Setari Cookie-uri

profetul Mohammad in biblie


cand vorbim de religii , nu vorbim de dumnezeu , nici macar de profeti , vorbim de limba in care probabil ni s-au adresat , nu observati ca religiile ne despart exact ca limba vorbita . Dati la o parte toate tipurile de religii , si apoi credeti asa pe curat fara culori fara lucruri spuse de altii , prin interiorul vostru ,pe acolo vine viata si ,,ceea ce nu poate fi descris,,
kudika149595
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:38
De la: Kathara, la data 2010-04-03 22:47:36
De la: Master, la data 2010-04-03 20:52:32Aduceti macar un verset din Tora unde spnune sa va inchinati ianintea idolilor si sa luati semnul mortii (crucea ) ca semn sfant?

Cititi cele 10 porunci si spuneti-mi care diavol v-a permis sa luati semnul mortii ca semn divin si sa va inchinati inaintea chipurilor pictate pe bucati de lemn ori piatra.


E langa citatul ala care vorbeste despre cum analfabetii scriu carti sfinte. Primul de langa numarul paginii!


Numai o ipocrita sau un ipocrit poate sa afirme ca analfabetii , adica cei ce nu stiu sa scrie si sa citeasca , '' ca scriu Carti '' , orice credeam despre tine dar nu credeam ca poti fi asa ipocrita ...

dar defapt '' Fericiti cei saraci in Duh ...'' acest verset este cheia si marturiseste despre un Crestin ca este sarac in Duh ..
Master
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:54
De la: bozolica, la data 2010-04-05 01:33:14Despre Moise se citeste in vechiul Testament.de aceea a venit IIsus, sa schimbe legea "ochi pt.ochi,dinte pt.dinte" in iubire. ce tot vorbiti despre coran- cu arabii aia infecti si cu jihadul lor de kakat. (cica razboiul sfant).


Numai Diavolul putea sa incerce a schimba Legea Lui Dumnezeu , iar Isus nu avea cum sa fie acel Diavol pentru ca el a spus : ''Nu am venit sa stric Legea si prorocii ..''

Cei care au incercat sa schimbe LEGEA la indemnul Diavolului au fost paganii , sodomistii si inchinatorii la idoli '' greco-romanii '' ei au fost primii care au acceptat o noua lege si un nou legamant desi erta scris ca Legea si legamantul facut cu Avraam va ramane vesnic ''

Dar Diavolul a parut mai bun pentru ei caci Dumnezeu era aspru la pedeapsa fata de sodomisti , inchinatori la idoli nu le dadea nici o sansa spre Mantuirea , Dar Diavolul a permis ce le placea sufletelor lor si le-a mai promis si mantuire prin credinta anuland faptele celor ''saraci in Duh '' , sodomisti si inchinatori la idoli ..Cosnatantin , imparat roman , azi este cunoscut ca fiind ''sfantul Constantin'' a fost unul dintre acei pagani care au acceptat noua lege ''buna'' si ''placuta'' dar nu , numai ca a acceptat dar a si impus-o , si a creat Noul Testament cu cele 4 evanghelii , unii dintre cei care vorbesc despre Isus in Noul Testament , nu l-au cunoscut niciodata pe Isus , ba mai mult nici macar nu au trait in perioada lui ..

Azi ,sodomistii , inchinatorii la idoli , au o religie care le promite Mantuire dupa credinta si nu dupa fapte , astfel ei putand sa ramana asa cum au fost si asa cum sunt, si asa cum ai indeamna Noul Testament sa ramana ..
Master
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:21
De la: _EnYa_, la data 2010-04-05 19:53:25Am citit in mare parte ce ati scris,sunt perfect de acord cu doamna WDY,de unde atata inversunare a fetelor pentru aceasta religie nu inteleg?!,va rog sa vizionati pe TRUTHTUBE,marturisiri socante ale femeilor musulmance,care aduc nenumarate argumente contra religiei de care ele apartin.De la faptul k sunt invatate sa urasca orice alta natie care NU le impartaseste credinta si convingerile,sunt instigate la violenta pana la omor in cazul acestora,sunt obligate sa se SINUCIDA daca pateaza onoarea familiei sau daca nu se supun,nu au drept la educatie,dezvoltare individuala,formare a personalitatii!!chiar una dintre ele recunoaste k le sunt SPALATE CREIERELE!! sunt doar SCLAVE si nimic altceva!!....ce vedeti voi bun in asta?!?veniti cu citate si ganditi ca dati lumea pe spate!!!sa fim seriosi!!fiecare e liber sa creada ce vrea si sa traiasca dupa propriile convingeri nu dupa prejudecatile si dogmele altora!! poate ca exista viata de apoi sau poate nu,dar asta nu face din cel ce nu are credinta acestui lucru k e pacatos sau nu e crestin!!! si inca ceva vorbeam mai demult cu o colega de clasa la liceu,ea fiind adventista,si imi spune ca ei nu cred in minuni DAR scopul credintei lor este a doua venire a lui Iisus pe pamant,la care eu o intreb:poi...bine...si asta nu ar insemna o minune?s-a gandit si dupa mici ezitari nu a stiut ce sa-mi raspunda.Religia a fost intotdeauna o forma de conduita in a tine lumea sub control,si suntem multi care credem in lucruri pe care le citim,dar ganditi-va si la lucrurile de care noi suntem privati,la care noi nu avem acces,citim si credem lucrurile care EI vor sa le credem!! ganditi-va cum ar fi fost in lipsa religiei?fara ca nimeni sa nu creada in nimic!! am fi trait in haos intr-o dezordine mondiala!! poate ca am deviat putin de la subiect dar aici ar fi multe de spus...poate data viitoare!numai bine!!


Mai bine ai vedea marturisirile Crestinelor care sunt trimise la centura '' la munca '' , ca sa aduca bani in casa ..si dupa aia puteti sa incercati a va baga nasul in casa si marturisirile altora ..., priviti in jurul vostru mai intai , vedeti prostitutia , sodomismul , sclavagia moderna , fatarnicia , lasitatea , ura care nu si-o pot expune, de fatarnici ce sunt ...mare iubire pe ei dar numai la misto si asta nu poate s-o nege nimeni ..cei care traiesc in minciuna nu au curajul sa zica adevarul, se ascund unii dupa altii

Uitati-va in jur si vedeti femeile ''libere '' care nu sunt sclave cum muncesc cate 12 ore in picioare sau sub mese si cum lesina unele de oboseala sau de foame .., asta nu-i libertate a femeii Crestine ci este sclavie moderna ..si o femeie Crestina trebuie sa faca curat in casa , sa gateasca si sa-si creasca copii , asta nu inseamna ca este sclava dar pe langa asta trebuie sa si munceasca uneori mai mult decat un bartbat ..iar ele nu se numesc sclave ?...ba ele sunt mai sclave decat cele care stau acasa si au doar grija casei si a copiilor

Cei care nu va cunosc ar spune ca traiti in liniste si pace , fericire si iubire dar totul este de fatada , caci realitatea este cea care o stiti si care se afla in casele si inimile voastre asi urasc parintii , copii , pentru bani sunt in stare de orice ..referitor la invatatura religioasa pe care Crestinii o marturiesc ca este de la Dumnezeu '' cele 10 porunci '' sunt incalcate chiar de ei , si nimeni nu se pricepe sa le incalce mai bine decat un Crestin sau o Crestina
Master
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:37
De la: Master, la data 2010-04-03 20:44:16
De la: wolfy, la data 2010-04-01 11:50:36
De la: Master, la data 2010-03-27 10:59:25
De la: wolfy, la data 2008-05-19 12:34:20Imi spui si mie Cleopatra din ce Biblie ai luat tu citatul asta?



Corect spus , punctul pe i:

La cate Bibliiii unt azi , Dumnezeu mai stie ..


Nu exista mai multe Biblii, domnule imbecilitate. Sau cel putin in lumea crestina nu exista asa ceva, caci la musulmani exista intr-adevar Biblii modificate astefl incat sa fie mai aproape de coran. Eu am verificat citatele in mai multe Biblii crestine si nu existau. Intrebata din ce Biblie a luat citatele, D-ra C nu a dat un raspuns.


Dute la 10 crestini de diferite secte si nu vei gasi doua la fel ..sorry paganilor , idolatrilor , mergeti si convingeti-va ..va inchinati inaintea idolilor , nu stiati , nu a-ti auzit de prima porunca ?


Eu nu vorbesc de secte, vorbesc despre cele trei confesiuni ale religiei crestine: ortodoxism, catolicism, protestantism. Am deschis Biblii apartinand tuturor celor trei si sunt la fel. Nu ma intereseaza mormonii si altii ca ei, despre care sper ca stii ce parere au crestinii autentici.

*du-te
*ati auzit
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:44
De la: Master, la data 2010-04-03 20:46:22
De la: Kathara, la data 2010-04-01 11:21:24Aidede, si voi mosteniti pamantul?Violatori si ucigasi? Ia zi zau cu limba scoasa!

Pui de naparca cine a-ti permite sa ne faci violatori , te-a violat vre-un musulman si nu te-a platit ?

Politesitilor , dar de unde sa sti tu ce este ala un politesist .


Din cate stiu eu violurile se deconteaza la puscarie.

Parca ti-am mai explicat cum sta treaba cu politeismul in crestinism.

"vre-un" musulman
beyonce_indragostita
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:46
De la: wolfy, la data 2010-04-08 15:46:58
De la: Master, la data 2010-04-03 20:46:22
De la: Kathara, la data 2010-04-01 11:21:24Aidede, si voi mosteniti pamantul?Violatori si ucigasi? Ia zi zau cu limba scoasa!

Pui de naparca cine a-ti permite sa ne faci violatori , te-a violat vre-un musulman si nu te-a platit ?

Politesitilor , dar de unde sa sti tu ce este ala un politesist .


Din cate stiu eu violurile se deconteaza la puscarie.

Parca ti-am mai explicat cum sta treaba cu politeismul in crestinism.

"vre-un" musulman



De unde sti ca violurile se deconteaza la puscarie ? interesant ..eu stiam ca pe centura si in viata de zi cu zi a Crestinului ...aud mai mereu '' ajutor ! ''nu sarirti ca imi place ''

treaba cu politeismul, nu ai ce sa-mi explici mie , tu saraca in Duh ...o mai spun de mii de ori dar fiind saraca in Duh nu vei intelege :

Orice inchinaciune menita altcuiva in afara Lui Dumnezeu inseamna politeism ...si asa incalcacti poruncile cu buna stiinta , si nu vei putea nici tu si nici un alt Crestin sa spuneti : ''Noi nu am stiut''..ba a-ti stiut si o stiti , chiar voi marturisiti impotriva sufletelor voastre spunand: Nu exista decat un singur Dumnezeu'' , si toto voi marturisiti : '' cELE 10 porunci sunt de la Dumnezeu

Cu buna stiinta faceti semeni , asociati si egali Lui Dumnezeu asa cum faceau si paganii inaintea voastra

iar dovada inchinaciunilor inaintea lui Isus , a Mariei cat si inaintea altor sfinti reprezentati pe bucati de lemn ori piatra , carora le cereti ajutor ...este dovada a politeismului si punct ..dar tot nu vei intelege ....si Dumnezeu de vi s-ar arata si v-ar spune toate astea tot nu a-ti crede ..asa au fost si cei de dinaintea voastra ..

Dar ve-ti crede ,in Ziua de Apoi ,atunci cand Isus va fi martor impotriva voastra asa cum a prorocit chiar el ...

'' Multi imi vor zice in ziua aceea Doamne , Doamne , nu am facut noi minuni in numele tau , nu am scos noi draci in numele tau ?''

''Le voi raspunde curat : nu va cunosc , plecati de aici toti cei care lucrati faradelege ''


Acum eu a-ti explic caci esti saraca in Duh si nu ai cum sa intelegi :

Cine sunt cei care il numesc si il vor numi Domn in Ziua de Apoi ?

Cine sunt cei care fac minuni si scot draci in Numele Lui Isus ?

Crestinii sunt ..iar el ai numeste faradelege , adica nelegiuti ...

Cei ce au Legea stiu ca Domnul este unul singur si anume :Domnul lui Avraam , a lui Moise si a lui Isus ,,si mai stiu ca asocierea si inchinaciunea inaintea altuia in afara Lui Dumnezeu este un pacat care nu va fi iertat si cainta lor din urma nu se va primi daca ei mor politeisti si idolatrii ..asta pentru cei care au credinta si frica de Dumnezeu..Dumnezeu la care se ruga si implora Isus , Moise si altii .

Moise tremura inaintea Lui Dumnezeu si statea cu fata in pamant , Isus plangea cu lacrimi de sange implorandu-L sa nu-l dea pe mana paganilor ...inainte ca sa fie arestat ..si nu au chemat numele altcuiva in afara Lui Dumnezeu , nu au fost dintre idolatrii , politeisti si pagani ...

Asadar urmati-i invataturile , rugati-va asa cum se ruga el , ingenuncheati , bagati-va fata in pamant ca niste umili , caci nu ve-ti despica voi pamantul in trei .

Cine l-ar putea opri pe Dumnezeu de ar vrea ca sa-l faca sa piara pe Isus , pe mama lui si pe toti oamenii ?

Scriptura zice :

'' Cum poate lutul sa zica despre olar : '' Nu m-a creat El ''?

Cum poate Isus sau oricine altcineva sa spuna nu m-a creat Dumnezeu ?

Coranul spune :

''Toti vor veni la Mine ca robi , si Eu voi judeca intre voi ..Tu Muhammad nu esti decat un prevenitor ..''

''ASADAR ASTEPTATI O zI IN CARE NICI UN SUFLET NU VA PURTA POVARA ALTUI SUFLET SI NU SE VA LUA DE LA EL SCHIMB SI NICI NU SE VA ACCEPTA MIJLOCORE , SI FIECARE SUFLET VA FI JUDECAT DUPA CEEA CE A AGONISIT ''

Dupa fapta si rasplata iar credinta in zeii moderni (sfintii ).. , fii si fiicele in zadar , pana si ei vor fi judecati !

Cine ai va ocroti de Mania Lui Dumnezeu in afara de El ,pe cei saraci in Duh ?

Isus , Maria , Moise , Mhammad ?

Sau imparatul criminal roman Constantin *''(Sfantul Constantin) ? care









Master
Postat pe 8 Aprilie 2010 23:58
De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28De unde sti ca violurile se deconteaza la puscarie ?


Din codul penal al statului roman.

De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28 interesant ..eu stiam ca pe centura si in viata de zi cu zi a Crestinului ...aud mai mereu '' ajutor ! ''nu sarirti ca imi place ''


Pe asta o stii de la tine de-acasa, ca la voi nu exista notiunea de viol! Ce numim noi viol pentru voi este nu mai mult decat exercitarea vointei barbatului.


De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28treaba cu politeismul, nu ai ce sa-mi explici mie , tu saraca in Duh ...o mai spun de mii de ori dar fiind saraca in Duh nu vei intelege


Chestia asta cu saracia duhului este extrem de amuzanta venind de la un agramat. Scrie in limba ta, celor de-o limba cu tine. Poate ca acolo poti arata o buna acunoasterea a regulilor gramaticale si a regulilor de scriere in general, ceea ce te poate ajuta sa nu fii ridicol cand te pronunti in legatura cu saracia in duh a altora.


De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28Orice inchinaciune menita altcuiva in afara Lui Dumnezeu inseamna politeism ...si asa incalcacti poruncile cu buna stiinta , si nu vei putea nici tu si nici un alt Crestin sa spuneti : ''Noi nu am stiut''..ba a-ti stiut si o stiti , chiar voi marturisiti impotriva sufletelor voastre spunand: Nu exista decat un singur Dumnezeu'' , si toto voi marturisiti : '' cELE 10 porunci sunt de la Dumnezeu

Cu buna stiinta faceti semeni , asociati si egali Lui Dumnezeu asa cum faceau si paganii inaintea voastra

iar dovada inchinaciunilor inaintea lui Isus , a Mariei cat si inaintea altor sfinti reprezentati pe bucati de lemn ori piatra , carora le cereti ajutor ...este dovada a politeismului si punct ..dar tot nu vei intelege ....si Dumnezeu de vi s-ar arata si v-ar spune toate astea tot nu a-ti crede ..asa au fost si cei de dinaintea voastra ..

Dar ve-ti crede ,in Ziua de Apoi ,atunci cand Isus va fi martor impotriva voastra asa cum a prorocit chiar el ...

'' Multi imi vor zice in ziua aceea Doamne , Doamne , nu am facut noi minuni in numele tau , nu am scos noi draci in numele tau ?''

''Le voi raspunde curat : nu va cunosc , plecati de aici toti cei care lucrati faradelege ''


Acum eu a-ti explic caci esti saraca in Duh si nu ai cum sa intelegi :

Cine sunt cei care il numesc si il vor numi Domn in Ziua de Apoi ?

Cine sunt cei care fac minuni si scot draci in Numele Lui Isus ?

Crestinii sunt ..iar el ai numeste faradelege , adica nelegiuti ...

Cei ce au Legea stiu ca Domnul este unul singur si anume :Domnul lui Avraam , a lui Moise si a lui Isus ,,si mai stiu ca asocierea si inchinaciunea inaintea altuia in afara Lui Dumnezeu este un pacat care nu va fi iertat si cainta lor din urma nu se va primi daca ei mor politeisti si idolatrii ..asta pentru cei care au credinta si frica de Dumnezeu..Dumnezeu la care se ruga si implora Isus , Moise si altii .

Moise tremura inaintea Lui Dumnezeu si statea cu fata in pamant , Isus plangea cu lacrimi de sange implorandu-L sa nu-l dea pe mana paganilor ...inainte ca sa fie arestat ..si nu au chemat numele altcuiva in afara Lui Dumnezeu , nu au fost dintre idolatrii , politeisti si pagani ...

Asadar urmati-i invataturile , rugati-va asa cum se ruga el , ingenuncheati , bagati-va fata in pamant ca niste umili , caci nu ve-ti despica voi pamantul in trei .

Cine l-ar putea opri pe Dumnezeu de ar vrea ca sa-l faca sa piara pe Isus , pe mama lui si pe toti oamenii ?

Scriptura zice :

'' Cum poate lutul sa zica despre olar : '' Nu m-a creat El ''?

Cum poate Isus sau oricine altcineva sa spuna nu m-a creat Dumnezeu ?

Coranul spune :

''Toti vor veni la Mine ca robi , si Eu voi judeca intre voi ..Tu Muhammad nu esti decat un prevenitor ..''

''ASADAR ASTEPTATI O zI IN CARE NICI UN SUFLET NU VA PURTA POVARA ALTUI SUFLET SI NU SE VA LUA DE LA EL SCHIMB SI NICI NU SE VA ACCEPTA MIJLOCORE , SI FIECARE SUFLET VA FI JUDECAT DUPA CEEA CE A AGONISIT ''

Dupa fapta si rasplata iar credinta in zeii moderni (sfintii ).. , fii si fiicele in zadar , pana si ei vor fi judecati !

Cine ai va ocroti de Mania Lui Dumnezeu in afara de El ,pe cei saraci in Duh ?

Isus , Maria , Moise , Mhammad ?

Sau imparatul criminal roman Constantin *''(Sfantul Constantin) ? care


Marturiesc ca posturile tale pe cat sunt de lungi, pe atat sunt de incoerente, asa ca uneori nici nu mai obosesc sa le citesc.

Repet: daca suntem idolatri, stricati, etc, arata-ti dezacordul prin parasirea Europei!
beyonce_indragostita
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:25
De la: Master, la data 2010-04-07 22:54:42
De la: Kathara, la data 2010-04-03 22:47:36
De la: Master, la data 2010-04-03 20:52:32Aduceti macar un verset din Tora unde spnune sa va inchinati ianintea idolilor si sa luati semnul mortii (crucea ) ca semn sfant?

Cititi cele 10 porunci si spuneti-mi care diavol v-a permis sa luati semnul mortii ca semn divin si sa va inchinati inaintea chipurilor pictate pe bucati de lemn ori piatra.


E langa citatul ala care vorbeste despre cum analfabetii scriu carti sfinte. Primul de langa numarul paginii!


Numai o ipocrita sau un ipocrit poate sa afirme ca analfabetii , adica cei ce nu stiu sa scrie si sa citeasca , '' ca scriu Carti '' , orice credeam despre tine dar nu credeam ca poti fi asa ipocrita ...

dar defapt '' Fericiti cei saraci in Duh ...'' acest verset este cheia si marturiseste despre un Crestin ca este sarac in Duh ..


Saraci cu Duhul in NT inseamna o treaba, iar in limba romana actuala alta. E ca in situatia cu oamenii prosti. Intr-o limba romna mai veche, prost inseamna lipsit de bogatie materiala. In fine, ce sa ne asteptam de la un semidoct ca tine? De fapt cred ca nici macar la nivelul asta nu esti!
beyonce_indragostita
Postat pe 10 Aprilie 2010 15:30
De la: wolfy, la data 2010-04-10 15:25:55
De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28De unde sti ca violurile se deconteaza la puscarie ?


Din codul penal al statului roman.

De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28 interesant ..eu stiam ca pe centura si in viata de zi cu zi a Crestinului ...aud mai mereu '' ajutor ! ''nu sarirti ca imi place ''


Pe asta o stii de la tine de-acasa, ca la voi nu exista notiunea de viol! Ce numim noi viol pentru voi este nu mai mult decat exercitarea vointei barbatului.


De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28treaba cu politeismul, nu ai ce sa-mi explici mie , tu saraca in Duh ...o mai spun de mii de ori dar fiind saraca in Duh nu vei intelege


Chestia asta cu saracia duhului este extrem de amuzanta venind de la un agramat. Scrie in limba ta, celor de-o limba cu tine. Poate ca acolo poti arata o buna acunoasterea a regulilor gramaticale si a regulilor de scriere in general, ceea ce te poate ajuta sa nu fii ridicol cand te pronunti in legatura cu saracia in duh a altora.


De la: Master, la data 2010-04-08 23:58:28Orice inchinaciune menita altcuiva in afara Lui Dumnezeu inseamna politeism ...si asa incalcacti poruncile cu buna stiinta , si nu vei putea nici tu si nici un alt Crestin sa spuneti : ''Noi nu am stiut''..ba a-ti stiut si o stiti , chiar voi marturisiti impotriva sufletelor voastre spunand: Nu exista decat un singur Dumnezeu'' , si toto voi marturisiti : '' cELE 10 porunci sunt de la Dumnezeu

Cu buna stiinta faceti semeni , asociati si egali Lui Dumnezeu asa cum faceau si paganii inaintea voastra

iar dovada inchinaciunilor inaintea lui Isus , a Mariei cat si inaintea altor sfinti reprezentati pe bucati de lemn ori piatra , carora le cereti ajutor ...este dovada a politeismului si punct ..dar tot nu vei intelege ....si Dumnezeu de vi s-ar arata si v-ar spune toate astea tot nu a-ti crede ..asa au fost si cei de dinaintea voastra ..

Dar ve-ti crede ,in Ziua de Apoi ,atunci cand Isus va fi martor impotriva voastra asa cum a prorocit chiar el ...

'' Multi imi vor zice in ziua aceea Doamne , Doamne , nu am facut noi minuni in numele tau , nu am scos noi draci in numele tau ?''

''Le voi raspunde curat : nu va cunosc , plecati de aici toti cei care lucrati faradelege ''


Acum eu a-ti explic caci esti saraca in Duh si nu ai cum sa intelegi :

Cine sunt cei care il numesc si il vor numi Domn in Ziua de Apoi ?

Cine sunt cei care fac minuni si scot draci in Numele Lui Isus ?

Crestinii sunt ..iar el ai numeste faradelege , adica nelegiuti ...

Cei ce au Legea stiu ca Domnul este unul singur si anume :Domnul lui Avraam , a lui Moise si a lui Isus ,,si mai stiu ca asocierea si inchinaciunea inaintea altuia in afara Lui Dumnezeu este un pacat care nu va fi iertat si cainta lor din urma nu se va primi daca ei mor politeisti si idolatrii ..asta pentru cei care au credinta si frica de Dumnezeu..Dumnezeu la care se ruga si implora Isus , Moise si altii .

Moise tremura inaintea Lui Dumnezeu si statea cu fata in pamant , Isus plangea cu lacrimi de sange implorandu-L sa nu-l dea pe mana paganilor ...inainte ca sa fie arestat ..si nu au chemat numele altcuiva in afara Lui Dumnezeu , nu au fost dintre idolatrii , politeisti si pagani ...

Asadar urmati-i invataturile , rugati-va asa cum se ruga el , ingenuncheati , bagati-va fata in pamant ca niste umili , caci nu ve-ti despica voi pamantul in trei .

Cine l-ar putea opri pe Dumnezeu de ar vrea ca sa-l faca sa piara pe Isus , pe mama lui si pe toti oamenii ?

Scriptura zice :

'' Cum poate lutul sa zica despre olar : '' Nu m-a creat El ''?

Cum poate Isus sau oricine altcineva sa spuna nu m-a creat Dumnezeu ?

Coranul spune :

''Toti vor veni la Mine ca robi , si Eu voi judeca intre voi ..Tu Muhammad nu esti decat un prevenitor ..''

''ASADAR ASTEPTATI O zI IN CARE NICI UN SUFLET NU VA PURTA POVARA ALTUI SUFLET SI NU SE VA LUA DE LA EL SCHIMB SI NICI NU SE VA ACCEPTA MIJLOCORE , SI FIECARE SUFLET VA FI JUDECAT DUPA CEEA CE A AGONISIT ''

Dupa fapta si rasplata iar credinta in zeii moderni (sfintii ).. , fii si fiicele in zadar , pana si ei vor fi judecati !

Cine ai va ocroti de Mania Lui Dumnezeu in afara de El ,pe cei saraci in Duh ?

Isus , Maria , Moise , Mhammad ?

Sau imparatul criminal roman Constantin *''(Sfantul Constantin) ? care


Marturiesc ca posturile tale pe cat sunt de lungi, pe atat sunt de incoerente, asa ca uneori nici nu mai obosesc sa le citesc.

Repet: daca suntem idolatri, stricati, etc, arata-ti dezacordul prin parasirea Europei!



Nu ma lasa femeile de pe aici ..femei ca aici , mai ales in romania , nu gasesti nicaeri ..romancele fac de toate si nu cer prea mult in schimb ..ce este al lor este al lor ..in privinta asta nu am ce sa comentez ..baga ele in gura tot ce prind crezand ca ceea ce baga ele in gura nu le spurca .., dar au grije la ceea ce scot din gura caci acesta poate spurca , ca atare ele sunt foarte amabile si dragute mai ales cu turcii si arabii ..pun pariu ca si tu la fel de draguta esti
Master
Postat pe 11 Aprilie 2010 01:58
Din tot ce am citit aici pe forum am inteles
1.ISUS , Unicul Dumnezeu ,l-a trimis pe profetul Mahammad ,la musulmani pentru ca acestia erau singurii care nu putea fii adusi pe calea cea buna .Drept dovada si in aceste timpuri duc razboaie .
2.Mohammad este un profet -este un trimis la Lui Dumnezeu si NU INVERS .
3.Pentru ce a facu Mohammad -mult respect - e recunoscut .Impunand reguli atat de dure pentru poporul de unde a iesit ,denota ca,chiar si el a ajuns la concluzia incapatanarii acestui popor greu de urnit .
Iar ca o ultima concluzie femeile romance care si-au lasat religia pentru a devenii musulmane Doamne iarta-le !! sunt joznice asa a invatat mamele sa cucereasca barbatii veniti din alte lumi sa ii fure pe romani sa aduca drogurii sa sa nu plateasca darile la stat sa spele banii murdari ..Ex casele de schimb
sunt atat de proaste ca nici ele nu vor intelege ca sunt folosite ...transformate in carpe ,ratacite .
M-a intreb cand va veni moda BUDISTILOR ce o sa faceti
Ei spun PACE dar nu fac PACE !!!
kudika161928
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:55
stiu ca a visat ca zbura peste ierusalim si ...gata .e profet.
aiela_misha
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:46
CRED CA SE FAC MULTE CONFUZII IN LEGATURA CU ISUS SI MUHAMMED AL MUSULMANILOR,TRAIESC INTR-O TARA PLINA DE MUSULMANI ,SI AM DISCUTAT CU CATIVA DESPRE ISUS SI MUHAMMMAD SAU MOHAMED E ACELAS,MOHAMED NU POATE FI UN PROFET TRIMIS DE DUMNEZEU PENTRU CA CORANU NU IL RECUNOASTE PE ISUS CA FIU AL LUI DUMNEZEU MUSULMANII ZIC CA MARIA A AVUT RELATII SEXUALE CU IOSIV SI SA NASCUT ISUS CARE INTRADEVAR A FOST PROFET DAR NASCUT DIN CONTACT SEXUAL NU VENIT DE LA DUHUL SFANT IAR DESPRE RASTIGNIREA LUI ISUS MUSULMANII ZIC CA NU ISUS A FOST RASTIGNIT PE CRUCE CI ALCINEVA CARE SEMANA CU EL,IAR ISUS A VENIT SA SCHIMBE LEGILE VECHI CU ALTELE NOI IAR CORANU NU RECUNOASTE NICI ASTA CORANU SE INTOARCE LA VECHIUL TESTAMENT CORANU NU ARE NICI O LEGATURA CU NOUL TESTAMENT SI LEGILE SCHIMBATE DE ISUS DECI CUM AR PUTEA FI MOHAMED UN PROFET TRIMIS DE DUMNEZEU ?CERE SA NASCUT LA 600 DE ANI DUPA ISUS SI CARE SA REINTORS LA LEGILE LUI MOISE, CARE INTERZICE PRIN MOARTE MULTE LUCRURI IAR ISUS ESTE DOAR IUBIRE SI BUNATATE STUDIATI PASAJE DIN CORAN SI VETI INTELEGE DIFERENTELE DINTRE ISUS SI MOHAMED VETI FACE LEGATURA DINTRE CORAN SI NOUL TESTAMENT CARE DEFAPT NU AU NICI O LEGATURA UNA CU CEALALTA DECI CORANU E UN FEL DE VECHIUL TESTAMENT VECHILE LEGI IAR NOUL TESTAMENT SAU ISIS E SCHIMBAREA LOR NERECUNOSCUTE DE CORAN SAU MUSULMANI
monik_mail2006
Postat pe 11 Aprilie 2010 15:42
De la: monik_mail2006, la data 2010-04-11 15:42:45CRED CA SE FAC MULTE CONFUZII IN LEGATURA CU ISUS SI MUHAMMED AL MUSULMANILOR,TRAIESC INTR-O TARA PLINA DE MUSULMANI ,SI AM DISCUTAT CU CATIVA DESPRE ISUS SI MUHAMMMAD SAU MOHAMED E ACELAS,MOHAMED NU POATE FI UN PROFET TRIMIS DE DUMNEZEU PENTRU CA CORANU NU IL RECUNOASTE PE ISUS CA FIU AL LUI DUMNEZEU MUSULMANII ZIC CA MARIA A AVUT RELATII SEXUALE CU IOSIV SI SA NASCUT ISUS CARE INTRADEVAR A FOST PROFET DAR NASCUT DIN CONTACT SEXUAL NU VENIT DE LA DUHUL SFANT IAR DESPRE RASTIGNIREA LUI ISUS MUSULMANII ZIC CA NU ISUS A FOST RASTIGNIT PE CRUCE CI ALCINEVA CARE SEMANA CU EL,IAR ISUS A VENIT SA SCHIMBE LEGILE VECHI CU ALTELE NOI IAR CORANU NU RECUNOASTE NICI ASTA CORANU SE INTOARCE LA VECHIUL TESTAMENT CORANU NU ARE NICI O LEGATURA CU NOUL TESTAMENT SI LEGILE SCHIMBATE DE ISUS DECI CUM AR PUTEA FI MOHAMED UN PROFET TRIMIS DE DUMNEZEU ?CERE SA NASCUT LA 600 DE ANI DUPA ISUS SI CARE SA REINTORS LA LEGILE LUI MOISE, CARE INTERZICE PRIN MOARTE MULTE LUCRURI IAR ISUS ESTE DOAR IUBIRE SI BUNATATE STUDIATI PASAJE DIN CORAN SI VETI INTELEGE DIFERENTELE DINTRE ISUS SI MOHAMED VETI FACE LEGATURA DINTRE CORAN SI NOUL TESTAMENT CARE DEFAPT NU AU NICI O LEGATURA UNA CU CEALALTA DECI CORANU E UN FEL DE VECHIUL TESTAMENT VECHILE LEGI IAR NOUL TESTAMENT SAU ISIS E SCHIMBAREA LOR NERECUNOSCUTE DE CORAN SAU MUSULMANI



Imi pare rau sa-ti spun asta dar '' atunci cand o proasta , sau o oarba va incerca sa calauzeasca o alta oarba sau proasta .., vor cadea amandoua in groapa ...

Sunt sigur ca te-ai pricepe mult mai bine la ..,altele ..referitor la musulmani si Coran stai deoparte ..

Coranul si musulmanii nu afirma decat ca Isus si oricare altul nu pot fi niici Dumnezei si nici fii sau fiice de Dumnezeu ..., paganii afirmau asta pe timpuri si tot ei ai atribuiau fii si fiice lui Dumnezeu '', inhinatarorii la idoli .
Coranul spune ca Maria l-a nascut pe Isus fara Tata asa cum Adam a fost creat si fara mama si fara Tata , Dumnezeu a spus fi ! iar el de indata a fost !

Saracia in Duh e mare pe la Crestini ...mai bine a-ti citi Scriptura ..voi nu cunoasteti Scriptura si a-ti ajuns sa cunoasteti Coranul ? saraciilor in Duh ..

Monik a-ati dau un sfat : Fa ceea ce sti tu mai bine sa faci ..,si lasa-te de ''soprtul'' asta
Master
Postat pe 11 Aprilie 2010 17:37
Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...
_EnYa_
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:36
De la: _EnYa_, la data 2010-04-11 22:36:16Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...


Nu sunt Crestin ca sa ma cred atoatestiutor sau Dumnezeu , numai Dumnezeu este atoatestiutor .

Musulmanecele care fac asta traiesc printre Crestini si Crestine si numai musulmance numai sunt ..tocmai ca una care preacurveste este orice dar nu musulmanca ,..

Spui ca femei care se vand sunt peste tot ..eu zic ca 90 la suta se gasec la Crestini in tarile Crestine astfel de cazuri ca si altele ..Crestina sau Crestinul nu ar face nimic din toate astea intr-o tara 90 la suta islamica caci ar fi alungati sau ucisi

Spui ca Romania nu este o tara unde sa traiesti si sa-ti educi copii ..eu spun ca nu este tara Crestina unde sa traiesti cinstit si sa -ti poti educa copii ..

Iar o tara civlizata nu poate fi o tara unde se fura , se vand draguri in scoli , se preda sexul oral in clasele primare , prostitutia este practicata atat legal in unele tari dar si ilegal in altele , unde copii dau parintii in strada si parintii a-si alunga copii din casa , unde petru bani sunt in stare de orice , unde barbatii se vand altor barbati contrasex de placere sau pentru bani , unde sodomismul este la scara larga atat intrascuns cat si pe fata , unde casatoriile intre barbati deja sunt legalizate ...avorturi la scara larga , unde tinerele beau in cluburi dupa care se duc si vomita in toaleta fetelor sau a barbatilor si fac sex cu cine apuca , unde calugarii si preotii se iau la tranta intre ei , unde camatarii si cei care au bani fac Legea etc ... acum spune-mi tu care este acea Tara civlizata Crestina unde nu se intampla macar una din toate cele mentionate de mine ?

Daca tu imi dai ex o singura tara Crestina unde nu se intampla toate astea , eu numai postez nimic aici .


Master
Postat pe 12 Aprilie 2010 04:07
De la: Master, la data 2010-04-12 04:07:58
De la: _EnYa_, la data 2010-04-11 22:36:16Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...


Nu sunt Crestin ca sa ma cred atoatestiutor sau Dumnezeu , numai Dumnezeu este atoatestiutor .

Musulmanecele care fac asta traiesc printre Crestini si Crestine si numai musulmance numai sunt ..tocmai ca una care preacurveste este orice dar nu musulmanca ,..

Spui ca femei care se vand sunt peste tot ..eu zic ca 90 la suta se gasec la Crestini in tarile Crestine astfel de cazuri ca si altele ..Crestina sau Crestinul nu ar face nimic din toate astea intr-o tara 90 la suta islamica caci ar fi alungati sau ucisi

Spui ca Romania nu este o tara unde sa traiesti si sa-ti educi copii ..eu spun ca nu este tara Crestina unde sa traiesti cinstit si sa -ti poti educa copii ..

Iar o tara civlizata nu poate fi o tara unde se fura , se vand draguri in scoli , se preda sexul oral in clasele primare , prostitutia este practicata atat legal in unele tari dar si ilegal in altele , unde copii dau parintii in strada si parintii a-si alunga copii din casa , unde petru bani sunt in stare de orice , unde barbatii se vand altor barbati contrasex de placere sau pentru bani , unde sodomismul este la scara larga atat intrascuns cat si pe fata , unde casatoriile intre barbati deja sunt legalizate ...avorturi la scara larga , unde tinerele beau in cluburi dupa care se duc si vomita in toaleta fetelor sau a barbatilor si fac sex cu cine apuca , unde calugarii si preotii se iau la tranta intre ei , unde camatarii si cei care au bani fac Legea etc ... acum spune-mi tu care este acea Tara civlizata Crestina unde nu se intampla macar una din toate cele mentionate de mine ?

Daca tu imi dai ex o singura tara Crestina unde nu se intampla toate astea , eu numai postez nimic aici .




Vatican. Pa si pusi!
Kathara
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:52
De la: Master, la data 2010-04-11 01:58:35[Nu ma lasa femeile de pe aici ..femei ca aici , mai ales in romania , nu gasesti nicaeri ..romancele fac de toate si nu cer prea mult in schimb ..ce este al lor este al lor ..in privinta asta nu am ce sa comentez ..baga ele in gura tot ce prind crezand ca ceea ce baga ele in gura nu le spurca .., dar au grije la ceea ce scot din gura caci acesta poate spurca , ca atare ele sunt foarte amabile si dragute mai ales cu turcii si arabii ..pun pariu ca si tu la fel de draguta esti


Sa nu ne ascundem dupa deget: ce nu va lasa pe voi sa plecati din Europa este mizeria si inapoierea din propriile voastre tari. Oricum, parerea mea este ca nu ar trebui sa fiti lasati pe teritoriul tarii noastre cel putin, avem si noi scursurile noastre, nu avem nevoie de altele!

Romancele nu le depasesc pe araboaice, stai linistit! Ti-am mai explicat cum sta treaba cu sexul oral la araboaice!

Si nu,te inseli, partea corpului meu atat de des invocata in postul pe care tocmai l-am citat nu e draguta cu ceea ce poporul roman indeobste numeste "ciori"!

beyonce_indragostita
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:00
De la: Master, la data 2010-04-11 17:37:56[.mai bine a-ti citi Scriptura ..voi nu cunoasteti Scriptura si a-ti ajuns sa cunoasteti Coranul ? saraciilor in Duh


E valabil si pentru tine imbecilule. Tu nici macar nu stii ca Biblia e una si aceeasi indiferent de confesiune, nu stii ce inseamna botez, nu stii ca fetele sunt botezate in biserica la fel ca si baietii, si vii sa ne dai in lectii in legatura cu Crestinismul!
beyonce_indragostita
Postat pe 12 Aprilie 2010 15:51
De la: wolfy, la data 2010-04-12 15:51:13
De la: Master, la data 2010-04-11 17:37:56[.mai bine a-ti citi Scriptura ..voi nu cunoasteti Scriptura si a-ti ajuns sa cunoasteti Coranul ? saraciilor in Duh


E valabil si pentru tine imbecilule. Tu nici macar nu stii ca Biblia e una si aceeasi indiferent de confesiune, nu stii ce inseamna botez, nu stii ca fetele sunt botezate in biserica la fel ca si baietii, si vii sa ne dai in lectii in legatura cu Crestinismul!


Nu pot sa va dau eu lectii in legatura cu Cretinismul ,voi stiti mai bine despre aceasta
Master
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:13
De la: Kathara, la data 2010-04-12 09:52:13
De la: Master, la data 2010-04-12 04:07:58
De la: _EnYa_, la data 2010-04-11 22:36:16Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...


Nu sunt Crestin ca sa ma cred atoatestiutor sau Dumnezeu , numai Dumnezeu este atoatestiutor .

Musulmanecele care fac asta traiesc printre Crestini si Crestine si numai musulmance numai sunt ..tocmai ca una care preacurveste este orice dar nu musulmanca ,..

Spui ca femei care se vand sunt peste tot ..eu zic ca 90 la suta se gasec la Crestini in tarile Crestine astfel de cazuri ca si altele ..Crestina sau Crestinul nu ar face nimic din toate astea intr-o tara 90 la suta islamica caci ar fi alungati sau ucisi

Spui ca Romania nu este o tara unde sa traiesti si sa-ti educi copii ..eu spun ca nu este tara Crestina unde sa traiesti cinstit si sa -ti poti educa copii ..

Iar o tara civlizata nu poate fi o tara unde se fura , se vand draguri in scoli , se preda sexul oral in clasele primare , prostitutia este practicata atat legal in unele tari dar si ilegal in altele , unde copii dau parintii in strada si parintii a-si alunga copii din casa , unde petru bani sunt in stare de orice , unde barbatii se vand altor barbati contrasex de placere sau pentru bani , unde sodomismul este la scara larga atat intrascuns cat si pe fata , unde casatoriile intre barbati deja sunt legalizate ...avorturi la scara larga , unde tinerele beau in cluburi dupa care se duc si vomita in toaleta fetelor sau a barbatilor si fac sex cu cine apuca , unde calugarii si preotii se iau la tranta intre ei , unde camatarii si cei care au bani fac Legea etc ... acum spune-mi tu care este acea Tara civlizata Crestina unde nu se intampla macar una din toate cele mentionate de mine ?

Daca tu imi dai ex o singura tara Crestina unde nu se intampla toate astea , eu numai postez nimic aici .




Vatican. Pa si pusi!


Vatican ? iar esti proasta ca deobicei , cine conduce Vaticanul sti ?

''Cel care nu moare'' Papa ... Ai fost in viata ta macar o data la Vatican de vorbesti ?

Dar in Roma unde se afla Vaticanul ai fost ?

Acolo sunt cei mai multi hoti , prostituate , pedofili , sodomisti si acolo a fost si este ce-i mai rau pe pamant ..ai dat ex de locul unde sta Diavolul ..

Vezi ca I SE ADUC ACUZE GRAVE PAPALITATII , PRECUM PEDOFILIE , PROTEJAREA SI ASCUNDEREA INFRACTORILOR DE CEA MAI JOASA SPETA IN vATICAN SI ALTELE ..MAI UITATE LA tV MACAR , DACA LA VATICAN NU POTI AJUNGE ....
Mai citeste despre Inchizitie si Cruciade vezi la oridele cui au fost ...in fine sincer va las asa proaste cum sunteti , m-am plictitsit sa vorbesc cu incultele care striga in gura mare : '' suntem culte''..sunteti pe dracu
Master
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:20
De la: wolfy, la data 2010-04-12 15:00:57
De la: Master, la data 2010-04-11 01:58:35[Nu ma lasa femeile de pe aici ..femei ca aici , mai ales in romania , nu gasesti nicaeri ..romancele fac de toate si nu cer prea mult in schimb ..ce este al lor este al lor ..in privinta asta nu am ce sa comentez ..baga ele in gura tot ce prind crezand ca ceea ce baga ele in gura nu le spurca .., dar au grije la ceea ce scot din gura caci acesta poate spurca , ca atare ele sunt foarte amabile si dragute mai ales cu turcii si arabii ..pun pariu ca si tu la fel de draguta esti


Sa nu ne ascundem dupa deget: ce nu va lasa pe voi sa plecati din Europa este mizeria si inapoierea din propriile voastre tari. Oricum, parerea mea este ca nu ar trebui sa fiti lasati pe teritoriul tarii noastre cel putin, avem si noi scursurile noastre, nu avem nevoie de altele!

Romancele nu le depasesc pe araboaice, stai linistit! Ti-am mai explicat cum sta treaba cu sexul oral la araboaice!

Si nu,te inseli, partea corpului meu atat de des invocata in postul pe care tocmai l-am citat nu e draguta cu ceea ce poporul roman indeobste numeste "ciori"!

Master
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:36
De la: Master, la data 2010-04-12 17:36:55
De la: wolfy, la data 2010-04-12 15:00:57
De la: Master, la data 2010-04-11 01:58:35[Nu ma lasa femeile de pe aici ..femei ca aici , mai ales in romania , nu gasesti nicaeri ..romancele fac de toate si nu cer prea mult in schimb ..ce este al lor este al lor ..in privinta asta nu am ce sa comentez ..baga ele in gura tot ce prind crezand ca ceea ce baga ele in gura nu le spurca .., dar au grije la ceea ce scot din gura caci acesta poate spurca , ca atare ele sunt foarte amabile si dragute mai ales cu turcii si arabii ..pun pariu ca si tu la fel de draguta esti


Sa nu ne ascundem dupa deget: ce nu va lasa pe voi sa plecati din Europa este mizeria si inapoierea din propriile voastre tari. Oricum, parerea mea este ca nu ar trebui sa fiti lasati pe teritoriul tarii noastre cel putin, avem si noi scursurile noastre, nu avem nevoie de altele!

Romancele nu le depasesc pe araboaice, stai linistit! Ti-am mai explicat cum sta treaba cu sexul oral la araboaice!

Si nu,te inseli, partea corpului meu atat de des invocata in postul pe care tocmai l-am citat nu e draguta cu ceea ce poporul roman indeobste numeste "ciori"!




Intreaba-ti fratele , sotul , varul sau tatal daca romancele le depasesc pe toate sau nu in arta sexului , fie oral sau ''anusoidal '' caci normal numai merge caci sunt galetuse sau intreaba orice barbat roman sau arab cate romance i-au facut oral ...si cate araboaice ..

Toate neamurile v-au avut ..intreeaba-ti bunicii ... intreaba-i de rusi , unguri , turci , romani , nemnti ...
de asta sunttetio romani de 10 feluri ca si Crestinismul ...romani: ardeleni , lipoveni , moldoveni , sasi .... si Crestini la fel de la catolici la orto , de la orto la martori , de la martori la penti - protestatanti - baptisti ..mai era ceva cu ziua a saptea ..cate si mai cate ca nu le poti retine pe toate

Nu este turist venit in Romania sa nu stie ca romancele fac de toate si ca sunt cele mai ieftine

Apropo de tarife ..vine vara ..hai pe litoral ca sa faceti bani dragelor lasati prostiile astea religioase caci si asa nu aveti treaba cu Dumnezeu cand voi bagati in gura tot ce prindeti
Master
Postat pe 12 Aprilie 2010 17:46
De la: Master, la data 2010-04-12 17:20:29
De la: Kathara, la data 2010-04-12 09:52:13
De la: Master, la data 2010-04-12 04:07:58
De la: _EnYa_, la data 2010-04-11 22:36:16Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...


Nu sunt Crestin ca sa ma cred atoatestiutor sau Dumnezeu , numai Dumnezeu este atoatestiutor .

Musulmanecele care fac asta traiesc printre Crestini si Crestine si numai musulmance numai sunt ..tocmai ca una care preacurveste este orice dar nu musulmanca ,..

Spui ca femei care se vand sunt peste tot ..eu zic ca 90 la suta se gasec la Crestini in tarile Crestine astfel de cazuri ca si altele ..Crestina sau Crestinul nu ar face nimic din toate astea intr-o tara 90 la suta islamica caci ar fi alungati sau ucisi

Spui ca Romania nu este o tara unde sa traiesti si sa-ti educi copii ..eu spun ca nu este tara Crestina unde sa traiesti cinstit si sa -ti poti educa copii ..

Iar o tara civlizata nu poate fi o tara unde se fura , se vand draguri in scoli , se preda sexul oral in clasele primare , prostitutia este practicata atat legal in unele tari dar si ilegal in altele , unde copii dau parintii in strada si parintii a-si alunga copii din casa , unde petru bani sunt in stare de orice , unde barbatii se vand altor barbati contrasex de placere sau pentru bani , unde sodomismul este la scara larga atat intrascuns cat si pe fata , unde casatoriile intre barbati deja sunt legalizate ...avorturi la scara larga , unde tinerele beau in cluburi dupa care se duc si vomita in toaleta fetelor sau a barbatilor si fac sex cu cine apuca , unde calugarii si preotii se iau la tranta intre ei , unde camatarii si cei care au bani fac Legea etc ... acum spune-mi tu care este acea Tara civlizata Crestina unde nu se intampla macar una din toate cele mentionate de mine ?

Daca tu imi dai ex o singura tara Crestina unde nu se intampla toate astea , eu numai postez nimic aici .




Vatican. Pa si pusi!


Vatican ? iar esti proasta ca deobicei , cine conduce Vaticanul sti ?

''Cel care nu moare'' Papa ... Ai fost in viata ta macar o data la Vatican de vorbesti ?

Dar in Roma unde se afla Vaticanul ai fost ?

Acolo sunt cei mai multi hoti , prostituate , pedofili , sodomisti si acolo a fost si este ce-i mai rau pe pamant ..ai dat ex de locul unde sta Diavolul ..

Vezi ca I SE ADUC ACUZE GRAVE PAPALITATII , PRECUM PEDOFILIE , PROTEJAREA SI ASCUNDEREA INFRACTORILOR DE CEA MAI JOASA SPETA IN vATICAN SI ALTELE ..MAI UITATE LA tV MACAR , DACA LA VATICAN NU POTI AJUNGE ....
Mai citeste despre Inchizitie si Cruciade vezi la oridele cui au fost ...in fine sincer va las asa proaste cum sunteti , m-am plictitsit sa vorbesc cu incultele care striga in gura mare : '' suntem culte''..sunteti pe dracu


I-auzi, papa e pedofil? A acuza e o chestie, a dovedi e alta. Vaticanul e o tara separata de Italia, nu stiu ce tot incurci borcanele.

Cruciadele sunt lucrarea Domnului, pacat ca au esuat, ce bine era daca exterminau toti musulmanii! Nu-i nimic, se va intampla asta in timpul vietii mele
Kathara
Postat pe 12 Aprilie 2010 20:02
De la: Master, la data 2010-04-12 17:13:14
De la: wolfy, la data 2010-04-12 15:51:13
De la: Master, la data 2010-04-11 17:37:56[.mai bine a-ti citi Scriptura ..voi nu cunoasteti Scriptura si a-ti ajuns sa cunoasteti Coranul ? saraciilor in Duh


E valabil si pentru tine imbecilule. Tu nici macar nu stii ca Biblia e una si aceeasi indiferent de confesiune, nu stii ce inseamna botez, nu stii ca fetele sunt botezate in biserica la fel ca si baietii, si vii sa ne dai in lectii in legatura cu Crestinismul!


Nu pot sa va dau eu lectii in legatura cu Cretinismul ,voi stiti mai bine despre aceasta


Pai vad ca incerci sa ne dai lectii. Vii tu sa ne spui noua ca sunt mai multe Biblii, ca homosexualitatea este acceptata in crestinism, ca femeile nu sunt botezate si alte aberatii de genul asta. Tu ai deschis o carte inainte sa spui lucrurile astea, ai stat de vorba cu cineva? Probabil ca nu, dar ii tot dai inainte cu ce stii tu despre crestinism.

De la: Master, la data 2010-04-12 17:46:31


Intreaba-ti fratele , sotul , varul sau tatal daca romancele le depasesc pe toate sau nu in arta sexului , fie oral sau ''anusoidal '' caci normal numai merge caci sunt galet use sau intreaba orice barbat roman sau arab cate romance i-au facut oral ...si cate araboaice


Frati-miu nu e curva ca tine, deci nu e atotstiutor in legatura cu ce femei fac nu stiu ce lucruri.

REPET; STIU DE LA ARABI CA ARABOAICELE FAC SEX ORAL SI ANAL LA GREU CA SA-SI PASTREZE VIRGINITATEA CARE SE POATE PROBA. IAR ASTA NU SE INTAMPLA NUMAI IN LIBAN, CI SI IN TARI MULT MAI RESTRICTIVE.


Ca sa-ti raspund la intrebare, araboaicele fac mai mult ca romancele,tocmai fiindca romancele au voie sa fac sex normal si nu e nevoie sa compenseze lipsa lui.


De la: Master, la data 2010-04-12 17:46:31Toate neamurile v-au avut ..intreeaba-ti bunicii ... intreaba-i de rusi , unguri , turci , romani , nemnti ...
de asta sunttetio romani de 10 feluri ca si Crestinismul ...romani: ardeleni , lipoveni , moldoveni , sasi .... si Crestini la fel de la catolici la orto , de la orto la martori , de la martori la penti - protestatanti - baptisti ..mai era ceva cu ziua a saptea ..cate si mai cate ca nu le poti retine pe toate


Draga idiotule, ardelenii si moldovenii sunt romani din Ardeal si Moldova. E pus si simplu o denumire regionala a romanilor, exact asa cum in Gb exista englezi, scotieni, galezi. Restul sunt cetateni romani fiindca s-au nascut pe teritoriul Romaniei, dar etnic vorbind nu sunt romani. De pilda ungurii din Ardeal sunt cetateni romani dar etnic sunt unguri.

P. S: Pe bunicile mele nu le-a avut nimenu, nu-ti fa griji. Poate pe ale tale le-au avut multi. On second thought, cred ca nu, araboaicele sunt atat de urate ca nici dracu nu s-ar atinge de ele. Iar daca astazi romancele fac sex cu altii, o fac mult ai des cu ai albi decat cu ai negri, deoarece,nu-i asa, la noi negri sunt asociati cu tiganii.




De la: Master, la data 2010-04-12 17:46:31Nu este turist venit in Romania sa nu stie ca romancele fac de toate si ca sunt cele mai ieftine


Scursurile care vin in Romania au de-a face cu scursurile Romaniei, nimic mai spimlu.


De la: Master, la data 2010-04-12 17:46:31Apropo de tarife ..vine vara ..hai pe litoral ca sa faceti bani dragelor lasati prostiile astea religioase caci si asa nu aveti treaba cu Dumnezeu cand voi bagati in gura tot ce prindeti


Cu ciorile? Niciodata dragule, poate cu altii!
beyonce_indragostita
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:19
master,cred ca ai cazut din plop in cap ,cu cati musulmani ai stat de vorba in viata ta?sa fi tu al dracu daca ai citit macar odata in viata ta vreun pasaj din biblie ,sau din coran ,ne lasi ca ne plictisesti la gara ca pierzi trenu
monik_mail2006
Postat pe 13 Aprilie 2010 13:35
De la: Kathara, la data 2010-04-12 20:02:59
De la: Master, la data 2010-04-12 17:20:29
De la: Kathara, la data 2010-04-12 09:52:13
De la: Master, la data 2010-04-12 04:07:58
De la: _EnYa_, la data 2010-04-11 22:36:16Draga Master care iti dai cu parerea peste tot si te consideri atotstiitor,nu stiu daca ai fost atent despre ce e vorba in acest topic,femei care se vand exista peste tot in lume,chit k sunt crestine.catolice sau musulmance,etc sau ce....?credeai k musulmancele nu fac asta?ei...bine o fac,si nu vorbesc in necunostinta de cauza,iar faptul k femeile muncesc de dimineata pana seara k niste sclave,e tot din vina lor...daca vrei sa-ti faci un trai mai bun poti invata indeajuns sa pleci intr-o tara unde oamenii sunt mai educati,organizati,cu bun simt,oameni care te respecta pentru ceea ce esti si ce faci, nu pentru ceea ce ai sau din cauza statutului familiei tale.Iar daca tot sunt la capitolul asta pot sa spun k numai cine nu a fost plecat intr-o tara civilizata ar putea sa mai spuna ca doreste sa traiasca in continuare in Romania.Asta nu e tara unde sa traiesti,sa muncesti si sa-ti educi copii.Iar ca sa reusesti sa ajungi sus trebuie ori sa ai pile,sa vii dintr-o familie cu bani si influenta,ori sa furi si tu la greu,lafel cum au facut mai toti care si-au permis o casa,o masina,sa nu mai spun imbogatit!!!! iar referitor la comentariul legat de religii:nu puteam ramane indiferenta la aceasta miscare impotriva religiei crestinei aflata in detrimentul celei islamice,nu ma intereseaza detaliile din biblie,coran sau nu stiu ce versete,in orice religie exista si lucruri false,in aceasta privinta exista un adevar relativ...eu am vrut doar sa subliniez acele erori strict legate de credinta islama,care sunt mai mult decat evidente si fac rau tuturor femeilor din aceste tari.La noi de bine sau rau ca femeie ai dreptul sa iti alegi educatia,pregatirea,dar ele nu!!sper kca acum ai inteles...


Nu sunt Crestin ca sa ma cred atoatestiutor sau Dumnezeu , numai Dumnezeu este atoatestiutor .

Musulmanecele care fac asta traiesc printre Crestini si Crestine si numai musulmance numai sunt ..tocmai ca una care preacurveste este orice dar nu musulmanca ,..

Spui ca femei care se vand sunt peste tot ..eu zic ca 90 la suta se gasec la Crestini in tarile Crestine astfel de cazuri ca si altele ..Crestina sau Crestinul nu ar face nimic din toate astea intr-o tara 90 la suta islamica caci ar fi alungati sau ucisi

Spui ca Romania nu este o tara unde sa traiesti si sa-ti educi copii ..eu spun ca nu este tara Crestina unde sa traiesti cinstit si sa -ti poti educa copii ..

Iar o tara civlizata nu poate fi o tara unde se fura , se vand draguri in scoli , se preda sexul oral in clasele primare , prostitutia este practicata atat legal in unele tari dar si ilegal in altele , unde copii dau parintii in strada si parintii a-si alunga copii din casa , unde petru bani sunt in stare de orice , unde barbatii se vand altor barbati contrasex de placere sau pentru bani , unde sodomismul este la scara larga atat intrascuns cat si pe fata , unde casatoriile intre barbati deja sunt legalizate ...avorturi la scara larga , unde tinerele beau in cluburi dupa care se duc si vomita in toaleta fetelor sau a barbatilor si fac sex cu cine apuca , unde calugarii si preotii se iau la tranta intre ei , unde camatarii si cei care au bani fac Legea etc ... acum spune-mi tu care este acea Tara civlizata Crestina unde nu se intampla macar una din toate cele mentionate de mine ?

Daca tu imi dai ex o singura tara Crestina unde nu se intampla toate astea , eu numai postez nimic aici .




Vatican. Pa si pusi!


Vatican ? iar esti proasta ca deobicei , cine conduce Vaticanul sti ?

''Cel care nu moare'' Papa ... Ai fost in viata ta macar o data la Vatican de vorbesti ?

Dar in Roma unde se afla Vaticanul ai fost ?

Acolo sunt cei mai multi hoti , prostituate , pedofili , sodomisti si acolo a fost si este ce-i mai rau pe pamant ..ai dat ex de locul unde sta Diavolul ..

Vezi ca I SE ADUC ACUZE GRAVE PAPALITATII , PRECUM PEDOFILIE , PROTEJAREA SI ASCUNDEREA INFRACTORILOR DE CEA MAI JOASA SPETA IN vATICAN SI ALTELE ..MAI UITATE LA tV MACAR , DACA LA VATICAN NU POTI AJUNGE ....
Mai citeste despre Inchizitie si Cruciade vezi la oridele cui au fost ...in fine sincer va las asa proaste cum sunteti , m-am plictitsit sa vorbesc cu incultele care striga in gura mare : '' suntem culte''..sunteti pe dracu


I-auzi, papa e pedofil? A acuza e o chestie, a dovedi e alta. Vaticanul e o tara separata de Italia, nu stiu ce tot incurci borcanele.

Cruciadele sunt lucrarea Domnului, pacat ca au esuat, ce bine era daca exterminau toti musulmanii! Nu-i nimic, se va intampla asta in timpul vietii mele



Daca dai ex un STAT (Vatican ) care nu esTe o tara, si daca nu ai fost niciodata acolo inseamna ca esti cea mai proasta femeie pe care am cunoscuta vreodata si de care am auzit vreodata ....te-am inntrebat daca ai fost la Vatican macar o data in viata ta, sau macar in Roma , caci Vaticanul este un Stat care se afla in Statul Roma si Tara Italia ..SARACO IN DUH '
Master
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:28
De la: monik_mail2006, la data 2010-04-13 13:35:10master,cred ca ai cazut din plop in cap ,cu cati musulmani ai stat de vorba in viata ta?sa fi tu al dracu daca ai citit macar odata in viata ta vreun pasaj din biblie ,sau din coran ,ne lasi ca ne plictisesti la gara ca pierzi trenu


Sa fi al dracului? Dar de unde sti ca nu esti deja al dracului?
Banuiesc ca in numele Lui te-ai scufundat inca din pruncie ...Intreaba-ti parintii si vei vedea ca am dreptate, si nu-ti vor pomeni ei de numele Yosua, in numele caruia pretindeti ca va scufundati , si a-ti vor pomeni un nume Grec, care nu seamana cu un nume Evreu .
Daca am citit vreun pasaj din Biblie Care din Biblii ? Greaca ,Latina ?

Eu stiu ca Biblia se scrie de la dreapta la stanga in limba Ebraica ....tu despre ce Biblii vorbesti ...?

Acum o sa-mi spui ca Biblia este Crestina (Geaca) sau Latina) ?


Tu sti sa citesti de la dreapta la stanga in limba ebraica sau araba, care sunt limbi inrudite cu aramica ?

Daca nu , cum de indraznesti sa ma intrebi pe mine daca am citit Biblia sau Coranul ?


Sau ma crezi SARAC IN DUH , nu stiai ca nu sunt CRESTIN ?
Master
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:41
De la: Master, la data 2010-04-14 10:28:19
Daca dai ex un STAT (Vatican ) care nu esTe o tara, si daca nu ai fost niciodata acolo inseamna ca esti cea mai proasta femeie pe care am cunoscuta vreodata si de care am auzit vreodata ....te-am inntrebat daca ai fost la Vatican macar o data in viata ta, sau macar in Roma , caci Vaticanul este un Stat care se afla in Statul Roma si Tara Italia ..SARACO IN DUH '


Mai, in statul Roma n-am fost, doar in orasul Roma. In caz ca nu stiai si nu te-ai innnnntrebat niciodata pana acum, stat si tara sunt sinonime.
Kathara
Postat pe 14 Aprilie 2010 11:20
De la: Kathara, la data 2010-04-14 11:20:27
De la: Master, la data 2010-04-14 10:28:19
Daca dai ex un STAT (Vatican ) care nu esTe o tara, si daca nu ai fost niciodata acolo inseamna ca esti cea mai proasta femeie pe care am cunoscuta vreodata si de care am auzit vreodata ....te-am inntrebat daca ai fost la Vatican macar o data in viata ta, sau macar in Roma , caci Vaticanul este un Stat care se afla in Statul Roma si Tara Italia ..SARACO IN DUH '


Mai, in statul Roma n-am fost, doar in orasul Roma. In caz ca nu stiai si nu te-ai innnnntrebat niciodata pana acum, stat si tara sunt sinonime.


n-O FACE PE PROASTA , SAU CHIAR ESTI ?

eU CRED CA AI INTELES CE AM VRUT SA INTREB , DAR RASPUNS NU VAD DECAT CA AI FI FOST LA ROMA ..
STI CA ROMA ESTE UN ORAS DE BULANGII , DROGATI , CURVE ...

DAR LA VATICAN AI FOST ?

Dar spunemi si de arabii care ti-au spus despre femeile lor , mamele lor , sotiile lor , fiicele lor , surorile lor ..etc (araboaicele) ca o fac anal , oral si ca sunt curve ..

Unde i-ai cunoscut pe acesti arabi care ti-au spus toate astea , si daca erau multi la numar ?

Master
Postat pe 14 Aprilie 2010 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promovare petitie: "Indemnizatia pentru cresterea copilului sa ramana 85% din salariu" 1 De la: adrianavata 17 Mai 2010 23:20
stand gratuit la www.exposhop.ro 1 De la: danatisianu 11 August 2009 20:11
„Bucurati-vã ºi saltaþi cã plata voastrã multã este în ceruri” 6 De la: joana_rise 3 Ianuarie 2009 20:24
NUMAI VIATA NE APARTINE 28 De la: mia_mia 23 Mai 2008 10:52
majorat 1 De la: alunaverde 8 Octombrie 2010 16:46