Setari Cookie-uri

a iubi o persoana casatorita

Ce e moral a fost si va fi moral cat lumea. Ce e imoral la fel. Moralitatea nu s-a schimbat ci faptul ca noi nu mai tinem cont de moralitate.
I_m_nuts2011
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:05
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-10-14 10:26:47
De la: kudika000334, la data 2010-10-12 21:55:24Ptr Eli_30
Daca ti-e si viata cum e limbajul....atunci nu esti deloc fericita!!
Cea care a deschis topicul chiar e fericita si traieste la maxim! Nu suntem in epoca sclavagista, nu apartinem nimanui, suntem liberi sa iubim si sa fim fericiti in aceasta unica viata!


imi place cum gandesti!
vrei sa ne iubim liber deseara, , sa decoperim taramu' fericirii impreuna!?[/quote]


ALEXA70
Postat pe 14 Octombrie 2010 11:11
A simtit ca nu mai e in totalitate al ei... Confunzi actul de casatorie cu un certificat de proprietate, draga mea! Faptul ca esti ´´sotia´´ lui, asta nu-ti da nici un fel de drepturi asupra lui! Omul e liber sa iubeasca pe cine vrea! Statutul de ´´sotie´´ l-ai dobandit, nu te-ai nascut cu el! La fel de bine poti sa-l si pierzi. In plus, ce femeie e aia care se minte singura si tine legat de ea cu o hartie un barbat care n-o mai iubeste? O RATATA!
mika76
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:47
De la: 6262, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?

pickard
Postat pe 16 Octombrie 2010 20:30
Daca este totul asa frumos, va divorta pt tine si ve-ti trai fericiti pana la adanci batraneti.
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:24
Nu ai cum sa-ti vezi de barbatul tau atata timp cat el nu are ochi pt tine! A avut la inceput, dar dupa ce au trecut anii, au aparut copiii, a cam uitat de existenta ta. Asa ca femeilor, nu mai stati in relatii in care nu sunteti fericite! Cautati-va fericirea in orice parte si cu orice pret. Va pup!
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:28
Ba da, ii dau dreptate!!! Trebuie sa-si caute fericirea. Nu e normal sa stai intr-o relatie, daca nu ti-e bine, doar de dragul copiilor sau doar de dragul relatiei.
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:32
Si atunci de ce nu te-ai despartit de el? E clar ca el e vinovatul si nu ea. Pt ca daca nu era era, se gasea alta, adik daca vrea sa te insele, te va insela, indiferent ca tie iti convine sau nu!!!
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:34
Daca tu ai avut multe momente de singuratate, nu inseamna ca va avea si ea. Eu, de ex., nu am avut asemenea momente, el a renuntat la tot pentru mine si suntem foarte fericiti!
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:37
Atunci barbatul e de vina, pt ca va cauta in continuare!
alina_tm
Postat pe 19 Octombrie 2010 12:40
Cand aud chestii de genu" Nu-i poti poruncii inimii pe cine sa iubeasca bla bla bla da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie care din greseala iese de acolo sii ce sa vezi poc instat se indragosteste de cineva, si upsss ce sa faci, ca a nimerit o persoana casatorita, no asta e, ca eu nu pot sa poruncesc inimii!!!!!!.... da de ratiune nu ati auzit???? pana la a ajunge la sentimente adanci dureaza, creerul nu proceseaza nici o secunda aspectul casatorie!!!! si complicatiile care survin????trebuie pus stop din timp....
Ma mai enerveaza cei care spun" sigur ti-a lipsit ceva acsa" nu te multumeste partenerul cu ceva de ai ajuns sa cauti in alta parte......dupa enspe mi de ani de casatorie imposibil sa mai fie totul perfect.... intelegere deplina, sex salbatic de fiecare data......chiar si in casniciile alea bunee, se asterne linistea... pe unii i-ar multumii linistea asta....dar altii/altele.... vai respectivul respectiva m-a facut sa simt din nou fiori..... motive milioane se gasesc....... scuze de 2 bani... macar aveti curajul sa o spune-ti " mi se rupe de tot , vreau sa mi-o trag" si asta e. Scuzati limbajul
evelyne15
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:44
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita
miss_darine
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:47
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?
BEL_AMY1
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:50
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?


no hai ca ati inteles ce vreau sa spun
evelyne15
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:52
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:52:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?


no hai ca ati inteles ce vreau sa spun

maaa deci cum e ...bine sau nu? de unde iau papagal ?ca tot nu spune nimeni clar.
BEL_AMY1
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:58
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:58:14
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:52:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?


no hai ca ati inteles ce vreau sa spun

maaa deci cum e ...bine sau nu? de unde iau papagal ?ca tot nu spune nimeni clar.


Dumneata fa bine si iubeste-ti sotia in continuare.esti pe drumul cel bun. Papagalul dumitatle e domesticit, si nu zboara aiurea din colivie.
evelyne15
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:03
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 21:03:23
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:58:14
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:52:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?


no hai ca ati inteles ce vreau sa spun

maaa deci cum e ...bine sau nu? de unde iau papagal ?ca tot nu spune nimeni clar.


Dumneata fa bine si iubeste-ti sotia in continuare.esti pe drumul cel bun. Papagalul dumitatle e domesticit, si nu zboara aiurea din colivie.


Ame_ly
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:08
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?

daca n-ai inima sturlubatica...n-ai nevoie de papagali
miss_darine
Postat pe 21 Octombrie 2010 21:17
De la: , la data 2008-01-22 11:12:11Nu conteaza daca esti tanara sau nu, conteaza ce vrei tu de la viata si de la relatia respectiva. Daca el iti raspunde cu aceeasi intensitate nu inseamna ca te iubeste, pentru el sotia lui ramane SOTIA lui si tu esti si vei mereu a doua. Acum depinde si de situatie, poate nu se mai inteleg si intr-un viitor vor divorta, poate au un copil si asta ii tine impreuna...........Dar daca tu vrei sa traiesti si sa ascunzi ce simti.....ma tem ca nu esti chiar asa fericita si implinita.

SUBSCRIU!
Atunci cand trebuie sa-ti ascunzi dragostea, cel putin din punctul meu de vedere, nu gasesc nimic bun in asta.
Cum sa te bagi, sa distrugi intr-un procent mai mic sau mai mare (depinde de caz!) o familie?

Mi s-a intamplat si mie chestia asta... A fost fara stirea mea. Dar atunci cand am aflat, am lasat la o parte toata ''iubirea'', toate planurile si visele, toate declaratiile noastre de dragoste, tot..... Am mers mai departe, cu bune si rele, iar acum cand imi aduc aminte de acel episod din viata mea, zambesc. Ma simt usurata si linistita, cand stiu ca in mainile mele a stat soarta unui cuplu. Iar faptul ca si azi sunt impreuna imi da o satisfactie de nedescris. N-am fost eu ''dezbinatoarea''.
Lisssa
Postat pe 22 Octombrie 2010 08:11
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31Cand aud chestii de genu" Nu-i poti poruncii inimii pe cine sa iubeasca bla bla bla da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie care din greseala iese de acolo sii ce sa vezi poc instat se indragosteste de cineva, si upsss ce sa faci, ca a nimerit o persoana casatorita, no asta e, ca eu nu pot sa poruncesc inimii!!!!!!.... da de ratiune nu ati auzit???? pana la a ajunge la sentimente adanci dureaza, creerul nu proceseaza nici o secunda aspectul casatorie!!!! si complicatiile care survin????trebuie pus stop din timp....
Ma mai enerveaza cei care spun" sigur ti-a lipsit ceva acsa" nu te multumeste partenerul cu ceva de ai ajuns sa cauti in alta parte......dupa enspe mi de ani de casatorie imposibil sa mai fie totul perfect.... intelegere deplina, sex salbatic de fiecare data......chiar si in casniciile alea bunee, se asterne linistea... pe unii i-ar multumii linistea asta....dar altii/altele.... vai respectivul respectiva m-a facut sa simt din nou fiori..... motive milioane se gasesc....... scuze de 2 bani... macar aveti curajul sa o spune-ti " mi se rupe de tot , vreau sa mi-o trag" si asta e. Scuzati limbajul


EU IMI IUBESC SOTUL , DE SI AM FOST TRASA DE URECHI CA NU-S SUFICIENT DE FERICITA SI TARMUL FERICIRI ESTE INTREZIS PT MINE DATORITA FAPTULUI CA NU AM AMANT ....AS VREA TOTUSI SA -MI CUMAPR UN PAPAGAL .MI-SE PARE O "INVESTITIE" MAI SIGURA SI NICI NU -MI DA DURERI DE CAP INUTILE.
Eli_30
Postat pe 23 Octombrie 2010 11:03
De la: , la data 2008-01-25 23:11:49te-ai gandit vreo clipa ce este in sufletul sotie lui? chiar crezi ca ea nu a simtit ca el nu mai este in totalitate al ei? eu am o parere f f f proasta despre asemenea femei.nici nu le mai pot numi femei. SI EU TREC PRINTRO SITUATIE ASEMANATOARE NUMAI CA EU SUNT SOTIA INSELATA IAR EL A SPUS ATUNCI,CAND LAM INTREBAT DE CE A FACUTO A SPUS CA A FOST O AVENTURA ASTA SUNTETI VOI PENTRU BARBATII INSURATI "DOAR O AVENTURA POATE DE O LUNA POATE DE UN AN ,DAR PRINCIPALUL ESTE CA SUNTETI DOAR O AVENTURA"asa ca fa bine si lasal in pace linaga sotia lui si nu mai spera



Parerea mea e ca poate s-a plictisit de tine deaia te insela,si knd lai prins normal k ce putea sa zika saracu de el,decat k a fost o aventura ca sa il ierti;)...si poate tie iti zike ca nu te mai inseala dar poate ca akm te inseala mai cu atentie sa nu iti dai tu seama;)...e normal ca sa te minta ca lui ii place sa aiba si nevasta si amanta in acelasi timp,nevasta ii face treaba prin casa si amanda il satisface asa cum vrea el...asta e parerea mea,voi sotiile sunteti de vina ca nu va tineti barbatii langa voi;)...daca ati avea grija de ei si nu le-ati da prea multa libertatate poate ca nu ar mai proceda asa sa umble cu altele...
kudika323638
Postat pe 27 Octombrie 2010 22:12
`ea uite peste ce minti luminate dau.....aici,astea doua de mai sus ,una cica a inselat-o barba-su si.....SHOCK.....ia zis ca avut ''doar o aventura''saracutu de el....a avut si el o aventuta
Pai ce vroiai sa-ti spuna cucoana,ca s-a indragostit?!?Gandeste nu fi planta!!!
''Nevestica mea,am avut doar o aventura,eu pe tine te iubesc''....o aventura de un an(vad ca ai mentionat)pai aia nu mai e AVENTURA,aia-i deja relatie,aventuri sunt alea de-o noapte,doua,nu ANI!!!Da na,asta e nivelul unora....scuza-ma nu vreaa sa te jignesc,dar se vede dupa cum scrii
aaaa si sa-ti mai spun ceva....nu aia cu care te insela tre`sa se gandeasca la tine,ci bou care ti-a jurat iubire vesnica in fata lui Dumnezeu!!!

ai asta ultima ,nu toti barbatii inseala ca impreuna cu sotia nu pot face anumite lucruri(banuiesc ca te referi la fantezii) si amintec ca nu ma refer la venturi de-o noapte,ci relatii extra 6luni+.........inseala ca au infidelitatea in sange,ca nu-si respecta sotia si cel mai importan ca ele permit asta!!!Vezi cazu`de mai sus......ala o s-o insele toata viata,si daca totusi n-o va face e pt.ca....n-a gasit cu cine,nu ca nu si-ar dorii!!!(deci)nu scuza dorinta!!!

kudika322371
Postat pe 28 Octombrie 2010 00:51
mda...ce pot spune...parintii mei au divortat(eu si fratele meu am avut cel mai mult de suferit din aceasta cauza) din cauza tatalui meu care si-a gasit o amanta mult mai tanara decat el si pana acum ceva timp pe cele care se bagau intr-o casnicie le consideram doar niste curve penale.insa cu timpul mi-am dat seama ca nu este chiar asa si mi-am schimbat parerea radical poate si din cauza ca si eu am patit-o:sa ma indragostesc de un barbat insurat....eu care spuneam ca NICIODATA in viata mea nu o sa intervin intre 2 persoane unite de Dumnezeu orice ar fii na ca mi s-a intamplat...m-am indragostit nebuneste de un EL INSURAT!Nu spun ca fac bine ceea ce fac dar chiar nu-i poti porunci inimii...nu sunt mandra de mine pt ceea ce fac dar nici sa-l las nu pot...in fiecare zi ma gandesc la sotia lui si ma pun in locul ei si stiu ca nu mi-ar pica nici mie bine ca cineva sa intervina intr-o relatie de-a mea...oricum vorba NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA este foarte adevarata...NICIODATA nu ma gandeam ca voi deveni amanta si in acelasi timp sa-l insel pe iubitul meu pe care in urma cu ceva timp il consideram universul meu,singurul om pt care eu traiam ....
SCORPIA24
Postat pe 30 Octombrie 2010 11:29
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 21:03:23
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:58:14
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:52:20
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?


no hai ca ati inteles ce vreau sa spun

maaa deci cum e ...bine sau nu? de unde iau papagal ?ca tot nu spune nimeni clar.


Dumneata fa bine si iubeste-ti sotia in continuare.esti pe drumul cel bun. Papagalul dumitatle e domesticit, si nu zboara aiurea din colivie.

daaamai pot lasa din cind in cind usa la colivie deschisa...poate intra vreo papagalita la el...?
BEL_AMY1
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:01
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 21:17:08
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?

daca n-ai inima sturlubatica...n-ai nevoie de papagali

da inimutza mea e sturlubatica rau da rau de tot...asta inseamna ca trebuie sa-mi iau un stol nu?
BEL_AMY1
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:04
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-02 21:04:15
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 21:17:08
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?

daca n-ai inima sturlubatica...n-ai nevoie de papagali

da inimutza mea e sturlubatica rau da rau de tot...asta inseamna ca trebuie sa-mi iau un stol nu?


Pai ai zis ca o iubesti pe sotia ta??? mai are loc alcineva in colivia papagalului tau, daca e ocupata deja de o doamna papagalita???Sturlubatica nesturlubatica, spatiul nu-ti permite stolu,l nici macar pt o papagalita mica mica amarata nu-i asa?
evelyne15
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:26
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

dar poate e o cucustiuca!
pickard
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:29
De la: evelyne15, la data 2010-11-02 21:26:10
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-11-02 21:04:15
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 21:17:08
De la: alfredodecurtofreco, la data 2010-10-21 20:50:19
doamna eu o iubesc pe nevastamea...care e casatorita...e o problema deci? trebuie sa-mi cumpar si io papagal?

daca n-ai inima sturlubatica...n-ai nevoie de papagali

da inimutza mea e sturlubatica rau da rau de tot...asta inseamna ca trebuie sa-mi iau un stol nu?


Pai ai zis ca o iubesti pe sotia ta??? mai are loc alcineva in colivia papagalului tau, daca e ocupata deja de o doamna papagalita???Sturlubatica nesturlubatica, spatiul nu-ti permite stolu,l nici macar pt o papagalita mica mica amarata nu-i asa?
adica....tre sa fac extindere la colivie...?
doar daca am spatiu excedentar...pot spera...
BEL_AMY1
Postat pe 2 Noiembrie 2010 21:32
De la: 6262, la data 2008-01-21 19:50:02ce este de facut atunci cand esti indragostita de un barbat casatorit dar nu mai esti foarte tanara? ce este de facut daca el iti raspunde iubirii cu o mare intensitate, te simti fericita, implinita, traiesti o poveste incredibil de frumoasa, dar toate acestea trebuiesc ascunse cu grija pentru a nu rani sotia care-si astepata increzatoare sotul acasa?

Eu una, n-as lasa sa se intample asta decat daca as fi in necunostinta de cauza...
Daca s-ar intampla, prin absurd, sa leg o relatie cu un domn casatorit, in clipa in care as afla ca acasa exista cineva care-l asteapta, care-l spala, ii face mancare si are grija de el, in secunda doi as rupe totul... Nu m-as gandi la mine cat m-as gandi la sotia de acasa...
Din pacate, mi-a fost dat sa privesc o asemenea poveste chiar sub nasul meu... iar din toata povestea asta, doar sotia ar avea de suferit daca ''amanta'' n-ar pune capat acestui joc!
Lisssa
Postat pe 11 Noiembrie 2010 07:54
De la: miss_darine, la data 2010-10-21 20:47:10
De la: evelyne15, la data 2010-10-21 20:44:31 da ce inima e ca o pasarica intr-o colivie

io-te nu m-am gandit niciodata la inima mea, ca fiind un papagal sau papagalita

tu te gandesti la inima ca la un organ pe care il donezi cand cazi cu scuterul vezi ca eu am tensiune arteriala da-mi mie inima ta
pickard
Postat pe 11 Noiembrie 2010 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Special pentru ziua indragostitilor ! 45 De la: ipahebirowtnod 8 Februarie 2011 09:59
poti iubi doi barbati de odata? 90 De la: pickard 26 Noiembrie 2010 19:48
am nevoie d un sfat urgent 31 De la: heroes 4 Ianuarie 2010 16:45
Inhibare... 74 De la: Flowers 15 Mai 2011 19:59
tankini...? 7 De la: Barbie30 1 Iulie 2010 18:09