Setari Cookie-uri

cum sunt femeile islamice in intimitate ?

fetelor ,sint tari in care rasismul se pedepseste prin lege.acum daca sint musulmance trebuie sa moara toate?????sa dispara religia ca asa vrem noi.!eu nu sint de acord cu ceea ce duce la convertire dar cei ce se nasc asa nu au de ales.printre musulmani sint ca si printre alte religii si oameni rai.acum nu trebuie sa generalizam.colegele mele sint oameni normali cu familii normale........acum daca mai sint si anomali asta este.si femeile musulmance au suflet si sufera cumplit ca si noi in oricare din situatiile vietii.astazi am cunoscut o persoana musulmanca (tunisianca)care a trait niste istorii impresionante.una din ele o sa o povestesc pe scurt pentru a vedea ca nici ele nu sint sfinte ci sint la fel ca oricare femeie dar pe partea cealalta si ele au suflet.........

Postat pe 3 Iunie 2008 15:13
Nu-mi amintesc sa fi spus cineva ca trebuie omorate.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 15:25
Nu-mi amintesc sa fi spus cineva ca trebuie omorate.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 15:25
Macar noi suntem musulmane, insa citind comentariile unora de pe forum imi dau seama ca nu aveti nici o religie*fara sa dau nume,e vb de 2 pers,insa nu imi sta in fire sa atac personal pe cineva:)), anyway libertatea religioasa e garantata in Romania, de aceea sa nu va mire daca ne observati pe aici.

Postat pe 3 Iunie 2008 16:17
Da, intr-adevar, libertatea religioasa e garantata in Romania si peste tot in Europa. Suntem crestini si crestinii sunt toleranti fata de alte religii, ceea ce nu se poate spune despre musulmani. Parca in coran scrie ca evreii si crestinii trebuie ori convertiti la islam, ori omorati. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca fundamentalistii islamici, cei care sunt cel mai aproape de invataturile cartii mai sus mentionate, vorbesc de islamizarea intregii lumi, ca de, islamul e singura cale catre Dumnezeu. Ei si atunci sa te tii! Sa vezi toleranta religioasa din partea musulmanilor!
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 16:27
Da, intr-adevar, libertatea religioasa e garantata in Romania si peste tot in Europa. Suntem crestini si crestinii sunt toleranti fata de alte religii, ceea ce nu se poate spune despre musulmani. Parca in coran scrie ca evreii si crestinii trebuie ori convertiti la islam, ori omorati. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca fundamentalistii islamici, cei care sunt cel mai aproape de invataturile cartii mai sus mentionate, vorbesc de islamizarea intregii lumi, ca de, islamul e singura cale catre Dumnezeu. Ei si atunci sa te tii! Sa vezi toleranta religioasa din partea musulmanilor!
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 16:27
Din partea mea, puteti sa fiti pe forum cate vreti. Dar Nazy, nu-mi amintesc sa fi raspuns vreodata unei intrebari incomode despre islam, in schimb nu contenesti sa ridici in slavi religia ta. Ok, ai tot dreptul s-o faci, dar trebuie sa aduci argumente cand ti se cer. Nu crezi ca un comportament contrar poate irita? Te asigur eu ca da. Cat despre atacurile tale, le astept. Atat timp cat sunt argumentate, nu am nimic impotriva lor.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 16:31
Apropo de libertatea religioasa si de libertatea exprimarii obiceiurilor culturii tale. In Europa, America, Australia si alte locuri din lume, musulmanele au voie sa poarte hijab, chiar daca pe continentele respective el este asociat cu oprimarea femeii in particular si cu ideea de inapoiere in general. In schimb in Arabia Saudita nicio femeie nu are voie sa NU poarte hijab, indiferent de opinia ei in legatura cu asta.Adica este obligata! Asta ca sa vezi care e diferenta intre doua civilizatii bazate pe doua religii diferite, draga Nazy. Dar bineinteles ca e mai usor sa te faci ca nu ai citit postul si sa te marginesti la a spune ca eu si Luna nu suntem prea crestine.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 16:36
Apropo de libertatea religioasa si de libertatea exprimarii obiceiurilor culturii tale. In Europa, America, Australia si alte locuri din lume, musulmanele au voie sa poarte hijab, chiar daca pe continentele respective el este asociat cu oprimarea femeii in particular si cu ideea de inapoiere in general. In schimb in Arabia Saudita nicio femeie nu are voie sa NU poarte hijab, indiferent de opinia ei in legatura cu asta.Adica este obligata! Asta ca sa vezi care e diferenta intre doua civilizatii bazate pe doua religii diferite, draga Nazy. Dar bineinteles ca e mai usor sa te faci ca nu ai citit postul si sa te marginesti la a spune ca eu si Luna nu suntem prea crestine.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 16:36
Wolfy, nu te-am atacat personal si nici nu ai sa observi cat voi fi pe acest forum atacuri la persoana din partea mea, nu ma caracterizeaza si asta de dinaintea Islamului.Mai mult ca musulmana, trebuie sa evit si mai mult sa ma cert.Ptca asta este Islamul- PACE.Asa ca nu atac niciodata omul , maxim ideea gresita pe care a spus-o.Si asta intr-o maniera zic eu OK.
Iar in ceea ce priveste omorarea oamenilor nevinovati conform Coranului, citeste, citeste si iar mai citeste pt ca tocmai ceea m-a facut sa ma convertesc la Islam, alhamdulilah a fost comportamentul fata de ceilalti. Mereu ma intrebam daca ma convertesc la Islam cum ma mai comport cu mama, cu tata, cu fratii mei crestini, tocmai atitudinea dictata de Dumnezeu in Coran fata de ceilalti(non musulmani) m-a atras extrem de mult.Pt ca trebuie sa ii respect, sa ii iubesc si sa ii accept asa si sa traim bineinteles in pace.
Iar in Coran, Dumnezeu a spus: Cel ce omoara un om nevinovat, e ca si cum ar fi omorat o umanitate.

Postat pe 3 Iunie 2008 16:50
Uciderea unui om nevinovat este una din cele mai mari pãcate. "...cel care ucide un suflet nevinovat de uciderea altui suflet nevinovat sau de o altã stricãciune pe pãmânt, este ca ºi când i-ar ucide pe toþi oamenii, iar cel care lasã în viaþã un suflet este ca ºi cum i-ar lãsa în viaþã, pe toþi oamenii. Trimiºii Noºtri au venit la ei cu semne învederate ºi totuºi iatã cã mulþi dintre ei sãvãrºesc silnicii pe pãmânt ºi dupã aceasta (venirea trimiºilor)." (5: 32)
"ªi aceia care nu cheamã alt dumnezeu împreunã cu Allah ºi nu ucid sufletul pe care l-a oprit Allah, decât pe drept, ºi aceia care nu preacurvesc -cãci acela care face aceasta va afla pedeapsa." (25: 68)

Postat pe 3 Iunie 2008 16:52
ATITUDINEA MUSULMANILOR FATA DE CRESTINI :
Nu discutaþi cu oamenii Cãrþii decât în felul cel mai frumos, afarã de aceia dintre ei care sunt nelegiuiþi [cu voi]! ªi spuneþi:” Noi credem în ceea ce ni s-a trimis nouã ºi vi s-a trimis vouã! Domnul nostru ºi Domnul vostru este unul singur ºi noi Lui îi suntem supuºi.” ªi astfel þi-am trimis Noi þie Cartea. Iar aceia cãrora Noi le-am dat Cartea cred în ea. ªi printre aceºtia sunt unii care vor crede în ea ºi numai necredincioºii tãgãduiesc semnele Noastre.(Ankebut 46-47

Postat pe 3 Iunie 2008 16:55
Alhamdulilah, Islamul cand m-am convertit m-a considerat fara de pacat in schimb in religia mea cu care m-am nascut cica o religie a iubirii ,nou nascutii sint considerati pacatosi, vinovati de pacatul stramosilor lor, si, in caz ca mor inainte de a fi "botezati" sint considerati ca "sortiti Iadului.
Iaratitudinea crestinilor fata de ceilalti oameni care nu sunt crestini e una violenta, revin cu citate din Biblie.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:03
Am citit, am citit si iar am citit. In nenumarate randuri am scos citate din coran referitoare la ura extrema fata de alte religii. Nu conteaza ca sunt si pasaje mai blande, ele sunt anulate de celelalte.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 17:05
Un scurt remeber:
"Voi sa luptati cu ei sa devina musulmani"(Sura48:16)" "Loviti-i (pe evrei si pe crestini) oriunde dati de ei"(Coran 2:187). "Luptati cu ei pana cand inceteaza amagirea si locul este preluat de credinta in Allah "(Sura 2:189). "Nu va faceti prieteni dintre ei ...cand isi intorc spatele ,apucati-i si ucideti-i,oriunde ii gasiti"(Sura 4:91). Loviti-i peste gat si taiati-le degetele" (Sura 8:12). "Nu voi i-ati ucis ci Allah i-a ucis"(Sura 8:17) Allah ."Luptati-va impotriva lor pana cand nu va mai exista nici un razboi civil si pana cand toti vor crede in Allah "(Sura8:40). 'Luptati-va impotriva celor carora li s-a dat Scriptura , care nu cred in Allah ,,,Allah sa-i ucida pe toti! Cat de nebuni sunt ei!" (Sura 9:29 si urm). "O tu, prorocule , lupta impotriva necredinciosilor si ipocritilor si comporta-te aspru cu ei "(Sura 9:74) . "Paradisul v-a fi al celor care lupta pe calea lui Allah , care ucid si care vor fi ucisi ;lor le apartine adevarata promisiune "(Sura 9:112). "O, voi care credeti , luptati-va impotriva necredinciosilor pana la epuizare si faceti-i sa simta asprimea din voi.Si sa stiti ca Allah este cu cei ce se tem de el"(Sura 9:124). "Cand va intalniti cu necredinciosii , decapitati-i pana cand veti face un adevarat macel printre ei; apoi legati-i pe toti ....Iar cei ce sunt ucisi in calea lui Allah...el ii va duce in paradis "(Sura 47:4-7) ----------------------------------
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 17:07
Un scurt remeber:
"Voi sa luptati cu ei sa devina musulmani"(Sura48:16)" "Loviti-i (pe evrei si pe crestini) oriunde dati de ei"(Coran 2:187). "Luptati cu ei pana cand inceteaza amagirea si locul este preluat de credinta in Allah "(Sura 2:189). "Nu va faceti prieteni dintre ei ...cand isi intorc spatele ,apucati-i si ucideti-i,oriunde ii gasiti"(Sura 4:91). Loviti-i peste gat si taiati-le degetele" (Sura 8:12). "Nu voi i-ati ucis ci Allah i-a ucis"(Sura 8:17) Allah ."Luptati-va impotriva lor pana cand nu va mai exista nici un razboi civil si pana cand toti vor crede in Allah "(Sura8:40). 'Luptati-va impotriva celor carora li s-a dat Scriptura , care nu cred in Allah ,,,Allah sa-i ucida pe toti! Cat de nebuni sunt ei!" (Sura 9:29 si urm). "O tu, prorocule , lupta impotriva necredinciosilor si ipocritilor si comporta-te aspru cu ei "(Sura 9:74) . "Paradisul v-a fi al celor care lupta pe calea lui Allah , care ucid si care vor fi ucisi ;lor le apartine adevarata promisiune "(Sura 9:112). "O, voi care credeti , luptati-va impotriva necredinciosilor pana la epuizare si faceti-i sa simta asprimea din voi.Si sa stiti ca Allah este cu cei ce se tem de el"(Sura 9:124). "Cand va intalniti cu necredinciosii , decapitati-i pana cand veti face un adevarat macel printre ei; apoi legati-i pe toti ....Iar cei ce sunt ucisi in calea lui Allah...el ii va duce in paradis "(Sura 47:4-7) ----------------------------------
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 17:07
Allah Preainaltul a grait :

« Spune : ‘O, voi oameni ai Cartii, veniti la un cuvant comun intre noi si voi : sa nu credem decat in Allah, sa nu punem nimic in rand cu El si sa nu luam unii pe altii drept divinitati, in afara de Allah. Apoi, daca ei vor intoarce spatele, spuneti-[le] : Mrturisiti [cel putin] ca noi suntem supusi divinitatii unice’ ».1)

Tot Allah Preinaltul a grait :

‘Si de-ar fi voit Domnul tau, toti cei de pe pamant ar fi crezut laolalta ! Si oare tu ii silesti pe oameni sa fie credinciosi ?2)

Si a mai grait Allah Preainaltul :

‘Nu este cu putinta silirea la credinta ! Razvedita este deosebirea dintre calea cea dreapta si ratacire,..’3)

Si Allah Preainaltul a mai grait :

‘Si [adu-ti aminte] cand Iisus, fiul Mariei, a zis : ‘O fii ai lui Israel ! Eu sunt Trimisul lui Allah la voi, intarind Tora de dinainte de mine si vestind un trimis ce va veni dupa mine si al carui nume este Ahmad !’ 4)

Si a grait Allah Preainaltul, adresandu-se ‘oamenilor Cartii’ (Ahl al- Kitab)5), spunandu-le lor sa nu exagereze in privinta religiei sau a fanatismului sau in urmarea acelora care au fost mai inainte rataciti de la calea cea dreapta, calea adevarului, dreptatii, credintei in Allah si egalitatii :

« Spune : ‘O, voi oameni ai Cartii ! Nu treceti in credinta voastra peste adevar si nu urmati poftelor unor oameni care sunt rataciti, de mai inainte, si care i-au adus intru ratacirepe multi si s-au abatut de la calea dreapta ! ‘ »1)

Si a mai grait Allah Preainaltul :

« Si Noi nu am trimis inaintea ta nici un profet fara sa nu-i revelam lui :’Nu este nici o divinitate afara de Mine, deci adorati-Ma pe Mine !’ »2)

Iar referindu-se la necesitatea respectarii tuturor profetilor si trimisilor, fara nici o discriminare intre ei, la necesitatea ca musulmanul si credinciosul in Allah sa-i recunoasca pe toti profetii si trimisii si sa recunoasca unicitatea lui Allah Preaslavitul si Preainaltul, El a grait astfel :

« Aceia care nu cred in Allah si in trimisii Sai, si vor sa-L separe pe Allah de trimisii Sai, zicand » ‘Noi credem in unii dintre ei, dar nu credem in altii » si voiesc sa gaseasca un drum de mijloc,/aceia sunt intradevar necredinciosi si pentru cei necredinciosi am pregatit Noi pedeapsa rusinoasa./ Acelora care cred in Allah si in trimisii Sai si nu fac deosebire intre ei [ intre trimisi ], acelora le vom darui rasplata cuvenita lor, caci Allah este Iertator si Indurator ».3)

Si tot Allah Preainaltul a grait :

« Pentru aceia care il urmeaza pe Trimis, profetul neinvatat, despre care se afla scris la ei in Tora si in Evanghelie. »4)

si a mai grait Allah Preainaltul :

« Sunteti cea mai buna comunitate care s-a ivit pentru oameni. Voi porunciti ceea ce este drept si opriti ceea ce este nedrept si credeti in Allah ».5)

Si tot Allah Preainaltul a grait :

Allah nu va opreste sa faceti bine acelora care nu au luptat impotriva voastra, din pricina religiei, si nu v-au alungat din caminele voastre si nici sa fiti nedrepti cu ei caci Allah ii iubeste pe cei drepti./Insa va opreste sa-i luati ca aliati pe aceia care au luptat impotriva voastra, din pricina religiei,si v-au alungat din caminele si au ajutat la alungarea voastra. Iar aceia care si-i iau ca aliati sunt nelegiuiti ».1)

Si tot Allah Preainaltul a grait:

« Astfel noi am fi facut din voi o comunitate cumpatata, pentru ca sa fiti martori in legatura cu oamenii si pentru ca Profetul sa fie martor in legatura cu voi ».2)

Si tot Allah Preainaltul a grait :

« Avraam nu a fost nici un iudeu, nici un crestin.El a fost credincios adevarat si intrutotul supus [ lui Allah si nu a fost dintre cei care fac semeni ».3)

si tot Allah Preainaltul a grait :

« O, oameni ai Cartii ! A venit la voi Trimisul Nostru ca sa va arate multe lucruri din cele pe care voi le-ati ascuns din Scriptura, trecand peste multe altele. V-au venit voua o lumina si o Carte limpede de la Allah ».4)

Si tot Allah Preainaltul a grait :

« Si spune celor carora li s-a dat Scriptura, precum si celor in nestiinta : « Voi ati imbratisat Islamul ? » Si daca primesc Islamul, sunt bine calauziti, iar daca nu voiesc, datoria ta este transmiterea [ mesajului ] si Allah este cel Care ii Vede Bine pe robii Sai ».5)

Si a mai grait Allah Preainaltul :

« Iar aceia de dupa ei, carora le-a fost daruita Carte aspre mostenire, sunt in mare indoiala in privinta ei./ De aceea cheama-i tu [ pe oameni ] si mergi pe calea cea dreapta - asa cum ti s-a poruncit - si nu urma poftelor lor ! si spune : « Cred in toate scripturile pe care ;e-a trimis Allah ! Mi s-a poruncit mie sa judec cu dreptate intre voi. Allah este Domnul nostru si Domnul vostru. Faptele noastre sunt ale noastre si faptele voastre sunt ale voastre. Nu este cearta intre noi, Allah ne va aduna pe noi, caci la El este intoarcerea ! » 6)

Postat pe 3 Iunie 2008 17:30
Si a mai grait Allah Preainaltul :

« Daca nepasarea lor ti se pare greu de suportat si de-ai putea cauta un tunel in pamant sau o scara catre cer sa le aduci o minune, [ fa-o ] ! Iar daca Allah ar voi, i-ar aduna pe calea cea dreapta!”4)

Allah Preamaritul si Preainaltul – marire puterii Sale! – l-a trimis pe Muhammad in chip de trimis, ultim profet, calauzitor, martor, vestitor de bine, chemator la credinta in Allah Cel Unic, prevenitor, propovaduitor, si indrumator al tuturor oamenilor, al tuturor popoarelor, natiunilor, comunitatilor si neamurilor de pe intreg pamantul, pentru o propovaduire adresata tuturor locurilor si tuturor timpurilor, pana ce Allah va lasa mostenire pamantul cu tot

ceea ce se afla pe el – propovaduire credintei in Allah Cel Unic, a justitiei, a pacii, a tolerantei, a adevarului, adresata tuturor oamenilor pentru a-I salva pe ei din ghearele politeismului,sclaviei, ignorantei, nedreptatii, libertinajului si legii junglei, pentru a-I izbavi pe ei de vidul spiritual, de nelinistea sufleteasca de falimentul moral, de distrugere si de nenorocirile razboaielor.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:31
si pt ca unele va credeti destepte macar sa vedeti ce au gandit despre Islam oameni cu adevarat intelepti,recunoscuti de umanitate:

Ganditorul si filozoful francez cunoscut Gustav Le Bon afirma in lucrarea sa « Civilizatia arabilor » 2) : « Islamul singur se poate mandri cu faptul ca este prima religie care a adus lumii credinta in divinitatea unica ». Apoi, ganditorul francez adauga : « Marea usurinta a Islamului se discerne din monoteismul pur si tocmai in aceasta usurinta se afla secretul fortei Islamului ».

Postat pe 3 Iunie 2008 17:32
Nu stiu de unde ai luta tu citatele astea, ei iti spun ca cele pe care le-am luat eu sunt din coran.Si am mai spus, degeaba sunt versete mai blande, ele sunt anulate de cele violente.
beyonce_indragostita
Postat pe 3 Iunie 2008 17:32
Ganditorul si filozoful britanic Wells afirma: “ Islamul a devenit dominat si s-a raspandit pentru ca el este cel mai bun system social care a aparut in decursul timpului”.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:32
Istoricul si cercetatorul britanic vestit Arnold Thomas afirma ca « arabii crestini care traiesc in vremea noastra in mijlocul comunitatilor musulmane reprezinta o dovada a acestei tolerante ».


Postat pe 3 Iunie 2008 17:33
Iar cunoscuta cercetatoare britanica Eveline Cubold afirma in lucrarea sa « Cautarea lui Dumnezeu », referindu-se la toleranta, simplitatea si justetea Islamului : »Eu nu inteleg cum a fost Islamul departe de indurare, de vreme ce el nu a constrans prin forta nici o singura comunitate sa-l adopte ca religie, in conformitate cu prescriptia coranica referitoare la faptul ca nu exista constrangere in religie ».

Postat pe 3 Iunie 2008 17:33
Ganditorul britanic Arnold Thomas afirma:”Crestinii care traiau in comunitatea lor fara ca viata si bunurile sa le fie amenintate in vreun fel, bucurandu-se de aceasta toleranta care le-a acordat libertatea gandirii, au avut parte de belsug si prosperitate, indeosebi in orase, in primele zile ale califatului”.

Gustav Le Bon a afirmat, recunoscand si elogiind echitatea si indurarea musulmanilor fata de ceilalti:”Lumea nu a cunoscut un alt cuceritor mai indurator decat musulmanii”.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:34
Louis Young afirma in lucrarea sa “Arabii si Europa” (pagina 10): “Occidentul are nevoie sa invete inca multe lucruri de la civilizatia islamica, printre care optica toleranta a arabilor si nediscriminarea de catre ei in functie de religie, etnie si culoare”.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:34
Prelatul Mython afirma in cartea sa “Voiaj religios in Orient”, recunosc ca Islamul si musulmanii se disting prin spiritul tolerantei si bunului tratament:”Este trist ca trebuit sa imprumute crestinii spiritul tolerantei si virtutile bunului tratament de la musulmani, caci ele sunt cele mai sacre norme ale indurarii si implinirii binelui pentru popoare”.2) Gustav Le Bon afirma:”Arabii sunt mai intelepti decat oamenii politici moderni. Ei au cunoscut cu adevarat ca situatia oricarui popor nu este similara cu situatia vreunui alt popor. Unul din principiile lor a fost sa acorde libertatea natiunilor invinse, permitandu-le sa-si pastreze legile, obiceiurile si credintele lor”.3)

Postat pe 3 Iunie 2008 17:35
Ganditorul francez Renan a afirmat:”In locul confuziei de care s-au inconjurat celelalte religii inca din leagan, Islamul a aparut si luminile istoriei s-au proiectat asupra lui. Islamul, spre deosebire de celelalte religii, este lipsit de tot ceea ce se considera supranatural, fiindca el a aparut intr-un mediu caracterizat printr-o gandire avansata”.4)


Postat pe 3 Iunie 2008 17:35
Ganditorul occidental Gerald Bar a spus:”Isalmul mi-a imbogatit mult ideile si reprezentarile mele, datorita civilizatiei sale. El a interzis inmormantarea de vii a fetitelor nou-nascute; a limitat sclavia si a pus conditia ca robii sa fie tratati frumos; a interzis bautura si jocurile de noroc; a pus capat adversitatii tribale: a interzis razbunarea sangelui; a limitat libertatea poligamiei si i-a dat femeii drepturi pe care nu le avusese pana atunci, prin ingradirea divortului si impunerea unor pedepse aspre pentru adulter; a fost tolerant cu crestinismul si cu iudaismul; i-a facut pe arabi un ideal in viata”.1)

Postat pe 3 Iunie 2008 17:35
Barton a afirmat: “ Islamul nu recunoaste diferenta intr rase, culori, trepte si grupuri. Acela care este cu adevarat adept al Profetului este frate cu orice alt adept al sau si in aceasta calitate el poate sa ceara protectia si securitatea proprie”.

Postat pe 3 Iunie 2008 17:36
Istoricul occidental Gibbon afirma: “ Fara indoiala ca milioanele de oameni care s-au adunat sub stindardul acestui mesaj au fost atrasi de invataturile lui tolerante si au adoptat aceasta religie de buna voie si nu din teama. Proclamarea celor doua marturii despre unicitatea lui Allah si despre mesajul lui Muhammad erau suficiente pentru ca prizonierul sa scape din captivitate si pentru ca robul sa devina liber si frate cu ceilalti musulmani”.1)

Postat pe 3 Iunie 2008 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine se baga la un sex in trei? 123 De la: cristiana_cris 10 August 2009 15:04
Parerile voastre 9 De la: stem_29 25 Ianuarie 2011 15:54
Pentru baieitii care doresc sa inteleaga mai bine femeile 17 De la: dolcik1 8 Iulie 2009 09:53
cum sa satisfaci o femeie ..... 53 De la: danamaria13 14 Mai 2009 22:11
amant pacera totala dar nu mai vreu 13 De la: liza24_84 7 Februarie 2009 15:40