ele in pace pe "saracii" barbati insurati, pe ei, "victimele"... mai bine ai pune mana pe o carte si ai invata sa scrii corect... asa, ca sa nu o faca vreo "simpla aventura" inaintea ta!
frumos spus...draga sotie inselata ,te-ai gandit ca acea aventura poate dureaza de cativa ani,ca poate in acea relatie exista un copil,ca poate acea "aventura"continua iar el nu a facut altceva decat sa te imbete cu apa rece?Spui cu atata usurinta ca nu conteaza daca e de-o zi,sau de an?Draga mea,aventurile de-o zi se fac la betie,alea de un an se fac pe trezie!
sultanika
Postat pe 12 Octombrie 2010 07:07
De la: scorpio67, la data 2009-08-19 11:10:40
De la: loveisblinde, la data 2009-08-19 11:05:39Eh uite ca eu nu o sa-ti dau dreptate dar nici nu o sa iti dau in cap. Eu zic in felul urmator: daca tu esti ok ca ai o astfel de relatie si nu te afecteaza ca el este casatori, ai dreptul sa te bucuri. Insa din relatia lispesc multe lucruri, cum bine au punctat fetele pe aici pe forum. Deci nu-ti pune problema moralitatii, ca ce e azi imoral peste o suta de ani o sa fie moral sau invers. Dar trebuie sa te gandesti ca nu e usor, iar in astfel de povesti iluziile si sperantele chiar nu sunt binevenite. Sincer, nu este bine deloc sa iubesti un barbat casatorit. Barbatii casatoriti ii poti folosi pentru altceva ;)), pot fi un pilon de care sa te sprijini la nevoie si pe care ii dai la o parte cand gasesti alta craca, fara sa-i ranesti? Plus ca barbatii casatoriti iti pot fi foarte buni prieteni. Nu cred ca ei pleaca de langa nevasta numai si numai pentru sex, ca doar si-au tras-o cu ea inainte sa se casatoreasca. Poate cauta alta atitudine sau o oaza de liniste. Think smart! Nu ma injurati e punctul meu de vedere .. nu neapara moral sau corect. Poate doar egoist .. .


Parca mai vii nitel de acasa.Cu cat gandesti mai mult parca o iei putin pe calea cea buna.Mai cauta si-o sa gasesti aceleasi chestii si la barbati liberi.Eu cunosc unul care este in stare sa ofere orice pentru putina iubire .
Ai pus punctul pe I.Ca sa raspund si cuiva de mai sus,sa stiti ca barbatul casatorit poate fi langa amanta si de sarbatori,si la petreceri si in week-end,de ce nu? Pot merge si la mare cateva zile pe an,si chiar la munte.Acei barbati,in astfel de momente,pentru sotiile lor sunt la un prieten,la servici,la peste,in delegatii...Nu vreau sa aruncati cu oua,dar va spun ca o amanta poate avea parte de lucruri mult mai frumoase decat sotia si de mult mai multa atentie,mai ales ca in relatia lor nu intervine rutina(nu stau toata ziua impreuna),nu sunt discutiile din cauza parintilor,a banilor si a altora care apar de obicei intr-o casnicie.Iar cand barbatul care are o amanta,sta cu sotia din mila,din obligatie(ca au un copil,doi)sau pur si simplu pt ca situatia nu ii permite sa divorteze,atunci amanta primeste mutl mai mult decat va imaginati voi.Pentru ca s-a pierdut din vedere un lucru,destul de important dupa parerea mea.Un barbat casatorit care inseala,sta cu sotia din n motive,cu amanta in schimb sta numai pentru ca vrea,pentru ca o iubeste si pt ca o doreste,si ca sa intelegeti ce spun,face-ti distinctia clara intre amanta,prostituata si femeie de-o noapte.
sultanika
Postat pe 12 Octombrie 2010 07:16
De la: sultanika, la data 2010-10-12 07:16:26
De la: scorpio67, la data 2009-08-19 11:10:40
De la: loveisblinde, la data 2009-08-19 11:05:39Eh uite ca eu nu o sa-ti dau dreptate dar nici nu o sa iti dau in cap. Eu zic in felul urmator: daca tu esti ok ca ai o astfel de relatie si nu te afecteaza ca el este casatori, ai dreptul sa te bucuri. Insa din relatia lispesc multe lucruri, cum bine au punctat fetele pe aici pe forum. Deci nu-ti pune problema moralitatii, ca ce e azi imoral peste o suta de ani o sa fie moral sau invers. Dar trebuie sa te gandesti ca nu e usor, iar in astfel de povesti iluziile si sperantele chiar nu sunt binevenite. Sincer, nu este bine deloc sa iubesti un barbat casatorit. Barbatii casatoriti ii poti folosi pentru altceva ;)), pot fi un pilon de care sa te sprijini la nevoie si pe care ii dai la o parte cand gasesti alta craca, fara sa-i ranesti? Plus ca barbatii casatoriti iti pot fi foarte buni prieteni. Nu cred ca ei pleaca de langa nevasta numai si numai pentru sex, ca doar si-au tras-o cu ea inainte sa se casatoreasca. Poate cauta alta atitudine sau o oaza de liniste. Think smart! Nu ma injurati e punctul meu de vedere .. nu neapara moral sau corect. Poate doar egoist .. .


Parca mai vii nitel de acasa.Cu cat gandesti mai mult parca o iei putin pe calea cea buna.Mai cauta si-o sa gasesti aceleasi chestii si la barbati liberi.Eu cunosc unul care este in stare sa ofere orice pentru putina iubire .
Ai pus punctul pe I.Ca sa raspund si cuiva de mai sus,sa stiti ca barbatul casatorit poate fi langa amanta si de sarbatori,si la petreceri si in week-end,de ce nu? Pot merge si la mare cateva zile pe an,si chiar la munte.Acei barbati,in astfel de momente,pentru sotiile lor sunt la un prieten,la servici,la peste,in delegatii...Nu vreau sa aruncati cu oua,dar va spun ca o amanta poate avea parte de lucruri mult mai frumoase decat sotia si de mult mai multa atentie,mai ales ca in relatia lor nu intervine rutina(nu stau toata ziua impreuna),nu sunt discutiile din cauza parintilor,a banilor si a altora care apar de obicei intr-o casnicie.Iar cand barbatul care are o amanta,sta cu sotia din mila,din obligatie(ca au un copil,doi)sau pur si simplu pt ca situatia nu ii permite sa divorteze,atunci amanta primeste mutl mai mult decat va imaginati voi.Pentru ca s-a pierdut din vedere un lucru,destul de important dupa parerea mea.Un barbat casatorit care inseala,sta cu sotia din n motive,cu amanta in schimb sta numai pentru ca vrea,pentru ca o iubeste si pt ca o doreste,si ca sa intelegeti ce spun,face-ti distinctia clara intre amanta,prostituata si femeie de-o noapte.


Din pacate, viata a dovedit-o, ca si in relatia cu sotia si in cea cu amanta mierea se termina repede si se ajunge tot la rahat.

Postat pe 12 Octombrie 2010 07:21
Doamneee...ce intepata si cu tupeu e fatuca aia. Dar o batuta buna...daca i ai fi dat...nu se satura de barbatul alteia?Este incredibil cum aceste scursuri in ziua de azi au tupeu domne sa se creada si femei demne de a fi respecate cand nu sunt decat niste...Tupeu la putere maxima.
Pune-i in fata usii bagajele si zii sa se care la aia cu uuhh si ahhhh.
Sa le fie rusine...
love_strike
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:30
De la: 6262, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?


IMI PERMIT O SUGESTIE: PUNE-TI TU ORDINE IN GANDURI SI APOI ASIGURATE CA SI EL SIMTE LA FEL...APOI...EVALUATI IMPREUNA SITUATIA SI IN PRIMUL RAND INCEARCA SA FI CORECTA FATA DE TINE SI MAI APOI FATA DE SOTIE....CARE MERITA SI EA LA RADUL EI SA SE SIMTA FERICITA, IMPLINITA SI SA TRAIASCA LA FEL DE INTENS CA SI TINE POVESTI DE DRAGOSTE .
IAR TU PREGATESTE-TE PT CONSECINTELE DECIZIILOR PE CARE LE VEI LUA .VIATA NU ESTE DOAR O ETERNA POVESTE DE DRAGOSTE!
Eli_30
Postat pe 12 Octombrie 2010 18:41
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!
kudika000334
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:53
Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata! [/quote]
kudika000334
Postat pe 12 Octombrie 2010 21:55
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!
[/quote]




... nu mai sintem in epoca sclavagista (!!! profunda constatare) ... dar nici pe PLANETA MAIMUTZELOR ... as intreba-o pe 034 ... poti realiza ce diferentza este sa cresti intr-o familie stabila, unita, cu o mama si o tata fatza de o familie in care mama si tata se cracaneaza pe unde apuca ? ... ... se pare ca nu ai avut o familie care sa iti arate prea multe valori asa ca acum aprobi curvarasia ca modalitate individualista de a trai ...



marco918
Postat pe 12 Octombrie 2010 22:01
De la: marco918, la data 2010-10-12 22:01:54
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!





... nu mai sintem in epoca sclavagista (!!! profunda constatare) ... dar nici pe PLANETA MAIMUTZELOR ... as intreba-o pe 034 ... poti realiza ce diferentza este sa cresti intr-o familie stabila, unita, cu o mama si o tata fatza de o familie in care mama si tata se cracaneaza pe unde apuca ? ... ... se pare ca nu ai avut o familie care sa iti arate prea multe valori asa ca acum aprobi curvarasia ca modalitate individualista de a trai ...



[/quote]

Constatarea e chiar profunda! Chiar nu traim in scalvagism! Este extraordinar sa cresti intr-o familie unita si stabila! Dar te intreb....Daca la un moment dat simti ca nu mai exista atractie pentru cel de langa tine, dar totodata simti ca ai nevoie de iubire si intalnesti persoana cu care poti din nou sa traiesti clipe minunate de fericire, nu e absurd sa-ti reprimi sentimentele pentru prejudecati?!
Nu vorbim aici despre persoane care "se cracaneaza pe unde apuca" (cum spui tu, Marco)! In acest topic este vorba despre iubire , nu despre "curvasarie ca modalitate individualista de a trai"! Nu e o femeie care se culca cu barbati "pe unde apuca", e o femeie care s-a indragostit atat de mult, incat accepta o situatie nefavorabila ei in acest moment!Timpul isi va spune cuvantul! Daca dragostea e cu adevarat mare, lucrurile se vor aranja!
Si pentru ca ti-ai exprimat opinia despre familia mea.....o sa-ti spun ca am peste 20 ani de casnicie, un copil mare, o casnicie care a decurs fara probleme, dar cuprinsa de rutina acum...iar daca sotul meu s-ar indragosti de alta femeie, nu cred c-as putea sa-l tin legat de hartia numita "certificat de casatorie", nu este sclavul meu sau al acestei casnicii, ci un om liber!
kudika000334
Postat pe 13 Octombrie 2010 20:08
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!
[/quote]

NU AM INTENTIA SA POLEMIZEZ PE SUBIECTE ATAT DE DELICATE , PRECUM DRAGOSTEA SI MORALITATEA.FIECARE, EVIDENT ISI TRAIESTE VIATA DUPA PROPRIILE SALE PRINCIPII , ASUPRA CARORA NIMENI NU ARE VOIE SA EMITA JUDECATI DE VALOARE.
EU ,SPER DIN TOT SUFLETUL CA CEA CARE A AVUT NEVOIE DE OPINIA NOASTRA A TUTUROR ,A INTELES CE AM VRUT EU SA ZIC , PT CA INTRADEVAR NU TRIAM IN EPOCA SCALVAGISTA!
IN CE PRIVESTE FERICIREA SAU NEFERICIREA MEA... CAND VOI CONSIDERA CA EA TREBUIE DEZBATUTA ON LINE , AM SA DESCHID UN TOPIC PE ACEASTA TEMA .DEOCAMDATA PREFER SA -MI SPUN OPINIA CUIVA CARE EVIDENT ARE NEVOIE DE OPINII CAT MAI VARIATE PT A PUTEA LUA O DECIZIE.
Eli_30
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:08
De la: kudika000334, la data 2010-10-13 20:08:08
De la: marco918, la data 2010-10-12 22:01:54
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!





... nu mai sintem in epoca sclavagista (!!! profunda constatare) ... dar nici pe PLANETA MAIMUTZELOR ... as intreba-o pe 034 ... poti realiza ce diferentza este sa cresti intr-o familie stabila, unita, cu o mama si o tata fatza de o familie in care mama si tata se cracaneaza pe unde apuca ? ... ... se pare ca nu ai avut o familie care sa iti arate prea multe valori asa ca acum aprobi curvarasia ca modalitate individualista de a trai ...


si ce ai simti daca pleaca la alta.libertate!! ma intreb si eu?



Constatarea e chiar profunda! Chiar nu traim in scalvagism! Este extraordinar sa cresti intr-o familie unita si stabila! Dar te intreb....Daca la un moment dat simti ca nu mai exista atractie pentru cel de langa tine, dar totodata simti ca ai nevoie de iubire si intalnesti persoana cu care poti din nou sa traiesti clipe minunate de fericire, nu e absurd sa-ti reprimi sentimentele pentru prejudecati?!
Nu vorbim aici despre persoane care "se cracaneaza pe unde apuca" (cum spui tu, Marco)! In acest topic este vorba despre iubire , nu despre "curvasarie ca modalitate individualista de a trai"! Nu e o femeie care se culca cu barbati "pe unde apuca", e o femeie care s-a indragostit atat de mult, incat accepta o situatie nefavorabila ei in acest moment!Timpul isi va spune cuvantul! Daca dragostea e cu adevarat mare, lucrurile se vor aranja!
Si pentru ca ti-ai exprimat opinia despre familia mea.....o sa-ti spun ca am peste 20 ani de casnicie, un copil mare, o casnicie care a decurs fara probleme, dar cuprinsa de rutina acum...iar daca sotul meu s-ar indragosti de alta femeie, nu cred c-as putea sa-l tin legat de hartia numita "certificat de casatorie", nu este sclavul meu sau al acestei casnicii, ci un om liber! [/quote]
ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:17
De la: kudika000334, la data 2010-10-13 20:08:08
De la: marco918, la data 2010-10-12 22:01:54
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!





... nu mai sintem in epoca sclavagista (!!! profunda constatare) ... dar nici pe PLANETA MAIMUTZELOR ... as intreba-o pe 034 ... poti realiza ce diferentza este sa cresti intr-o familie stabila, unita, cu o mama si o tata fatza de o familie in care mama si tata se cracaneaza pe unde apuca ? ... ... se pare ca nu ai avut o familie care sa iti arate prea multe valori asa ca acum aprobi curvarasia ca modalitate individualista de a trai ...





Constatarea e chiar profunda! Chiar nu traim in scalvagism! Este extraordinar sa cresti intr-o familie unita si stabila! Dar te intreb....Daca la un moment dat simti ca nu mai exista atractie pentru cel de langa tine, dar totodata simti ca ai nevoie de iubire si intalnesti persoana cu care poti din nou sa traiesti clipe minunate de fericire, nu e absurd sa-ti reprimi sentimentele pentru prejudecati?!
Nu vorbim aici despre persoane care "se cracaneaza pe unde apuca" (cum spui tu, Marco)! In acest topic este vorba despre iubire , nu despre "curvasarie ca modalitate individualista de a trai"! Nu e o femeie care se culca cu barbati "pe unde apuca", e o femeie care s-a indragostit atat de mult, incat accepta o situatie nefavorabila ei in acest moment!Timpul isi va spune cuvantul! Daca dragostea e cu adevarat mare, lucrurile se vor aranja!
Si pentru ca ti-ai exprimat opinia despre familia mea.....o sa-ti spun ca am peste 20 ani de casnicie, un copil mare, o casnicie care a decurs fara probleme, dar cuprinsa de rutina acum...iar daca sotul meu s-ar indragosti de alta femeie, nu cred c-as putea sa-l tin legat de hartia numita "certificat de casatorie", nu este sclavul meu sau al acestei casnicii, ci un om liber! [/quote]
rectific! si ce ai sa simti cand o sa plece la alta ? ma intreb si eu?libertate!!!!!!!!!!!
ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:19
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!
[/quote]

imi place cum gandesti!
vrei sa ne iubim liber deseara, , sa decoperim taramu' fericirii impreuna!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 14 Octombrie 2010 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PSIHOTERAPIE 10 De la: dandanaua_reloaded 16 August 2009 09:42
Dilema unei iubiri 24 De la: kudika031402 1 Iulie 2010 21:08
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
am nevoie de un sfat 22 De la: kudika442318 19 Octombrie 2011 21:05
vrea sa ma paraseasca fiindca sunt bolnava 117 De la: mirunaandreea 14 Aprilie 2013 21:48