Setari Cookie-uri

BANCURI

Am ras cu lacrimi!
Noaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:10
Mai vreau bancuri , mai puneti!
Noaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:12
Intorsi din concediu, ea-de la mare si el-de la munte, cei doi soti mananca si se culca.

Dupa miezul noptii, insa, sotia se trezeste speriata:

-Scoala-te! Am auzit masina lui barbatu-meu...

-M-am dus! striga sotul,sarind pe geam.
krista3814
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:09
Suna soneria. Sotia disperata se roaga:

- Doamne fa sa dispara amantul, iar sotul sa nu stie nimic. La care un glas din inalturile cerului spune:

- Bine, fie...te scap... dar cand o sa mori o sa ti se traga de la apa.

Sotia a fost bucuroasa ca a scapat de amant, gandindu-se ca in ceea ce priveste apa...va avea grija si se va feri.

Peste un timp apare o oferta de nerefuzat pentru o croaziera pe mare, impreuna cu toate prietenele ei.

Se duce femeia in excursie, cand deodata incepe o furtuna. Femeia iar se roaga:

- Doamne, stiu ca mi-ai spus ca o sa mor din cauza apei...dar acum, gandeste-te... sunt atatia oameni nevinovati...pentru mine o sa omori toti oamenii de pe acest vas?

La care glasul raspunde:

- De-ai sti de cati ani ma chinui sa va adun pe toate...
krista3814
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:12
Intr-o parcare o femeie, care se grabea la masina ei, vede o masina fara sofer care incepe sa mearga. Foarte constienta de primejdie femeia deschide usa, sare in masina, si trage frana de mana. Cand iese vede un barbat langa masina. - Mergea, dar am oprit-o - spune femeia mandra. - Stiu, raspunde barbatul, eu o impingeam.

Postat pe 3 Septembrie 2008 12:15
Doua tipe stateau de vorba. - Te-ai uitat vreodata in ochii sotului tau in timp ce faceai sex? - Da. - Si ce mutra avea? - Statea in usa ca prostul!...
jenesaispas
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:44
Doi cowboy vorbeau:
- Am cea mai rapida mâna din Vestul Salbatic!
- Eu am o prietena...
jenesaispas
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:45
Doi cowboy vorbeau:
- Am cea mai rapida mâna din Vestul Salbatic!
- Eu am o prietena...
jenesaispas
Postat pe 3 Septembrie 2008 19:47
Bulã (mic) cu ta’su la piscinã. In timp ce merg pe marginea piscinei, Bulã alunecã pe faianþa udã. În ultima clipã, se apucã de puþa lu' ta-su ºi se salveazã. Ta-su se uitã în jos ºi îi zice cu dispreþ: - Dacã erai cu mã-ta, îþi spãrgeai capu'…
anina86
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:25
O tipa se plimba pe plaja cand deodata dadu peste o lampa fermecata. O ridica, o freca si aparu Duhul.
Tipa incantata il intreba daca ii poate indeplini trei dorinte.
Duhul zise:
-Nu. Datorita inflatiei, datorita veniturilor reduse in tarile lumii a treia, datorita competitiei globale, nu-ti pot indeplini decat o singura dorinta. Deci, care ar fi aceea? Tipa, fara ezitare spuse:
- "Vreau sa fie pace in Orientul Mijlociu!Vezi harta asta ? Vreau ca toate tarile astea sa inceteze sa se razboiasca !"
Duhul se uita la harta si exclama:
-Doamne Iisuse, femeie ! Aceste tari sunt in razboi de mii de ani ! Sunt eu meserias, dar nu chiar atat de meserias! Nu cred ca asta se poate face, asa ca pune-ti alta dorinta !
"Tipa se gandi un minut si spuse : -Ei bine, niciodata n-am fost in stare sa gasesc barbatul potrivit. Stii tu, un barbat care sa fie atent si amuzant ? Caruia sa-i placa sa gateasca, si sa ajute la curatenia casei, care sa fie bun la pat, caruia sa-i placa parintii mei, care nu se uita la emisiuni sportive si care sa fie credincios. Asta imi doresc... un partener de suflet!"
Duhul privi lung, ofta ......... si spuse :
-Mai da-mi naibii sa vad inca o data harta aia...
anina86
Postat pe 3 Septembrie 2008 22:26
Stefan cel Mare tine cuvantare razesilor inainte de o lupta cu turcii: - Razesi, maine la ora 8.00, avem lupta cu turcii, asa ca sa veniti cu totii cu sabii, furci, coase si cu ce mai aveti voi pe acasa, ca sa tinem piept dusmanului. Ba, da sa veniti, c-am vorbit cu oamenii aia!!
Libeloo
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:30
Cica Bula se duce in armata...se intoarce el aksa cu nervii la pamant .. cand il vad rudele.. ce ai patit bula cum a fost in armata? bula: RAU!
ai ma bula asa rau a fost?
bula: DA! vreti sa vedeti?
astia.. da ma vrem
bula: bine! a doua zi la ora 5 de dimineata
bula se suie in turla bisericii si incepe si suna clopotele
trezeste tot satu
se strang toti care cum apuca pe langa biserica
inclusiv ai lui
cand termina bula: bun acum tata si celelalte rude la coasa cu mine ceilalti reluati ce faceati!

Postat pe 4 Septembrie 2008 23:45
Vine una la ginecologie impreuna cu copilul ei de 5 ani.
- Doamna, trebuie sa va consult, copilul trebuie sa astepte afara, zice doctorul.
- Nu e nevoie, este un mic geniu stie totul in medicina, puteti sa-l intrebati orice.
Cam nehotarat doctorul se pregateste pentru consultatie, si se gandeste sa-l testeze totusi pe copil...
- Ce fac eu acum? il intreaba direct.
- Domnul doctor isi pune manusile pentru a nu contracta sau distribui germeni, raspunde imediat copilul
- Mda... raspunde doctorul putin enervat, dar acum ce fac? mai intreaba el in timp ce se uita la femeia urcata pe masa.
- Acum faceti un examen vizual asupra vaginului mamei mele, raspunde imediat micutul.
Enervat la culmea doctorul se dezbraca si incepe o partida de sex cu femeia de pe masa...
- Ia mai zi ma, acuma ce mai fac? se rasteste el.
- Acum iei SIDA, bai fraiere, raspunde netulburat copilul.
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:47
Un tip se duce la Vrei sa fii miliardar, si Virgil Iantu ii pune prima intrebare:
- Cat de adanc este vaginul sotiei dvs?
a.) 10 cm
b.) 15 cm
c.) 18 cm
La care tipul raspunde:
- Pot sa sun un prieten?
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:51
Guvernul roman, nestiind pe ce sa mai puna impozit, s-a gandit sa puna impozit pe f****. Un om al muncii, pe nume Ion Pendula, impotent fiind, face urmatoarea petitie la fisc:

"Subsemnatul, Ion Pendula,
Om al muncii fara p***,
Cer sa nu platesc tribut,
Pentru ca nu pot sa f**!!!"

Vine promt si raspunsul de la fisc:
"Draga domnule Pendula,
Om al muncii fara p***,
Cat exista deget, limba,
Legea tarii nu se schimba!!!"
(minorii sa nu citeasca ce postez eu pe aici )
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:53
Un sergent in permisie merge la o prostituata si o intreaba:
- Domnisoara, acceptati compania mea pentru 100 de lei?
Ea zice:
- Da! Sergentul se intoarce si striga:
- Companieee, inainteee mars!



Un catel se tot linge pe putulica si la un moment dat se opreste si se gandeste:
- Bai frate, eu ce naiba fac aici, dau sau iau?


Americanii au inventat un computer medical foarte performant. Doctorii o cam bagasera pe maneca: asta ne ia painea de la gura! Unul dintre doctori, mai smecher de felul sau, le spune celorlalti confrati:
- Las' ca-i vin eu de hac! Se duce la computer. Acesta intreaba:
- Ce va doare?. Doctorul spune:
- Ma doare-n cot! Computerul raspunde:
- Dati o proba de urina si dupa doua ore veniti pentru rezultat. Doctorul se duce acasa si urineaza intr-o sticluta, apoi o pune sa faca acelasi lucru si pe nevasta-sa, pe fiica-sa, ba chiar si pe pisica lor. Apoi duce sticluta cu cocktailul de urina la computer. Dupa doua ore primeste rezultatul:
- Sotia dvs. are sifilis, fiica dvs este gravida in luna a patra, pisica nu are nimic, iar dvs n-o mai frecati in baie, ca-i locul stramt si va loviti la coate!
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:59
Nu stiu cati dintre voi isi fac cumparaturile la Carrefour dar va este folositor sa fiti preveniti. E ceva ce mi s-a intamplat mie la Carrefour si vi s-ar putea intampla si voua. Escrocheria functioneaza in urmatorul fel: Doua pustoaice bune de 18 ani se apropie de masina in timp ce incarcati cumparaturile in portbagaj. Amandoua incep sa stearga parbrizul de la masina cu o carpa in timp ce sanii le atarna afara din tricouri. Este imposibil sa nu te uiti. Cand le multumesti si le oferi niste bani, ele te roaga ca in loc de asta sa le duci la un alt magazin Carrefour. Accepti si ele suie pe bancheta din spate. Pe drum incep sa faca sex una cu alta. Dupa un timp una dintre ele trece in fata si incepe sa iti faca sex oral. In acest timp cealalta iti fura portofelul!!!
Va sfatuiesc sa fiti foarte atenti deoarece mie mi s-a intamplat lunea trecuta, miercuri, de doua ori joi, sambata si din nou ieri... acum ma duc din nou.
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:03
Intelepciune populara moderna...

Psihiatrii afirma ca una din patru persoane are o deficienta mintala. Daca esti cu inca trei prieteni si nu ai observat nimic ciudat la ei, atunci tu esti cel ticnit.
Ce-i greu nu e sa suporti coarnele, ci s-o intretii pe vaca.
Daca esti in stare sa zambesti cand ceva merge rau, este pentru ca ai gasit un tampit pe care sa arunci vina.
Ca sa-ti atingi obiectivele, trebuie sa fii capabil sa visezi. Asa ca nu mai pierde vremea, trimite totul la dracu' si du-te sa te culci!
Daca inca n-ai gasit persoana ideala, distreaza-te cu cea pe care o ai la indemana!
Daca intr-o zi simti un mare vid, mananca, sigur ti-e foame.
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Nu lua niciodata un somnifer si un laxativ in aceeasi seara.
Judecata buna vine in urma experientelor rele, iar acestea vin in urma judecatii rele.
Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii: nu li se intampla prea des.
Este mai usor sa obtii iertarea decat permisiunea.
Constiinta este ceea ce sufera atunci cand restul partilor fiintei tale se simt atat de bine.
Daca trebuie sa alegi intre doua rele - alege-o pe cea pe care nu ai mai incercat-o pana atunci.
Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare.
Experienta este un lucru minunat: iti permite sa recunosti o greseala atunci cand o repeti.
Da-i unui om un peste si el va avea ce manca o zi; invata-l sa pescuiasca si el va sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.
In momentele dificile ale vietii, trebuie sa ridici capul, sa bombezi pieptul si sa spui cu hotarare: "Acum chiar ca-s in rahat pana-n gat!"
Daca intr-o zi viata iti intoarce spatele, prinde-o de fund!
Arrtemiss
Postat pe 5 Septembrie 2008 07:15
Un tip si o tipa erau la hotel. El era genul de barbat musculos si mandru de asta. Incepe el sa se dezbrace iar tipa ii admira muschii. La un moment tipa zice: Vai ce bicepsi mari ai! Iar el: Pai normal fac tractiuni in fiecare zi. Vai ce abdomen tare ai. Normal fac flotari in fiecare zi. Vai de gambe puternice ai. Normal fac genoflexiuni in fiecare zi. Tipul isi da si chilotii jos, iar tipa: Dar pipi nu prea faci!

Postat pe 5 Septembrie 2008 15:03
Din categoria Maxime
Arhitect:
Cineva care n-a fost destul de barbat ca sa devina inginer, dar nici destul de gay ca sa se faca designer vestimentar;

Bancher:
Cineva care iti imprumuta umbrela lui cand afara e soare si apoi ti-o cere cand incepe sa ploua;

Belladonna:
In limba italiana - femeie frumoasa; in engleza, matraguna - un foarte bun exemplu de sinonime;

Boy scout (cercetas):
Un copil imbracat ca un tampit sub comanda unui tampit imbracat ca un copil;

Consultant:
Cineva care foloseste ceasul sotiei tale, iti spune cat e ceasul si apoi iti cere bani pentru asta;

Dans:
Frustrarea verticala a unei dorinte orizontale;

Diplomat:
Cineva care-ti spune sa te duci dracului intr-un fel care te face sa-ti incepi ziua cu dreptul;

Dragoste:
Cuvant din 8 litere, 3 vocale, 5 consoane si 2 idioti;

Durere de cap:
Metoda contraceptiva cea mai des folosita de femei;

Economist:
Un expert care va sti maine de ce ceea ce a prezis ca se va intampla ieri nu s-a intamplat azi;

Fidelitate:
O puternica mancarime cu interdictia de a te scarpina;

Indiferenta:
Atitudine adoptata de o femeie fata de un barbat care n-o intereseaza, interpretata de barbat ca "se lasa greu";

Intelectual:
Cineva capabil sa se gandeasca mai mult de 2 ore si la altceva decat la sex;

Munca in echipa:
Posibilitatea de a da vina pe altii;

Nevasta:
Femeia care te incanta o luna si te descanta toata viata;

Nimfomana:
Termen aplicat de fiecare barbat oricarei femei careia ii place mai mult sexul decat lui;

Prieten:
Definitia unei persoane de sex opus care are acel "Nu stiu-ce" care elimina orice dorinta de a incerca vreodata sa te culci cu el/ea;

Preot:
Cineva caruia toti ii spun "parinte", in afara de copiii lui, care ii spun "domnule";

Programator:
Cineva care rezolva o problema pe care nu stiai ca o ai intr-un fel pe care nu-l intelegi;

Psiholog:
Cineva care se uita la oricine altcineva cand o femeie frumoasa intra in incapere;

Statistician:
Cineva care e bun la cifre dar nu are pic de personalitate ca sa fie inginer;
Trimite banc unui prieten pe e-mail
Trimite banc pe Yahoo Messenger
Nota banc: 9.78 (din 18 note acordate) - Acorda o nota pentru banc


dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:07
Un cuplu decide sa plece in Caraibe. Sotia decide sa vina mai tarziu din cauza serviciului. Cand sotul a ajuns la hotel, a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: "Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala.
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:10
LEGILE VIETII
"Atunci cand ai nevoie sa descui o usa, cu mainile ocupate de zece pungi mari si grele... cheia se va afla in buzunarul opus mainii pe care cu greu ti-ai eliberat-o". (Legea Degeabasuni)
"Singura data cand poarta se inchide singura e atunci cand ai lasat cheile pe dinauntru". (Legea Futuipastelemasiidecheie)
"Cand ai miinile pline de unsoare incepe sa te gadile nasul". (Legea Nasuvreauntura )
"Cand ti se pare ca totul merge foarte bine... e pentru ca ai trecut cu vederea ceva important...". ( Legea imitragpalme)
"Daca reusesti sa-ti pastrezi calmul cand toti din jurul tau sunt disperati... e pentru ca nu ai priceput pe deplin gravitatea problemei". (Legea incanapicatmoneda)
"Problemele nu se creeaza, nici nu se rezolva, ele doar se transforma!". (legea astanueviata)
"Vei ajunge fugind la telefon exact cat sa mai auzi cum cineva inchide receptorula". (Legea ghicicineafost)
"Mereu sunt doua filme bune pe doua programe diferite la televizor... dar mereu la aceasi ora". (Legea isibatjocdenoi)
"Probabilitatea de a te pata in timpul mesei creste direct proportional cu necesitatea de a-ti pastra haina curata! (Legea numaiflescai)
"Orice corp omenesc scufundat intr-o vana facand o baie relaxanta cu spuma face sa sune telefonul! ". (legea cinedracusunaloraasta)
"Orice corp omenesc asezat pe WC face sa sune soneria de la intrare!". (Legea nicisamacacinlinistenupot)
"Viteza vantului creste direct proportional cu pretul coafurii recent facute!". (Legea chelulnuseagita)
"Daca, dupa multi ani, te decizi si arunci ceva ce nu ai folosit demult... Nu vor trece nici trei zile si vei avea absoluta si urgenta nevoie exact de acel obiect! ". (legea samibagpiciorul)
"Mereu cand ajungi punctual nu va fi nimeni sa te vada, dar cand intirzii doar 5 minute... vor fi toti deja prezenti... si toti se vor uita la ceas si vor clatina din cap! (Legea namaripilapicioare)
"Nu lua asa in serios viata, la urma urmei oricum nu scapi viu din ea!"
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:12
Textul de lege ce sanctiona violul, in perioada domnitorului Nicolae Mavrocordat: Cel ce va fi prins cu stromeleagul invartosat primprejurul partilor fatatoare ale muierii i se va taia scarbavnicul madular, intru vesnica lui nefolosinta!
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:19
Un moldovean, vorbind despre planurile sale de viitor:
"Bluji am, jeaca-mi cumpar, o leaca di bataie stiu... acu' ma duc la Bucuresti."




Anunt la metroul moldovenesc:
"Pazea ca sa lichiesc usili. Urmiaza statia Primavierii, cu podisca pi partea driapta".




Moare toata lumea de pe pamant si se duce in Rai. Dumnezeu vine si spune:
- Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una cu barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una cu barbatii care au fost dominati de ele. Iar nevestele sa plece cu Sf. Petru.
Zis si facut. Cand D-zeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii. Coada celor dominati de neveste avea peste 100 km, iar coada celor care isi dominasera nevestele era compusa dintr-un singur om.
D-zeu se enerva:
- Ar trebui sa va fie rusine! V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc! Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut sa fiu mandru de el! Spune-le, fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?
- Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici .....
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:26
Studentii romani

Un grup de cercetatori descopera toata fizica si scriu o carte de 300 de pagini. Se hotarasc sa faca un sondaj ca sa afle in cat timp il vor invata studentii! Merg mai intai la francezi si astia zic ca o invata in 4 luni! Apoi merg in Germania si si nemtii spun ca o invata in 2 luni! Si in final ajung in Romania intr-un camin studentesc unde toti erau beti morti! Il trezesc pe un si il intreaba:
- In cat timp reusesti sa inveti toata cartea asta?
Studentul nostru:
- Bueeyy, SCULAREA! Maine avem examen!!

Postat pe 5 Septembrie 2008 20:28
La inmormantarea lui Ion, nevasta lui Ioana il bocea: - Aoleoooo Ioane cu cine mai mananc eu diseara Ioane??? Popa ii raspunde: - Cu mine! - Aoleooo Ioane pe cine mai gasesc eu asa de bun ca tine Ioane???? Popa raspunde: - Pe mine!!! La care Ioana se enerveaza si zice: - Aoleoo Ioane cine ma mai pupa pe mine diseara in fund Ioane???? Popa: Precum in cer asa si pamant acuma-i dascalu' la rand!!!!
anina86
Postat pe 6 Septembrie 2008 12:03
Doi tipi la inchisoare: - Cati ani ti-au dat ? - 15 - Pentru ce ? - Am spart un geam la serviciu. - Dumnezeule ! Pentru atat ? Unde lucrai ? - Pe un submarin
anina86
Postat pe 6 Septembrie 2008 12:04
In camin, doi tipi se duc la dusuri, dar isi dau seama ca au uitat sapunurile. Asa ca unul din ei se intoarce in pielea goala, in fuga, in camera ia doua sapunuri si fuge spre dusuri. Pe culoar se intalneste cu 3 blonde. Ca sa nu se faca de ras, se preface ca e statuie. Ajung tipele in dreptul lui si incep sa comenteze. - Ce o fi asta? intreaba una. A doua, uitandu-se la penisul tipului, zice: - Poate ca ar trebui sa tragem de manerul asta. Trage ea si tipul scapa un sapun. - Aaa, ia uite, e distribuitor de sapunuri, zice prima. - Ooo, sa încerc si eu, zice a doua si trage si ea pana cand tipul scapa si al doilea sapun. - Acum e randul meu, zice a treia blonda si incepe sa traga si sa traga si sa traga... Tipa tot trage si, la un moment dat, spune: - Ia uite, are si sapun lichid
anina86
Postat pe 6 Septembrie 2008 12:04
Un barbat punea niste flori la mormantul mult-iubitei sale mame
decedate, cand remarca un alt barbat in genunchi la un mormant.
Barbatul parea ca se roaga cu o intensitate profunda, repetand:
* De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa
mori?
Primul barbat se apropie de el si ii spuse:
* Domnule, nu vreau sa ma amestec in suferinta dumneavoastra privata,
dar nu am vazut niciodata atata durere. Pe cine jeliti? Un copil? Un
parinte?
Indureratul isi aduna gandurile pentru o clipa, apoi raspunse:
* Primul sot al nevestei mele...
Arrtemiss
Postat pe 7 Septembrie 2008 12:02
Un tip foarte timid intra intr-un bar si vede o tanara frumoasa stand la bar. Dupa o ora, in care si-a adunat tot curajul necesar, se duce, in cele din urma, spre ea si ii spune: "Te deranjez daca stam putin de vorba?" La aceasta, tanara raspune strigand in gura mare: "Nu, nu ma culc cu tine diseara!" Toata lumea din bar isi intoarce acum privirile catre cei doi. In mod firesc, tipul este acum coplesit de rusine se intoarce timid la masa sa. Dupa cateva minute, tanara se apropie de el si isi cere scuze. Zambeste catre el si spune: "Imi cer scuze daca te-am facut sa te simti prost. Stii, eu sunt studenta la psihologie si studiez cum reactioneaza oamenii in situatii jenante." La care tipul raspunde in gura mare: "Cat? 200 de dolari?!".
focsa05
Postat pe 8 Septembrie 2008 12:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Maricica " :)) 3 De la: Somo 16 Octombrie 2010 20:17
cum se vindeca posesivitatea? 31 De la: Cocktail 26 Aprilie 2010 16:24
Bancuri 276 De la: _dulcik_ 31 Martie 2009 21:52
Un banc israelian tres en vogue 7 De la: Kathara 24 Noiembrie 2009 10:22
bancuri 56 De la: ramfive 13 Noiembrie 2010 15:21