Setari Cookie-uri

Si noi, astea grasute?

Sezonul asta in moda, din fericire, sunt mai multe tendinte si o paleta chiar larga de culori, deci s-ar parea ca avem de unde alege
(scoateti eventualele spatii libere ce pot aparea in link):

http://www.verze.ro/Moda-si-Frumusete/Moda-femei/tendinte-moda-toamna-iarna-2010-2011.html
peppermint
Postat pe 26 Octombrie 2010 18:40
Vine revelionul si kilogramele in plus ma impiedica sa imi iau haine " la moda" .....Exista vreo solutie sa fiu eleganta , dar si sa fiu imbracata cu bun gust fara a fi hidoasa?
adana93
Postat pe 25 Decembrie 2010 23:32
De la: adana93, la data 2010-12-25 23:32:36Vine revelionul si kilogramele in plus ma impiedica sa imi iau haine " la moda" .....Exista vreo solutie sa fiu eleganta , dar si sa fiu imbracata cu bun gust fara a fi hidoasa?


Da, exista!
Tunicile cu un ciorap mai grosut si un toc.
Pantalonii negri cu talie mai inalta ( sa nu fii nevoita sa tot tragi de ei pt. burticica) cu o bluza neagra de dantela, sau chiar rosie ( dantela in fata), cu un pantof cu toc.
Rochitele care-s croi drept, partea de jos, neagra, partea de sus o combinatie de negru cu alta culoare, care-ti place tie si-ti sta bine, la fel cu un toc.
Am o amica care-i grasuta si se imbraca sik, NU e " hidoasa".( ea foloseste atunci cand se imbraca mai " fitos" o burtiera, sau asa ceva.
stem_29
Postat pe 26 Decembrie 2010 02:25
Mai Alexandra, de ce iti faci tu probleme, stii ce se spune? The Beauty Is In The Eye Of The Beholder.
Iti zic mai multe si sunt sigur k ai sa-ti schimbi parerea despre viata ta. Dar, numai la o cafea.
kudika377277
Postat pe 18 Martie 2011 16:41
Sfatul meu este sa cumperi haine negre si sa le imbogatesti dupa stilul tau cu masina de cusut sau daca nai cu mana dar le mai poti impodobi si desenandu-le cu marcaru sau depinde cauti si tu pe net cum poti sa le aranjezi pe stilul tau nu stiu daca iti foloseste dar incearca
kudika_10696
Postat pe 26 Iunie 2012 20:54
buna alexandra ... si eu sunt o persoana grasuta si am cateva kg in plus ... nu ar trebui sa te deranjeze chestia asta ....bine k nu ne nici sanatos ... dak u nu te simti bine in pielea ta poti sa faci ceva ... tine un regim ... nu foarte drastic tine un regim disociat ..si eu am tinut un regim si am slabit foarte mult dar mi-a lipsit ambitia sa il tin pana la sfarsit . iti trebuie ambitie foarte multa si o motivatie . iti dau exemplu de un regim disociat . in prima saptamana : 3 zile mananci numai : castraveti , rodie , varza , salata verde , si 200gr de fructe (pana in ora 16) , o lingura de ulei pe zii (in salata) , in urmatoarele zile adaugi si rosii , un ou dimineata fiert si stelute de branza (fara multe grasimi )200gr , a 2 saptamana - tot ce ai manacat in prima saptamana , in a 3 saptamana mananci numai peste fiert , in a 4 saptamana ce ai manacat in a 2 saptamana , in a 5 saptamana primele 4 zile rosii , castraveti , varza , salata , o lingura de ulei , ardei , rodii , 200gr fructe , si in ultimele 3 zile ai voie pui la gratar , simplu fara salata(dimineata poti manca un ou si branzica si apoi numai si numai pui ) eu am slabit 15 kg . fara nici un fel de efort depus .
ionascu_georgiana
Postat pe 21 Septembrie 2012 21:51
De la: ionascu_georgiana, la data 2012-09-21 21:51:42buna alexandra ... si eu sunt o persoana grasuta si am cateva kg in plus ... nu ar trebui sa te deranjeze chestia asta ....bine k nu ne nici sanatos ... dak u nu te simti bine in pielea ta poti sa faci ceva ... tine un regim ... nu foarte drastic tine un regim disociat ..si eu am tinut un regim si am slabit foarte mult dar mi-a lipsit ambitia sa il tin pana la sfarsit . iti trebuie ambitie foarte multa si o motivatie . iti dau exemplu de un regim disociat . in prima saptamana : 3 zile mananci numai : castraveti , rodie , varza , salata verde , si 200gr de fructe (pana in ora 16) , o lingura de ulei pe zii (in salata) , in urmatoarele zile adaugi si rosii , un ou dimineata fiert si stelute de branza (fara multe grasimi )200gr , a 2 saptamana - tot ce ai manacat in prima saptamana , in a 3 saptamana mananci numai peste fiert , in a 4 saptamana ce ai manacat in a 2 saptamana , in a 5 saptamana primele 4 zile rosii , castraveti , varza , salata , o lingura de ulei , ardei , rodii , 200gr fructe , si in ultimele 3 zile ai voie pui la gratar , simplu fara salata(dimineata poti manca un ou si branzica si apoi numai si numai pui ) eu am slabit 15 kg . fara nici un fel de efort depus .



Daca depuneai si efort, era OK...asa te-ai flescait si te-ai umplut de celulita...
kudika226898
Postat pe 22 Septembrie 2012 23:00
Buna fetelor! Am nevoie de ajutorul vostruu Si anume de un LIKE pe facebook pe pagina gentuim.ro
sau http://www.facebook.com/pages/Gentuimro/449078745154471
Mentionez ca pagina este in constructie, dar ca rasplata cand se va realiza tombola de craciun veti fi automat inscrise:d
Multumesc
kudika_22169
Postat pe 29 Noiembrie 2012 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajuta-ma shi vei castiga shi tu shi eu ! 1 De la: iuly008 3 Februarie 2010 21:59
Vise 31 De la: mahy33 6 Mai 2010 19:04
am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!! 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 23:33
sintem compatibili 24 De la: sanda192006@yahoo.com 18 Martie 2009 14:17
magazine on-line 3 De la: larase 3 Octombrie 2014 13:02