Setari Cookie-uri

BANCURI

Ininte de 89 se intalnesc Bush, Gorbaciov si Ceausescu si se hotarasc sa viziteze cela mai tari inchisori din URSS, SUa respectiv Romania. Ajung p eundeva prin Siberia si, dupa protocol, cand sa plece , cei 3 aud un tipat"AAAAU". Se intrc si Ceausescu si Bush si il intreaba:
- BA Gorbaciov ce a fost asta?
- Nimic! A vrut unul sa evadeze, l-am prins si acum l-am electrocutat pe scaunul elctric.
La fel se intampla si la alcatraz, cu protocolul si respectiv incidentul de final de rigoare...(cand sa plece aud un tipat"AAAAAU")
- Ba Bush ce a fost asta?
- Nimc ma a vrut unul sa evadeze, l-am prins si l-am electrocutat pe scaunul electric.
Ajung si la Jilava. Cand sa plece aud niste tipete:"ARSI ARSI ARSI" (ma rog nu stiu exact cum se scrie aceasta onomatopee). Se intorc si intreaba:
- Ce a fost asta ma Ceausescule?
-Nimic, a vrut unul sa evadeze, l-am prins , am vrut sa il electrocutam pe scaunul electric, s-a luat curentul si acum il ardem cu paie.
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:20
Se intalnesc doi scotieni:
- Vai, ce ceas frumos ai, cred ca te-a costat foarte mult.
- Da de unde! Mi l-a vandut cu 4 lire tata, cand a murit!
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:21
Cel mai veninos sarpe din lume NUME: "Expecteria pantalonius" (Sarpele de pantaloni) RASPÎNDIRE: În toata lumea DESCRIERE: Culoarea poate varia de la roz la negru. Nu are colti, dar are un scuipat deosebit de veninos. Marimea variaza de la 8 la 30 centimetri, în functie de starea de spirit si de subspecie. SIMPTOME: Acest sarpe ataca în special femeile, în partea de jos a abdomenului, avînd ca rezultat o umflatura. Aceasta va creste, dînd dureri groaznice dupa noua luni. Atacul, de obicei, nu este fatal. Se cunosc cazuri de atac la barbati în partea din spate-jos a abdomenului, care pot duce la boli incurabile si posibil la moarte. HABITAT: De obicei poate fi gasit în dormitor, dar a fost raportata aparitia sa în cele mai ciudate locuri
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:22
Un betiv in tramvai, abia se putea tine pe picioare. La o frana mai puternica, betivul cade in bratele unei doamne, care il impinge cat colo. Betivul se uita la ea, o analizeaza din cap pana in picioare si-i zice: - Urato! La care doamna, raspunde promt: - Betivule! Betivul cu un aer plictisit, ii raspunde privind-o cu ochii pe jumatate inchisi: - Mie maine imi trece.

***
-De ce esti asa de obosita, draga mea? -Barbatul asta al meu... -Dar ce-ti face? -Pai se scoala de dimineata, facem dragoste, se duce la baie...revine si facem iar dragoste...mananca si apoi acelasi lucru...Si uite asa, toata ziua. -Si nu ai fost cu el la doctor? -Am fost. Si doctorul mi-a spus ca nu are tinere de minte!
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:23
Un tip are o fabrica de carnati. Intr-o buna zi, il aduce pe fiul sau la munca sa vada mostenirea familiei si ii face marele tur. Asta micu, rasfatzat de-ti venea sa-l bati, snob si plictisit, nimic nu il impresiona. In fine il aduce taica-su in inima fabricii, totul nou si ultra modern si cu mandrie declara (ca o ultima chestie care l-ar putea impresiona):
-Uite fiule, vezi aparatul asta? intr-o parte bagi cate un porc si prin alta ies carnatii!
Fiul, cascand:
-Da tata, foarte interesant...dar n-ai si un aparat in care sa bagi un carnat si din care sa iasa un porc?
La care tatal, infuriat:
-Ba da, fiule...pe ma-ta..
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:25
Adevarul despre munca intr-o banca

1. Lucrezi in ture ciudate (de noapte)...
Intocmai ca si o prostituata.

2. Te platesc pentru a face clientul fericit...
Intocmai ca si o prostituata.

3. Clientul da multi bani, dar angajatorul pastreaza aproape fiecare leu...
Intocmai ca si o prostituata.

4. Esti rasplatit pentru implinirea viselor clientului...
Intocmai ca si o prostituata.

5. Ti se destrama prieteniile si ajungi sa-ti petreci timpul cu oameni care au aceeasi profesie ca a ta...
Intocmai ca si o prostituata.

6. Cand ai o intalnire cu clientul, trebuie sa arati foarte bine ingrijit...
Intocmai ca si o prostituata.

7. Dar cand te intorci acasa ti se pare ca ai venit din iad...
Intocmai ca si o prostituata.

8. Clientul vrea sa dea mai putin intotdeauna, dar se asteapta la lucruri incredibile din partea ta...
Intocmai ca si o prostituata.

9. Cand esti intrebat despre jobul tau, iti este greu sa dai explicatii...
Intocmai ca si o prostituata.

10. In fiecare dimineata cand te trezesti iti spui: "Imi voi petrece toata viata facand asta."
Intocmai ca si o prostituata.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:33
Discuþie între o vacã ºi viþelul ei:
- Gata, de azi sã nu te mai prind cã te mai cautã Ghiþã!
- De ce, mama?
- De-aia.
- De ce?
- Pãi mã-sa e o scroafã, taicã-su e un porc.
- Dar, mamã, ºi tu esti o vacã.
- Da, dar tatãl tãu a fost veterinar...
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:33
Într-o alimentarã, intrã un cîine cu o bancnotã în gurã, latrã spre un salam, dã bancnota vînzãtorului, ia salamul în gurã ºi pleacã. A doua zi la fel! A treia zi, vînzãtorul urmãreºte cîinele, care ajunge în faþa unei uºi, sunã ºi iese un tip care îl ia la bãtaie pe bietul cîine. Vînzãtorul, revoltat, intervine:
- Dom'le, eºti nebun! Cîinele ãsta e foarte inteligent! De ce-l baþi?
- Lasã, domnule, cã ºtiu eu ce ºtiu! Îl bat pentru cã iar ºi-a uitat cheile acasã!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:33
Lupul o opreºte în pãdure pe Scufiþa Roºie.
- Uite ce, nu te mãnînc, dacã ne jucãm de-a ursul!
- Bine, dar cum?
- Tu mi-o sugi ºi eu fac "Mor, mor, mor...".
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:34
Femeia merge în piaþa de animale. Vrea sã facã o suprinzã soþului.
- Bunã ziua, doamnã!
- Bunã ziua, aº dori un papagal.
- Din pãcate, doar un singur papagal avem. Adevãrat cã pînã acum a trãit la un bordel, dar este foarte drãguþ.
Femeia îl cumpãrã. Acasã îl acoperã ºi îºi aºteaptã soþul iubit. Soþul ajunge acasã, intrã în camerã, soþia ia bucata de cîrpã de pe colivie. Papagalul se uitã jur împrejur ºi spune:
- Hm... camerã nouã, hm... pat nou, hm... curvã nouã. Salut, Gheorghe!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:34
Animalele pun întrebãri lui Dumnezeu. Întreabã elefantul:
- Eu de ce am pielea aºa groasã?
- Ca sã te apere de toate, de exemplu nici þânþarul nu te poate piºca.
Întreabã girafa:
- Eu de ce am gîtul aºa de lung?
- Aºa ajungi ºi frunzele care se aflã la mare înãlþime.
Gãina nervoasã:
- Nici nu încerca sã-mi explici, ori oul îl faci mai mic, ori gaura mai mare.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:34
Se plimbã iepuraºul prin pãdure. ªi ursul se plimbã prin pãdure. Hop, prinde iepuraºul ºi-l bate. Pe acolo trece cãlare un cavaler, pe un cal negru, cu mascã neagrã, cu pelerinã neagrã. Se opreºte, snopeºte în bãtaie ursul, îºi scoate apoi sabia ºi face un Z mare în blana lui. Apoi se urcã pe cal ºi pleacã mai departe. Iepuraºul cu greu îºi revine, ºi ºopteºte:
- Mulþumesc, Zuperman!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:34
Cineva bate la uºã. Tipul deschide uºa, se uitã în stînga, nimeni. Se uitã în dreapta, nimeni. Se uitã în jos, atunci vede melcul pe ºtergãtor. Îl prinde ºi-l aruncã pe partea cealaltã, în iarbã.
Trec zece ani, iar bate cineva la uºã. Tipul deschide uºa, pe ºtergãtor melcul, care întreabã:
- Auzi, ai ceva cu mine?
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:35
Doi ºoricei se întîlnesc:
- Ce mai face familia ta?
- Mersi, bine. Unul dintre fraþii mai mari lucreazã la o farmacie, iar celãlalt la clinica de cardiologie.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:35
Merge acasã motanul împreunã cu iubita, dupã o noapte plinã de evenimente. Motanul nu se poate stãpâni ºi miaunã:
- Oh, iubiþica mea, aº muri pentru tine.
Pisicuþa îi aruncã o privire incitantã ºi întreabã:
- Bine, dar de cîte ori?
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:35
În curtea þãrãneascã, una dintre gãini a ouat un ou de jumãtate de kilogram.
- Ne spui ºi nouã cum ai reuºit? o întreabã celelalte gãini.
- Secret de familie.
- Proiecte pe viitor?
- Voi oua un ou de un kilogram.
Îl întreabã ºi pe cocoº cum au reuºit.
- Secret de familie.
- ªi care-þi sunt proiectele pe viitor?
- Sã pocesc mutra struþului.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:35
Directorul circului vorbeºte la telefon.
- Deci dv. sînteþi artist ºi aþi dori sã lucraþi la noi. Ce ºtiþi sã faceþi?
- ªtiu sã cît, sã mã dau cu bicicleta, sã dansez, sã jonglez.
- Altceva?
- Sã cît la trompetã.
- Îmi pare rãu, dar aceste lucruri sunt prea puþine.
- Puþine? Pãi la ce vã aºteptaþi de la un elefant?
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:35
Un român pleacã în SUA pentru a se angaja. El gãseºte de lucru la
o grãdinã zoologicã. Trebuia sã poarte în fiecare zi un costum de maimuþã. Într-o zi, cade din greºealã în cuºca unui leu. Înspãimîntat, începe sã þipe:
- Ajutooooooor!
La care leul îi spune:
- Taci dracului cã ne pierdem slujba
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:36
Un tip bate la poarta unei case. Un cîine se ridicã în douã picioare ºi-i spune:
- Stãpînul nu e acasã!
Tipul leºinã de spaimã. Cînd îºi revine, îl întreabã pe cîine:
- Pai, dacã eºti cîine, de ce nu latri?
- N-am vrut sã te sperii!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:36
La grãdina zoologicã, un vizitator vede surprins cum un leu îºi linge dosul cu înverºunare. Trece îngrijitorul ºi omul nostru îl întreabã:
- Spuneþi-mi, întotdeauna se spalã leul aºa?
- Da' de unde! Însã dimineaþã a muºcat un avocat ºi altfel nu poate scãpa de gustul lui.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:36
Un tip speriat intrã într-un restaurant:
- Al cui este pitbull-ul de la intrare?
Un tip îi rãspunde plictisit:
- Este al meu, care-i problema?
- Sînt dezolat, dar caniche-ul meu tocmai l-a ucis pe al dv.
- Imposibil, cîinele meu sã fie omorît de un caniche... Mã faceþi sã rîd. Cum se poate ca o javrã prãpãditã sã-i facã asta fiarei mele?
- Cred cã pitbull-ul dv. s-a înecat în timp ce îmi mînca caniche-ul.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:36
În barul din pãdure, aglomeraþie mare... Intrã iepuraºu' ºi strigã:
- Douã beri ºi sã cînte muzica!
Vulpea se scoalã de la o masã:
- Bãi iepuraºule, ce mã, te-ai fãcut ºmecher? De ce strigi, bã?
Iepuraºu' îi rãspunde calm:
- Ce vrei, fã nenorocito? Hai afarã sã ne ardem!
Ies afarã, se aud bubuituri ºi intrã numai iepurele:
- Doua beri ºi sã cînte muzica!
Se ridicã ºi lupul:
- Ce vrei, mã? Tu crezi cã dacã þi-a mers cu vulpea eºti tare? Hai afarã sã-þi arãt "Mortal Kombat 4"!
Ies ãºtia, dupã 5 minute intrã numai iepurele. De data asta, protesteazã ursul, etc., aceeaºi poveste... intrã iepurele ºi strigã:
- Douã beri ºi sã cînte muzica!
Se deschide uºa ºi intrã leul:
- Sã fie "Bergenbier", cã sînt cu cumnatã-miu!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:36
Un papagal, care nu avea ºi el pe cine f**e, se duce la mãgar sã-l înveþe ºi pe el cum sã facã s-o punã cu cineva.
- Bãi papagalule, mergi ºi tu la vulpiþã, cã ºtiu cã e mare curvã ºi propune-i ºi tu ceva.
Merge papagalul la vulpe ºi îi face propunerea, dar este refuzat. Se duce din nou la mãgar:
- Ce-ai facut, mã?
- Pãi i-am propus sã o punem!
- Pãi nu aºa, mã! Te duci ºi o inviþi în oraº ºi apoi îi ceri sã o puneþi!
O scoate papagalul pe vulpiþã în oraº ºi seara îi propune sã o punã, dar este refuzat din nou. Se duce iar la mãgar:
- Acum ce-ai facut, mã?
- Am fãcut cum m-ai sfãtuit, dar m-a refuzat din nou.
- Du-te acum ºi invit-o în oraº ºi dai ºi ceva de mîncat, ºi de bãut, ca eu aºa am fãcut ºi nu m-a refuzat apoi!
Face papagalul întocmai, dar este refuzat din nou. Se supãrã mãgarul ºi zice:
- Hai cu mine, sã-þi arãt eu.
Se duc amîndoi la vulpiþã, o ia mãgarul direct ºi i-o pune!
Morala: Cu o femeie trebuie sã fii mãgar, nu papagal!
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:37
Mama molie cu puiul molie.
- Puiºor, te rog frumos sã papi ciorãpel...
- Nu pap ciorãpel!!!
- Ba, te rog frumos, îþi spun pentru ultima oarã: papã ciorãpel!
- NU pap ciorãpel!!!
- Bineee, sã ºtii cã cine nu papã ciorãpel nu papã nici mohair.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:37
Scufiþa Roºie mergea spre bunica ei. Este prinsã ºi violatã de lupul cel rãu. El o întreabã:
- Ce-ai sã-i spui bunicii tale?
- Cã m-am întîlnit cu tine ºi m-ai violat de patru ori.
- De patru ori? se mirã lupul.
- Da! Sau te grãbeºti?
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:37
Trei tauri stau pe vîrful unui deal ºi aruncã priviri pofticioase spre o turmã de vaci, aflatã în vale, la pãscut.
- Repede, repede! Sã coborîm la ele ºi sã le facem felul, spune cel mai tînãr dintre ei.
- Ei, ei. Nici chiar aºa, tinerelule! Ai puþinticã rãbdare. Mai întîi mîncãm bine, ne facem bãieþi frumoºi ºi apoi chemãm doamnele sã vinã pînã sus la noi, spune cel de-al doilea, ceva mai în vîrstã decît primul.
- Fiþi seriosi. De ce sã coborîm? De ce sã le chemãm? spune cel mai bãtrîn dintre tauri. Se vede foarte bine ºi de-aici.
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:37
Un tip mergea printr-o padure deasã ºi dintr-o datã aude:
- Mi-e foame, mi-e foame.
Se uitã el în stînga ºi în dreapta ºi vede la rãdãcina unui copac un vierme urît care urla:
- Mi-e foame, mi-e foame.
Se opreste ºi-l întreabã:
- Ce-i, mã?
Viermele rãspunde:
- Io-s Aristide ºi mi-e foame.
Atunci tipul pune un picior, îl striveºte cu sete ºi zice:
- Io-s nervos ºi n-am chef de discuþii..
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:38
Într-o zi, Tache se hotãrãºte sã-i facã o vizitã prietenului sãu, Mache. Ajungînd la casa acestuia, vede o placã mare la poartã: "Cîine rãu! Intraþi pe propria rãspundere! Mai aveþi timp sã vã rãzgîndiþi!" Uºor intimidat, intrã în curte. De cîine, nici urmã. La uºa casei vede alta placã: "CÎINE RÃU! Dacã þineþi la viaþã, întorceþi-vã acum!" Speriat de-a binelea, deschide uºor uºa ºi pãºeºte în hol, unde îl întîmpinã amicul Mache. Într-un colþ, un cîine apatic.
- Salut, Mache! Dar ce-i cu toate avertismentele astea, vãd cã dulãul tau zace cît se poate de pasiv. Parcã ziceai cã-i rãu?!
- E rãu, foarte rãu, rãspunde Mache, dar se consumã în el…
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:38
Unui ºoricel îi plãcea sã iasã din ascunzãtoare, dar se temea teribil de pisicã. A ieºit pânã la urmã. Ascultã cu atenþie ºi percepe un zgomot uºor de labe pe parchetul din camerã. Apoi aude lãtrãturi.
- Uf, e doar cîinele. Drumul e liber...
Iese. Dar chiar în clipa aceea pisica îl prinde între gheare ºi îi spune:
- Vezi ce bine este sã ºtii limbi strãine?
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:38
Mistreþul neprietenos se plimba cu bicicleta. Iepuraºul alerga pe lîngã el:
- O sã cazi, o sã cazi!
Deodata, mistretul cade. Iepuraºul:
- Ai vãzut, ai vãzut?
Din groapã se aude o voce rãguºitã:
- Parchez unde vreau eu...
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA CONSTRUIESTI O CASA 10 De la: _oktober_ 16 Iunie 2009 08:35
cum se vindeca posesivitatea? 31 De la: Cocktail 26 Aprilie 2010 16:24
bancuri cu bula 81 De la: kudika097603 11 Martie 2010 11:10
femeia ca element chimic 50 De la: ocgiogi 27 Noiembrie 2009 23:23
naice 15 De la: greierash_is_back 21 Octombrie 2009 00:08