Setari Cookie-uri

BANCURI

Ion citeste Times.Maria vazandu-l asa concentrat,si ca nu are de gand sa faca nimic ii zice:
-No,ma Ioane,scoala dracu de acolo si hai sa strangem fanul ala din gradina ca vine ploaia!
Ion nimic.Maria enervata il striga de 2-3 ori asta tot nimic.La un moment dat Maria racneste:
-Ioaneeeeeee,hai ca a inceput ploaia.Ion:
-Fa,Marie,you have an obsession!
digital_chocolate
Postat pe 13 August 2008 21:21
- Si nu este banc ... acum pe hotelul Continental din centrul Sibiului este o reclama mare a unei agentii de turism:

"Saruta-ti sotia in locuri unde nu ai sarutat-o niciodata!"

Tare!!! Oamenii chiar au simtu' umorului. Imi place de ei.
supermiki
Postat pe 14 August 2008 12:08
Banuiesc ca in zona Continentalului, toata lumea e numai un zambet cand citeste reclama.
Lucia1971
Postat pe 19 August 2008 17:19
Un tip intra intr-un magazin si o intreaba pe vanzatoare: - Aveti vopsea de oua?
La care vanzatoarea se uita cu atentie la el, il masoara din cap pana-n picioare, zambeste si-i raspunde:
- Dichisituleee!

Postat pe 20 August 2008 16:07
In noaptea nuntii, tanara pereche se retrage in dormitor si ea ii spune proaspatului sot:
- Dragul meu, e timpul sa-ti spun ceva... eu nu stiu sa fac nimic, nu am nici cea mai mica idee...
Sotul, mindru nevoie mare:
- Nu-ti facea griji iubita mea, dezbraca-te, culca-te pe spate, stai relaxata, deschide picioarele si restul fac eu...
- O nu, prostut mic.... sa ma f** stiu.... m-am referit la gatit, spalat, calcat...

Postat pe 20 August 2008 16:08
Nevasta blonda a unui detinut în audienta la directorul penitenciarului:
- Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
- Dar, doamna, barbatul dv. lipeste etichete pe sticle, deci nu vad în asta un lucru greu.
- Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel.

Postat pe 20 August 2008 16:11
Soacra vine acasa si spune: - Astazi am fost la coafor.
Ginerele, subtil: - Si era inchis?

Postat pe 20 August 2008 16:11
Doi politisti intra intr-un compartiment al trenului:
-Arme? Bani? Droguri?
-Nu, multumesc. O cafea, va rog...

Postat pe 20 August 2008 16:12
Un cioban pastea cele 100 de oi intre doua parcele de porumb si cum statea el sprijinit in toiag si medita vine proprietarul si il intreaba: -Ce faci mai ciobane pe pamantul meu?
-Nu vezi, pasc oile....
-Vezi ca esti obraznic, poate iti f*t una!
La care ciobanul ii raspunde:
-Poti sa le f*ti pe toate, eu doar le pazesc....

Postat pe 20 August 2008 16:13
Un cioban era necajit ca oile lui nu raman gestante. Un binevoitor ii da un sfat:
-Baga toate oile in camion si du-le la munte. F*te-le pe toate si adu-le inapoi in curte. Daca se aseaza la umbra, inseamna ca sunt insarcinate. Daca stau la soare, nu.
Merge ciobanul cu oile la munte, le f*e pe toate se intoarce acasa obosit si ii spune nevestei:
-Vezi, oile stau la soare sau la umbra?
Se uita nevasta si ii zice:
-La soare, barbate.
A doua zi, ciobanul incarca toate oile in camion, le duce la munte, le f*e din nou, se intoarce acasa, coboara rupt din masina, se taraste in pat si isi intreaba soata:
-Unde stau oile? La umbra sau la soare?
-La umbra, barbate!
A treia zi le baga ciobanul din nou in remorca, le duce la munte, le f*e pe toate. Vine acasa cu oile, coboara din masina stors, se duce in patru labe in pat si isi intreaba nevasta:
-Unde stau oile? La soare sau la umbra?
La care nevasta ii raspunde:
-Toate s-au urcat in camion, mai putin una care e la volan si te claxoneaza sa le duci la munte.
Lucia1971
Postat pe 20 August 2008 16:32
Vaiiiiii! am gresit1 in toate zilele oile stau la soareeeeeeee
Lucia1971
Postat pe 20 August 2008 16:33
Un alpinist neasigurat sta sa cada de pe un perete de stanca.
Abia se mai tine cu o mana deasupra haului. Se uita la cer si striga
disperat:
-Doamne, e cineva acolooo ??!
Se aude o voce grava:
- Da, fiule!
- Ce sa fac, sa nu ma zdrobesc de pamant?
- Roaga-te sa-ti fie iertate pacatele si desprinde-te de stanca fara teama.
Se gandeste putzin alpinistul, apoi striga iar:
- Altcineva mai e acolo ???!
Paula_Maria
Postat pe 20 August 2008 21:21
Profesoara catre elevi:
- Vasilica, ce-i tatal tau?
- Gunoier.
- Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate. Petrica , ce-i tatal tau?
- Gropar.
- Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre. Ioane, ce e tatal tau?
- Cioban!
- Nu, mai, Ioane, se spune Indrumator Pastoral. Bula, ce-i tatal tau?
- DJ la Mystic Club.
- Cum adica?
- Clopotar la biserica
Paula_Maria
Postat pe 20 August 2008 21:22
super tare bancul tau
papushika
Postat pe 25 August 2008 13:28
De la: mia_mia, la data 2008-06-04 17:30:06Noaptea,inainte de examen.In apartamentul profesorului suna telefonul pe la 3. Cu o voce iritata acesta raspunde: - Da! - Dormi? - Bineinteles ca dorm! -...si noi invatam, tuz mortii ma-tii !.....



ii (B)(E)(T)(O)(N) ....
lavi_87
Postat pe 25 August 2008 15:44
Sir isi intreaba valetul:
-John, nu s-a intors inca sotia mea de la partida de calarit?
-Inca nu, Sir, dar cred ca trebuie sa vina. Calul s-a intors de o jumatate de ora...

Postat pe 26 August 2008 17:11
Vine un englez in delegatie la noi, se imprieteneste cu unii si-l iau aia la o bauta; beau toata ziua; pe seara romanii manga, englezu' misca si ii era cam sete; vorbeste cu romanii; astia ii dau sticle si un bilet cu ce sa spuna la magazin; intra omu in magazin si incepe:
citind de pe hartie (fara diacritice):
- va rog frumosz datzi-mi si mie 20 bere Toborg!
vinzatorul:
- nu avem nici un fel de bere.
englezu' (citind mai departe):
- eram sigur, bagate-as in P___D matii!

Postat pe 26 August 2008 17:15
Trenurile din Ardeal la Bucuresti is foarte aglomerate, is full. La un moment dat, din cauza caldurii unei doamne i se face rau si lesina. Un calator:
- Iute, iute, aduceti o 'taricuta de palinca, ca i s-o facut rau lu' doamna.
Scoate cineva o sticla de palinca si i-o da calatorului. Acesta trage un gat si spune:
- Oai, buna o fost, ca ase m-am spariet cand am vazut-o pe doamna...

Postat pe 26 August 2008 17:17
Sotia:
-Draga, azi dupa masa a cazut pendula de pe peretele din sufragerie. Daca pica cu o clipa mai
devreme ii pica mamei in cap!...
La care sotul enervat:
-Ti-am mai spus eu ca pendula aia tot ramane in urma...

Postat pe 26 August 2008 17:19
Trei candidati dau examenul de conducere la scoala de politie. Instructorul care ii examineaza ii intreaba:
- Fiecare sa-si imagineze ca este la munte si ruleaza pe un drum ingust cu 80 km/h. In stanga e muntele, in dreapta e prapastia. Deodata apar in fata o tanara si o batranica. Ce calcati?
- Baba, ca e pacat de pustoaica, raspunde primul.
- Fata, ca mai are sanse de supravietuire dupa accident, raspunde al doilea.
- Pe amandoua, ca orice viraj e periculos in aceste conditii, zice si al treilea.
- Sunteti picati totii!!! tipa instructorul exasperat. Frana trebuie calcata, dobitocilor!!!

Postat pe 26 August 2008 17:22
Examen de admitere la Facultatea de Medicina,candidatii fiind 10 fete si un singur baiat.Intra toti in examen si proful intreaba prima fata:
-Ce se mareste de 25 de ori cand este excitata?
Tipa:-Hi-hi-hi!Ha-ha-ha!
-N-ai stiut iesi afara.Si tot asa le intreaba pe toate si toate au acelasi ras ironic.Profesorul deja enervat ajunge intr-un final la tip.
-Ce se mareste de 25 de ori cand este excitata?
Tipul:-Pupila!
-Foarte bine!Du-te si spune-le tarfelor de afara ca Hi-hi-hi si Ha-ha-ha se mareste intre 5 si 7 ori!
digital_chocolate
Postat pe 31 August 2008 01:06
2 psihologi mergeau . unul dintre ei cade si isi rupe un picior. celalalt ii spue : - vrei sa vorbim despre asta ?
2ni
Postat pe 1 Septembrie 2008 02:08
un tip mergea printr-o padure . la un moment dat vede un semn intr-un copac :"padure de homosexuali". tipul zambeste si merge mai departe. dupa 20 de m acelasi semn pe alt copac. tipul merge mai departe. dupa 50 de m acelasi anunt intr-un alt copac. tipului i se face frica. dupa 10 m vede la radacina unui copac un anunt mic de tot. se apleaca si citeste :"prea tarziu"
2ni
Postat pe 1 Septembrie 2008 02:13
Soacra isi invita ginerele la masa. Ginerele foarte suspicios, accepta invitatia. Pe masa, diferite salate, preparate din carne de pui, porc, cartofi vreo 3 feluri, deserturi, bere rece, vin, ...
La un moment dat soacra iese la bucatarie. Ginerele apuca o bucatica de carne si i-o da pisicii. Asta dupa 2, 3 crampe cade inerta sub masa. Nervos tare, apuca o cratita goala si cand intra soacra ii trage una de o lasa lata pe jos. La care pisica de sub masa: - YEESSSSSSS!!!!!!



Arrtemiss
Postat pe 1 Septembrie 2008 07:46
Super bancuri
emanuelakerekes
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:23
un sadic,un zoofil si un masochist vad o pisica.
sadicul: ce as mai chinui pisica asta!
zoofilul: eu as viola-o!
masochistul: MIAU!!
2ni
Postat pe 2 Septembrie 2008 02:41
Alinutza: Mami,mai avem mult pana la bunica?
Mama: Taci si sapa in continuare!
2ni
Postat pe 2 Septembrie 2008 02:44
doi tineri se casatoresc. in noaptea nuntii toate rudele asteapta ca ei sa arate cearceaful care sa ateste puritatea sotiei. dar cei doi consumasera demult actul si se aflau acum intr-o mare incurcatura. nevasta sugereaza sa dea cu vopsea cearceaful ca sa ii pacaleasca pe nuntasi. singura vopsea pe care o gasesc in camera este de culaoare verde dar disperati folosesc vopseaua si mirele scoate cearceaful pe balcon. toti raman inmarmuriti numai unul striga : - Bravo, mah, i-ai spart fierea!!
2ni
Postat pe 2 Septembrie 2008 02:51
Sotia ii spune sotului:

- Mai bine ma casatoream cu dracul!

-Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzis
krista3814
Postat pe 2 Septembrie 2008 07:35
foarte tare , foarte foarte tare
freddy
Postat pe 2 Septembrie 2008 08:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt de vina ? 3 De la: kudika330644 3 Martie 2012 07:49
Intrebare...! 10 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:43
Fiul unui seic 13 De la: Criss_M 4 Martie 2012 22:58
Bancuri cu politisti 22 De la: _dulcik_ 24 Martie 2009 22:12
BANCURI 721 De la: vali_pc2007 5 Noiembrie 2009 11:24