Setari Cookie-uri

Si noi, astea grasute?

Excelenta povestioara .Fetelor, am inceput o dieta si ma simt foarte bine.Imi place pentru ca dureaza 90 de zile, nu e brusca si nu mi se lasa pielea, dar tot m-ar tenta sa iau si niste pastile cu efect bun.Nu puteti sa imi recomandati ceva?
alecsutza5
Postat pe 4 August 2008 10:00
De la: alecsutza5, la data 2008-08-04 10:00:35Excelenta povestioara .Fetelor, am inceput o dieta si ma simt foarte bine.Imi place pentru ca dureaza 90 de zile, nu e brusca si nu mi se lasa pielea, dar tot m-ar tenta sa iau si niste pastile cu efect bun.Nu puteti sa imi recomandati ceva?


Am sa fiu sincera cu tine...pastilele nu-ti fac deloc bine , indiferent de care sunt ele , din contra , ar putea chiar sa-ti faca rau...ramai la dieta...e cel mai bine asa...totusi nu exagera , de la 5 maxim 10 kg sub inaltime e excelent..nu trebuie sa slabesti mai mult...de exemplu la 1.75 e bine sa ai 75 de kg , perfectul absolut fiind undeva la 65..dar nu trebuie sa te obsedeze asta , daca de exemplu ai cum am zis eu la 1.75 ai 75kg e foarte bine..important e saa si mentii dupa ce ai ajuns la greutatea dorita...dar odata ce te vei obisnui cu dieta iti va fi usor...te mai asteptam sa ne spui cum merge
lionsgate
Postat pe 4 August 2008 11:11
sa nu faci prostia sa incerci sa iei pastile.nu sunt bune la nimic ci din contra iti strica stomacul.daca dupa noua dieta nu slabesti iti dau eu una si vei slabi .daca doresti contacteaza-ma.

Postat pe 4 August 2008 12:16
Alexandra,

La varsta ta, vointa si sportul sunt cele care fac minuni.
Si daca nu te astepti sa dai jos zeci de Kg in cateva zile,si daca inveti sa ai rabdare, vei reusi.
Si pana le dai jos, invata ca nu greutatea este totul. Poti fi frumoasa si cu cateva kg in plus.
Ok, toate n-am dori sa fim manechine, dar, nu suntem...Si atunci, ascundem defectele, evidentiem calitatile..si gata...
Cel mai important este sa nu iti faci o obsesie din a slabi!

Bafta!

Iar in privinta hainelor,incearca sa descoperi si alte culori in afara de negru, si altceva in afara de blugi si bluzite mulate.
Sunt atatea materiale care cad frumos, si acopera acele kg in plus...
Doar ca, nu trebuie sa arate ca un sac.
Si eu sunt din provincie, si eu sunt grasuta, si totusi ma imbrac modern! Haine gasesti, trebuie doar sa le cauti!
slyd
Postat pe 4 August 2008 13:23
Multumesc mult pentru sfaturi fetelor.In legatura cu hainele, sa stiti ca nu prea gasesc, acum, mai nou, nici macar la second hand(desi de acolo imi luam de cele mai multe ori.
Oricum crizez destul de mult cand vad ca nu mai slabesc saptamana asta, de exemplu, cum am slabit cealalta saptamana.
alecsutza5
Postat pe 6 August 2008 10:16
eu nu iti recomand medicamentele de slabit pt ca desi slabesti de la ele dupa ce nu mai iei (mai mult de 2-3 luni nu poti sa iei) te ingrasi la loc si poate chiar mai mult. iti spun din experienta, eu de craciun am slabit 10 kg pe care le-am pus inapoi foate repede. acuma am inceput sa merg la sala si la sauna, si in privinta hainelor cauta pe la agresione ( pantaloni si camasi ) si tricouri pe la second . si eu sunt din alba si am aceasi problema ca si tine. pupici si bafta
alicsandra21
Postat pe 6 August 2008 15:02
Multumesc mult pentru sfaturi Alicsandra!!!Nu vrei sa tinem legatura, caci poate ne-am putea intalni si impartasi ideile legate de slabit& Co. Si la care Agresione?Ala din centru, sau ala din cetate?.
alecsutza5
Postat pe 6 August 2008 22:04
salutare fetelor,sa va spun cum am dat de site-ul asta..am scris pe google " cum sa te imbraci daca esti grasutza" si am apasat enter..surpriza .bun referitor la dieta,si eu tin una si desi sunt genul care cedeaza usor,am o aliata(mama)care atunci cand ma vede ca ma abat de la dieta- poate ca si tie ti ar fi mai usor daca ai avea pe cineva care sa te "monitorizeze".mie la 21 de ani imi prinde bine nush daca in alba e takko,in sibiu exista magazinul asta si pentru prima oara am gasit super haine,gasesti ce vrei (marimi pana la 52)si de calitate(eu sunt mai pretentioasa)lucrul cel mai bun e ca nu arati ca o baba imbracata cu ele,sunt chiar ff trendy!am considerat ca e cazul sa dau de stire tuturor persoanelor voluptoase care poate au un drum prin sibiu si vor sa treaca pe la mall!!! asa pastile eu am incercat xenical si singurul dezavantaj e ca sunt ffff scumpe,avantaje sunt mai multe:slabesti repede,nu pierzi din masa musculara si au actiune indelungata chiar daca incetezi sa le mai iei,poti sa mananci normal,pana la 3 mese pe zi!!totusi se elibereaza dupa ce iti faci niste analize,de catre medic..si trebuie neaparat sa faci sport,sa nu se lase pielea pe tine! nu te imbraca in negru..nu te ajuta cu nimic parerea mea ci incearca culori neutre sau daca ai funduletzul mai mare ca mine poarta pantalonasi inchis la culore,eventual de jeansi inchisi cu un tricou mai deschis..doar e vara...spre final,sper ca nu am suparat pe nimeni, peace si nu uitati(cum zicea un fost) NU SUNTEM GRASE CI DOAR VOLUPTOASE!!!

Postat pe 7 August 2008 21:56
De la: , la data 2008-02-01 09:25:16alecsutza..lasa hainele pentru grasute si pune mana slabeste odata.
sunt de aceasi parere
nu sunt nici io model dar nu incerca sa te impaci cu kmele in plus ca nu merge.baga sala,lasa painea si dulciurile,apa cu lamaie la greu,sex cat poti de mult dar fara carne de porc si vei vedea imediat rezultatele.

Postat pe 12 August 2008 21:44
eu am inceput cu ceai antiadipos cu ginseng....sa nu mai beau cafea?
just28
Postat pe 13 August 2008 17:49
De la: halm, la data 2008-08-13 17:49:24eu am inceput cu ceai antiadipos cu ginseng....sa nu mai beau cafea?
SALAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NU CEAIURI!!!!!!!!!!!!!!
SI ERA SA UIT DE MASAJE CA SA FIE PIELEA FRUMOSA SI DACA BAGATI SI CREME ANTICELULITICE SI MAI BINE

Postat pe 14 August 2008 17:46
nu am nici bani si nici timp de sala si oricum l-am cumparat degeaba ceaiul ca oricum uit sa-l beau si acu ca mi-ai zis nici nu il mai beau deloc......mai bine sunt atenta la ce mananc.....mersi
just28
Postat pe 15 August 2008 23:07
Alecsutza, ai sa slabesti, crede-ma, si fara pastile.Esti tinara si ai vointa (nu??????) Renunta (macar pentru 3 luni) la orice produs facut cu faina sau zahar.Foloseste orez fiert doar in apa cu un pic de sare in loc de piine.Ma rog, urmeaza dieta care o ai.Nu slabitul e baiul ca pina la Revelion sunt sigura ca ai sa ai 10 kg in minus.Intrebarea mea este: ce faci cu parul? Te-ai gindit sa ti-l tunzi scurt si sa folosesti gel ca sa-l faci sa arata tinar si nebun? Ce faci cu atitudinea? Esti plina de energie, optimism, jumpy all over, iti sclipesc ochisorii de viata si bucurii? Ca din poza ta nu prea vad asta.Vad o tinara frumusica dar tare deprimata , blazata, plictisita chiar fara chef de dansat o noapte intreaga pe muzica techno.
Si a propos cite kg ai si ce inaltime?
micabis
Postat pe 24 August 2008 00:10
Pentru o piele frumoasa, fara celulita recomandarea mea din suflet e Cellulight de la Elmiplant. Eu am incercat de la super-mediatizatele Avon pana la L'Oreal cu preturi exagerate si pana la urma am descoperit gama Cellulight de la Elmiplant si chiar da roade! Crema pentru masajul anticelulitic cred ca e cea mai importanta si primele rezultate se vad cam intr-o saptamana daca e aplicata in fiecare seara. Oricum, fetelor, crema anticelulitica e "o mica pacaleala" pentru ca nu are efecte de lunga durata si produce schimbari doar in stratul superior al pielii. Cu toate acestea, se vad rezultate: piele mai ferma, efect de coaja de portocala estompat.
julie_lil_dada
Postat pe 27 August 2008 12:09
De la: dana_nana, la data 2008-08-04 12:16:23sa nu faci prostia sa incerci sa iei pastile.nu sunt bune la nimic ci din contra iti strica stomacul.daca dupa noua dieta nu slabesti iti dau eu una si vei slabi .daca doresti contacteaza-ma.


Zimi mie plsss :-*
cristi1
Postat pe 29 August 2008 01:09
BRAVO DE 10000000 DE ORI pt voi toate pentru ca sunteti fete si femei ambitioase foarte bine! Eu una sunt de acord cu voi in aproape tot insa nu sunt in totalitate de acord cu medicamentele pt ca si eu am inceput un dieta de 4 luni cu medicamentul numit ''Reductil''! Mentionez ca dieta mea a inceput in 17 mai 2008 cu 106 kg la 1.66 inaltime si 18 ani! Astzi 1 sept. 2008 am 88 kg! Iau Reductil si slabesc sub supravegherea endocrinologului pt k am probleme si cu menstruatia! De la Reductil simt 3 efecte: sete ingorzitoare,transpiratie si pofta de mancare aproape k e inexistenta(mananc doar la amiaz si un pic la 7 k sa nu mi se faca foame seara)! Micul dejun e rar in vacantza k dorm si nu-l mai iau insa in timpul scolii am ore fixe de masa iar micul dejun il iau d 2 ori la 6:00 dim-knd merg la sc(bol mic cu cereale light cu lapte light,iaurt light sau musli) la ora 11:00-2 mere mari k asa imi plac,la 14:00-un bol mic de supa,sau o salata,sau un cartof fiert cu o rosie,sau pui cu salata de varza si la ora 18:00-cam aceeasi masa k la 14:00 doar ca mai saraca si mai mica! 10 min de exercitii seara inainte de somn! NU mananc:dulciuri,paine,prajeli,unt,margarina,ulei,carne porc,miel,vita,rata,gasca,gaina! NU beau: apa minerala,sucuri,cafea,ceaiuri! Cand vreau sa ma rasfat si sa sar un pic de la dieta mananc(o banana si un strugure sau un covrig)! Fructe mananc fffffff multe momentan sincer va zic am 20 kg de mere acasa-nu duc lipsa! Mai am cate un mic dejun la sc ce e mai asa mai de rasfat: iaurt light cu baton de cereale Fittnes! Insa vara asta nu m-am putut abtine de la 3-4 inghetate pe saptamana si un ice coffe zilnic! E tot ce fac! Insa endocrinologul mi-a spus ca e cam stricta dieta(mentionez ca dieta nu e facuta de doctor ci de mine si stomacul meu)eu am voie sa slabesc doar 2 kg pe luna dar eu slabesc si cate 6-7 kg pe luna si am cate o sapt knd dau si 3 kg si jum! dar nah ce sa fac! Stomacul meu nu mai cere :suc,dulciuri,cartofi pai sau pizza! Acu aceasta dieta este stil de viatza sanatos si nu pot sa slabesc incet pt k dak eu as manca dulciuri si paine atunci stomacul ''ar da de gust'' si nu ma pot opri si ma ingras la loc! Si dak mananc cat de putin din ele ar avea acelasi efect mai ales k am zahrul in sange de 71,2 si normal e intre 70-200 si as putea avea din nou caderilea alea de zahar! Alea le-am avut in prima luna de dieta a fost super greu dar acu e ok si ma simt bine! Reductilul se ia sub supravegherea unui doctor endocrinolog sau nutritionist eu in cele 4 luni lunar am facut analize de ficat,glicemie si colesterol si mi se lua pulsul si tensiunea! Acum sunt programata in decembrie pt ink o serie de analize ! Dieta si tratamentul vor dura 1 an si jum de acum incolo! Am vb cu doctorul si iam zis k la ce greutate ar trebui sa ajung la 65 e bine ca asa scrie pe net pt inaltimea mea (1.66)! Si mi-a zis k voi arata k o mumie pt k masa mea osoasa e destul de mare si greutatea mea ideala ar fi de 70-75 dar eu vreau sa ajung la 65 si dak nu o s arat bine o sa vad eu ce o sa fac! Insa pana la anul in iunie cand voi avea banchetul de a 12 a vreau ca rochia pe care o voi purta sa straluceasca dar vreau k eu sa o fac pe ea sa straluceasca si apoi sa stralucesc eu! Dieta mea poate e exagerata dar mie mi-e usor si na ma simt ok! Am 88 kg pana la 65 mai am 23 de kg e putin foarte putin! Fetelor sincer va doresc sa aveti ambitie mega mare si sper sa va simtiti frumoase si placute,sexy si extravagante in propria piele pt ca pielea voastra e haina in care voi va simtiti cel mai bine! Fetelor va doresc mult mult succes! sa fiti iubite
LadyZuza
Postat pe 1 Septembrie 2008 21:58
bravo contesa_18! eu am fost zilele trecute la nutritionist, mi-a explicat foarte clar cum sta treaba cu mancatul sanatos pe care sa-l transformi intr-un stil de viata sanatos. dar mi-a zis k nu imi da pastile pentru ca nu ajuta foarte mult, adica te ajuta o perioada, iar apoi incetand sa le mai iei o sa incepi sa mananci la fel. cert e ca de 3 zile mananc 3 mese pe zi si 2 gustari cum mi-a spus nutritionistul si beau 2 litri de apa. si sincer ma simt bine si nu imi e foame. in momentul actual am 85 de kg si trebuie sa ajung la 56!!! drum lung, dar cu vointa o sa pot ajunge si acolo. sanatos e sa slabesti 1 kg pe saptamana, dar asta nu inseamna k daca slabesti mai mult pe saptamana nu ai slabit sanatos!
mult succes tututor care se afla in situatia asta!
mymy_shor
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:27
fetelor ceaiu verde nu e bun , si nu este indicat ptr ca ataca foarte mult ficatul
danny22
Postat pe 26 Octombrie 2008 09:12
Draga Monika da ceva sfaturi la toate cele ce se simt un pic plinute,poate ne sunt utile la toate;)Merci
Ele_ely
Postat pe 12 Decembrie 2008 18:18
ceai NATURAVIT.....si crema anticelulitica SUPLIFORM..in combinatie cu o dieta...face minuni...am slabit 12 kg in 3 luni...frumos...si fara sa imi atarne pielea...SUCCES!
Rosen
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:49
In speranta ca nu v-am plictisit cu problema mea, mai fac inca o data apel la ajutorul vostu.
Pentru cei care nu ma cunosc , sau ma cunosc, va fac cunoscuta povestea mea pe scurt!
Ma numesc Calbarau Ana Maria Madalina, am 23 de ani,locuiesc in Rm.Valcea si am o problema de sanatate.In anul 1989 un eveniment nefericit m-a adus la pierderea ambelor picioare,tot de la acea data ma chinui enorm cu procurarea protezelor care ma ajuta sa fac cativa pasi pentru a nu depinde de semeni mei.La ultima verificare ortopedica,mi s-au recomandat 2 proteze cu costuri enorme,pensia de handicap de 271 ron neacoperind nici un sfert din costurile lor (proteza de gamba modulara cu articulatia gleznei mobile si manson de silicon – 7.278,49 ron si proteza de coapsa modulara cu articulatia gleznei mobile, genunchi libera cu vacuum – 7.449,40 ron in total costul protezei fiind de 14.727,89 ron).Am fost prea incercata de umilinta,de frica,de rusinea de a calca pe propiile picioare in noroiul sfidarii si al dezonoarei. Impreuna cu dumneavoastra oameni de suflet, de bine ai planetei sunt convinsa ca voi fi ajutata sa-mi procur cat mai urgent posibil protezele pentru ambele picioare pentru a-mi croi singura carari pe drumul vietii in spatiul nostru social. Solicitarea ajutorului financiar pentru achizitioanarea protezelor, ma poate repune ca persoana in plan social, si va duce direct la imbunatatirea starii handicapului marindu-mi considerabil posibilitatea gasirii unui loc de munca, si deplasarea mea la sediul facultatii pe care o urmez fiind studenta in anul 3, la Univeritatea Spiru Haret, Specializarea Psihologie.In eventualitatea ca doriti sa ma sprijiniti financiar pentru realizarea protezelor, mai jos este numarul de cont in care puteti depune ajutorul dumneavoastra financiar: BANCA: RAIFFEISEN - SUCURSALA: RÂMNICU VÂLCEA TITULAR: ANA MARIA MÃDÃLINA CALBARÃU LEI:RO79RZBR0000060010327337 EURO:RO67RZBR0000060010838258
BCR LEI:RO29RNCB4800000430120001 - sucursala valcea
dragalaspui
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:40
Eu nu sunt in stare sa ma tin de regim ... Mai ales ca sint destul de certata cu mancarea - adica mananc la amiaza un sandvis (de la fast food, ca are de toate: paine, cartofi, varza si piept de pui), si seara mai "bag sub mustatza" o felie de paine cu ceva ... si cam atat! Dar cafeaua de dimineatza e sfanta, si daca sar peste masa de amiaz e sfanta si a doua cafea cu cate o tona de zahar pt. fiecare, deoarece am constatat ca am caderi de glicemie de toata frumusetea ... Dar am descoperit Pomelo! Si cum imi place, iau cate un fruct, si pana nu il termin, nu ma ridic de la masa - si am observat ca am cam dat un pic jos - 2 kg, e drept, dar pt. mine, care dau jos super-greu, e mult! Mai ales in perioada asta, cand am de lucru de am stat si pana la 4 dimineatza cu fundu pe scaun la calculator! Deci, pentru fetele care nu au probleme cu stomacul ... incercati citrice, da' cu masura, ca nu-s super-bune pt. stomac. Eu trebuie sa adaug ca pap pomelo pe post de desert, dupa ce pap ceva seara...
catalinaOlo
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:02
Buna..fetelor.Si eu sunt..complexata de greutatea mea..si de cum arat si tot,si nu sunt exagerata.Asa am fost mereu.La nastere am avut 4 kg 600 si niciodata nu am avut un aspect fizic slabanog.In ultima vreme am inceput sa fiu din ce in ce mai obsedata de fizicul meu si am incercat sa fac dieta cu supa de varza.Am tinut-o o saptamana(mancand doar supa de varza si portocale)iar a 2-a saptamana am inceput sa mananc si carne pe gratar.Am slabit 10 kg in 2 saptamani si observ ca ma mentin.Si nu doar cu supa de varza(seara o ora bicicleta de camera +exercitii la sol cu gantere si abdomene).Stiu ca nu e bine ceea ce fac eu infometandu-ma zilnic.Sunt la liceu si mai am si de invatat si observ ca sunt din ce in ce mai obosita si am o stare de lesin din ce in ce mai des.Trec printr-un chin doar pentru a satisface privirile celorlalti.Eu ma simt bine asa cum sunt dar cand vezi ca toata lumea se ia de tine si-ti arunca niste cuvinte de te fac sa te simti de 2 bani parca nu mai e asa frumos.Sper sa slabesc 30 de kg si am sa fac asta pana in aprilie.Am stat de Craciun cu friptura sub nas si am mancat doar supa de varza.NU dulciuri ,nu sucuri,nu grasimi nu nimic.Foame si sport.
miss_froback
Postat pe 30 Decembrie 2008 00:34
Si stiu ca nu e bine ce fac pentru ca eu practic imi fac rau singura.Mereu mi-am dorit sa fiu slaba,anemica daca s-ar putea. Am si helicobacter pylori bacteria aia nenorocita si uneori fac niste crize de stomac urate de tot.Am facut tratament dar in zadar.
miss_froback
Postat pe 30 Decembrie 2008 00:36
Fetelor,indragostiti-va si ve-ti vedea cum fluturasii din stomac vor lua locul senzatiei de foame.va spun sigur ca functioneaza.Eu intr-o luna si jumatate am dat jos 9 kg,fara sport,fara regim,dorindu-mi sa fiu cat mai frumoasa pt persoana draga.Mananc orice,insa f putin,mai exact ciugulesc.Mentionez ca am incercat si eu fel de fel de diete,de care nu m-am putut tine si nu reuseam sa dau jos deloc.pt mine dragostea a fost un sfetnic bun.Va pup si multa bafta!
geany_9
Postat pe 18 Ianuarie 2009 02:04

Ai incercat o sumedenie de diete de care ori nu te-ai tinut, ori nu au dat rezultate? Nu-i nicio problema, nu te intrista! Exista si pentru tine destule haine si modele pe care le poti purta, esential este sa iti stea bine si sa eviti acele tinute care avantajeaza doar persoanele suple. Deci, poti purta orice in afara de fusta foarte scurta, pantaloni scurti sau pana si topurile care-ti lasa buricul la vedere.

Uita in sifonier hainele largi, cu croiala dreapta, lipsite total de stil si feminitate. Nu iti mai repeta ca nu poti purta haine cu o croiala ce urmareste linia corpului pentru ca esti rotunjoara. Nu este adevarat. Important este sa gasesti masura potrivita si sa imbraci ceea ce iti place, stiind cum sa iti ascunzi defectele. Hainele pot fi largi, dar nu lalai.

Multe magazine au si linii pentru persoanele corpolente care incearca sa acopere cat mai multe stiluri. In primul rand, pentru a arata bine alege-ti materiale si croieli dragute, culori pe gustul tau si accesorii care ti se potrivesc. Pe scurt tot ce-ti trebuie pentru a te simti bine cu formele tale


Cand mergi prin magazine trebuie sa fii cat mai practica, deci alege-ti o tinuta comoda. Pentru a fi pregatita de o dupa-amiaza de shooping ai nevoie de un look citadin, adica unul practic. Imbraca o pereche de pantaloni sport sau niste jeansi drepti. Sunt buni si pantalonii din in sau cei din tercot cu buzunare. Cand iti cumperi pantalonii, ai grija sa fie cu talia normala. In niciun caz, joasa. Nici cea inalta nu este indicata, fiind destinata persoanelor cu talia ingusta.

Poti alege o bluza dintr-un material fluid sau un tricou. Daca este racoare alege un trench cu croiala dreapta, largut si lejer. Evita jachetele cu cordon in talie si prefera-le pe cele mai lungute si mai largi, asemanatoare unei camasi. Pentru cumparaturi trebuie sa ai incaltari cat mai comode, asa ca evita tocurile. In functie de pantaloni, incalta o pereche de balerini sau una de tenisi. Ti se potriveste o geanta mai sport si mai mare

Si eu am fost grasa .....am avut 97 kg acum am 60kg ...


Daca vrei sa vb adresa mea marcela3920000


succes Marcela te astept
marcela392000
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:11
Buna Alexandra. Ma numesc Cristina si sint din Iasi. Ma confrunt si eu cu aceeasi problema ca a ta. Din vara anului trecut am inceput un tratament cu acupunctura - 10 sedinte - care mi-au ajutat foarte mult. Pe linga sedintele de acupunctura facute de un medic cu experienta -dr. IULIA POSTOLACHI-am baut si un ceai de la firma TIANSHI. In cele 10 zile de acupunctura am slabit 7 kg si am inceput sa ma simt mai bine, sa am incredere in mine si sa continui sa tin un regim de viata sanatos. Regimul de viata consta in: 3 mese principale si 2 secundare, totul gatit dietetic ( fiert sau cuptor ), fara sucuri, dulciuri din abundenta ( doar ciocolata neagra ), alcool, prajeli, sosuri...Piine doar 3 felii pe zi si neagra ( alba sub nici o forma ), fructe si legume crude sau fierte ( legumele )...La inceput poate o sa ti se para greu, dar te obisnuiesti. Dupa o saptamina ai sa vezi ca ai sa te minunezi. Daca vrei mai multe amanunte despre terapia SU JOK, despre acupunctura si orice alta intrebare, te rog sa-mi scrii pe adresa de e-mail:brsc_cristina@yahoo.com.
P.S. D-na dr. IULIA POSTOLACHI merge si in tara pentru diagnosticare, tratament si cursuri.
Pe oricine intereseaza stau la dispozitie cu toate informatiile legate de aceasta terapie si nu numai.
Cu drag, Cristina
brsc_cristina
Postat pe 18 Ianuarie 2009 10:09
Draga Alex, eu sunt tot Alex (ti-am trimis un mesaj acum cateva zile). Ai dreptate in Romania hainele la pret acceptabil sunt facute pa masuri de manechine. Desi pot marimea 42 intotdeauna am avut probleme in a-mi gasi pantaloni pt ca am forma de para cu solduri mici dar coapse mai plinute- trebuia sa imi cumpar pantaloni o marime mai mare si sa ii ajustez la talie si solduri. De cand locuiesc in Anglia nu mai am problema aceasta- marimea medie aici e cu 2 masuri mai mare decat marimea mea adica 46, gasesti haine pana la 54 cel putin si oricum hainele sunt mai ieftine fata de salariu (gasesti blugi incepand de la £6 (aproximativ 30ron), calitatea hainelor e mult mai buna decat la noi chiar si in magazinele ieftine. Intodeauna am fost complexata de faptul ca port marime mare la sutien (70E), am dosul mai plinut si port marimea 40 la pantofi, toate astea pt ca nu mi le gaseam cu usurinta. Cred ca fiecare trebuie sa invete sa se accepte asa cum e, sa aiba incredere in sine purtand haine care te avantajeaza. Nu putem avea toate masuri de model pt ca fiecare e unic atat mental cat si fizic. Iar atunci cand kilogramele in plus dauneaza sanatatii trebuie facut ceva, dar nu aspira sa ai masurile unui model ci sa sa te simti bine in pielea ta si sa fii sanatoasa. Succes! Alex x
monik_988
Postat pe 18 Ianuarie 2009 14:30
De la: geany_9, la data 2009-01-18 02:04:08Fetelor,indragostiti-va si ve-ti vedea cum fluturasii din stomac vor lua locul senzatiei de foame.va spun sigur ca functioneaza.Eu intr-o luna si jumatate am dat jos 9 kg,fara sport,fara regim,dorindu-mi sa fiu cat mai frumoasa pt persoana draga.Mananc orice,insa f putin,mai exact ciugulesc.Mentionez ca am incercat si eu fel de fel de diete,de care nu m-am putut tine si nu reuseam sa dau jos deloc.pt mine dragostea a fost un sfetnic bun.Va pup si multa bafta!
...ai dreptateeeeee
Rosen
Postat pe 19 Ianuarie 2009 00:05
De la: dorais, la data 2009-01-19 00:05:35
De la: geany_9, la data 2009-01-18 02:04:08Fetelor,indragostiti-va si ve-ti vedea cum fluturasii din stomac vor lua locul senzatiei de foame.va spun sigur ca functioneaza.Eu intr-o luna si jumatate am dat jos 9 kg,fara sport,fara regim,dorindu-mi sa fiu cat mai frumoasa pt persoana draga.Mananc orice,insa f putin,mai exact ciugulesc.Mentionez ca am incercat si eu fel de fel de diete,de care nu m-am putut tine si nu reuseam sa dau jos deloc.pt mine dragostea a fost un sfetnic bun.Va pup si multa bafta!
...ai dreptateeeeee
MERCI FRUMOS!!!
geany_9
Postat pe 19 Ianuarie 2009 00:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu berbec el pesti 20 De la: frosi_ssimonica 6 Octombrie 2009 12:25
Mi-ati putea recomanda o tinuta pentru cununia civila? 17 De la: carla_cra 31 Martie 2010 21:22
amanta indurerata 60 De la: laramira 18 Ianuarie 2010 09:57
vreau un sfat va rog 8 De la: kudika094290 18 Mai 2010 13:24
Fata leu si baiatul scorpion 2 De la: crysa_tm 16 Iulie 2010 09:51