Setari Cookie-uri

soacra ma scoate din minti!

sunt banci la care se iau in considerare veniturile 'concubinilor'...cel putin la mine in oras, dar banui ca nu e ceva local, e o reglementare interna de-a lor la nivel national...la alpha bank iti spun cu siguranta ca se iau in considerare veniturile celor doi parteneri/iubiti care formeaza un cuplu, chiar de nu-s casatoriti...si creditele pentru locuinte sunt destul de bunicele la ei, ca oferta comparata cu a altor banci...

Postat pe 18 Martie 2008 15:15
gabry,e cebanca e ?e ok oferta mi se pare,pai in chirie platesti si mai mult de 8 mil- iulia,si eu stiu un cuplu care au facut credit pt locuinta asa,desi sunt concubini ,insa e pe numele ei trecut apart cica
lief
Postat pe 18 Martie 2008 15:18
imobilul e pe numele celui care cumpara...nu conteaza ca se ia in calcul si venitul unuia sau mai multor codebitori, respectiv si al concubinului...daca apartamentul e doar pe numele ei, este pentru ca asa a dorit ea sau asa au decis ei...imobilul se poate achizitiona pe numele ambilor concubini...pentru oferte, lief, vezi ca ai pe net un site de comparatii pentru ofertele de credite de la mai toate bancile...

Postat pe 18 Martie 2008 15:29
imi scapa numele bancii...e una de'asta mica...scriu cand imi amintesc ca mi-am stors toti creierii si nu-mi adusei aminte...nu stiam ca exista si astfel de credite(nu trebuie sa fi casatorit), o sa ma interesez.eu la chirie dau 150 de euro ca nu stau in buc...tocmai de-asta am ales pitestiul:e destul de dezvoltat sa-ti poti da copilul la inot sau dansuri, dar destul de mic cat sa-ti poti cumpara un apartament.prietenul meu lucreaza in buc(12-24, 12-48)si ne convine mai bine sa platim chirie si naveta decat doar chirie in buc....

Postat pe 18 Martie 2008 15:34
OTP-BANK cred ca de asta banca e vorba. si are si cele mai bune dobanzi.

Postat pe 18 Martie 2008 16:07
DA...asta e...

Postat pe 18 Martie 2008 16:11
si dc nu ma insel se pot cumula salariile membrilor familiei( mama, tata, frate).

Postat pe 18 Martie 2008 16:13
asta nu mai stiu...deocamdata mai stau o jumatate de an sa ne punem un pic pe picioare...

Postat pe 18 Martie 2008 16:20
mersi -nu e pt mine,stiu ca ma intreba cineva ,daca nu uit,ii zic :)
lief
Postat pe 18 Martie 2008 16:22
Eeee, atunci o jumatate de an scoate-o si tu pe ea din minti.
:)

Postat pe 18 Martie 2008 17:23
onnyta nu eu am deschis acest subiect...:))eu nu stau decat cu prietenul...cu chirie.

Postat pe 18 Martie 2008 17:45
Ha, Ha , Ha!!!
Scuzeeeee!Am facut-o!!

Postat pe 18 Martie 2008 17:49
eee...oricum fata care a deschis subiectul spune ca mai poate rezista 2 ani.

Postat pe 18 Martie 2008 17:55
eu una nu stiu cum rezista...cred k as strange`o de gat pe soacra :)) si am o problema cu barbatii mamosi , la fel si cu mamele care tind sa acapareze viata fiului... ajunge sa fie un chin mai ales daca nu esti genul de 'lingusitoare' !!!
Kittynelle
Postat pe 18 Martie 2008 20:00
fetelor, punetiva bine cu soacrele,jucati teatru ce e asa greu?ele vau crescut iubitul!fiecare soacra are inpresia ca iati furat baiatul,ia mai facetile un cadou,si tu iubita daca iai zice intro zi,,haideti sa ingropam securea razboiului,,si ati invitao sa beti o cafea,ce credeti?nu ar fi mai bine.el te iubeste pe tine dar si pe maicasa.eu asa am facut si am o soacra,educata de mine,zic ca ea si fac ,ca mine.incercati si mai vorbim,eu nu sint soacra,pupici!
mari58
Postat pe 18 Martie 2008 20:57
pai gabi asta e problema.nici noi nu suntem casatoriti si nu ne vom casatori d dragul unui ap.vom face pasul asta la maomentul potrivit.da lief.dupa cum vezi gabi pt 50 dmii d euro trebuie sa aiba 20 d mil cu prietenul ei.dar pt 80 d mii d euro ca sa iti iei o garsoniera?mie asa mi-a spus un reprezentatnt bancar.imprumut p 30 d ani rambursabil cu salarii cumulate p familie d 40 d milioane..si rata creste cu fiecare an..si platesti dublu imprumutul.nu stiu ce sa zic.mi se pare groaznic c fac astia cu buc.au pretentii d capitala europeana..si dak mergi in madrid sau roma cumperi mult mai ieftin.si asta o spun din sursa sigura.si chiriile sunt un pic mai mici ca in buc si apartamentele arata super pt banii care ii dai.aici calitate proasta la preturi imense.in afara d ANl-urile alea la acre greu ajungi statul nu mai ofera nici o posibilitate pt tanarul din ziua d azi.si se mai mira d c pleaca toti din tara?si d c nu mai creste natalitatea.si in leg cu Anl-urile am aflat k nu vor mai construi in buc pt k e prea scump terenul si se vor indrepta doar spre provincii.
speechless
Postat pe 19 Martie 2008 10:37
fetelor am pieptanat soacra si degeaba.jum d an ziceai k e cea mai buna soacra si dupa aia nu a mai rezistat si a rabufnit.in viata ca sa iti fie bn la un moment dat faci compromisuri pana la acel punct.mi-a zis k fiul ei nu mai vb cu ea ca inainte d knd e cu mine.in fine multe chestii care dak m-as pune sa vi le povestesc ar lua prea mult timp.cert este ca noi nu mai vb din luna iulia anul trecut.nu este chiar asa rau.acum nu mai calca la noi in camera.ne gospodarim singuri cum se spune.nu aveam treaba cu ea.suntem 2 fam care traiesc in acelasi ap.cu toate ca cateodata mai rabufneste el ma ajuta sa trec peste si sa nu am mai supar.imi place ca e alaturi d mine si o imita cateodata ddragul meu ca sa ma bucure.c pot sa zic?park el nu a iesit din ea dak intelegeti.si tatal lui e un om d milioane.ne intelege si sfatul lui a fost:"nu o bagati in seama.vedeti-va d voi si lasati-o p ea in pace.asa e ea"macar dak nu am o soacra ca lumea..ma multumesc cu un socru ca lumea.si tata mi-a zis d knd i-a cunoscut ca socrul tau e om ca lumea dar soacrata se vede k e o scorpie.mama a zis k se vede dupa ochi k e femeie rea si m-a intrebat cum am rezistat atat?si i-am zis k dragostea invinge totul.p zi c trece ma conving tot mai mult d chestia asta.
speechless
Postat pe 19 Martie 2008 10:45
sfatul meu e sa luptati ca sa nu stati cu niciunii dintre parinti.intereseaza-te la alta banca pentru ca se poate gasi si alta oferta mai buna...inteleg ca momentan nu aveti cum..dar in timp.asta cu apartamentul stiu ca nu se rezolva in cateva luni, dar mai rezista cativa ani si faceti tot posibilul sa va mutati ca nu cred ca lucrurile sa mearga spre bine...

Postat pe 19 Martie 2008 10:53
pai nici nu am d gand..i-am zis zis..cel mult 2 ani sa ne punem p picioare bine..si vom face imprumutul.e cel mai bn pt noi.d la bun inceput nu am avut d gand sa stam cu ei.a fost singura modalitate accesibila.
speechless
Postat pe 19 Martie 2008 12:01
iubita, nu e bine sa iti fie soacra dusman,zici ca ai pieptanato,mai piaptano draga,nu te costa nimic.mai lasa si tu de la tine,daca reusesti sa tio faci prietena,o sa vezi ca va va ajuta sa va luati si locuinta.stiu ca tu crezi ca eu spun aici prostii,dar incearca si mai vb.fii tu mai smechera ca ea!succes.
mari58
Postat pe 19 Martie 2008 14:28
mari ms mult pt sfat.esti o scumpa.vom vedea c va iesi.trebuie sa imi iau inima in dinti.
speechless
Postat pe 20 Martie 2008 13:55
mari..soacra mea are varsta ta.voi proceda cum mi-ai spus.poate poate
speechless
Postat pe 20 Martie 2008 13:59
mari58 am citit ce ai scris tu.... teoria e ok...dar practica te omoara. eu nu stau cu sora prietenului meu...dar ea e mai rea ca o soacra. si crede-ma ca prin prisma situatiei am vb si m-am purtat f frumos cu ea. e o scumpa....cu mine vb f frumos, dar cata rautate are la adresa prietenului meu... incat ma intreb:"oare la adresa mea ce gandeste?". e mult mai rau o cumnata decat o soacra.
talida22
Postat pe 20 Martie 2008 16:21
draga mea i-mi permit si eu un sfat:vorba dulce mult aduce.schimbate tu putin si fii draguta si amabila cu ea.din cind in cind cumpara-i o floare s-au un parfumel ceva si ai sa vezi ce se schimba totul.cind traia fosta soacra la inceput m-ar fi mincat de vie si eu pe ea la fel ,dar in timp am accepat sfaturile unora mai batrini decit mine si in final devenisem o razgiiata,eram cea mai frumoasa si desteapta ,fiul ei nici nu mai exista iar eu taiam ca in sinul lui avram.deci nu te doare gura si incearca si ai sa vezi si sotul tau se va schimba pentru ca asa cum e este mama lui.acum sint la a doua soacra si am facut exact ce te-am invatat pe tine si vreau sa spun ca e moarta dupa mine ,i-mi cumpara haine si ce stie ca i-mi place si meru i-i spune sotului meu sa multumeasca cerului ca ma gasit.pe curind!(sa-mi scuzi exprimarea dar rar mai am ocazia sa scriu romaneste)

Postat pe 20 Martie 2008 16:52
da france, am mai spus, am fost in realtii foarte bune, imi cumpara de toate..si eu eram atenta cu ea.i-am luat flori i-am luat d toate.sa av spun p scurt.s-a schimbat radical dupa c i-am dus in strainatate sa ii cunoasca pe ai mei si din cauza faptului k nu ii mai vazusem de mult am neglijat-o .asa a spus ea.dar era normal.eu d aia m-am dus sa stau sa vb cu ai mei pt k nu ii vazusem de mult.dar ea nu a putut sa inteleaga chestia asta si uite asa i-a zis prietenului meu knd ne-am intors sa dispar.bineinteles ca nu s-a int asta.si knd i-am zis k o s aplecam a zis k dak plec nu il iubesc.deci saraca nici ea nu stie c e cu ea.
speechless
Postat pe 20 Martie 2008 18:48
iubita,incercarea moarte nare!iti dai seama cum se simte ea,baiatul ei e cu tine,sotul zici ca e rece cu ea,pai ea e singura,ia cerei tu scuze,cerei parerea intro problema,si zii ca numai ea te poate sfatui,asteapto intro zi acasa ca pe o regina,si daca arunca ce ai pregatit pt ea,miine o iei de la capat.ea are nevoie de dragoste,oferaio tu,si multumestei in fiecare zi pt baiatul ce la crescut.credema o mama nu are inima de piatra.si daca zici ca e de virsta mea sa stii ca eu am o problema cu oamenii de virsta mea,nu ma inteleg ca eu gindesc ca voi nu ca ei,eu am multi prieteni tineri,si ma bucur pt asta,eu ma inbrac ca voi gindesc ca voi,atita timp cit mai pot,mintea mea nu a inbatrinitsi ii multumesc la DUMNEZEU ca ma tine asa.incearca si vei vedea ce va fi,macar ai incercat,nu?te pup!
mari58
Postat pe 20 Martie 2008 22:02
draga mea,in sufletelul tau se duce o lupta chiar daca constientul tau nu recunoaste in subconstient te razvratesti ca trebuie sa faci ceea ce nu simti.stiu ca este greu dar lasa de la tine ca esti mai tinara si fa niste eforturi daca il iubesti pe cel de linga tine.incearca sa sudezi ce sa rupt ca nu e imposibil.doamna Mari are dreptate ca ea se simte abandonata si sa stii ca dupa o virsta oamenii devin capriciosi dar asta este.mai gindeste-te ca si tu vei fii soacra si Doamne ce greu va fii.de exemplu socrela mea locuieste la 500km de mine dar si asa e posesiva si suna si de trei ori pe zi si culmea vrea cu mine ca fiusu nu o intelege zice ea dar eu o accept asa si cu bune si rele pentru ca i-mi iubesc sotul la nebunie si o respect ca la facut.ce sa-ti spun decit incearca si iar incearca .mult succes!

Postat pe 20 Martie 2008 22:20
ce pot sa spun..voi incerca..i-am zis lui sa imi deschida o portita..sa vb cu ea..insa nu vrea.a zis k este timp.dak lui ii e greu sa vb cu ea..eu c sa mai zic?
speechless
Postat pe 21 Martie 2008 10:46
nasol moment...
lief
Postat pe 21 Martie 2008 10:52
hmmmm! poate ii place situatia? sau poate ii e teama sa discute cu mama lui subiectul? ciudat baiatul asta al tau!
nu dispera!pana la urma trebuie sa va intelegeti cumva.

Postat pe 21 Martie 2008 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Capricorn & Capricorn....Se poate realiza o casatori buna ??? 44 De la: ctwmn 18 Iulie 2009 10:34
Sa ? sau Sa nu???what do i do?? 39 De la: kudika046697 9 Iulie 2009 15:35
LA CE SCOALA SA INSCRI UN COPIL ? 12 De la: karos 16 Martie 2009 11:44
dupa 9 ani 96 De la: Liviu1978 31 August 2014 19:08
pro sau contra casatoriei 129 De la: roxana_8708 20 August 2009 02:30