Setari Cookie-uri

mesaje fara rost de la asa zisi oameni

france,iubita..nu te mai enerva.si chiar nu as vrea sa pleci,mai ales ca mie chiar imi place ce scrii(sper ca nu te superi,dar tare mai vb ca mami al meu,care o sa vina pe 1 iunie:))))))))))

Postat pe 21 Mai 2008 10:32
Eu nu am nimic cu nimeni, nu ma intereseaza cine cu cine se cearta, va spun doar cazul meu, care evident nu trebuie sa faca referire la cineva de pe acest site... Eu locuiesc in Italia de ceva timp, aici in zona se vorbeste germana si italiana, pana sa invat italiana am vorbit cu prietenul (care nu este roman) meu numai engleza timp de 2 ani pentru ca locuiam inca in Romania, de cand m-am mutat aici, era firesc sa invat si ceea ce se vorbeste aici pentru a putea comunica, a putea avea un job etc. Eu vorbesc inca perfect romaneste, scriu bine si pot spune ca imi antrenez vorbirea la telefon, zilnic, atunci cand ii sun pe ai mei, plus pe internet cu prietenii (in acest caz mai mult scrierea) si bineinteles uitandu-ma la tv pentru ca am 50 de canale romanesti. Imi pare rau, eu nu sunt de acord cu cei care "uita", mai ales ca sunt celebrele cazuri care stau 2 saptamani in vacanta si se intorc in Romania si au uitat sa vorbeasca:))) (deja celebrul caz Raducioiu) Asta e super tare!!! Eu aici nu am prieteni romani, nu am nici macar cunostinte din Romania, am numai prieteni nemti si italieni. Deci nu poate fi vorba ca vorbesc romaneste cine stie ce... Dar efectiv nu cred ca o sa pot uita, eu nu mi-am luat nici macar accent de italiana atunci cand vorbesc romaneste... si nu stau aici doar de cateva luni... Repet este cazul meu, poate mai sunt si alte persoane carora li se intampla la fel, nu fac referire la cineva anume, mie France de exemplu chiar imi place, este ok, nu ma intereseaza ca face greseli si nu stau sa o judec pentru ca nu este asta problema mea!
rrammy81
Postat pe 21 Mai 2008 11:04
mai rebeca de ce icerci sa intorci lucrurile numai in favoarea ta??????daca tu afirmi ca nu m-ai jignit copiaza cele trei mesaje pe care le-ai trimis si in special pe primul........restul sint vorbe in vint.cit despre limba romana se vede clar ca nu am uitat-o atita timp cit scriu pe forumul asta si nu sint de acord cu cei care uita de unde pleaca.eu sint in FRANTA definitiv nu ca alte persoane in trecere.aici este viata mea,aici am case si tot ce trebuie,aici am prieteni si aici muncesc.deci aici e intreaga mea viata .ma rog nu are rost sa continui ca oricum fiecare priveste lucrurile din punctul lui de vedere.totusi nu cred ca am dat cuiva sfaturi inutile si am scris despre problemele oamenilor doar ca sa ma aflu in treaba.ceea ce am facut am facut cu sufletul si nu din obligatie dar din pacate nu poti multumi pe toata lumea.

Postat pe 21 Mai 2008 11:37
Nu ai dat sfaturi inutile, tocmai pt. ca mi-a placut cum gandesti, ti-am citit comentariile si mi-am permis sa incerc sa avem o discutie. Nu incerc sa intorc lucrurile in favoarea mea, nu am motiv, doar sunt o anonima pe site, cum ai spus (alt "compliment). Mesajele eu chiar am selectat si sters tot, tu trebuia (poate ) sa le pastrezi sa dovedesti jignirile. De ce le-am sters? Pt. ca am si eu FAMILIE, ca si tine si mi-ar fi fost rusine sa stie "mahalaua" la care am dat nastere, ca sa preiau vorbele unuia care a intervenit. Tocmai DIN ACEST MOTIV (familia, respectul celor din jur) ti-am dat mesajele PRIVAT, mie nu mi-ar placea sa imi arate cineva defectele IN PUBLIC, mi s-ar parea INJOSITOR!

Postat pe 21 Mai 2008 11:46
in general mie i-mi plac lucrurile clare si i-mi accept defectele fara sa-mi fie rusine cu ele deoarece nu am probleme de personalitate.o discutie daca doreai as fi acceptat cu placere dar tu ai inceput discutia asa:"ce faci france?ai zis ca nu mai scrii pe forum si nu te-ai tinut de cuvint.de ce? faci pe ingimfata si te dai mare ca stai in FRANTA?"asta este inceputul discutiei tale cu mine si sper sa recunosti.dupa aceea ai continuat cu apelative.pe privat ca doar nu vroiai sa ma injosesti pe forum.

Postat pe 21 Mai 2008 11:57
France,te ataci cam repede.Toti am prmit mailuri neobisnuite.Eu am comentat la un articol legat de filmul "Totul despre sex" care nu mi-a placut.Daca ai sti ce am primit,m-am ingrozit.Nici nu intelegeam toate cuvintele obscene de acolo.Ce-ar fi trebuit?Sa propun si eu pe forum dezbateri?Nu avea sens.Mie imi plac replicile pertinente si de bun-simt.Accepta si alte pareri,asta e cheia succesului in relatiile interumane.Nu e site ul tau sa ai numai tu privilegiul de a vorbi.

Postat pe 21 Mai 2008 12:00
draga ana cind ripostezi nu inseamna ca te ataci.s-au vrei sa intorc ca in biblie si celalalt obraz?stiu ca nu este situl meu si nu inteleg pe tine cu te-am deranjat?sa stii ca in general nu adopt pozitia strutului.........in relatiile interumane ma pot sfatui singura s-au pot ajuta persoane ce au nevoie de ajutor si sa sti ca nimic nu ma face mai fericita ca atunci cind vad ca am ajutat oamenii.

Postat pe 21 Mai 2008 12:06
NU am spus ca te dai mare ca traiesti in Franta!!!!!!!!!!!!! Tu faci caz de acest lucru, nu eu!!!!!!!! Eu traiesc in Romania si nu ma deranjeaza pt. ca am tot ce imi trebuie si aici, sa stii ca suntem multi si aici care traim f. bine. Fiecare alege ce e mai bine pt. el. Pt. mine e bine aici. Crede-ma, as recunoaste daca te-as fi jignit pt. ca nu am nimic de pierdut, spre deosebire de tine care esti cunoscuta, ai poze, poti usor identificata.

Postat pe 21 Mai 2008 12:06
Imi repugna malitiozitatea,rebeca a vorbit frumos.Toti am fost jigniti la un moment dat.Ce ar trebui?Sa umplem site_ul?Cum poti sa te manifesti asa ca psiholog?Chiar titlul e nepotrivit'mesaje fara rost'-doar ale tale au rost?!?!'de la asa zisi oameni'-numai tu esti om adevarat,noi suntem asa zisi ca gandim si reactionam.

Postat pe 21 Mai 2008 12:13
doamne mare ti-e imparatia........daca as fi tiganca te-as pune sa juri pe biblie dar in sfirsit vad cu cine ma confrunt si renunt deoarece minciuna nu ma reprezinta. sa fi sanatoasa si scrie ce vrei tu ca nu ma obosesc sa raspund .multe succese si atunci cind gresesti e bine sa recunosti ca ai de cistigat in viata.nu pot spune ca a fost o placere sa ne conversam din pacate dar nu port ranchiuna nimanui .consider accest subiect inchis.

Postat pe 21 Mai 2008 12:14
Si eu urasc MINCIUNA si nu am motiv sa apelez la josnicii pt. ca, repet, sunt necunoscuta pe site si nu am nimic de pierdut!!!!!!!! Poate tu simti nevoia sa te justifici pt. ca te-ai expus mai mult...Nici eu nu vreau sa mai continuam, e fara rost, sunt subiecte cu adevarat interesante!

Postat pe 21 Mai 2008 12:20
Ce circ.Nu aveti cei 7 ani de acasa.Trist.F si R sunteti penibile,pe bune.F daca ai fi asa fericita cum te dai,nu ai mai simti nevoia de a impunge.Duritatea exprimarii pune mari semne de intrebare.Fericirea te face mai bun.

Postat pe 21 Mai 2008 12:33
mda!deja discutia cu greselile gramaticale e rasuflata. s-a facut atata tam tam pe tema asta....pana la urma conteaza esenta mesajelor!!!
curios este ca zilele astea au fost postate o groaza de mesaje de la persoane pe care pana acum nu le-am vazut sa se implice in discutiile pe forum. de ce oare?

Postat pe 21 Mai 2008 12:38
BEY...............tu esti chiar nesimtit? CARE E PROBLEMA TA DACA VREAU SA STAU PE NET..............? FII ATENT CA EU TI-AM MAI ZIS TIE CA NU MA COBOR LA NIVELUL tau.........sa te jignesc............vai de capul tau.............prost si varza e cerebelul tau......ca la felul cum ai inceput sa ma jignesti.......(eu una nu te-am jignit)..........nu functioneaza.hai.........bafta.

Postat pe 21 Mai 2008 12:45
Iti explic eu de ce.Multi am venit pe site sa vedem cum mai gandesc si alti oameni,nu ca suntem prea tari in a da sfaturi.Unii suntem modesti si nu ne dam lideri de opinie.Sunt cativa care au cultura,bun simt,educatie,ca Oana81 si altii.Altora nu le permite timpul.Eu regret ca mi-am irosit timpul scriind,dar fetele astea au depasit masura,era cazu'sa le atraga careva atentia ca 'usa corului' nu mai e la moda.

Postat pe 21 Mai 2008 12:46
Iti explic eu de ce.Multi am venit pe site sa vedem cum mai gandesc si alti oameni,nu ca suntem prea tari in a da sfaturi.Unii suntem modesti si nu ne dam lideri de opinie.Sunt cativa care au cultura,bun simt,educatie,ca Oana81 si altii.Altora nu le permite timpul.Eu regret ca mi-am irosit timpul scriind,dar fetele astea au depasit masura,era cazu'sa le atraga careva atentia ca 'usa corului' nu mai e la moda.

Postat pe 21 Mai 2008 12:46
Iti explic eu de ce.Multi am venit pe site sa vedem cum mai gandesc si alti oameni,nu ca suntem prea tari in a da sfaturi.Unii suntem modesti si nu ne dam lideri de opinie.Sunt cativa care au cultura,bun simt,educatie,ca Oana81 si altii.Altora nu le permite timpul.Eu regret ca mi-am irosit timpul scriind,dar fetele astea au depasit masura,era cazu'sa le atraga careva atentia ca 'usa corului' nu mai e la moda.

Postat pe 21 Mai 2008 12:46
nu! cred ca adevaratul motiv este concursul ala..

Postat pe 21 Mai 2008 12:51
Va rog nu va mai certati,nu are nici un rost,plsssssssss,in loc sa va linistiti v-ati inmultit?intr-un mesaj cel mai mult conteaza esenta,ideea principala,nu corectitudinea scrisului.
sonia111222
Postat pe 21 Mai 2008 12:53
Rebela,eu la 20 de ani stateam cu nasu' in carti si munceam.Tu stai pe net pe banii parintilor si te bagi in discutii care te depasesc.Lasa-ma in pace,nu discut cu copiii de un anumit nivel.Fa-ti un viitor,nu mai pierde timpul aiurea.Dupa ce o sa devii o personalitate si nu un individ,revino.

Postat pe 21 Mai 2008 12:54
Sonia,Onita,conteaza...totul.Eu daca maine vin la servici in pijama sar toti ca sunt nebun,cat as fi de pregatit.De aia avem scoala si gramatica_sa le folosim.Daca nu ar conta si exprimarea,scrisul,de ce ne-am mai duce la studii?

Postat pe 21 Mai 2008 12:58
Vally! "Eu daca maine vin la servici in pijama" scuze, dar nu se zice "la serviciu"? Ca tot vorbeam de gramatica, poate nu stiu eu, si o fi corect "la servici"...
rrammy81
Postat pe 21 Mai 2008 13:02
AUZI TU? esti penibil.imi pare nespus de rau pt.tine dar eu una nu mai stau pe banii parintilor de la 16 ani.nu imi mai face tu povestioara......cum ca sunt oameni educati,si oameni needucati..............de unde stii tu care e ala educatu si care e needucatu? SINCER vorba lui onytza...hahaha.......adevaratul motiv e concursul ala...............STII CEVA? EU.....GHICA REBECA DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE DACA CINEVA MA JIGNESTE FARA SA-L JIGNESC..........E PROST FACUT GRAMADA.DOMNULE MAESTRU...........CA ASA VORBESTI TU PE-AICI,CA UN MAESTRU.......DAR SA NU UITI CA TU ESTI ALA......DE RAS.nu eu.TI-AM MAI ZIS.....LAS-O MAI MOALE CU JIGNIRILE.VORBESTE EDUCAT DACA POTI.DAR EU UNA CRED CA NU POTI.MAESTRULE(uneori ma faci sa rad).

Postat pe 21 Mai 2008 13:04
Rami,eu am intalnit termenul asa si in cursuri univeritare,pe bune.Si daca gresesc,nicio rusine recunosc ca nu ma dau 'rotund si perfect' ca altele.Nu vreau sa ma iau de tine,da' daca tot ne bagam in seama_ultima virgula nu-si are locul :)

Postat pe 21 Mai 2008 13:06
Vallyy,daca n-au invatat gramatica in clasele primare,chiar crezi ca o s-o faca acum si aici?Sincer nu mi se pare logica cearta pe tema asta,fiecare scrie cum stie,sau nu?Iarta-ma daca gresesc.
sonia111222
Postat pe 21 Mai 2008 13:07
Rebela,ma mai deranjezi mult?Care e problema ta?Ca nu suport eu agramatii tupeisti?In mesajele anterioare apare '...se I-AU de oameni...'.Dar se scrie se IAU.Ce vrei tu?Sa te respect?Da-mi motive.Sper sa nu mai discut....cu tine

Postat pe 21 Mai 2008 13:11
mda.. eu totusi cred ca este "serviciu"... oricum, nu conteaza!
rrammy81
Postat pe 21 Mai 2008 13:11
DA.......DA.ia-te si de rammy..........vad ca te pricepi.........MAESTRULE.STIU CA NU ITI PLACE CUM ITI VORBESC LA 20 ANI,DAR NU AM CE-TI FACE.IN OCHII MEI AI SA CRESTI CAND TE VAD CA SCRII MESAJE FARA JIGNIRI.........BAFTA.....SI,AI GRIJA DE TINE.

Postat pe 21 Mai 2008 13:12
Nu mai iau de Ramy,e ok,daca vorbim inseamna ca ma iau de ea?Invata si tu din bunul simt de care da ea dovada.Rebela,scuteste-ma,te implor,nu ma impresionezi.Nu vreau sa cresc in fata unora de un anumit nivel

Postat pe 21 Mai 2008 13:17
SI VAD.......CA TU DRAGA REBECA.......II TOT ZICI DOAMNEI FRANCE IAR,CA SE DA MARE CA TRAIESTE IN FRANTA........EU UNA NU VAD ASA CEVA....CRED CA AI SI TU PROBLEME CU CAPUL............MIE UNA NU MI-I SE PARE UN MOTIV DE DISCUTIE CA FRANCE TRAIESTE IN FRANTA.

Postat pe 21 Mai 2008 13:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa de Productie Electro Star tel:0722.410.597 5 De la: inocica 23 Septembrie 2008 12:20
Saloanele de masaj erotic-Ajuta sau dauneaza cupulului? 7 De la: andrada82 4 Septembrie 2012 06:19
Reflecta imaginea cuiva caracterul persoanei respective? 15 De la: liza24_84 3 Mai 2009 11:55
Un subiect poate "off site"? 4 De la: cantafabule 13 Septembrie 2009 16:05
Echipa Kudika iti ureaza Craciun Fericit! 5 De la: OanaTrifu 27 Decembrie 2015 18:28