Setari Cookie-uri

avortul.care ar fi decizia ta?

.... e incredibil cit de repede ai fost ''educata'', cit de repede ti s-a spalat creierul, sa stii de ce trebuie sa faci avort cind nu te-ai confruntat niciodata cu astfel de situatii ... si de ce NIMENI nu ti-a explicat ce trebuie sa faci, fara sa faci compromisuri si sa te lasi calcata in picioare de altii, ca sa nu fii OBLIGATA sa faci avort ...

... tu inca nu intelegi ca de fapt esti OBLIGATA ... fara principiii, fara valori, fara morala, tu vei fi OBLIGATA sa faci avort ... incearca sa te opui ... si vei vedea atitudinea REALA a parintilor tai, a prietenului (care ar fi trebuit sa iti fie sot de fapt dar curvarasia e deghizata sub sloganuri gen - traieste-ti viata) tau, a parintilor lui ... tu vei fi un NIMENI ... te vor coplesi cu acuze, aluzii ... ca multe altele iti vei dori sa dispari decit sa incerci sa fii OM ... traiesti in romania iar PRIMITIVISMUL, INAPOIEREA si IGNORANTA sint lucruri normale ... gunoiul este ascuns sub pres intotdeauna ...
...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 00:35
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:27:43
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:10:07
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:02:56
booooriiiiiiinggggggg....apropo, nu-mi spune tu mie ce e in familia mea clar? si la gandirea ta atunci mi-e sincer mila de fetele tale cu un astfel de tata. revin la ce am spus mai sus, mai bine du-te si ai grija de familia ta si nu mai debita tampenii pe aici ca ti-ai demonstrat destul 'inteligenta'




... dar tu ai putea spune ceva ... orice ... cu o anumita logica si un minim de bun-simt ... am observat ca femeile care s-au scobit de multe ori NU AU ARGUMENTE logice ... ceva bilbieli de prost gust gen - eram saraca 9automat te gindesti ca acum e bogata), nemaritata (deci s-a si maritat pina la urma), nu ma ajuta nimeni (nici nu a incercat), ... si alte prostioare simple care contrasteaza cu pretentiile pe care le au de la altii ...
... vreau sa vad o tinara care spune ceva GINDIT ... chiar te rog ... da-mi o singura explicatie REALA ... poti ? ...
... apropo ... nu le duce grija fetelor mele ... ele mai au si niste frati ... cu sau fara mine, nu vor fi singure ... asa ca mai bine ti-ai face griji pentru tine ... e cam greu sa ramii singurica la un moment dat ... iar prietenii vin si se duc ... uneori si sotii ... mai ales acum cind primeaza doar sexul si banii ...


ce sa-ti spun tie in special ceva logic cand aberezi aiurea fara o noima? ca cele care fac avort sunt goale pe dinauntru si uscate si alte aberatii asemenea ca sincer nu am stat sa-ti citesc toate aiurelile ca nu am avut puterea. Cu ce drept le faci tu asa pe femeile alea, cu ce drept le judeci tu, le cunosti personal sa te apuci sa le faci asa, ti-au gresit cu ceva, au omorat copilul tau? du-te dom'le si ia-te de mana cu cealalta justitiara si faceti voi un lucru bun daca celelalte sunt criminale si altele debitate de voi. judecati-va pe voi in primul rand si apoi mai discutam, pe restul le va judeca Dumnezeu cand va fi cazul, nu le judeci tu si nimeni altcineva ca n-aveti niciun drept.




... ESTI SLABAAAAAAA ... ce mai stiti in afara de - pe mine ma judeca d-zeu ... ... altceva mai concret nu stii ... POCAITA DE CARTON ... ii acuzati pe altii de ''extremism religios'' iar voi va stergeti constiinta PRIMITIVA cu o simpla fraza ... pe mine ma judeca d-zeu ... ... ''CRESTINE'' DE PASTE SI DE CRACIUN ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI FACE AVORT ? ... PENTRU CARE AI RENUNTA LA PROPRIUL COPIL ? ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI ACCEPTA SA TE SCHILODESTI SINGURA ? ... DE BUNA VOIE ? ... in fond orice avort e o operatie cu posibile grave implicatii viitoare asupra sanatatii tale ... ce motiv cutremurator ai ca sa accepti asa ceva si sa iti extermini propriul copil ...

... chiar vreau sa aud ... ar fi de preferat sa incetezi cu injuriile ... incearca sa te concentrezi ... renunta la mahalagisme ... inteleg ca sint ultima masura dar comporta-te ca un om matur ... EXPLICA-NE LOGICA ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 00:40
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:35:34.... e incredibil cit de repede ai fost ''educata'', cit de repede ti s-a spalat creierul, sa stii de ce trebuie sa faci avort cind nu te-ai confruntat niciodata cu astfel de situatii ... si de ce NIMENI nu ti-a explicat ce trebuie sa faci, fara sa faci compromisuri si sa te lasi calcata in picioare de altii, ca sa nu fii OBLIGATA sa faci avort ...

... tu inca nu intelegi ca de fapt esti OBLIGATA ... fara principiii, fara valori, fara morala, tu vei fi OBLIGATA sa faci avort ... incearca sa te opui ... si vei vedea atitudinea REALA a parintilor tai, a prietenului (care ar fi trebuit sa iti fie sot de fapt dar curvarasia e deghizata sub sloganuri gen - traieste-ti viata) tau, a parintilor lui ... tu vei fi un NIMENI ... te vor coplesi cu acuze, aluzii ... ca multe altele iti vei dori sa dispari decit sa incerci sa fii OM ... traiesti in romania iar PRIMITIVISMUL, INAPOIEREA si IGNORANTA sint lucruri normale ... gunoiul este ascuns sub pres intotdeauna ...
...


cu ce drept iti dai tu cu parerea despre viata mea, despre educatia care am primit-o eu, despre parintii si prietenii mei? uimeste-ma cine iti da tie dreptul asta. am 20 de ani educatie sexuala am destula incat sa ma protejez daca e cazul, daca se intampla sa raman insarcinata NU MA OBLIGA ABSOLUT NIMENI sa fac ceea ce nu vreau, adica sa fac avort sau sa tin copilul pentru ca nimeni in afara de mine nu poate sa decida acest lucru. am principiile, morala si valorile mele pe care nimeni nu le va putea schimba fie ei parintii, prietenul sau prietenii, deci "curvasaraia" cum ii zici tu deghizata sub sloganuri este pentru oameni slabi. asa ca te rog fa bine si nu-ti mai da cu parerea despre mine sau viata mea pentru ca nu ma cunosti si iar incepi sa vorbesti prostii.
ScorpiutsA
Postat pe 5 Iunie 2009 00:51
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:40:20
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:27:43
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:10:07
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:02:56
booooriiiiiiinggggggg....apropo, nu-mi spune tu mie ce e in familia mea clar? si la gandirea ta atunci mi-e sincer mila de fetele tale cu un astfel de tata. revin la ce am spus mai sus, mai bine du-te si ai grija de familia ta si nu mai debita tampenii pe aici ca ti-ai demonstrat destul 'inteligenta'




... dar tu ai putea spune ceva ... orice ... cu o anumita logica si un minim de bun-simt ... am observat ca femeile care s-au scobit de multe ori NU AU ARGUMENTE logice ... ceva bilbieli de prost gust gen - eram saraca 9automat te gindesti ca acum e bogata), nemaritata (deci s-a si maritat pina la urma), nu ma ajuta nimeni (nici nu a incercat), ... si alte prostioare simple care contrasteaza cu pretentiile pe care le au de la altii ...
... vreau sa vad o tinara care spune ceva GINDIT ... chiar te rog ... da-mi o singura explicatie REALA ... poti ? ...
... apropo ... nu le duce grija fetelor mele ... ele mai au si niste frati ... cu sau fara mine, nu vor fi singure ... asa ca mai bine ti-ai face griji pentru tine ... e cam greu sa ramii singurica la un moment dat ... iar prietenii vin si se duc ... uneori si sotii ... mai ales acum cind primeaza doar sexul si banii ...


ce sa-ti spun tie in special ceva logic cand aberezi aiurea fara o noima? ca cele care fac avort sunt goale pe dinauntru si uscate si alte aberatii asemenea ca sincer nu am stat sa-ti citesc toate aiurelile ca nu am avut puterea. Cu ce drept le faci tu asa pe femeile alea, cu ce drept le judeci tu, le cunosti personal sa te apuci sa le faci asa, ti-au gresit cu ceva, au omorat copilul tau? du-te dom'le si ia-te de mana cu cealalta justitiara si faceti voi un lucru bun daca celelalte sunt criminale si altele debitate de voi. judecati-va pe voi in primul rand si apoi mai discutam, pe restul le va judeca Dumnezeu cand va fi cazul, nu le judeci tu si nimeni altcineva ca n-aveti niciun drept.




... ESTI SLABAAAAAAA ... ce mai stiti in afara de - pe mine ma judeca d-zeu ... ... altceva mai concret nu stii ... POCAITA DE CARTON ... ii acuzati pe altii de ''extremism religios'' iar voi va stergeti constiinta PRIMITIVA cu o simpla fraza ... pe mine ma judeca d-zeu ... ... ''CRESTINE'' DE PASTE SI DE CRACIUN ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI FACE AVORT ? ... PENTRU CARE AI RENUNTA LA PROPRIUL COPIL ? ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI ACCEPTA SA TE SCHILODESTI SINGURA ? ... DE BUNA VOIE ? ... in fond orice avort e o operatie cu posibile grave implicatii viitoare asupra sanatatii tale ... ce motiv cutremurator ai ca sa accepti asa ceva si sa iti extermini propriul copil ...

... chiar vreau sa aud ... ar fi de preferat sa incetezi cu injuriile ... incearca sa te concentrezi ... renunta la mahalagisme ... inteleg ca sint ultima masura dar comporta-te ca un om matur ... EXPLICA-NE LOGICA ...


incepi sa intreci masura urat de tot si mai devii si nesimtit. in primul rand nu am ce sa-ti explic tie si in al 2-lea rand cine a spus ca as accepta sa fac avort?arata-mi si mie unde am spus asa ceva. am spus ca absolut nimeni nu are dreptul sa judece pe altcineva. citeste si tu mai bine pe forum si ai sa vezi ca unele doamne de pe aici pur si simplu nu au avut de ales....ori era sarcina toxica si ameninta viata copilului cat si a mamei, ori aveau malformatii grave copii si sarcina nu putea fi dusa pana la termen, ori din cauza acestor malformatii copilul era osandit pt toata viata. mai citeste si tu articole si tratate medicale despre astfel de cazuri si nu te mai da rotund pe aici ca nu ai cu ce.
injurii deocamdata nu ti-am adresat si nici nu m-am comportat ca o mahalagioaca....dar poate nu sti ce inseamna. asculta-ti sfatul si comporta-te tu ca un om matur si nu mai incerca sa-ti impui mentalitatea comunista ca nu vei avea succes
ScorpiutsA
Postat pe 5 Iunie 2009 00:59
... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 00:59
Eu chiar nu inteleg ce raspuns astepti, de fapt.... Logica celei care face un avort?? Un motiv real??
Mai simplu, logic si mai real decat faptul ca NU ISI DORESTE SA ADUCA PE LUME ACEL COPIL.. ar mai exista altceva? Le poti numi cum iti vine la gura, le poti arata cu degetul si, eventual, insemna cu fierul rosu pe brat... ca sa stie toata lumea ce au facut... DAR.. cu siguranta nu le poti obliga sa faca ceea ce nu isi doresc. Vorbesc strict de femeia care face avort voluntar.....
Si nu e vorba de societatea romaneasca "bolnava"... E vorba de fiecare femeie in parte, din orice colt de lume. Aminteste-ti ca inainte de 89. isi riscau propria viata pentru ca NU DOREAU acel copil.
Eu stiu ca tu, eu. noi toate avem dreptul sa dispunem de trupul nostru si, implicit.. de ceea ce se intampla in el. Si nu ar trebui sa uiti ca, desi suntem femei toate, nu este obligatoriu sa fim si mame.
Chiar nu intelegeti ca suntem diferiti, ca gandim diferit si ca avem reactii absolut diferite.. ?!
rashela
Postat pe 5 Iunie 2009 01:01
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


Dupa cunostintele mele.. un copil il faci cu ajutorul "muhaielei" de sot. Nu crezi ca este la fel de culpabil in cazul unui avort?
rashela
Postat pe 5 Iunie 2009 01:05
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:59:47
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:40:20
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:27:43
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:10:07
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 00:02:56
booooriiiiiiinggggggg....apropo, nu-mi spune tu mie ce e in familia mea clar? si la gandirea ta atunci mi-e sincer mila de fetele tale cu un astfel de tata. revin la ce am spus mai sus, mai bine du-te si ai grija de familia ta si nu mai debita tampenii pe aici ca ti-ai demonstrat destul 'inteligenta'




... dar tu ai putea spune ceva ... orice ... cu o anumita logica si un minim de bun-simt ... am observat ca femeile care s-au scobit de multe ori NU AU ARGUMENTE logice ... ceva bilbieli de prost gust gen - eram saraca 9automat te gindesti ca acum e bogata), nemaritata (deci s-a si maritat pina la urma), nu ma ajuta nimeni (nici nu a incercat), ... si alte prostioare simple care contrasteaza cu pretentiile pe care le au de la altii ...
... vreau sa vad o tinara care spune ceva GINDIT ... chiar te rog ... da-mi o singura explicatie REALA ... poti ? ...
... apropo ... nu le duce grija fetelor mele ... ele mai au si niste frati ... cu sau fara mine, nu vor fi singure ... asa ca mai bine ti-ai face griji pentru tine ... e cam greu sa ramii singurica la un moment dat ... iar prietenii vin si se duc ... uneori si sotii ... mai ales acum cind primeaza doar sexul si banii ...


ce sa-ti spun tie in special ceva logic cand aberezi aiurea fara o noima? ca cele care fac avort sunt goale pe dinauntru si uscate si alte aberatii asemenea ca sincer nu am stat sa-ti citesc toate aiurelile ca nu am avut puterea. Cu ce drept le faci tu asa pe femeile alea, cu ce drept le judeci tu, le cunosti personal sa te apuci sa le faci asa, ti-au gresit cu ceva, au omorat copilul tau? du-te dom'le si ia-te de mana cu cealalta justitiara si faceti voi un lucru bun daca celelalte sunt criminale si altele debitate de voi. judecati-va pe voi in primul rand si apoi mai discutam, pe restul le va judeca Dumnezeu cand va fi cazul, nu le judeci tu si nimeni altcineva ca n-aveti niciun drept.




... ESTI SLABAAAAAAA ... ce mai stiti in afara de - pe mine ma judeca d-zeu ... ... altceva mai concret nu stii ... POCAITA DE CARTON ... ii acuzati pe altii de ''extremism religios'' iar voi va stergeti constiinta PRIMITIVA cu o simpla fraza ... pe mine ma judeca d-zeu ... ... ''CRESTINE'' DE PASTE SI DE CRACIUN ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI FACE AVORT ? ... PENTRU CARE AI RENUNTA LA PROPRIUL COPIL ? ...

... spune un motiv REAL ... PENTRU CARE AI ACCEPTA SA TE SCHILODESTI SINGURA ? ... DE BUNA VOIE ? ... in fond orice avort e o operatie cu posibile grave implicatii viitoare asupra sanatatii tale ... ce motiv cutremurator ai ca sa accepti asa ceva si sa iti extermini propriul copil ...

... chiar vreau sa aud ... ar fi de preferat sa incetezi cu injuriile ... incearca sa te concentrezi ... renunta la mahalagisme ... inteleg ca sint ultima masura dar comporta-te ca un om matur ... EXPLICA-NE LOGICA ...


incepi sa intreci masura urat de tot si mai devii si nesimtit. in primul rand nu am ce sa-ti explic tie si in al 2-lea rand cine a spus ca as accepta sa fac avort?arata-mi si mie unde am spus asa ceva. am spus ca absolut nimeni nu are dreptul sa judece pe altcineva. citeste si tu mai bine pe forum si ai sa vezi ca unele doamne de pe aici pur si simplu nu au avut de ales....ori era sarcina toxica si ameninta viata copilului cat si a mamei, ori aveau malformatii grave copii si sarcina nu putea fi dusa pana la termen, ori din cauza acestor malformatii copilul era osandit pt toata viata. mai citeste si tu articole si tratate medicale despre astfel de cazuri si nu te mai da rotund pe aici ca nu ai cu ce.
injurii deocamdata nu ti-am adresat si nici nu m-am comportat ca o mahalagioaca....dar poate nu sti ce inseamna. asculta-ti sfatul si comporta-te tu ca un om matur si nu mai incerca sa-ti impui mentalitatea comunista ca nu vei avea succes




... ... esti NAIVA sau SLABUTZAAAA ... sarcina toxica ... ... 0.001% ... malformatii grave ... ... o singura malformatie este intradevar grava si PREDICTIBILA ... si apare odata la 2 milioane de cazuri ... fetitza, intelegi ca doctorii din romania sau DEPROFESIONALIZAT ??? ... tu nu te uiti in jurul tau !!! ... e mai simplu si mai BANOS sa spuna orice prostie, si gata avortul ...
... AVORTUIRLE DE TIPUL PE CARE LE SPUI TU SE FAC IN SPITAL DUPA CONSULTARI AMANUNTITE ... NU SE FAC IN TOATE CABINETELE OBSCURE ... DE CE EXISTA DE 10 ORI MAI MULTE CABINETE DE AVORTURI DECIT MATERNITATI ??? ... chiar traiesti pe luna ??? ... probabilitatea de a naste copii malformati creste cu cit faci mai multe avorturi ... multe femei PRIMITIVE devin sterile sau cu RH negativ dupa primul avort ... sinteti mintite si folosite ... asta nu vreti sa intelegeti ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:09
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


hai ca deja esti nesimtit din cale-afara, nu mai ai argumente si gata te apuci de balacarit si de mahalagisme vad, ala care-mi spunea mie sa las mahalagismele. ti-am spus ia si mai citeste si tu niste tratate de medicina in legatura cu astfel de cazuri tu vi si zici de reviste si telenovele. ti-as zice cateva de sanatate dar nu ma cobor eu la nivelul tau de mahalagiu ca asta te-ai dovedit a fi cand ai ramas fara argumente. esti mai ignorant, incult si un primitiv mai mare decat cele pe care le blamezi atat de mult. asa ca pleaca si etaleaza-ti 'inteligenta' si mentalitatea comunista altundeva ca aici nu-si are locul. si deja mi-am pierdut prea mult timp cu tine asa ca .....dupa cum am mai spus....trist, foarte trist
ScorpiutsA
Postat pe 5 Iunie 2009 01:15
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 01:15:25
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


hai ca deja esti nesimtit din cale-afara, nu mai ai argumente si gata te apuci de balacarit si de mahalagisme vad, ala care-mi spunea mie sa las mahalagismele. ti-am spus ia si mai citeste si tu niste tratate de medicina in legatura cu astfel de cazuri tu vi si zici de reviste si telenovele. ti-as zice cateva de sanatate dar nu ma cobor eu la nivelul tau de mahalagiu ca asta te-ai dovedit a fi cand ai ramas fara argumente. esti mai ignorant, incult si un primitiv mai mare decat cele pe care le blamezi atat de mult. asa ca pleaca si etaleaza-ti 'inteligenta' si mentalitatea comunista altundeva ca aici nu-si are locul. si deja mi-am pierdut prea mult timp cu tine asa ca .....dupa cum am mai spus....trist, foarte trist


Adica e barbat??? Restul nici nu mai conteaza atunci.......
rashela
Postat pe 5 Iunie 2009 01:17
De la: rashela, la data 2009-06-05 01:01:52Eu chiar nu inteleg ce raspuns astepti, de fapt.... Logica celei care face un avort?? Un motiv real??
Mai simplu, logic si mai real decat faptul ca NU ISI DORESTE SA ADUCA PE LUME ACEL COPIL.. ar mai exista altceva? Le poti numi cum iti vine la gura, le poti arata cu degetul si, eventual, insemna cu fierul rosu pe brat... ca sa stie toata lumea ce au facut... DAR.. cu siguranta nu le poti obliga sa faca ceea ce nu isi doresc. Vorbesc strict de femeia care face avort voluntar.....
Si nu e vorba de societatea romaneasca "bolnava"... E vorba de fiecare femeie in parte, din orice colt de lume. Aminteste-ti ca inainte de 89. isi riscau propria viata pentru ca NU DOREAU acel copil.
Eu stiu ca tu, eu. noi toate avem dreptul sa dispunem de trupul nostru si, implicit.. de ceea ce se intampla in el. Si nu ar trebui sa uiti ca, desi suntem femei toate, nu este obligatoriu sa fim si mame.
Chiar nu intelegeti ca suntem diferiti, ca gandim diferit si ca avem reactii absolut diferite.. ?!




... ... hopa, aparu badia ... poate imi spui tu - DE CE FEMEIA NU VREA COPILUL ? ... OARE COPILUL ALA NU ARE SI UN TATA ? ... sau ''tatii'', ca tine, se dau discret la o parte si incep sa jeleasca situatia ''tragica'' in care au ajuns din vina EI ... culmea, e tot vina FEMEII ... badie, inconstient dar NICI O FEMEIE NU VREA SA AVORTEZE ... dar cu muhaiele pe linga ele devin OBLIGATE ... asta e de fapt mersul ... EA NU VREA ... e impotriva firii ... dar cedeaza la presiuni ...
... nu am inteles ... ce sugerezi ... femeia e ''respectata'' doar pentru ''calitatea'' de a fi disponibila ? ... iar cind face ''greseala'' de a ramine insarcinata se transfera toata ''responsabilitatea'' asupra ei ? ... mai sa fie ... de cind idiotenia asta ? ....
... poate imi explici ce vina au fetele care au crezut in cite un IDIOT care dupa ce le-a promis marea cu sare, au fugit lasindu-le sa se ''descurce'' ... poate imi explici de ce aceste copii de barbati nu au MATURITATEA, RESPONSABILITATEA si DEMNITATEA de a isi asuma faptele si urmarile lor ... de ce concep copii pe care ii abandoneaza, cu mama cu tot ...
... badie ... dute si cinta la alta masa ... de gainari s-a umplut romania ... habar nu ai ce vorbesti ...

... apropo, goguta ... nu ti se pare o dovada de LABILITATE PSIHICA, sa spui ca nu iti ''doresti'' un copil si apoi sa iti urli peste tot iubirea fata de cel pe care intimplarea ia dat sansa sa scape de avort ? ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:23
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 01:15:25
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


hai ca deja esti nesimtit din cale-afara, nu mai ai argumente si gata te apuci de balacarit si de mahalagisme vad, ala care-mi spunea mie sa las mahalagismele. ti-am spus ia si mai citeste si tu niste tratate de medicina in legatura cu astfel de cazuri tu vi si zici de reviste si telenovele. ti-as zice cateva de sanatate dar nu ma cobor eu la nivelul tau de mahalagiu ca asta te-ai dovedit a fi cand ai ramas fara argumente. esti mai ignorant, incult si un primitiv mai mare decat cele pe care le blamezi atat de mult. asa ca pleaca si etaleaza-ti 'inteligenta' si mentalitatea comunista altundeva ca aici nu-si are locul. si deja mi-am pierdut prea mult timp cu tine asa ca .....dupa cum am mai spus....trist, foarte trist




... ... esti capabila sa fii mai clara ? ... spune-mi care este PROCENTUL DE SARCINI TOXICE LA MIA DE LOCUITORI ? ... s-au verifica-l pe cel spus de mine ... te rog, nu scrie mult si prost ... dac avrei ma pot preface ca am ce discuta cu tine ... dar fii mai concreta ... cifre, fapte, cazuri ... incearca sa renunti la limba de lemn romaneasca ... SPUNE CEVA ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:27
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:23:01
De la: rashela, la data 2009-06-05 01:01:52Eu chiar nu inteleg ce raspuns astepti, de fapt.... Logica celei care face un avort?? Un motiv real??
Mai simplu, logic si mai real decat faptul ca NU ISI DORESTE SA ADUCA PE LUME ACEL COPIL.. ar mai exista altceva? Le poti numi cum iti vine la gura, le poti arata cu degetul si, eventual, insemna cu fierul rosu pe brat... ca sa stie toata lumea ce au facut... DAR.. cu siguranta nu le poti obliga sa faca ceea ce nu isi doresc. Vorbesc strict de femeia care face avort voluntar.....
Si nu e vorba de societatea romaneasca "bolnava"... E vorba de fiecare femeie in parte, din orice colt de lume. Aminteste-ti ca inainte de 89. isi riscau propria viata pentru ca NU DOREAU acel copil.
Eu stiu ca tu, eu. noi toate avem dreptul sa dispunem de trupul nostru si, implicit.. de ceea ce se intampla in el. Si nu ar trebui sa uiti ca, desi suntem femei toate, nu este obligatoriu sa fim si mame.
Chiar nu intelegeti ca suntem diferiti, ca gandim diferit si ca avem reactii absolut diferite.. ?!




... ... hopa, aparu badia ... poate imi spui tu - DE CE FEMEIA NU VREA COPILUL ? ... OARE COPILUL ALA NU ARE SI UN TATA ? ... sau ''tatii'', ca tine, se dau discret la o parte si incep sa jeleasca situatia ''tragica'' in care au ajuns din vina EI ... culmea, e tot vina FEMEII ... badie, inconstient dar NICI O FEMEIE NU VREA SA AVORTEZE ... dar cu muhaiele pe linga ele devin OBLIGATE ... asta e de fapt mersul ... EA NU VREA ... e impotriva firii ... dar cedeaza la presiuni ...
... nu am inteles ... ce sugerezi ... femeia e ''respectata'' doar pentru ''calitatea'' de a fi disponibila ? ... iar cind face ''greseala'' de a ramine insarcinata se transfera toata ''responsabilitatea'' asupra ei ? ... mai sa fie ... de cind idiotenia asta ? ....
... poate imi explici ce vina au fetele care au crezut in cite un IDIOT care dupa ce le-a promis marea cu sare, au fugit lasindu-le sa se ''descurce'' ... poate imi explici de ce aceste copii de barbati nu au MATURITATEA, RESPONSABILITATEA si DEMNITATEA de a isi asuma faptele si urmarile lor ... de ce concep copii pe care ii abandoneaza, cu mama cu tot ...
... badie ... dute si cinta la alta masa ... de gainari s-a umplut romania ... habar nu ai ce vorbesti ...


incredibil....rashela mama citeste ce scrii tu, dar nu-si da seama ca esti fata ....mare e gradina ta doamne si nu stiu cum ii suporti
te-am tzucat rashela
ScorpiutsA
Postat pe 5 Iunie 2009 01:28
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:23:01
De la: rashela, la data 2009-06-05 01:01:52Eu chiar nu inteleg ce raspuns astepti, de fapt.... Logica celei care face un avort?? Un motiv real??
Mai simplu, logic si mai real decat faptul ca NU ISI DORESTE SA ADUCA PE LUME ACEL COPIL.. ar mai exista altceva? Le poti numi cum iti vine la gura, le poti arata cu degetul si, eventual, insemna cu fierul rosu pe brat... ca sa stie toata lumea ce au facut... DAR.. cu siguranta nu le poti obliga sa faca ceea ce nu isi doresc. Vorbesc strict de femeia care face avort voluntar.....
Si nu e vorba de societatea romaneasca "bolnava"... E vorba de fiecare femeie in parte, din orice colt de lume. Aminteste-ti ca inainte de 89. isi riscau propria viata pentru ca NU DOREAU acel copil.
Eu stiu ca tu, eu. noi toate avem dreptul sa dispunem de trupul nostru si, implicit.. de ceea ce se intampla in el. Si nu ar trebui sa uiti ca, desi suntem femei toate, nu este obligatoriu sa fim si mame.
Chiar nu intelegeti ca suntem diferiti, ca gandim diferit si ca avem reactii absolut diferite.. ?!




... ... hopa, aparu badia ... poate imi spui tu - DE CE FEMEIA NU VREA COPILUL ? ... OARE COPILUL ALA NU ARE SI UN TATA ? ... sau ''tatii'', ca tine, se dau discret la o parte si incep sa jeleasca situatia ''tragica'' in care au ajuns din vina EI ... culmea, e tot vina FEMEII ... badie, inconstient dar NICI O FEMEIE NU VREA SA AVORTEZE ... dar cu muhaiele pe linga ele devin OBLIGATE ... asta e de fapt mersul ... EA NU VREA ... e impotriva firii ... dar cedeaza la presiuni ...
... nu am inteles ... ce sugerezi ... femeia e ''respectata'' doar pentru ''calitatea'' de a fi disponibila ? ... iar cind face ''greseala'' de a ramine insarcinata se transfera toata ''responsabilitatea'' asupra ei ? ... mai sa fie ... de cind idiotenia asta ? ....
... poate imi explici ce vina au fetele care au crezut in cite un IDIOT care dupa ce le-a promis marea cu sare, au fugit lasindu-le sa se ''descurce'' ... poate imi explici de ce aceste copii de barbati nu au MATURITATEA, RESPONSABILITATEA si DEMNITATEA de a isi asuma faptele si urmarile lor ... de ce concep copii pe care ii abandoneaza, cu mama cu tot ...
... badie ... dute si cinta la alta masa ... de gainari s-a umplut romania ... habar nu ai ce vorbesti ...

... apropo, goguta ... nu ti se pare o dovada de LABILITATE PSIHICA, sa spui ca nu iti ''doresti'' un copil si apoi sa iti urli peste tot iubirea fata de cel pe care intimplarea ia dat sansa sa scape de avort ? ...


Daca esti barbat.. ai descris asa de bine barbatul.. incat nu-si mai au rostul alte argumente.. OMFG!!!
Hasta nunca!!
ps. Unii chiar sunteti simpatici..
rashela
Postat pe 5 Iunie 2009 01:37
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 01:28:35
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:23:01
De la: rashela, la data 2009-06-05 01:01:52Eu chiar nu inteleg ce raspuns astepti, de fapt.... Logica celei care face un avort?? Un motiv real??
Mai simplu, logic si mai real decat faptul ca NU ISI DORESTE SA ADUCA PE LUME ACEL COPIL.. ar mai exista altceva? Le poti numi cum iti vine la gura, le poti arata cu degetul si, eventual, insemna cu fierul rosu pe brat... ca sa stie toata lumea ce au facut... DAR.. cu siguranta nu le poti obliga sa faca ceea ce nu isi doresc. Vorbesc strict de femeia care face avort voluntar.....
Si nu e vorba de societatea romaneasca "bolnava"... E vorba de fiecare femeie in parte, din orice colt de lume. Aminteste-ti ca inainte de 89. isi riscau propria viata pentru ca NU DOREAU acel copil.
Eu stiu ca tu, eu. noi toate avem dreptul sa dispunem de trupul nostru si, implicit.. de ceea ce se intampla in el. Si nu ar trebui sa uiti ca, desi suntem femei toate, nu este obligatoriu sa fim si mame.
Chiar nu intelegeti ca suntem diferiti, ca gandim diferit si ca avem reactii absolut diferite.. ?!




... ... hopa, aparu badia ... poate imi spui tu - DE CE FEMEIA NU VREA COPILUL ? ... OARE COPILUL ALA NU ARE SI UN TATA ? ... sau ''tatii'', ca tine, se dau discret la o parte si incep sa jeleasca situatia ''tragica'' in care au ajuns din vina EI ... culmea, e tot vina FEMEII ... badie, inconstient dar NICI O FEMEIE NU VREA SA AVORTEZE ... dar cu muhaiele pe linga ele devin OBLIGATE ... asta e de fapt mersul ... EA NU VREA ... e impotriva firii ... dar cedeaza la presiuni ...
... nu am inteles ... ce sugerezi ... femeia e ''respectata'' doar pentru ''calitatea'' de a fi disponibila ? ... iar cind face ''greseala'' de a ramine insarcinata se transfera toata ''responsabilitatea'' asupra ei ? ... mai sa fie ... de cind idiotenia asta ? ....
... poate imi explici ce vina au fetele care au crezut in cite un IDIOT care dupa ce le-a promis marea cu sare, au fugit lasindu-le sa se ''descurce'' ... poate imi explici de ce aceste copii de barbati nu au MATURITATEA, RESPONSABILITATEA si DEMNITATEA de a isi asuma faptele si urmarile lor ... de ce concep copii pe care ii abandoneaza, cu mama cu tot ...
... badie ... dute si cinta la alta masa ... de gainari s-a umplut romania ... habar nu ai ce vorbesti ...


incredibil....rashela mama citeste ce scrii tu, dar nu-si da seama ca esti fata ....mare e gradina ta doamne si nu stiu cum ii suporti
te-am tzucat rashela




... fetelor ... incercati sa va concentrati ... HOTARITI-VA ... una zice ca majoritatea femeilor au avut ghinion, din diverse motive medicale, ca sa aiba copii ... iar cealalta zice ca asa VOR FEMEILE ... puteti sa va hotariti ce atitudine abordati ? ... inteleg ca va intelegeti bine dar clarificati-va putin opiniile ... FEMEILE ISI DORESC SA FACA AVORT sau AU DIVERSE GHINIOANE MEDICALE ? ... eu un barbat incult si needucat, ramin la parerea ca femeiel care fac avorturi sint PRIMITIVE, INAPOIATE si IGNORANTE ... dar poate imi schimbati impresia ... puteti ? ... demonstrati-mi ca inteleg ceea ce fac, ca regreta macar !!! ...


marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:38
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:27:29
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 01:15:25
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


hai ca deja esti nesimtit din cale-afara, nu mai ai argumente si gata te apuci de balacarit si de mahalagisme vad, ala care-mi spunea mie sa las mahalagismele. ti-am spus ia si mai citeste si tu niste tratate de medicina in legatura cu astfel de cazuri tu vi si zici de reviste si telenovele. ti-as zice cateva de sanatate dar nu ma cobor eu la nivelul tau de mahalagiu ca asta te-ai dovedit a fi cand ai ramas fara argumente. esti mai ignorant, incult si un primitiv mai mare decat cele pe care le blamezi atat de mult. asa ca pleaca si etaleaza-ti 'inteligenta' si mentalitatea comunista altundeva ca aici nu-si are locul. si deja mi-am pierdut prea mult timp cu tine asa ca .....dupa cum am mai spus....trist, foarte trist




... ... esti capabila sa fii mai clara ? ... spune-mi care este PROCENTUL DE SARCINI TOXICE LA MIA DE LOCUITORI ? ... s-au verifica-l pe cel spus de mine ... te rog, nu scrie mult si prost ... dac avrei ma pot preface ca am ce discuta cu tine ... dar fii mai concreta ... cifre, fapte, cazuri ... incearca sa renunti la limba de lemn romaneasca ... SPUNE CEVA ...


hai ca te intreb eu ceva?
ai auzit de avort terapeutic? stii cand se face?
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 01:47
... rache ... poti sa imi spui de ce o FEMEIE poate face ce vrea cu copilul ei ? ... e destul de primitiv spus - orice femeie face ce vrea cu corpul ei ... se pare ca nu realizati ca vorbim de un copil ... care e DIFERIT COMPLET de structura mamei ... preia multe de al parinti ( de la mama dar si de la tata) ... dar este o ENTITA DISTINCTA ... stiati asta ? ... ... stiati ca are alta grupa de singe, alte organe (sau va avea foarte rapid in cursul evolutie normale de OM) ... nu fi se pare ca vorbiti prosteste ? ... femeia face ce vrea cu corpul ei ... dar de ce uraste PROPRIUL EI COPIL ? ... ce o face sa ajunga in starea asta ? ... poate aici veti fi mai clare ... ... eu nu am experienta vietii unei femei ... nevasta-mea IUBESTE copii ... ca si mine de altfel ... dar poate aveti alte experiente in viata care va pot aduce in starea de a va URI PROPRII COPII !!! ... iluminati-ma ...

marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:47
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:38:50eu un barbat incult si needucat, ramin la parerea ca femeiel care fac avorturi sint PRIMITIVE, INAPOIATE si IGNORANTE ... dar poate imi schimbati impresia ... puteti ? ... demonstrati-mi ca inteleg ceea ce fac, ca regreta macar !!! ...




de ce m-as obosi sa schimb parerea unui barbat incult si needucat?
mai citeste si mai traieste-ti un pic viata sau macar uita-te nitel in jurul tau din cand in cand si apoi mai vorbeste

apropo, ti-a mai spus cineva ca esti cam incoerent?
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 01:50
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-05 01:47:22
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:27:29
De la: ScorpiutsA, la data 2009-06-05 01:15:25
De la: marco918, la data 2009-06-05 00:59:52... voi astea cu avortul in brate ... ar fi EDUCATIV pentru voi sa renuntati la 10 minute de rasfoit reviste de prost gust sau urmarit telenovele si sa cauti pe internet ceva informatii despre subiectul pe care il comentati cu ardoare ... poate asa am avea aceleasi nivel de informatii ...

... puteti incepe sa vedeti POZE cu copii avortati (la fel ca si copii vostri) cu FILME in care sint prezentate femei avortind (v-ati putea privi singure) ...

... apoi intorceti-va si dati-va crestine, pocaite sau ce mai vreti sau sinteti voi ... si explicati-mi si mie, un incult si needucat, care sint ''tragediile'' care va aduc in halul asta de PRIMITIVISM !!! ... pina atunci puneti-va basmaua in cap si duceti-va SA VA SPOVEDITI LA BISERICA ... NU AVETI CURAJ SI NICI DEMNITATE ... la mahalagisme se pare ca va pricepeti ... vi se fac apropouri pe toate canalele, dar voi insistati sa topaiti grotesc din cabinet in cabinet ... ma intreb ce muhaiele de soti puteti avea ...


hai ca deja esti nesimtit din cale-afara, nu mai ai argumente si gata te apuci de balacarit si de mahalagisme vad, ala care-mi spunea mie sa las mahalagismele. ti-am spus ia si mai citeste si tu niste tratate de medicina in legatura cu astfel de cazuri tu vi si zici de reviste si telenovele. ti-as zice cateva de sanatate dar nu ma cobor eu la nivelul tau de mahalagiu ca asta te-ai dovedit a fi cand ai ramas fara argumente. esti mai ignorant, incult si un primitiv mai mare decat cele pe care le blamezi atat de mult. asa ca pleaca si etaleaza-ti 'inteligenta' si mentalitatea comunista altundeva ca aici nu-si are locul. si deja mi-am pierdut prea mult timp cu tine asa ca .....dupa cum am mai spus....trist, foarte trist




... ... esti capabila sa fii mai clara ? ... spune-mi care este PROCENTUL DE SARCINI TOXICE LA MIA DE LOCUITORI ? ... s-au verifica-l pe cel spus de mine ... te rog, nu scrie mult si prost ... dac avrei ma pot preface ca am ce discuta cu tine ... dar fii mai concreta ... cifre, fapte, cazuri ... incearca sa renunti la limba de lemn romaneasca ... SPUNE CEVA ...


hai ca te intreb eu ceva?
ai auzit de avort terapeutic? stii cand se face?




... aloooo ... vrei sa imi spui ca cu asta explici cele 16 milioane de avorturi din romania ultimilor 20 de ani ? ... sa fim seriosi ...

... dar pentru ca ia deschis subiectul ... expresia avort terapeutic nu imi spune NIMIC ... a devenit foarte banal ... da-mi exemple de boli grave care pot duce la astfel de cazuri ... REALE si DOCUMENTATE STIINTIFIC in fiecare caz in parte (nu imi spune de o echografie unde doctorul cam plictisit se gindeste ca a ramas iar fara bani la vila si declara o boala si ii da femeii o carte de vizita cu adresa unui cabinet care o poate salva ''ieftin'') ... sper sa nu incepi sa exagerezi din nou ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:52
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:47:51 ce o face sa ajunga in starea asta ?


1. are o situatie materiala foarte precara
2. nu are sustinere din partea nimanui
3. a fost violata
4. din prostie sau dintr-un accident a ramas insarcinata dar este inca eleva/studenta
5. instabilitatea familiala
6. sarcina este rezultatul unui incest
7. copilul are sindrom Down sau alte malformatii genetice
8. pastrarea sarcinii pune in pericol in mod serios viata femeii

etc etc

Vorbesti cam mult si cam prost mataluta
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 01:55
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:52:47
... dar pentru ca ia deschis subiectul ... expresia avort terapeutic nu imi spune NIMIC ... a devenit foarte banal ... da-mi exemple de boli grave care pot duce la astfel de cazuri ... REALE si DOCUMENTATE STIINTIFIC in fiecare caz in parte (nu imi spune de o echografie unde doctorul cam plictisit se gindeste ca a ramas iar fara bani la vila si declara o boala si ii da femeii o carte de vizita cu adresa unui cabinet care o poate salva ''ieftin'') ... sper sa nu incepi sa exagerezi din nou ...


ok, deci habar n-ai

atunci mai pune TU mana si citeste inainte sa comentezi, da?
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 01:56
... si ca sa nu vorbim prefacindu-ne ca nici usturoi nu am mincat si nici gura nu ne miroase ... am putea fi putin mai concreti ... poate imi spui cite dintre avorturile tale (daca ai facut) au fost avorturi terapeutice ? ... poate asa pot intelege si eu ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 01:59
Nu mai citati mesajele precedente ca e atit de obositor de urmarit. Mentionati doar numele persoanei la care faceti referire si atit. Parerea mea.
Voi scrieti cum vreti dar ma gindeam ca ar da dovada de mai multa dorinta de conversatie si nu dorinta de cearta daca ati renunta la citare.
micabis
Postat pe 5 Iunie 2009 02:00
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-05 01:55:29
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:47:51 ce o face sa ajunga in starea asta ?


1. are o situatie materiala foarte precara
2. nu are sustinere din partea nimanui
3. a fost violata
4. din prostie sau dintr-un accident a ramas insarcinata dar este inca eleva/studenta
5. instabilitatea familiala
6. sarcina este rezultatul unui incest
7. copilul are sindrom Down sau alte malformatii genetice
8. pastrarea sarcinii pune in pericol in mod serios viata femeii

etc etc

Vorbesti cam mult si cam prost mataluta




... ... E POSIBIL ASA CEVA ??? ... INCREDIBIL ... ITI DAI SEAMA CE AI SCRIS ??? ... de unde le-ai scos pe astea ... INCREDIBIL ... asta da primitivism ... ai reusit sa ma ''convingi'' ...

marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 02:01
De la: micabis, la data 2009-06-05 02:00:35Nu mai citati mesajele precedente ca e atit de obositor de urmarit. Mentionati doar numele persoanei la care faceti referire si atit. Parerea mea.
Voi scrieti cum vreti dar ma gindeam ca ar da dovada de mai multa dorinta de conversatie si nu dorinta de cearta daca ati renunta la citare.

e nu ma-nnebuni
si daca nu vreau, ce faci?
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 02:02
De la: marco918, la data 2009-06-05 02:01:34
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-05 01:55:29
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:47:51 ce o face sa ajunga in starea asta ?


1. are o situatie materiala foarte precara
2. nu are sustinere din partea nimanui
3. a fost violata
4. din prostie sau dintr-un accident a ramas insarcinata dar este inca eleva/studenta
5. instabilitatea familiala
6. sarcina este rezultatul unui incest
7. copilul are sindrom Down sau alte malformatii genetice
8. pastrarea sarcinii pune in pericol in mod serios viata femeii

etc etc

Vorbesti cam mult si cam prost mataluta




... ... E POSIBIL ASA CEVA ??? ... INCREDIBIL ... ITI DAI SEAMA CE AI SCRIS ??? ... de unde le-ai scos pe astea ... INCREDIBIL ... asta da primitivism ... ai reusit sa ma ''convingi'' ...



pfffff, ori traiesti sub un pietroi, ori o faci intentionat

oricum ar fi esti caz pierdut
kitty_krieger
Postat pe 5 Iunie 2009 02:03
Era o rugaminte pentru ochii forumistilor pisicuta.
Dar cum mahalaua is your middle name,....., citeaza papusa ca e un loc public unde fiecare face ce doreste.
micabis
Postat pe 5 Iunie 2009 02:06
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:47:51... rache ... poti sa imi spui de ce o FEMEIE poate face ce vrea cu copilul ei ? ... e destul de primitiv spus - orice femeie face ce vrea cu corpul ei ... se pare ca nu realizati ca vorbim de un copil ... care e DIFERIT COMPLET de structura mamei ... preia multe de al parinti ( de la mama dar si de la tata) ... dar este o ENTITA DISTINCTA ... stiati asta ? ... ... stiati ca are alta grupa de singe, alte organe (sau va avea foarte rapid in cursul evolutie normale de OM) ... nu fi se pare ca vorbiti prosteste ? ... femeia face ce vrea cu corpul ei ... dar de ce uraste PROPRIUL EI COPIL ? ... ce o face sa ajunga in starea asta ? ... poate aici veti fi mai clare ... ... eu nu am experienta vietii unei femei ... nevasta-mea IUBESTE copii ... ca si mine de altfel ... dar poate aveti alte experiente in viata care va pot aduce in starea de a va URI PROPRII COPII !!! ... iluminati-ma ...


Da, desigur ca ti-as putea raspunde. Dar nu-i asa ca nu ai intelege NICIODATA??? Si iti spun si de ce... NU ESTI FEMEIE!! Si nu-ti voi raspunde doar din acest motiv. Nu intru in polemica cu un barbat.. care HABAR NU ARE CE INSEAMNA A FI FEMEIE, A FI MAMA.....
Si cu cat dai mai multe "ordine" pe aici, cu cat pui mai multe verdicte..... cu cat esti mai violent verbal.. cu atat sansele tale de a sustine un monolog.. devin reale.
Asa cum i-am spus si lui Lourdess (?). atata timp cat alegeti o astfel de metoda pentru a convinge femeia ca avortul nu este sanatos... cu atat rezultatele voastre vor fi zero. Educatia cu biciul nu a avut efecte beneficie niciodata. Think again!

Nu ma mai intreba nimic, nu-ti voi mai raspunde.
rashela
Postat pe 5 Iunie 2009 02:06
... aloooo pisi ... ... facind abstractie de faptul ca vorbesti despre VIATA altuia fara sa te raportezi in primul rind la tine ... te-as intreba ceva ...
... daca ai fi saraca, te-ai omori ? ... daca ai fi atit de saraca precum insinuezi nici macar nu ai incerca sa nasti copilul si sa il lasi unei asociatii ? ... cum functioneaza logica ta ?
... sustinerea altora ... ... dar tu te consideri HANDICAPATA ? ... nu ai ajutorul celor din jur dar poti apela la ajutorul statului ... nu e o scuza ... penibil ...
... violul ... e foarte comentabil ... si e foooooarte rar ... nu justifica barbaria acestor zile ... astazi oricine poate justifica un viol ... pot fi foarte abuzuri ... altceva ...
... prostia ... nu este un motiv ... incearca sa fii mai atenta ... maturizeaza-te ... vorbim de copii ... asa cum ai fost si tu ...
... este eleva ... nu este un motiv ... daca are timp de pierdut cu sexul prin boscheti fara indoiala ca scoala nu este o prioritate ... dar copilul ei este ... e chiar un inceput bun ... mama tinara, copil tinar ... perfect ... basca ca isi poate intemeia o familie si o poate roda in timp ... daca nu merge nu va fi foarte batrina ca sa o ia de la capat ... oricum sint multe femei care au intirziat sa se marite si au ajuns sa le marite babele si suspina dupa cine stie ce fat frumos cunoscut in tinerete ...
... instabilitate familiala ... ... adica vrei sa spui ca exterminarea copilului ii va rezolva acest lucru ...
... incest ... regretabil dar nu are legatura cu dreptul copilului la viata ...
... sindromul down ... poate fi doar PREVAZUT intr-o proportie dar nu exista test care sa indice exact existenta acestei maladii ... si frecventa apare la femeile care nu au nascut pina la virsta de 35 de ani ... deci aparitia acestui defect la copii este DOAR VINA MAMEI ... alte defecte genetice ... CARE SINT ALEA ? ...
... sarcina pune in pericol viata mamei ... exact ca limbajul lui iliescu ... CARE SINT ACELE SITUATII ? ... STII ? ... habar nu ai ...

.... etc ...etc ... poti fi mai exacta ??? ...
marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 02:21
De la: rashela, la data 2009-06-05 02:06:58
De la: marco918, la data 2009-06-05 01:47:51... rache ... poti sa imi spui de ce o FEMEIE poate face ce vrea cu copilul ei ? ... e destul de primitiv spus - orice femeie face ce vrea cu corpul ei ... se pare ca nu realizati ca vorbim de un copil ... care e DIFERIT COMPLET de structura mamei ... preia multe de al parinti ( de la mama dar si de la tata) ... dar este o ENTITA DISTINCTA ... stiati asta ? ... ... stiati ca are alta grupa de singe, alte organe (sau va avea foarte rapid in cursul evolutie normale de OM) ... nu fi se pare ca vorbiti prosteste ? ... femeia face ce vrea cu corpul ei ... dar de ce uraste PROPRIUL EI COPIL ? ... ce o face sa ajunga in starea asta ? ... poate aici veti fi mai clare ... ... eu nu am experienta vietii unei femei ... nevasta-mea IUBESTE copii ... ca si mine de altfel ... dar poate aveti alte experiente in viata care va pot aduce in starea de a va URI PROPRII COPII !!! ... iluminati-ma ...


Da, desigur ca ti-as putea raspunde. Dar nu-i asa ca nu ai intelege NICIODATA??? Si iti spun si de ce... NU ESTI FEMEIE!! Si nu-ti voi raspunde doar din acest motiv. Nu intru in polemica cu un barbat.. care HABAR NU ARE CE INSEAMNA A FI FEMEIE, A FI MAMA.....
Si cu cat dai mai multe "ordine" pe aici, cu cat pui mai multe verdicte..... cu cat esti mai violent verbal.. cu atat sansele tale de a sustine un monolog.. devin reale.
Asa cum i-am spus si lui Lourdess (?). atata timp cat alegeti o astfel de metoda pentru a convinge femeia ca avortul nu este sanatos... cu atat rezultatele voastre vor fi zero. Educatia cu biciul nu a avut efecte beneficie niciodata. Think again!

Nu ma mai intreba nimic, nu-ti voi mai raspunde.




... culmea este, dragutza, ca VOI sinteti foarte bine intelese ... PRIMITIVISM, INAPOIERE, IGNORANTA ... iti spun ceva aceste lucruri ? ... ... TU ESTI MAMA ? ... e culmea ... ai vrut sa pari la fel ca toata lumea sau a fost o greseala ? ... cum ai ''calculat'' ca copilul pe care il ai este si cel pe care ti-l ''doreai'' ... asta chiar ca e un secret care m-ar incinta sa il aflu ... pun pariu ca esti divortata ... este ? ... nu ca ar fi o problema, dar esti cam nazista(ca sa nu ma repet) in mentalitate ...

marco918
Postat pe 5 Iunie 2009 02:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SIENA...ORASUL IN CARE MA SIMT SINGURA...! 24 De la: ferero 24 Octombrie 2013 14:20
intrerupere sarcina bacau !! 5 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 01:41
am si eu nevoie de un sfat... 296 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:46
Povestea mea!!! 18 De la: kudika427927 15 Mai 2013 14:06
avort 2 De la: kudika_25462 9 Ianuarie 2013 09:57