Setari Cookie-uri

soacra ma scoate din minti!

eu cred ca baiatul e destept,daca era un papa lapte se tinea dupa fusta maica sii si o asculta intocmai
lief
Postat pe 21 Martie 2008 11:17
draga mea sa-ti explic o chestie:barbatii sint toti la fel in relatia cu mamica si din exces de zel nu stie sa o abordeze.deci lasal pe el ca linistea familiei e in miinile tale.fii diplomata si bandita spune-i ca nu intelegi comportamentul ei si te doare pentru ca tu o iubesti ca pe o mama si de asta ti-e greu .spune-i ca ea e o persoana importanta pentru tine si fiul ei pe care il iubesti neconditionat si vrei sa-i vezi fericiti,spune-i ca ti-ai dori sa traiasca prin voi ceea ce ea nu a trait (povestea voastra de dragoste) si o sa vezi schimbarea treptat nu dintr-o data ca fiecare mama e sensibila la fericirea copilului ei.e greu dar nu mai fi asa reticenta si ai sa vezi ca o sa fie bine.daca nu cauti sa aduci armonia in casa o sa cazi in depresie si nu e bine pentru ca barbatii fug de femeile depresive.te las ca a mea ma suna din nou vai de mine ca sint psihologul ei pesonal dar asta este are si parti bune si chiar ma iubeste si i-i place la nebunie sa vada cit ne iubim si uneori simt ca traieste prin noi.hai mult curaj si treci la atac!

Postat pe 21 Martie 2008 11:47
fetelor ce pot sa spun sunteti niste scumpe.ce pot sa spun.familia lui e una ciudata.o familie in acre membrii nu impartasesc prea multe.ea nu vb nici cu sora ei, nici cu singura ei nepoata nici cu soacrasa.asa e ea mai ranchiunoasa.asa mi-a zis sotul ei.si ea oricum m-a avertizat mai demult.knd tine ura p cineva tine toata viata.nu exista cale d intoarcere.atunci se referea la sora ei.acum sunt singura ca se aplica si la mine.
speechless
Postat pe 21 Martie 2008 14:26
si lief da , e un baiat de milioane.din cauza k mama lui s-a pus impotriva noastra si el nu a renuntat la mine si era dispus sa plecam din casa..tocmai asta a si enervat-o..ea a crezut k am elimina p mine dar mai rau a facut..l-a eliminat si p el.sincer av spun, nu o mai int d ea..atat mai face..o ingana cand vb aiurea..il amuza..in rest nimic.si intre noi exista o comunicare extraordinara.chiar nu ne ascundem nimic.d la bun inceput p asta s-a si bazat rel noastra, comunicare.nu inteleg cum i-a trecut prin cap daca imi zice sa plec ea av fi fericita cu copilul ei.mare i-a fost stupefierea cand el i-a replicat:dak vrei sa plece , inseamna k nu ma vrei nici p mine in casa ta."dak l-ati fi auzit cum plangea la tel knd m-a sunat s aimi spuna k maiksa nu mai vreau sa stau la el, atat imi spunea:unde plecam puiu?unde ne ducem?d aia imi e si oarecum indiferenta situatia din momentul de fata( atunci knd ea nu ma deranjeaza ), pt k il am p el..dar cand se apuk sa boscorodeasca..intr-adevar ma supar rau. stiu k sunt totul pt el, asa cum este el totul pt mine.si nu sunt vb..mi-a demonstrat-o..nu stiu c baiat se mai pune rau cu propria mama pt iubita sa, poate se va reglementa..poate nu.ea este cea acre pierde.noi en vom vedea in continuare d dragostea ce ne leaga asa ca..nu are decat sa fie impotriva noastra.
speechless
Postat pe 21 Martie 2008 14:32
cati ani are ?
lief
Postat pe 21 Martie 2008 15:59
24. d c?
speechless
Postat pe 21 Martie 2008 16:26
Singura solutie viabila este sa va indepartati si sa locuiti singuri. Veti avea cel putin liniste. Pentru ca situatia cu mama iubitului tau nu se va rezolva. Niciodata. Chiar daca aparentele pot da uneori sperante. Iar rabdarea si intelegerea iubitului tau se vor "toci" incetul cu incetul, oricat de imposibil pare acum. Un singur lucru nu se va putea schimba vreodata pentru oricare dintre iubitii sau sotii nostri: mama. Restul... Este ciudat sa te gandesti la asa ceva cand esti atat de tanar si plin de iubire, in perfecta armonie cu cel indragit, dar timpul erodeaza iremediabil si cele mai alese sentimente. Prin urmare, asterneti o distanta cat mai mare intre voi si ... "mama". Numai bine si cat de multa fericire!

Postat pe 21 Martie 2008 20:27
ei iubita,tu faci cum vrei ,e viata ta,eu am avut rate,si stiu cum e sa iei salariul si sal dai tot pe rate.stiti cit ne raminea?doar bani de piine,a fost tare greu,eram tineri,ne doream multe ,dar nu aveam bani.bancile iti dau,dar daca nu poti sa dai inapoi,iti ia casa.acum avem de toate,dar nu mai maninci ca si cind esti tinar,nu mai ai chef sa te distrezi,si va intreb oare de ce e facuta viata asa?
mari58
Postat pe 21 Martie 2008 20:45
Greu de spus de ce trebuie, in general vorbind, sa ne sacrificam anii tineretii muncind si incercand sa ne infumusetam viata de familie, sa acumulam cat putem mai mult, uitand de noi, de sufletul nostru ... Cand intr-un final ajungem sa fim multumiti de ceea ce am realizat profesional, material, intelegem ca, parca, nu aceasta stare de bine ne multumeste deplin. Cautam adanc si constatatm ca numarul cartilor citite in 10-15 ani nu depasesc degetele de la o mana - intrucat eram prea frante sa mai citim si cateva randuri in noapte doar pentru sufletul nostru, stagiunile de teatru, spectacolele de opera, stagiunile de concerte de mult de tot si-au schimbat cu desavarsire repertoriul, nici macar protagonistii spectacolelor nu ne mai sunt cunoscuti - si oricat am incerca nu reusim sa umplem golul.... Si apoi, cate eforturi a trebuit sa facem sa ramanem totusi feminine, sa ne ingrijim asa, acolo, cat de putin - imi amintesc cum ma prindea ora 2 dimineata in baie aranjandu-mi manechiura, iar la 4 si jumatate dimineata ma trezeam sa prind trenul intrucat faceam naveta... Este greu. Inceputurile sunt intotdeauna grele mai ales daca nu exista si ajutor. Tocmai de aceea, eu cred ca nu trebuiesc acceptate compromisuri care ne fac nefericite, dar ofera confort altora. Poate gresesc. Exceptii sunt intotdeauna. Dar eu de exemplu, nu voi accepta sa locuiesc impreuna cu fiul meu cand acesta se va casatori. Candva. Nici macar o secunda. Atat de dragul lor cat si, de ce nu, de dragul meu. Credinta mea este ca odata ce ai un copil baiat, nu il cresti si nu il educi pentru tine,ca mama, ci il pregatesti pentru a isi intemeia o familie, pentru a fi la urma urmei barbatul unei femei, a unei necunoscute. Tot ce pot face este sa ii dau tot ce am mai bun si ma il indrum sa faca o alegere buna pentru el, fie ca mie imi va place sau nu.

Postat pe 21 Martie 2008 22:04
f frums vb eniA.as vrea la varsta ta sa fiu o asa femeie ratinala.este greu intr-adevar..dar sper sa nu se schimbe bebe meu..sper sa ramana vesnic indragstit d mine si numai d mine
speechless
Postat pe 21 Martie 2008 23:05
Asa sa fie. Si asa va fi daca vei avea grija si vei fi inteleapta. Oricat de mult va iubiti, nu accepta nici un compromis cat de mic pentru ca odata acceptat unul, vor urma si altele, fara sa intelegi sau sa iti dai seama.Respectul reciproc, comunicarea dintre voi si pastrarea vie a spiritului vostru de la 20 de ani va vor fi cei mai buni aliati. Si sa nu uiti ca iubitul tau are nevoie de spatiu, are nevoie sa simta ca il doresti un om viu, sociabil, un barbat pe care te poti sprijini. Orice va apare si orice comentarii vei auzi din orice directii vor fi ele sa vina, inregistraza-le ca orice stire, si mergi inainte senina si fericita alaturi de iubitul tau, sotul tau atat timp cat el te respecta, nu iti nici cel mai mic motiv sa te indoiesti de el, atat timp cat esti doamna sufletului sau si a vietii sale din toate punctele de vedere.Lucrurile cu adevarat importante in viata se cladesc cu mare greutate si se mentin cu un efort sustinut zilnic, de aceea sa nu lasati sa se distruga, vreodata, cu usurinta ceea ce ati luptat sa claditi impreuna. Asa sa fie, sa fiti fericiti impreuna si sa nu uitati sa zambiti oricat de multe probleme se vor napusti asupra voastra.

Postat pe 21 Martie 2008 23:22
**speechless** vorbeam cu o prietena acu cateva zile si mi-a zis ca-si face casa in Buc...am fost surprinsa sa aflu ca-i trebuie doar 36.000 euro( toate materialele de construtie+ mana de lucru)si o sa fie gata in 3 luni Dar ea e a bit lucky ca are deja terenu':) aici e linku dak te intereseaza http://www.caseamericane.ro/cum-construim-case-americane-cu-structura-de-lemn.html
arhitectii sunt americani, totul se construieste in stil US...cam aiurea din lemn, dar arata super:))good luck

Postat pe 22 Martie 2008 05:16
da...sunt mai ieftine casele pe structura de lemn.si sunt si bune...am inteles ca au un fel de ,,garanti" pana la 100 de ani.lemnul trebuie intrtinut...atata tot.se da cu o solutie care se foloseste la avioane.oricum, casa ar costa mai putin decat terenul.daca as avea un teren, tipul acesta de casa mi-as face.oricum...voi aveti nevoie de bani...multi bani pentru a va lua o garsoniera...macar...pt ca e foarte greu sa te ridici cand nu te ajuta nimeni.

Postat pe 22 Martie 2008 09:19
eu m-am mutat acum cateva luni cu prietenul...cu chirie intr-o garsoniera.nu aveam NIMIC...nici perne, nici lenjerie, nici patura.va spun sincer ca timp de o saptamana am mancat amandoi cu o singura lingura...nu aveam decat o lingura si o furculita...nici tigaie sau farfurii nu am avut.parintii mei au venit in prima zi si ne-au adus lenjerii,perne, prosoape...un set de oale, tigaie, pahare, cesti...setul de tacamuri l-am primit de la fetele cu care am locuit eu inainte(asta dupa o saptamana,cand au vernit ele in vizita).acum parintii mei ne-au luat masina de spalat(nu era foarte necesara).am vrut sa ajung la faptul ca ai lui nu ne-au dat NIMIC.nici macar nu stiu unde stam...nu stiu daca e garsoniera, vila sau boxa...nu stiu nici cat platim.cand mergem acasa, mergem la mine pentru ca la el e o atmosfera...nimeni nu vb cu nimeni(doar se jignesc si vb rastit).trecem si pe la ei dar stam cateva ore...oricum...macar noi nu ne certam cu ei si atat cat stam ne perefacem...toti.

Postat pe 22 Martie 2008 09:32
nu trebuie intretinut nimik! eu as sfatui-o sa mai aiba putintica rabdare si dak reuseste sa faca un credit, sa-si ia mai bn o casa....cu o gars nu rezolvi problemele pt totdeauna, mai ales ca nenorocita asta de chirie creste asa... DRAMATIC!! plus ca te mai gandesti la spatiu si la viitor( copii) eu ii urez mult noroc oricum

Postat pe 22 Martie 2008 09:32
cu doua salarii medii(asa cum sunt ele in romania)nu prea iti poti permite multe...mai ales cand nu te ajuta nimeni.cat despre casele pe structura de lemn...trebuie intretinute...crede-ma!lucrez intr-un domeniu apropiat si am cateva informatii.oricum sunt deacord cu aceste case.

Postat pe 22 Martie 2008 10:12
angelique am citit si eu mai demult un articol despre casele americane.c pt sa spun ..k la prima rafala periculoasa si al primul cutremur d 5 grade imi ia zbor casa:))si rmaniii inca nu au incredere in sistemul asta si cnceptul asta:casa d lemn..stil american.vm astepta sa mai crestem in situatia financiara.ms mult d tot pt sfaturi
speechless
Postat pe 22 Martie 2008 17:26
fetelor,nu stiu de ce religie sinteti,dar daca sinteti pe aici catolice va dorescPASTE FERICIT,si sa va aduca iepurasul,ce vreti voi!va invit cu drag la mine,la oua,sunca,hrean,tort,eu sint jumi-juma,si le tin pe amindoua.ce ziceti veniti?
mari58
Postat pe 22 Martie 2008 20:43
si oare cum trebuiesc intretinute , draga gabry? eu una, dak nu stiu ceva, eu nu vorbesc si "cateva" informatii nu sunt de ajuns, tre sa fii 100% sure de ceea ce zici. sotul meu e contructor si a facut si el cateva case de lemn in viata lui...poate stie si el ce zice, nu crezi?

Postat pe 22 Martie 2008 22:34
buna. referitor la salariile din romania...de acord cu voi...sunt mici, dar daca stii sa iti distribui banii cum trebuie, reusesti. noi suntem 2, locuim impreuna, muncim, am reusit sa ne luam 2 terenuri....tragem tare, acum cand suntem tineri. iar partea cu ajutor exterior: nu poti cere de unde nu este. daca exista intelegere, forta de munca, respect pt cel de langa tine se poate.
talida22
Postat pe 24 Martie 2008 09:18
Draga mea, nu inteleg mai multe chestii in ce ai scris tu.
Esti in casa soacrei tale de 1 an, ai 21 de ani, esti editor tv ,prietenul"sotul", are 23 ani, este antrenor?????????.Ce scoala ai tu?, la 20-21 ani sa fii editor tv?.iar prietenul tau ce scoala a absolvit si ce merite are ca la 23 de ani sa fie antrenor?,Editor tv. trebuie sa ai o facultate cu licenta.Prietenul tau deasemeni sa fie antrenor trebuie sa aibe in spate sport de performanta cu merite deosebite inclusiv o facultate de sport absolvita, la virsta voastra.....???.Parintii tai sunt la o distanta de Bucuresti de 500 km. Dar, ai fost cu socrii tai in vizita la parinti in strainatate In ce tara sau ce tara este la 500 km de Bucuresti?,eu una nu pricep nimic....Spui ca soacra ta te-a iubit la inceput, dar,tot timpul a vrut sa te desparta de el?.Din acel exemlu minor cu buretele din baie, ai spus ca, in loc sal fi pus pe chiuveta, la-i pus jos???.Ai spalat pe jos cu buretele de baie, toata familia va spalati cu acelasi burete?,si mai spalati si gresia?. Ai incheiat cu;"acum stam numai in camera noastra si nu vb. cu soacra de 6 luni"???.
Ce sa inteleg?,Soacra este o sluga perfecta, tu arunci totul pe jos, nu faci nimic in casa, nu o ajuti la nimic. Ea este obligata sa va intretina,sa va spele,sa va de-a papica, iar tu trebuie sa fii suparata pe soacra, doar pentru ca e soacra,mai bagi si intrigi.Viata de cuplu inseamna ca, impartim si bune si rele impreuna, trebuie sa ne toleram si sa gasim cale de mijloc prin COMUNICARE. Ori de la tine nu am inteles decit FITE.Iar cu scoala si cu profesia care o practicati....nu am cuvinte.Am si eu 2 baieti si am si nora, ne respectam, ne ajutam, comunicam,o iubesc ca si cum as fi nascuto si crescuto eu.Intr-o casa se produc si mici divergente, suparari.. dar cu respect, dragoste si toleranta , se depaseste ori ce fel de problema. Din ce povestesti tu rezulta ca o consideri pe soacra ta doar o proasta incapabila sa comunice cu tine. Dar in acelasi timp tu stai inchisa in camera ta si nu vb. cu soacra de 6 luni. Tu esti buna si desteapta ,dar, toti din casa sunt prosti si rai.Nu poti pleca din casa ca nu aveti bani sa va intretineti singuri, in schimb asteptati mosteniri.
Oare fie si pentru faptul ca locuiti in casa cu parintii ,(stiind ca n u puteti sa va intretineti singuri).Nu merita putin respect si toleranta din partea ta?. Credit de la banca nu veti putea obtine, pentru ca, banca nu i-a in consideratie concubinajul.Ori la 1000-1500 venit net/persoana. nici o banca nu va da credit decit maxim 10 000-15000 roni.pt. nevoi personale. Credit pentru locuinta / termen lung, mai ales in Buc. unde preturile sunt exorbitante, nu veti putea obtine niciodata. Ori cum la atitudinea ta cind parintii nu va mai poate tolera in casa(nu sunt obligati sa va tina), veti sta cu chirie si la nici 3-4 luni va veti desparti sigur. Pentru ca mi-am format o impresie. Esti neglijenta,fitoasa,nu-ti place sa gospodaresti o casa cu tot ce implica,ma ai si o imaginatie bogata in a exagera totul. 2 oameni fitosi in Bucuresti cu chirie, veti fi muritori de foame. La fitele si dependenta de sponsori vei abandona asa zisa dragoste care pretinzi ca o aveti voi doi.
In concluzie, la-so mai moale si cit stai la soacra ta invata de la ea cum sa gospodaresti o casa, sa organizezi cheltuielile sa mai si poti pune deoparte. Profitati si face economii nu veti putea sa va descurcati singuri.Lasa fitele daca il iubesti pe baiat nu baga intrigi ca, se poate sa ii puneti in situatia sa nu va lase nici macar MOSTENIREA de care faci atita caz.Legea le permite acest lucru, dupa capul vostru la batrinete ii lasati sa moara, ce te faci daca paralizeaza si tu trebuie sa ai grija de ei?.si daca ii abandonezi, ei vor da casa altcuiva sau o va vinde si se vor muta la un azil. La azil trebuie sa depui un fond pe linga faptul ca pensia lor va fi data institutiei.Mie personal nu mi-ar conveni sa tin obligat copiii in casa sa ma cert cu nora si cine stie sa sara la batae (te cred in stare la cita ura ai in tine),Casa este a mea si usa este a ta.Daca ea va tolereaza inseamna ca va iubeste in felul ei. Daca nu va iubea nu va tinea in casa Nu este obligata, baiatul ei a inplinit de mult 18 ani.Incearca sa te uiti in oglinda si sa-ti vezi singura interiorul.Punete in situatia ei si vei descoperi... ca este buna.Si ea are dreptul la odihna,la distractie la plimbari, nu are nici o obligatie sa va astepte cu masa pusa si voi sa va luati castroanele sa plecati in dormitor sa mincati acolo si nici macar sa spuii SARUTMINA. Urit din partea ta.Nici propria mama nu te-ar accepta sa locuiesti in casa fara sa faci nimic ca la hotel unde acolo macar platesti serviciile. Spune si tu macar sarut mina mama, nu te doare gura.

Postat pe 7 Mai 2008 11:07
Da.Ai perfecta dreptate.Sunt foarte multe cusute cu ata alba.
ramo77
Postat pe 7 Mai 2008 13:07
eu zic sa o inviti la nunta,ca asa sufera si mai mult si fierbe in suc propriu,insa incearca sa nu o vb de rau in fata barbatului tau,ca,chiar daca pe moment nu se vede,el poate sufera in sinea lui,ca e maica-sa care l-a facut si l-a crescut si,daca mai se plange si ea cu vb mieroase la el cand tu nu esti,peste un timp risti sa-l pierzi,mai ales ca sunteti foarte tineri si barbatii isi schimba modul de gandire cam des la varsta asta.Crede-ma si eu am o "poama" de-asta,de vreo 20 de ani si ,pana mi-am dat seama ce teatru joaca cu fi-su,eram gata sa-l pierd,ca dupa vreun an il convinsese ca eu sunt aia rea si ea e aia buna...asa ca a trebuit sa schimb tactica,pana l-am convins ce scorpie e maica-sa cu mine .Ca sa fiu mai clara>cand eram numai noi doua,ma provoca intruna,ca sa ma faca sa-i spun lui ca e rea cu mine,iar cand erau numai ei doi,vb frumos de mine,ca sa-l faca pe el sa creada ca eu caut cearta,deci ca ea e o femeie de treaba si ca el si-a ales gresit consoarta(de fapt,ea nu suporta nici o femeie langa baietii ei,pe celalalt a reusit deja sa-l desparta de a treia nevasta)Deci,pana m-am prins eu de tactica ei...ajunsesem in pragul despartirii,si sa stii ca aveam tot varsta ta.Chiar si daca ne-am mutat din casa in casa ca sa scapam de ea,venea si acolo dupa noi,sub diferite pretexte,ca sa bage raca.Acum am parasit Romania de vreun an si deja ne-am trezit cu ea la noi dupa 2 luni,acum urmand sa vina doua oara...Asa ca...nici soacra ta nu va fi decat un scai si pentru tine,important e SA-L CONVINGI PE EL ca tu esti cuminte si la locul tau si maica-sa e scorpia si sa fugiti cat mai repede unde veti vedea cu ochii,fara sa-i dati nici macar nr de telefon-iti spun eu>raul trebuie starpit din "fasa",ca altfel...tragi ca mine multi ani de aici inainte sau poate-si mai rau-te desparti...Bafta!

Postat pe 13 Mai 2008 11:43
Spuneai ceva de o bunica, nu o poti trimite pe soacra ta la ea? Sau nu are si ea o casa la tara, unde sa se retraga? Bafta multa, fetelor.

Postat pe 29 Mai 2008 17:47
de ce sa se retraga femeia cand a muncit atata pentru casa unde sta,acum gata,la gunoi cu ea ,ca vina una de 20 ani care vrea musai sa se marite desi nu are nici cu ce se intretine ???
lief
Postat pe 30 Mai 2008 10:02
Bine zis si asa. Atunci se pot retrage ei la tara. Daca poti sa-ti faci baie si bucatarie atunci e ok. Plus are curat, pisica, flori.

Postat pe 30 Mai 2008 17:00
eu am stat impreuna cu vrajitoarea de viitoare soacra un an si ceav si a iesit cu scandal mare.majoritatea sunt bolnave si se iubesc mai mult pe ele decat pe proprii lor copiii.desi el are 36 de ani, vorbeau la telefon de 3 ori pe zi daca erau la 200 km distanta.ok, apoi am plecat de acolo, nici la distanta nu am scapat de ea.il manipula cum voia ea.isi inducea stari de rau fizic ori de cate ori el venea la mine,il controla nonstop,or de mine o data nu intreba la telefon.ce mai?bolnava cu capul.mai trist e ca el se complacea in situatia asta...iar, dupa 3 ani, m-am despartit de el, pt ca nici unul nu puteau sa renunte la cordonul ombilical.cu ea in casa sau la distnata acea femeie ma agresa psihic cat era ziua de lunga...dar, cu acordul lui...de cate ori ne certam din cauza ei, el ii tinea apararea si prefera sa sufar eu, dar maica-sa sa fie multumita.acesti oameni nu fac 2 bani si-ti fura pur si simplu ani din viata.nu se schimba niciodata.el ii motiva atitudinea prin simplu fapt ca ma-sa nu fusesse fericita cu barbatu-su.si?nu voia ca nici fiu-su sa fie fericit?oameni bolnavi,atat ea, cat si infantilul afectiv de fiu-su.trist ,dar se intampla
miamia79
Postat pe 28 Iunie 2008 14:41
De la: speechless, la data 2008-03-11 17:41:47nu mai suport sa stau in casa cu mama lui.taiksu e super ok, nu il doare capul de ec facem noi, insa ea nu se resemneaza cu faptul k baiatul nu mai e copilul mamei k e si al meu.pur si simplu nu vrea sa il imparta.de el c sa mai zic...a ajuns sa nu mai vb cu ea pt k ne face atata rau..e cineva in situatia asta?
da...eu sunt in aceeasi situatie si cred ca mai sunt sute de cazuri asa,ce sa mai....soacra e soacra si..asa va ramane mereu....ACRA
kattuka
Postat pe 29 Iunie 2008 10:07
De la: speechless, la data 2008-03-11 17:41:47nu mai suport sa stau in casa cu mama lui.taiksu e super ok, nu il doare capul de ec facem noi, insa ea nu se resemneaza cu faptul k baiatul nu mai e copilul mamei k e si al meu.pur si simplu nu vrea sa il imparta.de el c sa mai zic...a ajuns sa nu mai vb cu ea pt k ne face atata rau..e cineva in situatia asta?

Postat pe 30 Iunie 2008 19:24
De la: talida22, la data 2008-03-13 15:57:56destul de dificil sa stai cu altcineva decat sotul, prietenul. dar dragele mele, ce faceti cand restectivul nu are mama, nici bunica.... ci o sora. sora care desi nu sta cu noi, sta in apropiere tot timpul e prezenta in vietile noastre. datorita faptului ca e bolnava are pretentia ca toata lumea sa ii faca poftele. chestii gen: sunat la ora 22.30 sa mergem in vizita, invidii de gen:"ea si-a luat o rochita, dar vreau si eu una.... si sa aiba mai multe fundite". e casatorita, dar vrea sa isi faca "o familie" cu prietenul meu, respectiv frate-su.atunci ce ati face?... eu imi pierd rabdarea. pana acum ii gaseam scuze"e bolnava", dar cand datorita ei te certi cu prietenul..... parca te mai gandesti si la tine, nu?


asta este o problema pe care nu o poti rezolva.am citit ceea ce ai scris si m-am regasit in povestea ta. eu am trecut prin ea, si nu era cumnata, era chiar sora mea. nu pot intelege ca tu esti alta familie, si nici nu cauta sa o faci sa inteleaga.....nu ai sorti de izbanda.....
nuvola
Postat pe 1 Iulie 2008 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre verighete 21 De la: alexandra_n 27 Mai 2009 17:36
Un barbat casatorit poate sa fie doar prieten cu o alta femeie ? 92 De la: ramona_sk8er 9 Iulie 2010 21:07
Trecut imoral 33 De la: kudika_34821 2 Iunie 2013 13:41
2 incompatibili 31 De la: donttouch 26 Mai 2009 15:28
frica de casatorie.... 47 De la: stem_29 27 Iunie 2011 09:08